'We zijn niet langer ondergeschoven kind9 Verenigingen juichen komst sporthal toe Zoeterwoudenaren knappen tehuis op Brand in Oegstgeester huis: schade omvangrijk daneenss'driw^'?"g ook ssv^t Köor-ais'tors; Fietstocht voor polio- centrum 0001080 Sportraad zet kanttekeningen bij afbouw jeugdsportsubsidies Opknapbeurt lantaarnpalen DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1987 Actie op stapel om 100.000 gulden binnen te krijgen ZOETERWOUDE - De Zoeter- woudse jongeren die drie weken lang het Italiaanse kindertehuis Casa Materna hebben opgeknapt, zijn gistermiddag weer 'behouden' teruggekeerd. Wederom offerden ze een deel van hun vakantie op om het met geldgebrek kampende kindertehuis de helpende hand toe te steken. Dit jaar werd de keuken van het hoofdgebouw die er vol gens woordvoerder Tineke Titu- laer "vreselijk uitzag", onder han den genomen. Ook konden drie eetzalen, een gang en de hal van het hoofdgebouw worden opge knapt. De kantoren van Casa Materna konden niet, zoals de bedoeling was, onder handen werden geno men. Daar kwam de 25 man/vrouw sterke groep niet aan toe. Het wa$ dit jaar de vijftiende keer dat de Zoeterwoudse jongeren het Ita liaanse kindertehuis opknapten. Aan dit jubileum werd aandacht besteed middels het organiseren van een 'drie keer vijf-kamp' in het stadion van Portici, de plaats waar Casa Materna staat. Zowel kinde ren uit het tehuis als uit de slop penwijken van Napels deden aan dit sportieve festijn mee. De werk groep Casa Materna had aanvanke lijk gehoopt dat er zo'n 150 kinde ren zouden komen opdraven. Uit eindelijk werden dat er tachtig en daar is Tineke Titulaer allesbehal ve rouwig om. "Ze zijn zo moeilijk in de hand te houden - Napolitaan- se kinderen vormen een apart slag. Zó ging het precies goed". Ook financieel heeft de werk groep dit keer goed gedraaid. De balans moet nog worden opge maakt, maar men rekent op 5000 gulden aan materiaalkosten. Een bedrag waarmee in de begroting rekening was gehouden. Overigens maakt de werkgroep plannen om volgend jaar een fiets tocht naar Casa Materna te organi seren, in navolging van vijfjaar ge leden. Was de vorige tocht bedoeld om Casa Materna meer bekend heid te geven, dit keer gaat het om een actie op zich. De Zoeterwoude naren willen ongeveer 100.000 gul den bijeen fietsen om de ramen van het kindertehuis te vervangen. Die (houten) ramen verkeren in er barmelijke staat. Men wil ze ver vangen door kunststof exempla- Binnenkort ontvouwt de werkgroep hoe de actie gestalte zal worden gegeven. Voorschoten breekt lans met apart besturen openbaar onderwijs VOORSCHOTEN - Een jaar geleden kreeg het openbaar onderwijs in Voorschoten een aparte wethouder en een aparte raadscommissie, die drie scholen bestuurt en beheert en B en W adviseert over benoemingen, schorsingen en ontslagen. Na veel gelobby vanuit de drie openbare scholen hadden VVD en PvdA/PPR hier een hard punt van gemaakt bij de college-onderhandelingen. Onderwijs-wethouder L.L. Marselis (CDA) behield alleen het 'bijzonder onderwijs'. Een jaar later verklaren de drie openbare schoolhoofden dat het nog nooit zo goed is gegaan. De Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad voelt zich heerlijk overbodig, ouders en directies weten direct waar ze moeten zijn en adviezen van schoolhoofden worden serieus genomen. Termen als feedback, eigen gezicht en échte steun duiken regelmatig op. De PvdA/PPR-wethouder J. OEGSTGEEST - Bij een brand in een woning aan het Oegstgeester Wilhelminapark is gisteravond voor vele tienduizenden guldens schade aangericht. