Springenspringen moeten juüie! Kritiek op vervoer gehandicapten VLOK wil ook kabelkrant ƒ99,- Met volle concentratie gaat Alex Bierman uit Zoetermeer over de kabels van de Nieuwe Rijn (foto Wlm Dijkman) TROS-spektakel aan Nieuwe Rijn in Leiden x der Hulst en Frank i i Stijn redden het niet met hun (foto Wlm Dijkman) De medewerkers van het Leidse stadhuis Vera Doezie en Ans Doedes gaan in hun 'sleutelkar' te water. Een onwillige ketting deed hen de das om (foto wim Dijkman) LEIDEN - Opgelucht werd de eerste val in het water met een oor verdovend gejuich van het in gro ten getale opgekomen publiek be groet. De nummers één tot en met zes waren er tot afgrijzen van de toeschouwers in geslaagd met hun vehikel de overkant te bereiken. door Meindert van der Kaaij Droog en al en dat is niet de bedoe ling. Het ene voertuig ging wat sneller dan de andere, maar ze be waarden het evenwicht op de wie belende kabels, die tweeënhalve meter over het water van de Nieu we Rijn waren gespannen. De reac tie van het publiek liet niets te ra den over: men joelde luidkeels. Leedvermaak en zo hard mogelijk lachen om de capriolen van de waaghalzen. Daar staan ze uren voor aan de kant te kijken. Het circus van de TROS was gis teren een dagje in Leiden neerge streken om tv-opnames te maken van het onderdeel Hoog en droog. Al jaren lang is het programma Te land, ter zee en in de lucht in de zomer een vast en populair onder deel op de Nederlandse buis. En jaarlijks trekt het evenement veel publiek dat het volksvermaak eens van dichtbij wil bekijken. Het was vorig jaar een succes in Leiden en dus kwam de TROS voor de twee de keer naar Leiden voor een afle 1 20.30 vering die vrijdag 10 juli uur wordt uitgezonden. Gelachen werd er niet alleen om missers, maar ook om echte grap penmakerij. Met name het optre den van Martin Vlemmix uit Eind hoven wekte de nodige hilariteit. Als een volleerd komiek waagde hij zich als een hoogzwangere moe der met kinderwagen op de kabels. Niemand gaf hem een schijn van kans de overkant te halen. Zeker niet toen Vlemmix ook nog halver wege op zijn dooie gemak de kin derwagen openritste, een pop te voorschijn toverde en deze liefde vol aan de borst drukte. Schuifelend' en gekke-bekken- trekkend vervolgde hij zijn onge twijfeld zeer vermoeiende weg. Bij het eindpunt aangekomen veinsde hij weeën en kronkelde zwaar hij gend over het podium. Presentator Jack van Gelder probeerde nog wel als aangever te fungeren, maar mislukte hopeloos. Vlemmix bleek het klappen van de zweep te ken nen. Dat was niet zo gek, want het was reeds de vijfde keer dat hij meedeed. De TROS mag trouwens de handen dicht knijpen met zo'n deelnemer. Hij maakt het vertrek van André van Duin, die een paar jaar geleden nog presentator was van het programma, nog enigszins Katapult Uiteraard waren er ook die met een heel ander doel Leiden waren gekomen, namelijk om de snelste tijd te maken. De po ging van de uiteindelijke winnaars liep bijna op een drama uit. Als door een katapult afgeschoten vloog de trapkar van Benno en Di- no Hinneman uit Oostburg over de kabels. Ze wisten van geen ophou den met als gevolg dat ze met een harde knal pas tegen de boarding van het podium tot stilstand kwa men. Mensen van de organisatie die op het podium stonden, kon den ternauwernood wegspringen. Zonder de boarding, die flink werd beschadigd, hadden ze zich waar schijnlijk in de gevel van een win kel aan de Nieuwe Rijn geboord. Over het resultaat hoefden ze be paald niet ongelukkig te zijn, want nog nooit had iemand zo snel de afstand overbrugd. Een wagentje uit Oss was minder succesvol omdat de ketting eraf liep en halverwege stokstijf bleef stilstaan. De inzittenden maakten hulpeloze gebaren. Wat nu? Het publiek wist het wel, want dat schreeuwde 'springen, springen moeten jullie'. Grote teleurstelling maakte zich van het publiek mees ter toen de meisjes naar de kant werden getrokken. Waarom ze niet gesprongen had? "Vind 't zo vies", antwoordde ze met een bedenke lijk gezicht. Minder droog hielden de deelne mende equipes uit Leiden en de re gio het. Geen van hen haalde zelfs maar de overkant. Vera Doezie zuchtte nog eens heel diep alvo rens ze met collega Ans Doedes in het