6 t/m 10 juli conten l mededelingen gemeentebestuur 1 VERHEUL Haarlemmerstraat 86 gaat sluiten techniek doorgang, gestremd leiden LA PICCOLA ITALIA Verkeers maatregelen m om Tijdelijk doorgaand verkeer In de Van der Werfstraat gestremd Op woensdag 15 juli a.s. zal het hoog spanningshuisje tussen Vollersgracht en Grevenstraat (t.o. Paradijssteeg) door een nieuwe worden vervangen. Hoewel het huisje bijna kant en klaar uit de fabriek komt, moet het toch in losse delen worden aange voerd en m.b.v. een grote kraan in elkaar worden gezet. Het transport van het geheel zal alleen mogelijk zijn als er geen ander ver keer in de weg staat. Bovenstaande betekent dat er op 15 juli tus sen 09.00 en 18.00 uur een parkeerverbod en een stopverbod zullen gelden voor de ge hele Van der Werfstraat en dat doorgaand verkeer tijdens de werkzaamheden niet mo gelijk zal zijn. Omwonenden worden aange raden de avond tevoren hun auto niet in de Van der Werfstraat te parkeren! Bewoners van de overige straten moeten er rekening mee houden dat hun woning die dag niet vanuit de Van der Werfstraat met de auto is te bereiken. Spoorwegovergang "De Vink" 's nachts gesloten voor verkeer In de nacht van dinsdag 7 op woensdag 8 juli a.s. zal de spoorwegovergang "De Vink" gedurende enige uren afgesloten zijn voor het rijverkeer. De periode van afsluiting loopt van 00.30 tot uiterlijk 05.00 uur. Tijdens de afsluiting wor den er onderhoudswerkzaamheden aan de spoorbaan uitgevoerd. De noodzakelijke om leidingsroutes zullen tijdig worden aangege- Diversen geeft de expositie een indruk van verschillen de soorten huisraad dat de bewoners van Leiden in de loop der eeuwen gebruikten. Het Stadsbouwhuis is gelegen aan de Lan- gegracht 72 en de tentoonstelling is daar op werkdagen voorlopig gedurende de gehele dag te bezichtigen. Zomertijd "ongedierte tijd" Nu de zomermaanden weer zijn aangebro ken krijgen mensen vaker last van ongedier te in of rondom het huis zoals: wespen, vlooi en, kakkerlakken e.d. In veel gevallen kunt u zelf veel doen om ongedierte te voorkomen en te bestrijden. De Reinigingsdienst heeft informatiebladen gemaakt over het meest voorkomende ongedierte. De informatiebladen (die de naam "Last post" hebben) kunt u gratis afhalen bij de Di rectie Reiniging, Havens en Warenmarkten, Adm. Banckertweg 15 en bij de voorlichtings balies op het Stadhuis en Stadsbouwhuis U kunt, indien nodig, de Directie Reiniging, Havens en Warenmarkten ook inschakelen bij het bestrijden van ongedierte. Dit is echter niet kosteloos. Voor informatie hierover, kunt u bellen met de Directie Reiniging, Havens en Warenmarkten, Adm. Banckertweg 15, tel. 071-252091. Recente archeologische vondsten tentoongesteld De Archeologische Begeleidingscommissie Leiden heeft sinds kort weer een kleine ten toonstelling ingericht in de hal van het Stads bouwhuis. De tentoonstelling is samenge steld met archeologisch materiaal dat tijdens werkzaamheden in de binnenstad geduren de het afgelopen half jaar werd gevonden. Het tentoongestelde materiaal varieert van een Westerwaldkruik uit 1593 tot een aantal rijbeschilderde borden uit de 19e eeuw. Zo Tijdelijk geen spreekuur Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) Wekelijks is er in de hal van het Stadhuis op maandag van 14.00-16.00 uur spreekuur van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP). Dit spreekuur komt wegens vakantie te vervallen in de periode van 6 juli tot 17 au gustus a.s. Het eerstvolgende spreekuur wordt dus weer gehouden op maandag 17 augustus a.s. Zomerregeling ophalen huisvuil vakantieperiode 1987 begint maandag Tijdens de afgelopen week is door personeel van de Reinigingsdienst een brochure ver spreid waarin is opgenomen de zomerrege ling voor het ophalen van het huisvuil tijdens de komende vakantieperiode. De regeling geldt hoofdzakelijk voor de woningen die bui ten de singels staan. Binnen de singels blijft de bestaande regeling van kracht. De vakan