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan: de vrouw des huizes was op het moment van de brand afwezig. Het vuur werd om half acht gemeld en was drie minuten later, op het moment dat de brandweer arriveerde, al door twee pla fonds gegaan. De brandweerkorpsen van Oegstgeest en Rijnsburg zette in het huis vier stralen in en hield aan de buitenkant twee stralen in reserve, voor het geval de brand zou overslaan naar het tweede huis onder de kap. Zo ver is het echter niet gekomen in de zeer degelijk gebouwde woningen. De buren hadden alleen wat rookschade. In de woning van de brand was de schade des te omvangrijker. Volgens de brandweer is de inventaris in de kamer-en-suite en vier slaapkamers op de eerste etage en zolderverdieping voor 99 procent vernield door vuur, rook en hitte. Het trappenhuis bleef gespaard doordat de bewoonster, voordat zij wegging, alle deuren had geslo ten. Een dag later is slechts duidelijk dat de brand op de eerste etage ontstond, over de oorzaak tasten politie en brandweer nog in het duister. Visser ondertussen voelt zich prima in de rol van pleitbezorger onderwijs. door Paul v.d. Kooy i met het met een naambordje op lopen, ter wijl de raadsleden achter je langs schoten", zegt hij. Minderheid Kooij: "Je was altijd i "We zijn niet langer het onderge schoven kindje", zeggen de drie openbare schoolhoofden en de wethouder voor openbaar onder wijs eensgezind. En ze praten lief kozend over het maandelijkse overleg met de 'geïnteresseerde raadscommissie', de praktijkge richte bijeenkomsten van de schooldirecties en de tweeweke lijkse besprekingen met ambtena ren van de gemeentelijke afdeling onderwijs. "Dit is echte luxe", heet het. En zonder aarzeling roepen ze andere gemeenten op het revolutionaire voorbeeld te volgen. Tot de voor spelde twisten tussen de twee on derwijswethouders is het nog steeds niet gekomen en de angst derheid, had geen kracht genoeg, van Haagse adviseurs dat open- Als je iets voor elkaar wilde spelen, baar onderwijs aan de gemeentelij- lukte dat alleen via eigen initiatief ke zeggenschap onttrokken zou of via de afdeling onderwijs". De worden, werd niet bewaarheid. andere schoolrichtingen ondertus- RpmmpnHp fartnr sen' waren goed georganiseerd en xvciuiuciiuc idGtui wisten zich prima te verkopen. Vis- Minder uitgesproken zijn de vier ser plaatst het verschil in een breed wanneer de vraag op tafel komt perspectief: "Terwijl scholen van waarom het vroeger zo veel minder katholieke-, protestantse- en nuts- was. Een tactisch politicus als wet- huize altijd al een grote reserve houder Visser (PvdA/PPR) zoekt hebben gehad aan bestuurlijke de fout vooral in verkeerde struc- kracht, doe je bij openbaar onder- turen. Hij weigert de zwarte piet te wijs altijd een beroep op ouders en leggen bij de christelijke wethou- such. En de ouders die wél bestuur der Marselis, die het openbaar on- lijke ervaring hebben, lenen die derwijs geen warm hart zou toedra- vaak niet aan de openbare school gen. Schoolhoofd J.A. Kooij van de omdat ze de identiteit te slecht ge- Elckerlyc-school denkt daar duide- formuleerd vinden", lijk anders over. Volgens hem is de Bij een Marselis, die zijn christe- CDA'er een remmende factor ge- lijke identiteit nooit zal verlooche- weest. Hij is het echter eens met de nen, miste deze aanspraak natuur- twee andere schoolhoofden - die lijk zijn uitwerking niet. "Een be- Marselis overigens niet hebben stuurder laat zich mede leiden meegemaakt - dat het geen schop- door de relaties die hij heeft", zegt perig verhaal moet worden. Visser. "En het is duidelijk dat hij En diplomatiek merken ze op dat zijn relaties daér heeft liggen", het vroeger zo moeizaam ging om- Blijkt daar volgens de gemeente dat bestuur, beleid en toekomstvi- bestuurder absoluut niet uit dat en gezicht van het openbaar heid", zegt de wethouder. "Je voelt je gesteund door een bestuur en bestuursstandpunt en bent niet steeds