Begroting '88: Ruding haalt bakzeil van miljard acceptabel' Greenpeace ruziet over actie Sellafield Leerkrachten sneller met vut DA en WD tevreden, PvdA kritisch Wereldreizigers voeren zonder ervaring zee op Rechter: lagere betaling vervangers is toegestaan 15 JULI WOENSDAG 15 JULI 1987 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD/ANP) - Tevredenheid bij de regeringspartijen en kritiek bij de opposi tie. Dat beeld geven de politieke reacties op het bezuinigingspakket van het kabinet te zien. Omdat nog niet duidelijk is hoe de drie miljard bezuinigingen precies wordt inge vuld, schorten WD en CDA hun definitieve oordeel nog even op. Wel lieten de fractieleiders Voor- Minister Deetman (onderwijs) hoeve en De Vries weten het pak- vertrouwt erop dat de rechtspositie ket een 'acceptabel compromis' te van leerkrachten zoveel mogelijk I vinden. De PvdA vindt dat de nieu- kan worden ontzien bij het invul- I we bezuinigingen 'de kwaliteit van len van de afspraken. Een deel van I de samenleving aantasten'. D66 de maatregelen zal ten doel hebben 1 mist impulsen voor economische de doorstroming van oudere lera- groei en vindt het beleid daarom ren en hun vervanging door jonge- I 'zeer onverstandig'. ren te stimuleren. Daarbij wordt i Het kabinet wil vooral bezuini- gedacht aan vut-maatregelen en gingen op de begrotingen van on- taakverlichting voor oudere leer- derwijs en volkshuisvesting. Hoe krachten. De onderwijsvakbonden de bedragen exact liggen is nog wilden gisteren niet reageren voor- niet bekend, maar volgens ingewij- dat meer bekend is. den moet Onderwijs maximaal 400 De woningbouwcorporaties miljoen gulden inleveren. Het fi- moeten door de grote bezuinigin- nancieringstekort daalt in 1988 gen op volkshuisvesting de han- minder dan in het regeerakkoord den ineen slaan om de woonlasten was afgesproken, maar dat stuit bij in de hand te houden. Dat kan al- CDA en VVD niet op bezwaren. De leen als de organisaties de krach- WD wil rond de jaarwisseling be- ten bundelen en gezamenlijk met kijken of de genomen maatregelen ARNHEM (GPD) - Achteraf zou ie dereen de voorgenomen wereld reis van Theo Keultjes uit Wester voort een onverantwoord avontuur noemen. Zonder verzekering was hij vorige week samen met zijn vriendin Maijan Evers (36) en haar twee kinderen Freek (12) en Abbe (2) vanuit Vlissingen vertrokken. Zij hadden geen enkele ervaring; nooit eerder hadden zij op zee ge zeild. De wereldreis is dan ook vroeg tijdig geëindigd. Over de exacte oorzaak daarvan wenst de intussen in Westervoort teruggekeerde Mar jan Evers met geen woord te rep pen. Ze zou ondanks het rustige weer op de Noordzee ter hoogte van het Belgische Zeebrugge erg zeeziek zijn geworden. Verder va ren was kennelijk niet mogelijk, de wereldreis werd beëindigd. De voormalige tuinman wilde met de avontuurlijke zeilreis uit de sleur van het dagelijkse leven. Hij haalde zijn vriendin over en ver- de banken onderhandelen over de koos het vertoeven op de wereld- voorwaarden voor financiering van zeeën boven de Hollandse voor woningwetwoningen, aldus giste- spelbaarheid van alledag. algemeen directeur Aquina De woning in Westervoort werd van het Nederlands Christelijk In stituut voor Volkshuisvesting. Hij reageerde op het besluit om de rijksleningen voor sociale wo ningbouw af te bouwen. De corpo raties zijn straks helemaal aange wezen op de vrije geldmarkt. Geza menlijk onderhandelen met de banken is nu de enige mogelijk heid om de rentelasten - en daar mee de woonlasten - te beperken, aldus Aquina. De Nationale Wo ningraad vindt het nog te vroeg voor een reactie. Volgens een woordvoerder ziet de raad wel wat in de oprichting van één financie ringsinstituut. verkocht. In een loods bouwde Keultjes (32) zijn eigen schip. In de catamaran, model Wharran, met een lengte van twaalf