Opschudding over aanschaf kunstwerk Wij zijn nu vogelvrij IIP PZ onttrekt zich aan beleidsplan Mislukt en gevaarlijk kunstgrasveld9 'Muzenhof na zes jaar van kunstwerk voorzien Groen licht voor komst brug naar recreatiepias Oude bomen bij nieuwe huizen Surfwedstrijden in Warmond Rechter heeft begrip maar kan vissers niet helpen *>~XY7"* 1 Donkere plekken in Zoeterwoude verlicht PAGINA 16 W III REGIO VRIJDAG 26 JUNI 1987 'Financiële paragraaf deugt totaal niet' ZOETERWOUDE - Het deze week uitgebrachte be leidsplan van Zoeterwoude - gemeentelijk 'wensen- lijstje' voor de komende jaren - is grotendeels samen gesteld door de drie fracties. WD, CDA en Progres sief Zoeterwoude (PZ). Omdat het erg lang duurde voordat het beleidsplan er was - er is meer dan een jaar vertraging - is de PZ-fractie vorige maand afgehaakt. PZ-raadslid Ooijendijk stelde gisteravond dat er nu dus sprake is van een beleidsplan van twee fracties: zijn partij neemt geen verantwoordelijkheid voor de inhoud. Vooral de financiële paragraaf deugt volgens hem totaal niet. Er worden allerlei bedragen in ge noemd zonder dat daarbij wordt vermeld waar het geld vandaan moet komen. Bovendien vond Ooijen- Ooijendijk: geen verantwoording aangegeven tijdsfaseringen veel te vaag. r beleidsplan. Raadslid Hogenelst (CDA) daarentegen was geluk kig met het beleidsplan, al noemde hij het spijtig dat het er pas na een jaar is. Jammer vond hij ook dat het voor PZ te lang heeft geduurd. Hogenelst benadrukte dat het beleidsplan met veel moeite een werkstuk kon worden van alle drie de frac ties. Hij was van mening dat, op de financiële para graaf na, er geen wezenlijke geschilpunten zijn tussen WD, CDA en PZ. Ook WD-raadslid Mulder vond het spijtig dat PZ was afgehaakt. Toch kon hij in het plan genoeg zaken terugvinden die in het beleid van zijn partij passen. CDA en WD staan in elk geval achter het beleids plan, waardoor burgemeester en wethouders het als richtlijn voor het beleid van de komende drie jaar kunnen gebruiken. VOORSCHOTEN - De aanschaf van een kunstwerk van wat staal en veel gras heeft de Voorschotense gemeenteraad gisteravond aangezet tot een langdurige en soms felle dis cussie. Het werk, dat 10 bij 10 meter moet meten en op één punt 1,40 meter omhoog krult, is langs de doorgaande Karei Doormanlaan gedaald komen. LEIDERDORP - Zes jaar nadat het gebouw werd geopend, moet sociaal-cultureel centrum 'De Muzenhof van een kunstwerk worden voorzien. Althans, dat vindt de gemeente Leiderdorp, die beroepskunstenaars in Lei derdorp en omgeving uitnodigt om in te schrijven voor het kunstwerk. Er is maximaal 15.000 gulden beschikbaar om bij Muzenhof, aan de kant van de Engelendaal, een kunstwerk te plaatsen. Dat kunstwerk moet een samenspel vormen met de bijzondere archi tectuur van het centrum. Een selectiecommissie, waarin kunstenaars, gebruikers van het gebouw en de gemeente zitten, beoordeelt de ingezonden ideeën en nodigt te zijner tijd één kun stenaar uit om een ontwerp te maken. Voor 1 september dienen kandidaten te reageren (reacties naar het gemeentehuis), twee maanden later moet de definitie ve opdracht zijn verleend. De WD en haar wethouder J.D. van Dalen weigerden er echter, als enigen, een kleine 75.000 gulden opzij te leggen voor wat de liberale fractievoorzitter "een mislukt en gevaarlijk kunstgrasveld" noemde. In een tijd dat de bevolking offers moet brengen en de gemeente bij veel projecten eist dat het haar niets extra mag kosten, zou dat to taal verkeerd overkomen. Wethou der Van Dalen had het zelfs over "een psychologische blunder". J. Aikens (D66) voelde