Tïr NEDERLAND NEDERLAND TELEVISIE TOEGELICHT INGEN Nederlandse artiest komt te weinig aan bod RADIO-TV Vanavond, het eerste deel van de nieuwe serie 'Niet te geloven' v.l.n.r. Sherman Hemsley als kerkvoogd Ernest Frye, Barbara Montgomery als Casietta Hetebrink, Clifton Davis als ds. Reuben Gregory, Anna Martia Horsofrd als Thelma Frye, Roz Ryan als Amerlia Hetebrink en Jester Haiston als Roily Forbes. «foto ANP7 Niet te geloven De NCRV begint vanavond met een nieuwe comedyserie, 'Niet te geloven'. Doldwaze situaties in een zwarte kerkgemeenschap staan in de serie centraal. Ernest Freye is een echte regelneef. Hij is administrateur van de kerk, kerkvoogd en voorzitter van de kerkeraad. De omgeving van Freye vindt zijn geregel en zijn bezitterige houding nogal verve lend. Freye zelf beweert steeds het beste voor te hebben met 'zijn' kerk en de kerkgangers. Op een dag benoemt de kerkeraad een nieuwe predikant: Ruben Gregory. Hij is een knappe en in telligente jongeman die wel even moeten wennen aan de nieuwe gemeente. En aan Freye. (Neder land 2, 20.55 uur) The Brink's job Een boevenbende die in niet meer dan tien minuten bij een geldtransportbedrijf in Boston, Brink's genaamd, drie miljoen dollar buit maakt en de daarop volgende, zes jaar durende, jacht op de dieven door de FBI en de politie zijn de ingrediënten van de komische speelfilm 'The Brink's Job' die de NCRV van avond uitzendt. De hoofdrol wordt gespeeld door Peter Falk. Hij is de brandkastexpert Pino die meer geluk dan wijsheid heeft. (Nederland 2, 23.35 uur) REUZENBROEK - In de Vendée in Frankrijk wordt dit weekein de de grootste patalon van de we reld in elkaar gezet door duizend personen in zeven ateliers die al drie maanden aan het project werken. De broek, waarir 200 ki lo stof is gaan zitten, wordt inge zonden op het wereldfestival van records in Aubigny in Vendée, met de bedoeling dat zij in het Guinness-boek komt. 'Wij willen bewijzen dat de Franse pantalon als gegoten zit en in lengte en breedte boven an dere uitsteekt', zei Jacques Mas- son, de ontwerper, die er aan toe voegt dat de reuzenbroek acht tien keer zo groot is als de groot ste maat die hij in zijn zaak ver koopt. ZWARE RUSSEN - Dikte is geen louter Westerse kwaal. De helft van de Russen is ook te dik. 'Één op vijf burgers van de Sov jet-Unie lijdt zelfs aan zwaarlij vigheid'. Het medische vakblad Meditsinskaja Gazeta stelt het voedingspatroon van de Sovjets verantwoordelijk en pleit voor betere voorlichting van het pu bliek terzake. In de hoofdstad Moskou, waar 40 procent van de burgerij te dik gevonden wordt, is maar één vermageringsinsti tuut. LEVENSLANG VOOR TOVE NAAR - Een tovenaar in Indone sië is tot levenslange gevangenis straf veroordeeld wegens moord op een fotomodel. Mohammad Sir^juddin, alias Pak De, schoot in september van het vorig jaar in een geparkeerde auto op een verlaten straat in Jakarta de 34- jarige Dietje Budimulyono dood. Volgens het openbaar ministe rie doodde de 55-jarige Sir^jud- din - beoefenaar van de Javaan se mystiek - Dietje omdat hij zijn belofte aan haar niet had goedgemaakt, haar kleine 20.000 gulden langs magische weg te vermenigvuldigen tot ruim 900.000 gulden. Veeleer dan het wonder te verrichten, gaf hij het geld uit. De moord op Dietje Budimu lyono is maandenlang voorpagi nanieuws geweest in Jakarta, omdat het slachtoffer nauwe be trekkingen met huidige en voor malige autoriteiten zou hebben onderhouden. PILOOT VAN ELF - De 11-jarige John Kevin Hill is de jongste vlieger geworden die de Ver enigde Staten heeft doorkruist, toen