Het gras is nooit zo groen geweest ROvATÖ I 5 Eric Snellenberg door pech geveld Half jaar uit de roulatie Gewijzigde aatsing ii Unicum pl bij Onder de plastic beschermkappen Toestemming voor Avanti Programma Mandlikova haakt af met blessure PAGINA 14 SPORT DINSDAG 23 JUNI 1987 LEIDEN - De ongewilde tuimeling tegen het wegdek heeft de tennisplannen van Eric Snellenberg volledig doorkruist. De 17-jarige Koudekerker, in dienst van het Leidse Unicum, wilde de zomer met veel aansprekende prestaties opfleuren, dit met het oog op de 'Masters', de finale tussen de regionale tennisvedetten. Die droom heeft Snellenberg evenwel noodgedwongen moeten uitbannen. Een ongeval met zijn bromfiets kniebanden en een kapotte knie- heeft Snellenberg vooralsnog aan schijf verplichten de tennisser het bed van het Academisch Zie- voorlopig tot een verbrijf van twee kenhuis gekluisterd. Beschadigde weken in het hospitaal aan de Rijnsburgerweg. De 'klapper' van vrijdagavond i de omgeving van de Groenoord- hallen leverde overigens nog een tweede 'slachtoffer' op. Zijn club Unicum, die deze week zorg draagt voor de districtskampioenschap pen. Snellenberg voerde de rang lijst van de B2 klasse aan, maar moest door dat ongeval van de LONDEN (GPD) - Zoals te doen gebruikelijk installeerde David Jacobs zich zondagmor gen al om half tien 's ochtends op een schuimrubber matras voor de heilige poort van het tenniswalhalla Wimbledon. De 40-jarige accountant legt zich al inmiddels zeven jaar te rusten aan de Church Road om zodoende de dag erna als eerste verzekerd te zijn van een niet gereserveerde staanplaats op het centre-court. Het jobsgeduld van deze ietwat ver dwaasde doorzetter was ditmaal tevergeefs. Jacobs stond wel in de 'Groene Kathedraal', maar er gebeurde niets. LEIDEN - De belangrijkste ge beurtenissen van de districtskam pioenschappen tennis hebben tot nu toe buiten de baan plaatsgevon den. Na het wegvallen van Stephan Faas (ziekte van Pfeiffer) en Erik Snellenberg (kapotte knieschijf) was het toernooi ontdaan van de lijstaanvoerders in het mannenen- kel BI en B2. De wedstrijdleiding besloot, omdat er in beide catago- rieën nog niet was gespeeld, om opnieuw te loten. In BI heeft de organisatie ge bruik gemaakt van de gegevens van de reeds gespeelde toernooien. De logische conclusie was dan ook dat Michael van den Berg, die reeds tweemaal de hoofdprijs in de wacht sleepte, nu bovenaan de lijst prijkt. Verliezend finalist van afge lopen zondag in Lisse, Marcel Vink, steeg naar een tweede plaats. Leon Damen is in B2 de plaatsver vanger van Erik Snellenberg. In de B-catagorie werden giste ren op Unicum nog weinig wed strijden verspeeld. Voor de vrou wen was het zelfs een algehele rustdag. In het mannenenkel BI trad Marcel Lolling aan tegen Mar co Visser. Lolling versloeg Visser met duidelijke cijfers: 6-2, 6-1. Wal do Jansen moest in B2 de eerste set aan Olaf ten Bosch laten. Van een regenonderbreking maakte Jansen gebruik om een tactiek uit te stip pelen die meer succes opleverde (4-6, 6-2, 6-1). Olaf ten Bosch presteerde in het mannenenkel Cl beter. Ignas Pon- sioen, die de vermoeidheid van het organiseren van het toernooi in Al phen van afgelopen week in de be nen voelde, verloor met 6-2, 6-4 van Ten Bosch. Jan-Arie Bakker kwam tegen Mark Fleischeuer zeer'moei- zaam uit de startblokken. In de eer ste set kwam Bakker er tegen Flei scheuer niet aan te pas en slaagde er niet in om één game te pakken. Met de opmerking "kom op, nou ben ik aan de beurt" trachtte de speler uit Leimuiden zichzelf op te peppen. In eerste instantie leek het een loze kreet te zijn geweest. In korte tijd keek Bakker ook in de tweede set tegen een 4-0 achter stand aan. Even verslapte de con centratie bij Fleischeuer en Bakker scoorde vijf games op ry. De ten nisser van Forescate was echter weer op tijd bij de les om de partij met 7-5 in zijn voordeel te beslis- Dat er ook in D verbeten strijd wordt geleverd, bewezen Guy van leperen en Robert-Paul Hartwijk. De beide Unicummers wilden op eigen park niet voor elkaar onder doen. Vooral Van Ieperen vestigde daarbij de aandacht op zich. Niet alleen vanwege de kwaliteit van zijn spel, maar vooral