Kosten van specialist zelf betalen rfllPj SLjN Parketpolitie gebaat bij betere coördinatie Ginjaar-Maas: kleine scholen op platteland niet snel weg Huurdersverbond tegen servicekosten in huur BLOKKADE Overbelasting als gevolg nieuwe cellen; vervoer verdachten in de knel Kamer stemt in met erkenning tandprothetiei bulthuis 198 VRIJDAG 26 JUNI 1987 BINNENLAND PAGINA 3 Ziekenfondspatiënten dupe conflict: DEN HAAG (ANP) - Ziekenfondsverzekerden moeten vanaf aanstaande woensdag, 1 juli, zelf de rekening van hun medisch specialist betalen. Op die dag begint name lijk een 'contractloos tijdperk' tussen de ziekenfondsen en medisch specialisten. Dat is gisteren definitief gebleken op een ledenvergadering van de Landelijke Specialisten Vereniging LSV in Den Haag. DEN HAAG (GPD) - Het Neder- lands Verbond van Huurders wil dat verhuurders per 1 juli geen mo gelijkheid krijgen om een deel van de servicekosten over te hevelen naar de kale huur. Het gaat om kos ten voor onder meer het installeren en onderhouden van liften, de groenvoorziening, isolatie en de aanleg en het onderhoud van de centrale verwarming. Overheveling van die kosten naar de kale huur is volgens het NVH in strijd met de huurprijzen- wet en jaagt huurders bovendien op extra kosten. In een kort geding gisteren voor de president van de Haagse rechtbank eiste de huur dersorganisatie daarom een ver bod van de regeling. Groenvoorziening, liften, isolatie en cv-installatie zijn eigenlijk voor zieningen die in de huur doorbere kend zouden moeten worden. In veel gevallen heeft of de verhuur- der of het rijk jaren geleden beslo ten om die kosten niet in de huur, maar in de servicekosten te bere kenen. Voor de huurder lijkt dat niets uit te maken, maar volgens het NVH is dat niet juist. Bij huurverhogingen is namelijk wel gekeken naar de kwaliteit van de woning. Woningen waar de huurprijs meteen correct berekend is, hebben in de loop der jaren een gewone huurverhoging gehad. Wo ningen waar de kosten in de servi cekosten werden doorberekend, hadden naar verhouding tot de kwaliteit een te lage huur en kwa men dus onder de huurharmonisa- tie te vallen. In veel gevallen betalen huur ders van dergelijke woningen in middels een gewone huur en daar bovenop nog eens extra service kosten. Als de servicekosten straks in hun huur door worden bere kend, betalen ze tientjes huur meer dan bewoners van vergelijkbare woningen waar een dergelijke fout niet is gemaakt of inmiddels door de kantonrechter is gecorrigeerd. Veel huurders hebben namelijk de opbouw van de servicekosten de afgelopen jaren met succes bij de rechter aangevochten. Daarom heeft staatssecretaris Heerma (volkshuisvesting) de verhuurders nu per 1 juli toegestaan de kosten De specialisten en de ziekenfond sen zijn er niet ingeslaagd hun con flict, dat een jaar geleden begon, op tijd bij te leggen. Bovendien heb ben slechts weinig specialisten ge bruik gemaakt van de mogelijk heid individueel een overeen komst met een ziekenfonds te slui ten. Ziekenfondspatiënten moeten nu de rekening eerst zelf betalen. De ziekenfondsen hebben al laten weten dat zij het bedrag dan snel aan hun verzekerden zullen over maken. De ruzie tussen ziekenfondsen en specialisten brak vorig jaar uit, toen de Vereniging van Nederland se Ziekenfondsen (VNZ) in een be leidsnota pleitte voor budgettering van de kosten van specialistische hulp. Die kosten moesten volgens de ziekenfondsen deel gaan uitma ken van het ziekenhuisbudget. De LSV was hier fel op tegen en zegde uit woede over het voorstel de lo pende medewerkerscontracten van specialisten en ziekenfondsen per 1 januari op. De specialisten- vereniging en de ziekenfondsen gingen er toen nog van uit dat een afkoelingsperiode tot 1 juli vol doende zou zijn om een nieuwe CHOLERA (ANP) - Reizigers naar landen waar cholera voorkomt, hoeven niet meer tegen die ziekte te worden ingeënt. Dat schrijft de geneeskundige