DE LAAT r—f Ambassades ingelicht over drugsbeleid in Nederland Geslaagd! ïïfel3499.- 'SS' 59070 1199.- 799.- Heli's Angels geven ziekenhuis speelgoed WÈBÈÈÈBËk KREBBERS JAARSMA+ DINSDAG 23 JUNI 1987 BINNENLAND BUITENLAND DEN HAAG (GPD) - Het ministerie van buitenlandse zaken heeft Nederlandse ambassa des in het buitenland informatie toegezonden over het drugsbeleid in Nederland. Vol gens een woordvoerder wordt daarmee vooruit gelopen op de publicatie van een brochu re over de materie. Vooral de Bondsrepubliek heeft veel kritiek op het Nederlandse be leid, dat in de praktijk neerkomt op het gedogen van softdrugs en een harde aanpak van harddrugs. "Bij onze ambassades kwamen nogal wat vragen binnen over de Nederlandse opstelling. We heb ben toen een aantal al bestaande brochures van verschillende de partementen opgestuurd. Het ma teriaal dient alleen om onze diplo maten in te lichten, het is niet ge schikt om onder het publiek in het buitenland te verspreiden. De am bassades, vooral onze post in West- Duitsland, worden opgewekt het verkeerde en eenzijdige beeld over het Nederlandse drugsbeleid te minister Korthals Altes (justitie) corrigeren", aldus de woordvoer der. De woordvoerder zegt niet te afgelopen week een bittere pil slik ken toen verschillende landen zich tegenstander toonden van de Ne ten of het buitenland te spreken is derlandse opstelling. Korthals Al- over de Nederlandse aanpak. Be- tes verklaarde op de conferentie gin juni kwamen de Benelux, dat het begrip voor het drugsbeleid Frankrijk en West-Duitsland in het in Nederland groeiende is. Bij de kader van het zogenoemde Schen- opstelling van het 'drugskook- gen-overleg overeen hun drugsbe- boek' (een VN-rapport met aanbe- leid in de toekomst zo veel moge- velingen en aanwijzingen) zag Ne- lijk te harmoniseren. Invoering derland graag een passage opgeno- van een gemeenschappelijk regi- men waarin gewag werd gemaakt me in de vijf landen wordt niet eer- van de goede resultaten in een land der dan in 1990 verwacht. waar onderscheid wordt gemaakt Binnen de Verenigde Naties, die tussen soft- en harddrugs. Maar de momenteel in Wenen vergaderen tegenstanders liepen te hoop en de over de drugsproblematiek, moest passage werd niet opgenomen. BANGKOK -Zo soepel als in Nederland, zo hard is de aanpak van het drugsgebruik in Thailand. Met geketende voeten wordt de Australiër Paul Hadson (midden met baard) samen met zijn medeplichtige Supoj Kittidejdankerng (links) uit de rechtbank in Bangkok geleid waar hun zaak. werd uitgesteld tot 28 juli. De twee mannen worden verdacht van bezit en verkoop van zes-en-een halve kilo heroine. (foto Epa) AMSTERDAM (ANP) - Het Emma kinderziekenhuis in Amsterdar krijgt morgen speelgoed voor langdurig zieke kinderen aangeboden doe Heli's Angels. De gift houdt verband met de elfde internationale 'Heil Angels Run', een bijeenkomst van alle 'chapters' in de wereld. Deze jaa lijkse Run vindt komend weekeinde plaats in de omgeving van Amste: dam, aldus een bekendmaking namens Willem 'Big Wil' van Boxtel, voo: zitter van de Amsterdamse Angels. Er worden dit jaar 600 bezoekers verwacht, die verblijven in tenten o een terrein waarvan de plaats geheim wordt gehouden. De pers is oo j niet welkom. "Het is voor ons een feest en we hebben liever geen pottt kijkers", aldus de Heli's Angels. De Amsterdamse politie is op de hoogt van de Run en benadert de bijeenkomst volgens haar woordvoerder 'pol sitiefDe Angels bezorgen Amsterdam volgens hem al jaren geen probk| men meer. Het EKZ is blij verrast door het bezoek van de Angels. Woordvoerste Schoenaker van het ziekenhuis spreekt van een 'leuke geste'. Welk speel goed het ziekenhuis krijgt aangeboden weet zij niet. Schoenaker werd ii eerste instantie door de politie benaderd over het initiatief van de Angels Het aanbieden van giften door Heli's Angels mag in ons land ongewooi zijn, in de Verenigde Staten is het volgens de Angels in Amsterdam 'd gewoonste zaak van de wereld' dat Angels een dergelijk gebaar maker, Dat is gedacht aan