Q Michael J. Fox is het geheim van het succes 'Zilveren' Cent grijpt net naast baantitel Alcala slaat dubbelslag Heineke wint Sneekweek Noordwijk blijft op 0-0 steken VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1987 The secret of my success'; regie: Herbert Ross; hoofdrollen: Michael J. Fox. Helen Slater en Margaret Whitton: theaters: Lido, Leiden en Euro, Alphen. De 'screwball comedy was een genre waarmee Hollywood vijftig jaar geleden veel eer inlegde. Frank Capra als regisseur en Ja mes Mason als acteur waren be langrijke representanten van deze frivole komedies die opvielen door hun vaart en gevatte, brutale dialo gen. Regisseur Herbert Ross is oud genoeg om thuis te zijn in de screw- ball-humor en kennelijk jong ge noeg om daarmee in de jaren tach tig nog overweg te kunnen en er ei gentijdse elementen aan toe te voe gen. Met 'Footloose' bewees Ross drie jaar geleden al dat video-clips niet aan hem voorbij zijn gegaan. Dat blijkt ook uit 'The secret of my success' dat aldus een film is ge worden die bij een breed publiek aansluiting zoekt. Zonder dat de film ook maar een maal echt imponeert, zal dat ook best lukken. The secret of my suc cess' is heel oppervlakkig vermaak dat net leuk genoeg is om de verve ling ruim negentig miputen lang buiten de deur te houden. De grootste charme van alles én ieder een is Michael J. Fox. Hij was twee jaar geleden al de verrassing van 'Back to the future', is dank zij Ve ronica nog steeds de leukste thuis in 'Family Ties' en nu de belang rijkste pijler van 'The secret of my BIOSCOPEN Intuïtief weet deze Canadees van net twintig jaar op de grens te blij- In een aantal landen is het met ongewoon om dubbelprogram ma's te vertonen: twee films voor één prijs, waarbij dan in de regel een van de films kwalitatief aan de magere kant is. In ons land zijn de dubbelprogramma's niet erg aangeslagen, al komen ze wel voor. Maar waarom zou je zoiets niet eens op video doen: twee films in een doos, dat moet aan trekkelijk zijn voor de huurder. Misschien zie ik een distribu teur over het hoofd, maar voor zover ik weet is Ex-Rated Video (van Paerl films) het eerste label dal met zo'n dubbelprogramma komt. De naam van het label zegt het al; het gaat om porno. Twee anderhalf uur durende films in een zeer kloeke doos. 'Pamela is van de twee de meest pittige film en 'First time at Cherry High' is het extraatje. 'Pamela' is een ta melijk opvallende film: zelden zie je in het 'gewone' Amerikaan se porno-circuit een hermafrodi- tische acteur/actrice. Twee films in een band. het oogt kloek. Maar het kan erger: één zeer lange film op vier cas- ven van hondsbrutaal en onuit staanbaar, van gevat en irritant. In dit uiterst simpel verhaaltje is hij Brantley Foster, de jongen van het platteland die naar de grote stad (New York) trekt. Via een verre oom die als kruiwagen fungeert en via diens echtgenote die hem best op weg wil helpen in ruil voor wat sex bereikt Foster de status van yuppie. Probleem is alleen dat Fos ter zijn zinnen heeft gezet op de FILMS OP VIDEO settes die zijn ondergebracht in twee dikke dozen. 