meter, wer den twee strenge winters doorge bracht. Op die wijze wilden de vier ook alvast een beetje wennen aan de beperkte ruimte, waartoe ze tij dens de voorgenomen wereldreis immers gedwongen zouden zijn. De tuinman verkocht zijn hove niersbedrijfje en zijn vriendin stop te met een opleiding maatschappe lijk werk. De 12-jarige Freek zou aan boord wat aan zijn schoolwerk doen. Studieboeken uit de brugklas werden daartoe meege nomen. Peuter Abbe zou een soort mascotte zijn. Alles voor de we reldreis. De havenmeester in Vlissingen kan een uitbundig lachsalvo niet onderdrukken. "Toen ze vorige week vertrokken, vroeg ik me al af wat er in godsnaam ooit van die wereldreis terecht moest komen. Ze hadden helemaal geen ervaring. De Noordzee kun je met een note- dopje bevaren, maar als je op zo'n groot schip al zeeziek wordt, kom je niet ver op een wereldreis. Dan kun je beter een caravan achter je aldus de haven- Anderhalve maand geleden ver trokken ze vanuit Westervoort. Toen al ging er het een en ander mis. Navigatiespullen en lichtko- gels, nodig in geval van nood, ble ken nog in de achterklep van een auto te liggen toen de vier wereld reizigers al waren uitgezwaaid door familie en kennissen. Het was een voorteken van slechte voorbe reidingen. "Je moet er maar het beste van hopen", zei Maijan Evers kort voor de start in Vlissingen tegen een verslaggever van een landelijk dag blad. "We hebben een uitgebreide •apotheek aan boord. Compleet met pijnstillers en malariatabletten. Maar geen verzekering. We moeten ergens de grens stellen. Dat geldt ook voor de apparatuur. We zijn niet rijk. Trouwens, niemand laat je doodgaan omdat je geen geld hebt", verklaarde ze. afdoende zijn. Beide regeringspar tijen hebben wel benadrukt dat de bewindslieden hun begrotingen niet meer mogen overschrijden en dat daarop betere controle moet komen. De PvdA benadrukt in een eerste reactie dat de plannen 'geen abso lute overwinning voor minister Ruding (financiën) betekenen', maar dat het terugdringen van de AMSTERDAM (ANP) - Binnen werkloosheid in het kabinet nau- Greenpeace is grote onenigheid welijks ter sprake is gekomen. De over de acties begin juni bij de op uitkomst doet het ergste vrezen werkingsfabriek van het Britse voor de koopkracht van de mensen Sellafield. Actievoerders sloten met de laagste inkomens, denken daar een pijpleiding af die radioac- coördineren soms internationale acties tegen milieuvervuiling. Met deze actie van totaal op hol gesla gen actievoerders hebben we niets te maken", aldus Crans. Hij probeerde de Amsterdamse leid. de sociaal-democraten verder. Ook tief water in de Ierse Zee loost. Het rechtbankpresident Asscher 'dui- mist de PvdA dynamiek in het be- water in de Ierse Zee is het meest delijk te maken dat bij de SGC gro- radioactieve ter wereld door deze lozingen. 'Volledig idioot', zo kwa lificeerde advocaat Crans van de stichting Greenpeace Council (SGC) de risico's die de actievoer ders hadden genomen. Hij zei dat Verzet Vakbonden en werkgevers heb ben ongerust gereageerd op de uit komsten van het begrotingsbe- tijdens een kort geding raad. De werkgeversorganisaties SGC zich verzette tegen de be vinden het totaal van drie miljard slaglegging op haar rekeningen 'aan de magere kant'. Er had meer door BNFL, de eigenaar van de op- bezuinigd moeten worden om de werkingsfabriek. lasten voor het bedrijfsleven te BNFL vroeg om beslaglegging kunnen verlichten, aldus de werk gevers. Het VNO spreekt over 'ver- Nederland, Greenpeace Council en velende elementen' in het pakket, de Stichting Sirius - die de actie- doelend op de vertraagde uitbeta- boot van deze naam exploiteert ling van de wir-premies. Volgens vanwege de geleden schade. De te onvrede leeft over de actie. Hij noemde dc actie 'volledig idioot' vanwege de 'fysieke risico's voor