bang dat ideëen voortijdig stranden in de politiek", zegt W. Posthumus van de Wethouder Schramaschool. Hij voelde dat vooral heel sterk toen hij het minis terie warm probeerde te maken voor de verbouwingsplannen van zijn school: "Je speelt gewoon meer klaar". Natuurlijk krijgen de onderwij niet altijd hun zin. "Dat hoeft ken uit de praktijk kent e jaar democratischer catiever werd. Bindingsbijeen komsten met borrels en hapjes wa ren er wél regelmatig, maar maak ten de situatie alleen maar schrij nender. "We wilden duidelijk méér Staand. Links W. Posthumus, Wethouder Schramaschool, rechts wethouder J. Visser. Knielend. Links J.A. Kooij, hoofd van de Elckenyc-scnool, en rechts S. de Grootmededirecteur van de Vlietschool: "We zijn niet langer het ondergeschoven kindje". (foto p. Alterburg) stuur maar wel goed discussieert en duidelijk zegt waarom iets niet kan". "Wat dat betreft zijn de erva ringen positief', zegt collega Pos thumus, die de raadsleden al ver schillende keren heeft mogen ont vangen in zijn schoolgebouw. "De bestuursleden staan voortdurend open voor argumenten. Niet plicht matig, maar echt vol interesse. Hoe werkt het?, willen ze weten. Wat is er? Ze zijn er dan ook echt gaan zitten met een leeg bord". "En ze krijgen nu lekker te eten", grapt Kooij. Hij was aanvankelijk bang voor politieke spelletjes. Vooral de CDA-vertegenwoordiger bekeek hij met argusogen. Het bleek onte recht. Alle commissieleden kwa men 'heel positief over' en toonden 'echt hart voor de zaak'. Daar zijn de hoofden het wel over eens. Dat de raadsleden later c i poli- de commissie tieke redenen toch op standpunten openbaar onderwijs zijn vooral i terugkomen, vindt Visser logisch' Het is nu eenmaal hun taak ken tegen elkaar af te wegen. En houdelijk actief en hebben ook de discussie over de identiteit openbaar onderwijs op gang mogen nooit uit het oog verliezen bracht. Het bleek niet eenvoudig degemeente uit eigen Openbare scholen kunnen niet, zo- als christelijke scholen, terugval len op een levensbeschouwing. En er is geen pastoor of dominee die - de kleintjes een openbare school Ook Visser houdt altijd rekening inpraat. Openbaar onderwijs kan met "deze grote armoede van het zich alleen maar beroeper openbaar onderwijs". Zo stemde termen als pluriformiteit hij als B en W-lid tegen een uitbrei- zich verantwoordelijk het Elckerlyc-school- der die het wil volgen middelen 10.000 opzij legt openbaar onderwijs, de andere schoolvormen ook recht hebben op dat bedrag". ding plein, waar hij als wethouder openbaar onderwijs nog "Dat was een zuiver financiële deur uitgelegd als zwakte: omdat zich niet bij andere schoolsoorten thuis- voelt. Een tijdlang is de wijd open afweging, terwijl amper naar de centjes wordt geke- de gemeenteschool iedereen moest aannemen zou het onderwijs slechte kwaliteit zijn. "De beste public relations (pr) in dat verband is kwaliteit", zegt Pos thumus. Hij gebruikt het woord pr alsof dat al jaren een ingeburgerd begrip is. De werkelijkheid is an ders: het openbaar onderwijs heeft zich lange tijd bediend van een flinterdunne brochure. Dat moet beter. Het bestuur komt komend schooljaar met een folder die de onmiskenbare voor delen van het openbaar onderwijs keurig etaleert en scholen en on derwijzers passend presenteert. "We doen dat niet om ons be^ staan te verdedigen of ons af te zet ten tegen anderen", benadrukt de wethouder. "Maar het is nu een maal niet langer voldoende wan neer mensen weten dat ie er bent". ZOETERWOUDE - Onder het motto 'Fietsen voor Butiru' organi seert het bestuur van het Zoeter woudse buurthuis 'De Weipoort' morgen een fietstocht van onge veer 25 kilometer. Vertrekpunt is het buurthuis aan de Weipoortse- weg 92a. Butiru is een kleine nederzetting in