'Het is te hopen dat kloof kleiner wordt' Avanti op bres voor Podpinka Toernooi Sassenheim op schema 'Wij laten hem niet vallen' Zeilers zonder winst ZATERDAG 4 JULI 1987 SPORT PAGINA 15 Meerkampster Schouten heeft Hidding in vizier HAARLEM - Dit weekeinde worden in Arles de Europa Cup- meerkampwedstrijden voor A- landen gehouden. De Neder landse vrouwenploeg, die is in gedeeld bij de Sowjet-Unie, de beide Duitslanden, Tsjecho-Slo- wakije, Bulgarije, Engeland en gastland Frankrijk, staat voor de lastige taak om gedurende deze dagen niet weggeduwd te worden naar de anonimiteit van het B-niveau. Behalve na tuurlijk Tineke Hidding (27), die sinds jaar en dag het vader landse meerkamp-gezicht bij de vrouwen bepaalt, geven Marjon Wijnsma (25), Marjan Goedhart (23) van het Alphense AV*36 en Esther Schouten (23) van AV Holland als vertegenwoordig sters van een iets jongere atle- tiek-generatie acte de présence. Voor Esther Schouten bete kent het optreden in Arles de eerste serieuze krachtmeting op Europees niveau. Aan het oog van alles en iedereen onttrok ken drong de in Haarlem woonachtige zevenkampster onlangs via een derde plaats op het Nederlands kampioenschap meerkamp door tot de nationale vertegenwoordiging. Samen met haar levensgezel èn trainer Ruud Draaijer licht Esther Schouten hieronder een tipje van de sluier op over de inspan ningen die het bedrijven van se rieuze atletiek vergen. Zes da gen trainen op zeven onderde len, „maar dat kogelstoten is echt een stomvervelend klote- Onderuit gezakt voor de televisie krijgt de argeloze kijker nog wel eens de indruk dat atletiek syno niem is aan dé marathon. Urenlan ge en daardoor slaapverwekkende reportages van willekeurige atle- tiek-kampioenschappen centreren alle aandacht op hol-ogig kijkende Nijboeren of De Castella's, terwijl even verderop vaak het eigenlijke hoofdnummer van de 'moeder al ler sporten' wordt afgewerkt: de meerkamp. Esther Schouten is het een doorn in het oog. „Het is treu rig hoe ondergewaardeerd de meerkamp vooral in Nederland is. Op een Nederlands kampioen schap staat er anderhalve man en een paardekop langs de kant. De aandacht van de televisie kun je hier helemaal wel vergeten. Het leeft niet. En dat terwijl het een van de mooiste nummers van de atletiek is". Esther Schouten houdt zich pas sinds een kleine twee jaar intensief bezig met de meerkamp. Zes uur per week traint ze nu dagelijks zo'n twee uur om op de zeven nummers een goed figuur te slaan. Voor de leek lijkt zoiets een schier onmoge lijke opgave. Dezelfde scepticus roept vervolgens onmiddellijk uit dat een meerkamp(st)er dan ook wel geen enkel onderdeel werkelijk perfect zal beheersen eri dus een gemankeerde of geflopte atleet is. „Absoluut niet waar", ant woordt Esther Schouten, zodra de ze verdachtmaking is uitgespro ken. „Maar inderdaad zijn er veel mensen die zeggen dat meerkam- pers atleten zijn die op geen enkel onderdeel echt heel goed zijn. Voor mij ligt dat in ieder geval anders. Voor m'n twintigste heb ik me voornamelijk op hardlopen gecon centreerd. En dat ging prima: veel medailles gehaald. Op de 400 meter horden ben ik een tijdje Neder lands jeugdrecordhouder geweest. Toen ik paar jaar terug op het CIOS belandde, kwam ik met zo veel sporten in