Drempels in wegdek van deMaresingel wellicht lager Stedenband Oost-Europa krijgt politiek karakter DE TUD VAN TOEN Ruzie tussen collegepartijen en CDA over bezuinigingen Brede steun van gemeenteraad nodig Waterpomp gestolen uit bouwkeet Bedrijfspand besmeurd Werknemers universiteit bestolen Prof. Van Hall heeft weer bevoegdheid tot opleider acllef in vrije tiiil 1 Muziekverzamelgebouw vlakbi j Groenoordhal Raad voor de Journalistiek wijst klacht over Mare af Afdeling Vrouwen ldiniek van het AZL opsplitsen VRIJDAG 26 JUNI 1987 LEIDEN - Leiden kan alleen een stedenband met een stad in Oost- Europa aangaan als daarvoor in de gemeenteraad zeer brede steun is. Wethouder H. van Dongen van on derwijs, samenlevingsopbouw en emancipatie zei dit gisteravond tij dens een vergadering van gemeen teraadsleden en leden van het Leids Vredesplatform, die het mot to 'Leiden kern wapen vrij, hoe nu verder?' droeg. Die steun moet vol gens haar uit meer bestaan dan dat de partijen zeggen dat ze voor zo'n stedenband zijn. "Uitspraken doen is gemakkelijk. Ze moeten er echt energie in willen steken, onder meer door zitting te nemen in een Wanneer die bereidheid zou moeten worden afgemeten aan de belangstelling van de politieke par tijen voor de gisteren gehouden vergadering, waarin de plannen rond de stedenband aan de orde kwamen, ziet het er niet best uit. Behalve Van Dongen, Links Lei- den-wethouder H. de la Mar en de PvdA-raadsleden De Boer en De Vreeze lieten de overige raadsle den verstek gaan. Vóór brede politieke steun is ook het Leids Vredesplatform, die de stedenband met Oost-Europa in sa menwerking met de gemeente wil opzetten. Maar daarnaast wil het ook dat de jumelage door de Leid- se bevolking wordt 'gedragen'. "Het mag geen aangelegenheid worden waarbij alleen het gemeen tebestuur of alleen het Leids Vre desplatform op reis gaat". De plannen voor de stedenband bevinden zich nog in een pril sta dium. De gemeenteraad moet zich LEIDEN - Een aannemer uit Noordwijk heeft bij de Leidse poli tie aangifte gedaan van diefstal van een vuilwaterpomp. De pomp stond op een bouwplaats aan de Leidse Schipholweg en heeft een waarde van 2100 gulden. LEIDEN - De gemeente is van plan om de bouw van een muziekverza- melgebouw bij de Groenoordhal- len mogelijk te maken. B en W stel len de raad voor een zogenaamd voorbereidingsbesluit te nemen waarmee wordt vooruitgelopen op een definitief besluit over de bouw. Met een dergelijk besluit wordt het muziekverzamelgebouw alvast in het bestemmingsplan ingepast. Dat wil nog niet zeggen dat er ge noeg geld is om de nieuwbouw Wie een voorstelling in de Leidse Schouwburg bijwoont, realiseert zich waarschijnlijk niet deelgenoot te zijn van de op één na oudste theatertraditie van Ne derland. Alleen Amsterdam kent een traditie op dat terrein die nog verder teruggaat. In ieder geval is de Leidse Schouwburg de oudste nog bestaande schouw burg in Nederland en kan zich beroepen op een theaterervaring van maar liefst 282 jaar. Een ou derdom die de schouwburg ove rigens is niet aan te zien: het theater is er, vooral na de groot scheepse restauratie van 1973- 1976, alleen maar mooier op ge worden. Volgens insiders neemt vooral de architectuur een bij zondere plaats in in de Westeuro- pese theaterbouw. Een heel mooi en heel oud theatertje dus - want groot is het ondanks optische foefjes niet echt - waar