Verdwijnen tropisch bos zeer bedreigend Hawke in Australië op drempel historische zege Dissidenten lanceren tijdschrift 'Glasnost' rSS sggggSSS SSSS BKds&m UDF sluit deelname verkiezingen niet uit Zuidicoreaanse betogers eisen vrijlating politieke gevangenen 'Vergelijkbaar met een nucleaire ramp' Panama overweegt vertrek Amerikaanse ambassadeur ZATERDAG 4 JULI 1987 PAGINA 5 MOSKOU (AP) - In Moskou heeft een groep voormalige politieke ge vangenen gisteren het eerste num mer onthuld van een tijdschrift, dat in alle openheid buiten de offi ciële kanalen om wordt uitgegeven en verspreid. Het blad draagt de ti tel .Glasnost' en is bedoeld om de campagne van partijleider Michail Gorbatsjov voor grotere openheid te toetsen. Het eerste nummer telt 46 pagi na's en 50 exemplaren ervan wer den gratis verspreid onder dissi denten, refuseniks en buitenlandse journalisten. De samenstellers wil len blijkens een redactioneel woord op de voorpagina kritiek en discussie op gang brengen over maatschappelijke thema's die nog BELLAGIO (ANP) - Tegen het jaar 2.000 zal tien tot twintig procent van het planten- en steeds door de officiële media dierenleven op aarde verdwenen zijn. Dat heeft ingrijpende gevolgen voor de levensom- mil^culturéie^ilTe'den1'™''16 standigheden van de mensheid. Alleen een nucleaire ramp zou de catastrofale gevolgen De samenstellers zijn dé dissi- van het verdwijnen van de tropische wouden kunnen overtreffen. denten Sergei Grigoryants en Lev Sowjet-burgers toestemming Timofejev. Grigoryants zei dat het blad voorlopig op kleine schaal zal worden verspreid, totdat de over heid misschien een drukkerij be schikbaar stelt om grotere oplagen te vervaardigen. Grigoryants ver klaarde dat op 20 juni een nulnum mer van Glasnost aan het centrale comité van de communistische partij is gestuurd, maar dat een reactie tot dusver is uitgebleven. De exemplaren van het eerste nummer waren getypt, waarbij tik fouten met de hand waren her- dig hebben om een kopieerappa raat te bezitten. De 46-jarige ex-ge vangene sprak de hoop uit dat er in de Verenigde Staten en Europa en gels- en franstalige edities zouden verschenen voor emigranten. Het eerste nummer bevatte een overdruk van een kort artikel van Andrei Sacharov die beide super machten oproept zich in te span nen voor ontwapening en een arti kel over de gevangenis van Tsjisto- pol, waar in december de dissident Anatoly Martsjenko overleed. Het volgende nummer moet rond 15 juli verschijnen en zal een artikel bevatten over de KGB. Al dus Grigoryants, die in 1983 tot tien jaar gevangenis en verbanning werd veroordeeld voor zijn bijdra gen aan het ondergrondse mensen- rechtenbulletin ,V'. Hij werd in fe bruari vervroegd vrijgelaten na herziening van vonnissen tegen dissidenten. Volgende week willen Grigo ryants en andere dissidenten en re fuseniks in de flat van Grigoryants de .Glasnost'-persclub openen, waar dissidenten en beij veraars van de mensenrechten kunnen praten met journalisten. Grigoryants zei dat ook Russi sche journalisten voor de bijeen komst van gisteren in zijn flat wa ren uitgenodigd, maar dat er van deze genodigden niemand was ver schenen. Wel aanwezig waren de ex-gevangenen Gleb Jakoenin, Genrich Altoenyan en Moestafa Dzjemilev. Deze alarmerende gegevens zijn aanleiding geweest tot het beleg gen van een conferentie van een dertigtal politici en wetenschaps mensen uit verschillende wereld delen, die zich de afgelopen dagen het Noorditaliaanse Bellagio bo gen over de problemen van de bijvoorbeeld worden gehaald uit planten die alleen op Madagascar voorkomen. Kinderen die lijden aan leukemie hebben met deze me dicijnen 90 procent kans op gene zing; bij de ziekte van Hodgkin is de kans op genezing 58 procent. Als deze planten voorgoed verlo- lieuvernietiging en mogelijke op- ren gaan betekent dat ook lossingen daarvoor. De bijeen- de medische wetenschap belegd door het Ont- de gezondheidszorg, wikkelingsprogramma van de Ver- j jqoc «mirten ïTNnP p« Wo h"nf e»naH? SE d»nWf.