27 t/m 31 juli '87 Tiecie Chen op weg naar golftop mededelingen gemeentebestuur Glansrijke tenrdswinst Krans Kanshebber in Hilversum Wisselvallig spel Piket Grimbergen zevende op WK jeugd PAGINA 14 SPORT VRIJDAG 24 JULI 1987 HILVERSUM (GPD) - Menigeen die hem voor de eerste keer ziet, vraagt zich af hoe het mogelijk is dat hij een golfballetje zo ver kan slaan. Hij is namelijk bijna zo dun als een ijzer-1 en weegt nog geen vijftig kilo. Het geheime wapen van Tze Chung-Chen, want over hem hebben we het, is echter een fabelachtige techniek. De 29-jarige Taiwanees, die gemakshalve T. C. Chen of 'TieCie' wordt genoemd, is sinds twee jaar hard op weg naar de internationale golftop en behoort dan ook tot de kanshebbers in het open Nederlands golfkampioenschap, dat eergisteren in Hilversum is begonnen. Met man en macht wordt het golfterrein na een zware regenbui weer drooggemaakt. (foto anp» Het verhaal over de golfcarrière van Chen lijkt te zijn geschreven voor een Hollywood-film. Hij is ge boren in Lin Kou, een voorstad van Taipei, waar zijn ouders op een klein stukje grond thee verbouw den. Chen was aanvankelijk ook voorbestemd om theeplanter te worden, maar zijn leven nam een andere wending toen hij zes jaar was. Vlak bij zijn huis werd name lijk een golfbaan aangelegd en daar ging hij vanaf die tijd ieder vrij uur naar toe. Kees Guyt terug naar amateurs LEIDEN - De voetbaltoekomst van Kees Guyt ziet er somber uit. Over een maand krijgt de lange tijd ge blesseerde verdediger van AZ de uitslag van een medische keuring, te horen. Vast staat nu al dat be taald voetbal niet meer tot de mo gelijkheden behoort. Afbouwen bij de amateurs lijkt het hoogst haal bare voor Guyt, die momenteel al leen als huisschilder aan de slag kan. De in Oegstgeest woonachtige Guyt, die zijn loopbaan bij Katwijk begon, was de laatste jaren bij de betaalde voetbalclubs Volendam en AZ actief. Een zware kniebles sure verhinderde hem vorig jaar, ondanks verwoede pogingen om terug te komen, met de eredivisie club mee te voetballen. Guyt: „Trainen ging wel. maar niet twee of drie dagen achter elkaar. In die situatie is geen wezenlijke verbete ring opgetreden". Het is waarschijnlijk wel moge lijk, dat Guyt op een bescheidener niveau zijn voetballoopbaan af bouwt. „Als ik de kans krijg, wil ik weer bij Katwijk, de club waar ik begonnen ben, aan de bak. Zeker heid daarover krijg ik pas in augus tus, maar zelf geloof ik er wel in. Ik sluit zelfs niet uit, dat ik dan nog een paar jaar doorga met voetbal len. Mijn knie moet ik alleen zo min mogelijk belasten". „Samen met mijn oudere broer Tze-Ming (die later ook een ver dienstelijk speler is geworden, red.) keek ik naar de golfers", ver telt Chen. „Ik raakte meteen ver slaafd aan deze sport. Mijn ouders hadden echter geen geld om clubs te kopen. Ik oefende daarom met een stok en een kapotte bal. Toen ik zestien was, werd ik lid van de plaatselijke golfclub en die heeft mij gelukkig veel geholpen". Opzien Als amateur maakte Chen al gauw furore. In vijf jaar tijd won hij 22 toernooien en eindigde hij zeven keer op de tweede plaats. Vanaf 1982 neemt hij deel aan het Amerikaanse profcircuit. Daar baarde de Taiwanees drie jaar later LEIDEN - De eerste drie partijen van de op de Filipijnen over 13 ronden te verspelen wereld- jeugdschaakkampioenschappen hebben Jeroen Piket 11/2 punt opgeleverd. Vooralsnog dient de Leiderdorper daarmee met een klassering in de middenmoot ge noegen te nemen. Het door