aanraking dat ik te gelijk de veelzijdigheid van atle tiek ontdekte. Ik ben toen voor de lol gaan meerkampen en meteen bleek dat ik aardig wat punten bij- elkaar kon sprokkelen". Opbouw Pas afgelopen winter begon Es ther Schouten met een serieus op meerkamp gerichte opbouw. Een en ander betekende dat ze haar trainingsintensiteit verhoogd van drie keer per week, naar zes a ze ven maal. „Over niet al te lange tijd wil ikzo tussen de acht en tien keer trainen. Maar het lijkt me niet ver standig om te forceren. Voorlopig ben ik in een fase dat ik nog ontzet tend veel kan leren. Over basisbe ginselen als sprongkracht en snel heid beschik ik wel, maar in het ontwikkelen van bepaalde technie ken kan ik nog veel oppakken. Achteraf bezien, had ik niet ver wacht dat het allemaal zo snel zou gaan. Op het afgelopen Nederlands kampioenschap stond ik na twee nummers opeens een aantal pun ten voor op Tineke Hidding. Onge lofelijk, als je beseft hoeveel trai ningsjaren zij er inmiddels op heeft zitten. In de eindrangschikking zijn de eerste vier nog nooit zo dicht bij elkaar geëindigd. Het is nu maar te hopen dat die kloof die er bestaan heeft tussen Hidding en de rest steeds kleiner wordt. Dat kan alleen maar gunstig zijn voor de meerkamp in Nederland". „Ik heb nu gekozen om zo'n 20 uur op de baan te staan, hoewel ik in de praktijk nog te vaak trainin gen moet laten schieten. Maar om van atletiek een dagtaak te maken, zoals Tineke Hidding doet, daar voel ik weinig voor. Tineke heeft gekozen voor alléén atletiek; ik ben ook bereid veel te investeren, maar m'n baan opgeven wil abso luut niet. Ik werk halve dagen met zeer zwaar lichamelijk gehandicap ten. Inderdaad een behoorlijk con trast: zelf topsport bedrijven en werken met mensen die zich nau welijks kunnen bewegen. Maar op die tegenstelling drijf ik, m'n werk geeft me enorm veel rust. 't Is wel zo dat je op die manier een plaats bij de wereldtop kunt vergeten. Daar kom je alleen terecht als je full-time traint. Kijk maar naar Nelli Cooman. Dus als ik heel eer lijk ben, dan heeft mijn ambitie wel z'n grenzen". Gelijkmatig Als Esther Schouten te praten Marianne Muis zwemt record ndergewaardeerd de meerkamp vooral i AMERSFOORT (ANP) - Marianne Muis van Dedemsvaart AC heeft gisteravond in Amersfoort tijdens de nationale titelstrijd zwemmen I het Nederlands record 400 meter wisselslag vrouwen gebracht op 4.54,99. Het oude record was met 4.56,8 in handen van Annelies Maas (1979) en Mildred Muis. een tweelingzusje van Marianne (15 mei van dit jaar). Het record van Marianne Muis is volstrekt uit de lucht komen val len. Tweelingzus Mildred was ver uit favoriete op de 400 meter wis selslag en Marianne, zwemmend in de buitenbaan, was eigenlijk alleen maar voor „de aardigheid" deel neemster aan dit nummer. Op de vlinderslag gingen de Muisjes ge lijk op, maar op de rugslag nam Marianne afstand om niets meer van haar voorsprong prijs te geven en uit te komen op een tijd (4.54,99), die anderhalve seconde ligt boven de richttijd voor de Eu ropese kampioenschappen. Hans Kroes kwam dichter bij de Europese eis op de 50 meter vrije slag. In serie (23,05) zowel finale i Nederland (23,01) tipte hij aan de vraagtijd van 23,00. komt over de essentie van de meer kamp, schuift