'Je moet ook geluk hebben' Mesker heeft weer geloof in comeback Ook concurrentie Roelofarendsveen Michael van den Berg: Van der Leek: belangrijke stap verder Beste ronde van Dunlop Van Reek wint sprint Goede beurt in eerste ronde Wimbledon Topspelers ronde verder LEIDEN - Michael van den Berg plukt momenteel de vruchten van een 'Spartaanse' opvoeding. De 19-jarige Kouderkerker had ongetwijfeld een tennisser van mindere kwaliteit geweest, als zijn moeder hem geen noodzakelijke trainingsarbeid had verordonneerd. Omdat Van den Berg niet alleen figuurlijk maar ook letterlijk met zijn twee me ter boven de 'Leidse' top uitsteekt, is meer dan bij een ander gerichte oefening pure noodzaak. Want voor een tennisser biedt de lengte van twee meter niet louter voor delen. "Wat serveren betreft biedt het voordelen, ook aan het net. Maar ik had beter voor basketbal kunnen kiezen", bekent de papieren num mer één op Unicum, waar de RIO- scholier zich overigens met moeite staande hield tegen Noordwijker Alfred Gelevert. "Maar, ik heb op jonge leeftijd nu eenmaal gekozen voor het tennis. Dat kan ik nu moeilijk terugdraaien". Waarmee Van den Berg niet wil zeggen dat hij spijt heeft van zijn keuze. Integendeel. Hij beleeft de tennissport met intense vreugde en is gretig om de de hoogste sport LEIDEN - De zaken staan er voor Koos van der Leek gunstiger voor dan eerder werd aangenomen. In deze krant werd gisteren gemeld dat de Utrechtse arrondissements rechtbank is over gegaan tot schor sing van het kort geding, waardoor de strijd van de Leidse scheids rechter tegen de KNVB een sle pende kwestie zou worden. Dit be rust op een misverstand. De Utrechtse arrondissementsrecht bank ging immers over tot schor sing van het besluit van de KNVB om de Leidse arbiter van de B-lijst van betaald voetbalscheidsrech ters af te voeren. Precies zoals Van der Leek, bijgestaan door advocaat mr. Hinnen, dat had geëist. Daar door is de kans dat hij terugkeert als spelleider in het betaalde voet bal zeker aanwezig. "Schorsing van het besluit van de KNVB was voor ons de inzet van het kort geding", aldus Hans de Bruin, de Woubrugse zaakwaar nemer van Van der Leek. "Dat hebben we bereikt en daar zijn we bijzonder blij mee. Koos is gewoon in het gelijk gesteld door de recht bank, die de bezwaren over de on zorgvuldige beoordeling van arbi ters door de KNVB onderschrijft. De rechtbank is het volledig met hem eens dat het beleid van de KNVB in deze onduidelijk is. Maar ze kan in geschillen als deze geen uitspraak doen. Daarom is een be gin gemaak met een bodemproce dure. We wachten nu op het mo ment dat deze in behandeling wordt genomen", aldus De Bruin. De KNVB had een dergelijk pro ces kunnen voorkomen door, zoals rechtbankpresident Hofhuis tij dens de begin deze maand gehou den zitting voorstelde, tot een schikking te komen met Van der Leek. "Maar de KNVB wilde niet met ons om de tafel", zegt De Bruin. "Had de bond hem zonder tussenkomst van de rechter weer op de B-lijst geplaatst dan was 'er helemaal geen bodemprocedure aan te pas gekomen. Nu gaan we vragen om vernietiging van het KNVB-besluit om Koos te kunnen laten terugkeren op de B-lijst van betaald voetbalscheidsrechters". "We hebben goede hoop dat dat