de mensen zich al eeuwenlang hebben kunnen ver maken. Variërend van een be heerst genieten van dichterlijke tragedies tot het soms wel zéér luidruchtige vermaak bij een klucht als Kloris en Roosje. In den beginne was het thea terbezoek echter nog een elegant gebeuren. Wie zich tot de boven laag van de Leidse bevolking re kende, ging toch eens in de zo veel tijd naar een zedig, deftig en onaanstotelijk treur- of blijspel om te laten zien dat hij wist wat cultuur was. Langzamerhand kwamen er echter ook andere vormen van cultuur op de planken die wat meer leven in de brouwerij brachten. De belangstelling voor de zogenaamde na-kluchten, die ter afwisseling van de serieuzere treur- en blijspelen na. de pauze voor half geld te bezichtigen wa ren, werd steeds groter. Ook de zang- en dansvoorstellingen had den altijd na de pauze plaats. Soms was daarvoor zoveel be langstelling dat er na de pauze ineens veel meer mensen waren er nog over uitspreken en er is nog niet bepaald met welke stad in Oost-Europa Leiden contacten wil leggen. De PvdA-fractie heeft zich al enigszins over die vraag gebo den, liet raadslid De Vreeze gister avond weten: een stad in de DDR moet het niet worden. Dit onder meer omdat Leiden, door de grote belangstelling die er voor jumela- ges met Oostduitse steden is, op een wachtlijst terecht zou komen. Bij het zoeken naar een stad wordt een aantal criteria gehan teerd. Bekeken wordt onder meer of de taal erg veel problemen ople vert en of het voor de mensen uit de jumelage-stad al dan niet moei lijk is om voor een bezoek aan Lei den een visum te krijgen. Gekeken wordt ook of een stad enige over eenkomsten met Leiden vertoont. Als een stad bijvoorbeeld een uni- LEIDEN - De naderende bezuini gingsronde heeft gisteravond in de raadscommissie tot een heftige aanvaring geleid tussen leden van het CDA en de rest van de fracties in de gemeenteraad. Woordvoer ders van het CDA die het stand punt verkondigden 'geen belas tingverhoging en geen geld voor nieuw beleid' werden door de ove rige raadsleden fel aangevallen. Behoudens het CDA stemden alle partijen in met de voorgestelde kortingen in de sectoren volks huisvesting en ruimtelijke orde ning. Met het debat in de raadscom missie leek een voorschot geno men te worden op de discussie die aanstaande maandag in de ge meenteraad plaatsheeft. De opmer kingen van het CDA dat er in de gemeentebegroting veel 'lucht' aanwezig is, lokte een storm van reacties uit. In deze sfeer trachtten PvdA en Links Leiden het CDA op daadwerkelijk te realiseren. Het muziekverzamelgebouw is bedoeld voor vijf Leidse muziek korpsen die momenteel kampen met huisvestingsproblemen. Enige weken geleden is door de gemeen te een krediet verstrekt van 10.000 gulden om een ontwerpschets voor nieuwbouw te maken. De provin cie heeft ook onlangs het project in aanmerking laten komen voor de zogenaamde terugploegregeling. Dat is een vorm van subsidie. dan ervoor. Dit vaak tot grote frustratie van de serieuzere klas- sicistische acteurs van vóór de pauze. De Amsterdamse schouwburg nam overigens maatregelen tegen dat verschijn sel: vanaf 1 januari 1866 mocht er niemand meer tijdens de pauze binnengelaten worden. Er kwam zo een steeds groter publiek naar de schouwburg dat dan ook niet meer alleen uit de hogere klassen bestond. Zelfs de toen nog totaal onontwikkelde arbeiders waren van de