partner, trainer, steun en toeverlaat Ruud Waaijer zijn stoel nog dichterbij dan hij al stond. „De bedoeling van de meer kamp is om gelijkmatig te preste ren", doceert hij. ,,'t Is allemaal een kwestie van een goede planning, zowel op korte als op lange ter mijn. Zorgen dat je je zwakke num mers net iets meer aandacht geeft en daarbij je sterke nummers niet uit het oog verliest. Het allerleuk ste van die meerkamp is eigenlijk ook die hele planningervoor zor gen dat je op het juiste moment piekt. Persoonlijk denk ik dat we met z'n tweeën heel goed bezig zijn. Beiden hebben we het CIOS gedaan en daardoor hebben we beiden nogal wat kennis van zaken over warming-up, trainingsop- bouw en noem maar op". „Zo'n intensieve begeleiding is ontzettend belangrijk", vult Esher Schouten aan. „Al is het alleen voor de motivatie. Daarbij ik ken bij voorbeeld ook mijn eigen gren zen niet. Tijdens trainingen wil ik wel eens te ver gaan. 't Is dan lek ker om iemand te hebben, die op de hoogte is en aan de rem kan trekken. Maar van het grootste be lang is de hulp bij de toch heel complexe trainingsvormen die een gecompliceerde sport als meer kamp heeft. Neem nu dat ellendige kogelstoten. De training daarvoor is niet allen te proberen die kogel zover mogelijk te gooien, 't Is ook trainen op techniek, op snelheid. Ja, op wat niet? üp wedstrijden met zo'n meervoudige sport ben je na één slecht onderdeel al weg. Voor je het weet blijft die kogel dan weer eens op tien meter lig gen" „Wel nee", probeert Waaijer deze mogelijke twijfel in eigen kunnen ogenblikkelijk de kop in te druk ken. „Gisteren stootte je ook al over de elf meter. Dat gaat in Frankrijk heus wel goed". Maas springt naar B-limiet RHEDE (SID/DPA) - Frans Maas is gisteravond tijdens internationa le atletiekwedstrijden in de West- duitse plaats Rhede met een af stand van 7.96 meter tweede ge worden op het onderdeel versprin gen. Hij voldeed daarmee aan de B-limiet voor de wereldtitelstrijd van eind augustus in Rome. Deze limiet staat op 7.90 meter. De A-li- miet is tien centimeter scherper ge steld. Het Nederlands record staat sinds 24 juni met 8.02 meter op naam van Emiel Mellaard. Maas, die lid is van Unitas Geleen, maar in de Verenigde Staten studeert, sprong overigens in de schaduw van de Amerikaanse ster Larry My- ricks, die tot een afstand van 8.38 meter kwam. HAZERSWOUDE-DORP - Dextro/Avanti legt zich er niet bij neer dat speler Andras Podpinka in de nabije toekomst niet voor het Nederlands team kan uitkomen. De sport- commissie van de Hazerswoudse tafeltennisclub zal het hoofdbestuur van de NTTB een dezer dagen schriftelijk op de hoogte van de bezwaren brengen. De onlangs afgekondigde maat- J"*» «hmdta^u Jln Hal- regel dat een buitenlander pas vijf in plaats van twee jaar dan mag wel voor Oranje blijven uitkomen omdat hij er al in speelt. Oranje mag uitkomen, is bij Avanti JJaar hij is ook nog geen vijfjaar i volkomen in het verkeerde keelgat Nederland aldus een verontwaar- geschoten. Men wil de NTTB er toe dlSde Kees de Gelder, secretaris bewegen om die maatregel te her- vandesportcommissie van Avanti. - De Gelder maakt duidelijk dat Podpinka vorig jaar naar Avanti is gekomen met het voor hem aan- "Wij zijn het niet eens met deze lokkelflke