NEDERLAND NEDERLAND TELEVISIE TOEGELICHT INGEN TH DONDERDAG 2 JULI 1987 RADIO-TV PAGINA 21 Diepzee De EO start vandaag met een nieuwe familieserie 'Vancouver Diepzee-Aquarium'. In de eerste aflevering ('De verdwenen zeeot ter') wordt een zoekactie op touw gezet wanneer blijkt dat Danger, de kleine zeeotter van dokter Ro berts, verdwenen is. Roberts en zijn kinderen Nicole en Jonah hebben Danger in het verleden het leven gered. De zeeotter was het slachtoffer geworden van een stel stropers. De Roberts zyn nu bang dat Danger opnieuw in ge vaar is. (Nederland 1, 19.00 uur) Slag bij Katwijk De Evangelisch brengt van avond 'een zomers jongerenpro gramma' vanaf het strand in Kat wijk. Een tweekamp vindt plaats tussen een Ronduit-team en een marinierskorps. De spelelemen ten zijn ondermeer brandingva ren met hindernissen, catcrawl over water en een 'menselijke rupsband'. Muzikale medewer king wordt verleend door de Noorse zangeres Solveig Lei- taugh en door Piet Veerman. Presentatie van het programma is in haden van Jan van den Bosch. (Nederland 1, 20.28 uur) uit om aan geld te komen zodat er toch een nieuwe kerk ge bouwd kan worden. (Nederland 2, 19.55 uur) Klimmers in nood 'Klimmers in nood' is een Franse documentaire over de halsbre kende toeren die reddingsteams in de bergen soms moeten uit voeren om bergbeklimmers die in benarde situaties terecht ge komen zijn, te redden. Dc film ploeg was getuige van een heuse reddingsoperatie in het Mont- Blanc massief van de Alpen. Om de beste beelden te kunnen ma ken had ze een speciaal platform aan de reddingshelicopter ge monteerd waarop plaats was voor een cameraman. (Neder land 2, 21.35 uur) Open cirkel In het EO-programma 'De open cirkel' praat Wim de Knijff van daag met een aantal gasten over: omgaan met verdriet. Wat is ver driet precies? Hoe kan men troost ervaren en geven? (Neder land 1, 22.15 uur) De boezemvriend De Tros herhaalt morgenmiddag de speelfilm 'De Boezemvriend', met in de hoofdrollen André van Duin, Leen Jongewaard en Van- 1811. Napoleon wordt in Parijs gekweld door hevige kiespijn, maar maakt zich desondanks toch op om in België en Neder land soldaten te mobiliseren voor zqn strijd tegen Rusland. De rondtrekkende kiezentrekker Fred van der Zee komt in een herberg terecht waar hq wordt aangezien voor een belastingin specteur die de boeken van kolo nel Moeskop (die niet bepaald zuiver op de graat is) moet con troleren. (Nederland 1,16.00 uur) Do it again 'Zullen we het nog een keertje overdoen?' is de Nederlandse ti tel die de KRO heeft meegege ven aan de Amerikaanse speel film 'Let's do it again'. De film vertelt het verhaal van twee vrienden, Clyde Williams en Bil ly Forster, die met hun vrouwen op vakantie gaan naar New Or leans. Ze maken zich zorgen over de sekte waar ze bijhoren. Die sekte, 'De zonen en dochters van Shaka', verkeert in geldnood. De twee vrienden dokteren een plan Presentator Jan van den Bosch (links) in gesprek met de zanger Piet Veerman. Vanavond te zien in het programma 'Slag bij Katwijk'. (Ned 1,20.28 uur) (foto Wlm Dijkman) Ida de Leeuw van Rees overleden APELDOORN (ANP) - Ida de Leeuw van Rees, bekend van de AVRO- radiorubriek „Met naald en schaar", is woensdag op 85-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Apeldoorn overleden. Mevrouw De Leeuw van Rees begon haar knipcursus, die zij 38 jaar lang zou volhouden, volgens een eigen systeem op 19 oktober 1926 bij de toenmalige Hilversumsche Draadlooze Omroep, de voorloper van de AVRO. De radiocursus werd elke dinsdagmiddag uitgezonden tussen 