Connors voert weer strafexpeditie uit Nijdam voltooit opdracht Raas Zivojinovic kansloos weggeveegd Bettine Vriesekoop is al zeker van Spelen Pam Shriver verrassend in halve finale 'Jij hoeft maar één dag goed te zijn: in Berlijn' De ergernis van Fignon Geen ommezwaai in beleid Sport op TV DONDERDAG 2 JULI 1987 PAGINA 15 NS voorziet problemen met begeleiding van supporters UTRECHT (ANP) - De Nederland se Spoorwegen voorzien grote pro blemen met de begeleiding van voetbalsupporters als het nieuwe competitieprogramma van de KNVB voor het betaald voetbal doorgang vindt. De Spoorwegpoli tie kan hoogstens twee begeleidin gen per speeldag uitvoeren, maar volgens het nieuwe programma zijn er niet minder dan vijftien speeldagen waarop drie clubs met een „risicovolle" aanhang (Ajax, Feyenoord, FC Den Haag en FC Utrecht) tegelijk uit spelen. „Onuitvoerbaar en onaanvaard baar", zo heeft president-directeur Ploeger gisteren meegedeeld aan de voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, A. van der Louw. Ploeger herinnert Van der Louw aan een toezegging uit 1985 om het gelijktijdig uitspelen van de vier clubs zoveel mogelijk te vermijden. NS heeft inmiddels ook de burgemeesters van de 17 ge meenten met betaald voetbal in dé eredivisie gewaarschuwd voor de gevolgen van de ontoereikende be geleiding dóór de Spoorwegpolitie. De burgemeesters kunnen er op re kenen dat regelmatig supporters druppels- of groepsgewijs aanko men en vertrekken „met alle gevol gen van dien voor de te nemen vei ligheidsmaatregelen". Jan Huijbregts, de competitielei der van de KNVB, zei op de hoogte te zijn van de verlangens van de NS. Bepaalde zaken zijn echter niet te verwezenlijken, zei Huij bregts. „Naast de verlangens van de spoorwegen zijn er namelijk ook eisen van de burgemeesters. Die wilden bijvoorbeeld niet dat de clubs met een risicorijke aanhang uitwedstrijden zouden spelen op de twee woensdagen die wij in het begin van de competitie gebruiken moeten. Thuiswedstrijden voor Ajax, Feyenoord, Utrecht en Den Haag op woensdag houdt echter automatisch in dat er de volgende zondag een uitwedstrijd zal moe ten worden gespeeld." LONDEN (GPD) - De kans, dat Wimbledon zondag op het centre- court twee oude bekenden treft in de mannen-enkelspelfinale, is nog steeds levensgroot aanwezig. Jim my Connors, na de afmelding van John McEnroe en de uitschakeling van Boris Becker de enige speler die ooit eerder de meest begeerde ténnisbokaal ter wereld mocht vasthouden, blijft zijn abonnement op The Championships maar ver lengen en datzelfde geldt voor de finalist van vorig jaar, Ivan Lendl. Spelend als gisteren verdienen bei- HAZERSWOUDE (ANP) - Betti ne Vriesekoop is rechtstreeks ge plaatst voor het Olympische ta feltennistoernooi in Seoel. Op de wereldranglijst, die de interna tionale federatie gisteren publi ceerde, bezet de Hazerswoudse de veertiende plaats. De eerste acht zouden zeker zijn van deel neming aan de Zomerspelen, met dien verstande dat er maar één deelneemster per land direct mocht worden afgevaardigd. Omdat er een legertje Chinese speelsters boven haar staat, kreeg Vriesekoop als vierde Eu ropese na Batorfi, Hrachova en Boelatova. een startbewijs. De Bulgaarse Guergueltsjeva be hoeft evenmin mee te doen aan het kwalificatietoernooi, dat in oktober in Karlsruhe wordt afge werkt en waar nog negen Euro pese tafeltennissters deelneming kunnen afdwingen. Miijam Kloppenburg en de Westduitse Olga Nemes, die door een langdurige blessure uit de top verdween, zijn daar onder anderen kanshebsters. Vriese koop en Kloppenburg zullen in december bij het plaatsingstoer- nooi in Wenen in het dubbelspel proberen zich voor Seoel te kwa lificeren. Het