Zuid-Oost Oeganda, waar de Al- phense pater Henk Vergeer een missiepost beheert. Hij leidt hier onder meer een opvangcentrum voor jongeren met polio. Er wor den zo'n twintig jongens van zes tot veertien jaar verzorgd en bege leid. Ze bezoeken samen met de kinderen uit de omgeving de lage re school. De jarenlange stammen- oorlogen in Oeganda hebben grote schaarste veroorzaakt. Juist deze gehandicapte kinderen worden daar door getroffen. De opbrengst van de fietstocht zal volledig wor den besteed aan steun voor deze jongens. Het inschrijfgeld voor kinderen tot en met veertien jaar (onder lei ding) is een rijksdaalder, voor ou deren vijf gulden. Aanvang mor genavond zeven uur. Nadere in lichtingen over de tocht zijn ver krijgbaar bij Sjaak van der Salm, telefoon 01715-1312. Puzzeltocht Twee evenementen staan de War- monders komend weekeinde te wachten. Vrijdag, 7 augustus, is er boegspriet lopen en schotsje sprin gen bij de brug naar Koudenhoom. Deelname kost drie gulden vijftig. Aanvang zeven uur 's avonds. In schrijven kan ter plaatse of bij de VVV. Een dag later, zaterdag dus, start om elf uur in park Groot Leer- ust een fotopuzzeltocht te water. Vakantieland In en om het Voorschotens jonge rencentrum De Lindehoeve wordt volgende week (10 tot en met 14 au gustus) een vakantieland gehou den. Kinderen kunnen knutselen, spelen, films kijken, grimeren en vooral hutten bouwen. Gereed schap en materiaal is aanwezig. Wie geen hut heeft, kan op de zolder van de Lindehoeve slapen. De kos ten bedragen een rijksdaalder per dag, slapen vijf gulden en een weekkaart komt op een tientje, ex clusief slapen. Meer inlichtingen over de jeugdvakantieweek zijn verkrijgbaar bij Els van der Peet, telefoon 01717-5416 en Karin van Bilderbeek, telefoon 01717-6817. Huisdieren In de bibliotheek van Zoeterwou- de-dorp wordt momenteel een grote tentoonstelling over huisdieren ge houden. Er is informatie voorhan den over voeding, verzorging, op voeding en dergelijke, zowel in boekvorm als op posters en pane len. Bovendien bestaat de mogelijk heid om diaseries en videofilms te bekijken. De tentoonstelling is ge durende de openingsuren van de bibliotheek (Schenkelweg) te zien en duurt nog tot en met 27 augus tus. ontbraken. Ambtenaren kon den alleen de lopende zaken behar tigen en raadsleden hadden niet de affiniteit of kennis daar meer van te maken. Op grond van summiere informatie van burgemeester en wethouders legden ze geld opzij. En zonder de mensen te kennen, benoemden ze nieuwe onderwij- Wethouder Marselis intussen, had niet bepaald diepgravend con tact met het openbare onderwijs. Veel vergaderingen werden afge zegd, vaak zelfs op het laatste mo ment. "Het is voorgekomen, ik overdrijf niet, dat we in vergade ringen notulen vaststelden van een jaar tevoren", klaagt Kooij. Een an dere keer werden de openbaren voor een bijeenkomst uitgenodigd en kwamen ze plotsklaps terecht in een vergadering van een raads commissie. "Dan was je punt tien op de agenda en had je echt het idee datje tegen een muur stond te praten", herinnert S. de Groot, me de-directeur van basisschool De Vliet zich. De publieke belangstel ling was dan ook klein. Collega Kooij noemt een derge lijke gang van zaken fnuikend en vindt dat er iets structureel ver keerd zit wanneer 'de politiek' niet goed luistert naar 'het veld', dat za- collega Marselis het bijzonder derwijs bewust heeft voorgetrok ken, schoolhoofd Kooij denkt daar anders over. "Nee, mijn ervaringen met Mar selis zijn echt niet zo positief', zegt hij. "In de tien jaar dat ik hem heb meegemaakt, heeft hij nooit naar ons geluisterd. Hij nam beslissin gen op eigen houtje, zonder naar anderen te luisteren. Mensen zijn gewoon misbruikt". Volgens wethouder Visser ko men dergelijke