Via teletekst naar kijkcijfers TELEVISIE TOEGELICHT! TV-RUBRIEK r G r r F r r r F r n H H nnmr r r A A k A M X A A k HMH nu H mr B A k mnnn HMH mum A «1 p r A fi z rjaiininnni M m A A Ai 4j A A ij n H nnnnn H n EL L J k 1 J J PAGINA 34 RADIO-TV ZATERDAG 4 JULI 1987 IN H E T W E Olympische dagen De KRO besteedt vandaag uitge breid aandacht aan de Interna tionale Jeugd Olypische Dagen die worden gehouden in het sportcentrum Papendal bij Arn hem. De sporters (leeftijd: tussen 13 en 18 jaar) komen uit Groot-Brit- tannië, West-Duitsland, Italië, België, Nederland en Oostenrijk. (Ned. 1, 10.00 uur) De kleine prinses In de speelfilm (1939) 'The little princess' die de KRO vanmiddag uitzendt wordt de jonge Sarah naar een internaat gestuurd als haar vader tijdens de Engelse boerenoorlog naar het front moet. Als haar vader sneuvelt is er geen geld meer om haar op voeding te betalen. Sarah gelooft niet dat haar vader dood is en gaat naam hem op zoek. (Neder land 1, 17.50 uur) Maupassant De vijfde aflevering in de serie de Maupassant-verhalen die de KRO uitzendt is getiteld 'Het kind'. Jacques laat zijn vriendin in de steek om met de rijke Ber- the te trouwen. Maar nog voor de veelbelovende eerste huwelijks nacht wordt hij op een merk waardige manier geconfronteerd met de vriendin die hij in de steek heeft gelaten. (Nederland 1, 22.37 uur) Hannover Street Vandaag brengt de Avro de Brit se speelfilm 'Hannover Street' E K E I N D E uit 1979 op het scherm met in de hoofdrollen Harrison Ford en Lesley-Anne Down. Het verhaal speelt zich af tij dens de Tweede Wereldoorlog. Tijdens een bombardement op Londen ontmoeten een Ameri kaanse piloot en een Britse ver pleegster elkaar. Zij is getrouwd met een kapitein die bij de Britse inlichtingendienst werkt. Tussen de verpleegster en de Amerikaan groeit een hechte relatie. Als haar man vermoedens krijgt meldt hij zich voor een gevaarlij ke opdracht in Frankrijk. Ook de Amerikaanse piloot verdwijnt na enige tijd. Beide man zijn op een gegeven moment spoorloos. (Ne derland 2, 20.25 uur) Desperate voyage Als nachtfilm brengt de Avro vandaag de Amerikaanse tv-film 'Desperate voyage'. Het echtpaar Vic en Karen Michael hebben hun vrienden Ralph en Grace uitgenodigd voor een vakantie op hun jacht. De tocht verloopt plezierig tot er en storm op steekt. Een oude motorboot die opdoemt lijkt redding te bieden, maar al spoedig komt de realiteit aan het licht. De redder in nood blijkt het op de bezittingen van de opgepikte passagiers te heb ben gemunt. Hij gaat daarbij let terlijk en figuurlijk over lijken. (Nederland 2, 23.15 uur) Brandpunt HILVERSUM - In de KRO-tele- visierubriek Brandpunt wordt zaterdag (Nederland 1,21.15 uur) de balans opgemaakt van het tweede kabinet Lubbers. Voorts Ron Howard speelt de rol van de jonge boer Ned de Vries in de Amerikaanse televisiefilm 'De Bedorven Oogst'. (foto anp» een reportage over een nieuw preventief middel tegen mugge beten, dat wellicht ook ingezet kan worden tegen malaria. Choose me 'Choose me', een film uit 1984, werd gemaakt door een van de veel belovende regisseurs van dit moment, Alan Rudolph. Nancy Love is een fenomeen. Haar Love-line, waarin ze vragen beantwoordt over liefdesproble men, behoort tot de best beluis terde programma's op de radio. Haar privéleven staat echter in schrille tegenstelling tot hetgeen ze haar biechtelingen toefluis tert: ze is alleenstaand, bang om haar ware gezicht te laten zien, zich bloot te geven aan de wereld die haar adoreert. Nancy's popu lariteit dwingt haar regelmatig te verhuizen om aan opdringerige avances van de vele bewonde raars te ontkomen. Onder een andere naam hüurt ze een kamer bij Eve, eigenares se van een bar. Eve blijkt een grote fan te zijn van het program ma van Nancy. Verwarring en in triges zijn het resultaat van deze situatie. (Zondag nederland 2, 22.26 uur) Het interview In de VPRO-serie 'Het interview' praat Harry Hosman met de man die uit het niets een amuse mentsimperium opbouwde: Joop van den Ende. Van den En- de is, naast