Directeur van de Stichting Werkgelegenheid vertrekt Salhi Salah mag toch in Nederland blijven College oneens met bewoners Nooystraat Families ruziën over koophuis Nauwkeurige kaart Leiden kost 1 miljoen U kunt mij niet verplichten in mijn vrije tijd tv te kijken. DINSDAG 23 JUNI 1987 LEIDEN LEIDEN - De eerder met uitzetting bedreigde Leidse Marokkaan Salhi Salah mag in Nederland blijven. Staatssecretaris Korte-van Hemel van justitie heeft dit besloten. Sa lah mag een nieuwe verblijfsver gunning aanvragen, welke dan gunstig zal worden beoordeeld. De Leidse politie heeft dit vanmorgen meegedeeld. Het besluit is het vervolg op de toezegging die twee hoge ambtena ren van het ministerie van justitie in maart al deden tegenover burge meester Goekoop en wethouder Tesselaar. Die hield in dat Salah niet het land mocht worden uitge zet tot over de nieuwe aanvraag voor een verblijfsvergunning was beslist. Salah stond op het punt het land te worden uitgezet omdat hij werk loos was geworden. Zijn toenmali ge advocate had zijn ontslag op staande voet niet aangevochten, waardoor hij de dupe was gewor den van een fout. In Leiden werd een actiecomité opgericht dat zich door onder meer het aanbieden van een petitie en het houden van een protestdemonstratie voor de zaak van Salah inzette, evenals voor die van Amina Echaoui. Deze Marokkaanse wordt nog met uitzetting bedreigd. Het actie comité stelde dat het inhumaan zou zijn haar het land uit te zetten omdat zij al zeven jaar in Neder land is en vanaf haar vierde jaar in een Nederlands/Marokkaans gezin heeft gewoond. Eerder werd zij al onterecht het land uitgezet. Over haar zaak heeft het ministerie van justitie nog niet beslist. De gemeente Leiden heeft Salah een baan aangeboden. Het feit dat hij nu niet meer werkloos is, heeft volgens de politie bij de beslissing van de staatssecretaris een door slaggevende rol gespeeld. Verschil van inzicht over beleid LEIDEN - De Stichting Werkge- maken. "Het leiden van de Stich- legt uit dat bij het zoeken legenheid Leiden gaat op zoek ting Werkgelegenheid eist directeur. De hui- LEIDEN - Een gedeelte van de kostuumverzameling vam mu seum De Lakenhal is gisteren over gebracht naar het Haags Gemeen temuseum. De Lakenhal ziet geen mogelijkheid de kleding op verant woorde wijze te onderhouden en heeft daarom de kleding in bruikleen gegeven aan het Haagse museum. Ttypisch Leidse kos tuums zoals de schuttersunifor- men of de weeshuiskleding van het St. Jacobsweeshuis blijven in Lei den. De directeur van museum De La kenhal, drs. M. Wurfbain, denkt dat de 40 kostuums en ongeveer ;elijke aanpak. Een di- scherp dige directeur, Jan Spee, vertrekt recteur moet zich ook officieel per 1 juli. Het bestuur onderhandelaar kunnen tonen. SH, UMK» m UI1S museum we nennen me heeft zyn contract, dat met ingang Daarin was Spee heel sterk. Net zo bezighouden met het begeleiden de afgelopen jaren' ook maar twee van die datum aflnnnt niet willen do Uii dorb- ,„oo 1i„ u. 6 V J - Tl nieuwe directeur nog zorgvuldiger 100 kleding-accessoires beter zal worden gekeken- sen. Het aanstellen v; naast Spee, die zich meer deze ei- het Haags Gemeentemuseum pas tweede sen. "Men zoekt deze kleding niet hebben die die datum afloopt, niet willen verlengen. De dagelijkse leiding van de stichting wordt tot de komst van een nieuwe directeur joed als hij sterk was in het bege leiden van op zichzelf levensvatba re bedrijven", stelt Amptmeijer. "Het begeleiden van beginnende waargenomen door de Planwinkel ondernemers uit doelgroepen eist uit Delft. echter