hij zijn Cessna-210 neerzet te op de nationale luchthaven van Washington. Omdat hij te jong is voor een vliegbrevet - je moet 16 zijn --, werd John Kevin Hill op zijn reis begeleid door zijn instruc teur en een schrijvende en foto graferende journalist, maar de instructeur heeft niet behoeven in te grijpen. De jongen moest in de cockpit op drie kussens zitten om naar buiten te kunnen kijken. Hij zei af en toe 'een heel klein beetje bang' te zijn geweest, maar niet temin over een paar jaar een wereldreis te willen onderne- HILVERSUM (GPD) - Vara-ra- diodirecteur Willem van Beuse- kom heeft gisteren openlijk toege ven dat de Nederlandse artiesten te weinig aan bod komen op de radio. Hij stak de hand ook in eigen boe zem en zei iets goed te willen ma ken met de Nederlandse zangers en zangeressen. Daarom gaat de Vara gedurende de zomermaanden op radio 2 elke zaterdag alleen nog maar produkten van eigen bodem draaien. Het initiatief duurt tien weken. Veel Nederlandse artiesten ma ken alle omroepen al jarenlang het verwijt dat zij te weinig doen voor het Nederlandse produkt. De Vara- wil daarin verandering brengen. Morgen is de première van dit ini tiatief. Dat was gisteren voor ruim 70 vaderlandse artiesten de reden om de Vara-discjockeys in eigen huis te onthalen op een feestje. Ar tiesten onder wie de Dolly Dots, Jerney Kaagman, Hans Vermeu len, Oscar Harris, Maywood, V.O.F. de Kunst, Richenel, Frizzel Sizzel, Tony Wille, Anneke Grönloh, Dianne Marchall, de leden van Drukwerk waren het roerend eens met Van Beusekom. De voorzitter van de stichting Conamus, John de Mol sr. sprak namens de groep artiesten. „Al ja ren word ik verondersteld blij te kijken als een omroep eenmaal per jaar een Hollandse dag wil organi seren. Dat is niks. Ik denk dat de Vara met deze zomerprogramme ring een doorbraak kan forceren". De zanger van de groep Druk werk, Harry Slinger, heeft zich als geen ander druk gemaakt om de aandacht te vestigen op het talent uit Nederland. Hij gooide uit boos heid twee jaar geleden zelfs een steen door de ruit van het KRO-ge- bouw omdat deze omroep niet ge noeg zou doen voor de Nederland se artiesten. „Die steen is een goeie zet van mij geweest. Niemand is het vergeten. Ik heb er geen mo ment spijt van gehad. Dit initiatief van de Vara is prima. Maar het zou geen uitzondering moeten zijn. Na tuurlijk zijn er mooie buitenlandse platen maar ik zeg maar zo: buiten lands eten is lekker maar moeders pot smaakt nog altijd het best. De Vara, van oudsher toch een arbei- dersomroep, voelt dit nou eens goed aan". De eerste Hollandse Vara-zater- dag gaat morgenochtend om zeven uur van start met Hans Zoet, om negen uur nemen Peter Holland en Diewertje Blok de microfoon over en tussen 11 en 12 presenteert Let- ty Kosterman vooral Nederlands cabaret. Tussen 12 en 2 draait Ka- rel van Hoof platen en Herman Stok is te beluisteren tussen 2 en 3 uur. De Vara-zaterdagen worden tussen 3 en 4 besloten met een her haling van een serie historische programma's over de vaderlandse muziek die van Beusekom samen met Gabri de Wagt enige jaren ge leden maakten. NICO SCHEEPMAKER Het zou natuurlijk mooi zijn als de Griekse diepzeeduikers straks inderdaad op de plek die de helderziende Ann Dankbaar (Australische van Nederlandse geboorte) heeft aangewezen, de resten zouden vinden van de Co lossus van Rhodos; een van de Ze ven Wereldwonderen uit de oud heid. De vraag is natuurlijk wel, w a t zij daar nog kunnen aan treffen. Allicht iets natuur lijk, want het beeld van de zonne god moet 32 tot 36 meter hoog zijn geweest. De