programma van Vriesekoop in 1988 behelst ver der het top 12-toernooi en de Eu ropese titelstrijd in Parijs. De speelster van Avanti besluit in Seoel haar internationale loop baan. LONDEN (GPD) - Drie Ameri- kaansen en een Westduitse ma ken vandaag uit wie zaterdag in de vrouwen-enkelspelfinale staan op Wimbledon. Dat Steffi Graf, Martina Navratilova en Chris Evert zich gisteren bij de laatste vier sloegen, wekte geen verbazing, maar dat ook Pam Shriver daartoe in staat bleek mocht wèl opmerkelijk worden genoemd. Zij voorkwam het ge plande halve-finaleduel tussen Graf en Helena Sukova door de als vierde geplaatste Tsjechoslo- waakse na een marathonpartij de baas te blijven: 4-6, 7-6, 10-8. Voor Shriver, die toevallig op de finaledag 25 jaar wordt, is het de eerste keer sinds 1981 dat ze weer zo ver komt tijdens haar tiende Championships. De Ame rikaanse, al zeven jaar in de top tien maar zonder Grand-Slamze- ge, verloor toen van de latere kampioene Evert. Laatstge noemde had gisteren geen noe menswaardige problemen met de Westduitse Kohde-Kilsch (6-1, 6-3) en mag het nu voor de 73e keer opnemen tegen Martina Na vratilova, die geen pardon kende met de Australische Diane Bale- strat (6-2, 6-1). Steffi Graf had aanvankelijk grote moeite een antwoord te vinden op de klappen van de Ar gentijnse Gabriela Sabatini. Voor het eerst verspeelde de 18- jarige Westduitse een set op Wimbledon tegen de een jaar jongere „pin-up van de pam pa's", maar het vervolg van de partij was lang niet zo drama tisch en meeslepend als hun hal- ve-finalewedstrijd op Roland Garros. Graf, die in zeven ont moetingen nog nooit van Sabati ni had verloren, stelde snel orde op zaken: 4-6, 6-1, 6-1. Ze hand haafde aldus haar ongeslagen status dit jaar, die nu al 44 wed strijden duurt. WEST-BERLIJN (GPD) - Jan Raas had Jelle Nijdam begin dit jaar maar een enkele opdracht gegeven. „Jij hoeft maar één dag goed te zijn: in Berlijn", herinnerde Raas zich de woorden, die hij zijn proloog-specialist in het oor fluisterde. Gisteren stond hij glunde rend in het geel op de Kurfurstendamm. De gestage groei naar volwassenheid had geleid tot een belangrijke onderscheiding in een wielerloopbaan, de leidersplaats in de Ronde van Frankrijk. En hoe kort dat moment ook mag duren, voor de Westbrabander stond het gelijk aan een klassieke overwinning. dat niet tegenspreken. „Ik heb me de hele dag alleen met hem bezig gehouden", zei hij. „Vooral door met hem te praten over koetjes en kalfjes. Want hij moest zo ontspan nen mógelijk blijven. Die gespan nenheid is namelijk zijn zwakste punt", aldus Pluymers. Waar hij zo vaak faalde op be langrijke'momenten, bleek hij nu vooral mentaal sterk genoeg om de korte rit tegen het horloge wel tot een goed einde te brengen. Trots reed hij in zijn gele tricot door de straten van West-Berlijn naar zijn hotel. „Normaal heb ik er een he kel aan om na de etappe nog een stukje te fietsen. Nu kon het niet lang genoeg duren", straalde de ge lukkige Nijdam, na Jan Raas en Gerrie Knetemamn de derde Ne derlander die de Tour-proloog wint. Nijdam, liet Jan Raas aan de vooravond van de start in vier talen aan de internationale pers weten, kan de openingstydrit winnen. De toevoeging dat hij dan alleen niet zo hypernerveus moest zijn stond er niet bij. Met opzet liet de Zeeuw se ploegleider zijn renner met rust, want kampioenen zijn kort voor een belangrijk moment uiterst la biel. Ook toen Nijdam dinsdag avond besloot een korte wandeling te maken en naar de kapper te gaan. En hoewel wandelen slecht zou zijn voor de benen, leed Nij dam er niet onder. Met het snijden van het haar verdween de kracht al evenmin. Raas liet het over zijn kant