speelgoed is ook niet vreemd: een aantal Heli's Angel heeft zelf kinderen. LISSE - Aan de rijksmiddelbare tuin bouwschool in Lisse slaagden voor de A-opleiding: R. van den Akker, A. Appeldoorn, E. Boogert, C. Dofferhoff, F. Dofferhoff, C. van Dijk, P. van Eeden, A. Imanse, M. Kaptein, R. van Loon, J. Ratsak, P. Re- wijk, G. Schaap, S. Steenvoorden, E. Thoolen, B. Verschoor, R. Walkier, A. Warmerdam, J. Warmerdam, S. War merdam, W. Warmerdam, R. v.d. Zalm, P. Zethof, M. Zijerveld. Voor de B-opleiding slaagden: H. Damen, R. Doves, M. Duineveld, J. van Grieken, E. de Groot, K. Langeveld, P. Meijer, L. van Rijssel, H. van Saase, R. Schaefer, R. van Soeren, W. van Steijn, A. Straathof, A. Warmerdam, P. Warmerdam, R. Zoet. Geslaagd voor diploma MDGO aan Rhijnwijck te Leiden: I. Ehlert, H. Goudriaan, E. de Groot, A. van Huêt, I. de Jong, C. de Jong, D. Kroon, A. de Meij, C. Poen, E. Speklé, A. Visser, M. de Winter, M. Zwart, T. van den Berg, I. Bouwmeester, G. Hogerwaard, H. de Kievit, M. Pet, A. Stikvoort, R. Ver doorn, C. Warmerdam, C. Wisse, L. Wis se, I. Wijland, A. Bax, T. van Donk, N. v.d. Broek, B. van Egmond, T. van Eg- mond, M. Hartemink, R. Oudshoorn, J. Peek, J. Steenvoorden, E. Vreijling, N. Zwaan, M. Barnhoom, C. van Beelen, C. van der Bent, S. Busscher, M. Florijn, E. Langerak, N. van der Mey, C. Ouwe hand, H. de Visser, W. Aalse, J. Baaij, R. Betting, E. v. Beveren, H. van Burik, M. v. Eijden, I. Goedemans, C. Gunnink, L. Harmstra, C. v.d. Helm, A. v. Housen, A. Huigen, S. Inja, A. Korver, A. Langhout, E. Marko, N. de Reinder, C. Piasmeier, G. Schouls, K. Schouls, M. v. Seggelen, R. v. Steeg, L. Taal, D. v.d. Veere, M. v. Velzen, C. v. Leeuwen, J. van den Broek, J. Brouwer, S. Hoogendoom, C. Imanse, K. de Jong, J. v.d. Meer, N. Nap, H. Olderihage, W. Olieman, A. Rei- ding, B. Steenbergen, I. Stigter, J. Wen- del, A. van 't Wout, M. Blokker. H. de Bree, N. Grootendorst, J. van Holst, J. van der Linden, J. Maarse, M. Michels, S. Perdaan, L. Vogelenzang, C. van der Zwet, H. de Bilde, S. van de Helder, Th. Hoogenveen, L. Krap, S. Loos, E. in 't Veld, C. ter Wee, L. v.d. Werken, A. We- strate, I. van Wijk, A. Bouwmeester, I. de Bruin, C. v.d. Burg, T. van Galen, M. van Gugten, W. Heemskerk, Y. Hoek, J. Koomen, C. v.d. Mey, N. Monster, B. van der Niet, B. Noordermeer, H. Roe- landse, J. Sinon, M. van der Voet, C. Bakker, A. Hakkaart, H. Immerzeel, E. van Nierop, C. Tas, E. Jasperse, A. Heu- kensveld, E. Nieuwenhuis, W. v.d. Voort, J. v.d. Zwart. Voor het diploma VHBO: B. Aukus, J. Galjaard, N. Heemserk, D. Heruer, M. de Jong, M. v. Leeuwen, M. v.d. Marei, H. Pannekoek, G. Stigter, K. Sijtsma, J. Verzijlberg, G. v. Beelen, K.v. Eeden, H. Hoftijzer, M. de Kruijff, L. Looijenstein, J. Minee, M. Muit, C. v.d. Wetering, D. Wijsman, D. Bell, A. Boere, E. Winge- laar, R. Zevenbergen, J. Brokking, P. Hilleger, C. v.d. Hoorn, K. Kerkhofs, A. van der Lans, A. Martin, M. Martinot, E. Passchier, H. de Berg, V. Ohi Nguyen, D. Nolet, E. v.d. Plas, A. Straathof, A. v. Velzen, M. v.d. Voet, A. Zuiderduin. Voor Havo/MBO: J. v.d. Berge, M. Bernard, E. Heemskerk, F. v. Iterson, E. Kottelaar, R. Lakeman, J. v.d. Linden, M. Nederhoff, M. Roerdink. D. v. Steen- wijk, A. Stijger, R. Weening, M. v.d. Woude. Voor Intas: J. Anker, B. Bosman, A. Brouwer, F. Dakis, I. Duivenvoorde, J. Freke, H. Haasnoot, R. v.d. Heijden, J. v.d. Hoogen, H. Hoogeveen, J. Hulsbos, L. Immink, G. de Jong, M. Koet, L. v.d. Kroft, H. Kuyt, J. Langezaal, J. Leen heer, B. v.d. Linden, S. Marquenie, M. Oudshoorn, T. v. Paassen, A. Vos, H. Vos, C. Wiesmeijer, V. v.d. Zwet. Nieuwe uitgav Proza - 'Wie machtig is sterft alleen' zegt Fred Mustard Steward in een lijvige roman (meer dan 600 pagina's), waarin hij uit gaat van de historische feiten over de sterke persoonlijkheid Nick Fleming. Het bekende Amerikaanse verhaal: uit de sloppen opgegroeid tot een machtig man, die meer succes heeft in zaken dan in het privéleven. Luitingh, prijs 39,90. - 'Texas' door James A.Michener. De man die ooit 