'Maxine' duurt meer dan zes uur. maar in die tijd krijg je dan ook alles voorgeschoteld wat schrijfster Judith Krantz ('Prinses Daisy') aan toestanden, vetes en andere verwikkelingen kan bedenken en dat is heel wat. Persoonlijk ben ik niet zo gebouwd op dit soort lange tv-series vol lach en traan, maar ik moet wel zeggen dat Douglas Hickok en Richard Michaels de film technisch kun dig hebben gemaakt en dat tal van bekende acteurs er hun best in doen. Van Video Exclusief. Iets gemakzuchtiger is regis seur Robert C. Hughes geweest bij het maken van 'Hunter's blood'. Het verhaal gaat over vijl jagers die een onherbergzaam gebied intrekken en daar te ma ken krijgen met zeer bloeddorsti ge bewoners. Een soort 'Delive rance' dus, maar dan zonder wa ter. Het verhaal is heel bruik baar, dat is na 'Deliverance' al ve le malen gebleken, maar wat me niet lekker zit is dat sommige op namen meer dan een keer zijn maitresse van oom. Maar ook daar in boekt hij met zijn boerenslim- heid uiteindelijk succes. Het is een beetje het verhaal van 'Mr. Deeds goes to town', de screw ball comedy van Frank Capra en James Mason uit 1936. Wie weet groeit Michael J. Fox dus nog uit tot de James Mason van de jaren tachtig en negentig. BART JUNGMANN gebruikt. Als de jagers er per au to in paniek vandoor gaan dan wil ik ze liever niet drie keer langs dezelfde boom zien komen. Van CNR Video. Een genre dat ook al jaren film- stof biedt is dat van de toffe jon gens die woest vijandelijk gebied betreden om een vriend(in) te redden. In 'Night force' van Lawrence Foldes gaan Zuidame rikanen er met de dochter van een senator vandoor. Pa doet niets, verloofde doet niets, maar vijf vrienden maken zich kwaad. Ze gaan op een achternamiddag naar Zuid-Amerika (in een jeep nog wel, dat is doorrijden) om de schoften een lesje te leren. On derweg ontmoeten ze gelukkig veteraan Richard Lynch en met zijn hulp wordt de vijand in de pan gehakt. Ik sta altijd versteld van deze films. Persoonlijk zou ik de weg nog niet weten op de Veluwe. maar James van Patten en Linda Blair koersen als een postduif recht op de verblijf plaats van de ontvoerders af. Ve- stron Video. PETER DE ZWAAN TELEVISIE Van Baarle beste achtervolger ALKMAAR (GPD) - Mario van Baarle heeft zijn eerste nationale ti tel te pakken. De goedlachse ama- HILO (Rtr) - De Mexicaan Raul Al cala heeft woensdag de proloog van de Coors Classic, een Ameri kaanse etappewedstrijd voor profs en amateurs, gewonnen. Op het trajekt van ruim vier kilometer in Hilo op Hawaii was de renner uit de Amerikaanse ploeg van Mike Neel drie seconden sneller dan zijn teamgenoot Ron Kiefel De Neder landse topamateur Tom Cordes werd vierde met een'achterstand van tien seconden Later op de dag won Alcala ook de eerste etappe, een rit over 195 ki lometer door vulkanisch gebied. Gesteund door twee ploeggenoten ontsnapte de 23-jarige Mexicaan na 27 kilometer uit het 59 coureurs tel lende peloton. Ook de Zweed Wa- hlqvist en de Amerikanen Knick- man en Speakes sprongen mee. De rokende vulkaan Kilauea nood zaakte de wedstrijdleiding het par cours tijdens de rit aan te passen. Het peloton reageerde niet op de ontsnapping en de voorsprong van Alcala en zijn vluchtgenoten groei de tot bijna dertien minuten. Van de zes koplopers viel de Ameri kaan Steve Speakes na 112 kilome ter weg. In de eindsprint was Alca la de sterkste. Het peloton volgde bijna dertien minuten later. De Ita liaan Paolo Rosola won de sprint van de achtervolgers, gevolgd door de Woubruggenaar Arjan Jagt. teur uit Pijnacker won gisteravond op de Alkmaarse wielerbaan de fi nale achtervolging tegen de verras sing