Knechten: de slaven van de weg De Ronde van dag tot dag Hollanders in het geel De winnaars Ronde van Frankrijk e'"'n(iXD VRIJDAG 26 JUNI 1987 PAGINA 19 sen met dat van 1986. De aanloop is identffek. Vlakke ritten, onderbro ken door een lange tijdrit (Saumur- Futuroscope over 82 kilometer). Pas op de dertiende dag, tijdens de dertiende etappe, doemen de eer ste cols op. Weer tussen Bayonne en Pau. Het terrein van de specia listen, die daar hun krachten kun nen meten op onder meer de Bur- dincurutcheta, de Bargagni en de Marie Blanque. Een dag later ge volgd door een etappe met de Au- bisque en de aankomst in Luz Ar- diden. Een klimtijdrit van 35 kilometer op de gevreesde Mont Ventoux (15e rit), de aankomst op Alpe d'Huez (19e rit), de Galibier, de col de la Madeleine en aankomst op La Plagne (20e rit), de Colombière en de Joux Plane (21e rit): Lévitan creëerde een paradijs voor de licht gewichten, de prima ballerina's van de racefietsen. De Columbiaan Luis Herrera, de winnaar van de Ronde van Spanje, de Amerikaan Andy Hampsten, de beste debu tant van de laatste Tour, en de Schot Robert Millar kunnen zich daar uitleven. Net als de Zwitserse stoomwals Urs Zimmermann, die klimt met de regelmaat van een tandwieltrein en slechts geremd kan worden door de belangen van zijn ploegmaat Stephen Roche. BERLIJN (ANP) - Dertien Ne derlanders hebben in de loop der jaren de gele trui gedragen in de Ronde van Frankrijk. Jo- han van der Velde was vorig jaar de laatste. De Brabander bleef twee dagen leider in de al gemene rangschikking. Joop Zoetemelk, Tourwinnaar in 1980, is nog altijd onaantast baar Nederlands recordhouder wat betreft het aantal gele truien, dat hij kreeg omgord: 22. De Nederlandse ranglijst der gele-truidragers is: 1. Joop Zoe temelk 22, 2. Wout Wagtmans 13, 3. Gerrie Knetemann 7, 4, Wim van Est en Gerrit Voorting 4, 6. Jan Raas 3, 7. Ab Gelder- mans, Jacques Hanegraaf, Jan Janssen, Gerben Karstens en Johan van der Velde allen 2,12. Adri van der Poel en Rini Wagt mans ieder 1. DEN HAAG (GPD) - Sla ven van de weg worden ze oneerbiedig genoemd, de wielrenners die onopval lend hun werk doen in de schoot van het peloton. Coureurs die zichzelf hele maal weg kunnen cijferen ter meerdere glorie van - wat trainers en ploegleiders zo'n mooi woord vinden - het collectief. Maar het zijn niet alleen de knechten die de dienstverlening voor hun rekening nemen. Ook een jongen als Adrie van der Poel, die toch het stem pel van een kopman draagt, is niet te beroerd vuil werk op te knappen als dat van belang kan zijn. Wie het ook zijn, ze zijn onmisbaar, al die noeste werkers op de ra cefiets. Duwend, trekkend, zwetend, tierend, bonkend, stompend en bovenal af ziend proberen ze een suc cesvolle weg te banen voor hun kanspaarden. Want met pure individuele sport heeft het professionele fietsen al lang niets meer te maken sinds de fameuze Belg Rik van Looy in het begin van de jaren zestig had be dacht dat eendracht ook in de wie lersport macht maakt. En gevaar lijke rivalen tot loyale helpers be keerde. In de loop der jaren is het ploegenspel dermate geperfectio neerd, dat een wielerploeg qua taakverdeling vergeleken kan wor den met een voetbalelftal. Inclusief zwoegende waterdragers, knappe voorbereiders en perfecte afwer- kers. DEN HAAG (GPD) - De afwezi gen zullen alom aanwezig zijn, tij dens de Tour de France. Hun geest waart rond in de Ronde en zal 's werelds grootste wielercircus bij zonder beïnvloeden. Félix Lévitan voorop. De oneervol ontslagen Tour-directeur sloot immers de miljoenencontracten met aan komst- en