hem vertoonde spel stemde Piket des alniettemin tot tevredenheid. De tegenvaller zat hem voor Pi ket in de eerste ronde, toen hij met een nederlaag tegen de Fil- pijnse jeugdkampioen werd ge confronteerd. Met de zwarte stukken kwam de Volmac-speler reeds in de opening slecht te staan, een nadeel dat tenslotte onafwendbaar in verlies resul teerde. In de tweede ronde ging het Piket beter voor de wind, met een overtuigende winstpar tij op de kampioen van de Ver enigde Emiranten. Gisteren deel de de 18-jarige Leiderdorper het punt met de Amerikaanse kans hebber Patrick Wolf. voor het eerst opzien door bijna de US Open te winnen. Op de laatste hole raakte hij echter, bij een po ging uit het hoge gras te komen, de bal tweemaal en was hij meteen kansloos voor de titel. In februari van dit jaar had Chen meer geluk. Tijdens de Los Angeles Open had hij voor de achttien holes de min ste slagen nodig en werd zodoende de eerste Aziaat die een toernooi in het Amerikaanse circuit winnend wist af te sluiten. Volgens insiders betekende deze overwinning het begin van een lan ge reeks indrukwekkende zeges voor de Taiwanees, al zal hij men taal dan nog iets sterker moeten worden. Dat is namelijk nog het zwakke punt bij Chen. Iets wat woensdag in Hilversum tijdens de Pro-am (een wedstrijd waarin een profspeler met drie amateurgolfers een team vormt) duidelijk bleek. Vooral bij het putten ging het her haaldelijk mis. NOORDWIJK - Zoals zoveel ten nistoernooien in de laatste weken kampt ook het Badgastentoernoo.i in Noordwijk tot nu toe met de overvloedige regenval. Gisteroch tend kwam het water weer met bakken uit de lucht, zodat de spe lers pas 's middags de baan op kon den. Martijn Krans zorgde voor de verrassing van de dag door de veel sterker geachte Sege Carpentier uit het B-toernooi te verwijderen. De eerste set ging weliswaar ruim verloren (1-6), maar daarna nam Krans het heft stevig in han den en won glansrijk de volgende sets en daarmee de partij: 6-1, 6-2. Ook Freek van der Capellen plaat ste zich voor de volgende ronde door een zege op Van der Veld: 6-3, 6-3. Van de overige regionale spe lers versloeg Olaf ten Bosch, in het mannenenkel C, Zandkule met 6-1, „Vreselijk, ja. Ik kreeg de ballen er gewoonweg niet in", bekent Chen. „Ik denk dat het een beetje te maken heeft met een gebrek aan conditie. Na het Masters-toernooi ben ik twee maanden naar Taiwan geweest en heb ik weinig op de baan gestaan. Daarnaast speel ik in het begin van het jaar altijd goed en vervolgens worden de resulta ten iets minder. Ik denk dat het voor mij dan steeds moeilijker wordt om geconcentreerd te blij- 6-3. Bij de vrouwen in C bleek Mur- ja Kuipers veel te sterk voor Halen beek: 6-2, 6-0. Ook het tennistoernooi in Ter Aar had gisteren behoorlijk te lij den onder de regenbuien. De wed strijdleiding besloot daarom uit te wijken naar tennishal Nieuwesloot in Alphen. Later op de dag klaarde het weer toch nog wat op. zodat de laatste partijen alsnog in de buiten lucht afgewerkt konden worden. Sijmen Moorman plaatste zich door een overwinning van 6-1, 6-3 op Sander van der Zalm voor de kwartfinales in het mannenenkel C. De vrouwen in C komen van daag weer in actie. In het mannen- dubbel C wonnen De Roo en Seke- ris van Sanja en Appelloo (6-1, 6-3). terwijl Luddeke en Minnema een ronde verder kwamen door een ze ge op Duyvendonk en Gerard: 6-1, 7-5. De open Nederlandse kampioen schappen. waaraan hij voor het eerst deelneemt,, heeft Chen in elk