door het ver bale geweld waarmee hij ieder winstpunt bejubelde. Uiteindelijk was er voor Van Ieperen ook de meeste reden tot juichen want hij versloeg Hartwijk met 6-3, 7-6. De wedstrijd, die later op de avond het meeste publiek trok, was de partij in het mannendubbel D tussen Hertzman/De Bruin en Prins/Van de Voort. De kantteke ningen, waarmee laatstgenoemd koppel het geheel omlijstten, lever den het publiek voldoende reden tot vermaak. Bij de stand 7-6,1-1 in het voordeel van Hertzman en De Bruin moest de wedstrijd, vanwe ge de regen, worden afgebroken. JETSKE GOUDSMIT ZOETERMEER (ANP) - De Hazer- woudse club Avanti heeft van het hoofdbestuur van de Nederlandse Tafel Tennis Bond (NTTB) toe stemming gekregen volgend sei zoen twee buitenlanders op te stel len in de heren eredivisie. De uit Hongarije afkomstige Andres Podpinka en Tibor Kreisz hadden hun contract bij Avanti op 15 maart verlengd. De bondsraad van de NTTB besloot 23 mei, dat het aantal buitenlanders per team met ingang van volgend seizoen van twee naar één moest worden teruggebracht. Bovendien zouden buitenlandse spelers pas na vijf en niet na twee jaar als Nederlander worden beschouwd. Volgens se cretaris Ton van Happen van het NTTB-hoofdbestuur zijn geen dis pensatie-verzoeken van andere clubs te verwachten. Programma districtskam pioenschappen (Unicum) 17.30: MEB2: M. Gerritsen-M. Fleischeuer; T. Koemans-H van Bijsterveldt 19.00: MEB1: W. Jansen-O. van Paridon; 20.15: MEB1: J-W. Lugthart- T. Koemans; MEB2: H. Jans- sen-R. Oskam; 21.45: MEB1: M. van Rijn-B v Overbeeke; deelnemerslijst worden afgevoerd. Datzelfde gebeurde trouwens met de nummer één van BI, Stephan Faas. De tennisser van Dekker meldde zich met de ziekte van Pfeiffer af bij organisator Lode- wijk Kallenberg. Stephan Faas komt dit seizoen nog wel in actie. Dat kan niet wor den gezegd van Eric Snellenberg. De bezitter van het MAVO-diplo- ma mag blij zijn als hij zijn oude tennisniveau ooit nog zal bereiken. Snellenberg verhuisde twee sei zoenen geleden van het Kouder- kerkse Artesia naar Unicum. Uiter aard met de bedoeling om een be tere tënnisser te worden. Tot dus ver verliep de sportcarrière van Eric Snellenburg voortvarend. "Het is geen echte topper", oor deelt trainer Peter Klein over zijn pupil, "maar hij is wel van goede dat juist hem dit moet overkomen. Eric is een jongen met een onge looflijke trainingsijver. Hij kan uit groeien tot een goede B-speler, een eersteklasser. Hij kan zeer ze ker verdedigen, maar in aanval lend opzicht komt-ie wat tekort. Eric zelf denkt dat er meer inzit". Snellenberg, aanvoerder van Unicum 3, had volgende maand zelfs een trip naar Italië willen on dernemen. "Ik had er twee toer nooien willen spelen", meldt Snel lenberg vanaf zijn ziekbed. "Ik baal als een stier dat ik die reis af moet zeggen. Alle plannen voor dit seizoen zijn voor mij in het water gevallen. Ik kan er nu alleen maar het beste van hopen. De doktoren hebben mij gezegd dat ik binnen een half jaar weer normaal kan functioneren. Ik hoop dat ik er met de hulp van vrienden en kennissen Voor het eerst sinds 1978 verre gende gisteren namelijk een com pleet dagprogramma op Wimble don. Met als gevolg dat Jacobs en zo'n 24.000 immer optimistische medestanders uiteindelijk gefru streerd en doorweekt de uitgangen konden opzoeken. The Cham- wil. Vandaar het bijzonder triest is weer bovenop kan komen". LONDEN (GPD) - Nog voor ze een bal kon raken, heeft Hana Mandlikova zich gisteren moe ten terugtrekken voor Wimble don. De 25-jarige pupil van Bet ty Stöve bleek dermate gebles seerd aan haar rechtervoet dat ze direct afreisde naar Tsjecho- slowakije, waar wellicht een operatie zal volgen. Mandlikova had tijdens de Open Franse titelstrijd, waar ze in de tweede ronde verloor van de Francaise Herreman, al last van haar voet. Het afhaken van de in Londen als vierde ge plaatste Tsjechische betekent een geduchte concurrent min der voor Steffi Graf, die haar eventueel in de halve finales had getroffen. Mandlikova stond vorig jaar nog in de eind strijd op Wimbledon en verloor toen van Martina Navratilova. DRIE IN EEN COMBI MET INGEBOUWDE 4 inch ZWART WIT TELEVISIE Ontvangst van