vertrekplaatsen af en te kende daarmee de koers. Bernard Hinault ook, die vorig jaar stoeide met het peloton, de aanvankelijke anarchie gedoogde en de klimmers hun eigen afgrond tegemoet liet rij den. Greg LeMond vanzelfspre kend, die niet kan tonen al dan niet een leider te zijn. En, in mindere mate Joop Zoetemelk. Want voor Nederland zal het wennen zijn. Op de flanken van de Alpen zal het be kende „Jopie, Jopie" niet meer klinken. In de eerste plaats echter kan niemand tijdens de 74ste Ronde van Frankrijk om Félix Lévitan heen. Hij is de verantwoordelijke man voor het zonderlinge uitstapje waarmee de Franse Ronde begint. In West-Berlijn, vele honderden ki lometers verwijderd van de streek waar de echte wedstrijd te zien zal zijn en de beslissingen vallen. Bij de lancering van de eerste plannen mijmerde de ex-Tourbaas al har dop over een passage van Oost- Duitsland, waardoor het oostblok geïnteresseerd zou raken in het wielercircus. Maar in de DDR had men meteen in de gaten dat de ver zoening van Oost en West niet de drijfveer van de bejaarde Lévitan was. Hij wilde geld zien. West-Berlijn, dat het 750-jarig be- Bij gaand worden drie facetten uit de dienstverlenende sector van het peloton belicht: de 'allround knecht', de 'sprintaantrekker' en de 'uit de wind zetter'. Hoe hun koers eruit ziet, wordt uit de doe ken gedaan door Henk Lubber- ding (de allrounder), Adrie van der Poel (sprintaantrekker) en Gert Ja- kobs ('uit de wind zetter'). Lubberding Henk Lubberding, de boeren zoon uit Voorst, begint in Berlijn aan zijn elfde Tour de France. Hij was de Erik Breukink van 1978, toen hij als revelatie uit het Franse wielerspektakel tevoorschijn kwam. De witte trui, waarmee hij als winnaar van het jongerenklas- sement op het podium in Parijs kwam, vormde daarvan het bewijs. Lubberding heeft de verwachtin gen niet kunnen inlossen. Daar voor moest hij te veel aanslagen op zijn conditie incasseren. De laatste jaren houdt hij zich in de ploeg van Post bezig met het verrichten van allerlei hand- en spandiensten. Met al zijn ervaring is de Achterhoeker de zeer gewaardeerde spil van Pa nasonic. Lubberding: „Ja hoor, je mag mij best een knecht noemen. Ik weet dat er collega's zijn die moeite hebben met het woord knecht, maar ik niet. Wat ik allemaal doe? Van alles eigenlijk. Ik ben een ma nusje van alles. Ik doe wat van ie mand wordt verwacht die niet voor het klassement rijdt. Wielen af staan van de stad te vieren heeft, telde een recordbedrag neer voor de proloog, een korte ochtendetap pe en een ploegentijdrit: 3,3 mil joen gulden. Het drievoudige van wat de laatste jaren gebruikelijk was en op drie ton na tien keer zo veel als Joop Riethoven in 1978 op tafel legde om Leiden de eer van de Tour-start te bezorgen. Omdat Stuttgart voor een tussenstop nog eens negenhonderdduizend gul den over had, verlaat de Société du Tour de France West-Duitsland met bijna vier en een half miljoen gulden op zak. Het blad Financiën, Economie, Management rekende uit dat die Duitse bijdrage twee derde is van het totaalbedrag dat de Tour incasseert van start- en aankomstplaatsen Record Het aantal deelnemende ploe gen, 23, is eveneens een record, maar om het peloton niet nog meer tegen de haren in te strijken mogen er per ploeg slechts negen renners starten. Het totaal van 207 is drie minder dan vorig jaar, toen het ge weeklaag over het enorme deelne mersveld (21 teams van tien ren ners) enorm was en routiniers ern stige ongevallen voorzagen. In elk geval dwong het tot een voortdu rende oplettendheid, die vooral de lichamelijk