gaan, zoals hij ook op zijn lippen beet toen de favoriet drie minuten voor de start van zijn race op eigen houtje besloot een dicht voorwiel te nemen. Spreken, realiseerde Raas zich, was op dit moment niet eens zilver. Zijn zwijgen betekende goud. Haaks op de afzijdige opstelling van de ploegleider stond de be trokkenheid van teamarts Rob Pluymers. Zijn invloed op de pres tatie van Nijdam was onmisken- naar aanwezig en Pluymers wilde WEST-BERLIJN (GPD) - De ergernis droop van hem af. Laurent Fignon keek venijnig vanachter zijn ovalen brilletje naar de drommen verslagge vers om hem heen, die wilden weten of hij zich ook na de proloog van de Tour de France nog altijd topfavoriet voelt. Want hij verloor in de eerste zes kilometer een halve minuut. Net als het tijdverschil waarmee Sean Kelly (25 seconden langzamer dan winnaar Jelle Nijdam) en Urs Zimmer- mann (39 seconden) de finish overschreden geen ramp, maar wel een indicatie voor de vorm van het moment. „Ik hoef toch geen duizend keer te zeggen dat ik geen topfavoriet ben. Dat hebben anderen er van gemaakt. Maar de realiteit is dat ik me zo goed mogelijk op deze wedstrijd heb voorbereid. Niet om te winnen, maar om een goede uitslag te rijden", beet hij van zich af. „Overal lees ik dat dit mijn laatste kans is om n me daar verschrikkelijk aan. Na deze Tour komt nog e-e-n. Dus ik maak me geen zorgen. Ik heb e< de rug, wat vooral een psychische zaak is geworden. Maar ik word van om overal te moeten lezen wat er met me aan de hand is. En de oplossing ligt in mezelf', stelde de Tour de France-winnaar van 1983 en 1984 getergd. „Bovendien heb ik in die jaren ook nooit een proloog van de Ronde gewonnen. Dit is maar een proloog en verder kunnen daar geen conclusies aan worden verbonden". Toch verdween hij, net als Kelly en Zimmerman - die blessureperikelen achter de rug hebben - vol twijfels naar het hotel. Want tussen al die proloogspecialisten zoals Jelle Nijdam, die uit zijn op een eenmalig suc ces, stond trots de Iep Stephen Roche die met een derde plaats bewees dat hij na een vakantie in Ierland uitstekend is hersteld van zijn slopende ervaringen in de Girö. Hij weet dat sommige van zijn concurrenten kwetsbaar zyn en weet dat hij ze nu onderuit kan halen. te bewijzen. Ik erger nog e-e-n en daarna moeilijke tijd achter Ook op het fysieke terrein speel de de aanwezigheid van de arts een rol, al was hij daar niet al te mede deelzaam over. „Het is niets bijzon ders, maar het wordt zo gemakke lijk verkeerd uitgelegd", verklaar de hij zijn terughoudendheid. Maai' als het niks bijzonders is, is er toch ook niets op tegen om het te zeg gen? Pluymers: „Je moet er voor zorgen dat zo'n jongen zo laat mo gelijk in de race kapot gaat. Dat is in feite de achtergrond van de be geleiding. Iedereen komt kapot te zitten. Het is het bekende verhaal van de verzuring van de spieren- dat moet je zo laat mogelijk laten gebeuren. Dat kun je doen met met een paar handigheidjes. Het is te vergelijken met de vijf kilometer schaatsen", zette de voormalig arts van de schaatsbond uiteen. „Na drie, vier minuten komt dat mo ment. In een kortere proloog zou dat geen zin hebben gehad, nu konden wé er wel iets aan doen". Welke handigheidjes dat zijn hield de ploegarts in het midden. Na een geheimzinnige glimlach zei hij: „Een specifieke training en specia le voeding horen daar ook bij". Nijdam, in een euforische stem ming, wilde niets weten van de grote invloed die „de dokter" had gehad. „Ik heb het 99 procent zelf gedaan. Zonder Pluymers had ik ook gewonnen. Ik kan lang door de verzuring heen gaan. Dat hebben onderzioeken in het verleden al be wezen. Op het laatst ga ik nog bijna even hard dan in