partij. Kerels met een roodwollen bor- trok, wolle boefanten en een blauwduffelsche jas' met op het hoofd 'eene pet die er als opge- spijkerd schijnt, een ringetje in het oor, dikke tabakspruimen in den mond, waaruit de akelige lucht walmt van de eetwaar der goedkope wijnhuizen, of die nog eene walgelijk riekende sigaar vasthoudt van de tabakswinkels waar de kaartjes te bekomen zijn.' Ongetwijfeld een uitlating van een beschaafd doch geïrriteerd theaterbezoeker. Niet geheel zonder reden: het eens zo be schaafde publiek was een vreem de mengelmoes geworden van allerhande volk dat zich nou niet bepaald in bedwang wist te hou den. Geschreeuw, gedrang (je kon zelfs een beroepsdringer in huren die je naar je plaats bracht), gegooi met etenswaar en zelfs gevechten waren niet van de lucht. Dit laatste werd vooral in de hand gewerkt door de plaatsver deling tussen de studenten en de burgerij. Vier rijen, de zoge naamde studentenbanken, wa ren namelijk voor de studenten versiteit heeft, heeft dat volgens het Leids Platform als voordeel dat er gedeelde belangstelling is. Wethouder Van Dongen wees bij het keuze-vraagstuk op de contac ten die er vanuit Leiden nu al zijn met het Poolse Torun. Ze sprak zich niet voor of tegen een officiële jumelage met die stad uit, maar vindt wel dat als de gemeente over een band met een Oosteuropese stad praat, de contacten met Torün daarbij moeten worden betrokken. De jumelage met een stad achter het IJzeren Gordijn zal van een an dere orde zijn dan de al bestaande banden met Krefeld en Oxford. Staan die meer in het algemene te ken van het onderhouden van in ternationale contacten, de nieuwe jumelage zal er één zijn met een duidelijk politiek karakter. Door details onderuit te halen. De oppo sitie van het CDA bracht wethou der Peters (ruimtelijke ordening) tot de constatering dat 'het alle maal wat erger is dan het het CDA toe schijnt'. "Ik hoop dat deze con statering maandag in het betoog van het CDA doorklinkt", aldus Peters. Van een discussie over het bezui nigingspakket was gisteravond nauwelijks sprake. Alleen ten aan zien van de kosten van woonruim tevergunningen bleek verschil van mening. PvdA en Links Leiden toonden zich gelukkig met het feit dat het college de verhoging wil beperken tot 75 gulden in plaats van de aanvankelijk voorgestelde 100 gulden. WD-fractievoorzitter Van der Nat toonde zich echter niet afkerig van een verdere verho ging van de legeskosten om deze kostendekkend te maken. Door de ze kosten reeds bij de inschrijving als woningzoekende te heffen, zou volgens Van der Nat kunnen wor den voorkomen dat mensen zich nodeloos bij de gemeente inschrij- Peters bevestigde dat het laatste veelvuldig voorkomt. Hij sloot niet uit dat het college in de toekomst met een voorstel komt om de kos ten van een woonvergunning toch verder te verhogen. Een dergelijke maatregel zal echter op veel weer stand van Links Leiden stuiten, zo bleek. PvdA-raadslid Van der Lecq legde gisteravond al vast een com promis op tafel: Betaling van de woonvergunning bij de inschrij ving als woningzoekende en ge deeltelijke terugbetaling wanneer men zich laat uitschrijven. Peters zei zich gisteravond zor gen te maken over de noodzakelij- gereserveerd die deze plaatsen soms al te gewelddadig voor zich opeisten. Nee, de heren studen ten waren geen lieverdjes. Soms klommen er een paar in een bal dadige bui