geval op zijn verlanglijstje staan. Weerstand „Ik zal zeker proberen hier te win nen. Maar ik hoop wel dat het droog blijft, want in de regen speel ik meestal niet al te sterk". In de strijd om de cheque van 105.000 gulden, die prins Bernhard zondag aan de winnaar uitreikt, zal de Tai wanese lichtgewicht zeker veel De Davis-beker ontmoeting tussen Nederland en Sovjetunie, die van vandaag tot en met zondag in Valkenswaard wordt gehouden, wordt geopend door het duel tus sen de twee sterkste spelers in de Brabantse plaats. Michiel Scha pers begint om 16.00 uur tegen de Russische nummer éen, Andrei Tsjesnokov. In het tweede duel ontmoet Tom Nijssen, die de laat ste tijd in de Verenigde Staten een paar aardige successen boekte, Aleksander Volkov. De Sovjet ver raste op het toernooi van Wimble don door de vierde ronde te halen. Daarin verloor hij in vier sets van de Zweed Anders Jarryd.'In het dubbelspel wordt Schapers in principe gekoppeld aan Huub van Boeckel. (Voor de belangrijkste uitslagen, zie scorebord). weerstand ondervinden van Seve- riano Ballesteros. De Spanjaard die door velen wordt beschouwd als de beste golfer van de wereld, toonde woensdag al zijn klasse. Over de veertien holes liet hij een score van 47 oftewel minus negen noteren. Daarmee bleef hij de an dere profspelers ver voor. Daarnaast heeft Ballesteros, die vorig jaar in Noordwijk zegevierde en daarvoor ook in 1976 en 1980 dè Nederlandse titel opeiste, dit jaar alleen het toernooi in Cannes ge wonnen. En dat zit hem niet lek ker. Seve, zoals hij genoemd wordt, kan namelijk absoluut niet tegen zijn verlies. AIGUEBELETTE - Komend weekeinde vindt in Aiguebelette in de Franse Alpen de "Match des Se niores" plaats, een soort West-Eu ropees kampioenschap voor roeiers onder de 23 jaar. Voor Ne derland zullen uitkomen in de dub- beltwee de Leythe-roeiers Jaap Krijtenburg en Martijn Blansjaar. Het Leidse tweetal is eigenlijk nog junior en zal twee weken later dan ook starten op de wereldkam pioenschappen voor junioren, die in Keulen worden gehouden. Het is de eerste maal, dat de roei- bond een juniorenploeg laat deel nemen aan de "Match". Krijten burg en Blansjaar wonnen enkele weken geleden de race in de dub- beltwee, die bedoeld was als selec tie. Direkt na de wedstrijden, die een vol weekend in beslag nemen, reist het jeugdige duo verder naar Breiscach in West Duitsland, waar dan inmiddels het trainingskamp van de nationale junioren equipe is begonnen. Op 5 augustus begint in LEIDEN - Wielrenster Petra Grim bergen heeft boven verwachting j gepresteerd tijdens de wereldkam- j pioenschappen voor junioren- I vrouwen. De Rijnsburgse kwam in j het Italiaanse Bergamo op een se lectief parkoers als zevende over de meet, waarmee zij de beste Ne- I derlandse was. Uit de oranje-ploeg wist verder alleen nationaal kam pioene Leontien van Moorsel nog de meet te halen, zij finishte als dertiende. Petra Grimbergen leverde daar mee een verrassend goede presta tie. De 17-jarige schaatster-wielren- ster was immers pas op het laatste j moment aan de selectie toege voegd. Dit vanwege haar klimkwa- liteiten, die zij volledig waarmaak te. Op het lastige parkoers, gelegen in een door het eerdere noodweer zwaar geteisterde gebied, ontwik kelde zich een afvalrace waarin Grimbergen zich goed staande wist te houden. Een Russin en een uiteindelijk winnende Francaise slaagden erin om aan de greep van het uitgedunde peloton te ontsnap pen, terwijl Petra Grimbergen