hoofdinspectie van de volksgezondheid in een brief aan de artsen in Nederland. Vol gens het ministerie van WVC biedt de choleraprik "een vals gevoel van veiligheid" omdat het slechts vijftig procent bescherming tegen besmetting geeft en dan slechts voor de duur van drie tot zes maan den. overeenkomst te sluiten, maar dat is niet gelukt. De Ziekenfondsraad heeft staats secretaris Dees (volksgezondheid) gisteren advies uitgebracht over een regeling die de ziekenfondsen de bevoegdheid geeft hun verze kerden het geld voor specialisten hulp rechtstreeks uit te betalen. De wet vereist in dat soort gevallen een speciale regeling, omdat zie kenfondsverzekerden medische hulp normaal in natura krijgen. Militairen veroordeeld ARNHEM (ANP) - De krijgsraad in Arnhem heeft gisteren vier mili tairen die betrokken zijn geweest bij een jarenlange fraude met ster ke drank en sigaretten in het Navo- hoofdkwartier Afcent in Bruns- sum veroordeeld tot voorwaarde lijke celstraffen en geldboetes. De vier militairen zijn volgens de krijgsraad betrokken geweest bij een grootscheepse en jarenlang voortdurende fraude op het NA- VO-hoofdkwartier in Zuid-Lim burg. In de belastingvrije winkel van Afcent kochten ze veel meer sterke drank en sigaretten dan was toegestaan. De drank en rookwa ren werden daarna doorverkocht aan familie en aan cafe's in de re gio. De vier militairen wacht overi gens nog een aanslag van de belas tingdienst. Tijdens de behandeling voor de krijgsraad bleek dat de mi litairen aanslagen van 100.000 tot 400.000 gulden hadden gekregen. Inmiddels heeft de fiscus die aan slagen aanzienlijk verlaagd. ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdavise Hondenbrigade heeft op een eiland in de Maas bij Rotterdam een trainingscentrum voor het africhten van hun politiehonden ingericht. Een van de onderdelen van de training waaraan honden - en hun bazen - zich moeten onderwerpen is 'het vuurvast maken'. (foto anpi Vrouw overleden door defect kunsthartklep GRONINGEN (GPD) - In het Academisch Zieken huis Groningen is vorige week een 38-jarige vrouw overleden door een defect aan haar kunsthartklep. Volgens het Academisch Ziekenhuis is er sprake van een incident; het hulpstuk is wel degelijk veilig. Prof. Homan van der Heide, thoraxchirurg in het AZG: "Mensen die een hartklep geimplanteerd krij gen, lopen altijd een verhoogd risico. Die klep ver lengt hun leven. Hoelang, dat is nooit te voorspellen". Een breuk in een hartklep is dramatisch, maar pa- tienten sterven volgens de thoraxchirurg vaker door bijverschijnselen, zoals ontstolling. Het omhulsel, dus het menselijk lichaam, gaat meestal eerder stuk dan zo'n kunststof hulpstuk, aldus de hoogleraar. Sinds 1963 worden in Nederland kunststofhartklep pen geimplanteerd, tegenwoordig zo'n duizend per jaaf. In het AZG zijn in totaal vijf mensen met een kapotte kunstofklep binnengebracht, twee daarvan zijn nog in leven. DEN HAAG (GPD) - De normen voor het opheffen van kleine basis scholen op het platteland worden versoepeld. Tegelijkertijd worden de normen voor het opheffen van scholen in de steden verscherpt om te voorkomen dat de kosten uit de hand lopen. Staatssecretaris Ginjaar-Maas (onderwijs) zegde dit gisteren toe tijdens overleg met de Kamer. De bewindsvrouwe was het met de Kamer eens dat de laat ste school in een dorp zo lang mo gelijk moet blijven bestaan. Aanvankelijk wilde de staatsse cretaris te kleine dorpsscholen op heffen als er binnen drie kilometer geen andere is. Nu gebeurt dat pas als er binnen een straal van 2 kilo meter geen andere is. Ter compensatie nam Ginjaar- Maas de suggestie van CDA'er Van Leijenhorst over om in steden met meer dan 100.000 inwoners scholen op te heffen als ze minder dan 95 leerlingen hebben en de enige school van een bepaalde richting zijn binnen een straal van twee ki lometer. WD'er Franssen meende dat dat te weinig zoden aan de dijk zet. Hij vroeg de