het podium op om er uiteindelijk weer door de solda tenwacht, die hiervoor speciaal was ingehuurd, hardhandig van te worden verwijderd. Dergelijke excessen hebben er soms toe ge leid dat er soms maar weinig vrouwen in de zaal te vinden wa ren en dat zelfs de rest van de burgerij weieens wegbleef, het strijdtoneel aan de studenten overlatend. Het deftige publiek had het in ieder geval allang voor gezien ge houden en bezocht alleen nog De Vreezegeen stad in de DDR. (archieffoto) contacten met Oosteuropeanen te leggen wil Leiden een steentje bij dragen aan het doorbreken van wat als 'vijanddenken' wordt be stempeld en daarmee aan de vrede. ke bezuinigingen op de investerin gen van de gemeente. Hij maakte duidelijk dat de vertraging in de stadsvernieuwing hierdoor nog verder versterkt wordt. LEIDEN - Een Leidse ondernemer heeft bij de politie aangifte gedaan van beschadiging van zijn bedrijfs pand aan de Karei Doormanweg. Het gebouw is over een lengte van vijftien meter met verf bespoten. In de omgeving werden tientallen lege spuitbussen gevonden. Enke le steigers en opgestapelde dak pannen werden omver gegooit. De kosten van schoonmaken en her stel worden door de ondernemer geschat op circa 25.000 gulden, tenkaag het leven verloor en zijn 48-jarige collega uit Hoofddorp zwaar gewond raakte. LEIDEN - Twee werknemers van de Leidse universiteit hebben gis teren aangifte gedaan van diefstal. Een 40-jarige Leidenaar raakte een polstasje kwijt met als inhoud zijn rijbewijs, paspoort, kenteken bewijs, girobetaalkaarten en een postbusmachtiging. Van een ande re medewerker van de universiteit werd uit zijn jack een paspoort en een geldbedrag van ruim honderd gulden gestolen. De diefstallen zijn vermoedelijk het werk van inslui pers. maar de voorstellingen van bui tenlandse toneelspelers. Vooral de Franse en Duitse stukken wa ren erg in zwang. Evenals de ope- "a: op 9 november 1891 werden er voor Faust maar liefst 287 ga lerijplaatsen en 44 logeplaatsen verkocht en zaten er maar 5 stu dentjes op de bank. Waarvoor wél iedere Leide naar, ongeacht zijn status, warm liep waren de 18 stukken over het Beleg en Ontzet van Leiden die meestal rond 3 oktober wer den opgevoerd. Deze stukken hebben de toeschouwers onge twijfeld veel griezel-plezier gebo den. Sommige thema's, als hon gersnood en oorlogsgeweld bij voorbeeld, werden liefst zo gru welijk mogelijk uitgebeeld. Hier bij werd het dramatische effect nog versterkt door de zogenaam de Vertooningen, een soort ta bleaux vivants waarbij het beeld als het ware even werd stilgezet. Ook andere historie-spelen wa- LEIDEN - De gemeente gaat be kijken of de verkeersobstakels in het wegdek van de Maresingel kunnen worden verlaagd. Dat om trillingsoverlast, waarover een aan tal bewoners klaagt, te verhelpen. In het wegdek is een soort sluis ge maakt woordoor het verkeer ver plicht is zijn snelheid te matigen. Maar de 'drempel' is volgens om wonenden wel erg hoog. Vracht wagens die met redelijke snelheid die hobbel nemen veroorzaken nogal wat trillingen. Een en ander deelde gemeente ambtenaar Haagmans tijdens een gisteren gehouden vergadering van de werkgroep Noorderkwar tier mee. Tijdens die bijeenkomst klaagden bewoners van de wijk ook over de parkeeroverlast langs de singel. De gemeente zal in over weging nemen of er zogenaamde Peterspukkels - trottoirbanden met daarop een flinke