een veel minder zakelijke Spee vertrekt omdat tussen hem aanpak. Bij de begeleiding van bui en het bestuur van de Stichting tenlanders moet een directeur Werkgelegenheid verschillen van meer geduld hebben dan bij de be- inzicht bestaan over het beleid van geleiding van een kansrijke, Hol de organisatie. "En niet omdat hij landse ondernemer. Die rolwisse- onregelmatigheden zou hebben ge- ling bleek voor één persoon toch pleegd", zo wenst Herman Ampt- heel moeilijk te zijn. Het was een i- -affiniteitskwestie", aldus Ampt meijer, hoofd van de directie nomische zaken van de gemeente meijer. en secretaris van de Stichting De secretaris Werkgelegenheid, te benadrukken. De Stichting Werkgelegenheid stelt zich ten doel werklozen te hel pen bij het opzetten van een eigen bedrijf. De stichting biedt hiertoe onder meer bedrijfsruimte aan in twee verzamelgebouwen. Door ge durende de eerste jaren laagde hum de stichting beginnende buitenlandse dernemers, zou volgens Amptmeij er te duur worden. De Planwinkel heeft al eerder de dagelijkse leiding van de stichting op zich gehad: voordat Spee begin vorig jaar werd benoemd. De Plan winkel was en is bovendien be trokken bij de ondernemerscur sussen die de stichting geeft. Wan neer er een nieuwe directeur komt is nog niet duidelijk. Volgens Amptmeijer zal de vacature waar schijnlijk half juli worden ge plaatst. keer tentoongesteld. Het Haagse Deel kostuums De Lakenhal naar museum in Den Haag museum beschikt over betere faci liteiten, is ook beheerder van het Nederlands Kostuummuseum. De beslissing om de kleding uit te le nen is genomen voor het behoud van de collectie. Voor ons was het moeilijk om de kleding te onder houden nu wij sinds enkele jaren LEIDEN - Het college wijst de be zwaren tegen de bouw van twee bedrijfspanden aan de Kenauweg in de Stevenshof af. Bewoners van de Beppy Nooystraat, een straat in de nabijheid van het terrein, heb ben bezwaar gemaakt tegen de ves tiging van de bedrijven omdat zij bang zijn voor overlast. Bovendien zijn ze niet gelukkig met het feit dat nu al een deel van hft bos op het terrein is gekapt. De bewoners menen dat door het kappen van het bos niet alleen hun uitzicht is bedorven, maar ook het lawaai van de rijksweg 44 eerder doordringt tot hun huizen. Daar naast verwachten ze veel overlast van de ondernemingen die op het terrein gehuisvest worden. Het is de bedoeling dat er een bedrijven- verzamelgebouw wordt gevestigd en een bedrijf dat natuursteen ver werkt. De bezwaarmakers menen bovendien dat het verkeer van en niet meer over een textiel-restaura- teur beschikken". De bruikleen overeenkomst kan overigens op ie der moment door museum De La kenhal opgezegd worden. De kledingcollectie is de tweede grote verzameling die door het Leidse museum wordt uitgeleend. Al in 1914 werd een omvangrijke schaatscollectie beschikbaar ge steld aan een museum in Leeuwar den. Daarnaast beschikken het Rij tuigmuseum in Leek, het Leger museum in Delft en verschillende Oudheidskamers in regiogemeen ten over stukken van museum De Lakenhal. Wurfbain: "Het gaat om specifieke zaken die op een andere plaats beter tot hun recht komen. Het uitlenen geschiedt op basis van deugdelijke contracten, het wordt niet op een achternamiddag geregeld". DEN HAAG/LEIDEN - Het kan laten. Een en ander leidde tot een vreemd lopen wanneer twee fami- kort geding, dat gisteren voor de lies besluiten samen een huis te ko- Haagse rechtbank diende, pen. Twee families hadden in 1983 In het kort geding eiste de ver samen een huis in Leiden gekocht. trokken