voertuig stapte. De beide da mes, medewerkers van de afdeling tekstverwerking van het stadhuis, hadden de pech dat halverwege de ketting eraf liep. Vervolgens ble ven ze even schuin hangen, gaven tevergeefs nog tegenwicht en lazer den uiteindelijk in het water, 's Ochtends hadden ze nog wel de wens uitgesproken droog over te willen komen. Een nat pak was desondanks hun deel. Slangemens Een andere Leidenaar die zijn Waterloo in de Nieuwe Rijn vond was Nico Borsjes. Samen met zijn vriend Peter Blom uit Alphen aan de Rqn had hij een Flintstones-wa- gen gemaakt. De kar zakte als een baksteen tussen de kabels door naar beneden. "We waren nog niet eens begonnen toen er van het ene wieltje al een paar spaken kapot waren. Op dat moment voelde ik al dat het fout ging en werd het me te link. Ik ben maar uit mezelf ervan af gesprongen", vertelde een drijf natte Borsjes na afloop. Ook een tweetal uit Warmond hield het gistermiddag niet droog. Van tevoren waren Frank van Stijn en Jeffrey van der Hulst al vrij sceptisch over hun poging. Het voertuig bestond uit twee aan el kaar gelaste fietsen, maar er man keerde wat aan. De kabels over het water hingen 70 centimeter van el kaar, terwijl de afstand tussen de wielen maar 68 centimeter be droeg. Dat moest dus wel fout gaan. Wat naar ieders gevoel ook fout moest gaan was de act die de TROS voor de opname naar Lei den had gehaald. Op een drijvend vlot haalde Li Liping van het Chi nese staatscircus dat nu in het land is, de meest halsbrekende toeren uit. Ze vouwde zich helemaal dub bel! Onwillekeurig greep iedereen naar zijn rug en voelde de spit al opkomen. Li Liping vertrok echter geen spier en hield en passant nog wat schaaltjes op haar hoofd recht overeind. Het gekronkel als een slangemens werd door het publiek met een donderende ovatie be loond. Dat is nog wat anders dan een playbackende Piet Veerman of Gerard Joling. Het einde van de middag was ronduit teleurstellend. De catego rie onderhangers, ze gaan dan niet over maar onder de kabels naar de overkant, is veel minder spectacu lair. Het grootste manco is nog wel dat niemand in het water valt. Alle maal haalden ze de overkant. Tij dens dit onderdeel verloor het pu bliek zijn belangstelling en droop af. Over het geboden amusement zal het Leidse publiek ongetwijfeld tevreden zijn. Het is jammer dat geen presentator de boel aan de gang houdt tijdens de langdurige pauzes. Niet zelden slaat op dat moment de verveling toe. Overzicht van de volgepakte kades van de Nieuwe Rijn. Door de drukte kon niet iedereen een goed plekje veroveren (foto Jan Holvast» Medische Diensten Ouders niet te spreken over Leids taxibedrijf RIJNSBURG/LEIDEN - Het vervoer van geestelijk en lichame lijk gehandicapte kinderen door het taxibedrijf Kerkhof uit Lei den wordt slecht verzorgd. Die kritiek kwam gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering in Rijnsburg van twee ouders van gehandicapte kinderen. De heren Van Delft en De Haan maakten gebruik van het spreekrecht om hun bezwaren tegen het Leidse taxibedrijf naar voren te brengen. Zij vroegen tevens de verant woordelijke wethouder om een gesprek om daarin hun grieven en ervaringen toe te lichten. Kerkhof verzorgt sinds enige tijd het vervoer van geestelijk en licha melijk gehandicapte kinderen van uit Rijnsburg naar Leiden en ande re plaatsen. In Rijnsburg zelf is er voor die kinderen geen mogelijk heid voor het volgen van onder wijs. Voor het vervoer van de kin deren is met de gemeente Rijns burg een overeenkomst gesloten. i de drie be- Kerkhof was drijven die offerte uit te brengen. De kosten van vervoer van de kinderen door het Leidse bedrijf was veruit het voordeligst. Van Delft zei dat Kerkhof een slechte naam-heeft in de regio wat betreft het vervoer van kinderen. Volgens de Rijnsburger heeft hij die slechte ervaringen niet alleen van horen zeggen, maar heeft hij daarover gesproken met de leiding van scholen en met de gemeente Leiden. "Die deelden onze slechte ervaringen", aldus Van Delft. De Haan merkte op dat hij trou wens zelf ook heeft gemerkt hoe slecht het vervoer is geregeld door Kerkhof. Volgens de Rijnsburger is een van de chauffeurs zelfs een keer vergeten om zijn zoon thuis