^: het herstel van evenwicht in de na- bank en de Voedsel- en Land bouworganisatie FAO en de Roc kefeller Stichting. Jaarlijks verdwijnt ongeveer 11 ïiljoen hectare tropisch bos door tuur op, dat over een periode vijf jaar ongeveer acht miljard dol lar zou moeten kosten. De uitgaven v„w JP| aan bosprojecten zijn de afgelopen ontbossing; dat komt overeen met twee jaar weliswaar verdubbeld, de totale oppervlakte van Neder- ™aar er zMn veel grotere investe- land, België en Zwitserland. Bijna rmgen nodig om een milieuramp te de helft van alle tropische bossen vermijden, in de wereld is al verdwenen, en uitstel van maatregelen voor mi- het groots tedee daarvan is sinds lieubescherming kan uiteindelijk de Tweede Wereldoorlog geveld. een kostbare zaak blijken te zijn, zo tuur beïnvloedt. Nu vragen ze zich iaM Voor een l'anTaïmhionfë gin^zaTzijn3 Als^hef kapperi van JOHANNESBURG (GPD - De brede 'anti-apartheidsnaraDlu' UDF (Verenig* Front) sluit een eventuele deelna me aan nieuwe algemene verkie- meer dan 400 aangesloten locale theidsparaplu' organisaties de grootste in Zuid- Democratisch Afrika kan worden genoemd, zei desgevraagd dat er over een deel name aan eventuele verkiezingen zingen, die volgens de huidige in 1989 nog in het geheel niet ge- grondwet in 1989 moeten plaats- sproken is. „We moeten eerst r de afgelopen wekendemonstrert rmanent' fv°eï ste gevö^n vaï^dZgte gersnood op te vangen. l hon- Hij waarschuwt ook dat voort gaande ontbossing betekent dat ongeveer een miljoen levende plant- en diersoorten verloren zul len gaan. "In mijn ogen is dat te vergelijken met een nucleaire cata strofe". Afhankelijk Zeventig procent van de i in ontwikkelingslanden is op een of andere manier voor voedsel, brandstof, bouwmateriaal of medi cijnen afhankelijk van de wouden. Hoop Lakester van het UNDP ontleent hoop aan de ontwikkeling in de in dustrielanden. Eind vorige eeuw m was daar sprake van het inkrimpen ?EOEL (UPI/RTR) «eer dan 'Sinds 20 000 studenten w. valt gers in de Zuidkoreaanse hoofstad een lichte stijging te constateren Se.9,elhebben de onmiddellijke de oppervlakten bos. 1900 is het tij gekeerd de beboste gebieden, miljard tot 2,1 miljard hectare. de betogers op aangedrongen tij- andere beto- dens hun voorgenomen protest- kiezingen, aldus mars op de trottoirs te blijven en geen bezit te nemen van de drukke vrijlating geëist van alle politieke verkeerswegen in de hoofdstad, zo- gevangenen in het land. De beto- Voór de toekomst van onze planeet gers,die zlch hadden verzameld op moeten we hetzelfde doen in de de campus van de Yonsei-universi- Derde Wereld en er is niet veel tijd teit» dreigden gisteren een demon- Nu al hebben 125 miljoen mensen in 23 landen niet meer voldoende hout om in hun behoeften te voor zien, ook niet als ze doorgaan met het kappen van de resterende bos sen. Als de huidige tendens niet drastisch wordt omgebogen kam pen tegen het jaar 2.000 2,4 miljard mensen - meer dan de helft van de bevolking van de Derde Wereld - met een tekort aan brandstof. Zij hebben dan geen andere keuze dan doorgaan met de vicieuze cirkel van ontbossing. meer. Nu zijn er nog maar 33 ont wikkelingslanden die geen netto- importeur zfjn van bosprodukten, tegen het eind als afgelopen week het geval bij de felle betogingen tegen de re gering. Andere, radicalere studen ten riepen op de campus van de Yonsei-universiteit leuzen als „laat strijden voor de achturige Of hij zichzelf voor de presi dentsverkiezingen kandidaat zal stellen, is nog niet duidelijk. Wel heeft Kim Young Sam laten weten dat hij en Kim Dae Jung - de ande re oppositieleider die tot nu toe heeft gezegd zelf geen kandidaat te willen zijn - samen één kandidaat zijn dat er minder dan tien' De