kwetsbare klimmers fataal bleek te zijn geworden toen de karavaan bij Bayonne de bergen in trok. Het scenario zal dit jaar niet an ders zijn. Met uitzondering van de excentrische startplaats vertoont het schema opvallende gelijkenis- staan, iemand uit de wind houden, de sprint voorbereiden en op de kop rijden als dat nodig is. Ja, ik haal ook water. Dat hoort erbij, ook als je al heel lang - zoals ik - bij een en dezelfde ploeg bent. Als ik bij Anderson of Millar in de buurt rij en ik heb zelf geen drinken meer dan vraag ik die jongens of ik ook wat voor hen moet halen. Want ik ga er vanuit dat als ik mijn bidor leeg heb, dat ook bij hen wel hei geval zal zijn. Maar ik neem ook drinken mee voor Nulens als dat zc uitkomt. Je laatje nooit alleen vooi jezelf naar de auto afzakken on drinken te halen. Omdat ik veel ervaring heb en een beetje weet hoe de koers in el kaar steekt, probeer ik ook wat za ken te regelen en fouten te herstel len. In onze ploeg is het zo dat er altijd iemand in een ontsnapping mee moet zijn. Is dat niet zo, dan ga ik in een droog tempo op kop rij den. Als mijn ploeggenoten dat zien, weten ze voldoende. Dat ko men ze ook naar voren en dan gaan we kop over kop op jacht naar zo'n kopgroep. Natuurlijk kun je niet alles goed maken wat fout is ge gaan. Daar wordt dan na afloop van zo'n rit over gepraat. Vantevo- ren maken we geen echte plannen. Alles loopt toch anders dan je denkt. Daarvoor heb je met te veel andere ploegen te maken. Niet dat we nooit wat van plan zijn. Het kan wel eens gebeuren dat we 's mor gens aan tafel afspreken dat we de zaak, als de wind goed staat, probe ren op de kant te zetten om wat waaiers te formeren. Maar echte tactieken uitstippelen, nee dat heeft geen zin. Wel is het zo datje bijna altijd initiatief kunt verwach ten van die ploegen die er niet zo best voorstaan. Die willen altijd wat ondernemen, dat is ook lo gisch. Ik heb geen moeite met dit werk, al vind ik het natuurlijk wel jam mer dat ik de opgaande lijn van het begin van mijn profcarrière niet heb kunnen doortrekken. Het zag er toen allemaal heel mooi uit. He laas heb ik te veel met mijn ge zondheid gesukkeld en dan kun je het wel schudden. Als prof moetje rijden voor die renner(s) waarmee je het meest kunt verdienen. Kun je dat niet opbrengen, dan moet je amateur blijven". Van der Poel Adrie van der Poel (net 28 gewor den) is door PDM aangetrokken als speerpunt voor de klassiekers. Hij heeft de hooggespannen verwach tingen voor zijn nieuwe sponsor nog niet waar kunnen maken. Van daar dat hij toch maar van start gaat in de Tour, zijn zesde. De toe gewijde Brabander hoopt er na tuurlijk zijn geslonken prestige op te vijzelen, maar zal in de massa- prints de Belg Wim Arras behulp zaam zijn. Van der Poel: „Ik hoop Willem de eerste dagen van dienst te kun- Puf Het is en blijft hun terrein, als ze daar tenminste nog de puf voor hebben. Want ook zonder Bernard Hinault, de heerser van het peloton die in 1986 oproerkraaiers en on rustzaaiers de eerste anderhalve week opmerkelijk genereus de vrije teugel gunde, en zonder de van schotwonden herstellende Greg LeMond mag in de aanloop naar het hooggebergte enorme ac tiviteit worden verwacht. Niet al leen de hoeveelheid kanshebbers wijst in die richting, vooral de twij fels over hun vorm en conditie moeten een aanleiding zijn voor een vroege onderlinge test. En vraagtekens zijn er te over. Laurent Fignon was dit jaar bijzon der wisselvallig. Hij wilde aanvan kelijk de strijd in de Ronde van Spanje staken, maar eindigde uit eindelijk nog als derde. Sean