producent van thea tershows (o.a. André van Duin) en feestavonden, de belangrijk ste onafhankelijke producent van tv-programma's in Neder land. Hij is de grote man achter de shows van Hennie Huisman, André van Duin, Ron Brandste- der en Ted de Braak. Hij levert voornamelijk programma's aan de Tros, de KRO en de Avro. De uitzendingen halen over het alge meen zeer hoge kijkdichtheden. Van den Ende maakt driftig gebruik van sponsors, bezit een eigen tv-studio in Aalsmeer en kent als geen ander de smaak van het grote publiek. (Zondag nederland 2, 20.43 uur) De bedorven oogst In de op waar gebeurde feite ge baseerde Amerikaanse film 'Bit ter Harvest', die de NCRV van daag uitzendt, speelt Ron Ho ward (bekend van de tv-serie Happy Days en als regisseur van 'Cocoon') de jonge boer Ned De Vries. Hij probeert eerst alleen, later met behulp van nog een aantal boeren de oorkzaak van een dodelijke ziekte bij zijn vees tapel te achterhalen. De autori teiten tonen maar weinig interes se voor deze zaak totdat Ned, ten einde raad, de media inschakelt. (Zondag nederland 1, 20.15 uur) De VPRO komt zondagavond weer met een aflevering uit de serie portretterende interviews. Dit keer met Joop van den Ende. De be langrijkste onafhankelijke producent van televisieprogramma's hier voor zijn studio in Aalsmeer. (foto anp) Voorbije getuigen De documentaire 'Yesterday's witness, a tribute to the news- reel', die de VPRO vandaag uit zendt, gaat over de mannen die in de jaren '40 en '50 het Ameri kaanse bioscoopjournaal maak ten. Interviews, afgewisseld met beelden van toen: CUba in de tijd van Batista, de ontvoering van de Lindenbergh babay en het proces dat erop volgde, het ongeluk met de Hindenburg. (Zondag nederland 2, 21.34 uur) Swiebertje In de aflevering van Swiebertje die de NCRV zondagmiddag her haalt steekt Siwebertje de baro nes een handje toe bij het op knappen van haar tuin. Omdat hij zo flink werkt mag Swiebertje van de barones op het kasteel slapen. Maar waar? (Nederland 1. 16.15 uur) Villa-Lobos Voor het Tros-programma 'Ka merconcert' stelde Aukelien van Hoytema twee uitzendingen sa men over de Braziliaanse compo nist Villa-Lobos. Aanleiding voor deze uitzendingen is het feit dat Villa-Lobos 100 jaar geleden geboren werd. Hij was de zoon van een leraar in Rio de Janeiro. Zijn muzikale interesses werden al vroeg gewekt en door zijn va der zorgvuldig begeleid en ont wikkeld. In november 1915 wer den voor het eerst composities van zyn hand uitgevoerd. Hij ontwikkelde zich tot een interna tionaal gezien componist. Vele onderscheidingen vielen hem ten deel. Hij overleed op 17 no vember 1959 in Rio de Janeiro- .(Radio 4, 22.00 uur) Bioscoopfilm populair bij omroep HILVERSUM (ANP) - De Neder landse omroep heeft in 1986 aan zienlijk meer speelfilms uitgezon den dan in het. jaar ervoor. Uit cij fers van het Kijk en Luister Onder zoek van de NOS, blijkt dat vorig jaar in totaal 262 bioscoopfilms zijn uitgezonden, tegen 209 in 1985. De toename van het aantal speelfilms komt vooral voor rekening van de AVRO en de KRO. Lijstaanvoerder in '86 was de TROS met 45 films, op de voet ge volgd door de KRO met 44. Vervol gens de VARA met 40, Veronica met 34, VPRO met 28, NCRV met 25 en als hekkesluiters de EO met twaalf en de NOS met zes films. De Verenigde Staten zijn nog steeds de grootste leverancier van speelfilms op de Nederlandse tele visie. Werden er in 1983 op een to taal van 141 nog 75 (53 procent) Amerikaanse speelfilms uitgezon den, in '86 is dat opgelopen tot 172 stuks (60 procent). Het aandeel van films uit EG-landen, die toch enige naam op filmgebied hebben, blijkt zeer beperkt. Frankrijk, Engeland, West-Duitsland en Italië leveren respectievelijk niet meer dan drie tot vier procent van de films. Ne derlandse films en co-produkties doen het nog relatief goed met een aandeel van ieder zeven procent. Bij de televisiefilms is het met het Europees produkt ook al niet rooskleurig gesteld. Van de 62 tv- films die in '86 werden uitgezon den kwamen er twee uit Nederland en was