vooruitzicht om via het maatregel. De enige die ze pakken ^erlands team.r zien. Desnoods zal Avanti een kort geding tegen de NTTB aanspan maauegci. uc enige uic z.e paxvrvcn 1 internationa- is Podpinka. Wan, hfl is de enige 'SSLSJLtS: Voor iedereen die iets met de Tour de France te maken heeft was het gisteren een 'rushdag' in plaats van een rustdag. Zo'n verplaatsing is geen lolletje. Zeker niet voor de hegeleiders van de ploeg, die de af standvan West-Berlijn naar Karls ruhe met de auto hebben moeten overbruggen. Het lijkt me daarom een mooie gelegenheid nu eens een kijkje te nemen wat er achter de schermen van een wielerploeg gebeurt. Want ik heb gemerkt dat veel mensen daar totaal geen notie van hebben. Een ploeg bestaat natuurlijk niet uit de renners alleen. Alle ploegen hebben minstens drie verzorgers, drie mecaniciens en één loopjon gen. Dat is beslist geen overbodige luxe. Verder zijn er natuurlijk de ploegleider en een assistent-ploeg leider. Ik zie nu ook al dat veel ploe gen een eigen dokter bij zich heb ben. Sommige ploegen hebben zelfs nog een eigen pr-man. Dan kom je al gauw aan een gezelschap van twintig mensen dat ruim drie we ken met elkaar optrekt. De mecaniciens hebben het ont zettend druk. Ze hebben tegenwoor dig niet alleen met het gebruikelij ke materiaal te maken, maar ooh nog eens met de specidle fietsen die voor de tijdritten worden gebruikt. Eén van de drie mecaniciens heeft de totale verantwoording over het materiaal. Vooral bij bergetappes is het enorm belangrijk dat de tu bes goed vastliggen. Anders klap pen zij eraf en volgt er onherroepe lijk een onaangename kennisma king met het wegdek. In de Ronde van Italië heb ik dat dit jaar weer een paar keer met eigen ogen zien gebeuren. Ook het werk van de verzorgers is een heel huishouden op zich. De renners liggen gemiddeld een half uur tot drie kwartier per dag op de massagetafel. Daarnaast zijn de verzorgers ook verantwoordelijk voor het vervoer van de koffers van het ene naar het andere hotel en voor het voedsel voor en tijdens de ritten. Als de start om tien uur 's mor gens is, staan de renners al drie uur voordien naast hun bed. De Hennie Kuiper (foto archief) coureurs beginnen dan met een ont bijt dat bestaat uit rijst, spaghetti, kip of biefstuk. Ik geef toe: soms moet je dat voedsel er wel eens in stampen op de nuchtere maag. Er is trouwens wel een kentering op gang gekomen. Robert Millar en Andrew Hampsten bijvoorbeeld beginnen de dag met muesli-repen. Onderweg bestaat het voedsel hoofdzakelijk uit produkten met veel koolhydraten en suikers. Broodjes en taartjes dus, maar er wordt ook al vaak gewerkt met vloeibare glucose. In de drinkbus sen zit meestal thee met suiker of honing. Gelukkig mogen de renners nu sinds enkele jaren van vijftig kilometer na de start tot dertig ki lometer voor de finish die drink bussen bij de ploegleiders zo vaak ruilen als zij dat willen. De tijd dat onderweg cafés worden geplun derd is dus voorbij. Terwijl één of twee verzorgers zich bij de ravitailleringsplaats opstellen, rijden de andere begelei ders al naar het hotel. Zij delen daar de kamers opnieuw in en zor gen ervoor dat de koffers weer op de goede plaatsen terechtkomen. Dat is bepaald geen lolletje, want er is niet overal