Kelly bleef in de klassiekers onder zijn nen zijn in eventuele massasprints. Ik kan zelf ook wel aardig sprinten, maar in zo'n massale aankomst ben ik kansloos. Dan kan ik hoog uit vierde of vijfde worden. Dus is het beter dat je je voor een ander inzet. Bij ons in de ploeg is dat Ar ras. Hij is nog wat nerveus en ook wat te speels, maar hij is verschrik kelijk rap. Hij moet het vooral heb ben van een korte sprint. Aanzet ten en hup... meteen over de finish. Van Poppel, waarmee ik vorig jaar heb gewerkt, vind ik een complete re sprinter. Die voelt precies het goede moment van gaan aan. En heeft ook een goede neus voor de juiste positie. Maar Willem is nog jong, die moet nog veel leren. Een sprint aantrekken begint voor de meesten al ver voor de streep. Persoonlijk vind ik de laat ste drie kilometer genoeg. Dan zoek ik mijn man op en kies posi tie. Ik moet ervoor zorgen dat-ie niet ingesloten raakt en dat hij mijn wiel houdt. Dat is niet een voudig, want, zoals ik al heb ge zegd, Willem is nogal nerveus. Bo vendien heb je met renners te ma ken die ook op zoek zijn naar de ideale positie. Dat is een hele strijd. Gevaarlijk? Ach, dat valt wel mee. Als je er zo op de tv tegenaan kijkt, ziet het er angstaanjagend uit, maar zit je er tussen, dan ervaar je dat niet zo. Hoewel die massa sprints in de Tour toch wel meer risico's met zich meebrengen. Je hebt er veel meer ploegen die in niveau, verliet de Vuelta in gewon nen positie en werkte in alle rust aan zijn come-back. Claude Cri- quielion begon te dokteren na een knap voorgaar, Jean Francois Ber nard - bij absentie van LeMond de kopman van dat Franse team - her stelde zich pas laat in de Ronde van Italië van een periode vol te genslag, en Phil Anderson krab belt ook moeizaam uit het dal waarin hij terecht is gekomen. Aan elke kanshebber mankeert wel iets. Behalve misschien aan Stephen Roche, de winnaar van de Ronde van Italië, die daar onder zware mentale druk overeind bleef. Al had hij in de Dolomieten en de Italiaanse Alpen de sympa thie van ploegen die zich zulke royale gebaren in de Franse ronde niet kunnen veroorloven. Het wordt dus vooral een ronde zonder zekerheden, wat overigens geen keiharde garantie biedt op een boeiend verloop. Ten slotte is het een Tour zonder Zoetemelk. De veteraan uit de for matie van Jan Raas, die al zestien keer Parijs haalde, heeft de knoop doorgehakt. De 40-jarige wil niet als een soort mascotte van het Ne derlandse wielrennen zijn loop baan afsluiten met een waarschijn lijk ontluisterende Tour de France. Het zou een groots kampioen on waardig zijn. Een opvolger lijkt zich in de persoon van de 23-jarige Eric Breukink te hebben aange meld. Tevens ligt er een kans voor Steven Rooks, die, geprikkeld door de aandacht voor zijn vier jaar jongere landgenoot, het podium in Parijs wil halen. zo'n sprint volop meedoen. In dat gedrang zoek ik de goeien op, daar stem ik de finale op af. De sprinter in mijn wiel moet mij dan blinde lings vertrouwen. Anders lukt het nooit. Zelf moet je ook heel goed rijden, want het is erg zwaar, die laatste kilometers. Je zit constant vol in de wind te rijden. En dat met een snelheid van rond de zestig per uur. Daarvoor moet je een groot verzet trappen. Meestal 52 tandjes voor en 13 of 14 achter. Van Poppel zocht uiteindelijk zelf het moment van gaan uit. Willem nog niet en daarom probeer ik hem daarbij te helpen. De geluksfactor speelt in het geheel natuurlijk ook mee. Dat mag duidelijk zijn". Jakobs Gert Jakobs, van huis uit Emme- naar, maar tegenwoordig wonend in Helmond, is een, wat in