te brengen. "Onlangs nog duurde het drie uur voordat mijn zoon werd af geleverd, terwijl we vijf minuten van de school in Oegstgeest wo nen. Ook de tijden waarop onze zoon wordt opgehaald of thuisge bracht wijken sterk af'. Ook bij de veiligheid tijdens het Kampbewoners Leimuiden zagen zelf bomen om LEIMUIDEN - De bewoners van het woonwagenkamp in Leimuiden hebben gisteravond laat het heft in eigen hand geno men. Met man en macht zaag den zij tientallen populieren om op hun terrein. Dat gebeur de enkele minuten nadat de Leimuidense gemeenteraad in meerderheid had besloten dat de meeste bomen moesten blij ven staan. De hamer van burge meester M. Boelen was nog niet gevallen of de kampbewoners grepen naar de motorzaag. De woonwagenbewoners ver lieten de raadzaal met de woor den 'dan gaan we zelf rooien'. Ze voegden direct daad bij het woord. De bewoners willen van de bomen af omdat ze last heb ben van het pluis wat er af komt. i de kinderen werden vraagtekens geplaatst door De Haan. "Zeven tot acht kinderen in een gewone taxi is naar ons idee in strijd met de veiligheid". Ook was er kritiek van de ouders op het feit dat de chauffeurs de kinderen zelf laten in- en uitstappen en hun kin deren maar laten aanrommelen. De ouders kregen bijval van alle gemeenteraadsfracties. De raadsle den drongen er bij het college op aan om wat aan de problemen te doen. Wethouder W. Glasbergen zei dat hem al eerder klachten hadden be reikt over Kerkhof. Daarop had hij de Rijnsburgse en Leidse politie gevraagd om te controleren of het bedrijf wel de veiligheidseisen in acht neemt. Tijdens deze controles was er geen enkele overtreding aan het licht gekomen. Ook had hij an dere gemeenten die een overeen komst met Kerkhof hebben, ge raadpleegd. Ook in die gesprekken was niets aan het licht gekomen dat een overeenkomst met Kerk hof in de weg zou staan, aldus de wethouder. Directeur A.W.C.M. Koot van het taxibedrijf wijst de kritiek van de ouders van de hand. "De gebruike lijke zeurverhalen blijf je altijd houden. Als de kinderen vijf minu ten te laat thuis zijn, hangen ze al aan de telefoon. We vervoeren mensen sinds 1934 en hebben nooit problemen gehad", aldus Koot. "De veiligheid van de kinderen staat bij ons hoog in het vaandel en wij zijn ervan overtuigd dat we het goed doen. We hebben niet voor niets voor 700.000 gulden geïnves teerd toen we die order kregen". ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwanenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, Stokroos 1, tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jansen, tel. 155010, spreekuur: Rijn en Schiekade 16. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. zo 8 uur tot 24 uur: M. Th. Bergmeyer, tel. 121701, spreekuur: Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uür tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kern straat 11, tel. 141225. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Ryn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- Kabelexploitant stuurt 'Katwijk' door naar Omroep Rijnland Eén van de bewoners heeft het zoveelste exemplaar al tegen de grond m lijkt op weg naar de volgende populier (foto Nanno Bioupot) KATWIJK - De Katwijkse lokale omroep VLOK verzorgt morgen de eerste experimentele televisieuit zending van een uur. Half augustus staat een tweede proefuitzending op het programma en vanaf sep tember wil de VLOK elke maand op de televisie verschijnen. VLOK zendt uit via kanaal 2 van het kabel net. De Katwijkse omroep heeft boven dien een aanvraag ingediend om op het kanaal een kabelkrant te mogen verzorgen. Het Leidsch Dagblad en de Leidse Courant heb ben ook plannen in die richting. VLOK-voorzitter J.C. van der Beek verzekerde gisteren tijdens een persbijeenkomst rekening te zul len houden met de andere partijen. De VLOK zendt ook radiopro gramma's uit via de kabel. Van der Beek maakte bekend dat het de be doeling is op korte termijn radio programma's ook via de ether uit te zenden. De VLOK wil op woens dag en zaterdag van 08.00 tot 18.00 uur -een volledig muziekprogram ma via de radio uitzenden. Op za terdag komen er bovendien jonge ren- en sportprogramma. Secretaris Noordermeer van de ge meenschappelijke