van het toernooi, de oosterling Erik Cent. De twee totaal verschil lende achtervolgers doken zowel in halve als hele finale ver onder de vijf minuten met 4.55.73-4.53.24 en 4.54.94-4 55.28. Voor Alkmaarse be grippen uitzonderlijk snelle tijden. Baaneoach Erik Geserick kan de toekomst direct alweer van een heel wat zonniger kant bekijken. De overige drie titels in Alkmaar waren voor Thierry Detant op de sprint amateurs; Gré Tijmes op de sprint vrouwen en Petra de Bruin op de achtervolging. Zonder iemand tekort te doen was Erik Cent dé verrassing van het toernooi. Gestimuleerd door de Haarlemse mecanicien Artuur van Leuffen werd Cent warm gemaakt voor een achtervolgingsavontuur tje. De baanfiets van Jos Lammer- tink werd bij ploegleider Herman Krott uit het stof gehaald. Cent aan een medisch onderzoek onderwor pen en geheel onvoorbereid toog men vervolgens naar Alkmaar. Met een 'ouderwetse' versnelling (55 x 16) kwalificeerde Cent ('ik heb va kantie en toch niets anders te doen') zich bij de beste acht om ver volgens via winst op Ralph Moor man en oud-kampioen Edwin Ro vers de finale te bereiken. - Daarin trof hij Mario van Baarle. de torenhoge favoriet, die al jaren medailles op kampioenschappen wint maar nimmer een gouden. Die pakte de wat bonkig rijdende Zuid hollandse krachtpatser nu wel in een uitstekende 4.53.24 maar Cent bleef lot de laatste meter strijd le veren en raakte niet eens ver achter met 4.55.28. Leo Peelen reed, even eens binnen de vijf minuten, naar het brons. Van Baarle mag zich ze- Wat is de beste film ooit ge maakt? Op die absurde vraag hebben Amerikaanse filmma kers en filmjournalisten een paar maanden geleden geantwoord 'Citizen Kane'. Orson Welles ver telt hierin het verhaal van kran tenmagnaat William Randolph Hearst die tijdens de eerste helft van deze eeuw een krantenmag naat van ongekende omvang was. Hij maakte en vernietigde reputaties, leidde Amerika naar een tamelijk zinloze oorlog om Cuba, maar slaagde er niet in zelf ver in de politiek door te drin gen. Welles toont hem als een eenzaam en gevaarlijk man. 'Citi zen Kane' is morgenavond op BBC 2 te zien (21.35 uur). Dit soort leuke maar zinloze vragen en vergelijkingen kunnen ook op het humoristische vlak worden gesteld en getrokken. Wie was leuker Chaplin of Laurel Hardy? De fans van Charlie komen morgen aan hun trekken. Duitsland 2 zendt om 15.00 uur 'The Kid' uit. Het is zijn eerste lange film. waarin Chaplin een zwerver speelt die eerst met te genzin maar later met veel ple zier de zorg op zich neemt van een vondeling (Jackie Coogan). 's Avonds op Nederland 2 (23.15 uur) 'Modern Times'. Mis schien wel zijn beroemdste film Hij levert hierin kritiek op de au tomatisering in de maatschappij, waarin geen plaats meer is voor medemenselijkheid. De rest van de week is voor de liefhebbers van Stan en Ollie. Zondagavond op Nederland 2 'Swiss Miss'. Als vertegenwoor digers in muizenvallen heeft het duo Zwitserland tot werkterrein uitgekozen (22.38 uur). Woens dagmiddag om 15.30 uur op het zelfde net zijn de heren in één van hun latere films. 