15.00 en 16.00 uur en telde in het begin 600 cursisten. In 1932 was dat aantal opgelopen tot het record van 32.000. Het succes van de rubriek bracht de AVRO er toe de zendtijd voor de cursus uit te breiden met een half uur op de donderdagochtend en nog eens driekwartier op de donder dagmiddag. Het systeem dat zij hanteerde is in Nederland een begrip geworden. Bij drie modevakscholen wordt het „De Leeuw van Rees systeem" nog steeds gehanteerd. Zelf nam zij nog tot het begin van dit jaar Behalve voor Nederland verzorgde Ida De Leeuw van Rees ook gram mofoonplaatcursussen voor de Nederlandsch Indische Radio Omroep. De cursussen werden bij haar thuis ingesproken en vervolgens naar de tropen verscheept. PAPAVERS GEKOESTERD - De politie in Rome heeft in een van de fraaiste stedelijke parken, de Villa Pamphili, een bijzonde re vondst gedaan. Er bleken in het park meer dan 5.000 papaver planten, goed voor het bereiden van het verdovende middel opium, in volle bloei te staan. Ro meinse ordediensten hebben de planten met wortel en al uitge rukt. De bedwelmende flora werd zorgvuldig onderhouden door le den van de gemeentelijke plant soenendienst, die overigens heb ben verklaard met hun geschof- fel geen andere dan „decoratie ve" doeleinden te hebben nage streefd. De papapaverplanten worden momenteel door des kundigen nader bekeken. Vol gens een hoogleraar aan de uni versiteit van Rome is het klimaat in de Italiaanse hoofdstad voor het kweken van de planten bij zonder geschikt: „zon, aangena me temperatuur, niet te nat, niet te droog". TE VEEL SPELFOUTEN - Een blad helemaal gemaakt door studenten van de school voor de journalistiek in het Nieuwzee- landse Whangarei is kort voordat het zou verschijnen, verboden door de directeur van de school. Aanleiding waren de vele spel fouten, grammaticale i zetfouten. Zes studenten hadden er tien weken aan gewerkt. Het blad moest laten zien wat ze ge leerd hadden op de cursus „me dia-vaardigheden TERRACOTTALEGER - Oud heidkundigen hebben uit een an tiek mausoleum in het noorden van China ongeveer 1.700 terra cotta-krijgers en andere figuren opgegraven. De vondst herinnert aan die van Xian in de provincie Shaanxi, in de grafkamer van de eerste keizer van China, Qin Shi Huang. Dit leger is nu een van de grote bezienswaardigheden van China. Uit muurschilderingen in ka mers en gangen bleek dat het graf in het dorp Houwanzhang in de provincie Hebei, dat was van een zesde-eeuwse keizer van de noordelijke Qi dynastie. De krijgers, ruiters, musici en dansers van terracotta zijn tus sen de 33 en 34 cm hoog. De lang ste figuur meet anderhalve me ter. In het mausoleum zijn ook in steen uitgehouwen afbeeldingen van kippen, honden en varkens aangetroffen. In Xuzhou in de provincie Jiangsu werd eveneens al eerder een terracottaleger aan het licht gebracht. EEN OP DE VIJF - Het aantal buitenechtelijke kinderen in Groot-Brittannië is de afgelopen tien jaar meer dan verdubbeld. Hadden in 1975 90 op de 1000 pasgeboren een ongehuwde moeder, in 1985 waren dat er 189. Saba, de vrou welijke oran-oe- tang uit de die rentuin van Boe dapest, schijnt zich best te ver maken tijdens de maandelijkse wasbeurt door een van de oppas sers. De dieren tuin van Boeda pest viert dit jaar zijn 75-jarig be staan. (foto AP) zo meldt het Britse centrale bu reau voor de statistiek. Regionaal zijn er grote ver schillen. Schotland komt er in een aantal opzichten slecht van af, statistisch gezien: niet alleen meer buitenechtelijke geboor ten, maar ook het hoogste sterf- cijfer als gevolg van kanker