er één co-produktie bij. Ook hier weer suprematie van de Ame rikanen met 35 films. Engeland le verde veertien films, West-Duits-" land drie, Italië twee en Frankrijk geen enkele. Naar genre was de actiefilm het meest geliefd, zowel in aantal (90) als in kijkdichtheid (gemiddeld vijftien procent). Relatief hoge kijkdichtheden (veertien procent) trokken ook de western en de mu sical, al werd dat door de omroe pen niet vertaald in aantallen. Met respectievelijk negen en acht films sloten deze filmsoorten de rij. Al leen het historisch drama kwam er nog slechter af, daar werd geen en kele film van uitgezonden. De tra gedie en het melodrama waren met respectievelijk 68 en 42 films aan zienlijk beter vertegenwoordigd. De best bekeken bioscoopfilm in '86 was Schatjes met een kijkdicht heid van 50 procent (ongeveer 6 miljoen kijkers), gevolgd door de Blue Lagoon met 48 procent. De hoogst gewaardeerde films waren The Champ en The Sound of Mu sje, beiden met een waardering van 7,9. Als meest controversiële bio scoopfilm werd genoemd Satyri- con (waardering 5,1). Zenderredacties bij VARA-radio HILVERSUM (GPD) - Vanaf 1 ok tober, wanneer het nieuwe radio- en televisieseizoen begint, gaat de Vara-radio werken met zogenaam de zenderredacties. Elke zender (Radio 1,2,3,4 en 5) krijgt een apar te zenderredactie met aan het hoofd een eindredacteur die ver antwoordelijk is voor wat er op 'zijn' zender gebeurd. Het doel van deze nieuwe opzet is het contact tussen de programmamakers en de directie te bevorderen en meer eenheid te brengen in de Vara-pro- grammering. De wijzigingen in de Vara-pro- grammering die op stapel staan zijn ingegeven door de bezuinigin gen die de.Vara moet doorvoeren en voor een deel ook 'door ontevre denheid over de bestaande pro grammering', aldus- de Vara-pers- dienst. Op dit moment werkt Vara- radiodirecteur Willem van Beuse- kom aan een nieuw schema waar bij zestig Vara-redacteuren en -me dewerkers ingedeeld worden bij de verschillende zenderredacties. Hoe de nieuwe programmering van de Vara-radio er zal uit komen te zien staat nog niet vast. Ger Ac- kermans (eindredacteur 'De rooie haan'): 'Er wordt hard gewerkt aan en gedacht over een nieuwe zater dagprogrammering op Radio 2. We willen komen tot een programme ring die meer bij de kleur van Ra dio 2 past. Meer kan ik daarover op dit moment niet vertellen.' Dat programma's als 'De rooie haan', 'De rode draad' en 'De stand van zaken' zouden verdwijnen, dan wel een andere naam krijgen, wil hij bevestigen noch ontkennen. 'Zoals elk jaar worden aan het eind van het seizoen programma's geëva lueerd.' Volgens een Vara-medewerker, die liever niet met name genoemd wil worden, staan er wel degelijk belangrijke verschuivingen in de programmering op stapel. 'De Vara wil graag van zijn linkse imago af en dat zal wel degelijk consequen ties hebben voor de inhoud van sommige programma's. Van Dam en van Beusekom willen graag een 'volkser' gezicht aan de Vara ge ven. Voorlopig doen. de meesten hier wat lacherig over, maar dat neemt niet weg dat een aantal men sen zich bezint op de vraag of ze na 1 oktober nog wel bij de Vara moe ten blijven.' Even een levensvraag: „Kan een mens zonder vaat- wasmachine leven?" Het antwoord is ondubbelzin nig ja. Miljoenen Nederlanders bewijzen het dagelijks, en breid je je terrein van onderzoek uit tot de hele wereld dan zul je konsta teren dat miljarden mensen het weten te redden zonder vaatwas- machine. Maar laat ik dezelfde vraag nu even stellen aan een kleine min derheid van de wereldbevolking, namelijk de bezitters van een vaatwasmachine. 