opdracht werd gegeven aan Chares van Lindos, over wie twee legendes de ronde doen. De ene is dat hij, na twaalf jaar aan de Colossus gewerkt te hebben, ont dekte dat hij een ernstige reken fout had gemaakt inzake het evenwicht van het beeld en er daarom het verstandigst aan deed zelfmoord te plegen. De an dere duidt eveneens op zijn ge brekkige rékenkennis. Men zegt dat hij aanvankelijk de opdracht kreeg een beeld van 18 meter hoogte te maken. Later werd die hoogte door zijn opdrachtgevers verdubbeld, waarna hij ook een twee maal zo hoge gage en een twee maal zo hoge onkostenreke- ning bedong, zonder te bedenken dat een driedimensionaal beeld niet twee maar acht maal zoveel kosten met zich meebrengt als het twee maal zo hoog wordt.... En opnieuw pleegde Chares zelf moord. Feit is in ieder geval, dat de CoIossils door Chares' leerling Laches werd voltooid. Twaalj jaar was er aan gewerkt. Over de wijze waarop is ook iets bekend, al stamt deze beschrijving uit een geschrift dat 700 jaar na de bouw van de Colossus werd geschreven, dus een ooggetuigeverslag is het nu ook weer niet. Het brons waarmee de Colossus werd be kleed, zou niet afkomstig zijn ge weest uit de reguliere bronsgiete rijen van Rhodos. Rond het beeld was een aarden wal opgeworpen, die meegroeide met het beeld. Bo ven op die wal werden bronsgie terij tjes ingericht, die het brons ter plekke goten, zodat het meteen op de inmiddels bereikte hoogte van het beeld op het karkas kon worden aangebracht. Daardoor zou de bronzen 'huid' van de Co lossus niet uit aaneengeklonken bronzen platen hebben bestaan, maar er als een 'egale' bronzen huid hebben uitgezien. Of dat in die tijd allemaal al mogelijk was, wordt echter betwijfeld- Een probleem waarmee Chares van Lindos in ieder geval te ma ken had waren de verhoudingen van het beeld. Een (vermoedelijk naakte) manspersoon van 20 x de normale lengte, kun je geen 20 x zo grote voeten en een 20 x zo groot hoofd geven, omdat de toe schouwer op de begane grond dan op 36 meter hoogte een veel te klein hoofdje lijkt te zien (met veel te kleine oortjes). Gezien de roem die Chares genoot, zal hij dat probleem goed hebben opge lost. Ongelukkig genoeg is er geen enkele afbeelding van het beeld bewaard gebleven, zelfs geen en kele beschrijving van iemand die het met eigen ogen gezien heeft. De wereld telde toen nog te wei nig columnisten. Maar aangeno men mag worden dat deze zonne god een stralenkrans rond het hoofd droeg, en dat hij als vuur toren diende (Rhodos leefde van de scheepvaart), maar ook ter bijlichting van de haven voor de galeien met galeislaven (waar vreemdelingen zich, op straffe des doods, niet mochten verto nen). De populaire voorstelling van zaken, dat de Colossus wijd beens boven de haveningang van Rhodos torende en de schepen tussen zijn benen door, met de vlag in top zijn geslacht kiete lend, de haven in en uit voeren, moet naar het rijk der fabelen worden verwezen. Hij stond waarschijnlijk op een andere plek, bij de haven van de galeien. Ook zijn er geleerden die denken dat hij midden in de stad stond. Toen hij, waar dan ook, zo'n 65 jaar overeind stond, werd Rho dos getroffen door een aardbe ving, de Colossus knikte door zijn knieen en stortte neer. Dat was in het jaar 227 voor Christus. De resten bleven nog negen eeuwen lang te kijk liggen. De geschied schrijver Plinius, die zo'n 200 jaar na de aardbeving leefde, heeft ze nog gezien. Hij beschrijft met bewondering de ijzercon structie binnenin het beeld, meldt dat een vinger de grootte van een normaal manspersoon had en dat de