daarachter als vijfde finishte in de eindsprint van de groep. Synta Lutke-Shipholt van de Leidse Casba/De Wit-ploeg won gisteren de derde editie van 'De pa rel van de Veluwe', een wielerwed strijd voor vrouwen over 100 kilo meter met start en finish in Harder wijk. De Haagse versloeg in de eindsprint van het voltallige pelo ton Jolanda Kools uit Sommels- dijk, onlangs nog tweede in het Ne derlands kampioenschap, en zus en ploeggenote Sindy Lutke- Schipholt. Anita Kruse uit Lisse werd tiende. Leythe-roeiers naar Frankrijk Keulen de vijf dagen durende strijd om de wereldtitels. Daar zal Jaap Krijtenburg, het afgelopen weekend bij de nationale kam pioenschappen voor de senioren opvallend met een derde plaats in de dubbeltwee met Ronald Florijn, zijn juniorencarrière afsluiten. Martijn Blansjaar kan ook volgend jaar nog meedoen bij de junioren. Twee roeiers van Njord maken deel uit van de B-ploeg. In de ge stuurde vier zit Mark Houtzager in een combinatieploeg met roeiers van Het Spaarnc en Nereus. Vorig jaar behaalde Houtzager in even complete Njordvier in hetzelfde nummer de bronzen medaille. In de lichte vier zit Elzard Schipper temidden van drie Skadi-roeiers. Diversen Rijnsburgs Bloemencorso Op zaterdag 1 augustus a.s. zal het Rijns burgs bloemencorso weer door de binnen stad van Leiden trekken. Om 14.15 uur komt het corso Leiden binnen via de Rijnsburger- weg. Daarna wordt de volgende route gere den: Rijnsburgerweg, Stationsplein, Sta tionsweg, Steenstraat, Blauwpoortsbrug, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooi gracht, Watersteeg, St. Jorissteeg, Leven daal, Korevaarstraat, Hogewoerdsbrug, Breestraat, Kort Rapenburg, Turfmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, Lammermarkt, Mo- lenwerf, Valkbrug, Rijnsburgersingel en Haarlemmerweg, waar het corso wordt ont bonden. De politie doet een dringend beroep op de automobilisten deze route zoveel mogelijk te mijden. Er moet rekening mee worden ge houden, dat tussen 14.45 en 16.30 uur het doorgaande verkeer langdurig hinder zal ondervinden van het corso. De winkeliers van de Haarlemmerstraat, tussen Turfmarkt en Pelikaanstraat, wor den verzocht tussen 14.45 en 15.45 uur hun goederen niet uit te stallen, om een goede doorgang van het corso te bevor deren. Heempark-rondleiding Zondag 26 juli a.s. om 14.00 uur is er weer een rondleiding in het Leidse Heempark. Op de maandelijkse rondleidingen komen aan de orde wetenswaardigheden over inheem se planten en de landschapstypes waar ze thuishoren, het beheer van het park en folklo re en gebruik van wilde planten. In juli zijn er zeer veel van de 450 aanwezige planten soorten in bloei; speciale aandacht vraagt in deze maand de bloeiende graan-akker met akkeronkruiden. De wandelingen staan o.l.v. natuurgidsen van het IVN-afd. Leiden (Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie). De wandeling duurt 5 kwartier. Na afloop kunt u ook een kijkje nemen in de Bijenstal. Het Heempark is gelegen aan de Oegstgeesterweg. Ope ningstijden van mei t/m september: maandag t/m vrijdag 08.30-17.30 uur, zon- en feestda gen 14.00-17.00 uur. Kandidaten gezocht voor een bejaardenwoning Voor een bij Woningbouwvereniging Ons Doel in eigendom/beheer zijnde tweekamer bejaardenwoning in het Duinhof met een maandhuur van plm. 190,- worden kandi daten gezocht. Wie komen voor deze reeds voor de verhuur beschikbare woning in aan merking? Geregistreerde alleenstaanden dan wel tweepersoonshuishoudens vanaf 61 