tieperiode begint op 6 juli en eindigt op 14 au gustus. Met ingang van maandag 17 augustus geldt weer het normale ophaalschema. U wordt dringend verzocht het huisvuil alleen op die dagen buiten te zetten die staan aangege ven In de brochure (of voor de binnenstad op bekende ophaaldagen). De zakken moe ten goed dichtgebonden zijn en er mag geen los of grofvuil bij worden aangeboden. Dit laatste wordt niet door de inladers meegeno men!!! Wij vertrouwen erop dat u aan deze regeling wilt meewerken en zo de taak van de Reini gingsdienst in deze vakantieperiode zult wil len verlichten. Voor de wijken waar mlnlcon- talners worden gebruikt geldt de bekende ophaaldag. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 17,18a en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of arti kel 50, lid 8 van de Woningwet: AZL, bouw casco 2e fase. Middelstegracht 125 Uiterstegracht 144, verbouw PTT gebouw t.b.v. aannemers bedrijf en verenigingsruimte. Pres. Steinstraat 5, verbouw woonhuis. Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Hansenstraat 51, plaatsen drietal dakka pellen. Jac. Perkstraat, bouw ponystal. Oranjestraat 36, verbouw woning. Doelengracht 8-9, verbouw woning. Prins Frederikstraat 19, renovatie woning. Nassaustraat 24, verbouw berging. St. Jacobsgracht 16-18, verbouw pand. Wasstraat 65, verbouw woning. Primuladuin 1. bouw dakkapel. Langebrug 30. restauratie woonhuis inclu sief bouwkap. Valkenpad 1 t/m 7 en Eksterpad 2,4 en 6, verbouw gevels schoolgebouwen. Haarlemmerstraat 182-184, verheling en verbouw winkels op de begane grond. Langebrug 73/75, verbouw tot 6 twee- /driekamerwoningen. Maria Dermoütpad 2, bouw erfafschei- ding. Goudkarper 25, bouw berging terras. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 6 juli 1987 gedurende één en twintig dagen ter inzage in kamer 241 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Aanvragers om bouwver gunningen worden erop gewezen dat de bouwleges bij vooruitbetaling dienen te wor den voldaan. Welstands commissie Maandag 6 juli a.s. om 20.30 uur In kamer 12 van het "Gulden Vlies", Breestraat 125. Agenda: Anthony Duycklaan, uitbreiden schoolge bouw. Hogewoerd 189-191. verbouwing (wijzi gingstekening). Noordeinde 57 (hoek Rapenburg), aan brengen reclame-opschrift. Breestraat 135 Ketelboetersteeg 4, 6 en 8, uitvoeren onderhoudswerkzaamheden aan gevels en kappen. Pieterskerkhof hoek Muskadesteeg, bouw woning. Middelstegrcht hoek Groenesteeg, bouw 7 woningen. Sumatrastraat hoek Surinamestraat, bouw 36 woningen. Groenesteeg 16, verbouwing. Lange Mare 108, wijzigen voorgevel win kelpand. Da Costastraat 104, verbouwen en uit breiden schoolgebouw. Stevenshofjespolder vlek 16. bouw 12 schakelbungalows. Einsteinweg (nabij de Plesmanlaan), bouw bedrijfshal met kantoor (wijzigings tekening). Kroeskarper 15, plaatsen raam in de zijge vel. V.d. Werfstraat 56, plaatsen dakkapel in linker- en rechterzijgeveldakvlak. Langebrug 73-75, restauratie/verbou wing. Roodborststraat 34, wijzigen achtergevel. Handelstraat 18, wijzigen raamkozijnen achtergevel. Parelstraat 8, wijzigen raamkozijnen ach tergevel. Jacques Perkstraat, bouw paardenstal. Admiraal Banckertweg, plaatsen loods. Oppenheimstraat 8, aanpassen schoolge bouw t.b.v. buurthuis. Hansenstraat 51, plaatsen dakkapellen zijgevel- (2) en achtergeveldakvlak (1 Haarlemmerstraat 182-184, wijzigen win kelpui. Valkenpad 13, 5 en 7 Eksterpad 2,4 en 6, verbouwen scholencomplex. Mozartstraat 101 t/m 163, wijzigen achter gevel. Bouwe Louwensteeg 51-53 hoek Haar lemmerstraat 188, bouw 2 appartemen- Wasstraat 65, plaatsen dakkapel zijgevel- dakvlak t.b.v. badkamer. Willem Pijperstraat 22, wijzigen van de zij- en voorgevel. Nassaustraat 24, vergroten berging. Pr. Frederikstraat 19, renovatie (maken dakopbouw). Haarlemmerstraat 196a, winkel verbou wen tot passage. Pres. Steynstraat 5, plaatsen dakkapel voorgeveldakvlak. Groenoordstraat 33, wijzigen raaminde- ling achtergevel. Primuladuin 1plaatsen dakkapel achter- geveldakvlak. Utrechtse Jaagpad 61plaatsen dakkapel achtergeveldakvlak. Jacques Perkstraat, bouw ponystal. Goudkarper (bouwnummer 125), plaatsen raam zijgevel. Flevoweg 5-7, verbouwing bedrijfsge bouw. Wassenaarseweg 62, nieuwbouw A.Z.L. (2e fase). Rijnsburgerweg 10, uitbreiden gebouw 35 (wijzigingstekening). Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tusen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstands commissie, kamer 116a van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. Voor telefonische inlichtingen en aanmeldin gen spreekrecht kunt u bellen met telefoon nummer 254543, b.g.g. 254559. Ruimtelijke ordening Voorbereidingsbesluit d'Oude Morsch De burgemeester van Leiden maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van de gemeente Leiden in zijn ver gadering van 1 juli 1987 (no. 178) heeft be sloten te verklaren, dat voor het gebied van "d'Oude Morsch", begrensd door het Galge water, Morssingel, Rijnsburgersingel. Nieu we Beestenmarkt en Steenstraat een herzie ning van het bij Koninklijk Besluit van 20 mei 1987, no. 103, onherroepelijk geworden be stemmingsplan "d'Oude Morsch" wordt voorbereid, zoals op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte si tuatietekening no. 14 ST 9508 is aangege ven. Het voorbereidingsbesluit treedt in wer king op 6 juli 1987, en heeft een geldigheids duur tot uiterlijk 25 juni 1989. Genoemd voor bereidingsbesluit ligt met ingang van de da tum van in werking treding voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, kamer 241 Voorbereidingsbesluit voor twee lokaties in Noordvest De burgemeester van Leiden maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van de gemeente Leiden in zijn ver gadering van 29 juni 1987 (no 149) heeft be sloten te verklaren, dat voor een tweetal lo katies in Noordvest een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid, zoals op de bij het raadsbesluit behorende en als zo danig gewaarmerkte situatietekening no 12 ST 9493 is aangegeven. Het voorbereidings besluit treedt in werking op 6 juli 1987 en ligt met ingang van die datum voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 241. Diverse Voorbereidingsbesluiten Hierbij wordt bekend gemaakt, dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 29 juni 1987 heeft verklaard, dat voor de volgende bestemmingsplannen een herziening wordt voorbereid: 1Pancras-Oost (KB 29 november 1984, nr. 24), voor wat betreft de lokatie Middelste gracht 125 Uiterstegracht 144 (PTT ge bouw), zoals aangegeven op de tekening nr. 12 ST 9495. 2. Pieterswijk (KB 18 mei 1987, nr. 72), voor wat betreft het gebied begrensd door de Rijn, het Gangetje, de Steenschuur, het Rapenburg en Kort Rapenburg, zoals aangegeven op de tekening nr. 11 ST 9496. 3. De Camp (goedgekeurd door Gedepu teerde Staten d.d. 27 februari 1979), voor wat betreft een lokatie aan de Stille Rijn Goe Gerritssteeg, zoals aangegeven op de tekening nr. 11 ST 9338. De onder 1 en 2 vermelde voorbereidingsbe sluiten hebben behoudens de goedkeuring van het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een geldingsduur gekre gen met toepassing van het bepaalde in arti kel 21lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening tot uiterlijk 25 juni 1989. De drie voor bereidingsbesluiten treden in werking met in gang van 6 juli 1987 en liggen vanaf die da tum voor een ieder ter inzage in het Stads bouwhuis, Langegracht 72, kamer 241 Bestemmingsplan Sijthof Conform het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt be kend gemaakt dat bij Koninklijk Besluit van 20 mei 1987, no. 97, is beslist op de ingestel de beroepen tegen het bestemmingsplan Sijthoff. Door voornoemd Koninklijk Besluit is het bestemmingsplan onherroepelijk gewor den. Genoemd bestemmingsplan ligt vanaf 6 juli 1987 voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 241 Bestemmingsplan De Waard Op 9 juni 1987 