staatssecretaris te berekenen hoeveel scholen er weg moeten als ook in steden vanaf 25.000 inwoners de norm wordt op gekrikt. PvdA, D66 en PPR willen in één dorp geen twee 'ondermaatse' scholen - een openbare en een bij zondere - laten voortbestaan. De besturen moeten dan maar samen- ZWENDEL (ANP) - De Utrechtse politie heeft in samenwerking met de postale recherche drie mannen uit Utrecht aangehouden die ervan worden verdacht op grote schaal al dan niet. vervalste girobetaalkaar ten en kascheques te hebben geïnd. Uit een voorlopige onder zoek is gebleken dat het drietal over een groot aantal girobetaal kaarten beschikte en bij postkan toren voor ruim honderduizend gulden aan betaalkaarten heeft geïnd met behulp van vervalste gi- ropassen. De politie weet nog niet hoe de drie aan de betaalkaarten zijn gekomen. werken om één levensvatbare school van de grond te krijgen, meenden zij. Ginjaar-Maas kon zich daar wel in vinden. Zij wilde evenmin het absolute minimum van 23 leerlingen per school losla ten en beriep zich daarbij op een advies van de onderwijsinspectie van enkele jaren geleden. Die vond een school met maar één leer kracht niet acceptabel. Scholen met minder dan 23 leerlingen en wel twee onderwijzers achtte de staatssecretaris niet reëel. "Kijk maar eens hoeveel kinderen een onderwijzer in een grote stad soms in de klas heeft", stelde zij. Volgens Ginjaar-Maas moeten er 350 basisscholen worden opgehe ven. Als de laatste school in een dorp een bijzondere is, moet het bestuur ook kinderen van een an dere gezindte toelaten. Ouders met een andere levensbeschouwing kunnen zitting nemen in de mede zeggenschapsraad. Ouders die hun kind per se op een openbare school willen doen, hebben recht op ver goeding voor het vervoer van het kind, aldus de staatssecretaris. CfEM do* V J^VralES F DEN HAAG - Het komt steeds vaker voor dat verdachten niet voor de rechtbank kunnen ver schijnen of zelfs moeten worden vrijgelaten, omdat de parketpolitie niet in staat is deze mensen tijdig naar het paleis van justitie te ver voeren. Die overbelasting is een di rect gevolg van de tientallen nieu we cellen die ter beschikking ko men, als gevolg van het besluit om het celtekort zo snel mogelijk weg te werken. door Jos Heijmans Onlangs werd in Amsterdam het huis van bewaring aan de Haven straat geopend, waardoor de hoofdstad de beschikking kreeg over 50 extra cellen, die in een mum van tijd waren bezet. Voor de parketpolitie, belast met de bewa king van verdachten tijdens rechtszaken en met het vervoer van gedetineerden van en naar de rechtbanken, betekent die uitbrei ding van celcapaciteit extra werk. De Amsterdamse parketpolitie constateerde bij de opening van het complex aan de Havenstraat dat het korps met ten minste 25 personen zou moeten worden uit gebreid. Ook in andere districten komt de parketpolitie handen tekort. Hier en daar leidt dat tot ongewenste toestanden. Een tijdje terug moest zelfs een gedetineerde in vrijheid worden gesteld, omdat hij door de drukte bij de parketpolitie niet bin nen de wettelijke vastgestelde ter mijn voor de rechter-commissaris kon worden voorgeleid. De begrij pelijke, maar vaak gemakkelijke roep om extra personeel kan ech ter door gebrek aan overheidsgel den niet worden verhoord. De Algemeen Christelijke Poli tiebond ACP heeft voorstellen in gediend, die nu eens niet uitgaan van extra geld of extra personeel. Volgens voorzitter Gert Koffeman kan het merendeel van de proble men worden opgelost als het werk van de parketpolitie efficiënter wordt geregeld. Inzet van extra personeel zal naar zijn mening hoogstwaarschijnlijk niet nodig zijn. Het staat buiten kijf dat de orga nisatie van bijvoorbeeld het ver voer van gedetineerden aan alle kanten rammelt. Zo is het heel ge woon dat de Amsterdamse recht bank aan de parketpolitie in Maas tricht vraagt om een gedetineerde naar de hoofdstad te brengen, ter wijl de Amsterdamse