98% van hen zal, in navolging van Vincent van Gogh, antwoorden: 'nee, nim mer, nooit!', en slechts 2% zal kweenie zeggen. Soms immers weet je niet wat je mist. Zo meende ik vroeger pro bleemloos te kunnen leven zon der teletekst. Ik had een TV-ap- paraat waarop ik zenders in uit eenlopende talen kon bekijken, ik had een videorecorder die mijn dierbaarste vriend was (zou ik door de regering naar een on bewoond eiland verbannen wor den dan zou ik nog eerder mijn video meenemen dan mijn TV- apparaat),-ik had een kijk- en luistervergunning, dus ik meen de niet beter te weten dan dat mijn geluk compleet was. Wat moest ik met teletekst? Ik las toch kranten, ik keek toch naar het journaal? Maar op een goede dag was ik genoodzaakt een nieuw TV-toestel aan te schaffen en toen koos ik dan toch maar, terwille van de volledigheid, voor een toestel met ingebakken teletekst. Beter mee verlegen dan om verlegen. En ik ontdekte al snel dat ik niet meer buiten teletekst kon. Ik ga nooit naar bed zonder eerst nog naar het laatste nieuws op 101 en 601 te hebben bekeken. Overdag stap ik om de zoveel uur even naar mijn toestel om de te letekst op te roepen. Er zijn afde lingen die ik zelden of nooit be kijk (vroeger las ik elke dag 'het gedicht', maar daar is teletekst helaas mee gestopt), andere die ik incidenteel oproep (het weer, aankomsttijden Schiphol, TV- programma's), weer andere die ik lees omdat zij terugslaan op een TV-programma dat ik gezien heb. Maar ik kijk elke dag vele keren. Geloof me, je kunt er niet bui ten, geen dag! En dat geldt te meer nu tele tekst is begonnen met een nieu we rubriek op P240, die dagelijks vanaf 2 uur 's midaags te zien is en waarin de kijkcijfers van Ne derland 1 en 2 van de vorige dag worden bekend gemaakt. Vlugger kan toch nauwelijks! Ik citeer: „De kijkmeter is een kastje op het tv-toestel, dat is uitgerust met een eigen afstandsbediener en dat verbonden is met het tv- toestel en de telefoon. Via de af standsbediener van de kijkmeter kunnen de deelnemers aan het onderzoek aangeven dat men kijkt en hoe men het programma waardeert (cijfers 1 t/m 10). De kijkmeter noteert naar wel ke Nederlandse of buitenlandse zender men kijkt, en of de video recorder gebruikt wordt en of men teletekst raadpleegt, 's Nachts gaan de gegevens via de telefoon naar de centrale compu ter in Hilversum en worden met een verwerkt. „Aan het nieuwe kijkonder zoek doen 720 gezinnen mee, be staande uit circa 1800 personen van 6 jaar en ouder. Ze vormen het televisiepanel, een steek proef die representatief is voor heel Nederland. De omrekening van de kijk dichtheid in het televisiepanel laat zien hoeveel personen er in heel Nederland keken. Bijv. als de kijkdichtheid 10% is, dan heb ben 10 x 132.000 Nederlanders het programma gezien. Het kijk onderzoek wordt in opdracht van de NOS en de STER uitge voerd door het onderzoeksbu reau Intomarkt." In een voetnoot wordt nog ge meld dat geen waardering wordt vermeld bij kortdurende pro gramma's en bij programma's die door minder dan van de steekproef werden gewaardeerd. Dus op donderdagmiddag 2 ju li kon ik al dankzij teletekst zien dat de belangstelling voor de middagprogramma's van woens dag 1 juli niet groot was. Van Seabert (120.000 kijkers) via de tekenfilm Rambo (360.000) naar Family Ties (730.000) en het Half 6-journaal (940.000) kijkers. Ruw weg gezegd werd er van 1% tot 7% van de kijkers naar deze pro gramma's gekeken. Maar mis schien werden de kijkers wegge zogen naar Wimbledon en de Tour de France op Nederland 2, zult u denken. Wel iets ja. Daar werd door 4% oftewel 550.000 kij kers naar gekeken. Ook nog geen vetpot vergeleken met de beide films die Veronica diezelfde avond op het scherm gebracht: 'The Master' ('pilot' of eerste dus altijd beste aflevering van een nieuwe serie) en 'The Great Ame rican Traffic Jam', die respectie velijk 2.730.000 en 2.370.000 kij kers trokken, oftewel 21% en 18% (Nieuwslijn profiteerde met 2.560.000 kijkers door er tussenin te zitten). Betekent dat nu dat al die aan dacht voor Wimbledon overdre ven is? Ik vind van niet. Het veel- bekroonde VPRO-programma op zondagavond: 'Van Mao tot Mozart' trok ook maar 3% ofte wel 380.000 kijkers. En het uitste kende en instructieve gesprek dat Cherry Duyns met Reinbert de Leeuw over de moderne mu ziek had slechts 1% oftewel 180.000 kijkers. Dat was dus wei nig. Bar weinig. Slechts zes bar stensvolle Ajax-stadions bij el kaar NICO SCHEEPMAKER <e 9 '0 3 /6 2/ I 22 r 27 29 30 H 32 - Voor het tillen van water. 