en hartkwalen ondanks dat de Schotten minder thee drinken en minder margarine gebruiken dan de rest van Engeland en een twee keer zo grote toename van de criminaliteit vergeleken met het zuiden. NICO SCHEEPMAKER Waar waren we ook alweer ge bleven? O ja, in het jaar 304 voor Christus, nu dus 2291 jaar gele den. Wat vliegt de tijd! De stad Rhodos wordt belegerd door de Macedonische koning Demetrios I, die zijn belegeringstoren van 32 meter hoog (negen verdiepin gen) heeft ingezet om met de stormrammen die onderin het ge vaarte zijn aangebracht de mu ren te slechten waarachter de Rhodites (zoals de bewoners van Rhodos heten) zich hebben ver schanst. Die belegeringstoren was ter plekke vervaardigd (te gigantisch om over zee vervoerd te worden), en natuurlijk hadden de Rhodites geprobeerd de bouw ervan te verhinderen, maar de overmacht aan manschappen van Demetrios was te groot om iets tegen de bouw te kunnen uit richten. De poging om de buiten ste stadsmuur te slechten slaagde dan ook wonderwel. Er zat een gat in de muur van hier tot gun- der. Toen beging Demetrios een vergissing. Hij meende, net als Pemfors, dat het karwei al ge klaard was en nam even gas te rug. Hij stelde de definitieve op mars uit tot de volgende dag. Misschien was de duisternis in middels ingevallen en wilde hij kunnen zien wat hij veroverde, ik weet het niet, ik weet alleen dat de Rhodites van dat uitstel een dankbaar gebruik maakten. Zij groeven 's nachts dwars over de weg die de belegeringstoren bij zijn verdere opmars zou moe ten volgen een brede geul en ca moufleerden die op effectieve wijze. Het gevaarte bewoog zich de volgende morgen langzaam maar dodelijk zeker voorwaarts, de geul werd niet opgemerkt (de begeleidende soldaten zullen zich niet voor de toren hebben ge waagd tijdens het oprukken), en de belegeringstoren viel erin en kon niet meer voor- of achteruit. En voor de Rhodites was het ook mooi meegenomen dat het ge vaarte tezelfdertijd de bres in de muur weer met zijn omvang van 22 x 22 x 30 meter bleek te hebben gedicht, - er kon geen Macedoniër meer door! Nu had Demetrios wel weer een tweede belegeringstoren kunnen bouwen, maar daarvoor ontbrak hem het geduld. Hij sloot niet al leen vrede maar zelfs een vriend schapsverdrag met Rhodos, wat inhield, dat de vijanden van de een ook de vijanden van de an der zouden zijn, en de vrienden van de een ook de vrienden van de ander, met één uitzondering. Rhodos, dat voor zijn handel vooral op Egypte was aangewe zen, hoefde volgens dat verdrag Egypte niet als vijand te beschou wen als Macedonië ermee in oor log zou geraken. Een nette rege ling dus, hoewel de Rhodites wel wat galeien en troepen aan De metrios moesten afstaan, en deze, om de goede trouw van Rhodos een handje te helpen, ook eiste dat er honderd gijzelaars van Rhodos naar Syrië getranspor teerd zouden worden. Toch was die Demetrios blijkbaar de be roerdste niet, want toen hij zijn aanval richtte op een deel van de stad waar het befaamde schilde rij hing van Protogenes, met Le- lyssos geflankeerd door een satyr en een hond (blijkbaar De Nacht wacht of Stier van Potter van Rhodos), stuurden de belegerden een deputatie naar Demetrios met het verzoek die wijk, wegens het schilderij, te ontzien. „Ik zou nog liever met eigen handen de brand steken in het portret van mijn vader, dan een zo kostbaar meesterwerk te vernietigen," moet Demetrios toen gezegd heb ben, en hij verlegde de richting van zijn aanval. Daardoor heeft de wereld nog vijf eeuwen langer van het schilderij kunnen genie ten, dat later cloor