FM/MG, wekker met zoemer radio of TV, aansluiting 220V/12Vinge bouwde telescoopantenne, vooreen LAGE PRIJS1 pionships werden slechts beheerst gras dit jaar „te groen" wegens het door een grauwe lucht, opgestoken klamme vocht dat zich onder de paraplu's en grote ballonvormige omhoog geblazen plastic be- dekzeilen van 36.000 gulden per schermkappen verzamelt. Onzicht- stuk, die over de 18 banen waren baar als de plaggen bleven, kon gespannen. geen mens deze merkwaardige Volgens groundsman Jim Thorn constatering op waarheid toetsen, is het precies 4,8 millimeter korte Voorlopig is het een man of vrouw die in zijn/haar vuistje lacht. En dat is degene, die bij het bookmakers- kantoor William Hill veel geld heeft gezet op de regen. Mocht het hemelwater elke dag voor onder brekingen dan wel annuleringen van wedstrijden op het centre- court zorgen, dan ligt er over twee weken dik 350.000 gulden voor de gelukkige gokker klaar. Hoewel Wimbledon alles over leeft, dus ook het Britse klimaat, hoeft het geen verder betoog dat de spelers verre van gelukkig zijn met de weersomstandigheden. Temeer dat die niet van vandaag of giste ren dateren. Velen, die waren aan gewezen op de (oefen)banen van het bij het Wimbledon-complex behorende Orangi-park, hebben hun voorbereiding op het meest prestigieuze tennistoernooi ter we reld letterlijk in het water zien val len. De pistes verkeren al dagen in drassige staat en mochten dus niet worden betreden. Ook toppers moesten elders nun heil zoeken. Boris Becker bijvoorbeeld, die zondag met trainingspartner Slo bodan Zivojinovic urenlang zocht naar een geschikte plek. Telkens wanneer de tweevoudig Wimble- don-winnaar ergens een goede, be speelbare lokatie had gevonden, werd hij weggestuurd met de sim pele dooddoener: „U bent geen clublid". De Britse pers reageerde furieus. „Met zo'n instelling is het geen wonder dat wij allang geen topspelers meer voortbrengen". Toen Becker uiteindelijk na een lange autorit op een grasbaan in Beckenham terecht kon, stond het in mum van tijd zo vol met (jeugdi ge) fans, dat er van trainen nauwe lijks nog iets kwam. Ter discussie Gezien de treurige weersgesteld heid wekt het allerminst verbazing dat gisteren opnieuw de speelda- tum van The Championships ter discussie werd gesteld. Traditio neel vindt Wimbledon altijd zes weken voor de eerste maandag in augustus plaats. Philippe Chatrier, voorzitter van de Internationale Tennis Federatie, liet vorig jaar al weten het Londense Grand Slam- toernooi liefst vier weken later te willen programmeren om de spe lers zo meer tijd te geven over te schakelen van gravel naar gras. Nu zitten er slechts twee weken tussen de Open Franse titelstrijd op Ro land Garros en Wimbledon en met name toppers als Lendl en Wilan- der vinden die periode veel te kort. „Maar telkens als we de All Eng land Club voorstellen de datum te wijzigen, lopen we met ons hoofd tegen een muur", klaagde Chatrier ROts VAste TOewijding ROVATO LEIDEN: 5 MEIPLEIN 1+16 - TEL. 071-76.66.67 CASSETTESPELER Autom. afslag. Met hoofdtlf. en draagclip. Nu lijkt de Wimbledon-organisa- tie dan toch echt bakzeil te halen. Voorzitter Buzzer Hadingham kwam gisteren met de mededeling dat hij zijn medebestuurders zal adviseren Wimbledon volgend jaar in elk geval een week naar achte ren te schuiven. „Gezien het feit dat het weer al bijna de hele maand slecht is geweest en er maar veer tien dagen liggen tussen het gra veltoernooi en het onze op gras, lijkt me dat een verstandig be sluit", aldus Hadingham. „Natuur lijk moeten we de gevolgen van zo'n stap nog zorgvuldig bestude ren (de Wimbledon-organisatie steekt via de Engelse tennisbond ook veel geld in andere grastoer- nooien als Beckenham, Eastbour ne en Bristol, red.), maar de spelers gaven een spontaan applaus toen ik er met hen over praatte". Hadinghams woorden zullen on getwijfeld ook David Jacobs als muziek in de oren klinken. keer f. 5,00. Lotto 25 Eerste prijs: Tweede prijs: 3 die ieder bruto f. 100.000,00 o vangen. Derde prijs 148 winnaars, die ie der bruto f. 1402,60 ontvangen. Vierde prjjs: 6436 keer f. 32,20. Vijfde prijs: 85.791

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14