een lift. Als de renners dan later op. de dag bij het hotel arriveren, komen ze dus in een gespreid bedje terecht. Het klinkt misschien allemaal heel simpelmaar er is een goed samen spel voor nodig om de Tour binnen de ploeg vlekkeloos te laten verlo pen. HENNIE KUIPER die zich na Paul Haldan tot Neder- Wimbledon Mannen enkelspel hal Lendl (Tsj) - Stefan Edberg (Zwe) 3-6, 7-6, 6-4; Pat Cash (Aus) - Ji (VS) 6-4, 6-4, 6-1. Gemengddubbelspel, kwartfinales: Du. rie/Bates (GBr) - Scheuer-Larsen/Morten' sen (Den) 6-4, 7-6; Visser/Fairbank <Zaf) Fitzgerald/Smylie (Aus) 6-3, 5-7, 6-4; Kohl- tie". De jonge gevluchte Hongaar, die in november 1985 na de in Ha- zerswoude gespeelde interland tussen Nederland en Hongarije de wijk naar België nam, kreeg via' Avanti de kans om zich in ons land te vestigen. Podpinka vroeg asiel aan en kreeg vooruitlopend op dat finales: Ivan verzoek toestemming om in Neder land te spelen en te wonen. De aan vraag zelf loopt inmiddels nog, "maar", zo weet De Gelder, "dat kan wel vijf jaar duren. Dat is meestal een langslepende kwes- Andras Podpinka: „Tafeltennissen is zijn leven eens niet in Oranje spelen. Dat is dodelijk voor hem. Zo kan hij geen carrière opbouwen. Tafeltennissen is het enige wat hij kan en wil doen. Met Oranje kan hij mee naar open toernooien en Europese en Wereldkampioenschappen. Dat t Connors wordt hem maakt". De reactie a Podpinka wa ste) vlucht r onmogelijk ge- 3 6g8/F6end,Ck(Vst>Flach/Jordan(Vst)®-3' Het vreemde van de op 14 april Mannendubbelspel, halve finales: Casal/ jongstleden door het hoofdbestuur E. Sanchez (Spa) - Edberg/Jarryd (Zwe) 6-3. van de NTTB genomen beslissing 7-5,6-2; Flach/Seguso (VS) - Gomez/Zivoji- om de termijn van twee naar vijf novic (Ecu/Joe) 7-6,2-6,7-6,6-4. Vrouwendubbelspel, h^Ive finales: Koh- de-Kilsch/Sukova (Wdl/Tsj) - Parkomenko/ Savtsjenko (Sov) 1-6, 6-4, 7-5; Nagelsen/ Smylie (VS/Aus) - McNeil/White (VS) 6"-4, jaar te verlengen, vindt De Gelder in de motivatie. "Het hoofdbestuur is van mening om iemand gelijke rechten toe te kennen ten aanzien van het Nederlands team als deze er blijkt van heeft gegeven om zich in Nederland te willen vestigen. Dat is bij Podpinka zeker het ge val". De Hongaarse vluchteling, die vorig seizoen samen met zijn ex- landgenoot Tibor Kreisz onderdak vond in Hazerswoude, kwam naar Avanti "met in het achterhoofd dat twee jaar wachten wel op te bren- Parreren 6 punten, 3. Jessica 60n ZOU zijn". In maart van dit jaar Golf (vignet) NK te Zeist, stand na twee ronden: 1. Cees Renders (Molenschot) 143 (69); 2. Ruud Bos (Leusden) 144 (74); 3. Cees Smits van Waes- Schaken (vignet) NK vrouwen, inhaalpartij eerste ronde: Erika Belle - Hanneke van Parreren 1/2-1/2. Stand na negen ronden: 1. Erika Belle Hanneke van Parreren 6 pui Harmsen 5 1/2,4. Corrie Vreeken en Mariet- te Drewes 4, 6. Carla Bruinenberg 1 1/2.1 Succes rensters verlengde Podpinka om die reden z|jn contract met de club. Maar een maand later liet de NTTB weten dat die hoop vals zou zijn. De Gel der: "Het komend seizoen mag je ook nog maar één buitenlander in het team opstellen. Wij hebben op LEIDEN - Twee wielrensters Casba/Swift hebben gisteravond 2 juni dispensatie aangevraagd beslag gelegd op de eerste twee dat we de contracten met