lukt. Deze uitspraak betekent een steuntje in de rug, want de rechter onderschrijft hiermee onze me ning. Met deze uitspraak zegt hij ei genlijk dat we op de goede weg zijn". door Rob Onderwater op de ladder te bereiken. Die heeft Van den Berg overigens al redelijk in zicht. Het niveau in Leiden is hij bijna ontgroeid, zo leert zijn ere lijst. Vorig seizoen won Van den Berg zes B-toernooien in de regio. Deze tennisjaargang kwam hij al bij De Munnik en Tean de eerste prijs ophalen. Vijf seizoenen geleden waagde Michael van den Berg de overstap van Artesia naar Unicum. Bij de Leidse club speelt hij nog steeds competitie, maar trainen doet de toekomstig HBO-student bij Dek ker. "Dat wil niet zeggen dat ik de faciliteiten of trainingen bij Uni cum slecht vind", verklaart Van den Berg de ingewikkelde con structie. "Ik denk gewoon dat ik in Warmond beter af ben. Daar loopt toevallig ook mijn trainingsmaatje Stephan Faas rond, vandaar". Michael van den Berg: „In Italië vallen ATP-punten te verdienen". gen is nog lang niet aan het einde van zijn latijn", gelooft district strainer Peter Klein. "Wat ik in die jongen bewonder is z'n zelfstandig heid. Hij bepaalt z'n eigen pro gramma. Nooit, maar dan ook nooit zal hij daar van afwijken. Dat is knap. Hij kan een A-speler wor den als hij zo blijft presteren als Met een ploeg van Dekker (Caro- la Geerlings, Astrid Bauw, Heieen van den Berg en Stephan Faas) vertrekt Michael van den Berg over twee weken naar Italië. Niet om zich bruin te laten branden aan de bloemenrivièra, maar om inter nationale tenniservaring op te doen. "Ik ben die mensen in War mond dankbaar dat ik op hun kos ten mee mag. Want wie steekt er nu geld in een wildvreemde, die toe- ROELOFARENDSVEEN - In na komt trainend volging tot de Lisser wielerronde De concurrent van Unicum ver wacht overigens wel dat Van den Berg in ruil voor de gratis trip vol gend seizoen competitie gaat spe len in Warmond. "Het zit er dik in dat ze me dat zullen vragen", filo sofeert hij, "maar ik heb nog niets beslist. Alles is afhankelijk van Unicum. Gaat de club verder met Jan Siemerink en Jacco Eltingh dan zou het best wel eens zo kun nen zijn dat ik overstap". ASSEN (ANP) - De Brit Joey Dun lop heeft na de voorlaatste trai ningssessie voor de TT Formule 1- race, die vandaag wordt gehouden, de beste rondetijd achter zijn naam staan. De vijfvoudig wereldkam pioen, tevens leider in het klasse- Van den Berg hecht evenwel m,nt„om,de wereldtitel, stuurde meer waarde aan zijn sportieve sta- Z1^n Honda 10 2 minuten en 20,93 tus. Hij wil zo snel mogelijk pro- seconden het rium zes kilometer motie maken maar de A-lijst. "Die T1^ rond: B®ste Nederlan- trip naar Italië is bijzonder belang- «er op het circuit m Assen was Ne- rijk. Vergis je niet, die toernooien ds Henk de Vries, zijn erg sterk bezet. Er zijn dan ook 2-21,96, was goed voor de ATP-punten te verdienen". zevende plaats. In de twee trainin- Dat Michael van den Berg het §en °P donderdag werden de tij- zover zou schoppen, is voor veel een da2 eerder, door de re- 'kenners' een verrassing. "Die jon- ®en n verbeterd. VOORBURG - De wielrenners uit de Bollenstreek blijven goed preste ren. Gisteren verdiende André van Reek het allerlaatste startbewijs