wieier- kringen heet, typische stoemper. Een renner die met zijn krachtige, hoekige stijl kilometers lang tem po kan maken. Maakte derhalve ook deel uit van het oranje-tydrit- kwartet op de Olympische Spelen van Los Angeles. Vanuit die disci pline heeft hij geleerd een kopman uit de wind te zetten. Jakobs (23) is speciaal vanwege dat aspect uit verkoren voor de Tour. Het wordt zijn eerste. Jakobs: „Hard rijden is altijd mijn sterkste punt geweest. Vroe ger won je als junior en amateur daarmee wedstrijden, nu bij de Joop Zoetemelk. (foto archito BERLIJN (ANP) - De laatste Nederlandse overwinning in de proloog van de Ronde van Frankrijk dateert van 1979. Gerrie Knetemann won toen in Fleurance. Nederland heeft sindsdien wel altijd specialis ten in de Tour-prologen gehad. Bernard Hinault was meestal superieur. Vorig jaar verraste de Fransman Thierry Marie met een futuristische fiets de Belg Eric Vanderaerden uit de ploeg van Peter Post. Beiden behoren in op de Kurfürsten- dam van Berlijn opnieuw tot de kanshebbers. Jelle Nijdam is Nederlands voornaamste troef. De uitslagen van alle prologen in de Tourgeschiedenis zijn: 1967 An gers 5,7 km1Errandonnea (Spa), 2. Poulidor (Fra), 3. Janssen (Ned). 1968 Vittel 6,1 km: 1. Grosskost (Fra), 2. Janssen (Ned), 3. Poulidor (Fra). 1969 Roubaix 10,4 km: 1. Altig (WD1), 2. Merckx (Bel), 3. Grosskost (Fra). 1970 Limoges 7,4 km: 1. Merckx (Bel), 2. Grosskost (Fra), 3. Janssen. 1971 Mulhouse 11 km: 1. Ploeg Merckx, 2. Ploeg Motta, 3. Ploeg Zoetemelk. 1972 Angers 7,2 km: 1. Merckx (Bel), 2. Swerts (Bel), 3. Poulidor (Fra). 1973 Schevenin- gen 7,1 km: 1. Zoetemelk (Ned), 2. Poulidor (Fra), 3. Manzaneque (Spa). 1974 Brest 7,1 km: 1. Merckx (Bel), 2. Manzaneque (Spa). 3 Bruyere (Bel). 1975 Charleroi 6.25 km: 1. Moser (Ita), 2. Merckx (Bel), 3. Van Impe (Bel). 1976 Saint-Jean- de-Monts 8 km: 1. Maertens (Bel), 2. Manzaneque (Spa), 3. Thevenet (Fra). 1977 Fleurance 5 km: 1. Thu- rau (WD1), 2. Knetemann (Ned), 3. Merckx (Bel). 1978 Leiden 5,2 km: 1. Raas (Ned), 2. Knetemann (Ned), 3. Zoetemelk (Ned). 1979 Fleurance 5 km: 1. Knetemann (Ned), 2. Knud- sen (Noo), 3. Zoetemelk (Ned). 1980 Frankfort 7,6 km: 1. Hinault (Fra), 2. Knetemann (Ned), 3. Oosterbosch (Ned). 1981 Nice 5,85 km: 1. Hinault (Fra), 2. Knetemann (Ned), 3. Wil- lems (Bel). 1982 Binningen 7,4 km: 1. Hinault (Fra), 2. Knetemann (Ned), 3. Braun (WD1). 1983 Fonte- nay-sous-Bois 5,5 km: 1. Vanderaer den (Bel). 2. Oosterbosch (Ned), 3. Vandenbroucke (Bel). 1984 Mon- treul 5,4 km: 1. Hinault (Fra), 2. Fig non (Fra), 3. Peiper (Aus). 1985: Plu- melec 6,8 km: 1. Hinault (Fra), 2. Vanderaerden (Bel), 3. Roche (Ier). 1986 Boulogne-Billancourt 4,6 km: 1. Marie (Fra) 2. Vanderaerden (Bel), 3. Hinault (Fra). Etappewinnaars In 1936 namen voor het eerst Ne derlanders aan de Tour deel, sinds dien werden 108 etappes gewonnen. De ranglijst van Nederlandse etappe winnaars is als volgt: 1. Ger rie Knetemann, Jan Raas en Joop Zoetemelk allen 10, 4. Jan Janssen 7, 5. Gerben Karstens 6, 6. Wout Wagtmans 4, 7. Wim van Est, Hen- nie Kuiper, Henk Lubberding, Bert Oosterbosch, Jo de Roo, Johan van der Velde, Rini Wagtmans en Peter Winnen allen 3. 