OPEC-landen willen lagere olieproduktie Dollar stuwt aandelen omhoog Center Pares over de grens 200.000-STE PENNIE "S3 IMFmeer geld voor ontwikkelingslanden Japan spoelt minder door Cao Shell aanvaard Stress bedreigt vooral de kniezende manager Cor Wolters- Samsom steunt fusie Kluwer Air Holland naar de beurs ZATERDAG 27 JUNI 1987 ECONOMIE PAGINA 7 Olieprijs op peil houden WENEN (UPI/AP) - De olieministers van de OPEC (Orga nisatie van Olie Exporterende Landen) zijn gisteren over eengekomen om in het vierde kwartaal van dit jaar minder olie te produceren dan het voorgenomen produkieplafond van 18,3 miljoen vaten per dag. De olieprijs lijkt hiermee voorlopig in een rustiger vaarwater te komen. Minister Rilwanu Lukman van Nigeria, voorzitter van het oliekar tel, en de Indonesische minister Soebroto verklaarden dat het uit eindelijke produktieplafond voor de laatste drie maanden van dit jaar tussen de 16,6 en de 18,3 mil joen vaten per dag zal komen te lig gen. In het kader van hun halfjaar lijkse beraad in Wenen discussieer den de olieministers voornamelijk over de vraag hoe ver de produktie kan worden opgevoerd zonder de stabiliteit van de wereldolieprijzen in gevaar te brengen. De huidige gemiddelde prijs bedraagt 18 dol lar per vat. In december vorig jaar was afge sproken om de gezamenlijke olie produktie in de eerste helft van 1987 te beperken tot 15,8 miljoen vaten per dag, waarna zij in het derde kwartaal zou mogen stijgen tot 16,6 en in het vierde kwartaal tot 18,3 miljoen vaten. Een aantal OPEC-landen, met Iran voorop, heeft zich echter steeds voorstan der verklaard van een handhaving van het huidige produktieplafond voor de rest van het jaar. De ministers hebben zich nu klaarblijkelijk kunnen vinden in een compromis, waarbij de pro duktie in juli weliswaar mag stij gen tot de afgesproken 16,6 mil joen vaten, maar in het vierde kwartaal lager zal uitvallen dan was voorgenomen. Soebroto ver klaarde dat de richtprijs van acht tien dollar per,vat ook voor de rest van dit jaar zal worden aangehou den. Een ander punt van discussie vormt het feit dat Irak van plan is later dit jaar zijn olie-produktie fiks op te voeren tot ver boven de door de OPEC vastgestelde quota. De Iraanse olieminister Gholamre- za Aghazadeh zei tegen verslagge vers dat momenteel nog bekeken moet worden of per 1 september een verdere produktie-uitbreiding haalbaar is. _mige landen de broekriem moeten aanhalen en strenge bezuinigings maatregelen moeten nemen om hun economie op het rechte pad te krijgen. Het doel is evenwel altijd aanhoudende economische groei. Hervorming van de economie en groei gaan samen, zo verklaarde Camdessus. ARNHEM - De Postbank vier de gisteren het heuglijke feit dat de 200.000-ste Pennie-reke- ning werd geopend. De zesjari ge Chantal Hammink uit Arn hem was de gelukkige spaar der, die uit handen van direc teur Verkoren van betalings verkeer! sparen van de Post bank een paar rolschaatsen kreeg. De Pennie-rekening is in de plaats gekomen van het vroeger schoolsporen. (foto Postbank) TOKIO (Rtr) - Japan heeft een apparaatje op de markt ge bracht dat het geluid van een doorspoelend toilet nabootst en zodoende veelvuldig door trekken moet ontmoedigen. Hiermee willen de Japanners verspilling van water tegen gaan in een periode dat er droogte heerst. Het apparaatje vooral bedoeld voor damestoi letten. De Japanse vrouwen staan in hun land erom bekend dat zij na elk bezoek aan het toi let maar liefst drie keer door trekken. Een kantoorklerk ver klaart dit als volgt: "De eerste keer is om ervoor te zorgen dat het toilet schoon is, de tweede keer om genante bijgeluiden op de achtergrond te drukken en de derde keer om het toilet schoon achter te laten". ROTTERDAM (ANP) - De leden van de Industriebond FNV en de Indus trie- en Voedingsbond CNV hebben met tegenzin het eindbod geaccep teerd dat Shell eerder