jaar in het bezit van een geldig registratiebe wijs met minimaal 120 punten en waarvan het (gezamenlijke) bruto-maandinkomen niet meer bedraagt dan 2975,-. Serieuze be langstellenden worden verzocht binnen een week schriftelijk te reageren bij de Directie Woonruimteverdeling, Langegraht 74, 2300 PC Leiden, onder vermelding van deze ad vertentie, correspondentienummer en huis- houdgrootte. Over de uiteindelijke voor dracht aan de woningbouwvereniging en de toewijzing die op grond van het hoogste pun- tenaantal zal plaatsvinden, kan geen schrif telijke of telefonische informatie verkregen worden. Bij acceptatie van de woning komt het registratiebewijs te vervallen. Op dit moment geldt de zomerregeling voor het ophalen van het (grof)vuil. Met ingang van 17 augustus a.s. geldt weer het norma le ophaalschema. Binnen de singels blijft de bestaande regeling van kracht. Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 17,18a en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of arti kel 50, lid 8 van de Woningwet: Stevenshof vlek 18, bouw 168 eengezins huizen en 32 gestapelde woningen. Endegeesterwater 2, bouw semiperma- nente lokalen. Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver- gunneningen volgens de normale procedure te verlenen. De Sitterlaan 52, inwendige verbouwing. PJ. Blokstraat 23, bouw berging. Vondellaan 80, inwendige verbouwing. Rijnsburgerweg 151. verbouw begane grond. Academisch Ziekenhuis, verbouw ge bouw 20. Marnixstraat, Zwarte Pad, Anna van Bu- renhof en Juliana van Stolberghof, groot onderhoud 215 woningen. Madoerastraat 21, verbouw woning. Vlietweg 14, uitbreiding woonhuis. Lammenschansweg 130, uitbreiding showroom. Haarlemmerstraat 126, verbouw winkel. Flevoweg 35, uitbreiden opslagruimte bij bedrijf. Petronella Moensweg 8. wijziging erfaf- scheiding. Hogewoerd 18, wijziging voorgevel café. Rivierforel 47, bouw berging in achtertuin. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 27 juli 1987 gedurende eenentwintig dagen ter inzage in kamer 241 van het Stads- bouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende, bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Aanvragers om bouwver gunningen worden erop gewezen dat de bouwleges bij vooruitbetaling dienen te wor den voldaan. Maandag 27 juli a.s. om 20.30 uur in kamer 12 van het "Gulden Vlies", Breestraat 125. Agenda: Hadewijchlaan t.h.v. de Kenauweg, bouw bedrijfspand met kantoor en showroom (steenkeuze kantoorgedeelte). Goudkarper 25, bouw berging met terras. Parelstraat 1 en 13, wijzigen kozijnen ach tergevel. Parelstraat 19, wijzigen kozijnen achter gevel 1e verdieping. Pasteurstraat 2 (Cath. Maartensdochter- hof), verbouwen woningen. Hallenweg 3, bouw bedrijfspand (wijzi gingstekening). Rooseveltstraat 60. verbouwen bedrijfs pand. Stadspolderweg 9, bouw sorteerruimte met garage (wijzigingstekening). Gandhistraat 77, plaatsen dakkapel voor- geveldakvlak. Fagelstraat 2, verplaatsen en vernieuwen berging. Leuvenstraat 21, bouw berging. Kortenaerstraat 100, plaatsen dakraam voorgeveldakvlak. Wolmaransstraat 6, wijzigen kozijnen Rivierforel 47, bouw berging. Anthony Duycklaan, uitbreiden schoolge bouw (opgave toe te passen kleuren). Stevenshofjespolder (nabij het winkelcen trum "Stevensbloem"), bouw welzijnscen- trum (keuze toe te passen materialen). Haarlemmerweg (tussen 32 en 33). bouw 2 woningen. Schubertlaan, bouw 84 woningen. Oude Varkenmarkt 3 t/m 7. bouw 6 wonin gen. Vondellaan 47, bouw fietsenstalling. Reina Prinsen Geerlingspad 5, bouw schoorsteen (t.b.v. open haard). Cosmeaduin 3, plaatsen dakkapel achter- geveldakvlak. Helmbloem 3, plaatsen van twee tuimelra men voorgeveldakvlak. Sumatrastraat hoek Surinamestraat, bouw 36 woningen (wijzigingstekening). Goudkarper (bouwnummer 123) wijzigen van de achtergevel. 