zich be hoorlijk aangesproken door deze woorden en betreurt het boven dien dat na de aanschaf van de kunstige graszode voor kunstwer ken in de Nassauwijk en Bijdorp nog maar 60.000 gulden overblijft. De gemeente komt hierdoor voor de keus te staan extra geld te stop pen in het potje voor 'kunst in de wijken' of deze twee wijken 'aan zienlijk mindere kunst te geven', aldus J. Aikens. Ook het CDA liet zich in die richting uit. Aikens, die het kunstwerk 'de erectieve zooi' noemde, vreesde bovendien dat de omwonenden het werk niet bepaald zouden om helzen: "Eerst vraagt de bevolking zich af wat daar ligt. Later vraagt men zich af: ligt het er nog? Nog later zegt men dat het in de weg ligt. Immers, het onttrekt 100 vier kante meter speelgroen aan de wijk". Fraai en ludiek Zijn fractiegenote mevrouw E. Mulder vindt het werk, op per soonlijke titel, juist fraai en ludiek en vroeg om vertrouwen in de cul turele commissie. Wanneer die commissie voorstelt dergelijke kunstwerken aan te schaffen, moe ten politici ervan uitgaan dat het een weloverwogen en deskundig advies is. De fracties van PvdA/ VOORSCHOTEN - De Voorschotense gemeenteraad is unaniem akkoord met de aanleg van een voet/fietsbrug over de Vliet naar Vlietland. De brug begint op het plantsoentje achter de ijsbaan, maar het is nog niet helemaal duidelijk hoe de aan- en afritten gaan lopen. Dit bleek gister avond tijdens de raadsvergadering. Naast de gemeentelijke variant, waarbij de route in het verlengde van de Nicolaas Maeskade begint en via een slinger rechtsachter de clubhui zen voor de Vliet uitkomst, worden nog enkele andere ideeën gelegd. Of ook de plannen van omwonenden worden meegenomen, is onzeker. Zij willen de op- en afritten laten aansluiten op de aanvoerroute naar de clubhuizen, maar volgens wethouder J. Visser (openbare werken) kan dat voor gevaarlijke situaties zorgen met parkerende automobilisten. Hadden de meeste partijen weinig spreektijd nodig om hun tevreden heid onder woorden te brengen, de fractie van de PvdA/PPR stond uitge breid stil bij de mogelijke gevolgen. Haar algemene indruk was positief: middenstanders zullen weinig merken van de ontsluiting en de verkeers druk zal wel meevallen. Duidelijk is volgens de partij wél dat de gemeen te de ontwikkelingen aan de overkant van de Vliet niet langer kan wegcij feren bij de plaatselijke planningmakerij. "We kunnen niet langer zeggen dat het op het grondgebied ligt van andere gemeenten, maar moeten ons aanmelden als belanghebbende", aldus PvdA/PPR-raadslid G. Both. Volgens welzijnswethouder L. Marselis is er al veel overleg over het recreatiegebied in wording. Both duidde echter ook op zeer recente ont wikkelingen. Zo werd onlangs duidelijk dat het de exploitant van Vliet land menens is met zijn plan voor een sport- en conferentiecomplex van 25 miljoen gulden. organiseert op zondag 5 juli voor de vierde maal in successie een mi ni-triathlon. De deelnemers begin nen met het zwemmen van 500 me ter in de Noord Aa. Daarna moeten ze een 'afstand van 15 kilometer fietsen en ten slotte wordt er over 4,2 kilometer hardgelopen. De start is om tien uur in de buurt van boer derij het Geertje. Men kan vanaf negen uur inschrijven. Vorig jaar verschenen er tachtig deelnemers aan de start, dit jaar hoopt men op meer. Inlichtingen verstrekt Peter Berg, telefoon 01715-1609. PPR en CDA wilden de culturele commissie het vertrouwen graag schenken, zeker in dit geval. De christen-democraten hebben alle vertrouwen in de kunstenaar, die bij het provinciehuis "heel fraaie kunst heeft neergezet". De radicaal-socialisten hadden