familie toegang tot het Na onenigheid heeft een van de fa- pand, alsmede een bewijs waarmee milies vorig jaar juni het pand ver- kan worden aangetoond dat de fa- ger^ftïesücKlo^ ruimtelijkè ^dening heeft testeren blad - beslaat e, Het eerste deel - een zogeheten wordt overdekt. Om dit soort za- klein gebiedje ken te achterhalen wordt een groot van de stad. De aantal nametingen verricht. computers bij het vervaardigen van de grootschalige basiskaart de primeur voor Zuid-Holland. "Ook landelijk zijn we een voortrekker. oWeliswaar zijn al computers inge- kaart, de zogenoemde grootschali- kaart moet eind volgend jaar klaar kenapparaten' kan de gemeente, schakeld bij het maken van kaar een grote, uniforme kaart grootschalige basiskaart zal in to- Al deze gegevens worden in de de gemeente Leiden. Deze taal uit 180 bladen bestaan. De computer gestopt. Met speciale'te- je goed op poten te zetten. Daarnaast helpt de stichting be- fÖÖSPUP ginnende zakenlui door subsidies ge basiskaart (GBK), moet te zijner zijn. De kosten voor de vervaardi- beschikbaar te stellen helpen bij het verkrijgen hen te tijd alle kaarten vervangen die nu ging ook de nutsbedrijven en de ten voor enkele kleinere gemeen- PTT, kaarten van elke gewenste ten, maar voor een groot stedelijk gen. Voorts staat de stichting jonge meente, nutsbedrijven en PTT. ondernemers-ook zij die zich niet Problemen die ontstaan doordat i schaal maken. Het grote gebied is het nog niet eerder ge- bedragen ongeveer lenin- nog worden gebruikt door ge- miljoen gulden. Twee ton wordt grootte betaald door het kadaster, onder voordeelt wiens beheer dè kaart wordt ge- computer in de bedrijfsverzamelgebouwen allerlei instanties kaarten gebrui- maakt. De gemeente Leiden legt zigingen veel sneller kunnen wor- ontstaan de grote problemen", vestigen - met raaden daadter zij- ken met een verschillende schaal, t het gebruik 5 ook dat eventuele wij- beurd. Juist bij het nameten 1 gegevens in een grote stadskern, de. Bijvoorbeeld door te helpen nauwkeurigheid met het maken van ondernemings- dan verdwij plannen of door hen met allerlei cursussen-wegwijs te maken. Buitenlanders Het verschil van inzicht tussen Spee De ton op tafel en de gezamenlij- den doorgevoerd. Met elektroni- betalen eveneens sche meetapparatuur kunnen de veranderingen in de plattegrond van de stad - door nieuwbouw, sloop of wijziging van stratenplan- - eenvoudig worden opgeme- grootschalige basiskaart wordt vervaardigd met behulp van speciale luchtfoto's en een compu- LEIDEN - Een 16-jarige Leidse bromfietsster is gewond geraakt ter. De hele stad wordt vanuit'de ten. Die apparatuur wordt vervol- bij een aanrijding met een auto op lucht op een groot aantal foto's het bestuur had vooral be- de kruising Kneppelhoutstraat-Da vastgelegd. Echter, niet alles trekking op de wijze waarop bij- Costastraat. Zij is met onbekend vanuit de lucht direct zichtbaar. Zo werkt. voorbeeld buitenlanders moesten letsel naar het AZL overgebracht, worden begeleid die een eigen be- De aanrijding ontstond doordat drijfje willen beginnen, zo valt uit het meisje de auto geen voorrang de woorden van Amptmeijer op te verleende. bijvoorbeeld op niet te zien hoe ve uitsteekt of in hoeverre luchtfoto Volgens A.J.L. Puik, hoofd van dakgoot de hoofdafdeling landmeten van de gemeente Leiden, heeft Leiden toirrand door bomen en struiken wat betreft het inschakelen Leiden heeft tot de vervaardi ging van de basiskaart besloten omdat de huidige kaarten van de gemeente behoorlijk zijn verou derd. Doordat de afdeling landme ten