pukkel waardoor automobilisten het wel uit hun hoofd laten te parkeren - kunnen worden geplaatst. In de wijk wordt ook geklaagd over hinderlijke bromfietsers die over het Prins Hendrikplein scheu ren. De brommers zouden eigen lijk van de weg gebruik moeten maken, maar benutten nogal eens het plein waardoor zij gevaar ople veren voor voetgangers. Haagmans vindt het te ver gaan om, zoals de bewoners voorstelden, het plein te markeren met trottoirbanden: "Het is tenslotte de bedoeling de bromfietsers te weren en niet om ze de nek te breken". Hij zal ook bekijken of er met eenvoudige middelen als op de weg aangebrachte markeringslij- nen de rijbaan voor fietsers veiliger kan worden gemaakt. Voor het brom- en fietsverkeer is geen apart fietspad op de Maresingel. Het komt geregeld voor dat langzaam LEIDEN - De gynaecoloog prof.dr. E.V. van Hall krijgt zijn bevoegd heid als opleider van verloskundi gen-gynaecologen terug. De beslis sing van de Specialisten Registra tie Commissie (SRC) om de erken ning van het Academisch Zieken huis als opleidingsziekenhuis voor dit specialisme niet te verlengen, is door de beroepscommissie nietig verklaard, zo deelde een woord voerder van het Academisch Zie kenhuis vanochtend mee. De SRC had het besluit om de erkenning niet te verlengen in de cember vorig jaar genomen naar aanleiding van het conflict tussen de hoogleraren van de Vrou wenkliniek. Dit zou, aldus de SRC, hebben geleid tot fouten en bijna- ongelukken. Zowel het Academisch Zieken huis als van Hall zelf waren tegen de beslissing van de SRC in beroep gegaan. (foto Dirk Ketting) ren trouwens erg populair. Sinds de negentiende eeuw is er veel veranderd op theaterge- bied. Alhoewel er periodes ge weest zijn dat er nauwelijks pu bliek te bekennen was is de pu blieke belangstelling gegroeid. Ook het repertoire is zowel in kwaliteit als in variéteit flink toe genomen. Toch is de verandering in het zaalgedrag misschien nog wel het opmerkelijkst: van ge schreeuw, gestamp en het gooien met overrijpe tomaten naar een ademloze stilte die alleen af en toe door een terloopse kuch wordt onderbroken. BARBARA DE ROOS (Gedurende de zomermaanden juli en augustus wordt de ru briek 'De tijd van toen' stopgezet. De eerstvolgende aflevering ver schijnt op 28 augustus). verkeer in verdrukking komt door snelverkeer. Een aantal bewoners wil het af gesloten gedeelte van de Sophia- straat tussen de Prinsenstraat en Alexanderstraat tijdelijk openstel len voor autoverkeer. Op dit deel van de straat hangen geregeld jon geren rond die volgens buurtbewo ners vernielingen aanrichten en omwonenden lastigvallen. Om de straat weer geschikt te maken voor auto's moet alleen het paaltje in het midden van het wegdek worden verwijderd en de trottoirs worden versmald. Als de proef slaagt en de overlast van de jongeren daadwer kelijk afneemt, wordt deze oplos sing definitief. Vandalisme Bewoners spraken gisteren ook over de volgens hen nu al jaren du rende overlast van jongeren bij de het gebouw Rondedans op de hoek Bernhardkade/Julianastraat. In dat pand zijn het Boddaert-cen- trum en het muziekcentrum van de onderwijswinkel Leiden geves tigd. Geregeld worden de ramen ingegooid en speelwerktuigen ge stolen. Na de zomervakantie moet er volgens stadvernieuwingsambte- LEIDEN - De Vrouwenkliniek van het Academisch Ziekenhuis krijgt een laatste kans om de problemen