dat werd uitgegeven voor de Nederlandse kampioenschappen die morgen in Geule gehouden worden. In de Waterschapronde door Zuid Holland, die door renner Rob Sienders werd gewonnen, won Van Reek de sprint van een groepje achtervolgers en werd vjjfde. Jan Hendrik Lagerwey uit Woubrugge (8), Frans Paardekoper uit Zoeterwoude (23) en Hans van Egmond uit Rijnsburg (28) zorgden ervoor dat Swift/Casba als vijfde ein digde in het ploegenklassement. Bij Junioren-klassieker over 122 km maakte Bollenstreker Frank Boe- lee deel uit van de kopgroep. Boelee werd derde. Martin Kokkelkoren (Noorwijkerhout) won de sprint van het peloton en werd vierde. Erwin van Diest (Lisse) werd achtste en Eran Erhlich uit Voorschoten 16e. In het voorprogramma in Voorburg haalden John Kuyvenhoven (3), Jan Zwaan (5) en Arie Ravensbergen (9) de eerste tien. van afgelopen zondag, heeft ook de voor vanavond op het programma staande wielerronde van Roelofa rendsveen concurrentie te duchten van andere koersen. Op deze avond staat namelijk tegelijkertijd de ronde van Nieuw Vennep op de kalender. Het deelnemersveld van de door de plaatselijke ijsclub en Swift georganiseerde Vener-ronde lijkt daar gelet op de startlijs voor alsnog niet onder te zullen lijden. De liefhebbers/veteranen starten op de Europaweg met 95 man sterk om zes uur voor een koers over vijftig kilometer. Om kwart over zeven volgen de amateurs, 75 man in getale, die op het slopende asfal- trondje 80 kilometer onder de wie len zullen wegdraaien. Kansheb bers op de zege zijn er in deze hoofdwedstrijd bij de vleet, al kan in het bijzonder wat verwacht wor den van het Lisser-duo Marco Ver- meij/André van Reek. Uit de Haags-Westlandse regio maakt ze gekoning Jan hogervorst zijn op wachting, terwijl ook districtskam pioen Joost van Adrichem van de partij zal zijn. Aan Casba-Swift zijde is de hoop gevestigd op Leidenaar Paul Kooijman, die deze ronde al tot tweemaal toe op zijn naam wist te schrijven, maar tot nog toe de juis te vorm nog niet te pakken heeft. Tijdens de voorgaande gelegenhe den stond de fietsende arts echter even plotseling op scherp, zodat hij ook ditmaal zeker niet kansloos geacht moet worden. Thuisrijders Jan Huigsloot, Tom de Jong, Cas per van der meer en de gebroeders Wubben staan niet direkt op de no minatie voor de eindzege, maar moeten toch in staat worden geacht zich in de betere prijzen te rijden. LONDEN (GPD) - Sinds de successen van Tom Okker en Betty Stöve wil het Nederland se tennis maar niet gedijen, laat staan floreren op het gras van Wimbledon. Buiten het feit dat de nationale afvaardiging in Londen immer zeer bescheiden is, maakten snelle neder lagen of blessures tot dusverre aan alle illusies een eind. Neem Marcella Mesker, die vorig jaar door een gunstige loting goede uitzichten had ver te komen, maar toen uitgerekend op baan 13 uitgleed en haar knie in de soep draaide. (archieffoto Loek Zuyderduin) gen. "Geld verdienen met tennis zal heel moeilijk worden. Er zijn ongeveer twintig tennissers in Ne derland die wat kunnen verdienen. Vijf of zes kunnen er van leven, en dan heb ik het niet eens over Scha pers. Het is een kwestie van geluk hebben. Kijk naar Jan Siemerink. Die wint al van grote jongens". Dat is