CassiiLS van Rhodos naar Rome werd overge heveld, waar het in de tempel van de Vrede omstreeks 200 jaar na Christus een prooi der vlam men werd... U begrijpt dat de vreugde op Rhodos groot was, toen Deme trios met zijn troepen afdroop. Je kunt zo'n overwinning op twee manieren vieren: door het uitde len van wittebrood, haring en hutspot en het oprichten van een universiteit (dat werd in later dagen veel gedaan), of door het oprichten van een triomfboog of een groot standbeeld. De Rhodi tes kozen voor het laatste. Als dank voor hun nipte redding be sloten zij bij de haven een stand beeld neer te zetten dat hun schutspatroon, de Zonnegod, voorstelde. Maar dan niet zo maar een standbeeld, maar met een het grootste ter wereld, een standbeeld waar de rest van de mensheid van zou opkijken! Niet dat zij niet allang gewend waren aan standbeelden van een uit zonderlijk formaat. Plinius maakt melding van zo'n driedui zend standbeelden, waaronder „honderd andere kolossale mar meren en bronzen standbeelden die deze zeer rijke stad verfraai den." Voor de financiering van het monument werd een kostendek kend plan opgesteld, waarbij de bouwkosten konden worden weg gestreept tegen de schrootwaarde van Demetrios' belegeringsma chine, waarvoor na verkoop nog 300 talenten oftewel 7800 kilo zil ver werd gevangen,- voldoende voor de bouw van de Colossus! Maar over de Colossus zelf kom ik morgen nog met u te praten... 18.15 Dossier Hazelhoef. De Chausse-kazerne in Breda moet het een maand zonder soldaat Hazelhoef doen. Hij kon tijdens de afgelopen Ramadan niet vasten en is gevlucht naar Enge- EO 19.00 Vancouver Diepzee Aquarium, serie. Afl.1: De verdwe nen otter. Dr. Grant verzorgt een gewonde zeeotteiNicole en Jonah zijn gek op het dier, maar plotseling is het spoorloos ver dwenen 19.24 Het evangelie naar Johannes, twaalfdelige serife van een bijbelstudie over het evangelie, naar Johannes. Afl.2: De wijn en de zee. Presentatie: Henk Binnendijk. Herh NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Ronduit: De Slag bij Katwijk. Zomers jongerenprogramma gepresenteerd door Jan van den Bosch. Met als gasten o.a. Piet Veerman en een aantal gospelmusici 21.50 Van U wil ik zingen: Deo Cantemus uit Rotterdam 22.15 De Open Cirkel: Omgaan met verdriet, gesprekprogramma 23.05 Tenslotte: Een woord tot besluit NOS 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden VRIJDAG NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden RVU 15.30 De praktijk zal het leren, serie over mensen die zonder di ploma toch uiteindelijk het beroep van hun dromen gevonden hebben. Afl.4: Een eigen bedrijf TROS 16.00TROS Vrijdagmatinee: De boezemvriend, Nederlandse speelfilm uit 1982 van Dimitri Frenkel Frank. (herh). Als rond trekkende kiezentrekker is professor Pas-du-Pain verzeild een persoonsverwisseling. Men denkt dat hij een speciale ge zant is van Napoleon NOS 17.30 Journaal TROS 17.40 TROS Sport, sportmagazine 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegoslaven 18.30 Sesamstraat 18.45 (TT) Jeugdjournaal 19.00 Journaal KROCRV 19.12 (S)Oude stijl jazz festival Breda 1987, muzikale impressie van het onlangs gehouden jazzfestival te Breda 19.55 Zullen we het nog een keertje overdoen? (Let's do it again), Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Sidney Poitier. De melkbezor ger Clyde Williams en de fabrieksarbeider Billie Foster trekken ge zamenlijk naar New Orleans om aldaar de plaatselijke mafia bij het gokken op bokswedstrijden te misleiden. De zaken lopen echter niet zoals ze verwacht hebben 21.35 (TT) Klimmers In nood, documentaire over de uitzonderlinge reddingsacties door helicopterbemanningen in de bergen 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Studio Sport: Tennis Wimbledon 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden VRIJDAG TELEBORD/ROF NOS°Sk0aMe te,eb0erd: Na,oerpaden 7/8)- herhelling 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 Studio Sport: Tennis Wimbledon 18.00 Tik Tak 18.05 Plons 18.10 Erasmus en de vagebond. 