Kreisz en plaatsen in de ronde van 'S Mijn- Podpinka al verlengd hadden. We heerenland. Sandy Lutgeschip- krijgen nu wel toestemming om hold werd eerste, haar zus Cinta met beiden in de competitie te spe- in de teleurgestelde recent een (zoveel- r zijn oom in België. De Gelder: "Dat is zijn laatste stro halm. Hij zit nu klem. Die jongen heeft maatschappelijke en sociale begeleiding nodig. B|j ons kan hij dat krijgen. In paniek heeft hij nu al in België getekend. Daar kan hij voor een Waalse club, maar ook voor het Belgisch team uitkomen. Maar verder heeft hij daar niks. Een zaal, maar meer niet. Inmid dels is hij ook al weer terug geko men omdat hij hier betere trai ningsmogelijkheden heeft". Momenteel vertoeft Podpinka Schultz eruit op Wimbledon LONDEN (GPD) - Brenda Schultz Wordt in elk geval niet de opvolg ster van Judith Salomé, de laatste Nederlandse die in 1967 het meis- jes-juniorentoernooi won op Wim bledon. De zestienjarige Heem- steedse overleefde gisteren de kwartfinales niet. Tegen de Francaise Julie Halard won Schultz weliswaar de eerste set (7-5), maar daarna kon ze niet doordrukken. Halard pakte de vol gende twee spelreeksen: 6-2, 6-2. Schultz haalde ook op Roland Gar ros de laatste acht. als gast in huize Bakker, in afwach ting van wat er nog komen gaat. "We hebben alles juridisch laten bekijken en gisteren de brief voor het hoofdbestuur opgesteld. Daar bij hebben we de steun van onze sponsor. Maar wij zullen Podpinka niet het mes op de keel zetten, zo als de bond nu gedaan heeft. Komt de bond niet op zijn standpunt te- (foto Nanno Bloupot) rug, dan zullen we hem niet aan zijn contract houden. We hopen dat in goed overleg alles terugge draaid kan worden. Er is niet in het algemeen belang gehandeld. We zijn daar behoorlijk kwaad over. En we zullen een kort geding zeker niet uit de weg gaan", aldus De Gelder. WIM VAN WANROOY KIEL - Na de vijfde en voorlaatste dag van de massa-regatta in Kiel heeft de Nederlandse zeilploeg nog steeds geen dagoverwinning ach ter de naam. Ook in de strijd om de zes wereldtitels en vier Europese kampioenschappen lijkt het team van bondscoach Henri van der Aat zaterdag zonder enige medaille naar huis te moeten. In de vrouwen 470 verspeelden de oud-wereldkampioenen Tonnie van de Vooren en Henneke Stave- nuiter gisteren hun uitzicht op een eventueel nieuwe titel. Het duo eindigde als 22ste, bezet de zeven de plaats in het tussenklassement zonder aftrek, maar heeft in de voor vandaag -op een aparte baan- vastgestelde twee wedstrijden ho ge klasseringen nodig om de faam alsnog waar te maken. Jan van Ek en Huub Lambriex waren in de Tornado dicht bij het eerste Nederlandse dagsucces, maar de lichtgewicht-broers Haga- ra uit Oostenrijk wonnen bij wind kracht 2 tot 33 hun derde catama ran-race op rij. Van Ek werd twee de, een herhaling van het resultaat van Finn-zeiler Peet op donderdag De broers Van Bladel kunnen het uitzicht op de wereldtitel Tornado ook vergeten. SASSENHEIM - De vrolijke to nen van een jazz-bandje sloten gis teren een zonnige tennisdag in Sas senheim af. Tot nu toe heeft de wedstrijdleiding het, wat betreft de plaatsing in het mannenenkel B. volkomen bij het juiste eind. De vier geplaatste spelers drongen al len door tot de halve