ook het grote ideaal van Michael van den Berg. En zijn moeder.. Gevolg: tot bijna vier maanden geleden kon Mesker slechts toekij ken bij tennistoernooien en maak te ze een vrije val op de wereld ranglijst (naar de 166e plaats). Lo gisch dat de 28-jarige Scheve- ningse gisteravond met een onbe stemd gevoel de baan opstapte, maar haar vrees bleek ongegrond. De sterk spelende Mesker kon te gen de Australische Elizabeth Min- ter haar zelfvertrouwen weer een flinke opkikker geven: 6-1, 6-1. Het was pas de tweede keer in negen beurten dat de Nederlandse sinds haar come-back een enkel- partij won. "In het begin was ik erg onzeker, raakte ik ook in paniek bij een achterstand. Maar nu weet ik dat ik kan terugkomen. Ik ga weer proberen de top-50 te halen", aldus Mesker, die de 21-jarige Minter in Eastbourne tijdens haar kwartfina- lepartij tegen Sukova toevallig had bestudeerd. "En dat heeft me ge holpen". Evenals het feit dat het gisteren voor het eerst droog en zelfs over wegend zonnig was tijdens The Championships. "Was de baan nat geweest, dan had ik geen stap dur ven verzetten", besefte de overi gens zonder knieband ("mijn bles sure is volledig genezen") spelende Mesker, die nu moet aantreden te gen de Britse Jo Durie. De na weeën van de regen zorgden er overigens wel voor dat Michiel Schapers - hij won nog nooit een duel op Wimbledon - pas vandaag aan de bak komt voor zijn eerste partü. Dat Nicole Jagerman in tegen stelling tot Mesker gisteren kans loos werd weggemept in de ope ningsronde door de Deense Tine Scheuer-Larsen (6-2, 6-0) bewees dat er voorlopig nog geen enkele reden tot optimisme is wat betreft de toekomst van het nationale ten- nisprodukt. Typerend blijft in dat opzicht ook dat de drie Nederland se vertegenwoordigers in het Lon- dense hoofdtoernooi niet of nau welijks iets te maken (willen) heb ben of hadden met de KNLTB. Bo vendien, uitgerekend nu de bond de kans kreeg eindelijk eens een "eigen" talent omhoog te brengen, werd die verknoeid door een admi nistratieve blunder. Toptennis-manager Annette Go- mes-Bouwer vergat simpelweg de pas zestienjarige Brenda Schultz, onlangs kwartfinaliste in het jeugdtoernooi op Roland Garros, in te schrijven voor de kwalificatie- ronden van Wimbledon. Tot erger nis ongetwijfeld van bondscoach Stanley Franker, die zijn (enige) pupil in Londen graag aan het „grote werk" had willen laten rui ken. De Amsterdammer begon per 1 oktober van het vorig jaar ambi tieus en vol goede moed aan zijn taak bij de KNLTB, maar dat en thousiasme moet inmiddels danig zijn bekoeld. Het is zelfs de vraag of Franker zijn contract met de tennisbond uitdient. Immers, van het streven om binnen drie jaar zes spelers (- sters) bij de beste honderd ter we reld te krijgen valt in de verste ver te nog niets te merken. Integendeel zelfs, Franker heeft inmiddels be sloten om vier pupillen minder fa ciliteiten te verstrekken in het Am sterdamse Frans Otten-stadion, het nationale trainingscentrum. Schil der, Keetelaar, Schaap en Van Ee keren zijn in feite op non-actief ge steld. Volgens Felix Kaplan, steun en toeverlaat van Nicole Jagerman, hoeft dat geen verbazing te wek ken. De privé-trainer bereed giste ren op Wimbledon weer eens zijn stokpaardje