duim zo dik was dat maar weinig mensen hem konden om vatten. Het interessante is, dat we pas dankzij een handelstrans actie van bijna 900 jaar na zijn verwoesting iets meer te weten zijn gekomen over de ware om vang van het beeld. In 656 na Christus werd Rhodos bezet door de arabieren, die het brons van de Colossus (dat daar dus nog steeds onaangeroerd lag, waar schijnlijk omdat het orakel van Delphi na de verwoesting gezegd had: 'Wat goed rust. zal men niet verplaatsen') aan Syrische jood se handelaren verkochten, die het naar Marmarissa verscheepten en daarna 900 kamelen nodig hadden om het brons verder te vervoeren. Elke kameel kon 500 kilo dragen, er restte dus 900jaar na de verwoesting van de Colos sus dus nog altijd 450.000 kilo materiaal van zijn gebronsde huid... TROS 18.20 De mooiste foto's maak Je zelf, afl.6 van de cursus Basis fotografie voor iedereen. Vandaag: Portretfotografie. Presenta tie: Mireille Bekooy en Philip Kruyer. (herh.) 18.35 (TT) Het geheim van de Vredenhof, vijfdelige jeugdserie. Afl.5: In de greep van de vloed. Herh. Op het waddeneiland Schiermonnikoog zoeken twee boeven een goudschat die daar rond de oorlog moet zijn verstopt. Twee watersporters en de jachtopziener worden ontvoerd omdat ze de boeven zagen 19.00Callmero, tekenfilm 19.05 Knlght Rider, Amerikaanse serie. Afl.: Vreemde gasten (The Wrong Crowd). Nikolas Arkett is de zoon van twee compu- tergeleerden. Hij doet de administratie voor zijn vader, maar is jaloers op hun talent NOS 20.00 (TT) Journaal TROS 20.28 De Spoorzoekersshow, spelprogramma 21.50 TROS Aktua, actualiteitenrubriek 22.20 Uw week In de sterren, astrologische rubriek met Carroll Righter. Presentatie: Ralph Inbar 22.30TROS Weekendfilm: Driedelige thriller-speelfilmcyclus. Vanavond dl. 3: The Offence uit 1973 van Sidney Lumet. Re chercheur Johnson is in de loop der jaren moe en verbitterd ge raakt. Wanneer hij een verdachte moet verhoren die kleine meisjes verkracht heeft, raakt hij buiten zinnen en slaat hem NOS 00.25 Journaal 00.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 00.35 Einde ZATERDAG NOS 09.30 Nieuws voordoven en slechthorenden KRO/NCRV 10.00 Jeugd Olympische Dag, internationale sportmanifestatie voor de jeugd op het Sportcentrum Papendal bij Arnhem. Met o.a.: atletiek, hockey, judo en wielrennen. Presentatie: Dick Passchier en Frank Kramer NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaarden 18.30 Sesamstraat 18.45 (TT) Jeugdjournaal 19.00 Journaal NCRV 19.12 Internationale Jeugd Olympische Dagen, filmreportage vanuit Papendal. Presentatie: Dick Passchier en Frank Kramer 20.25 Niet te geloven! (Amen), Amerikaanse comedyserie. Kerk voogd Frye heeft zoveel kritiek op de dominee dat hij hem ont slaat. Er moet dan een nieuwe gevonden worden ends. Gregory solliciteert... 21.20 Hill Street Blues, Amerikaanse politieserie. Een massa moord op een onschuldige familie vervult het bureau met afgrij zen. Goldblume vraagt een jonge verklikker zijn leven te wagen om de daders te achterhalen 22.05 Meditatief moment. Vandaag: Ds. René van de Belt staat stil bij „De torens van Maastricht" 22.10 Praten met de Minister-President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 (TT)Er Is nog zoveel te doen..., gesprek tussen Tine Hal- kes, katholiek theologe en len van den Heuvel, Pvda-politica 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NCRV 23.35 The Brink's Job, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van William Frledkln. Tino Pino, een wat onhandige kruimeldief plant samen met een paar maten een overval