heeft gedaan voor een nieuwe tweejarige cao (4000 werknemers). "Inhoudelijk is het eigenlijk afgewezen, maar omdat er niet meer haalbaar is, zijn de leden er akkoord mee gegaan", zei bestuurder Piet Jansen van de Industriebond gisteren na de laatste ledenvergade ring in een serie van vier. Volgens Jansen en CNV-bestuurder Rienk van Splunder hebben de vakbondsleden vooral moeite met de weigering van Shell om de verkor ting van de arbeidstijdstijd uit te breiden. Shell voelt hier niets voor omdat verdere ATV geen banen zou scheppen en omdat het bedrijf toch al moeite heeft met het vinden van technisch personeel. Ook de salarisverbetering in de nieuwe cao is volgens de vakbondsle den te mager. Half miljard in buitenland investeren UTRECHT (ANP) - Onderne mers en mensen in leidinggeven de functies kunnen het in hun werk niet stellen zonder een vleugje levensblijheid. Sombere managers hebben een veel grote re kans om te falen en in een later stadium ziek te worden. Steun van collega's en een prettig pri- véleven kunnen hen voor die neerwaardse spiraal behoeden. Dat stelt de Utrechtse psycho loog R. D. de Jong, die heeft on derzocht hoe managers zich red den onder spanning. De Jong promoveerde gisteren tot doctor in de sociale wetenschappen. De autoritaire 'alles-regelaar' aan het hoofd van een bedrijf is volgens De Jong een uitstervend ras. De produktieprocessen, en daardoor de bedrijven, zijn de af gelopen decennia zo ingewik keld geworden dat er meer men sen nodig zijn om de boel te run nen. Bovendien slikken werkne mers en medewerkers een auto ritaire opstelling tegenwoordig vaak niet meer. Een leider moet het dan ook niet meer alleen hebben van zijn- vakkennis, maar ook van zijn so ciale kwaliteiten. Hij moet in staat zijn zijn medewerkers te ondersteunen, maar vooral ook niet bang zijn zichzelf te laten steunen. De Jong: ,,Veel mana gers zijn daar huiverig voor. Ze houden niet zo van dat persoon lijke gepraat en willen bever niet het achterste van hun tong laten zien, omdat ze dat zien als een te ken van zwakte. Uit mijn onder zoek kun je juist opmaken dat hun succes mede afhangt van het vermogen over problemen te praten". Veel managers voelen zich sterk betrokken bij hun werk en nemen dat werk zo serieus, dat zij slecht tegen veranderingen kunnen, zo blijkt voorts uit het proefschrift. De Jong zet dan ook vraagtekens bij het 'knijp-en- piep-systeem' dat in sommige bedrijven opgeld doet. Een afde- bng of bedrijfsonderdeel wordt 'geknepen', bij voorbeeld door er mensen weg te halen. Als de be trokkenen niet gaan piepen en protesten uitblijven zit het wel goed, redeneert de directie. Wie de reorganisatie niet aankan wordt vanzelf ziek en dat is dan een mooie gelegenheid om 'dor hout' kwijt te raken. Volgens De Jong is dat een heel verkeerde redenering: juist degenen met een sterke betrok kenheid zullen niet zo snel kla gen, stilzwijgend langer gaan werken en uiteindelijk ziek wor den. Een verlies voor het bedrijf, omdat dit nu juist de mensen zijn met hart voor de zaak. De Jong neemt aan dat deze si tuatie zich, door het alom invoe ren van arbeidstijdverkorting, nogal eens voordoet. Sociale on dersteuning door collega's en thuis, kan ook hier voorkomen dat iemand slechter gaat werken en uiteindelijk ziek wordt. Mana gerstrainingen waarin leidingge venden sociale vaardigheden aanleren kunnen hierbij helpen, aldus de promovendus. GENEVE (Rtr) - De economi sche situatie van de ontwikkelings landen wordt weer slechter en er moeten op grote schaal nieuwe po gingen worden ondernomen om die landen te helpen. Dit heeft de algemeen directeur van het Inter nationale Monetaire Fonds (IMF), Michel Camdessus, gisteren ge zegd in de Economische en Sociale Raad van de Verenigde Naties in Genève. De industrielanden moeten er al les aan doen om te voorkomen dat er stagnatie optreedt in de we reldeconomie. Een