door de KNLTB te vergelijken met "de Sovjet-Unie in het klein. Men communiceert slechts met elkaar, niet met de ach terban. Zo ontstaat er een illusie van de realiteit", aldus de docent Rusland-kunde in Leiden. "Het bondssysteem deugt niet", constateerde Felix Kaplan coach van Jagerman. "Het heeft geen zin om talenten uit hun omgeving weg te rukken, weg te halen bij hun trainers. Je ziet het aan de resulta ten. De bond heeft veel geld be schikbaar (Franker kan in drie jaar tijd bijna twee miljoen gulden be steden, red), maar men komt geen stap verder, terwijl wij met ons Mickey-Mousebudget wèl progres sie hebben geboekt". Kaplan doelt daarbij op de positie van zowel Ja german (114) als Bollegraf (139) in de laatste computerrangschikking, waarmee beiden Marcella Mesker voorbij zijn gestreefd. Vorig jaar stond Jagerman nog 257e en was Bollegraf, gecoacht door Auke Dijkstra, vijftig plaat sen lager te vinden. Een kwestie van een juiste begeleiding, meent Kaplan, die in dat opzicht graag wat meer financiële armslag zou hebben. Sinds de komst van Fran ker heeft de KNLTB de subsidie aan privé-trainers - ruim 11.000 gul den per speler(-ster) - onmiddellijk stopgezet, tot grote droevenis van de journalist/auteur. "Het is knap onvoordelig om in Nederland kam pioenen te kweken", vond Kaplan, die inmiddels wel toenadering heeft gezocht tot Franker ten einde Jagerman aan diens selecte groep je toe te voegen. Strikte voorwaarde is echter wel, dat Kaplan bij de begeleiding van de negentiepjarige Amstelveense betrokken moet blijven. En zo kab belt en kibbelt het Nederlandse tenniswereldje verder en zorgen slechts de "oudjes" Schapers en Mesker voor incidentele succesjes. Een werkelijke ommekeer wordt waarschijnlijk pas bereikt door een radicale grote schoonmaak, zowel binnen de KNLTB-top als in het trainersbestand. Wellicht staat dan de nieuwe Okker of Stöve op. Yannick Noah beleefde veel ple zier aan zijn partij tegen de Au- straliëer Drewett. (foto ap) LONDEN - Voor het eerst sinds 1976 hebben alle zestien geplaat ste spelers op Wimbledon de eer ste ronde overleefd. Vorig jaar nog sneuvelden Connors, Cur- ren, Gomez en Vilas in hun ope- ningspartij, maar ditmaal hou den de favorieten zich keurig aan het protocol. Overigens, elf jaar geleden wisten alle zestien ten nissers met een voorkeursbehan deling ook de derde ronde te be reiken. Bij de vrouwen is eveneens nog geen enkele geplaatste ge sneuveld, maar daar zijn ze nog niet alle zestien op de baan ver schenen. De grote kanshebsters op de titel, Navratilova en Graf, gaven gisteren vast een duidelijk visitekaartje af. De als eerste ge plaatste Amerikaanse rekende in 32 minuten af met de Westduitse Porwik (6-1, 6-0), Graf deed het nauwelijks minder tegen de Ar gentijnse Villagran (6-0, 6-2). Marcella Mesker overleefde de eerste ronde op Wimbledon. (foto anp> BETAALD VOETBAL (FC Twente). FC Utrecht - VW 3-0 (2-0) 21. Willaarts 1-0, 44. Willaarts 2-0, 64. Willaarts 3-0. Scheids rechter: Mulder. Toeschouwers: 9.000. Gele kaart: Pattinama, De Kruyk (FC Utrecht), Van Berge Henegouwen, Rutten en Ver beek (VW). Stand: RodaJC 52216 8-6 FC Utrecht 522167-5 FC Twente 5 22166- 4 FC VW 502324-10 Het programma: FC Utrecht - Roda JC en FC Twente VW. Champions Trophy Vrouwen Nederland - Zuid-Korea 5-0 (1-0). 