5 0 T 'Nu vrees ik niemand meer' Druppers in conflict met sponsor Short verslaat concurrent Chili in eindstrijd Doelman Pumpido verliest vinger DONDERDAG 9 JULI 1987 SPORT i PAGINA 17 Gladisch verslaat opnieuw Drechsler OOST-BERLIJN (ANP) - De 25e Olympische Dag in Oost-Berlijn, in het verleden altijd goed voor een serie topprestaties, heeft gisteren als achtste wedstrijd van het inter nationale Grand Prix-circuit gele den onder de weersomstandighe den. Over het algemeen werden weinig aansprekende prestaties ge leverd. Een andere handicap was hét wegblijven van een groot aan tal atleten uit de Verenigde Staten en West-Europa. Zij kozen voor een financieel aantrekkelijkere wedstrijd in Bern. Georg Wieczisk gaf als verklaring: „Wij zijn altijd tegen het betalen van atleten ge weest en wij zullen dat ook in de toekomst blijven. Tweevoudig Europees kampioe ne Heike Drechsler had ook grote moeite met de plostelinge weers- omslag in Berlijn. Bij een tegen wind van 2,2 meter per seconde moest zij voor de tweede maal dit seizoen buigen voor landgenote Silke Gladisch, die de 100 meter won 11,15 seconden. Drechsler fi nishte vijfhonderdste seconde la ter. „Nu vrees ik niemand meer. Heike Drechsler heeft mij welis waar vriendelijk gefeliciteerd, maar echt vrolijk keek zij niet", al dus Gladisch, die jaren in de scha duw van de wegens een blessure ontbrekende Marlies Göhr en de gestopte Marita Koch heeft moeten leven. Bij het verspringen pakte Heike Drechsler pas in haar zesde en laat ste sprong de winst. Met 7,21 meter versloeg zij uiteindelijk toch de met 7,16 meter leidende Helga Radtke. Van vreugde viel de Oost- duitse spontaan de Amerikaan Mi ke Conley, die bij de mannen het verspringen had gewonnen met 8,32 meter om de hals. Van goed gehalte was de 800 me ter vrouwen. Christine Wachtel ze gevierde in 1.57,35 voor haar land- genotes Sigrun Wodars (1.57,98) en Andrea Lange (1.59,86). Mark McKoy, de Canadese wereldre cordhouder op de 60 meter horden indoor, versloeg de Rus Igor Kasa- nov. McKoytijd was niet opzien barend: 13,62 seconden. De Russi sche recordhouder Viktor Jevsjoe- kov (85,16 m) won het speerwerpen met 84,50 meter. Jürgen Schuit, de Oostduitse wereldrecordhouder discuswerpen, verloor van de Tsje- choslowaak Imrich Bugar: 64,92 - 64,30 meter. Ulf Timmermann, de wereldkampioen kogelstoten in door versloeg zijn landgenoot en wereldrecordhouder Udo Beyer duidelijk. Timmermann stootte 21,65 m, Beyer bleef steken op 20,70 m. Bij internationale atletiekwed strijden in Bern heeft de Westduit ser Harald Schmidt in de stromen de regen voor de beste Europese seizoenprestatie op de 400 meter horden gezorgd. De 29-jarige West duitser, Europees kampioen op dit onderdeel, liep een tijd van 48,28 seconden. De Griek Athanasios Kalogianis werd in 49,64 seconden tweede. Dezelfde tijd kreeg de als derde eindigende Braziliaan Pedro Chiamulera. Sneller dan Schmid waren dit seizoen alleen de Amerikanen Danny Harris (47,56) en Edwin Mo ses (47,69) in hun rechtstreekse duel op 4 juni in Madrid waar de wereldrecordhouder voor de eerste maal in bijna tien jaar werd versla- LEIDEN (GPD) - Rob Druppers ligt in de clinóhe met zijn persoon lijke sponsor Converse. De atleet uit Utrecht heeft een boze brief ge kregen van Jaap Sonneveld, de im porteur en verkoper van dit Ameri kaanse sportmerk in Nederland. Uit de inhoud van die brief heeft Druppers de conclusie getrokken dat de sponsorovereenkomst is beëndigd. Volgens Sonneveld is dat niet het geval. Druppers: "Ik ben er beslist niet rouwig om dat Converse het con tract heeft opgezegd. Ik heb van het begin af aan achter mijn geld aan moeten lopen. Soms zelfs met behulp van een advocaat. Ook nu zijn ze me nog geld schuldig. Ik heb natuurlijk niets aan een spon sor die z'n financiële verplichtin gen niet na komt. Als het zo door was