'Centennial' schreef, heeft nu op dezelfde wijze in dik duizend pa gina's de geromantiseerde geschiedenis van Texas beschreven. Van Holkema en Warendorf, prijs 49,90. - 'De gouden fallus van Osiris' door Xaviera Hollander is het eerste deel van een nieuwe trilogie van haar hand. Lui tingh, prys 24,90. - 'Zoon van de revolutie' vormt het bewogen en ontroerende levensverhaal van Liang Heng, die als aanhanger van Mao verliefd wordt op de Amerikaanse gastdocente Judith Shapiro en dan langzaam maar zeker een fikse afkeer krijgt tegen het totalitaire regime in zijn land. Manteau. - 'De bediende' is een sterk autobio grafisch geladen roman van Robert Wal ser, die dit verhaal in het begin van deze eeuw schreef. De Arbeiderspers, prijs 39,50. - 'Losgebroken paarden' is het tweede Yukio Mishima (1925-1970), de vierdeli ge romanserie 'De zee van vruchtbaar heid'. Meulenhoff, prijs 39,50. Science fiction hoff, prijs 16,90. - 'De muziek van het bloed' door de winnaar van de Hugo en Nebula Award Greg Bear. Meulenhoff, prijs 19,50. - 'De marathonloper', het mede door de verfilming bekende verhaal van Wil liam Goldman opnieuw verschenen. Luitingh, prijs 24,90. - 'Artiestenmemo', handleiding voor artiesten, organisatoren, managers en andere betrokkenen. Kluwer, prijs 26,- - 'Het bolletje van IBM'. Onder dat motto zijn de colums verzameld die Ni co Scheepmaker onder de naam Trijfel onder meer in deze krant schreef. Het gaat om een keuze uit de stukjes, die hij over literaire zaken produduceerde. Sijthoff, prijs 24,75. - 'Veertig jaar bouwcartoons' is een leuke, éénmalige uitgave van BV Arti- con in Amersfoort ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. - 'Sporen van vrouwen, zes histori sche wandelingen door Amsterdam', sa mengesteld door Leontine Bijleveld en Dineke Stam. Zes aantrekkelijke wan delingen door vrschillende oude buur ten van Amsterdam, die elk zo'n twee ënhalf uur duren. BZZTóH, prijs 29,50. - 'Ik kies voor het leven', de klinisch psychologe Dorothy Rowe poogt de weg uit een depressie aan te geven. Vol gens de schrijfster zijn wij zelf vaak de genen die de gevangenis van de depres sie om ons heen hebben gebouwd. Dus kunnen wij hern ook ook weer afbreken. Servire, prijs 26,50. - 'Uit de geheime dagboeken van Ae neas Mackay, dienaar des konings 1806 - 1876'. Dr.J.P.Duyverman, oud-leraar staatsrecht, bestudeerde ruim 20 jaar de tientallen in het Frans geschreven dag boeken en kan de lezers daardoor in zicht geven in de wording van onze par lementaire geschiedenis, de verhouding tot het hof en de vaderlandse politiek van de 19de eeuw. De Haan, prijs GEMEENTE RIJNSBURG BEKENDMAKING Bestemmingsplan "Frederiksoord" De burgemeester van de gemeente Rijnsburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 25 juni 1987 gedurende een maand ter inzage ligt (afdeling algemene zaken van het gemeentehuis en de openbare bibliotheek aan de Smidstraat) het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 4 juni 1987 vast gestelde bestemmingsplan "Frederiksoord". In het vastgestelde plan zijn ten opzichte van het ont werp, zoals dat ter inzage heeft gelegen, geen wijzigin gen aangebracht. Om deze reden en omdat niemand zich met bezwaren tot de gemeenteraad heeft gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn van een maand geen bezwaren worden ingediend bij gedepu teerde staten van de provincie Zuid-Holland tegen het vastgestelde bestemmingsplan. Rijnsburg, 23 juni 1987 De burgemeester voornoemd, F. Jonkman SHARPBV KlP camcorderEJ t- KOFFERüï®^J"S|^P«Y aut. focusering "4^ aut. motorzoom (6x) macro-instelling lichtgevoeligheid 15 Lux ri SHARP ii mn sf"1410i| ^5® KLEURENTv===ÏB8^jf monitor-look ®32 kaniïen^ afstands- bediening ,T ;oTTAAR~GABA>jT)? VIDEORECORDER W* 4 programma's/14 dagen timer 16 voorkeurzenders •frontloader FS 1502 l°f PORTABLE KTV 16 voorkeurzenders monitor-look SONY CDP-M20 COMPACTDISCSPELER aut. herhalen van nummers Shuffle play-toets: speelt alle nummers in willekeurige volgorde

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18