6. Marie ke van Doorn (strafbal) 1-0,48. Lisanne Le- jeune (strafcorner) 2-0,49. Sophie von Wei- Ier 3-0, 51. Marjolein Bolhuis 4-0, 67. Bol- Aletta van Manen, Anneloes Nieuwenhui- zen, Noor Holsboer (60. Helen van de Ben); Marieke van Doorn, Marjolein de Leeuw (42. Annemieke Fokke), Carina Benninga; Jane Hartfield (Aus) en Laura Lawton (Fra), toeschouwers: 100. Australië - Groot-Brittannië 1-0 (1-A). 22. Jacky Pereira 1-0. Scheidsrechters; Chris- e Asselman (Bel) en Corinne Pritchard (Nwz), toeschouwers: 500. Stand: Nederland Australië Gr-Britt. Canada Zuid-Korea Nw-Zeeland 3300613- 1 3300612- 1 31022 5- 5 31022 6- 8 31022 5- 8 30030 0-18 Wimbledon Mannen Eerste ronde: Stenlund (Zwe) - Canter (VSt) 6-7,6-3,6-4,6-4; Wüander (Zwe) - Mul ler (Zaf) 6-2, 6-1, 6-4; Noah (Fra) - Drewett (Aus) 6-4, 6-4, 6-4; Maurer (WD1) - Steeb (WD1) 6-4,6-7,6-4,5-7,11-9; Krishnan (Ind) Westphal (WD1) 6-3, 6-1, 6-3; Emilio San chez (Spa) - Bauer (VSt) 6-4, 3-6, 6-2, 7-5; Laurendeau (Can) - Vojtisek (WD1) 7-5, 6-3, 6-0; Scanion (VSt) - Mnoh (Nig) 4-6,6-7,6-2, 6-4, 6-4; Svensson (Zwe) - Youl (Aus) 5-7, 6-1, 6-3, 2-6, 6-3; Evemden (NwZ) - Goldie (VSt) 6-3, 4-6, 6-4, 7-5; Woodforde (Aus) - Jones (VSt) 4-6, 3-6, 6-3, 6-3, 6-1; Curren (VSt) - Testerman (VSt) 7-6,7-6,6-3; Gomez (Ecu) - Skoff (Oos) 6-4, 6-4, 7-6; Eric Jelen (Wld) - Jaime Yzaga (Per) 7-6, 0-6, 6-2, 4-6, 6-2; Danie Visser (Zaf) - Luiz Mattar (Bra) 3-6, 7-6, 6-4, 6-4; Jimmy Connors (VSt) - Marty Davis (VSt) 6-1, 7-6, 7-6; Richey Re- neberg (VSt) - Roland Stadler(Zwi) 6-7, 7-6, 6-3, 7-6; Jan Gunnarsson (Zwe) - Mike Leach (VSt) 6-4, 6-4, 6-4; Ken Flach (VSt) - Roberto Saad (Arg) 6-1, 6-4, 6-4; Mikael David Pate (VSt) - Sergio Casal (Spa) 6-4, 7-6, 7-5; Matt Anger (VSt) - Simone Colom bo (Ita) 6-3, 7-5, 7-6; Christian Bergström (Zwe) - Peter Lundgren (Zwe) 6-4, 6-2, 1-6, 3-6, 13-11; Aleksander Volkov (Sov) - Larry Stefanki (VSt) 6-4,4-6,6-3,6-4; Johan Kriek (Vst) - Juan Avendano (Spa) 6-2, 6-1, 4-6, 6-4; Jeremy Bates (GBr) - Peter Fleming (VSt) 7-6, 7-6, 7-6; Miloslav Mecir (Tsj) - Mi ke DePalmer (VSt) 6-3. 6-2. 7-5. Vrouwen Eerste ronde: Lisa Gould (GBr) - Cammy - (VSt) - Michelle Jaggard (Aus) 6-2, 7-6; Raffaella Reggi (Ita) - Beverly Bowes (VSt) 6-4,6-2; Anne Hobbs (GBr) - Wiltrud Probst (WD1) 6-2, 4-6, 6-0; Susan Sloane (VSt) - Pam Casale (VSt) 6-4, 2-6,6-2; Robin White (VSt) - Anna Grunfeld (GBr) 6-1,6-3; Cathe rine Tan vier (Fra) - Vicky Dunbar (VSt) 6-1, 7-5; Sylvia Hanika (WD1) - Dinky van Rens- burg (ZAf) 7-5, 6-2; Jana Novotna (Tsj) - Ronni Reis (VSt) 6-3, 3-6, 8-6; Jo Durie (GBr) - Molly van Nostrand (VSt) 6-2, 6-0; Akiko Kijimuta (Jap) - Patricia Hy (HKo) (VSt) - Halle Cioffi (VSt) 6-2, 6-1; Hu Na dy Tumbull (Aus) - Pascale Paradis (Fra) 6-3,7-5. Martina Navratilova (VSt) - Claudia Por- wick (WD1) 6-1, 6-0; Helena Sukova (Tsj) - Jo Louis (GBr) 6-1, 6-4; Isabelle Demon- geot (Fra) - Gisele Miro (Bra) 6-3,6-1; Csilla Cserepy (Zwi) - Kathy Horvath (VSt) 6-4, 7-5; Laura Garrone (Ita) - Terry Holladay (VSt) 3-6, 6-3, 6-4; Tine Scheuer Larsen (Den) - Nicole Jagerman (Ned) 6-2, 6-0; Steffi Graf (WD1) - Adriana Villagran (Arg) 6-0, 6-2. Districtskampioenscbappen