4- delige Zweedse jeugdserie. Af 1.1 18.35 Tour '87. samenvatting 18.50 Juke Box 18.55 Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: 5 maal 19.15 Zonen en dochters Australi sche serie 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.15 Kunst-zaken 20.25 Matlock, dertiendelige Ame rikaanse serie. Afl.5: de engel (The angel). Matlock neemt de verdediging op zich van de pop ster Angel, die beschuldigd wordt van de moord op haar manager 21.20 Panorama 22.10 Dallas. Amerikaanse serie 22.10 Nieuws en Coda: "Kwartet nr 1Adagio Allegro" van W Pe- lemans, uitgevoerd door het Bel gisch klarinetkwartet 22.30 Einde VRIJDAG 17.55.Nieuws 18.00 Vervolg Tennis 14.55 Tennis: Open Britse kampi oenschappen in Wimbledon: hal ve finales mannen enkel België/Frans 1 16.15 l'Ecran des v 19.00 Journaal 19.03 Ce solr, regionaal journaal 19.30 Journaal 20.00 Wielrennen: Tour de France, ing 2e etappe wijl de kogels om zijn oren vlie gen. slaagt Jimmy Cobb er in tij dens een roofoverval met de buit te ontkomen. Dat wil echter nog niet zeggen, dat hij nu uit de pro blemen is. want er wordt een grootscheepse klopjacht georga niseerd 22.10 Documentaire o 22.45 Laatste nieuws 23.10 Einde r Rwanda 18.25 Losberg, serie 18.40 Garten der Phantasie 19.00 Hart aber herzlieh, serie 19.57 Programma-overzicht 20.00 (TT) Tagesschau 20.15 Hattingen - eine Stadt will le- ben! Reportage over de stad Hat- tigen waar massawerkloosheid dreigt door de sluiting van de hoogovens van Thyssen Stahlt AG 21.00 Der 7 Sinn 21.03 (TT) Die Knminalstunde: Ge- schichten fiir Kenner. Misdaad- Tour de 22.30 Tagesthemen 23.00 ARD-Sport e: France: Berlijn 23.30 Alle meine Traume (The best of everything). Amerikaanse speelfilm uit 1959 van Jean Ne- gulesco. Caroline Bender is dol gelukkig wanneer ze het aanbod grote uitgever te werken. Caroli ne maakt carrière, maar haar pri- véleven dreigt minder goed af te lopen 01.30 Tagesschau 01.35 Nachtgedanken, beschou wingen 10.35 Bilder aus Amerika 11.20 Opus: Life is Life rund urn die Welt 12.10 Gesundheitsmagazin Prazis 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Teletekstoverzicht 13.30 Einde 13.55Salto Mortale, die Geschich- te einer Artistenfamilie. serie NOS: Elk heel uur nieuws KRO 18.08 Echo-Magazine 18.35 Grammofoonmuziek. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg VARA: 20.02 Voor wie niet ki|ken wil. 22.20 Moordbrigade Stock holm. 22.50 Voor wie niet kijken wil. NOS: 23.07 Met het oog op mor gen VPRO: 00.02 Het koude 14.55 ARD-Sport e nale Britse tenniskampioen schappen: halve finale heren en kelspel 18.00 Einde 18.00 Hier und heute, actualiteiten 18.20 Die Fëlle des Harry Fox. deel 2 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Tele-As, tv-spel 21.00 Gesundheitsmagazin Praxis, medisch magazine 21.45heute-Journal 22.10 Die Sport-Reportage: 1, In ternationale tenniskampioen schappen van Engeland. 