1 Papengracht 4-4a, restauratie. Rijnstraat 2, maken dakterras met toe gangsdeur. Hallenweg hoek Gooimeerlaan, bouw ga rage met showroom (wijzigingstekening). Rijndijk 52, bouw 2 halfvrijstaande villa's. Stokroos 48, plaatsen dakkapel voorge veldakvlak. Hooigracht 12 t/m 16, verbouwing. Rijnsburgerweg hoek P. Buysstraat, bouw kantoorgebouw (keuke kleuren en materi alen). Baatstraat hoek Zandstraat, bouw 11 wo ningen (keuze materialen). Baatstraat 4, 6 en/of 8, bouw 2 woningen (keuze materialen). Oude Singel 180-182, bouw 11 woningen (keuze materialen). Herengracht 74, renovatie. Stevenshofjespolder vlek 16, bouw 12 schakelbungalows. Oude Singel 160, restauratie. Topaaslaan 20, wijzigen raamindelirig achtergevel (1e verdieping). Handelstraat 4, wijzigen voorgevel. De Sitterlaan 89, verbouwing. Rijnsburgerweg 8-10, verbouwing (ge bouw 50). Middelstegracht 125, Uiterstegracht 144, wijzigen voor- en achtergevel. Hoge Rijndijk 260. uitbreiden bedrijven complex. Morsweg 140, verbouwing. Rapenburg 33, verbouwen zolderetage. Appelbes 10, bouw houten berging. Spieghelstraat 35, vervangen berging. Herenstraat 81, wijzigen voorgevel. Roodborststraat 19, verbouwing. Merenwijk (Graskarper, Zilverkarper en Lederkarper), bouw 3 houten bruggen voor fietsers en voetgangers. Schipholweg, verbouwing. Apollolaan 13, uitbreiden woning. Joseph Haydnlaan 103. uitbreiden wo ning. Botermarkt 4 en 5. verbouwing (wijzi gingstekening). Gerfit Doustraat 5, bouw berging De la Reystraat 4, wijzigen kozijnen (voor- en achtergevel). Lederkarper (bouwnummer 143), plaat sen deur in zijgevel. Waardstraat 63, plaatsen vogelverblijf achtertuin. Coornhertstraat 65, wijzigen kozijnen voor- en achtergevel. P.J. Blokstraat 23, bouw berging Vondellaan 80, verbouwing. Rijnsburgerweg 151, verbouwing. Vlielweg 14, maken kapverdieping (wijzi gingstekening). Madoerastraat 21, maken dakopbouw. Blauwkarper 11, plaatsen raam zijgevel. Lammenschansweg 130, uitbreiden showroom. Marnixstraat e.o., groot onderhoud 215 woningen. Zijloever, bouw 36 woningen. Roodborststraat 38, bouw berging (wijzi gingstekening). Utrechtse Jaagpad 61plaatsen dakkapel achtergeveldakvlak (wijzigingstekening) Petronella Moensweg 8, plaatsen erfaf- scheiding. Flevoweg 35, uitbreiden opslagruimte. Breestraat 142-144, Botermarkt 20, ver bouwing (wijzigingstekening). Haarlemmerstraat 126, wijzigen onderpui voorgevel. Hogewoerd 18, "wijzigen onderpui voorge vel. Rijn- en Schiekade 75, verbouwing. Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstands commissie, kamer 116a van het Stadsbouw- huis, Langegracht 72. Voor telefonische inlichtingen en aanmelding spreekrecht kunt u bellen met telefoonnum mer 254343 b.g.g. 254559. Ruimtelijke ordening Bestemmingsplan Transvaal Conform het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt be kend gemaakt dat bij Koninklijk Besluit van 22 juni 1987, no 88, is beslist op de ingestel de beroepen tegen het bestemmingsplan Transvaal. Door voornoemd Koninklijk Be sluit is het bestemmingsplan onherroepelijk geworden. Genoemd bestemmingsplan ligt vanaf 27 juli 1987 voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14