parketpolitie op hetzelfde moment bezig is een gevangene naar Maastricht te ver voeren. Dat deze twee opdrachten niet worden gecombineerd, is te wijten aan het ontbreken van een landelijke centrale. Een van de voorstellen van de ACP behelst dan ook het opzetten van een landelijke vervoerscoördi- natie voor alle transporten van de parketpolitie in heel Nederland en mobilofoonverkeer. Op die manier kunnen transporten veel doelmati ger worden uitgevoerd. De busjes kunnen dan volledig worden bezet (nu wordt vaak slechts één gedeti neerde vervoerd in een busje dat plaats biedt aan acht personen) en kan leeg rijden worden voorko men. Hei komt nog te vaak voor dat de opdrachtgevers voor het transport, de rechterlijke macht en het open baar ministerie, pas enkele uren voor de zitting vervoer naar de rechtbank bestellen. Zo'n op dracht kan vaak niet worden uitge voerd, omdat er geen personeel be schikbaar is. In een aantal distric ten is geëxperimenteerd met een zogenaamde 72-uursregeling. Wie ten minste drie werkdagen voor de zitting vervoer bestelt, kan ervan verzekerd zijn dat het transport plaatsvindt. In vakjargon heet dat 'kwaliteitsgarantie' De resultaten van het experi ment leren dat het meestal wel mo gelijk is om het vervoer enkele da gen van te voren te regelen. Dat dat nu nog te weinig gebeurt, is door gaans een gevolg van laksheid. Te voren bestellen leidt bovendien tot een betere bezetting van de busjes; een bezettingsgraad van 3,2 (gede tineerden) blijkt dan haalbaar te zijn. Ook zou een vervoersplicht van maandag tot en met vrijdag tussen zeven uur 's ochtends en tien uur 's avonds moeten worden ingesteld. Nu kan de parketpolitie het transport weigeren met bij voorbeeld het argument dat er geen mensen beschikbaar zijn. Ook een logische onderbrenging van gedetineerden in de buurt van de rechtbank kan bijdragen aan de oplossing van de overbelasting van de parketpolitie. Door het tekort aan cellen is het plaatsingsbeleid nogal chaotisch. Het is geen uit zondering dat gedetineerden die in Den Haag moeten voorkomen, worden ondergebracht in het huis van bewaring in Groningen. Het moet mogelijk zijn om verdachten die nog niet zijn berecht, te plaat sen in inrichtingen in de buurt van de betrokken rechtbank. Daarvoor is een nauwe samenwerking ge wenst tussen he't landelijk selectie centrum en de vervoerscoördina- tie. Een ander punt van irritatie bij de parketpolitie is het vervoer van vluchtgevaarlijke gedetineerden. Geruchten over geplande ontsnap pingen tijdens het transport wor den doorgaans niet serieus behan deld. Uit veiligheidsoverwegingen worden gedetineerden dan vastge bonden aan stoelen, maar dat draagt het risico in zich dat die ge vangenen bij aanrijdingen niet op tijd de bus kunnen verlaten. De voorstellen van de ACP kos ten nauwelijks geld, maar verlan gen alleen bereidheid van parket politie, rechterlijke macht en open baar ministerie om duidelijke af spraken te maken. Het komt maar zelden voor dat de overheid zo goedkoop een nijpend probleem (de ACP noemt het een concrete noodsituatie) tot een aanvaardbare oplossing kan brengen. voor dergelijke voorzieningen over te hevelen naar de huur. Volgens de NVH ontstaat daarmee rechts ongelijkheid tussen die huurders die wel al naar de rechter zijn ge weest en die huurders die dat niet hebben gedaan. Als de kosten een maal in de huur zijn opgenomen, zijn ze namelijk niet meer aan te vechten, terwijl de' kantonrechter al in talloze gevallen heeft bepaald dat ze niet eens berekend hadden mogen worden. De organisatie vindt het verder een kwalijke zaak dat Heerma de huurders onder druk próbeert te zetten om de overheveling te ac cepteren via veranderingen in de huursubsidie. Tot nu toe werd over de oneigenlijke servicekosten na melijk subsidie betaald. Per 1 juli is dat niet meer het geval. Huur ders die de kosten van de lift en het groen via de servicekosten blijven betalen, zullen