'Chump at Oxford' (1940). studenten in de Engelse universiteitsstad. Diezelfde avond op Duitsland 2 'Wetherby'. Een prachtige film van David Hare. waarin een dorp wordt opgeschrikt door een plot selinge zelfmoord. Vanessa Red grave speelt heel mooi de lerares in wier huis de zelfmoord plaats heeft, Ian Holm is even sterk als haar cynische vriend (22.10 uur). (OP)NIEUW 'The secret of my success' - Lido. Lei den en Euro. Alphen 'Room with a view' - stijlvolle film over Engelse zeden uit het verleden. City, Katwijk BLIJVERS 'Outrageous Fortune' - dolle komedie waarin Bette Midler zich goed thuis- voelt, Lido. Leiden "Subway" - vorm is belangijker dan verhaal in deze eigentijdse film van Disney-achtige tekenfilm over mui zenfamilie in Amerika. Lido. Leiden en Euro. Alphen 'The Living Daylights - de nieuwe Bond neemt het op tegen Jeroen Krabbé. Lido. Leiden en Euro. Al- 'Color of Money' - Paul Newman en Tom Cruise treffen elkaar op het bil jartlaken, Greenway, Voorschoten 'Police Academy 4' - vierde variatie op bekend thema. City, Katwijk. Greenway. Voorschoten en Lido. Noordwijk 'The name of the rose' - Franciscaner monnik op zoek naar oplossing van reeks moorden in kloostergemeen schap - Lido, Leiden 'Platoon' - Oscar-winnende film over oorlog in Vietnam. Lido. Leiden en City. Katwijk 'Crocodile Dundee' - Paul Hogan als Australische woudloper in New York. Euro. Alphen SEKSFILMS Indiana Jones and the temple of doom' - Euro, al. 'Naam van de roos' Metropole (456756). 16 jr The Living Daylights' - Metropole. al Mannequin' - Metropole. al Blue Velvet' - Metropole. 16 jr Filmzomerfestival - Metropole Police Academy 4' - Odeon (4624UU). al. The Living Daylights' - Odeon. al "King Kong II' - Odeon. 16 jr Platoon' - Odeon, 16 jr Ruthless People' - Le Paris (656402). al. 'Passage thru Pamela' - Le Pans. 18 jr Hot Lips' - Le Paris. 18 jr AMSTERDAM Burglar" - Alfa (278806). 16 jr 'Project X' Alfa. al. 'Children of a lesser God' - Alfa. al. Black Widow' Alfa. al. 'Naam van der roos' - Alhambra (233192). 16 jr "Blue Velvet' - Alhambra. 16 jr. 'Avontuur met een staartje' - Bellevue Cinerama (234876). al 'Outrageous Fortune' - Cinerama, al. of my success' - Calypso Hannah and her sistei 'De zwoele zusters Rex. Leid» 'Licht op groen v~~- J iagd' - Tria non. Leiden 'Jacht op Tiroler slipjes - City. Kat wijk 'Dartele nichten in Tirol - Lido. Noordwijk NACHTFILMS 'Een paradijselijke droom' - Rex, Lei den 'The Living Daylights' - Euro, Alphen 'Secret of my success' - Euro, Alphen 'Playing with fire' - Euro. Alphen 'White Hot' - Euro, Alphen DEN HAAG 'Project X' - Asta (463500). al. Burglar', Asta. 16 jr. 'Outrageous Fortune' - Asta. al Secret of mv success' - Babylon (471656). al 'Avontuur met een staartje" - Baby lon, al 'Oxford Blues' - Babylon. 16 jr 'King Kong II - Cineac (630637). al 'Mannequin' - Cineac, al. 'Lethal Weapon' - Cineac. 16 jr 'The sound of music" - Euro (667066) al al Mannequin' - City 1234579) 'Platoon' - City. 16 jr King Kong II' - City. 16 ir Lethal Weapon' - City. 16 j The morning after" 'Great Sexpectations' - Parisien. 16 ir. 'Tenue de soiree' The Movies (245790), 16 jr. 'Prick up your ears' - The Movies. 16 jr Zomerfestival - The Movies. 16 jr. 'The Living Daylights' - Tuschinski (262633). al. Platoon' - Tuschinski, 16 jr Blue Velvet' - Tuschinski. 16 jr. Golden Chid - Tuschinski, 12 j Mannequin' - Tuschinski. al 'King Kong II' - Tuschinski. al. 