regeling anten ne-energievoorziening Leiden en omstreken - de beheerder van de ontvangstmast in Oegstgeest - kent de aanvraag van de VLOK voor een kabelkrant nog niet. Per soonlijk voelt Noordermeer er ech ter weinig voor om het huidige overleg tussen de verschillende ge gadigden voor een kabelkrant open te breken voor de VLOK. Hij meent dat de Katwijkse lokale om roep maar met Omroep Rijnland afspraken moet maken over een verdeling van de zendtijd die de streekomroep tot zijn beschikking heeft. De voorzitter van Omroep Rijnland, Van Leeuwen, is bereid zo'n gesprek te voeren. Hij vindt echter wel dat de kabelkrant van de VLOK onder de vlag van Om roep Rijnland moet worden uitge zonden. De VLOK heeft volgens de wet namelijk alleen het recht uit zendingen te verzorgen in Katwijk en niet in de overige gemeenten in deze regio. woudsesingel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420, spreekuur: Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammers te in: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel. 140124. zo 8 uur tot 24 uur: G.J. Goekoop, tel. 217584. Leiderdorp za: M. Lesuis, tel. 221467; zo: S P. Ou- werkerk, Loevestein 40, tel. 891037; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hu- genholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Warmond huisartsenpraktijk Oosterhout, Rietpad 9, Voorhout, tel. 02522-30697. Wassenaar za: mevr. I.C. Spelt, tel. 11844, spreek uur: Van Groeneveltlaan 17. zo: M.F. v.d. Feen, tel. 18309, spreekuur: Hof- campweg 65. de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 3/7 tot vr 10/7 door: Zuider-Apotheek, Lammeschansweg 7, Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider dorp, tel. 894400. Wassenaar Apotheek Langstraat, Langstraat 156 tel. 11350, za: van 11.00 tot 13.30 uur en van 20.00 tot 21.00 uur. zo van 12 00 tot 13.00 uur en van 20.00 tot 21.00 uur. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: B.W.G. Odenkirchen, Lorentzkade 24, Leiden, tel. 071- 132828. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdyklaan 28, Oegstgeest, is tandarts van Mierlo tele fonisch bereikbaar onder nummer 071- 155375; tevens spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. Dienst in eigen praktijk: W. Kuiters, Ho ge Rijndijk 38, tel. 125215. P. Wayenberg, Van Beethovenlaan 69b, Voorschoten, tel. 01717-7788. Met het Leidsch/Alphens Dagblad naar de finale van de Tour de France. Het Leidsch/Alphens Dagblad organiseert voor u in samenwerking met GTA-reizen op 25 en 26 juli a.s. een weekendtour naar Parijs voor slechts Toeslag 2-persoons kamer douche of bad 15,- per persoon. Toeslag diner 17,50 per persoon. In het arrangement is begrepen: - Vervoer per luxe touringcar - BTW en reisbelastingen - Logies/ontbijt in een middenklasse hotel in het centrum van Parijs op basis van 2-persoons kamers standaard - Verlichtingstour en uitgebreide stadstour door Parijs Bezoek aan de finale van de Tour de France op de Champs Elysées U kunt op de volgende plaatsen opstappen: Hillegom - Lisse - Nieuw-Vennep - Leiden - Alphen a/d Rijn, Boskoop, Waddinxveen. Tijdens de twee dagen wordt u het volgende programma geboden. Vertrek zaterdagmorgen 25 juli vanaf uw opstapplaats. Door België en noord-Frankrijk rijden we naar Parijs waar we om plm. 15.00 uur aankomen. De rest van de middag bent u vrij om alvast een kijkje te nemen in het centrum van Parijs en de sfeer van deze wereldstad te proeven. Op zaterdagavond maken we met u een uitgebreide verlichtingstour door Parijs met als eindpunt ons hotel. Zondagmorgen na het ontbijt maken we een stadstour door Parijs en zorgen ervoor dat u tijdig op de Champs Elysées bent om een plekje te zoeken voor de aankomst van de laatste etappe van de Tour de France. Natuurlijk is er de gehele dag wel iets te beleven, want rondom de finale van de Tour de France is het een waar spektakel in Parijs. Na afloop van deze laatste etappe gaan we weer naar de bus om de terugreis naar Nederland te aanvaarden waar u weer afgezet zal worden op de plaats waar u ook opgestapt bent. Boeking en informatie: GTA-Reizen Overtoom 477 1054 LE Amsterdam. Tel. 020-126237. Tel. 020-187585.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15