besloten Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland het bestemmingsplan De Waard gedeeltelijk goed te keuren. Dit bestemmingsplan is op 20 oktober 1986 door de Gemeenteraad vastgesteld; het heeft be trekking op het gebied dat wordt begrensd door (globaal) de Oosterstraat, de denkbeel dige verlenging van de Waardstraat, de Ad miraal Banckertweg, de Evertsenstraat, de Nieuwe Rijn, het Rijn-Schiekanaal en de Ou de Rijn. Met ingang van 6 juli 1987 liggen voornoemd besluit en het gedeeltelijk goed gekeurde plan gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 241. Het Besluit van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring is on herroepelijk ten aanzien van die gedeelten van het bestemmingsplan, waartegen bij hen geen bezwaren zijn ingediend en waarop bij hen ingediende bezwaren niet mede betrek king hebben. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten bebben gewend en zij die zich tijdig tot Gede puteerde Staten hebben gewend ingeval van wijzigingen welke bij de vaststelling van het bestemmingsplan in het ontwerp zijn aange bracht, kunnen gedurende de bovenge noemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Eventuele beroepschriften dienen in tweevoud te worden gericht aan H.M. de Ko- ninging en moeten worden ingediend bij de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's Graven- hage. Bestemmingsplannen Parkeergarage Sanders 1984, Pieterswijk, d'Oude Morsch, Pancras-West, Stevenshof Hierbij maken Burgemeester en Wethouders bekend, dat: I. bij Koninklijk Besluit van 15 mei 1987 nr. 16 het op 22 februari 1984 door de ge meenteraad vastgestelde en op 10 juli 1984 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan Parkeergarage San ders 1984 onherroepelijk is geworden. Door de Kroon is alsnog goedkeuring ont houden aan: A. de zinsnede "alsmede uitstallings ruimten voor winkels als bedoeld on der g van dit artikel"; in artikel 1 onder o van de planvoorschriften; B. artikel 4 lid 6 van de planvoorschriften, voorzover hiervan niet reeds door Ge deputeerde Staten goedkeuring was onthouden; II. bij Koninklijk Besluit van 18 mei 1987, nr. 72, het op 23 februari 1981 door de ge meenteraad vastgestelde en op 22 juni 1982 gedeeltelijk door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurde bestemmingsplan Pieterswijk onher roepelijk is geworden. Door de Kroon is alsnog goedkeuring ont houden aan: A. het plandeel met de bestemming "Kernwinkelgebied (winkels, restau rants, koffiebars, gebouwen voor so- ciale of culturele doeleinden, dienst verlenende bedrijven en bovenwonin gen (Kwg)" aan de Langebrug en de Ketelboetersteeg, nader op de plankaart aangeduid; B. het plandeel met de bestemmingen "Eengezinshuizen, meergezinshui- zen (Ma3)" en "Tuin of erf onbe bouwd" aan de Papengracht 4, zoals nader op de plankaart is aangegeven; C. de volgende gedeelten der bij het plan behorende voorschriften: artikel 8, ze vende lid; artikel 11 .achtste lid; artikel 25. III. Bij Koninklijk Besluit van 20 mei 1987, nr. 103, het op 12 oktober 1981 door de ge meenteraad vastgestelde en op 8 februa ri 1983 gedeeltelijk door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurde bestemmingsplan "d'Oude Morsch" on herroepelijk is geworden. Door de Kroon is alsnog goedkeuring ont houden aan: A. het plandeel met de bestemming "Be drijven en opslagruimten met boven woningen, eengezinshuizen, meerge- zinshuizen (BM2)" aan de Narmstraat, zoals nader op de plankaart is aangegeven. B. de volgende gedeelten der bij het plan behorende voorschriften: artikel 8, achtste lid; artikel 9, tweede lid, tiende lid en elfde lid; de Staat van Inrichtin gen, behorende bij de voorschriften; IV bij Koninklijk Besluit van 29 mei 1987, nr. 104, het op 30 november 1981 door de gemeenteraad vastgestelde en op 8 maart 1983 vrijwel geheel goedgekeurde bestemmingsplan Pancras-West onher roepelijk is geworden. Door de Kroon is alsnog goedkeuring ont houden aan: A. het plandeel met de