het te druk had met allerlei nieuwbouwprojecten, werden de kaarten niet of nauwelijks meer bijgehouden. "Dat bijhouden is noodzakelijk omdat een kaart an ders na een paar jaar al waardeloos kan zijn. Dat werk kan straks ech ter een stuk eenvoudiger gebeu ren", aldus Puik. LEIDEN - De Voorschotense vleesgroothandelaar twijfelt niet: hij gaat wis en waarachtig in hoger beroep. De heftig pro testerende man was vorig jaar, toen vanwege de varkenspest een vervoerverbod gold voor vee, op weg naar de Leidse vee markt met een geit en drie kalve ren. Vlakbij de Groenoordhallen werd hy door de Algemene In spectiedienst van het ministerie van landbouw en visserij aange houden. door Simone van Driel en Letty Stam "U wist niet dat er in de streek varkenspest heerste en dat het daarom verboden was vee te ver voeren?" vroeg de kantonrech ter. "Nee, ik wist van niets. De inspectiedienst vroeg nog wat ik aan het doen was. Nou gewoon, dat zie je toch, antwoordde ik nog. Ik wist van niets". "U heeft niets in de krant gele zen of op tv gezien?" De Voor schotenaar beantwoordde de vraag van de rechter ontken nend. Hij had net een vrij week einde achter de rug en geen krant of tv gezien. Hij wist niet eens dat de veemarkt als gevolg van maatregelen tegen die var kenspest gesloten was en vond daarom een geldboete van 350 gulden onterecht. Het verbod op het vervoeren van vee trad vlak na het paas weekeinde van vorig jaar in wer king. De Voorschotenaar werd 's morgens om ongeveer zes uur aangehouden, de eerste dag dat het verbod gold. De rechter kon het zich toch niet goed voorstellen dat de vleeshandelaar niets van het ver bod wist. Het had toch met zijn beroep te maken? De Voorscho tenaar gedroeg zich als de on schuld zelve: "U kunt me toch niet verplichten om in mijn vrije tijd tv te gaan zitten kijken? Bo vendien doe ik niet eens in var kensvlees". De rechter hield vast aan de boete. Hij wees verdachte nog op het recht om in hoger beroep te gaan. "En daar zal ik gebruik van maken ook". De rechter probeer de de man te kalmeren en sugge reerde het hoger beroep nog eens rustig te overwegen. Tevergeefs, want met driftige stappen was de Voorschotenaar de zaal al uitge lopen. Hotel "Dat slaat nergens op". De man uit Uithoorn liet in sappig Amsterdams zijn ongenoegen over de opgelegde boete overdui delijk blijken. Ook hij had vorig jaar het verbod op veevervoer aan zijn laars gelapt. De Algeme ne Inspectiedienst hield hem met twee paarden aan bij Zoeter- woude-Rijndijk. In zijn verweer was de man even origineel als de Voorscho tense vleeshandelaar. "Ik wist van niets. Ik heb een koetsver huurbedrijf en dan heb je geen tijd om kranten te lezen of tv te kijken. Ja, onderweg hoorde ik wel iets op de radio". Hij vond niet dat hij bepaalde risico's had genomen door toch zijn paarden te vervoeren. "Het zijn allemaal mijn eigen paarden die ik vervoer. Daar komt nopit een ander beest bij. Dus vond ik het niet gevaarlijk". De rechter was niet onder de indruk van het verweer van ver dachte en bleef bij een boete van 300 gulden of zes dagen gevange nisstraf. De man vond de boete maar niets, maar bij het horen van het woord gevangenisstraf spitste hij zijn oren. "Dat lijkt me wel wat, zo'n gratis hotel. Ik wil weieens een keertje zitten". Bij het verlaten van de zaal bedank te hij de rechter. Alsof die hem een gunst had verleend. Rust "Ik voel me niet schuldig", zei de directeur van het touringcar- bedrijf in eerste instantie over de door een aantal van zijn chauf feurs gepleegde overtredingen: te lang achtereen achter