dus tientjes per maand meer kwijt zijn. Uitspraak op 9 juli. Schadeclaim ingediend bij Greenpeace AMSTERDAM (ANP) - British Nu clear Fuels, de exploitant van de opwerkingsfabriek bij het Britse Sellafield, eist van verschillende Greenpeace-organisaties een scha devergoeding van ongeveer 1 mil joen gulden vanwege het afsluiten, enige weken geleden, van een lo zingspijp. Een grote, twee ton we gende, rubberboot van het actie schip Sirius is in verband hiermee vanochtend in de Amsterdamse haven in beslag genomen. Greenpeace zal zich niet tegen deze inbeslagname verzetten, al dus de milieu-organisatie. Het ver lies van de rubberboot betekent wel een verlies, want het in 1979 speciaal ten behoeve van acties op zee gebouwde vaartuig was vol gens Greenpeace-woordvoerder Ron van Huizen "een belangrijk werktuig". De rubberboot kostte destijds anderhalve ton. De aan schaf was mogelijk dankzij giften van het Nederlandse publiek. De actie bij Sellafield was een protest tegen de dagelijkse lozing door de opwerkingsfabriek van 10 miljoen liter radio-actief besmet af valwater in de Ierse zee. De Britse onderneming probeert Greenpea ce nu "te raken waar zij maar kan", aldus Van Huizen. Greenpeace noemt de geëiste schadevergoe ding "schandalig hoog". Het be drag staat in geen verhouding tot de geringe beschadiging aan de pijpleiding en tot de schade die de opwerkingsfabriek aanricht aan milieu en volksgezondheid, aldus Greenpeace. De organisatie wei gert dan ook categorisch enige schade te vergoeden. De al jaren durende campagne tegen de lozingen van radio-actief afval(water) wordt voortgezet. Maandag vertrekt vanuit Hamburg het Duitse Greenpeace-schip Mo by Dick voor een protestreis tegen de lozingen door de opwerkingsfa briek bij het Schotse Dounreay. Nieuwe regeling voor kenteken DEN HAAG (ANP) - In maart 1990 moet een nieuwe kentekenregeling ingaan die het voor de politie mak kelijker maakt om bestuurders te controleren op het onverzekerd rij den en ontduiken van de motorrij tuigen belasting. Bij de nieuwe re geling zal beter gebruik worden ge maakt van de koppeling tussen het kentekenregister en de registers van de WA-verzekeringen en de APK-keuringsplicht. Ook de gege vens van de motorrijtuigenbelas ting zullen hieraan worden gekop peld. Rij -examen nu overal mogelijk RIJSWIJK (ANP) - Kandidaten die rijexamen moeten doen zijn vanaf 1 september niet meer verplicht dat te doen in de plaats waar zij staan ingeschreven. Zij kunnen daarvoor kiezen uit een dertigtal plaatsen, verspreid over het gehele land. Dit heeft het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) dat de examens afneemt besloten. Het heeft dit gedaan omdat kan didaten niet altijd blijken te wonen in de plaats waar zij officieel staan ingeschreven. Afhankelijk van de voorkeur voor een bepaalde plaats zal het CBR het aantal examinato ren per plaats aanpassen. Keuring voor gastank kan lang duren NAARDEN/HILVERSUM (GPD) - Automobilisten die een gastank in hun auto laten installeren, moe ten er rekening mee houden dat het bijna vier maanden gaat duren eer de Rijks Dienst voor het Weg verkeer (RDW) de tank kan keu ren. De RDW-keuringsstations kunnen de drukte niet aan. De ANWB en Veilig Verkeer Neder land spreken over een onverant woorde situatie. Een woordvoerder van het mi nisterie van verkeer en waterstaat zegt dat minister Smit-Kroes werkt aan een nieuwe regeling. Volgens de nieuwe richtlijnen die nog met het bedrijfsleven besproken moe ten worden, zal de RDW in de toe komst alleen nog de inbouw van de gastank controleren. Het gevolg van de immense drukte bij de RDW-keuringssta tions in het land is dat duizenden vakantiegangers die voor de vakantie nog een gastank in hun auto hebben laten inbouwen, zon der het vereiste keuringscertificaat op pad gaan. De ANWB en Veilig Verkeer Nederland vrezen vooral de lpg-installaties die door doe-het- zelvers zijn ingebouwd. "Daarmee