conferentievoorzitter, de Pa kistaanse minister van planning Mahbubul Haq, vond het raadzaam om bij ontwikkelingslanden niet in de eerste plaats met argumenten van milieubescherming aan te ko men. Beter was het te beklemto nen dat deze landen grote econo mische verliezen lijden als gevolg van het verdwijnen van bossen. Sinds het begin van de eeuw is de helft van het tropisch woud verlo ren gegaan. De getroffen landen scKé1e7oieT&T» ló'p- SE stratie te houden in de binnenstad, om ook andere burgers mee te krij- _w uuuaitu gen in hun poging de regering werkdag", ten teken dat zij nadere zullen voorstellen. de eeuw «rast te laten maken met de her- aansluiting zoeken bij de arbei- j-_ -fgei0pen woens- ders, die zich vorige week voor het het vooruitzicht eerst georganiseerd bij de demon straties van studenten hebben la- vinden, niet bij voorbaat uit. Aldus heeft de president van het UDF, Archie Gumede, gisteren tegen over het ochtendblad Bussiness •Day verklaard. door Ruud de Wit Gumede was enige weken gele den de eerste vooraanstaande per soon binnen het UDF waarmee de regering-Botha informeel gespro ken heeft. Gumede zei tevens dat er sinds dat gesprek op dat gebied geen nieuwe ontwikkelingen meer te melden zijn. Volgens Gumede is een deelna me aan algemene verkiezingen voor het driekamerparlement in 1989 een van de mogelijkheden die door het UDF de komende tijd be sproken zullen worden: „Ik zal de ze optie aan de leden voorleggen om te zien hoe ze erover denken". Ook voorafgaande aan de eerste verkiezingen voor het driekamer parlement in 1984 is er binnen anti- apartheidsorganisaties in Zuid- Afrika over deelname gediscus sieerd. Uit deze discussies vloeide uiteindelijk de oprichting van het UDF voort, die besloot de verkie zingen voor het kleurlingen- en Aziatenparlement te boycotten. Deze boycot bleek een groot suc ces te zijn toen het opkomstper centage minder dan 20 procent be droeg. Penningmeester Azhar Cachalia van het UDF, een multi-raciale an ti-apartheidsbeweging die met vormingen die afgelopen dag officieel in het vooi zijn gesteld. Volgens de betogers worden in Zuid-Korea 1.800 mensen om poli tieke redenen vastgehouden. De regering zegt dat niet meer dan 1.100 politieke gevangenen vastzit ten. Vrijlating van alle vangenen is een van ten in de eisen die de oppositie de - -s regering stelt, maar tevens een van «cnover verslaggevers dat de op- positie en de regeringspartij Na het bezoek van Roh aan Kim is overeengekomen dat beide par tijen volgende week de onderhan delingen over democratische her vormingen zullen voortzetten. Kim de grootste struikelblokken Zorgwekkend zijn ook de medi- vormineen zuilen voortzetten Kim PANAMA (AFP) - De regering van Panama overweegt de Amerikaanse kernpun- Young Sam verklaarde eisterén te ambassadeur, Arthur Davis, tot ongewenst persoon te verklaren, aldus de Dositie de ïoung &am verklaarde gisteren te- Panamese minjster van buitenlandse zaken, Jorge Abadia. Hij verwierp eeruiesuarLii een de °^c*ale Amerikaanse beschuldiging dat de Panamese autoriteiten de nioiiweVrnndwot hand hebben gehad in de betoging tegen de Amerikaanse ambassade van cu c e uuu cl afoplnnpn HinsHaff Pp Hpmnnctrantpn hplrnoplHpn tnpn hpt amhaccaHp. cent van de moderne medicijnen komt uit de natuur, en veel daar van is afkomstig van tropische planten. Twee anti-kankerstoffen Buitenland kort Dochter Prinses Margaretha van Luxem burg, de één na oudste dochter van groothertog Jean en groothertogin Josephine-Charlotte van Luxem burg, heeft het leven geschonken aan een dochter. Dit heeft de fami lie gisteren meegedeeld. Het meis je, Marie-Astrid, zag in een pri- vékliniek in Brussel het levens licht en woog bij de geboorte ruim zes pond. Prinses Margaretha en prins Nicolas van Liechtenstein hebben al een dochter. Zij heet Ma- rie-Annunciata en werd in 1985 ge boren. Water