betrokkenen en hele reeksen pro cedures'. "Deze actie doet alleen maar schade aan de reputatie van Greenpeace. SGC is een volwassen organisatie die zich afzet tegen sen sationele acties en meer op de toer van het wetenschappelijk onder zoek zit". De advocaat van BNFL bestreed op de rekemngen van Greenpeace deze zienswijze, onder meer door erop te wijzen dat Hans Guyt, de betrokken actievoerders, tot eind vorig jaar bestuurslid van de stichting was. Woordvoerder het NCW ondermijnt het kabinet stichting wees echter elke aanspra- Van Huizen van Greenpeace Ne- het vertrouwen bij werkgevers en kelijkheid van de hand. "Wij func- werknemers. Bij het voorjaars- tioneren uitsluitend als overlegor- overleg stelde het kabinet nog mogelijkheid van premie- of belas tingverlaging bij loonmatiging in het vooruitzicht, nu is daarvan geen sprake meer. De vakcentrales FNV en CNV menen dat de regering 'een dikke streep haalt' door de begin dit jaar gemaakte afspraken over een meer gelijke behandeling van ambtena ren en uitkeringsgerechtigden. De FNV overweegt looneisen om de koopkracht op peil te houden en verwacht net als het NCW weinig meer van het vervolg van het voor jaarsoverleg. gaan voor een aantal Greenpeace- derland toonde zich na afloop de zitting verbaasd over de kritiek van Crans. "Deze manier van uit- organisaties, verstrekken licenties drukken vond ik ronduit stuitend. die actie willen voeren Zo ga je niet met mensen om". Uit spraak op 23 juli. AMSTERDAM - Na de ijscokar en de haringkar kent Amsterdam nu ook een geldkar. Met een tot wisselkantoor omgebouwde bestelwagen trekt 'straatbankier' Refaat Ismaiel door de hoofdstad om toeristen van de broodnodi ge guldens te voorzien. Volgens hem maken zelfs banken gebruik van zijn unieke service. Over de veiligheids maatregelen die hij heeft getroffen voor een eventuele overval, wil Ismaiel zich niet uitlaten. De politie is vrij optimistisch. Volgens haar kan de lokettist zo achter het stuur springen en met de 'buit' naar een veilige plek rijden. (fotoANP) Protest tegen tralies De Jonge DEN HAAG (ANP) - De Neder landse regering heeft bij de Zuid- afrikaanse regering een protest in gediend tegen het plan om tralies aan te brengen voor het gebouw in Pretoria waar de Nederlander Klaas de Jonge al twee jaar ver blijft. De tralies zouden moeten voorkomen dat De Jonge uit het voormalige Nederlandse ambassa de-gebouw ontsnapt. Zuid-Afrika zou op deze manier de kosten wil len drukken van de 24-uurs bewa king die de regering daar heeft in gesteld. DEN HAAG (ANP) - Minister Deetman (onderwijs) mag van het kabinet met de onderwijsbonden overleggen over een verlaging van de vut-leeftijd. Hij kan daarvoor beschikken over zijn aandeel in de 795 miljoen gulden die minister Van Dijk (binnenlandse zaken) vandaag aanbiedt voor dit jaar en 1988 aan de ambtenarenbonden. Deetman heeft naar schatting 300 miljoen te besteden. De vut-leeftijd in het onderwijs is momenteel 59 jaar. Het kabinet hoopt zo een bijdra ge te leveren aan de oplossing van het vergrijzingsprobleem in het on derwijs. De oudere, veelal dure, leerkrachten vloeien dan om jon gere collega's aan werk te helpen. Een woordvoerder van Financiën tekende daarbij aan dat Deetman wel een netto-bezuiniging moet be reiken. Aangezien wachtgelden op de begroting van onderwijs blijven DEN HAAG (GPD) - De onderwijsvakorganisaties Abop, KOV, PCO en NGL hebben het kort geding verloren dat zij tegen minister Deetman (onderwijs) hadden aangespannen over de 10 procent lagere betaling van vervangers in het basisonderwijs. De Haagse rechtbankpresident Wijnholt kwam net als minster Deet man tot de conclusie dat ziektevervangers in de eerste acht weken best minder kunnen werken dan de zieke leerkracht. Ze hoeven geen contact te onderhouden met de ouders en geen vergaderingen te