Unicum: HEB1: Marcel Vink-M.van Ryn 6-4,6-2; Freek van der Capellen-R.van Splinten 6- 1,6-1; R.v.d.Wilk-A.Weening 6-1,6-2; Mi chael van den Berg-A.Gelevert 7-6,6-1; Hans Tópjann-Waldo Jansen 6-2,6-3; L.Da- men-R.Oskam 7-6,6-4. HEB2: P.Grimberg-M.Pieters 3-6,6-2,2-6; A.Gelevert-M.Gerritse 6-7,4-6; M.v.Trigt- M.Lolloing 7-6,7-5; R.Oskam-F.Liefboer 6- 0,6-1. HEC1: K,J,Schuilenburg-F.de Ligt 6-1,6-0; P.Grimbergen-J.H.Bader 6-1,1-6,6-1; G.Se- herin-M.Vlieland 6-1,3-6,6-1; E.Bakker- B.Krans 6-3,6-1; M.Flesischeur-G.Kroese 6- 0,6-1; M.van Paridon-J.v.Overloop 7-5,3- (VSt) - Eva Pfaff (WD1) 6-2, 6-3; Larissa 6,3-6; A.v.d.Capellen-R.v.d.Voort 5-7,6-1,5- Savtsjenko (Sov) - Gretchen Magers (VSt) 6-4, 6-4; Marcella Mesker (Ned) - Elizabeth Minter (Aus) 6-1, 6-1; Regina Marsikova (Tsj) - Terry Phelps (VSt) 6-4, 6-3; Sharon Pete (VSt) - Nathalie Herreman (Fra) 6-3, Arias (VSt) 6-7, 6-2, 7-6, 6-3; Amos Mans- dorf (Isr) - Nick Fulwood (GBr) 6-2,7-5,6-1; Henri Leconte (Fra) - Andre Agassi (VSt) 6-2,6-1,6-2; Larry Scott (VSt) - Greg Holmes (VSt) 6-4,6-2,7-6. Mel PurceU (Vst) - Stephen Botfield (GBr) 6-1, 6-1, 6-2; Scott Davis (VSt) - David de Miguel (Spa) 6-1, 6-1.6-3; Gilad Bloom (Isr) - Patrick Kühnen (WD1) 6-3, 6-3, 6-2; Vyay Amritraj (India) - Damir Keretic (WD1) 6-2, 6-3, 7-5; John Sadri (VSt) - Johan Carlsson 3-6. 6-4; Bettina Fulco (Arg) - Iva Budarova (Tsj) 6-0,6-3; Patty Fendick (VSt) - Katerina Bohmova (Tsj) 6-1, 6-4; Ros Fairbank (ZAf) M.Prins 6-2,6-2; M.Roijen-E.Steegen 6-3,6 4; E.Bakker-B.Krans 6-3,6-1; G.Guineau- G.Leiheter 6-4,6-2; M.v.Doorn-S.Warmer- dam 1-6,1-6; E.Jongmans-F.Bemmeneen 4- 6.2-6; E.Bolten-A.v.d.Berg 4-6,6-2,6-2. DEB1: W.den Hollander-M.Verdegaal 2- Pam Shriver (VSt) - Natalja Medvedeva (Sov) 6-2, 6-1; Nathalie Tauziat (Fra) - Bar bara Paulus (Oos) 2-6, 6-1, 6-1; Chris Evert (VSt) - Sara Gomer (GBr) 6-1, 6-0; Catarina Lindqvist (Zwe) - Kathy Jordan (VSt) 6-2, 6-2; Etsuko Inoue (Jap) - Kate Gompert L.v.d.Heyden 1-6,2-6; E.Berkhout-J.Tjho 6 3,6-0. HEV1: Th.Sanders-P.v.Overloop 6-4,6-3; Th.de Mooy-J.Dahllam 7-5,3-6,6-0; J.Wol- ters-J.Kooreman 1-6,3-6; J.W.de Groot P.van Duivenvoorde 4-6,6-4,6-7 HED: V. Goedegebuure - G.Leihltu 6-4,6-2, K. de Boer - M.J. Drok 6-3, 4-6, 6-4, W. Ja cobs - A. van Leeuwen 6-1,6-4, J. Parsons - A. Paoloni 3-6, 6-4, 6-0, D. Meijer-G.W. de Vries 0-6,0-4, E. Bredeveld, J. Wegman 6-0, 7-5, P. Kieboom - E. Koomen 7-5, 6-3, P. Kersteloo, J. van Duivenbode 1-6, 6-2, 6-2, R. Zevenhoven - C. de Jagt 6-0, 7-5, Van Schie-zevenhoven 7-6, 6-4, Goedegebuu- r*?"ï?niI15eren ®"1, B- Mennema- 6,2-6; E.verwoert-C.Geerlings 6-3,6-1. DEB2: M.Partwaal-J.Junges 7-5,2-6,1-6. DEC1: L.Hooghoudt-M.Halenbeek 6-7,6- 3,5-7; F.Meijer-N.Bader 6-4,3-6,5-7; S.den Hollander-P.Velzel 2-6,4-6. DEC2: E.van Remoortere-Th.de Gunsl vo-vR; H.Engel-J.v.Dijk 4-6,7-6,6-4 (VSt) 7-5, 6*4; Bettina Bunge (WDD - Ctire J.Chaudron-M.W?gman 64,6-1; PriSSt TotoT^end DED: Van Remoórtere-Van der Salm 2-6, 0-6 L. Staal- A. de Jong 6-1,7-6, A. Bonnet- A. Salvatori 6-4, 6-4 Uitslagen van de gisteren op de baan v Duindigt gehouden koersen: EERSTE KOERS. 