van de maatre gelen die nodig zijn is het openen van de markt voor produkten uit de Derde Wereld. Vooral de armste landen, zoals die ten zuiden van de Sahara, moeten veel meer steun krijgen, aldus Camdessus. Het is noodzakelijk dat de inter nationale gemeenschap de arme landen weer hoop geeft door de be reidheid te tonen meer hulp te ge ven. Daarmee kunnen die landen worden gesteund in hun pogingen om hun economie weer op gang te krijgen. Camdessus wees erop dat zijn voorstel om de 'Structural Ad justment Facibty', het IMF-fonds voor hulp aan de armste landen, te verdrievoudigen door de zeven grote industrielanden goed is ont vangen. De huidige omvang van het fonds, 380 miljoen dollar, is vol strekt onvoldoende, zo zei de IMF- topman. Camdessus betoogde verder dat de schuldenlanden in Latijns- Amerika tijd nodig hebben om ver anderingen aan te brengen in hun economische situatie. De commer ciële banken moeten hun kapitaal stroom naar die landen niet onder breken. Voor de Latijns-Ameri kaanse landen die bereid zijn om hun economie vergaand te wijzi gen is het uiterst belangrijk dat ze op tijd extra leningen krijgen. Het IMF gaat ervan uit dat som- Koninklijk Het Rotterdamse massagoed- overslagbedrijf Frans Swarttouw mag voortaan het predikaat Ko ninklijk voeren. In verband met het honderdjarig bestaan is dit aan het bedrijf toegekend. Eerder dit jaar werd ook het honderdjarige kruideniersconcern Albert Heijn op deze wijze onderscheiden. Vergelding De speciale handelsgezant van tenbeurzen oppermachtig door de Newyorkse effectenbeurs ook de Amerikaanse regering, Clayton volledig de marsroute uit te stippe- de scherpe prijsdalingen op de Yeutter, heeft de Europese Ge- len. De Britse uitgever Robert grondstoffenmarkt een positief ge meenschap opnieuw gedreigd met Maxwwell meldde zich als nieuwe geven. Daarnaast liet ook de obli- vergeldingsmaatregelen indien de gatiemarkt van Wall Street een gemeenschap daadwerkelijk over- .„r n vast beloop zien. In Amsterdam gaat tot een extra heffing op QOOi C/. WdycMlaai steeg de prijs voor de dollar naar f plantaardige oliën en vetten. Hier-2,08, maar woensdag werd in New bij zullen de VS waarschijnlijk niet gegadigde voor Kluwer, waardoor York niet meer dan f 2,045 betaald. Dinsdag zette de draai al in op geruchten dat die dag de FED, het bestuur van de gezamenlijke Ame rikaanse centrale banken, begon nen was op de valutamarkt in te grijpen. De FED zou ditmaal be vreesd zijn dat de dollar tè hard van stapel liep. Daarom begon het Amerikaanse centrale bankwezen deze week de dollar op groot scheepse wijze te verkopen. Door de hoge dollarinzet begon nen ook de meeste andere effecten beurzen in de vrije wereld hoog van de toren te blazen. Een grote uitzondering was Tokio, waar de oplopende dollar juist een positief effect zou doen verwachten. Maar het Japanse beleggingskapitaal NOTTINGHAM (GPD) - Center Volgend jaar wordt bij Verneuil, Pares, het vroegere Sporthuis Cen- ten westen van Parijs het park 'Les trum, is over de grens gegaan. Een typisch Nederlands idee - een bun galowpark met overdekt zwem bad, sporthallen en gelegenheid tot openluchtrecreatie - verrijst nu overal in Europa. Over twee weken gaan de slagbomen van het 'Sher wood Forest Village' bij Notting ham (zo'n 200 kilometer ten noord oosten van Londen) voor het eerst open voor betalende gasten. Jubel na verbod op walvisvangst BOURNEMOUTH/DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Interna tionale Commissie voor de Walvis vangst de wetenschappelijke jacht op de grote zeezoogdieren aan strikte voorwaarden te binden is door de internationale milieuorga nisatie Greenpeace met enthou siasme ontvangen. Het betekent dat jaarlijks honderden walvissen minder gedood zullen worden, zo reageerde Greenpeace gisteren. De milieuorganisatie noemt dit een grote stap vooruit, vooral om dat de Verenigde