De Israëlische minister van de fensie, Yitzhak Shamir, heeft zijn goedkeuring gehecht aan een plan om water te gaan pompen op de bezette Westoever van de Jordaan. Tegen het plan is fel protest aange tekend door plaatselijke Palestijn se leiders, die menen dat door het project arabische waterbronnen zullen opdrogen. Israel zal het wa ter van de Westoever voornamelijk voor Jeruzalem bestemmen, zo is gisteren bekendgemaakt. bosbouwprodukten importeren, die ze zelf hadden kunnen produ ceren als de bossen behouden wa ren gébleven. De conferentie heeft een interna tionaal comité gevormd dat na een nadere studie over een jaar met concrete aanbevelingen moet ko- de onderhandelingen tussen beide ^XnooSen! datoo l^uey^ af«eloPen dinsdag. De demonstranten bekogelden toen het ambassade- partyen. Donderdag hebben Roh tus doorphet nariPrT,pnt 7fli wnrH^n gebouw met stenen en zakjes rode verf. De Senaat heeft het vertrek geëist de Panamese president Noriega, omdat hy zich schuldig zou hebben Tae Woo, de voorzitfer van de rege- Ju? do9r *ïet Payment zal worden ringspartij D JP, en oppositieleider behandeld. Kim Young Sam een eerste ge- Het ontwerp voor een nieuwe sprek gevoerd. Maandag maakte grondwet zou vervolgens in sep- Roh bekend bereid te zijn tot ver- tember onderwerp dienen te zijn regaande politieke hervormingen, van een landelijk referendum. Di- President Chun Doo Hwan stemde recte presidentsverkiezingen kun- hiermee woensdag officieel in. nen dan in oktober of november Studentenleiders hebben er bij van dit jaar gehouden worden, en gemaakt aan corruptie en verkiezingsbedrog. Overigens is de Panamese regering niet van plan, zo zei Abadia, de betrekkingen met Washington te verbreken. Ze heeft beloofd de schade aan de Amerikaanse ambassade te vergoeden. De bevolking gaat onder tussen door met anti-Amerikaanse demonstraties. Donderdag werd een standbeeld van de Amerikaanse president Franklin D. Roosevelt van zijn sokkel getrokken en werd de leuze „Yankee, go home" geschilderd op winkels, die later werden geplunderd. i of er dan verkiezingen worden gehouden. Botha heeft de mogelijkheid om deze verkiezin gen via een simpele grondwetswij ziging verder vooruit te schuiven. Het UDF heeft zich nooit vastge legd op een definitef standpunt over al dan niet deelnemen aan verkiezingen. Als er in 1989 verkie zingen worden gehouden, dan zul len we tegen die tijd wel zien hoe de toestand in het land is en of on ze leden voor deelname zijn", aldus Cachalia. Omkoping wijd verbreid binnen Chinese partij PEKING (RTR/UPI) - In secties van de Communistische Partij van China die te maken hebben met buitenlandse relaties is op „buiten sporige" wyze sprake van het aan nemen van steekpenningen. Het officiële persagentschap Nieuw China heeft dit gisteren gemeld. Het bericht volgt kort op de her druk van een redevoering van lei der Deng Xiaoping uit 1980, waarin ernstige kritiek wordt geuit op het functioneren van corrupte en inef ficiënte communistische partij functionarissen. De Centrale Discipline Inspectie Commissie, aldus Nieuw China, heeft afgelopen dinsdag gedreigd met uitsluiting van partijleden bij wie wordt vastgesteld dat zij om koopbaar zijn. De commissie noemt geen namen, maar roept schuldigen op hun misdaden te be kennen. Volgens de commissie is er de laatste jaren sprake van wild groei in het aannemen van steek penningen door leden van afdelin gen die in hun werk de buitenland se economische betrekkingen van China behartigen. Daarbij zouden ook vooraanstaande partijleden en regeringsfunctionarissen misbruik hebben gemaakt van hun positie. Volgens Nieuw China slagen sommige partijleden er niet in weerstand te bieden aan de weelde die hun in de vorm van geld, goe deren of buitenlandse reisjes wordt aangeboden. Zelfs zou het voorkomen dat partij- of staatsge heimen aan vreemde mogendhe den worden