15. Theo Middel kamp, Jan Nolten, Henk Nijdam, Cees Priem, Albert van Schendel, Theo Smit, Gerrit Voorting en Ad Wijnands allen 2, 23. Hans Dekkers, Maarten Ducrot, Leo Duyndam, Cees van Espen, Henk Faanhof, Daan de Groot, Fedor den Hertog, Jos Hinsen, Adri van Houwelingen, Jan Krekels, Johan Lammerts, Jo Maas, Henri Manders, Frits Pirard, Henk Poppe, Anton van Schendel, Gerrit Schulte, Gerrit Solleveld, Ge rard Vianen, Leo van Vliet en Huub Zilverberg allen 1. profs worden die kwaliteiten an ders benut. Zoiets gaat eigenlijk vanzelf. Als je als prof begint, weet je dat je voor een ander moet werken. In de Tour zal ik regelma tig Van Poppel, onze sprinter, uit de wind moeten zetten. Dat hangt ook af van het profiel van de etap pe. Is het vlakke rit, dan zal Van Poppel zoveel mogelijk ontzien moeten worden. Ik moet er op let ten dat hij geen trap teveel doet, zodat hij zo fris als het maar kan aan de sprint kan beginnen. Niet dat ik van begin tot eind bij hem rij, maar er zijn van die momenten dat je hem bij moet staan. Als het tempo bijvoorbeeld omhoog gaat. Vaak gebeurt zoiets pas zo onge veer halfkoers. Als zo'n jongen di rect al moeilijk zit, hou je hem na tuurlijk meteen de eerste kilome ters uit de wind. In de hoop dat hij er bijtijds weer overheen komt. En dan moet je ook van tijd tot tijd jongens naar voren rijden. Die pik ik dan zo bij de broek op, soms wel met vier tegelijk als dat gewenst is. Bijvoorbeeld om een achtervol ging te organiseren. Zwaar werk? Ja, dat mag je wel zeggen. Zeker als je het de hele dag doet. Zoals vorig jaar in de Ronde van Italië. Toen liet ik me, total loss, al vaak twee kilometer voor de streep uitvieren. Staat er in de krant dat je 160ste bent geworden en denken de mensen thuis: nou, die Jakobs rijdt ook niet best. Maar dan heb je zoveel gedaan dat je scheel over de finish komt. Ik vind dat niet erg, zolang je werk maar wordt afgemaakt. Dat gebeurt in de ploeg waarin ik nu rij (Super- Confex, red.) gelukkig regelmatig. Als de jongens waarvoor je zo'n he le dag in touw bent, er niets van maken in de finale, baal je wel een beetje. Voor het type renner als ik zit er trouwens weinig anders op dan voor een ander te werken. Want in de meeste koersen kun je zelf toch geen hoofdrol spelen". BERLIJN (ANP) - Met een start in Berlijn is de Ronde van Frankrijk langer dan de laatste jaren gebruikelijk. Tussen de Kurfürstendamm en de Champs Elysées in Parijs lig gen 4091 kilometer. De 25 etappes en de proloog zijn in het routeschema uit gezet: 1 juli: proloog, tijdrit op de Kurfurstendamm 6.5 km. 2 juli: le etappe, rondrit Berlijn 105 km en 2e etappe, ploegentijdrit 41 km. 3 juli: transport naar Karlsruhe. 4 juli: 3e etappe Karlsruhe-Stuttgart 219 km. 5 juli: 4e etappe Stuttgart-Pforzheim 79 km en 5e etappe Pforzheim- Straatsburg 112 km. 6 juli: 6e etappe Straatsburg-Epinal 173 km. 7 juli: 7e etappe Epinal-Troyes 199 km. 8 juli: 8e etappe Troyes-Saint Quentin 228 km. 9 juli: 9e etappe Orleans-Renaze 250 km. 10 juli: 10e etappe Saumur-Poitiers (Futuroscope) tijdrit 82 km. 11 juli: 11e etappe Poitiers-Chaumeil 247 km. 12 juli: 12e etappe Brive-la-Gaillarde-Bordeaux 210 km. 13 juli: 13e etappe Bayonne-Pau 220 km. 14 juli: 14e etappe Pau-Luz Ardiden 153 km. 15 juli: 15e etappe Tarbes-Blagnac 130 km. 16 juli: 16e etappe Blagnac-Millau 205 km. 17 juli: 17e etappe Millau-Avignon 229 km. 18 juli: rustdag. 19 juli: 18e etappe Carpentras-Mont Ventoux tijdrit 36 km. 20 juli: 19e etappe Valreas-Villard-de-Lans 188 km. 21 juli: 20e etappe Villard-de-Lans-l'Alpe-d'Huez 192 km. 22 juli: 21e etappe Bourg-d'Oisans-La Plagne 185 km. 23 juli: 22e etappe La Plagne-Morzine 186 km. 24 juli: 23e etapppe Saint-Julien-en-Genevois-Dijon 212 km. 25 juli: 24e etappe Dijon tijdrit 30 km. 26 juli: 25e en laatste etappe Creteil-Parijs Champs Elysées 190 km. 1 juli t/m 26 juli 1987 BRD FRANKRIJK fTU/7 219100^^ Proloog 1/7 6.1km 2/7 105km 40km

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19