2. Duit se kampioenschappen zwem men. 3. Wereldkampioenschap pen zeilen, 100 jaar Kieler jacht club 22.55 Der Steppenwolf (Steppen- wolf) Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Fred Haines. Harry Halier trekt zich terug uit de enge kleinburgerlijke werkelijkheid. Maar zijn innerlijke odussee is ook een vlucht voor zichzelf. In het Magisch Theater leert hij de tegenstrijdige krachten in het le- 10.00 Zie Duitsland 1 13.15 (S) Teletekstoverzicht 14.40 Programma-overzicht 14.45 Heute 14.50 Am Ende ist alles vergessen, Franse kinderspeelfilm 16.15 Ferlenkalender, tips en amu sement. Aansl.; Heute-Schlag- zeilen 16.30 Freizeit..und was mann dar- aus machen kann, magazine voor senioren. Presentatie: Gerd Mausbach. Vandaag: Ontdek de Périgord. 2. Olieverven is niet moeilijk. 3. Gehandicapten en watersport. 4. Quiz-uitslag 17.00 Heute, Aansl.: Aus dem Lën- dern Avondspits. TROS: 19.02 Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 23.02 Sesjun Radio 4 na 18 uur NOS: 20.00 Nws VPRO: 20.02 De wandelende tak. 21.30 voorland. 23.00 Het evenement Radio 5 na 18 uur KRO: 18.10 KRO-literair: Lezen voor de lijst. IOS: 18.40 Turks pro gramma. NOS: 19.00 Programma OMROEP RIJNLAND 19.00-20.00 Kunstuur 17.15 Tele-lll sport e 17.45 Ein Engel auf Erden (Hea- 18.00 Telekolleg II. Physik. Feld und Atom, cursus natuurkunde. Afl. 12: Radioaktivitat 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau en weerbericht 20.15 Film am Donnerstag: (ZW), Vorsicht, Gespenster! (Hold that ghost). Amerikaanse speelfilm uit 1941 van Arthur Lubin. Chuck en Ferdie, twee brokkenpiloten, werken als hulpkellner in een nachtclub. Daar creëren ze zo'n grote chaos dat ze al snel op staat staan. Ze proberen het op nieuw bij een tankstation, waar ze in contact komen met Moose Matson, een beruchte gangster Deze overlijdt bij een achtervol ging en laat hen een afgelegen kroeg op het land na. (herh) 21.35 Filmtip 21.40 Vor Ort: Krupp und Stahl (1), reportage 22.10 Unerhört - Die Geschichte der deutschen Frauenbewegung von 1830 bis heute: Aus Ge schichte lernen, documentaire serie over de geschiedenis van de vrouwenbeweging in Duits land. Vandaag; studio-discussie ter afsluiting van de serie 23.40 Tips fur Leser. Boris Chasenow: Gegenzeit - Ein Mos- VRIJDAG 08.00 Telegymnastiek (43) 08.10 Schooltelevisie 12.25 Einde 16.35 Teletekstoverzicht 17.00 Schooltelevisie VRIJDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nws. VPRO: 7.03 Het Gebouw in Oost-Europa. NOS: 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. NCRV: 13.08 Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag 14 05 Radic Tour de France Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nws. KRO: 7.03 Het levende Woord. 7.12 Ontbijt- Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12 03 De 100 minuten van Edvard Niessing. (13.03 Echo). 14.03 Als er een over de dam is. 15.03 Piere ment. TROS: 15.30 Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Ne derlands Hitwerk 18.00 John Craven's newsround. jeugdjournaal 18.10 We are the champions 18.35 Rolf Harris' cartoon time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Top of the pops, muziekpro gramma 20.30 Eastenders. familiefeuilleton 21.00 What a carry on. sene met clips van bekende Carry on - films 21.30 Don't wait up, comedy serie 22.00 Nieuws 22.24 Regionaal nieuws en weer bericht 22.30 Blackadder II, serie spelende in de Middeleeuwen. Afl.2: Head 23.00 Tenniskampioenschappei 01.00 Weerbericht VRIJDAG 07.00 Teletekst 07.35 Pink Panther 07.55 Weerbericht 07.58 Regionaal weerbericht 08.00 Breakfast time 09.55 Regionaal nieuws en we bericht 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Dallas. Amerikaanse serie 10.55 Tekenfilm 11.00 Journaal en weerbericht 11.05 Neighbours. 