gegaan, had ik straks vaker bij een advocaat dan op de atletiek baan gezeten". Volgens Druppers, die bezig is om met nog een paar Nederlandse topatleten een eigen vereniging op te richten, zou Converse al lange tijd van plan zijn de overeenkomst met hem op te zeggen. "Ze vinden mij lastig en hebben een stok ge zocht om de hond te kunnen te' slaan. Die stok vonden ze toen er laatst een foto van mij in een krant verscheen met de naam van een concurerend sportmerk op mijn broek. Ik kan er niet mee zitten, want ik ben er van overtuigd dat ik op korte termijn een andere spon sor heb", aldus de 800 meterloper. "Myn zaakwaarnemer is druk in onderhandeling met firma's die ook als shirtsponsor willen optre den voor mijn nieuwe vereniging". Directeur Sonneveld van Con verse Nederland vermoedt dat Druppers zelf van het contract met zijn firma af wil en reageert dan ook verbaasd op de mededeling van de atleet dat de overeenkomst zou zijn beëindigd. „Inderdaad heb ik Druppers schriftelijk terechtge wezen nadat er een foto van hem was verschenen waarop hij een an dere sponsornaam voerde. Maar dat ik de overeenkomst zou heb ben opgezegd, is onzin. Druppers staat nog steeds bij ons onder con tract". gen en de Senegalees Amadou dia SUBOTICA (AFP) - Nigel Short heeft dinsdag tijdens het interzo nale schaaktoernooi in de Joego slavische plaats Subotica in de der tiende ronde een overwinning be haald op zijn Hongaarse concur rent Zoltan Ribli. Short, die wit Ba, die op 6 juli in Boedapest tot had, heeft nu alleen de leiding i 48,23 seconden kwam. het klassement met negen punten uit twaalf partijen. Zijn landgenoot Jonathan Speelman, die remise speelde met de Sowjetrus Vassili Smislov, is tweede op een half punt. Een andere grootmeester uit de Sowjet-Unie, oud-wereldkam pioen Mikail Tal, leed een verras sende nederlaag tegen Devaki Prassad uit Indonesië, de voorlaat ste in de stand. Polo Avance Comfort Coupé f20.640,-. U betaalt f19.140,-. Uw voordeel f 1.500,-. Polo Avance Sportief Coupé f20.435,- U betaalt f 19.140,-. Uw voordeel f1.295,-. Polo Avance Comfort 3-deurs f 19.540,-. U betaalt f 18.040,-. Uw voordeel f1.500,-. Polo Avance Sportief 3-deurs f19.535,- U betaalt f18.040,-. Uw voordeel f1.495,-. Polo Avance Comfort 2-deurs f20.240,-. U betaalt f18.740, Uw voordeel f1.500,-. Polo Avance Sportief 2-deurs f20.235,- U betaalt f18.740,-. Uw voordeel f1.495,-. Wat doe je als je jarig bent? Warmtewerend glas. Voorkomt dat de temperatuur in de auto al te hoog oploopt. (Avance Comfort) Analoog klok en dagteller. In één oogopslag de juiste tijd en de kilometerstand. (Avance Comfort! Hoofdsteunen. Veilig en com fortabel bij lange afstanden. (Avance Comfort! Sportstuur. Drie-spaaks, dus meer houvast en trefzeker stuur- werk. (Avance Sportief! Sportstoelen. Met 'n in hoogte Achterspoiler. Voor een nog Opbergvakken aan de portie- Rechter buitenspiegel. Handig verstelbare bestuurdersstoel r een optimale zit. betere wegligging en uiteraard ren. Zo krijgt alles zijn eigen bij het parkeren, veilig bij het sportief uiterlijk (standaard op plaats. (Avance Sportief! de Coupé). (Avance Sportief! (Avance Sportief en Comfort! (Avance Sportief en Comfort) Trakteren! We zijn jarig, dus gaan we trakteren. Met de Avance. Een exclusieve serie Volkswagens die dit jaar* alleen hier te koop is daarna nergens meer. Dit alles ter ere van het feit dat Nederland 40 jaar Volkswagen rijdt. Dus als u graag getrakteerd wilt worden,, moet u beslist eens langskomen. Zeker als u geïn teresseerd bent in een Volkswagen. Want met de Avance kunt u straks over een auto beschikken die standaard meer in huis heeft dan u gewoonlijk gewend bent van 'n Volkswagen. En dat terwijl dat "meer" nauwelijks consequenties heeft voor de prijs. Neem de Polo Avance. Een auto die verkrijg baar is in twee uitvoeringen. De Avance