1540 m: 1. Clan Vrye- nesse (H.W. Langeweg) 2.01,5 - 1.18,9, 2. Crebas Bas, 3. Clay Dirt. Toto: winnend 1,70, plaats 1,70, 4,70, koppel 20,90, trio zorg (G. v. Eykelenborg) 2.46,0 - 1.23,0, 2. Arjen ter Lune, 3. Billy Vredebest. Toto: winnend 2,00, plaats 1,20,1,70,1,20, koppel 20,30. VIERDE KOERS. 1800 m: 1. Marshal Mac- donald (J. Smith) 1.57,0, 2. Boxberger 1,10, plaats i.uo, z,4u, 1,60, koppel 9,10, trio 58,80. VIJFDE KOERS, 2000 m: 1. Bastien d'Al- mere (G. Eykelenborg) 2.41,8 -1.20,9,2. An- gelique, 3. Ben Wielinga. Toto: winnend 1,90, plaats 1,10, 1,30,1,40, koppel 3,50, trio 17,30. ZESDE KOERS, 1609 m: 1. Viola Marijke (C. van Leeuwen) 2.05,9 -1.18,2, 2. Wagram d'Almere, 3. Zamora van Barke. Niet ge start: Alfred Rynstroom. Toto: winnend 19,00, plaats 2,70, 7,00, 1,50, koppel 216,00, trio 3.041,80. ZEVENDE KOERS, 1000 m: 1. Oryx of Troy (A. de Vries) 1.02,5, 2. Miss Leone, 3. Watermill Trust. Niet gestart: Ninnes Boy, Noble Game, Sarajevo. Toto: winnend 8,90, plaats 2,90, 1,20, koppel 4,00, trio 130,00. ACHTSTE KOERS. 2520 m: 1. Zebode (C. Roodenrys) 3.26,2 - 1.21,8, 2. Zon Lentrod, 3. Ayres Vryennesse. Toto: winnend 10,40, plaats 4,50, 5,60, 2,10, koppel 252,60, trio 4.049.70. NEGENDE KOERS, 2000 m: 1. Yemen II (H. Langeweg) 2.38,1 -1.19,1,2. York Fortu-, na. 3. Yukon Cede. Toto: winnend 11,20, i 2,50, 2,00, 3,80, koppel 15,70, trio (Bel) op 12 seconden, 3. Heinz Imboden (Zwi) 1.23, 4. Peter Winnen (Ned) 1.31, 5. Alfio Vandi (Ita) 1.38, 6. Fabio Parra (Col) (Por) 1.52, 10. Hubert Seiz (Zwi) 1.52, Algemeen klassement: 1. Andy Hampsten (VSt) 40 uur 25 minuten en 48 seconden. 2. Peter Winnen (Ned) op 1 seconde., 3. Fabio Parra (Col) 0.07, 4. Marco Giovanetti (Ita) 0.28, 5. Rocco Cattaneo (Zwi) 1.04, 6. Ales- sandro Paganessi (Ita) 1.25, 7. Didi Thurau (WD1) 2.01,8. Andreas Kappes (WD1) 2.10, 9 Acacio da Silva (Por) 3.01. 10. Gody Schmutz (Zwi) 3.25, (Ier) op 2 seconden, met 1 seconde bonifi catie; 4. Camille Passera (Ita) 4.48.49; 5. Lu- do Peeters (Bel); 6. Flup van den Brande (Bel); 7. Rolf Gólz (WD1); 8. Pascal Dubois (Fra); 9. Marc Gomez (Fra); 10. Claude Cri- quielion (Bel) allen zelfde tyd als Passera. BenUey) I.5M. 2. Fast Girl, 3. Gwynbrook. Tweede gedeelte; 1. Francis Castaing, 83 Niet gestart: Sylvester. Toto: winnend 2,90, plaats 4,80, 3,60, koppel 19,20, trio 91,80. ELFDE KOERS, 2100 m: 1. Ytranssbelwin R (H. Hamming) 2.46,1 - 1.19,1, 2. Vinegar Joe, 3. Youri Prince. Niet gestart: Tino Noordlandia. Toto: winnend 1,80, plaats 1,30, 1,80, 3,00, koppel 5,90, trio 42,90. TWAALFDE KOERS, 2000 m: 1. Arina V (Mëj. M. Schlangen) 2.42,9 -1.21,5, 2. Yvan- 17,30. trio 225,30. Totalisatoromzet: 320.752,00. r Carcasonne in 1 i nificatie 1.57.33), 3. Etienne de Wilde (Bel) (met bonificatie 1.57.35), 4. Luciano Boffo (Ita), 5. Sóren Lilholt (Den), 6. Pascal Du bois (Fra), 7. Claude Criquielion (Bel), 8. Sean Kelly (Ier), 9. Flup Vandenbrande (Bel), 10. Gilles Sanders (Fra) en vervol gens het peloton in dezelfde tijd als Cas taing. Eindklassement: 1. Patrice Esnault (Fra) 25 uur 30 minuten en 1 seconden, 2. Julian Gorospe (Spa) op 3 seconden, 3. Mare Ma- diot (Fra) 0.10. 4. Sean Kelly (Ier) 0.21, 5 1.08, 8. Adrian Timmis (GBr) 1.11, 9. Ludo Peeters (Bel) 1.28, 10. Kim Andersen (Den) 1.34, 11. Rolf Gólz (WD1) 1.45. 20. Maarten Ducrot (Ned) 4.32.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19