het stuur zitten en te weinig rusttijd tussen de ritten in. Over het te lang achtereen chaufferen zei hij: "We houden regelmatig zelf con troles en onze chauffeurs hebben duidelijke instructies. Maar ik kan toch moeilijk elke dag mee rijden om te kijken of ze zich er wel aan houden". Dat kon niet, dat begreep de rechter wel. Maar ja, de wet be paalt nu eenmaal dat de werkge ver in dergelijke gevallen verant woordelijk is voor de nalatigheid van de werknemers. Hij deed de directeur als doekje voor het bloeden de suggestie aan de hand eens na te denken over dis ciplinaire maatregelen voor chauffeurs "die het er regelmatig bij laten zitten". Een van de zaken waarvoor de man zich moest verantwoorden, betrof een te korte rusttijd die een chauffeur na een rit naar en van Zwolle had genoten. De di recteur was het met die bekeu ring volslagen oneens. Het waren een stelltje korpsballen uit Lei den geweest die ervoor hadden gezorgd dat de dienst van de des betreffende chauffeur langer duurde dan de bedoeling was. "Het liep behoorlijk uit de hand. De heren studenten wil den niet instappen omdat het feest nog niet was afgelopen", verklaarde hij op verontwaardig de toon. Maar dan nog: de chauf feur had de dag ervóór vrij gehad en de dag erna was met zijn uit gelopen dienst rekening gehou den. Al met al had die man maar een half uurtje korter rusttijd ge had dan de acht uur die de wet aangeeft, betoogde de directeur. Maar de officier kwam uit op meer dan vier uur te weinig rust. "De wet geeft een rusttijd van elf uur aan". De opmerking van de directeur dat één keer per week een tijd van acht uur mag wor den gehanteerd, negeerde hij. De rechter wee6 de man erop dat de firma of in de planning meer re kening moet houden met het feit dat ritten kunnen uitlopen, of dat het móet kiezen voor overtredin gen en dan ook de bijbehorende bekeuringen accepteert. De directeur had na deze en een andere zaak - een chauffeur had de apparatuur waarmee de rijtijd wordt gemeten, niet goed bediend en die dag een te lange dienst gedraaid - al voor in totaal 600 gulden boetes op zak. Vier honderd gulden zou er nog bijko men. Op een rit van Nederland naar Spanje hadden twee chauf feurs namelijk allebei de regels ten aanzien van rust- en rijtijden genegeerd. Ook bij deze bekeuringen wen ste de directeur zich niet zonder slag of stoot neer te leggen. "Het was net bouwvakvakantie, ver der commentaar lijkt me overbo dig". De rechter dacht daar an ders over. Wat bedoelde hij met: 'het was bouwvak'? "Dat het hartstikke druk op de weg was". Als gevolg waarvan de reis lan ger duurde dan was voorzien. Betreurenswaardige zaak, ja. "Maar we doen echt wat we kun nen om de diensten goed te laten verlopen, we werken met aan voer- en afloschauffeurs om bin nen de diensttijd te blijven". De rechter constateerde dat er kennelijk nog niet genoeg aan werd gedaan en wees de direc teur nog maar eens op diens ver antwoordelijkheid. De officier vroeg zich af hoe het toch komt dat de chauffeurs van het desbe treffende bedrijf toch wel veel bekeuringen in de wacht slepen. "Want dit is zeker niet de eerste keer". De directeur: "Vindt u hier ook de keren terug dat we gecontroleerd zijn en dat er niets aan de hand was?" De officier negeerde dit, eiste 660 gulden boete, met de mededeling dat wat hem betreft de straffen voor bedrijven met de nodige voordo- cumentatie, in de toekomst aan merkelijk omhoog gaan. De directeur voelde zich be hoorlijk genomen. Had hij de be keuringen voor deze overtredin gen onmiddelijk betaald, dan was hij goedkoper