11.50 Cricket: Engeland - Pakistan. 11.55 Nieuws en weerbericht 12.00 Nieuws en weerbericht 13.00 Nieuws en weerbericht 13.55 Regionaal nieuws en weer bericht 14.00 Nieuws en weerbericht 14.25 Neighbours, serie 14.50 T enniskampioenschappen te Wimbledon 17.10 Childrens BBC 17.15 Heathcliff and Marmaduke: Kitty Sitter - new kit on the block - barking for dollars Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. 9.02 Goud tendconcert. (8.00 Nws). 9.00 Elek tra. opera van R. Strauss. 10.55 Sonates van Prokofjev en Rachma- ninov. 12.00 Jazz-op-vier-concert. NOS: 13.00 Nieuws. 13.02 Operet te. EO: 14.00 Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek 15.30 Tussen Golden Gate en Staten Island. 17.00 Crème du Baroque Radio 5 voor 18 uur NOS: 9.00 Nieuws. 9.02 NOS- Sportief. 9.25 Waterstanden. RVU 9.30 Economie. AVRO: 10.00 Meer 21.00 Hong Kong project, uniek 10- jarig tv-project, waarin de ontwik keling in Hongkong tot aan de overdracht aan de Volksrepu bliek op 30 juni 1997 op de voet worden gevolgd. Vandaag: The countdown 22.00 Travel show, toeristisch ma gazine 22.30 Boogie outlaws, comedy-se- rie rond een roek-band 23.20 Cricket 23.50 Newsnight, actualiteitenma gazine 00.35 Weerbericht 00.40 Open University 00.15 Einde 07.55 Open University 08.20 Einde 10.00 Teletekst 14.20 King RollO 14.25 Philemena the cat 14.35 Cricket 15.00 Nieuwsoverzicht en weerbe- Sky Channel 18.00 Dennis 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 The flying Nun 19.30 My favorite martian 20.00 Tom Jones. Music sene 20.30 A Country Practice. Drama 21.20 All Amencan Wrestling 22.15 Championship Wrestling 23.15 The smash great video race 00.15 Toung, free and single 00.45 Closedown VRIJDAG 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 SkyTrax. Popmuziek 10.30 Space Shopping 10.45SkyTrax. Popmuziek 12.15 Soft n romantic. Popmuziek 13.10 The Best of a Country Practi- 14.00 Fashion TV dan Muziek. 11.00 Toppers van toen klassiek. NOS: 12.00 Nieuws. RVU: 12.05 Toegift. FEDUCO: 12.15 Wijzer op 5. Herh. NOS: 13.00 Nieuws. AVRO: 13.10 Vrij- zinnig Vizier. 14.00 't is een won der. 14.30 Hindernissen. 15.00 Sonja's Tip Tijd. VPRO: 16 30 Wei- kringen. OVERHEIDS- ÏRLICHTING 17.46 De Neder landse Antillen. NOS 17.56 Mede delingen en nieuws RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersbe- richten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br., weerber., verkeersinf., land en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag, 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekers 15.30 The Deputy. The Stand-Off 16.00 SkyTrax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show Superchannel 18.00 Blake's 7 19.00 Game for a Laugh 19.25 The Weather Forecast 19.30 Armchair Adventure 20.30 Kenney Everett 21.00 Shoestring 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.00 The Weather Forecast 23.05 World Cinema 00.15 Montreux Rock Festival 1987 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Live Show 05.00 Countdown VRIJDAG 07.00 Hippo 08.00 Amanda Redington 09.00 Sons and daughters 09.30 Play golf 10.00 Strawberry Shortcake 10.30 Emmerdale farm 11.30 Simon Potter 12.30 The Black Dog 13.30 Are you being served? 14.00 The weather forecast 14.05 Sons and daughters 14.30 Hippo 15.30 Ulysses 31 16.00 The live show 17.00 Countdown with Adam Curry 18.00 Récréations 18.40 Des Chiffres et des Lettres 19.00 Les 5 dernières minutes 20.30 Aujourd'hui en France 20.45 Aostrophes 16.05 Coup de Soleil

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21