Staten de moge lijkheid hebben gekregen econo mische straffen op te leggen als landen zich niet houden aan de re solutie, die door een meerderheid van de aangesloten landen werd aangenomen. Landen die trachten hun com merciële walvisvaart, al dan niet onder het mom van wetenschappe lijk onderzoek, voort te zetten Bois Francs' in gebruik genomen. En zojuist is in Bispingen (ten zuiden van de Duitse stad Ham burg) grond aangekocht voor nog eens 600 bungalows en een subtro pisch zwemparadijs. En dat is nog maar het begin, want alleen al in Groot-Brittannië moeten uiteinde lijk vijf tot zes parken komen. Eén op de drie Nederlanders heeft weieens in een huisje van Sporthuis Centrum gelogeerd: jaarlijks kiest 10 procent van de vakantiegangers voor een van de zeven Nederlandse of twee Belgi sche parken. De bungalows zijn daarmee in amper twintig jaar tijd verreweg de grootste vakantiebe stemming geworden, maar daar mee was de Nederlandse markt wel vol. Twee jaar geleden besloot het concern van de Rotterdamse za kenman Piet Derksen zijn wieken in het buitenland uit te slaan: in de gedachten van het bedrijf hoort België nog steeds bij ons. Omwille van de Fransman, de Duitser en de Engelsman die hun tong breken over het 'Sporthuis' Centrum' ging het concern 'Center Pares' heten. Besloten werd als eerste in Enge land aan de slag te gaan. Doorslag gevend hierbij was de steun die Center Pares kreeg van de English Tourist Board. Uit diverse onder zoeken bleek ook dat de Britse markt voor korte vakanties in ei gen land aan het aantrekken is. Toen Center Pares zich dus ander half jaar geleden aandiende, werd het concern warm onthaald. Er kwam 6 miljoen gulden subsidie den getroffen kunnen worden door van de Britse staat (de hoogste sub een verbod. Japan had in Bourne mouth al had aangekondigd in het kader van een twaalf jaar durend onderzoekprogramma jaarlijks 825 dwergvinvissen en 50 potvissen nodig te hebben. De hele weten schappelijke wereld heeft genoeg aan hooguit vijf van deze zoogdie ren, meent de walviscommissie echter. IJsland en Japan hebben woe dend gereageerd op het besluit van de Internationale Walvisvaartcom missie doorgaan. Dit jaar kost de commerciële walvisvaart, onder Drijvende walvisverwerkende fabrieken, onder meer uit Japan, richtten het mom van wetenschappelijk on- tot vorig jaar ware slachtingen aan onder het steeds dunner wordende derzoek, 1555 walvissen het leven walvisbestand. Nu mogen alleen nog voor wetenschappelijke doeleinden en de komende 12 jaar zullen nog walvissen worden gevangen. 11.340 dieren worden gedood. sidie die ooit op toeristisch gebied is gegeven) en de raad voor toeris me bevorderde het krijgen van ver gunningen. In Groot-Brittannië moeten er vijf of zes van deze parken komen; het betekent dat Center Pares on geveer een half miljard gaat inves teren. Het laten bij eentje "zou een totaal zinloze investering" zijn, zo zegt Peter Moore, de lokale Center Parcs-directeur. "Je gaat een ver- wachtinspatroon kweken en ook hier willen we de Center Pares de filosofie aanhouden, dat een park zich richt op de bevolking in een straal van twee uur rijden". Nottingham is als eerste park- plaats gekozen omdat men daar ge schikte grond (ruim 200 hectare) kon kopen, omdat de stad vanwege de ooit in de naburige bossen zwer vende Robin Hood een magische aantrekkingskracht heeft en ten opzichte van Londen gunstig is ge legen. Het zijn ook vooral Londe- naren die hebben bijgedragen tot het ongekende fenomeen dat een aantal tv-spotjes leidde tot een wa re stortvloed van boekingen. Op dit reclame-campagnesucces gaat een aantal studenten economie af studeren. Waar het volgende Engelse park komt is nog niet bekend. Men denkt aan plaatsen ten westen en ten zuiden van Londen en richt de blik richting het Schotse meren- district. Een probleem daar is dat terreinen van de omvang van het