Sportief en de Avance Comfort. Voor de hierboven afgebeelde accessoires zou u in de eerste versie 12- en 3-deurs) f2.245,- en in de tweede versie f2.250,-moeten betalen. U betaalt slechts f750,-. Uw voordeel is respectievelijk f1.495,— en f1.500,-. Bij de Coupé is dit voordeel voor de Spor tief uitvoering f1.295,- en voor de Comfort f1.500,-. U heeft dan een auto die dankzij z'n grenze loze betrouwbaarheid u bovendien behoedt voor een geregeld garagebezoek, en u, zelfs na vele jaren, een hoge inruilwaarde garandeert. Daar komt nog bij dat, wanneer u nu uw auto inruilt, wij daar tijdelijk 'n extra hoge prijs voor geven, zonder problemen. Ach ja, Volks wagen. Wie anders? Kom langs bij de Volkswagendealer of bel 020-867351 voor informatie. Avance serie. Omdat Nederland 40 jaar Volkswagen rijdt. CORDOBA (Reuter/AFP) - De zege van 4-0, die Chili in het afgelopen weekeinde op Brazilië boekte, was geen toevalstreffer. Dat toonden de Chilenen voor tienduizend toe schouwers te Cordoba (Argentinië) aan in de halve-finalewedstrijd van het voetbaltoernooi om de Zuida- merikaanse beker door met 2-1 te winnen van Colombia. Na negentig minuten was het 0-0 gebleven. De verlenging bracht Chili in de fina le, waarin het zondag wereldkam pioen Argentinië of Uruguay ont moet. Net als tegen de Brazilianen ble ken de Chilenen over een sterke defensie te beschikken, waarin doelman Roberto Rojas uitblonk. Ook had Chili niet te klagen over een flinke portie geluk. De 0-0 was feitelijk de juiste afspiegeling van de verhouding: Chili deed geen bo venmatige moeite te scoren, Co lombia was niet efficiënt genoeg. In de twaalfde minuut van de verlenging scoorde Colombia ein delijk, nadat invaller De Avila in het strafschopgebied was neerge legd. De Braziliaanse scheidsrech ter Aropi Filho, vorig jaar te Mexi co actief in de finale om het we reldkampioenschap, wees onmid dellijk naar de stip, waarvan de sterke middenvelder Redin Co lombia op 1-0 zette. Het alles-of- niets-spel van Chili leverde binnen zeven minuten twee treffers op. De kopsterke centrumverdediger As- tengo scoorde uit een corner van Vera, die zelf doelpuntte na een combinatie met Salgado. "Zolang de voorraad strekt. Prijzen zijn vanaf prijzen. Inclusief BTW en katalysator, exclusief afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden. BUENOS AIRES (Reuter) - De Argentijnse doelman Nery Pumpido, die met het. nationale elftal wereldkampioen werd in Mexico, is tijdens de training van zijn vereniging River Plate een een vinger kwijtgeraakt. Clubarts Jorge Butaro vertelde gisteren, dat Pumpido de lat wilde aantikken en toen met zijn trouwring achter een haak je bleef hangen, waardoor de ringvinger van zijn linkerhand werd afgerukt. In het zieken huis hebben chirurgen gepro beerd de vinger weer aan te zet ten. „Het duurt echter nog zeker vijf dagèn, voordat we weten of de operatie succes heeft ge had", zei Butaro. De ongelukki ge Pumpido, die in maart tij dens een competitiewedstrijd al een arm brak wat hem een plaats in de Argentijnse selec tie kostte, kreeg gisteren in het ziekenhuis al bezoek van zijn ploeggenoten van het wereld kampioenselftal, inclusief aan voerder Diego Maradona. De Argentijnen onderbraken daar voor even de voorbereiding op de halve finale van het toernooi om de Zuidamerikaanse beker tegen Uruguay. Pumpido is de afgelopen twee jaar overigens geplaagd door meer blessures dan ande re voetballers in een hele loop baan. In november 1985 brak hij een pols en raakte slechts negen dagen later betrokken bij een verkeersongeluk, waar bij hij verscheidene snijwon- den en kneuzingen opliep. Zijn laatste ongeluk is bizar, maar bekend in de sport. In Neder land overkwam zevenvoudig international Wim Landman, doelman van Sparta en Holland Sport, ooit hetzelfde.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17