verkocht. Slaapziekte De slaapziekte neemt op het Afrikaanse platteland dramatische vormen aan. Dat heeft de Wereld gezondheidsorganisatie WHO gis teren gemeld. Volgens de WHO kan slechts een klein aantal men sen dat met de ziekte is aangesto ken geholpen worden. Uit gege vens van negen Afrikaanse landen blijkt dat het aantal gevallen van de slaapziekte tussen 1976 en 1983 verdubbeld is. De slaapziekte, try panosomiasis, wordt veroorzaakt door bloedparasieten die worden overgebracht door de tse-tse vlieg. Als de ziekte niet kan worden be handeld volgt onherroepelijk de dood. SINGAPORE - Australië gaat op 11 juli naar de stembus. Tien mil joen Australiërs moeten dan hun vertegenwoordigers kiezen in een nieuw Huis van Afgevaardigden en Senaat. Voor het eerst sinds 1943 maken de Australiërs de gang naar de stembus in hartje winter en niet zoals gewoonlijk in het vooijaar. door Bob Mantiri Het gaat in deze verkiezings strijd tussen de regerende Labour partij van premier Bob Hawke en de coalitie van de Liberale en Na tionale Partij, die van 1976 tot 1983 het politieke beeld heeft bepaald in Australië. In het 148 zetels tellende Huis van Afgevaardigden heeft La bour 82 zetels, de Liberale Partij van John Howard 45 en de Natio nale Partij van Ian Sinclair 21. In de 76 zetels tellende Senaat heeft Labour 43 zetels en de Nationaal- Liberale coalitie samen 33, de Au stralische democraten zeven en de kleine partijen 2. In mei schreef premier Bob Hawke (57) opeens vervroegde ver kiezingen uit. Hij spoorde de Au straliërs aan om de Labour-rege- ring een nieuw mandaat te geven om het land uit het economische slop te halen. Hij ontbond 5 juni het parlement omdat volgens hem de oppositie een belangrijke wet blokkeerde voor de invoering van ideniteitskaarten. Die was noodza kelijk om de fraude in de welzijns- en belastingsector te bestrijden, die de staat jaarlijks negen miljard dollar kost. Hawke beschuldigde de oppositie ervan de pogingen van de regering om harde maatre gelen te nemen om de economie weer gezond te maken, te fruste- Een beter tijdstip voor vervroeg de verkiezingen heeft de Labour- leider niet kunnen uitkiezen. De oppositie is in complete verwar ring na de totale ineenstorting van de coalitie van de Liberale en de Nationale Partij. De liberalen zeg den de samenwerking met de Na tionale Party, die grote aanhang heeft op het platteland, op. Daar mee werd een eind gemaakt aan een veertig jaar lange coalitie. De alternatieve begroting van de Liberale Partij, die de hoeksteen zou worden voor de economische strategie om Labour te verslaan, bleek helemaal niet te deugen. De Liberalen zaten er miljarden dol lars naast met hun berekeningen. Uitvoering van de liberale begro- tingspolitiek zou betekenen dat het tekort van 9 miljard Australi sche dollar (ruim 13.6 miljard gul den) zou belopen. Tenvijl volgens minister van financiën, Keating, het tekort voor het begrotingsjaar, juni 1988, maar tus- i drie miljard Austra- s geraamd. Volgens opiniepeilingen is Haw ke, als de gunstige trend zich voor Labour doorzet, zeker van een winst van tien zetels in het parle ment, waarmee het totale aantal so cialistische zetels op 92 zou kun nen komen. De coalitie zou 75 ze tels moeten behalen, wil zij in de regering komen. Politieke analis ten noemen dat 'rekenkundig on haalbaar'. Geen wonder dat premier Haw ke, die er al bijna twee termijnen van vier jaar op heeft zitten, op een verkiezingsbijeenkomst kon zeg gen dat hij zich op het ogenblik dat eindigt in sen de twee ei lische dollar i volkomen ontspannen voelt. „Wy hebben geen enkele probleem", zei hy. Populariteit Over populariteit heeft de La- bour-leider niet te klagen. De dage lijkse opiniepeilingen in de kran ten geven hem nog steeds een straatlengte voorsprong op de libe rale oppositieleider, John Howard. Het probleem voor Howard, afge zien van