onlustgevoelens ook voor in gemeenten waar een niet-christelijke wethouder bijzon der én openbaar onderwijs in zijn portefeuille heeft. "Wanneer je als wethouder voor al het onderwijs verantwoordelijk bent, heb je nu eenmaal de neiging het openbaar onderwijs voorzichtig in te bren gen", zegt hij. Maar al te vaak wordt de gemeenteschool in de brede afwegingspakketten "als wisselgeld gebruikt, levert de ge meente erop in". Gelij kwaardigheid Volgens de vier betrokkenen heeft Voorschoten definitief met dat beeld afgerekend door het openbaar onderwijs los te weken van het bijzonder onderwijs. "Er is nu bestuurlijke gelijkwaardig- OEGSTGEEST - Een groot aantal Oegstgeester sport verenigingen juicht de komst van een nieuw sport complex op het terrein van de voormalige rioolwater zuivering aan De Voscuyl toe. Dat blijkt uit een inven tarisatie van de Oegstgees ter Sportraad. Om de plannen zoveel mogelijk te laten aansluiten bij de wensen van de plaatselijke (sport)gemeen- schap, vroeg zij de verenigingen onlangs hun mening kenbaar te maken over het te bouwen com plex. Met name was de Sportraad benieuwd of de verenigingen een eventueel te bouwen sporthal in De Voscuyl, de tweede die Oegst geest rijk zou zijn, daadwerkelijk gaan gebruiken. Zelf hebben burgemeester en WARMOND - Burgemeester en wethouders van Warmond willen tienduizenden guldens uittrekken om de verlichting op diverse plaat sen in het dorp en de beschoeiing van een aantal walkanten te verbe teren. De lantaarnpalen in de wijk Endepoel II moeten worden opge knapt. Verder moeten lichtmasten in Endepoel I, aan de Padoxlaan/ Kaagstraat en aan de Zijldijk worden vervangen. De totale kosten van deze operatie komen op bijna 30.000 gulden. Voor de vervanging van de beschoeiing van park Groot Leerust heeft Warmond ongeveer 28.000 gulden nodig. Ook moet een stukje walkant langs de Warmonder Leede worden opgeknapt, alsmede be paalde stukken in Endepoel II, waarvoor zo'n 45.000 gulden beschik baar moet worden gesteld. wethouders inmiddels het 'sein op groen' gezet voor het plan. Wel hebben ze daarbij als voorwaarde gesteld dat het de gemeente geen geld mag kosten. Uit schriftelijke reacties blijkt dat de meeste verenigingen wel oren naar het plan hebben. Zo meldt schietvereniging 'Toxotes' "met spanning" uit te zien naar een mogelijkheid om te verhuizen. De vereniging maakt sinds haar op richting, nu twee jaar geleden, ge bruik van een provisorisch onder komen in de bovenzaal van café 'De Roode Leeuw'. De demontabe le schietbanen daar moeten weke lijks worden opgezet en weer afge broken. Hetgeen allesbehalve ide aal is. De schietvereniging hoopt dan ook dat de bouw van een sporthal een permanente oplossing kan bieden. De gymnastiek- en atletiekver eniging O.G.A.V. wil incidenteel gebruik gaan maken van de sport hal, mits er de nodige voorzienin gen zijn aangebracht. En de Oegst geester volleybalclub zou helemaal een gat in de lucht springen. Zoals bekend heeft de volleybalbond de velden van de Apollohal afge keurd. Elk jaar moet dispensatie worden aangevraagd. De situatie is des te nijpender omdat een aantal teams de afgelopen jaren in een ho gere klasse is terechtgekomen. Ook voetbalvereniging UDO staat niet afwijzend tegenover het plan. Ze ziet echter geen kans om "iets ter hand te nemen dat ver band houdt met de ontwikkeling van een sportcomplex. Het intrek ken van de jeugdsportsubsidie werkt in dit verband niet bepaald mee", zo schrijft de voorzitter van UDO aan de Sportraad. Subsidie Het sportcomplex komt volgen de week maandag aan de orde tij dens een vergadering van de Sportraad. Op de agenda prijkt ook het punt dat door UDO ook al werd aangesneden: de afbouw van de jeugdsportsubsidies in Oegstgeest. Probleem is dat