7. Achter ons staat maar een en keling die de gevolgen van de pijn ondervindt. 9. Er is drank voor E van de groep. 10. Daar krijg je een hele soldatenbewe- ging - op je boterham. 16. Scheepsarts. 18. Daar is het eerste tijdvak. 19. Het zijn ku ren als de Rotterdamse tram in gedeelten rijdt. 21. Dat is lek ker fris na een warme dag. 22. Een ons 18 geschud zonder staart. 23. Deel van een sluier. .24. Bezit van de reisvereniging van 34. 25. Produkt van koop en verkoop. 28. De pachter be taalt maar honderd gulden. 30. Terug zagen we de plaats waar het water doorkwam in de ri vier, maar. zij leidde ons er goed doorheen. OPLOSSING Horizontaal: 1. Daar rijd je zo mee de verkiezingen binnen. 4. Spionnentaal. 8. Telefonisch bericht. 11. Volkstint. 12. Al is het bijna bedorven, zo moet je toch van goede huize komen. 13. Een eendevel mist iets, waaruit valt op te maken dat het niet dood is. 14. Vooruit nou maar, tenslotte. 15. De lichtbron staat verkeerd. 17. Pas als u dood bent krijg je dit. 20. Wegen waar het eind van weg is bij de plant. 23. Schenkt het water er in op de vloer. 26. Een dier dat goed beschouwd wel honderd kan worden? 27. Een meelijwekkend lichaams deel, altijd met z'n tweeën te zijn. 29. 't Is niet zo moeilijk, deze gaat ook voorbij. 31. Kat- tenluis? 32. Boven en onder de streep is 't niet gezond. 33. Een lichaamsdeel omver, waar je anders de bibbers van krijgt. 34. Dat wordt gevangen door de visclub van de P.T.T. Verticaal: 1. Nou, daarmee begeef je je op glad ijs! 2. Daar zien ze ze vliegen. 3. Kromme! 5. Wanneer we de ondergang van een meisje meemaken. 6. De prijs van 25,- werd toegekend aan N. Zwanenburg, Adrianastraat 2, 2225 NX Katwijk. De prijs wordt de winnaar toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in enveloppe zenden aan: Redactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. TROS. 18.03 Coulissen, informatie over theater. NOS: 19.02 NOS Jazz Platform. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro s Music. 23.07 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1 02-7.00 Niemandsland Radio 2 na 18 uur KRO: 18.03 Echo. actualiteiten 18.15 Levenslief en levensleed. 19.00 Zie Radiol Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondspits. NCRV: 19.02 Koploper. 20.03 Harro de Jonge. (20.03 LP-pop special. 21.02 LP-pop. 22.02 Country Sty le). 23.02 Jazztime Radio 4 na 18 uur AVRO: 18.00 Avondstemming. KRO. 20.00 Nieuws. 20.02 Muziek uit de 18e eeuw voor chalumeau en klarinet. 21.00 Muziek en geluids kunst uit het Apollohuis. 22.00 Or- oelrubriek. 22.20 Laudate. KRO: 23.00-24.00 KRO. Literair: Spekta- Radio5 na 18 uur IOS: 18.10 Arabisch programma. EO: 18.30 Kayen Rasja. 18.45 lyi Haberier. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werkne>ners. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wij den. 21.14 Metterdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.35-22.00 Deze week OMROEP RIJNLAND 15.00-17.00 Zaterdagmiddag matinee 17.00-19.00 Dance Flash (Rijn lands Hitparade) ZONDAG Radio 1 voor 18 uur NOS. Elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 Ontbijtshow. 7 53 Ter overwe ging. EO: 8.05 Groot Nieuws. TROS: 9 02 VERONICA Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 De Schuurpapier. 11.30 Zout od zondaa. NCRV: 13.05 Hier en 4.02 Radio Tour i Radio 1 na 18 uur AVRO: 19.02 Meta de Vries. 20.02 Toppers van toen. 21.02 Parade 22.02 Now's the time. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 De Nachtwacht. 4.02 Aflos sing van de nachtwacht. 5.03-7.00 Krieken met Adje Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tin Pan Alley. AVRO: 10.30 Gdb op radio twee. 12.02- AVRO-Magazine. 14.02 Nederlands op AVRO 2. 15.02 Pim Jacobs met hits uit de ja ren 50.16.02 Leidseplein. IO.UC Iiiyc vju»» -r~~- -- AVRO concertorgel. 18.20 Meta de Vries. 