het feit dat het hem ont breekt aan persoonlijkheid waar door hij in de media weinig aan dacht krijgt, is dat Labours prag matisch no-nonsense beleid ge richt op de herstructurering van de economie, voor Howard weinig ruimte laat om met eigen alterna tieven te komen. Aantrekkelijke belastingvoorde len beloven aan de kiezers is geen haalbare zaak voor de liberalen en de Nationale Partij van Ian Sin clair, om de eenvoudige redenen dat er geen geld voor is. Een krachtig economisch beleid is noodzakelijk om het land van een algeheel bankroet te redden. De instorting van de grondstoffen- prijzen op de wereldmarkt heeft de export van tin, ijzer, koper en an dere mineralen en het aandeel van Australië in de wereldhandel dra matisch doen dalen. Australië heeft grote schulden in het buitenland. Ze zijn in vier jaar verdrievoudigd, van 35.6 miljard in april 1983 tot 101.36 miljard Austra lische dollar eind vorig jaar. De teruggang heeft vooral in de agrarische industrie, die voor tach tig procent afhankelijk is van de export, diepe sporen getrokken. Veel boeren gingen over de kop vanwege de hoge schulden, die zij niet konden aflossen. In een perio de van vier jaar, van '83 tot '87, heb ben 8000 boeren hun bedrijven moeten sluiten. Het werkloos heidspercentage ligt in Australië rond de acht procent en het infla tiepercentage ligt boven de tien procent. Maar ondanks de forse economi sche tegenwind heeft de Labour- regering toch succes kunnen boe ken, dankzij een drastisch bezuini gingsbeleid. De economie begint uit het diepe dal van de recessie te komen en als het bezuinigingsbe leid consequent wordt doorgezet, zit er wellicht een economische groei in van 2 procent voor de ko mende jaren. Dat is voor Hawke ook waarschijnlylk de belangrijk ste reden om de vervroegde verlde- zingen te laten houden. In augustus wordt de nieuwe be groting ingediend en voor de zes tien miljoen Australiërs betekent het dat zy de buikriem nog strak ker zullen moeten aanhalen. De kans is groot dat de gunstige pu blieke opinie omslaat als gevolg van onpopulaire maatregelen. Daarom heeft Hawke een mandaat van het volk nodig om zijn karwei te kunnen klaren. Fouten De indruk die men heeft van Hawke over de afgelopen vier jaar is die van een politicus die fouten heeft gemaakt, maar die er ook van heeft geleerd. Toen hy vier jaar ge leden aan het bewind kwam, mikte hy met zyn beleid op een hoge eco nomische groei, zonder echter te letten op de uit de pan ryzende overheidsuitgaven. Dit leidde tot ernstige problemen met de beta lingsbalans, een afnemend ver trouwen bij het zakenleven in het overheidsbeleid en een waardeda ling van de Australische dollar. De problemen werden vergroot door kapitaalvlucht, lage grond- stoffenpryzen, waardoor de rege ring werd gedwongen in het bui tenland te lenen. Pas nadat hy in 1984 verkiezingen had gewonnen, zy het met flink zetelverlies in het parlement, begon Hawke aan een realistischer aanpak van de proble- Hij realiseerde zich dat harde maatregelen onvermijdelijk zijn om de economie weer op het spoor te zetten. De fiscale duimschroe ven werden steviger aangehaald om het begrotingstekort te dek ken. Hy voerde radicale wijzigin gen in het belastingssysteem door en moedigde het bedrijfsleven aan te investeren. Hawke heeft nu duidelijk de wind mee, omdat politici, bankiers en zakenlieden en zelfs ook het me rendeel van het Australisch volk, doordrongen zijn van de ernst van de economische crisis en overtuigd zijn dat het Labour-beleid het eni ge alternatief is. Volgens econo men is er nu duidelijk weer sprake van een pioniersgeest. Als Bob Hawke de komende ver kiezingen wint dan schrijft hy ge schiedenis. Voor het eerst sinds het ontstaan van Australië (1901) slaagt een Labourleider er dan in om drie keer achter elkaar premier te blijven.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5