burgemeester en wethouders van plan zijn om vanaf 1988 de jeugdsportsubsidie in twee jaar af te bouwen. Een voorstel in die richting zal tijdens de begro tingsvergadering in oktober wor den gedaan. Men heeft gekozen voor het omlaagbrengen van dit soort subsidie omdat de "jeugd sportsubsidie een algemene in komstenbron is voor alle sportver enigingen. De korting op de subsi die, hoe pijnlijk" op zichzelf ook, geeft een evenwichte verdeling over de verenigingen te zien", al dus burgemeester en wethouders. Weliswaar erkent de Sportraad dat er overal, dus ook op sportge bied, moet worden bezuinigd. Maar, zo voert zij in een brief aan de gemeente aan, een subsidie-af bouw in twee jaar tijd heeft voor de meeste verenigingen een aanzien lijke inkomstenderving tot gevolg. En. mocht er worden bezuinigd omdat het rijk minder geld be schikbaar stelt, dan zou alsnog een claim op subsidiegelden gelegd moeten worden als die inkomsten achteraf voor de gemeente nog meevallen, vindt de Sportraad. Ze vraagt de gemeente dan ook om de gezamenlijke sportverenigingen deze toezegging te doen. De gemeente op haar beurt be seft dat de financiële consequen ties voor de verenigingen "nog zeer ingrijpend" kunnen zijn. Met name de zaalsportverenigingen, die niet over een eigen clubruimte beschik ken, kunnen hierdoor gedupeerd worden. Om aan dit probleem enigszins tegemoet te komen zou juist voor deze verenigingen een afbouwregeling van vier jaar kun nen worden aangehouden. WOENSDAG 5 AUGUSTUS Aarlandervcen zomerfeest Kerkvaartseweg, gezelschapspel, 19.30 uur. Alphen Circus Custers, 19.00 uur, ;rrein Nieuwe Sloot. Katwijk wandeling door 'Berkheide' o.l.v. IVN-Leiden, start 19.30 r by de Soefitempel, Sport- woensdagavondzang in de Oude Kerk aan de Boulevard, m.m.v. Diny Knetsch, aanvang 20.00 uur. wijksportrecreatie met thema Noordwijk woensdagavondzang m.m.v. het 'Pniél-Dameskoor uit Kat wijk en Jaco van Leeuwen, o.l.v. drs. G.A. Scholte, aan vang 20.30 uur. Noord wijkerhout zomeravond-viswedstrijd voor iedereen, Leidsevaart, na bij spoorwegovergang Noord- wijkerhout, vistijd van 19.00 tot 21.00 uur. bridgen in het Wapen van Noordwijkerhout, aanvang 19.45 uur. Zwammerdam vakantiespelen: optocht van versierde fietsen, steppen en karren, 19.00 uur, van Kerk plein naar Hooge Burch. Ope ning vakantiespelen, 20.00 uur. DONDERDAG 6 AUGUSTUS Alkemade hutten bouwen in Roelofa- rendsveen/Oude Wetering, 9.00 uur, terrein Sotaweg. Katwijk volleybaltoernooi t.h.v. strandpaviljoen Parlevliet, 13.30 uur. toeristenmarkt in het Bad- centrum, 14.00 tot 21.00 uur. speedplaytoernooi op het strand t.h.v. strandpaviljoen Harteveld 19.30 uur. Leiden voorlichting en begeleiding dienstweigeren, Troef, Sta tionsweg 32, 20.00 tot 21.30 spreekuur voor jongeren met vragen over dienstplicht, WDM, het Breehuys, 19.00 tot deractiviteiten, 10.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 15.30 uur, Sjel- ter, Heemraadlaan. Nieuwkoop vakantiespelen: creatief in Open Huis, 10.00 tot 12.00 uur; waterfestijn in zwembad, 14.00 tot 16.00 uur Noordwijk doe-feest voor kinderen van 6 tot 12 jaar, 11.00 uur, JOIN- 13.00 tot 15.30 t kinderbal voor kinderen vai 4 tot 12 jaar. 18.30 tot 20.00 uui Huis ter Duin. strandloop over 4 en 8 km., aanvang 19.30 uur, strand bij politiepost. orgelconcert door Herman van Vliet, organist te Oudewa ter, m.m.v. 'British Columbia Boys Choir' uit Vancouver, o.l.v. Donald Forbes, aanvang 20.15 L kindermeetings in de wijke nd.45 uur; straatscène Paral lelboulevard, 19.00 uur, Evan gelisch Ontmoetingscentrum De Ark, Picképlein. Sassenheim kinderstad, vanaf 9.00 i IJsbaanterrein. Voorhout film 'Big Red', voor kinderen van 6 tot 12 jaar, 13.30 uur, De

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11