uit geweest. "Maar ik dacht: ik laat het voor komen om aan te tonen dat er bij ons bedrijf geen sprake is van wantoestanden". In dat streven mocht hij met de 400 gulden waartoe de rechter hem veroor deelde, nauwelijks geslaagd he ten. milie ontslagen wordt van hypo theekverplichting. Volgens hun advocaat, mr. R. Croll, staan veel van de privé-ei- gendommen van zijn cliënten nog in het pand dat zij hebben verlaten. Maar zij kunnen er niet in omdat de achterblijvende familie andere sloten heeft laten aanbrengen. Volgens de advocaat van de an dere partij, mr. C. Le Clerq, was dat gebeurd omdat niet alleen privébe- zit uit het huis was meegenomen, maar tevens gezamenlijk eigen dom. De vertrokken familie deelde evenwel mee dat die gemeen schappelijke spullen reeds enige tijd in een garage zijn opgeslagen. De advocaat van de achterblij vende familie zei niet te begrijpen waarom het kort geding was aan gespannen. Volgens hem zijn zijn cliënten bereid om aan de wensen van hun ex-medebewoners te vol doen. Het zou geen probleem zijn dat zij hun eigen spullen komen ophalen, maar de gemeenschappe lijke bezit moet worden getaxeerd zodat tot een eerlijke verdeling kan worden overgegaan. Met betrekking tot de de hypo theek verklaarde de advocaat dat de bank bereid is er aan mee te werken dat de ex-bewoners kun nen worden uitgekocht. Op 12 juli vindt de scheiding/deling van het onroerend goed plaats bij een nota ris. De eisende familie is daarvan op de hoogte. Op basis van een en ander con- cluceerde vice-president mr. R. Portheine dat er thans eigenlijk "niets aan de hand is". Daarom stelde hij voor om de scheiding/de ling op 12 juli af te wachten af te wachten. Wanneer de partijen het niet eens worden, zal de vice-presi dent de zaak verder behandelen. Man (20) mishandelt agenten LEIDEN - Een 20-jarige Rotter dammer heeft afgelopen nacht twee agenten geslagen. Een van hen heeft aangifte gedaan van mis handeling. De man werd op het Centraal Station uit de trein gezet omdat hij geen kaartje had en in handen van de spoorwegpolitie gegeven. Hij verkocht een hoofdagent een vuist slag tegen het oor, waardoor het trommelvlies scheurde. De man hield zich verder rustig nadat de agent zijn diensthond er bij had gehaald. Maar eenmaal in de cel van de Leidse politie gearri veerd en van zijn handboeien ont daan, gaf hij één van de twee agen ten die hem begeleidden een kop stoot. De agent üep hierbij licht let sel op. Een schermutseling tussen de collega van de mishandelde agent en de arrestant bezorgde de laatste een bloedneus. Aangifte van mishandeling LEIDEN - Een 35-jarige Leidenaar heeft aangifte gedaan van mishan deling. Hij zou in de nacht van za terdag op zondag bij het viaduct aan de Lage Morsweg zijn staande gehouden door drie mannen, die hem de bril van de neus sloegen. Hij liep verder een pijnlijke schou der en schaafwonden op. naar de bedrijven hinder zal ver oorzaken. Ze protesteren er voorts tegen dat de makelaar en de ge meente de nieuwe bewoners er niet van op de hoogte hebben ge steld dat het bos zou verdwijnen. Het college meent dat dit laatste niet in de schoenen kan worden ge schoven van de gemeente. In het bestemmingsplan voor dit gebied staat duidelijk dat er een bedrij venterrein komt. Dat de makelaar hen niet volledig heeft voorgelicht, is niet de verantwoordelijkheid van de gemeente. Voor het kappen van het bos is overigens door de provincie toestemming verleend. Met de overlast van de bedrijven zal het volgens het college wel meevallen. De ondernemingen zijn door een hinderwetvergunning