op een geld transport. De onderneming slaagt, maar nu worden ze met een voor grote jongens aangezien: De FBI vermoedt zelfs een communistisch complot 01.15 Einde 18.00 Tik Tak 18.05 Plons 18.10 De tovenaar van Oz (The wi zard of Oz), Japanse serie 18.35 Comedy Capers, slapstick. Vandaag: Bij de loodgieter 18.50 Onbekende wereld (Explo re), documentaire serie over na genoeg verdwenen beschaven- ingen. Afl. 10: Toeagegs en Da gons in de Sahara. (2) (herh) 19.15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Christen-Demo cratische Omroep 19.40 Mededelingen en program- 19.45 Nieuws 20.15 Weerbericht 20.25 Twilight Zone, the movie, Amerikaanse speelfilm. Episode 1: De paranoïde Bill overschrijdt de drempel van de „vierde di mensie"....en komt terecht in Frankrijk onder de bezetting van de Nazi's. Episode 2: De geheim zinnige en uitbundige mijnheer Bloom duikt op in het bejaarden tehuis en wil zijn lotgenoten hun jeugd laten herontdekken...Epi- sode 3: Helen Foley heeft met haar wagen een ongeval. Het jonge slachtoffer Anthony nodigt haar uit op zijn verjaardagsfeest je. Episode 4: Niemand gelooft Mr. Valentine als hij beweert een echt monster op de vleugel van het vliegtuig te zien wereld. Afl. 1Van Griffith tot Ma donna 23.50 Nieuws met aansl. Coda: „Eens" van Adriaan Roland Holst 00.10 Einde België/Frans 1 18.15 L'Ecran des vacances 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.30 Journaal 20.00 Wielrennen: Tour de France. samenvatting van uitz. 3 juli 20.10 Miss. serie. Afl.5: Miss et Ie jeune homme fragile. Honoré heeft vanuit Duitsland een S.O.S. ontvangen, dat Arnaud. de is verdwenen. Hij gaat onmiddel lijk tot actie over, maar loopt te hard van stapel. Gelukkig arri veert Miss om het éen en ander recht te zetten 21.05 Victoires. Afl.: 4 Claude Cri- quielion, filmportret 22.10 Les fils d'Abraham, docu mentaire serie. Afl, 1: De la Mes- opotamie la terre promise 22.40 Laatste nieuws 18.14 (S) Solo für 12, spelprogram- 19.57 Programma-overzicht 20.00 Tagesschau. (TT ondertiteld) 20.15 Meuterei am Schlangenfluss (Bend of the river), Amerikaanse speelfilm uit 1951Omdat de win ter op komst is hebben pioniers een grote hoeveelheid leveb- smiddelen besteld. Maar de-leve rancier geeft de voorkeur aan een andere klant: er is een groep goudzoekers in Portland gearri veerd 21.45 Plusminus, sociaal-econo misch magazine 22.30 Tagesthemen met bericht aus Bonn, actualiteiten 23.00 Sportschau met o.a. de inter nationale Britse tenniskampioen schappen in Sindelfingen 23.25 ARD-Sommerkomödie: Das verruckte California Hotel (Cali fornia Suite), Amerikaanse speelfilm uit 1978. Vijf paren brengen in een beroemd hotel van Beverly-Hills enkele uren door. Als ze weer naar huis gaan zijn ze allemaal een ervaring rij ker op het gebied van menselijke zwakheden 01.05 Tagesschau 01.10 Nachtgedanken. beschou wingen ZATERDAG 10.00 Heute 10.30 Knack'du den Safe - ich nehm' das Geld (Mitachat Leaf), Israëlische speelfilm uit 1982 van Jankei Goldwasser 18.20 Ein Engel auf Erden, vervolg 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournalberichten corresponden- 20.15 Derrick, misdaadserie. Afl.. Ein Weg in die Freiheit. De assis tent van de eigenaar van een aantal horeca-bedrijven wordt vermoord. Aangezien beide mannen een gelijkenis vertoon den, vermoedt Derrick dat het om een vergissing gaat. De kogels waren eigenlijk voor de eigenaar bestemd. En inderdaad vindt er die nacht nog een aanslag plaats 21.15 Tele-Zoo. natuurrubriek. 1. Falken in Jerusalem. 2. Katz und Maus auf dem Bauernhof. 