bezoeken. Vol gens de president is vermindering van de taak niet in strijd met het HOS- akkoord, waarin de afspraken van de minister met de bonden over de salarissen zijn vastgelegd. Wijnholt erkende dat de maatregel een bezuiniging betekent, maar hij vindt niet dat de onderwijsvakorganisaties gelijk hebben met hun stel- strand, de ijsberen in Artis namen menige duik in hun bassin om het ling dat sprake is van salarisvermindering. De onderwijsorganisaties zijn hoofd koel te houden. Vandaag konden ze gewoon op hun zomerterras teleurgesteld over de uitspraak. Zij bekijken de komende dagen of zij het blijven zitten. (fotoANP) verschil van mening verder gaan uitvechten. drukken, lijkt een versnelde vut niet voor de hand te liggen, zo rea geerde gisteren woordvoerder Van Moorsel van de katholieke onder wijsvakorganisatie KOV. Een eenmalige verlaging van de vut-leeftijd in het onderwijs ligt meer voor de hand. De vut-uitke- ring drukt in tegenstelling tot wachtgelden niet op de onderwijs begroting maar komen ten laste van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds (ABP). Met welk aantal jaren Deetman de vut-leeftijd kan verlagen valt nog te bezien. Een woordvoerder van de alge mene onderwijsvakbond ABOP benadrukte in een eerste reactie dat zijn bond zich per sé niet on verkort zal verzetten tegen een eenmalige verlaging van de vut- leeftijd. Topambtenaren van On derwijs, die gisteren het kort ge ding van de bonden tegen de her ziene vervangingsmaatregel van zieke onderwijzers bijwoonden, hebben zich tegenover de bonden optimistisch uitgelaten over de mogelijkheden van een akkoord vanwege het 'smeergeld' dat hun minister bij het begrotingsoverleg heeft binnengehaald. Door de bonden wordt unaniem benadrukt dat de 59-jarige vut-leef tijd een verworvenheid is waar voor de leerkrachten zelf hebben ingeleverd. De jongere leraren heb ben atv-dagen ingeleverd die amb tenaren wel kregen om oudere leerkrachten twee jaar eerder dan de gebruikelijke 61 jaar van hun taak te kunnen ontheffen. Aan boord van catamaran 'De Latte' was geen radar. Wel beschik te het vaartuig over vier verschil lende kompassen, een seinpistool en een sekstant. De in eerste in stantie vergeten lichtkogels zou den later ook nog aan boord ko men. Keultjes had nauwelijks erva ring. Hij zou - na een cursus astro- navigatie - weten hoe hij zijn schip 'op de stand van sterren en zon' in de juiste koers kon houden. Het is allemaal voor niets ge weest. Keultjes koerst op het ogen blik over de binnenlandse wateren richting Westervoort. Zijn vriendin en kinderen zijn bij kennissen on dergebracht. Over mogelijke stormen op de woelige baren had Maijan Evers zich tevoren wel wat zorgen ge maakt. Aan de vooravond van het vertrek zei ze nog: "Ik zal blij zijn als de eerste wervelwinden achter de rug zijn. Dan weten we tenmin ste wat dat is". En ook daarmee werd de onervarenheid benadrukt. Voor een test op zee met 'De Latte' was geen tijd geweest. Maar de ro buust gebouwde en bebaarde schipper vond dat geen bezwaar. "Een storm kun je zien aankomen. Je moet dan zorgen dat je in een haven ligt of voldoende water voor de boeg hebt". Gebruik van heroïne niet toegenomen; gebruiker is veranderd DEN HAAG (ANP) - Het gebruik van heroine is de afgelopen tien jaar constant gebleven hoewel de ze drug op veel meer plaatsen en bij veel meer gelegenheden ver krijgbaar is dan enkele jaren gele den. Wel is het type heroïne-ver- slaafde veranderd. Tot deze con clusie komen onderzoekers van het Criminologisch Instituut in Groningen na een studie van de le vensstijlen van heroïnegebruikers. De eerste generatie drugsgebrui kers uit de jaren zestig en zeventig gebruikten verdovende middelen vooral om zich af te zetten tegen de heersende normen en waarden in de Nederlandse samenleving. De huidige drugsgebruiker