'Flodder' Tuschinski Cineac (243639). al Prick up your ears' - De Uitkijk (237460). al FILMHUIZEN 'The last detail' is een humoris tische en ontroerende film met Jack Nicholson als een marinier die een matroos naar de gevange nis moet begeleiden. Onderweg gebeurt van alles, zeker als Ni cholson besluit om de jongen nog één keer wat plezier in het leven te gunnen. Gemaakt door Hal Ashby en tot en met volgen de week woensdag in het Kijk huis te zien (19.30 en 21.45 uur). Zondag en maandag is het Kijk huis dicht. Vanavond in het Kijkhuis 'Hair' van Milos Formman. De befaamde musical over de flower power in de jaren zestig kreeg van Forman een gedegen verfil ming (20.00 en 22.15 uur). Dinsdag de animatiefilm die Ralph Bakshi maakte van Tol- kiens 'In de ban van de ring'. De ze kosmische strijd tegen de machten van de duisternis is om 19.30 en 22.15 uur te zien. Woens dag 'Mama cumple cien anos' van Carlos Saura. Een komische film over een moeder die op haar honderdste verjaardag door fa milieleden naar de andere we reld zal worden geholpen. Maar daar steekt ze persoonlijk een stokje voor (20.00 en 22.15 uur) Vanavond is het Filmhuis LVC voor het laatst deze maand open. om 21.15 uur wordt 'She's gotta have it' nog een keer vertoond. Spike Lee verzamelde alleen zwarte acteurs voor deze kome die, waarin een vrouw de ware man zoekt en er tot zö lang drie na houdt. ker weten van deelname aan het WK. ,,Ik reken op een plaats bij de beste acht", meldde hij opgewekt om vervolgens te verduidelijken waarom hij de geplande 4.48.00 in de finale niet had gereden: „Ik voelde het al direct: er was van avond te weinig zuurstof in de lucht". Voor Erik Cent zal het baanop- treden niet eenmalig zijn. De 24-ja- rige amateur uit Goor wil zich ver der bekwamen en kan mogelijk een basisman worden in de vol gend seizoen nieuw te formeren achtervolgingsploeg. Met de bui tengewoon fraai op zijn fiets zitten de Cent. junior Marcel Beumer en mogelijk Leo Peelen heeft coach Geserick al voor vijftig procent een ploeg waar iets goeds uit kan groei- Thierry Detant behaalde in een tumultueus sprinttoernooi zijn tweede titel. In de finale versloeg hij Henk van Beusekom die zelfs onreglementaire middelen aan greep om de Purmerender te ver slaan. Jerry Venderink eindigde derde. Detant zal in Wenen met aan de sprint deelnemen. „Ik kan inter nationaal met veel moeite tot de laatste 24 doordringen. Dan doe ik liever alleen de kilometer", aldus de bescheiden kampioen. Een aanfluiting waren de series voor stayers. Er bleken slechts zes deelnemers die moesten strijden om vijf finaleplaatsen. In twee se ries van drie ging men - zonder ook maar de geringste strijd - aan het werk. De Nijs. Rol. Letterman. Moorman en Buis plaatsten zich. Rob de Jong viel af. Talentvolle stayers als Ron Vroom en Theo Kortekaas deden om uiteenlopen de redenen niet mee. AALBORG (Reuter) - Jean-Paul van Poppel uit Bilthoven heeft gis teren de derde etappe van de Ron de van Denemarken gewonnen. De winnaar van de groene trui in de Ronde van Frankrijk versloeg na 194 kilometer tussen Silkeborg en Aalborg in de sprint van het grote peloton de Amerikaan Bob Roll en Peter Harings uit Sibbe. De Deen Kim Andersen behield de leiding in de algemene rangschikking. NK SON EN BREUGEL Vrouwenenkel, kwartfinales: Cann Bak kum (Castricum) - Hellas ter Riet (Apel doorn) 1-6. 6-1. 6-3 Mannendubbel. tweede ronde Armand Custers Frans van Grimbergen Vincent van G.