het over een "goed en creatief plan". Het oogt "heel eenvoudig", maar volgens fractievoorzitter mevrouw M. Breunesse hoef je "aan kunst niet af te zien dat het veel kost". De opstelling van WD vond zij kwalijk: "Overal zetten wij hoge klimrekken neer voor kinderen en dan zouden ze zich hier opeens be zeren aan iets dat 1,40 meter hoog is en geen scherpe randen krijgt. Zeg dan gewoon dat je het niet mooi vindt". Zij vreesde dat het door het verloop van de discussie steeds moeilijker zou worden om de bevolking ervan te overtuigen dat het kunstwerk echt de moeite waard is. Wethouder Marselis was zelfs een beetje boos: "Ik betreur het dat u nu pas, tijdens de ge meenteraad, met uw bezwaren komt. Dat is duidelijk niet zoals het hoort en zeer teleurstellend voor de kunstenaar". D66, die later aarzelend akkoord ging, begreep deze barse v/oorden niet: pas tijdens de raadscommis sie welzijn zagen de raadsleden voor het eerst de tekeningen. En Willemsen (WD) stelde keihard dat het hem eigenlijk "geen lor in teresseert" wat de verschillende commissies vinden. WD-wethouder Van Dalen en de fractie van het CDA namen de commissie voor cultuur eeri beetje in bescherming. Volgens hen kan veel worden opgelost wanneer de commissie wat eerder contact op neemt met raadsleden. Wethouder Marselis wilde daar graag rekening mee houden, maar volgens de PvdA/PPR-fractie mag dat niet be tekenen dat de commissie onder curatele wordt gesteld. - Het nieuwe complex huizen aan de Zoeterwoudse Moerascypreslaan. Kenmerkend zijn de oude bomen op de voorgrond, die konden worden gespaard. (foto wim Dijkman) ZOETERWOUDE - De eerste be woners van een complex huizen aan de Moerascypreslaan in Zoe- terwoude-Rijndijk hebben van daag de sleutels overhandigd ge kregen. Het gaat om in totaal 29 twee- en driekamerwoningen, gebouwd on der beheer van de Zoeterwoudse woningbouwvereniging Willi- brord. De huren tot 500 gulden. Inmiddels zijn de huizen verhuurd aan Zoeterwou- denaren van allerlei 'slag': er ko men zowel jongeren als ouderen te wonen. Er was volgens de woning bouwvereniging veel vraag naar de huizen, die zijn ontworpen door de Zoeterwoudse architect L. Bos man. Bouwer is het Leiderdorpse bedrijf Noorlander. Tijdens een informatie-avond is WARMOND - Vanaf het surfstrand van het Warmondse recreatie-eiland Koudenhoorn zal morgen het startschot klinken van de eerste 'open War mondse slalom surfwedstrijden'. Organisator is de plaatselijke onderne mersvereniging. Iedereen kan meedoen. De enige vereiste is het bezit van een plank. De inschrijfgelden bedragen 7,50 gulden. Als het aan de ondernemersvereni ging ligt, keert het evenement volgend jaar terug. Bedoeling is dat er telkens zes surfers tegelijk vertrekken. De eerste drie gaan door naar de volgende ronde, de verliezende drie moeten in de herkansing proberen orde op zaken te stellen. Een deelnemer finisht door met zijn hand het hek aan te tikken dat voor de tafel van de wedstrijdlei ding staat. Elke type zeilplank en elk type zeil is toegestaan. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur. gebleken dat de toekomstige be woners de nieuwe woonomgeving waarderen. Met name het groen - een aantal oude bomen werd ge spaard - is opvallend. Het complex is in tien maanden tijd neergezet. In september vorig jaar sloeg oud-bestuurslid Chris Overdevest van Willibrord de eer ste paal. Met deze 29 woningen komt het aantal huizen van Willibrord op 530. Over enkele maanden hoopt de woningbouwvereniging te be ginnen met de bouw van een twee de, nabijgelegen flat van achttien woningen en veertien eengezins woningen