aan scherpe voorwaarden gebon den. Bovendien komen de bedrij ven op minimaal 50 meter van de woningen te liggen en wordt er een rij bomen tussen de huizen en be- -drijfspanden geplant. Daardoor wordt niet alleen de eventuele la waai van de bedrijven getemperd, maar zullen ook de panden groten deels aan het zicht worden onttrok ken. LEIDEN - Bij een bedrijfsongeval in een pand aan het Noordeinde heeft een 21-jarige Leidenaar gis termiddag letsel aan de nek opge lopen. Hij is overgebracht naar het AZL. De man was in opdracht van firma De Hoed uit Berg-Ambacht in het pand bezig met sloopwerk zaamheden. Daarbij is hij door de zoldering gevallen. De arbeidsin spectie is ingeschakeld. Vernieling LEIDEN - Een 28-jarige Leidenaar is afgelopen nacht rond half één op de Morsweg aangehouden wegens vernieling van een buitenspiegel van een politiewagen. De politie was daar in verband met een mel ding van een vechtpartij. Dat bleek loos alarm, maar de Leidenaar, lichtelijk aangeschoten, wond zich over de aanwezigheid van de poli tie zo op dat hij de buitenspiegel te lijf ging. Hij heeft de nacht in de cel doorgebracht. Commissie bezorgd over plannen All LEIDEN - Leden van de raads commissie voor economische aan gelegenheden maken zich zorgen over de eventuele vestiging van een Albert Heijn supermarkt in de Marca-parkeergarage. Albert Heijn, die sinds zijn vertrek uit de Haarlemmerstraat op zoek is naar een nieuw pand in of bij de binnen stad, heeft belangstelling getoond voor een plaats onder deze garage. De leden van de commissie zijn echter bang dat de komst van de supergrutter nadelig is voor de overige winkels in de buurt en bo vendien veel extra verkeer aan trekt. Het WD-raadslid Wijnbergen verklaarde gisteren tijdens de ver gadering van de raadscommissie dat als Albert Heijn zich onder de garage vestigt, het aantal parkeer plaatsen in de Marca-garage ontoe reikend zal zijn. Het PvdA-raadslid De Boer stelde voorts dat de ge meente weinig zou kunnen doen tegen het vele verkeer dat de Al- bert Heijn-winkel aantrekt, aange zien er in de buurt van het ir. Dries- senplein nauwelijks verkeersrem- mende maatregelen zijn te nemen. Amptmeijer, hoofd van de direc tie economische zaken van de ge meente, legde uit dat Albert Heijn zich niet zo maar onder de garage kan vestigen. Daarvoor moet eerst een distributie-planologisch on derzoek worden gehouden; een on derzoek dat duidelijk maakt wat de gevolgen zijn voor de overige win kels in de buurt. Zijn de resultaten van dit onderzoek gunstig, dan kan de gemeente weinig doen tegen de komst van de supermarkt. Overi gens heeft Albert Heijn - nog - geen contact opgenomen met de gemeente. Man met pistool aangehouden LEIDEN - De politie heeft gister avond een 19-jarige Sassenheimer aangehouden die in het bezit was van een luchtdrukpistool. Hij zou daarmee een bewoonster van de Nieuwe Rijn hebben bedreigd. Zij maakte een opmerking toen de man met zijn auto over de Sebas- tiaansbrug, bestemd voor voetgan gers, reed. Klachten over Koets-o-theek LEIDEN - De politie gaat strenger optreden tegen geluidsoverlast van de Koets-o-theek in de Kruisstraat. Aanleiding hiervan is een voortdu rende stroom van klachten van omwonenden dat deze discotheek zich niet houdt aan de muziekver- gunning. De buurtbewoners me nen dat de politie zich te laks op stelt wanneer er klachten zijn over geluidsoverlast van de discotheek. Commissaris Mostert beloofde gis teravond dat daarin de komende weken verandering zal korpen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11