1900 Zie Radiol Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop 10.02 Het Egmond Complex 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het wees huis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02'Lieve Paul'. Radlo3na18uur 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02 Op slag van maandag Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nws. 8.02 H vier. 9.00 Musica religiosa en profana. 9.54 Programma-overzicht. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Festival. 13.00 Nws. 13.02 Opera Matinee. 14.00 Onder de groende linde. 14.15 Concert op de zondag middag. Concertgebouw Orkest. (14.45-15.05 Praten over muziek). 17.00 Discotabel Radio 4 na 18 uur 18.00 Nieuws. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten a la carte. 22.00 Kamerconcert. 23.00- 24.00 Finale Radio 5 voor 18 uur NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Lau- damus. NOS: 9.55 Waterstanden. IKON: 10.02 Verhalen vooraf. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde gan zen 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. (NOS: 13.00 Nws.) 14.00 Radio Romanti ca. NOS: 16.56 Mededelingen. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wil- Radlob na 18 uur NOS: 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Liturgie en kerkmuziek.'IOS: 18.40 Nederlands programma. NOS: 19.00 Programma voor buitenland se werknemers 19.20 Suara Ma luku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de dichter. 22.10 Jazz uit het historisch archief. 22.40 Hobbyscoop OMROEP RIJNLAND 11.00-11.30 Sassenheim Lokaal 11.30-12.00 Voorhout Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lo kaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-19.00 Rijnland Sport 19.00-20.00 Snel Buffet (muzi kaal intermezzo) 20.00-22.00 Tijdmachine LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- gazine 21.00-22.00 Sportcarrousel RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersbe- richten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br., weerber., verkeersinf., land en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag. MAANDAG Radio Ivoor 18 uur NOS: Elk heel uur nws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS: 7.30 Nws.) NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen Magazine, met om 9.30, 10.30 en 11.30 Nieuwsoverzicht Hier en nu. 12.05 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsover zicht Hier en Nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Meded. voor land- en tuin bouw. NCRV: 13.08 Hier. en nu. NOS: 14.05 Radio Tour de France. 17.08 Veronica Nieuwsradio Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. TROS: 7.02 TROS continue muziek. (8.03- 8.15 TROS aktua, act.) 9.03 De TROS Gouwe Ouwe Club. 10 03 Op volle toeren. 11.03 20 jaar Fred dy Golden (1). 12.03 André van Duin. 13.06 TROS Aktua 13 15 Raad een lied of niet. 14.03 Mu ziek uit duizenden. 15.03 We pra- bij. 16.03 TROS parade Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. AVRO. 7.05 Dit is de AVRO-Maandag. 9 03 Arbeidsvitaminen. 11.03 Mu ziek met Meta. 12.03 Hollands Glo rie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop Twintig Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.02 Nws. 7.05 Aubade. 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO- Klassiek op maandagmorgen. 11.50 Over muziek. 12.00 Vivace. (13.00 Nws. 13.02-13.10 Holland Festival Journaal). 13.50 Over kunst en kuituur. 14.00 KRO-Klas- siek op maandagmiddag. 16.00 In antwoord op uw schrijven. 16.50 KRO-Literair: Over poëzie. VARA: 17.00 De Klassieken Radio 5 voor 18 uur NOS: 9 00 Nws. 9.02 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterstanden RVU: 9.30 Alcohol. VARA: 10.00 Hoor haar. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 An der zout in de pap. 14.00 Leef-tijd- genoeg - special. 16.00 Luchtruim. NOS: 16.03 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.25 NOS Cultuurmagazine. OVERHEIDS VOORLICHTING: 17.46 Bi- zascoop. NOS: 17.56 Mededelin gen en Nws OMROEP RIJNLAND 18.00-20.00 Migranten cultuur (Turks, Marokkaans, Hindoe- staans) 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf.. land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 34