3. Ur- laubstips: Natur erkennen 21.45 Heute-Journal 22.10 Aspekte-Literatur 'Die Schwaje hat ihren Rajz", vier ta len - één literatuur, documentaire over de vier talen in Zwitserland 23.25 (ZW) Edgar Wallace: Der Falscher von London, Duitse speelfilm uit 1961 van Harald Reml Alles zit de jonge miljonair Peter Clifton tegen. Op zijn hu welijksdag wordt hij door de poli tie verhoord in verband met een valsemunterszaak Bovendien Radio 1 na 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. VARA: 18.08 De Rode Draad. AVRO 19.02 Hobby-vitaminen. NCRV: 20.02 Water en vuur. 21.02 Meng paneel. 22.02 Metropolis. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Oh, wat een nacht met om 0.02 Stemband. 2.02 Oh, wat een nacht. 5.02 Ook goeiemorgen Radio 2 na 18 uur AVRO: 18.03 AVRO's radiojour naal. 18.15 Minjon magazine 19.00-07.00 Zie Radio 1 Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondspits. VOO: 19.02 Curry Van Inkel. 22.02 de kamermuziek. 19.00 De bo venbouw. NOS: 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium: 22.00 Horizon. 22.30 NOS-Jazz EO: 18.10 Totaal' zomers. KRO 18.30 Taal en Teken. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. EO: 20.30 De bijbel open. 21.00 Zicht op Israël. 21.30 Sing unto the Lord OMROEP RIJNLAND 17.30-18.00 Actualiteiten 18.00-20.00 Leiden Lokaal Radiol voor 18uur NOS: Elk heel uur nws. TROS: 7.03 TROS Nieuws Show. met om 7.10 Natuurrubriek: 7.20 Het weer: 7.25 Eigen nieuws. (NOS: 7 30 Nieuws.) .33 Uitgaanstips; 7.50 Hengel- -r8.06 TROS Aktua; 8.25 Ontbijtgast van de week; 9 08 Overz ochtendkranten; 9.15 Kies keurig; 9.30 Recept van de week; 9.45 Autorubriek; 9.55 Eigen nieuws. 10.07 Kunst-, curiosa- en entertainment. 10.20 Prijzenslag, finale.; 11 04 TROS Sport; 11.12 Toerisme. 11.20 Studiogast.; 11 35 Plantenrubriek. 11.50 Van boeken bezeten. 12.03 Oud plaatwerk met Herman Emmink. 12.56 Medede lingen voor de land- en tuinbouw. 13 06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. NOS: 14.05 Radio Tour de France Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nws. VARA: 7 03 De wind. 7.13 Hallo Hier Hilversum (8.03 De rode draad. 8 55 Het Soci alistisch Strijdlied. 9.03 Zomer kwartaal. 11.03 Spreekt u maar. 12.03 Wegens vakantie gesloten 14.03 Muziek uit eigen huis. 15.03 Mooi Holland? De woelige jaren van de Ramblers. 15.05 Kroketten. KRO: 16.02 Zin in muziek 17 03 Glas in lood Radio 3 voor 18 uur NOS. Elk heel uur nws. NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 803 Pop non stop. 9.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. (11.30 Het weer) 12.03 Lost Vast special. 14.03 Tus senuur, 15.03 Popstation. 16.03 Music-Express Radio 4 voor 18 uur AVRO: 7.00 Nws 7.02 Wakker worden met J.C. Bach. 8.00 Affiche - 4. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhaus Concert. VOO: 12.00 Strauss Co. 13.02 Veronica klassiek. 16.00 Lang leve de opera! Les Brigands, opera van Offenbach ADVERTENTIE De uitverkoop is al weer enkele dagen aan de gang. Velen onder u hebben hun slag reeds geslagen en zich uiterst voordelig in het nieuw gestoken: U nog niet? Doe het dan nu. voordat het te laat isl W penseel zijn er familieleden die beweren dat hij aan een erfelijke krankzin nigheid lijdt 18.00 Telekolleg il. cursus econo mie, les 12 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Arche 2000, milieu- en na tuurbeschermingsmagazine 21.00 Die Kunst des Arztes als Pro gramma. Expertensysteme in der Medizin - Aspekte der künstli- chen Intelligenz. documentaire compu ters en z.g. expertsystemen bij de medische behandeling 21.45 Reportage: Krupp und Stahl 92). reportage 22.15 Agatha Chnstie: Miss Mar- ple, 10-delige Engelse misdaad serie. Afl. 1Die Tote in der Biblio- thek. Kolonel Bantiy en zijn vrouw wonen op hun landgoed nabij een vriendelijk dorp in En geland. Op een morgen ligt in de bibliotheek het lijk van een onbe kende blonde vrouw. Zij schake- 23.05 Nachgespielt Der Herr de Tanze, documentaire over het ri tuele Mamrimdu-feest in Nepal ZATERDAG 08.50 Tele-Gymnastik (44) 09.00 Tv-cursussen 09.00 News of the week 09.15 Actuahtés 09.30 Englisch für Anfanger: Afl.33 10.00 Avec plaisir, cursus Frans 10.30 Die Germanen, informatieve serie. Afl.4 11.15 Fernsehuniversitat im Drit- ten: Fehlertolerierende Rechen- systeme ll/Frauen im recht: In vi- 18.35 The wildside of town, serie natuurfilms over het leven van dieren in de stad AflWildlife network 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 Londen Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, showprogramma 20.35 Every second counts 21.10 Dynasty, Amerikaanse serie 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.26 Weekendweerbericht 22.30 Tender is the night, zesdelige nadese speelfilm uit 1980 Max Fischer 02.10 Weerbericht ZATERDAG 07.45 Open University 09.30 Tekenfilm 09.35 Dogtanian and the three Muskehounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, gevarieerd kin derprogramma 11.52 Weerbericht 11.55 Grandstand, sportprogram ma met nieuwsoverzicht; cricket vanuit Leeds, tennis Wimbledon, finale dames 22.30 Tales from Hollywood, the R.K.O. story, 6-delige documen taire over een studio in Hol lywood Af I.Birth of a Titan 23.30 Newsnight. actualiteitenma- 00.15 Weerbericht 00.20 Cricket, samenvatting 00.50 Gribouille, Franse speelfilm uit 1937 van Mare Allègret 02.25 Einde Sky Channel 18.00 Dennis. The School Play 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor Sportief. 9 25 Waterstanden FE- DUCO: 930 Je woordje doen (herh.) 9 45 Dag dokter, (herh) 10.00 Taal, tekens en regels EO 10.15 DE muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.05 Hallo Nederland. 12.25 EO...in de regio 12.45 Vragen naar de weg 13 10 Ronduit praise. 13 30 Opo doro (Open deur) VPRO: 14 00 Euro- buro. 15.00 Het spoor. 16.00 Het spoor terug. EO: 17.00 Licht en uit zicht. OVERHEIDSVOORLICH TING: 17.46 Over de grenzen NOS: 17.56 Mededelingen en Nws RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersbe- richten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur. met nws- overzicht. progr.aank., serviceru- br., weerber., verkeersinf., land en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag 20.30 Big Valley 21.25 Cimarron City 22.20 Mortgage Corporation Final 23.20 Asdk dr. Ruth. Medisch pro- gramma 23.50 Sky Trax. Popmuziek 00.50 Closedown ZATERDAG 08.00 Fun Factory 08.00 Emilie and Popeye 08.05 Popeye 08.10 The Popples 08.30 The Cisco Kid 09.00 Dennis 09.15 Inspector Gadget 09.45 He-Man 10.15 Mask 10.35 Jayce and the Wheeled War Superchannel 18.00 Gulliver in Lilliput 18.30 The Goodies 19.00 Game for a laugh 19.25 The weather forecast 19.30 In at the deep end 20.30 Some mothers do 'ave 21.00 Hot pursuit 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 03.00 Boogie Box. with Martin Buchanan 04.00 Chart attack 05.00 Maximum Music Box 06.00 The face ZATERDAG 07.00 Boogie Box with Martin Buchanan 08.00 Funbus 11.30 Rockin' at the speed of Light 18.00 F 18.40 Des chiffres et des lettres 19.00 Millésime 19.30 Embarquement Immédiat 20.45 William Wyler 21.25 Humeur, Humour 21.30 Montagne

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23