het begin", zei hij. Inderdaad behoort Nijdam, zoon van tweevoudig wereldkampioen achtervolging Henk Nijdam, tot de hardrijders van de eerste categorie. Hij won dit jaar vier van de zes pro logen, waaraan hij deelnam. Reden te over voor Raas om opti mistisch te zijn. Wat hem angst in boezemde was de naar paniek nei gende nervositeit van de renner uit Zundert. Ook gisteren bezorgde hij zijn ploegleider bijna een zenuw toeval door op het allerlaatste mo ment een ander voorwiel te kiezen. „Ja, dat zijn zenuwen...", gaf hij toe. „Ineens dacht ik dat het beter was om een dicht voorwiel te pak ken". Overdreven spanning die hij kan compenseren met zijn grote klasse als tijdrijder. Jan Raas, die van opwinding tij dens de laatste fase de startlij st bij na opvrat, roemde zijn kwaliteiten. „Hij is één van de weiningen die zo lang boven de zestig kilometer reed. Hy is een prachtige tijdrijder. Beweegt alleen zijn benen en ver der niets. Hij rijdt gelijkmatig als een machine". Een machine met een hoofd, dat soms in verwarring is maar als het nodig is toch ook de zaken goed op een rijtje kan zetten. Zo vreesde Nijdam lange tijd dat de verander de weersomstandigheden hem in WEST-BERLIJN (GPD) - De Ronde van Frankrijk zal een keer in de twee jaar in het buitenland van start gaan. Dat zei Jean-Fran- cois Naquet-Radiguet, de nieuwe directeur-generaal van de Societé du Tour de France, gisteren tydens een kennismakingsbijeenkomst voor de pers in West-Berlijn. „Maar het is niet zo dat dit regel wordt, het blijft slechts een streven". Tourdirectie, waarin ook oud-Tourwinnaar Bernard Hi- nault zitting heeft (technische za ken), staat een verdergaande inter- nationalering van de Ronde voor. den het ook de eindstrijd te halen. Met name Connors blijft ieder een verbazen. De manier, waarop de 34-jarige Amerikaan na de suc cesvolle uitputtingsslag tegen Mi- kael Pernfors een strafexpeditie uitvoerde ten koste van Slobodan Zivojinovic, dwong andermaal groot respect af. De insiders, die voorspelden dat de knalharde ser vice van de Joegoslavische reus de vermoeid geraakte veteraan wel zou slopen, kwamen bedrogen uit. Connors vond er een pasklaar ant woord op en klaarde het karwei zelfs in drié sets: 7-6, 7-5, 6-3. Een goede massage, een heet bad, de telefoon uitgeschakeld en languit met de voeten op tafel had den „Jimbo" weer in topconditie gebracht. „Vroeger was ik een sportwagen, nu voel ik me een oud autootje dat woel lekker loopt. Maar ik ben blij dat ik nu eens een dag vrij heb. Vooral in mentaal op zicht voel ik me nogal vermoeid", aldus Connors, die morgen in de halve finales Pat Cash ontmoet. De Australiër had tegen Mats Wilan- der eveneens het minimum aantal spelreeksen (6-3,7-5,6-4) nodig om voor de derde keer de Wimbledon- illusies van de Zweed aan gruzele menten te slaan. Pikant detail: Mi- chiel Schapers is tot dusverre de enige die Cash (hij verloor gisteren niet 'e'en keer zijn opslag) een set afpakte. Blijft Connors net zo degelijk tennissen als tegen Zivojinovic, dan lijkt zijn zevende finaleplaats op Wimbledon onvermijdelijk. On danks dat het 1.93 meter lange en 100 kilo zware maatje van Boris Becker 25 aces produceerde, daar mee zijn totaal in drie partijen op 74 brengend, liet Connors zich geen moment uit balans brengen. De Amerikaan bestookte Zivojino vic, vorig jaar nog in de halve fina les in Londen, op zijn beurt vanaf de achterlijn met uiterst effectieve ballen. „Dat ik een wedstrijd op die ma nier nog steeds kan bepalen, komt omdat ik aanvallend denk. Ik sta wel aan de baseline, maar met de intentie om punten te scoren en niet, zoals Wilander of Lendl meer doen, om te wachten op een fout van de tegenstander", realiseerde