finale. De strijd tussen lijstaanvoerder Marcel Vink en Martijn Krans ging lange tijd gelijk op. In de tie-break van de eerste set had Vink zijn ze nuwen het beste in bedwang en was vervolgens niet meer te stui ten: 7-6, 6-2. Kees Heemskerk ver sloeg Marcel Lolling met 6-4 en 6-3. De Leiderdorper speelde zeker niet slecht, maar moet voorlopig nog zijn meerdere erkennen in Heemskerk. Jan-Willem Lugthart, de num mer drie van de lijst, plaatste zich op de meest eenvoudige wijze voor de halve eindstrijd. Marco van Trigt, gehinderd door een onwilli ge buikspier, staakte de strijd bij een 3-0 achterstand in de eerste spelreeks. Leon Damen boekte een regel matige zege op Alfred Gelevert (6- 3, 6-3). De samenwerking tussen Lugthart en Damen bleek even eens goed verzorgd. In het man- nendubbel B versloegen zij Onno Meddens en Peter van Paridon: 6- 3, 6-3. Astrid Leyten tekende voor een verrassing in het vrouwenenkel C. De als tweede geplaatste Fleur Meyer werd in drie sets door Ley ten uit het toernooi gewipt: 6-3, 5-7, 6-4. Even leek het erop dat Susan- ne Vissers ook voor een opmerke lijk resulaat zou zorgen. In de twee de set kwam de geplande winnares Marja Kuipers danig in gevaar. Kuipers raakte echter niet in pa niek en pakte met 6-3, 7-6 de totaal winst. Marja Halenbeek kwam eveneens een ronde verder door een overwinning op Doris Knott (6- 3. 6-3). Katwijk Het toernooi van KLTV is onder tussen in een ver gevorderd sta dium. Dat moet ook wel want in Katwijk worden traditiegetrouw reeds vandaag de finales gespeeld. Als extra atractie komen Jan Sie- merink en Jacco Eltingh op de slotdag een demonstratiewedstrijd spelen. Van de plaatsing is in de meeste catagorieën weinig uitgekomen. In het mannenenkel C is ook de num mer twee Mark Fleischeuer uitge schakeld. Michael van Maaren be wees in goede vorm te verkeren en won van Fleischeuer in een span nende partij: 6-3, 5-7, 6-2. In het mannendubbel was Flei scheuer succesvoller. Met partner Perry Pauw versloeg de Voorscho tenaar het duo Van Dillen/Krause (7-6, 6-3). In de finale komen zij uit tegen Frans van der Berg en Wout de Mooy, die de baas waren over het koppel Van Dam/Van Maaren (7-5, 6-3). De finale van het mannenenkel D krijgt een internationaal tintje. De Engelsman Van Brough won van Turk met 6-3, 3-6, 6-4 en ver wierf zich daarmee een plek in de eindstrijd. De broertjes Westdijk leverden in het mannendubbel D opnieuw een goede prestatie. Hofkes en Verdoes waren het volgende slachtoffer van de oprukkende jeugd van KLTV. Met 6-4,3-6 en 6-1 bereikten Jeroen en Marcel West- dijk de finale. Moeder Westdijk kon het goede voorbeeld van haar kinderen niet volgen. In het ge- mengddubbel D was zij met part ner Coen Heemskerk als eerste ge plaatst, maar verloor van het duo Honsbeek/Hensbergen. JETSKE GOUDSMIT Metgod: drie jaar Tottenham NOTTINGHAM (GPD) - John Metgod (29) zal de komende drie seizoenen uitkomen voor het Lon- dense Tottenham Hotspur. De voormalige AZ-verdediger kwam de laatste drie jaar uit voor Not tingham Forest. Ook uit Nederland was belangstelling voor de ex-in ternational. „De afgelopen week heb ik met Feyenoord gesproken, maar die club wilde mij geen drie jarig contract aanbieden".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15