op te lossen. De kliniek kan, aldus het eindrapport van de door het ziekenhuisbestuur aangestelde ad viseur mr. M.J. Bal, worden opge splitst in de afdelingen gynaecolo gie en verloskunde. De twee afde lingen zullen onafhankelijk zijn, maar moeten toch samenwerken. Randvoorwaarde voor het welsla gen van deze oplossing is dat de strijdende partijen meewerken aan herstel van de vertrouwensbasis. Beide hebben Bal inmiddels laten weten met zijn randvoorwaarden akkoord te gaan. Wanneer deze opzet niet lukt, dan blijft er niets anders over, al dus Bal, om een van de elkaar be strijdende hoogleraren, Van Hall en Bennebroek Gravenhorst, te ontslaan. Desnoods moeten beiden het veld ruimen. In het eindrapport, waarin Bal overigens zijn oplossing voor het probleem weinig kans van slagen geeft, hekelt de adviseur het colle ge van bestuur van de Leidse uni versiteit en het ziekenhuisbestuur. Hij verwijt hun het conflict uit de hand te hebben laten lopen. Als ge volg daarvan werd het wantrou wen tussen beide kampen vergroot en gingen emoties de boventoon voeren, aldus Bal. Het bevoegde gezag heeft tal van kansen laten liggen om het conflict binnen de perken te houden en oplossingen te bedenken en is daarom mede verantwoordelijk voor de onver- kwikkeijke situatie binnen de Vrouwenkliniek. Die ontstond in de jaren 1985- 1986 toen de drie kroondocenten van de Vrouwenkliniek, van Hall, Bennebroek Gravenhorst en Kier- se, in een persoonlijk conflict ver- LEIDEN - Het beroep van de Leid se Studenten Bond (LSB) tegen de beslissing van de hoofdredactie van het universiteitsblad Mare om volgens de LSB onjuiste berichtge ving in dit blad niet te rectificeren, is afgewezen. Mare had op 2 april van dit jaar geschreven dat tijdens een demon stratie in Den Haag "stenen door de ruiten van de parlementsgebou wen gingen en een deur van het Kamergebouw werd ingetrapt". De LSB eiste rectificatie, maar de hoofdredacteur van Mare wijzigde Duivensport De LPC hield eveneens een vlucht uit Sint Vincent: 1,3,4 J. Staffeleu; 2 P. Schlagwein; 5 C.J. v.d. Horst; 6 W. Schouten7 W. Onstenk; 8,9 F. Gijsman; 10 J. Boelee. Hengelsport De Hengelaarsbond Leiden en omstreken viste eveneens in de Ringvaart: 1 C. de Boer 18925 Burgerlijke Stand LEIDEN - Gehuwd: F.J. de Bree en I Carlier, M.L.J.F. Scheeren en E.P Groot, J. van der Bent en E.J. Gijsman P.A. Neuteboom en W.J.M. Hartwijk R.M.A. Zeilstra en H. Karman, R. Phi lippo en M.M.H. van den Burg, J.P. Kot naar Cusell zo snel mogelijk duide lijkheid komen wat er tegen de overlast van de jongeren kan wor den gedaan. De gemeente zal bekij ken of renovatie de 'Rondedans' meer 'vandalismebestendig' kan maken of dat het gebouw plaats moet maken voor woningen met groen en speelruimte. Dergelijke plannen zijn afhankelijk van het aanwezige geld en de mogelijkheid een nieuw onderkomen te kunnen vinden voor het Boddaert-centrum en het muziekcentrum. Een voorbereidingsteam buigt zich na de zomervakantie onder meer over de nu al nijpende par keerproblemen bij de oude Mar- nixschool. Op de plaats van de school op de hoek van de Marnix- straat komt een nieuw gebouw met op de begane grond cursus- en kantoorruimten voor volwassenen onderwijs. Daarboven komen drie etages met in totaal 18 drie- en vier- kamerwoningen. Met de komst van het nieuwe woon/schoolge bouw zullen, volgens omwonen den, de parkeerproblemen alleen