Sherwood Forest Village nauwe lijks te krijgen zijn: mocht er ooit Center Pare in Schotland verrijzen, dan zal het in ieder geval een stuk kleiner zijn. ZWOLLE (ANP) - De centrale on dernemingsraad van het uitgevers concern Wolters Samsom steunt het voornemen van de raad van be stuur om een volledige fusie aan te gaan met collega Kluwer uit De venter. De cor heeft dat gisteren meegedeeld. De cor zegt de toezegging te heb ben gekregen dat de centrale on dernemingsraden van zowel Klu wer als Wolters Samsom in een vroeg stadium betrokken zullen worden bij de verdere uitwerking van de nieuwe organisatie. De cor van Wolters Samsom heeft zich op het standpunt gesteld dat de fusie geen gedwongen ontslagen tot ge volg mag hebben. BENZINE - De prijs van een li ter benzine gaat maandag met een cent omlaag. Dat betekent dat een liter superbenzine aan de zelftank- pomp 161 cent gaat kosten en een liter gewone benzine 156 cent. Dat hebben de benzinehandelaren gis teren in Rotterdam bekend ge maakt. AMSTERDAM - Amsterdam Jonesindex voor industriële aan- alïeen de invoer van landbouwpro- dit aandeel weer fors in koers be- dukten uit de EG treffen, maar ook gon te stijgen en de fusiekoorts op die van industrieprodukten, zo de Amsterdamse effectenbeurs sti- waarschuwde Yeutter. muieerde. Dit waren zo de belang- Air Tnriia rijkste feiten van deze beursweek. r\ir inula Het meest opvallende was toch Air India gaat weer op Amster- wel de dominante positie van de dam vliegen. Met ingang van 9 juli Amerikaanse dollar, die steeds zullen de Boeing 747-vliegtuigen meer voelbaar wordt. Deze munt van deze maatschappij tweemaal zette de nieuwe beursweek zeer per week Schiphol aandoen op de vast in, onderging daarna een diensten Bombay-New Delhi via scherpe reactie, maar begon ander- Amsterdam naar Londen. Dit is maal met een klimpartij. Voor vele gisteren door de maatschappij in effectenbeurzen betekende dit een Amsterdam bekendgemaakt. Laat- krachtige deining aan het koersen- stelijk vloog Air India in 1983 lijn- front. diensten op Amsterdam. Deze wer- Ook Wall Street begon de week den toen na een korte periode weer zeer vast, met een sprong van 25 gestaakt. punten die het niveau van de Dow- ligt al geruime tijd op een seintje te wachten zich op grootscheepse wijze op Wall Street te storten zo dra de dollar maar even een op gaande ontwikkeling laat zien. Door de enorme handelsover schotten van de afgelopen jaren is er binnen Japan een gigantisch ka pitaal verzameld, dat de beurs van Tokio fors heeft doen opblazen. Ja panse beleggers richten daarom hun blikken naar elders. Het forse herstel van Wall Street in juni zou dan ook grotendeels aan Japanse aankopen te danken zijn geweest. In Amsterdam was het de alge mene beursindex maandag einde lijk gelukt boven de 301 van 5 sep tember 1986 uit te komen. Dat heeft lang geduurd, omdat onze beurs door de harde gulden, even als de beurzen van Frankfurt en Düsseldorf, die met een eveneens harde mark te maken kregen, zwaar onder druk kwam te staan. Dit jaar zakte het algemene beurs- cijfer zelfs tot 257 weg. Maar nu be reikte de index het niveau van 303,6, dank zij een willige stem ming voor vrijwel alle fondsen. Toch hebben vooral de interna tionals en de uitgeversaandelen, die onder de index handel zijn op genomen, aan de succes gewerkt. Beide staan al enige tijd boven hun top van 1986. De lokale industrie is daarentegen met een stand van 260 thans nog ver verwijderd is van de 304 van vorig jaar. Ondanks alles blijft Amsterdam enigszins labiel en duidelijk overgeleverd aan' de luimen van de dollar. Toen deze munt donderdag een neiging tot licht herstel vertoonde, schoot het koerspeil ter beurze weer omhoog. De aandelenmarkt liet week flin ke koers verbeteringen koers. Tot vijf procent voor Akzo, Océ-Van der Grinten en Nutricia èn onder de uitgevers voor Kluwer, Elsevier, VNU