in hetzelfde gebied. Ook probeert men toestemming van het rijk te krijgen om nog eens zestien eengezinswoningen neer te zetten, dit mede om tot een snelle afron ding van het bouwplan 'De Goede Herder' te komen. In de verdere toekomst wil Willibrord nog een aantal bejaardenwoningen in dit gebied bouwen. De eerste bouw in Zoeterwoude-dorp, plan Bloemen weide, kan op z'n vroegst in 1989 worden gerealiseerd. Ook hier geldt dat naar bejaardenwoningen de grootste vraag is. Bridgen Niet-rokers kunnen elke vrijdag en maandagavond komen bridgen in het Witte Huis in Oegstgeest. Aanvang steeds 19.45 uur. Kosten twee gulden per persoon. Inlichtin gen bij mevrouw Versnel, telefoon 071-414182. Bibliotheek Tijdens de zomervakantie werkt de bibliotheek in Zoeterwoude- dorp met aangepaste openingstij den. Voor het inleveren en ruilen van boeken kan men terecht op dinsdagavond van zeven tot negen, op woensdagmiddag van twee uur tot half vijf en op donderdagavond van zeven tot negen. Mensen die boeken willen kopen, kunnen van daag in de bibliotheek terecht. Dan worden afgeschreven boeken aan geboden voor een gulden per stuk. Mini-triathlon Wielerkoers De Warmondse ijsclub organi seert voor haar trainingsgroep en overige leden zondag een wieler koers op het parcours aan de Spec- kelaan in Lisse. De start is om 11.00 Het 'rondje' staat open voor jeugdleden, junioren en senioren met aparte classificaties voor'da mes en heren. Tot een half uur voor de start is inschrijving mogelijk. Ook kunnen potentiële deelnemers zich melden bij organisator Theo Vergeer, bereikbaar onder telefoon- 01711-10852. KATWIJK/DEN HAAG - Of schoon zij het kort geding tegen de staat hebben verloren, blijven de Katwijkse kabeljauwvissers de netten uitwerpen en de vangsten aanvoeren. De vissers negeren daarmee de uitspraak van de presi dent van de Haagse rechtbank die gisteren weigerde het vangstver bod voor de zogenaamde k-docu- menthouders op te heffen. De kleine kabeljauwvissers eis ten opheffing van het vangstver bod, omdat zij hun eigen quotum nog lang niet hebben opgevist. Volgens de president van de Haag se rechtbank, mr. M.R. Wijnholt, verlangden de vissers het onmoge lijke. "Ze vinden begrip voor hun grieven tegen de vissers die, 'an ders dan zij zelf, meer vangen dan is toegestaan. Op die grieven pas sen allerlei maatregelen, ook maat regelen van de rechter, maar niet de intrekking van een vangstver bod", aldus Wijnholt. Secretaris J. Ouwehand van de Vereniging van Schipperseigena- ren noemde de uitspraak van de president van de rechtbank 'rond uit teleurstellend'. In samenspraak met zijn advocaat wil hij nog on derzoeken of hoger beroep tegen de uitspraak zal worden aangete kend. Ouwehand liet weten min of meer te hebben gerekend op extra bescherming van de rechter. "Hoe wel hij wel zijn sympathie uit spreekt, krijgen wij toch geen ge lijk. Wij zijn nu vogelvrij", conclu deerde hij. Teleurstellend De k-documenthouders hadden de president van de Haagse recht bank tevens gevraagd de namen vrij te geven van de vissers die hun eigen quotum inmiddels hebben volgevist, maar desondanks de vangst op kabeljauw niet hebben gestaakt. Zodra de namen beschik baar zijn, kunnen juridische stap pen worden ondernomen. Mr. Wijnholt voerde gistermid dag aan dat het Openbaar Ministe rie nog geen beslissing heeft geno men over het vrijgeven van de na men. Hij noemde de eis van de vis sers tegen het OM daarom voorba tig. De rechtbankpresident wees er verder op dat wanneer het OM te zijner tijd weigert de namen vrij te geven, zij zich kunnen wenden tot de Raad van State. Mr. GJ. van