bestemming "Ge mengde bebouwing (Kategorie Eb1)" aan de Nieuwstraat, zoals nader op de plankaart is aangegeven; B. het plandeel met de bestemming "Eengezinswoningen (bebouwing Ea)" aan de Middelweg, nader op de plankaart aangeduid; C. het plandeel met de bestemming "Ge mengde bebouwing (kategorie Eb2)" en de aanduiding "Gebied, dat in aan merking komt voor versnelde realise ring", aan de Nieuwstraat, nader op de plankaart aangegeven; D. de aanduiding "Gemengde bebou wing (Eb1)" in het renvooi, zoals al daar nader is aangegeven; E. de aanduiding "Gemengde bebou wing (Eb2)" in het renvooi, aldaar na der aangeduid; F. de aanduiding "Gebied, dat in aan merking komt voor versnelde realise ring" in het renvooi, zoals aldaar na der is aangeduid; de volgende gedeelten der bij het plan behorende voorschriften: artikel 1onder l\tot en met m en onder r; artikel 4; artikel 5, eerste lid, onder d, de zinsnede "of horecavestigingen"; artikel 7, zesde lid, onder e; artikel 9, eerste lid, onder e; artikel 10; artikel 11; artikel 12, eerste lid, onder 1; artikel 13, eerste lid, onder g; artikel 14, eerste lid, onder g; ar tikel 15, eerste lid, onder h; artikel 17, eer ste lid, onder g; artikel 19, eerste lid, on der g; artikel 23, eerste lid, onder d; artikel 35, eerste lid, onder f, onder h, onder k, onder I, onder n, onder o, onder p en on der t; de Staat van Inrichtingen, behoren de bij de voorschriften. V. bij Koninklijk Besluit van 11 juni 1987, nr. 25, het op 5 januari 1981 door de ge meenteraad vastgestelde en op 14 april 1982 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan Stevenshof onher roepelijk is geworden. A. door de Kroon is alsnog goedkeuring verleend aan: de plandelen met de bestemmingen "Woondoeleinden 1 (Wo1)" en "Woondoeleinden 6 (Wo6)" nader op de plankaart aange geven. B. door de Kroon is alsnog goedkeuring onthouden aan: 1. de plandelen met de bestemmin gen "Woondoeleinden 4 (Wo4)" en "Recreatieve doeleinden 1 (RD1)", nader op de plankaart aangegeven; 2. de aanduidingen "Winkelcentrum (W)" en "Woonboten toegestaan (W)" voor zover deze betrekking hebben op de onderbroken zwarte lijn, gele gen langs het plandeel met de be stemming "Recreatieve doeleinden 2 (RD2)"; 3. de volgende gedeelten van de bij het plan behorende voorschriften; ar tikel 6, lid 4.3, onder c; artikel 10, zes de lid; artikel 30> vierde lid, het zins deel "de recreatievaart niet wordt be lemmerd". De hiervoor genoemde Koninklijke Besluiten I tot en met V en de desbetreffende gedeelte lijk goedgekeurde bestemmingsplannen lig gen met ingang van maandag 6 juli 1987 voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Lei den. ONDERHOUDSMONTEUR Voor de komende maanden bij een bedrijf in Katwijk. Ruime ervaring vooral met las werk en het oplossen van storingen zijn hierbij van belang, omdat het hier gaat om het onderhoud van het gehele machine park. HEFTRUCKCHAUFFEUR Die de komende tijd wisselende diensten zou kunnen draaien. Uiteraard is het saja- ris overeenkomstig. We denken aan ie mand met een EVO diploma of ruime erva ring. LTS-ers ELECTRO/ELEKTRONICA Die na hun school direkt aan het werk wil len. Las en soldeerwerk zal onder andere tot de taken behoren. Wil je wat ervaring opdoen dan is dit een leuke start voor je. KH uitzendbureau content LEIDEN, BREESTRAAT 1,071-125745 ALPHEN AAN DEN RIJN, HOOFTSTRAAT 58,01720-91955 op klokken en horloges, gouden trouwringen, -hanaers. -kettingen, en oorbellen NU tot 50 KORTING- Dertig i ontwikkclingvuimcr werking die werkt Bel uw bijdrage door op 06-4143- Pizzeria Ristorante Keuze weekend menu Soep Alle soorten pizzo's, spaghetti of lasagna Z2 liter huiswijn cappuccino of espresso 55 per 2 personen 4 weekeinden lang Dagelijks geopend van 17.00-23.00 uur. 's Maandags gesloten. LA PICCOLA ITALIA Boommarkt 2, Leiden, tel. 071-120238. - Ook om mee te nemen. J GINSBERG bv Breestraat 127/129 Leiden

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 10