en De Telegraaf. Wolters Samsom en Wegener hadden moei te hun oude koers te behouden en Gamma, Hoek en KBB waren rond vijf procent in reactie. Opmerkelijk was ook de reactie van onze obligatiemarkt op het dollargedrag. De vaste stemming voor de Amerikaanse munt zette BEI JRS W E E K STRAF - Het Amerikaanse mi nisterie van handel heeft besloten een strafheffing te leggen op de in voer van beeldbuizen voor kleu rentelevisies uit Canada, Japan, Zuid-Korea en Singapore. Deze landen zouden de beeldbuizen te gen dumpprijzen op de Ameri kaanse markt brengen. De invoer van beeldbuizen uit deze landen heeft een waarde van 222 miljoen dollar per jaar. Meneba trekt lering uit het verleden ROTTERDAM (ANP) - De me dedeling dat het eerste halfjaar van 1987 een winst van 750.000 gulden zal brengen kon de som bere stemming tijdens de jaar vergadering van Meneba vrijdag in Rotterdam niet laten verdwij nen. "Arrogantie en grootheids waan net als bij Bredero de be langrijkste oorzaken van de hui dige slechte situatie", aldus een der aandeelhouders bitter. Een ander vond dat commissarissen zich moesten schamen voor het uitbrengen van het jaarverslag, nog een ander dat de raad van commissarissen te duur was voor de geleverde prestaties en dat dus de vergoeding omlaag zou moeten. President-commissaris Bartels wilde niet in discussie gaan over het verleden. De Meneba-top kijkt na de veiligstelling van de financiering met optimisme naar de toekomst. "Een te zonnige kijk", vonden verschillende aan wezigen. Op één punt kon het bestuur aandeelhouders geruststellen: geen nieuwe avonturen meer, is het motto. Meneba blijft bij zijn leest na de debêcles in de vuil- verbrandings- en recreatiesector in het verleden. Ook de suggestie vanuit de nieuwe Belgische bak kerij te gaan meedoen met de huidige broodoorlog om markt aandelen te behouden, werd af gewezen. Bartels zei niet op nieuw volgend jaar mededelin gen te moeten doen over nieuwe verliezen uit avonturen. Investeringen betreffen nu geen uitbreidingen meer. In Ne derland investeert Meneba dit jaar 28 miljoen en in België 7 mil joen gulden. Volgend jaar zullen de investeringen de afschrijvin gen nog iets overtreffen. Daarna zullen zij uit de afschrijvingen worden gefinancierd. De sanering waaraan nu wordt gewerkt en die zo'n 200 banen gaat kosten, onder meer in Lei den, moet leiden tot herstel van het rendement van het concern. Over enkele jaren moet een ren dement van ongeveer 10 procent op het eigen vermogen mogelijk zijn, aldus het bestuur. de obligaties zó onder druk dat de index hier in twee dagen een vol punt verloor. Toen woensdag de stemming voor de dollar keerde, sloeg de obligatiemarkt om en boekte een scherpe verbetering om donderdag prompt het hoofd weer te laten hangen bij het minste dol larherstel. De Europese optiebeurs had het druk en het aantal afgesloten con tracten steeg van 228.500 tot 278.000. Groot was de belangstel ling voor Akzo, die op de meeste dagen met afgesloten calls verre weg nummer één was. Maar ook wist de KLM op één dag de eerste plaats te bezetten. Philips was meestal nummer twee. De interes se voor index-opties bleef groot. SCHIPHOL (ANP) - Air Holland, een charter-luchtvaartmaatschap pij, krijgt nieuwe aandeelhouders en streeft op wat langere termijn naar beursnotering. Er worden nieuwe aandelen uitgegeven en daarvan gaat een groot deel naar de Nederlandse Participatiemaat schappij (NPM) en naar de partici patiemaatschappij van de Amro- bank, die op haar beurt die aande len gedeeltelijk doorspeelt naar particuliere beleggers. Over enkele jaren moet dan beursnotering vol gen. Dit hebben woordvoerders van de participatiemaatschappij en de Amrobank meegedeeld. Air Hol land is nu nog voor tachtig procent in handen van de Transol-groep. Dit belang wordt teruggebracht tot 35 procent.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7