der Plas, advocaat van de "vissers, liet desgevraagd weten er vertrouwen in te hebben dat de namen van de vissers, die kabeljauw voor de, netten van de k-documenthouders hebben weg gekaapt, worden vrijgegeven. Hij ging er gisteren in het Paleis van Justitie in Den Haag vanuit dat zo dra de namen beschikbaar komen een groot aantal kbrt gedingen te gen de overtreders wordt aange spannen. Ouwehand wilde nog niet voor uitlopen op de vraag wat de even tuele verdere stappen zullen zijn. Hij wil eerst de vergadering van morgen in Scheveningen afwach ten, waarbij de vissers zich over de nieuwe situatie zullen beraden. Ouwehand sloot evenwel niet uit dat er alsnog acties zullen worden gevoerd, zoals het blokkeren van havens. Voor de vergadering is ook minister Braks van landbouw en visserij uitgenodigd. "Als hij dan natuurlijk nog minister is", grapte Ouwehand, doelend op de proble men die de bewindsman met de Tweede Kamer heeft over zijn rol in de visfraudezaak. De Katwijksë k-documenthou ders werden gistermiddag via Scheveningen Radio door Ouwe hand opgeroepen normaal door te gaan met de kabeljauwvangsten. Hij deed die oproep na contact te hebben gehad met enige vissers op zee. "Er wordt alleen maar kabel jauw gevangen. Ze denken er niet aan de vangsten overboord tp zet ten. Die vis is toch al dood", aldus Ouwehand. Overigens werd ook gisteren in Scheveningen opnieuw kabeljauw aangevoerd door twee schepen, zonder dat de Algemene Inspectiedienst (AID) ingreep. Nederland mocht dit jaar 13.590 ton kabeljauw vangen. De Europe se Commissie heeft zich intussen bereid verklaard aan Nederland 4810 ton kabeljauw extra toe te kennen. Daarvan moet 3500 ton worden afgetrokken vanwege de inmiddels te veel gevangen hoe veelheden. Ook met de Westduitsers zijn nog onderhandelingen gaande over de overname van een gedeelte van het kabeljauwquotum. Ouwe hand heeft echter zo zijn twijfels over de goede afloop van die on derhandelingen, nu de Europese Commissie bij het Europese Hof een klacht heeft ingediend tegen de Nederlandse staat aangaande het visserijbeleid en de Puitsers een tegenprestatie verlangen in het voordelig afzetten van hun haring in ons land. "Ik zie het allemaal erg ALKEMADE - Een inwoner uit Roelofarendsveen is gisteravond in Oude Wetering met zijn fiets on der een vrachtwagen terechtgeko men. De man liep daarbij verwon dingen op aan de linkerschouder en aan het rechteroog en werd naar het academisch ziekenhuis in Lei den vervoerd. somber in. Niet alleen voor de vis sers, maar ook voor de handel", al dus Ouwehand. Een woordvoerder van het mi nisterie van landbouw en visserij zei de oproep van Ouwehand om gewoon door te vissen te betreu ren. "De vissers kennen de gevol gen. We hopen dat zij verstandiger zijn". Eerder deze week stelde het ministerie de voorwaarde dat het departement aan de verdeling van een extra Europees quotum wil meewerken, indien er niet langer op kabeljauw zou worden gevist ZOETERWOUDE - Enkele 'don kere plekken' in de gemeente Zoe terwoude zullen de komende win ter worden verlicht. Het gaat om het voetpad van de Jan van Ban- ningstraat naar het Kruisgebouw en om het pad van de Eikenlaan naar de Hoge Rijndijk. De gemeen te heeft onderzocht dat dit plaatsen zijn die nodig verlicht moeten wor den. Er komen twee lichtmasten langs het pad in het dorp en drie bij dat naar de Hoge Rijndijk. De raad had gisteravond geen moeite met het beschikbaarstellen van de be nodigde 12.000 gulden voor deze "vrouw- en kindvriendelijke oplos sing", zoals CDA-raadslid Van der Salm het uitdrukte. Agenda VRIJDAG Leiden Stadhuis - Vergadering v i.de financieën in de raadszaal, 20 uur. Centrum Ex'85 - Koppenhinksteeg 15. Peter van de Linden van de toneelgroep De Appel vertelt sprookjes, 20 uur. Gebouw Vakbeweging - Koppenhink steeg 2, Jongerenbeweging FNV houdt Hippie-feest, 21 i 20 Koets-O-theek - Kruisstraat. Pasadene Dream Party met Adam Curry als Disc- jocky, 21 i Filmhuis LVC - Breestraat 6 beautiful laundrette' van Frears, 21.15 uur. Oegstgeest School Kleuterhof - Prof. van der Waals laan 26, afscheids-receptie leerkracht W. Schrama, 19-21 uur. Zoeterwoude Kruisgebouw - Jan van Banningstraaü hoek Korte Miening, afscheids-receptie wijkverpleegkundige Nel Glasmeier, ZATERDAG Leiden Kinderboerderij - Merenwijk, geiter keuren door de Fokvereniging Eensge^ zindheid uit Zoeterwoude, 9-14 uur. Groenoordhallen - vlooienmarkt, 10-16 IJs- en Evenementenhal - Vondellaan rommelmarkt, 10-17 uur. Mondriaan Scholengemeenschap Warmondse slalom-surfwedstrijden, 10 De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J.A. Verhage/C.M. Maris, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R. van Leeuwen, Fa- ge^lstraat31, tel. 218661, spreekuur: Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en De Lange. za 8 uur tot zo 8 uur: E. de Lange, tel. 212025, spreekuur: Bronkhorststraat 43- 45. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371, spreekuuur: Minnebroe dersgracht 41. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Pleiter, Fruin- laan 11, tel. 131337. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820, spreekuur: Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn. Bénit. Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou. J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. Rijn.Paganini- straat 1, tel. 314349, spreekuur: Kenne- dyla^n 24. zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos. Zocher- straat 1, tel. 766123. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Keyer, tel. 140124. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. Leiderdorp za; J.v.d. Beek, tel. 894539, spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8. zo; P. van 't Woud, tel. 410070, spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 40. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: G A. van der Steenhoven, Regentesselaan 45, tel. 176867. Voorschoten za; A. Meiman, J.W. Fnsolaan 13, tel. 2493. zo; F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352. Warmond Huisartsenpraktijk Sleeboom Hoorn weg, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar za; E.J.J. op 't Landt, tel. 13056, Spreek uur: Middelweg 21. zo; J. Vonk, tel. 79676, spreekuur: Wittenburgerweg 106. de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 26/6 tot vr 3/7 door. Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 120552-Apotheek van Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Wassenaar: Wassenaarse Apotheek. Stadhoudersplein 35, tel. 12402. 144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616. Wassenaar G. de Voogd, Herenweg 11, tel. 453583 en 14546; L. Makker, v Alkemadelaan 20, tel. 248651 en J. v.d. Vijver, Oostein de 15, Voorburg, tel. 862210. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: M.G. Wieringa, Jo seph Haydnlaan 8m, Leiden, tel. 071- 762925. W. Kuiters Hoge Rijndijk 38, Leiden, tel. 125215. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts de Minjer telefo nisch bereikbaar onder nummer 071- 155375; tevens spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. Voorschoten-Wassenaar: W. Mangelaar Meertens, Stoeplaan 6, tel. 78151.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16