-lderen Jan-Willem Lodder 1 Carolien Vis - Mar e der Kinderen/Het Anne Marie Radslakc Gemengd dubbel. Iwe Manon Beltgens/Thei Momentopname van het WK Optimisten. Aan de leiding in de laatste race gaat de Westduiter Jensen, die de eindzege echter aan de Italiaanse Landi moest laten. <roto anpi TOERNOOI AMSTERDAM Kroongroep, vijfde ronde: Zaput. Van der Wiel (Ned) 0-1, Goelko Chandler (GBr) Viz-'Tsjernin iS-.v man (Ned) Vi-'/j. Stand: 1 Van der Wiel 3:2. Tin Chandler 21* 1 afg 4 Tsjernir Goelko 2. 6. Zapata 62 1 ale broken, Dlugy (VSl) - Canq: 3-1Van den Bei - Gele' -Van Rijn 6-2. 6-2, 6-3; Faas Martin Heineke is gisteren winnaar geworden van de Sneekweek in de Regenboog-klasse. De zeiler uit Loosdrecht eindigde in de vijfde race als derde en verzekerde zich daarmee van de zege. leainaiiiju legen r riesiauu. madi ook bij de individuele regatta. Cees Nater uit Warmond won de laatste race op het Sneekermeer. Hij werd gevolgd door Peter Hoogendam uit Reeuwijk. Heineke werd twee keer tweede, twee maal derde en een keer vijfde. Dit laatste resultaat mocht hij aftrekken. Vink: 6-3, 7-5; Nagel Ibema. 7-5. 6-4; VEB: Guvt - L.Iwema 6-3; Den Hollander - Verdegaal. 6-3, 6-2; Smalt - E. Iwenia: frO, 7-5; Kuipers - Rut ten: 6-3, 1-6. 7-5; MDB: Jansen/Ibema - Van BeverenMonshouwer 6-3. 6-4; Damcn - Van Trigt/Van Trigt 6-2. 6-0; Van der Capellcn A 1 den I GDB: Gel lalbVan der Capellcn - buch(WDl)- Gutman (Isi Boersma (Ncdi 1-0, Pc (Ned) 1-0. Stand: 1 Dlugv. Mure Hort. Gavrikov, Farago 2'- 1 afg.. 8. Ligterink LEIDEN - Zaterdageersteklasser Noordwijk bleef gisteravond in de oefenwedstrijd tegen AFC op 0-0 steken. De Noordwijkers, nog zon der John Marijt maar mét de aan winsten Fred Vermeer en Jaap Guyt, speelden zeker in verdedi gend opzicht een en goede wed strijd tegen de Amsterdamse hoofdklasser. In de aanval stelden de voetballers alles in het werk om het verlies van Klaas Vink te ca moufleren. maar Ivan Hermans en Jaap Guyt slaagden daar. getuige hun gemiste kansen, met in. FC Lisse (zat.) speelde met afde- lingsclub Kagia (8-1). Henri van der Wijden beleefde een heerlijk avondje. De spits scoorde liefst vijl treffers. Richard Mulder (2x) en René van Hensbergen schoten de acht vol. Altior maakte korte metten met Bodegraven (5-0). Halverwege stond het al 3-0 voor de derdeklas ser uit Langeraar. Na een eigen doelpunt van Bodegraven voerden Wilco Riethoven en Bert Otto de score op. Diezelfde spelers scoor den ook na de pauze voor hun ploeg. Alphense Boys experimenteerde tegen VEP naar hartelust (0-2). De nieuwe aanwinst Pieter van Zoest (ex-Esto) scoorde voor de rust. Na de pauze maakte Frank Bakker er 0-2 van. Vandaag is de tweedeklas ser voor een trainingskamp van drie dagen naar Brabant vertrok ken. CDW (tweede klasse)-Sparta 1-7 Doelpunten Sparta: Lengkeek (2). Ellerman, Boekling. Eger. Van den Berg en Olde Riekerink. CDW: Van Dijk NEO Borne (vierde klasse) - FC Twente 0-13 Doelpunten: Piel Keur 7. Willems 4. Huistra en Ten Caat. Oefenprogramma Morgen: DC VB Rijnsburgse Boys, Quick Boys - Stormvogels. RCL - UVS, SV'35 - Ter Le, de, Sc heveningen - De Sleutels. Wasse naar - Leiden. Randstad Sport MVKV. Desto - Lisse (zal Kat wijk - Olympia. Kagia - Öeg t Zondag: Lisse (zond.) - Rooöen burg, RCH - Lugdunum. SJC - 'I' I star 2. LDWS - TEDO. VUC -Ie' Blauw Zwart - Den Hoorn. ODB Docos, Foreholte - UDO. ROAC'7 - Stompwijkse Boys. Van Nispen SDW. Vogelenzang - Teyhngen. SVLV - Floreant (zond

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15