Connors zich na lang nadenken. Lendl had die gedachtengang eer der al min of meer beaamd. On danks zijn knappe overwinning op Henri Leconte (7-6,6-3, 7-6) besefte de Tsjechoslowaak dat zijn spel op gras nog allesbehalve perfect was. „Het is een moeilijk en lang proces om te leren hoe je daarop uit te voeten moet en ik ben daar nog steeds mee bezig", aldus de Oost europeaan. „Op gravel kun je meer aanval len of harder gaan slaan, maar op gras heeft dat geen zin. Je kunt weinig veranderen als het niet loopt". Daar had Lendl gisteren in elk geval geen enkele reden toe. Ondanks het feit dat Leconte vol bravoure had aangekondigd de nummer 'e'en van de wereld „op nieuw te kunnen verslaan; ik ken hem goed en gras is niet zijn lieve lingsoppervlak", moest de vrolijke Fransman na afloop behoorlijk in binden. „Ongelooflijk, wat stond Ivan te serveren. Ik speelde niet slecht, maar hij heeft me overdonderd. Heel anders dan twee jaar geleden, toen ik hem hier uit de kwartfina les hield. Ik ben nu echt geïmpo neerd. Blijft Lendl in deze vorm, dan wint hij het toernooi", meende Leconte, die voor de vierde achter eenvolgende keer van Lendl ver loor. „Gek eigenlijk. Toen hij niet zo hoog stond op de wereldrang lijst won Henri regelmatig van me, maar sinds hij in de top-tien staat ben ik hem steeds de baas geble ven. Het is een kwestie van zijn grilligheid tegen mijn degelyk- heid", constateerde Lendl droog. De „pseudo-Amerikaan" kan morgen zijn tanden stukbijten op Stefan Edberg, die als enige van de vier overgebleven hoofdrolspelers nog nooit de halve finales op Wim bledon heeft bereikt. Edberg re kende gisteren af met zijn landge noot Anders Jarryd (4-6, 6-4, 6-1, 6- 3). Hoewel Lendl een 4-3-voor- sprong op hem heeft, won de Zweed wel hun enige grasontmoe ting: twee jaar geleden in vijf sets tijdens de halve finales van de open Australische titelstrijd. Zou Edberg dat huzarenstukje op Wim- bledon morgen herhalen, dan le vert Zweden sinds vijfvoudig win naar Björn Borg eindelijk weer eens een finalist. de proloog nog de das om zouden doen en de in de vroege ochtendu ren gestarte Tsjech Jurco verras send de zege zou opleveren. Een andere favoriet voor de proloog winst, de Pool Lech Piasecki, hielp hem over die angst heen. „Toen hij kort voor mij had gereden en een uitstekende tijd had gemaakt, wist ik dat ik kon winnen". Maar in Tourstarts in New York en Tokio, zoals Naquets voorganger Felix Levitan wel eens opperde, ziet men niets. „Op zich zijn het goede ideeen, maar die moetje ook weer niet overdrijven. Dat werkt vaak averechts". Duidelijk is in elk geval dat de Tour de France geen eenmanszaak meer is, zoals ten tijde van Levitan in feite wel het geval was. Naquet- Radiguet: „We zullen als een team werken. Samen moeten we een zo goed mogelijk product zien te leve ren". Een ommezwaai van het be leid is overigens niet te verwach ten, aldus de nieuwe 'baas'. Exclusief voor de gemeen schappelijke pers dienst (de persorganisatie waarbij deze krant is aangesloten) geeft Hennie Kuiper, die tegen zijn wil in Nederland is achterge bleven, zijn visie op gebeurte nissen in de Ronde van Frank rijk. Vandaag de eerste afleve ring. Onder een gemoedelijk Duits zonnetje is het dank zij Jelle Nij dam een fantastische Tour-start geworden voor Nederland. Ik weet hoe belangrijk dat is voor een -ploeg. In het verleden heb ik zelf van nabij meegemaakt hoe Didi Thurau en Eric Vander aer- den via de proloog in het geel kwamen. Zo'n snel succes ver hoogt de stemming in de ploeg meteen. Er valt nu immers een he le druk weg voor de mannen van Jan Raas, die het toch al voorna melijk van de eerste twee weken moeten hebben. Dat Jelle Nijdam