maar verergeren. De gemeente hoopt in maart 1988 met de bouw te kunnen beginnen, maar houdt na de zomervakantie eerst nog een inspraakavond voor de wijkbewo- wikkeld raakten. Nadat Van Hall in 1985 het vertrouwen als afde lingshoofd verloor, waren mede werkers in de kliniek gedwongen partij te kiezen. Het conflict spitste zich vanaf die tijd toe tussen Van Hall en Bennebroek Gravenhorst, waardoor in de Vrouwenkliniek twee kampen ontstonden die slechts minimaal met elkaar com municeerden. Overigens stelt het rapport van Bal dat de acties die indertijd tegen Van Hall werden gevoerd, niet in verhouding stonden met de ontsta ne situatie. "Omdat gynaecologie in de loop der jaren zoveel verschil lende afsplitsingen heeft gekregen, zijn er samenwerkingsproblemen ontstaan. Dat is in andere academi sche ziekenhuizen ook voorgeko men", aldus het rapport. De uiteindelijke oorsprong van het conflict tussen beide hooglera ren is trouwens volgens Bal niet meer te achterhalen. Vermoedelijk moet die, aldus de adviseur, wor den gezocht in de geringe belang stelling die Van Hall voor verlos kunde aan de dag legde. De erger nis daarover bij Bennebroek Gra venhorst werd steeds groter en leidde uiteindelijk tot een onver kwikkelijke situatie. Het rapport dat uiteindelijk geen van beide partijen heeft gewonnen en dat de Vrouwenkliniek zelf de grote ver liezer is. Hoe groot de aangebrach te schade is, valt nog moeilijk te overzien. Zowel het College van bestuur van de universiteit als het zieken huisbestuur nemen de aanbevelin gen van mr. Bal over en tonen zich, aldus een woordvoerder van het Academisch Ziekenhuis, verheugd over de door hem aangedragen op lossing. an een naschrift slechts het woord 'ingetrapt' in 'ingedrukt'. Daarop ging de LSB bij de Commissie van Beroep van de Raad voor de Jour nalistiek in beroep om alsnog een rectificatie van het gewraakte foto- onderschrift te krijgen. De Commissie van Beroep heeft echter noch uit de gedingstukken, noch van de zijde van de Haagse gemeentepolitie en de kant van de Tweede Kamer de indruk gekre gen dat er geen stenen door de rui ten van de parlementsgebouwen zijn gegaan en wijst het beroep dus gram2 B. Heemskerk 16450 gram; 3 A. Ruis 15300 gram: 4 W van Berkel 14650 gram; 5 F. van Eijgen 14625 gram; 7 P. de Bol ster 14025 gram; 8 J. Moenen 13925 gram; 9 J. Mark 13025 gram; 10 W. Moenen 12550 gram. Visvereniging Hengelsport vis te in het Noordhollandse kanaal: 1 H. Boelee 29 stuks, 11200 gram; 2 W. Verhoef 28 stuks, 7580 gram. 3 N. Verhoef 25 stuks, 4860 gram; 4 C. v.d. Berg 17 stuks, 4530 gram; 5 A. Beij sr. 19 stuks, 3350 gram; 6 I. Jansen 18 stuks. 3290 gram; 7 Th. Blansjaar 12 stuks, 3180 gram; 8 R. van Egmond 12 stuks, 2420 gram; 9 A. Levahrt 9 stuks, 940 gram. tenhagen en C.C. de Mooij, M. Bodnj er A.H.J. Molenaar. J. Kramer en M.H.G Hoogeveen, H. Kranenburg en M.A.M Zonderop, H.H. Jansen en J.H.J. var Leeuwen, J.P.M. Montagne en C.G Schollaardt, L.C. Kuiper en A.E. Petri L.J.M. Nieuwenhuis en M A. van Bode gom, F.F. Honsbeek en J.E.M. Tolhui sen, J.E.C. Kortman en A.K.H. Koning C.C. Kranenburg en L.M. VelJekoop. A Carels en S. van Mastrigt, D.J. FaJentijr en T.K. de Ligt, R.P. van Tongeren en C Florijn. Het interiur van de 282 jaar oude Leidse Schouwburg. SCHREEUWEN, VECHTEN EN GOOIEN IN DE OUDE LEIDSE SCHOUWBURG

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15