wordt minder door maatschappijkritiek gedreven. Het zijn veelal jongeren die niet specifiek tot een bepaalde subcultuur behoren van punkers, skinheads, randgroepjongeren of wie dan ook. Uit de gesprekken die de onderzoekers met verslaafden voerden, blijkt dat het vaak eenza me figuren zijn met een of ander probleem in de persoonlijke of fa miliesfeer. Het aanbod van heroïne op de Nederlandse markt is in omvang ongeveer gelijk aan dat in de jaren zeventig. De heroïne is echter wel op meer plaatsen verkrijgbaar, doordat de heroïnehandel meer ge bruik is gaan maken van kleine tussenhandelaren. Jongeren kun nen gemakkelijk met heroïne in aanraking komen omdat het in sommige bars of dancings te krij gen is. Enkele geïnterviewde heroïnege bruikers vertelden dat het Neder landse beleid, waarin het bezit van een halve gram gedoogd wordt, de overgang van alcohol en hasj naar heroïne gemakkelijker heeft ge maakt. Aan de andere kant heeft het gedoogbeleid van de overheid volgens de onderzoekers tot gevolg dat gebruikers minder snel als cri mineel worden bestempeld en daardoor sneller hulp zoeken om van de verslaving af te komen. Hersenbloedingen GRONINGEN (ANP) - Het Acade misch Ziekenhuis in Groningen heeft een apparaat ontwikkeld waarmee hersenbloedingen kun nen worden 'voorspeld'. Neurochi- rurgen hebben het meetapparaat, waarmee zwakke plekken in bloedvaten in de hersenen worden opgespoord, al uitgebreid getest. In ons land krijgen jaarlijks 1400 mensen een hersenbloeding door misvormingen of zwakke plekken in de hersenbloedvaten. Bij de helft daarvan wordt niet echt een hersenbloeding geconstateerd, maar heeft men slechts last van hoofdpijn en braken als gevolg van een lichte bloeding. Tijdig onder zoek naar die hoofdpijnen met het nieuwe apparaat kunnen zware hersenbloedingen voorkomen. ADVERTENTIE DEN HAAG - Welgeteld drie kwartier zat het voltallige kabinet Lubbers-2 maandagnacht aan de vergadertafel. Het resultaat van die kortstondige sessie: een bezuini gingspakket ter waarde van drie miljard gulden en zware ingrepen in de begrotingen van onderwijs en volkshuisvesting. Desondanks is er weinig reden tot vreugde voor minister Ruding (financiën). door Peter de Vries De korte duur van de plenaire ministerraad zou haast doen ver moeden dat de CDA- en WD-mi- nisters het onverwacht snel en ge makkelijk eens zijn geworden. Niets is echter minder waar. In on deronsjes tussen ministers ging het hard tegen hard, waarbij vooral Ruding zich moest verdedigen. Daarbij zag het er zelfs even naar uit dat Ruding, het onderspit zou moeten delven en de handdoek in de ring zou gooien. Maar liefst vijf uur lang schorste minister-president Lubbers de ver gadering om iedereen in de 'biecht stoel' te ontvangen. Daar konden de bewindslieden niet alleen hun hart luchten over de gruwelijk ho ge (4 miljard) bezuinigingseisen van Ruding, maar moesten ze ook aangeven welke ingrepen ze wèl voor hun rekening wilden nemen. Uit die tijdrovende en omslachtige procedure destilleerde Lubbers uiteindelijk een compromisvoor stel dat zonder risico's aan het vol tallig kabinet kon worden voorge legd. De begrotingsbesprekingen be gonnen maandag onder een voor Ruding ongunstig gesternte. Aan het begin van de dag deelde Lub bers een inventarisatie uit van de resultaten van de besprekingen tot dan toe. Het totaalbedrag van die inventarisatie: 2,2 miljard gulden. Voor Lubbers was dat voldoende; er diende ook geld over te blijven voor de bestrijding van de werk loosheid. Voor Ruding- was het honderden miljoenen te weinig. De minister van financiën eiste twee weken geleden in zijn voorbe reidende 'hangpuntenbrief nog bezuinigingen tot zo'n vier miljard. Een pakket van die omvang achtte Ruding nodig om drie doelstellin gen te bereiken: het opvangen van de lagere economische groei, com