het gisteren heeft waargemaakt, komt voor mij niet helemaal als een verras sing. Hij had immers al een ge weldige aanloop naar de Tour en is nu in Wèst-Berlijn tegen de druk die er op zijn schouders lag bestand gebleken. Het rijden van een proloog heeft voor zestig pro cent te maken met de morele in stelling van een renner. Voor de rest komt het dan op zijn specifie ke kwaliteiten aan. Wat dat laatste betreft hebben we maar weer eens gezien dat een tijdrit een specifiek onder deel blijft van het wielrennen. Het gaat weliswaar maar om se conden, maar zo'n proloog geeft toch altijd een indicatie van de vorm van bepaalde renners. Het is me daarbij opgevallen dat juist de renners die zich in kleine etappe-wedstrijden op de Tour hebben voorbereid, er gisteren heel goed uitgesprongen zijn. Die renners hebben net iets meer rust gehad dan de anderen die een zwaarder programma achter de rug hebben. Renners, die zoals Nijdam voor de kleinere wed strijden hebben gekozen, kregen gisteren het grote mes gemakke lijker rond. Een aangename verrassing was voor mij het optreden van de Oosteuropeanen. Jurco, Lang en Piasecki hebben bewezen dat nu ook renners uit de Oostbloklan den rijp zijn voor het profwiel- rennen. Met name Jurco zette een tijd neer waarop veel renners zich later hebben stuk gebeten. De aanwezigheid van zulke renners komt de spanning in de Tour al leen maar ten goede. Het lijkt me interessant om ook eens de verschillen van de vijf renners die ik voor het eindklas sement heb getipt te vergelijken. Dan springt Roche er heel duide lijk uit. Als hij de Ronde van Ita- lië niet had gereden, was hij vol gens mij nog een paar seconden sneller geweest. Natuurlijk heeft hij met zijn derde plaats nu al goede zaken gedaan, want voor Roche komt het uiteindelijk toch op de laatste week aan. Ik ver wacht dat Roche vandaag na de ploegentijdrit al in het geel komt. Van Hampsten en Herrera had ik voor wat de proloog betreft niet zulke hoge verwachtingen. Zij zullen, totdat de bergen er zijn, nog wel een tijdje anoniem blijven. Laurent Fignon, die de laatste weken steeds heeft geroepen heeft dat hij er in de Tour zou staan, heeft het meteen al lelijk laten af weten. Dat is een teken aan de wand. Hij verliest nu al meer dan twintig seconden op Roche en dat is veel te veel. Ik plaats daarom nu al een groot vraagte ken achter zijn kansen, want zijn humeur zal er na gisteren beslist niet beter op geworden zijn. Kelly krijgt van mij nog wat respijt vanwege zijn blessure. Aan zijn pedaaltred kon ik zien dat hij er vandaag of morgen wel doorheen komt. Zijn positie is daarom na de proloog nog niet zo verontrustend. HENNIE KUIPER VANDAAG 14.50-17.10 BBC 1 Tennis: Wim bledon. 14.55-20.30 BRT 2 Tennis: Wim bledon. 15.00-17.00 Did 2 Tennis: Wim bledon. 15.02-21.00 BBC 2 Sports: ten nis (Wimbledon) en cricket (En- geland-Pakistan). 15.02-21.00 BBC 2 Sports: ten nis en cricket. 18.35-18.50 BRT 1 Wielrennen: Tour de France. 20.50 BRT 2 Wielrennen: Tour de France. 22.10-22.55 Did 2 Die Sport-Re portage: tennis (Wimbledon), zwemmen (Duitse kampioen schappen) en zeilen (WK in Kiel). 22.30-23.05 SCH Supersport. 23.00-23.30 Ned 2 Tennis: Wim bledon. 23.00-23.30 Did 1 Wielrennen: Tour de France. 23.00-00.25 BBC 1 Sports: ten nis en atletiek. 23.20-23.50 BBC 2 Cricket: En- geland-Pakistan. MORGEN 09.30-10.00 SCH Play golf. 11.50-13.55 BBC 1 Cricket: En- geland-Pakistan. 14.35-15.00 BBC 2 Tennis: Wim bledon. 14.50-17.10 BBC 1 Tennis: Wim bledon. 14.55-20.30 BRT 2 Tennis: Wim bledon. 14.55 Did 1 Tennis: Wimbledon. 15.00-18.15 Ned 2 Tennis: Wim bledon. 15.02-21.00 BBC 2 Sports: ten nis en cricket.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15