kunnen de grootste problemen ontstaan", zegt de chef van de ver- keersafdeling van de ANWB G. R. de Recht. "Eén foutieve aanslui ting kan van- het voertuig een rij dende bom maken". AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders van het samenwerkingsverband BONK (Burgerlijke Ongehoorzaamheid Non-Kooperatie) hebben vanoch tend de poort van het betonbedrijf Mebin BV in Duivendrecht geblok keerd. Ze protesteerden daarmee tegen de medewerking die het bedrijf volgens hen aan de bouw van de kruisrakettenbasis in Woensdrecht le vert. De ijzeren hekken voor de Mebin werden met een ketting op slot gedaan, waarna de actievoerders zich met een spandoek voor de poort neerzetten. Tot groot ongenoegen van enkele chauffeurs die daardoor niet met hun vrachtwagens het bedrijfsterrein konden verlaten. "Jullie actie gaat ten koste van mijn boterham, eikels", aldus het verwijt van één van de chauf feurs. Bemiddeling door de politie zorgde ervoor dat de actievoerders de blok kade na enige tijd beëindigden. (foto anp> DEN HAAG (GPD) - Een meerder heid van de Tweede Kamer vindt dat de tandprothetiei een erkende positie moeten krijgen. Dit houdt in dat ze volledige gebitsprothesen mogen maken. Van de grote frac ties reageren PvdA, CDA en D66 instemmend op het wetsvoorstel van staatssecretaris Dees (volksge zondheid). De WD heeft nog en kele twijfels. Sedert 1980 is deze kwestie bij F-16 goedkoper dan geraamd DEN HAAG (GPD) - De F-16 straaljagers, waarvan de lucht macht er 213 heeft aangeschaft, blijken goedkoper te zijn dan ver wacht. Uit een overzicht van het ministerie van defensie komt naar voren dat de totale kosten van het project zullen uitkomen op bijna 9 miljard gulden. Tot en met decem ber 1986 is 5764 miljoen betaald, hetgeen 94 miljoen minder is dan verwacht werd. Uit het overzicht blijkt verder dat de sinds 1977 overeengekomen maximumprijs van 609 miljoen dollar per stuk steeds lager was dan het bedrag dat het ministerie had geraamd. Bij de vervolgbestel- lingen bleek de prijs steeds lager uit te komen. Gerekend in prijzen van 1975 daalde de vliegtuigprijs van 524 tot 345 miljoen dollar. De veranderingen in de totale projectkosten zijn een gevolg van de inflatie sinds de eerste bestel ling in 1975, de verhogingen van de btw en het feit dat Nederland meer vliegtuigen heeft besteld dan oor spronkelijk de bedoeling was. het parlement aanhangig. De pro- thetisten kregen uiteindelijk steun van de Kamer voor hun vraag om erkenning. De tandartsen zijn er echter op tegen dat mensen die geen artsopleiding hebben gevolgd gebitten mogen aanmeten. Hun vraag om tandprothetisten alleen via verwijzing door de tandarts aan het werk te zetten is afgewezen. Wel staat in het wetsvoorstel dat volkomen tandeloze patiënten al leen door (tand)artsen mogen wor den behandeld. Slechts prothetisten die de dooi de overheid erkende opleiding gunstig hebben doorlopen en gere gistreerd staan krijgen zogeheten titelbescherming. Het CDA ver wondert er zich over dat de tand artsenorganisatie en de vereniging van tandtechnische laboratorium- houders niet aan de verbetering van de opleiding voor de prothetis ten wil meewerken. De PvdA betreurt dat de weg van formele wetgeving nodig is om het conflict tussen tandartsen en pro thetisten op te lossen. Zij wil weten waarom indiening van dit op zich eenvoudige wetsontwerp zo lang op zich heeft laten wachten. Het zou makkelijker zijn gewoon de term tandprothetist te gebruiken in plaats van tandprotheticus, al dus de socialisten. OVERLEDEN - De 88-jarige me vrouw Smits uit Eindhoven is de afgelopen nacht overleden, nadat zij gistermiddag zwaar gewond in haar keuken werd gevonden. Ze was nog in staat te vertellen dat ze maandagavond was gevallen. Daarbij was haar heup gebroken. De vrouw had geen kans gezien om iemand te waarschuwen. Haar hulpgeroep werd niet gehoord. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3