pensatie van de begrotingsover schrijdingen, en vermindering van het financieringstekort tot zeven procent. Dat peil was afgesproken in het regeerakkoord, en Ruding wenste zijn collega's daaraan te houden. Al bij de eerste bespre king van Rudings brief bleek dat de ministers anders dachten over die afspraak: zij voelden er niets voor te bezuinigen voor het finan cieringstekort, en wilden niet ver der gaan dan 2,7 miljard. Verwend Die vakministers hadden daar om weinig moeite met Lubbers' in ventarisatie van 2,2 miljard gulden, Ruding wel. In discussies van groepjes CDA-ministers heeft Ru ding zich bikkelhard moeten ver zetten tegen een zo laag bezuini gingsbedrag. De meningen ver schillen over de vraag of Ruding daarbij daadwerkelijk de porte feuillekwestie heeft gesteld en openlijk met aftreden heeft ge dreigd. Het kabinet is uiteindelijk ge deeltelijk aan Rudings eis tege moet gekomen. Het bezuinigings bedrag is opgetrokken naar 3 mil jard. Maar Ruding heeft tegelijker tijd moeten accepteren dat het fi nancieringstekort volgend jaar daalt tot 7,3 procent in plaats van de afgesproken 7 procent. Dat is - nu de werkloosheid nauwelijks meer daalt - een tweede punt uit het regeerakkoord waarvan het ka binet afwijkt. Evenmin kreeg Ruding z'n zin wat betreft de invulling van het pakket. Oorspronkelijk wilde hij minstens een miljard gulden bezui nigen op de verschillende subsi dies aan burgers en bedrijven. Ru ding ziet in die subsidiestroom van jaarlijks 38 miljard niet alleen een financieel risico, maar ook het be wijs van een te verwende samenle ving. Zelfs de investeringssubsidie wir mocht van Ruding onder het mes. De WD heeft zich daar, uiteinde lijk met succes, fel tegen verzet. De 'bezuiniging' volgend jaar op de wir is een boekhoudkundige en eenmalige truc, die ontstaat door het later uitbetalen van de subsi die. Op andere subsidies wordt 300 miljoen gulden bespaard; veel minder dan Ruding oorspronkelijk wenste. Tegenover Rudings verlies staan winst voor minister Deetman van onderwijs en een redelijke uitslag voor de WD. Het zag er lang naar uit dat de kleinste regeringspartij niets zou realiseren van haar credo dat de lasten voor burgers en be drijven verlaagd moeten worden. Wanneer de forse bezuinigingen op de subsidies realiteit waren gewor den, zou er zelfs netto sprake zijn geweest van een lastenverzwaring. De WD heeft niet alleen de werkgevers kunnen behoeden voor een aantasting van de wir, maar heeft ook kunnen voorko men dat door de bezuinigingen de totale druk van belastingen en pre mies, toeneemt. Kleine ingrepen in de ziekenfondssfeer maken zelfs een heel lichte verlaging van die lastendruk mogelijk. Van zo'n re sultaat durfde geen WD'er een paar dagen geleden nog te dromen. De meest gelukkige bewinds man maandagnacht was minister Deetman. Hij overschrijdt zijn be groting dit jaar met één miljard gulden oplopend tot twee miljard in 1990. Deetman hoeft die over schrijdingen niet helemaal door bezuinigingen te compenseren. Het totale bedrag dat hij moet op brengen, is niet bekendgemaakt, maar insiders komen niet boven de 400 miljoen gulden uit. Honderd miljoen in de 'algemene ronde', de rest door bezuinigingen op de vut en de aanpassing van de begrotin gen aan de prijsontwikkeling. Daarbij heeft Deetman de ruimte gekregen om met de onderwijs bonden te overleggen over de vraag wat er gedaan kan worden aan de vergrijzing - en dus het duurder worden - van het leraren- bestand. Voor thuis of kantoor Luxueus bureau. Biedt zeer veel ruimte. Ronde prafelranden. Zeer solide. 3 Cm dik blad. Wit laqué, extra harde lak. Bureau 170x90 cm 49S.-375.- Als complete set 'Typetafel 120x40 cm 195.- d-IQT? OQCm 'Rolladencontainer 325.- JrT/D.~ 'Ook los verkrijgbaar. VROOM? PREESMANN 10 0 JAAR ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3