'Je moet je nek durven uitsteken' Witte lijkwagens worden populair Alphense organist Simon Stelling organiseert 'uniek muziekweekeinde' Jubilerende vervoerder Henk van der Putten (64) houdt van stijl Noordwijk denkt aan verruimen of afschaffen sluitingstijden bars ZATERDAG 20 JUNI 1987 deze muziek bij een breder publiek onder de aandacht te brengen, zon der me aan te sluiten bij die orga nisten, die zo graag zo populair wil len zijn". En passant maakt Stelling van de gelegenheid gebruik om enkele harde noten te kraken, waarbij even geen plaats is voor romanti sche muziek. Integendeel, de toon van het gesprek wordt wat scher per, in een poging Alphen in cultu reel opzicht te laten ontwaken: "Het zou mooi zijn als het gemeen tebestuur op zijn beurt een bijdra ge zou leveren aan het uitgaansle ven in Alphen. Ik weet best dat dat niet zo gemakkelijk is. Alphen is immers merkwaardig opgebouwd. Je hebt een oude kern rond de Ad- ventskerk en verder heb je het wa terhoofd Ridderveld. Daar wonen veel mensen, die uitgaan in de ste den waar ze vandaan komen. Mis schien zou dat anders zijn als er bij voorbeeld tussen de Julianastraat en de Europasingel in plaats van al die hoge gebouwen meer uitgaans gelegenheden zouden zijn. Kanto ren en gebouwen leven 's avonds niet. Je moet ook ruimten creëren waar de mensen vertier kunnen zoeken. Neem nou zo'n stadskan toor. Het enige aantrekkelijke daarvan is het uitzicht dat je hebt als je helemaal bovenin staat". Bezeten Na zijn opvallende stellingname staat de Alphenaar weer met beide benen op de grond. Zo zweverig als zijn preludes en adagio's kunnen zijn ("vanaf mijn zesde ben ik hele maal bezeten van orgels"), zo rea listisch is hij als hij zichzelf onder de loep neemt: "Ik ben nog niet te vreden over mijn spel. Daarom ga ik het najaar lessen volgen in Parijs bij Marie-Claire Alain. Ik heb vorig jaar een bandje naar haar opge stuurd. Ze schreef toen terug dat ik mag komen. Een keer per maand ga ik naar haar toe en krijg ik twee uur les. Ik heb altijd les gehad van mannen. Het lijkt me leuk om nu eens aanwijzingen te krijgen van een vrouw. En zeker van iemand van wereldfaam". ALPHEN AAN DEN RIJN - Organist Simon Stelling trekt al de registers open als hem wordt gevraagd of hij met het 'unieke muziekweekeinde' in september niet al te hoog grijpt. Het door hem te organiseren evenement op 25 en 26 september in de Alphense Adventskerk is immers vooral bedoeld om de orgelmuziek voor meer mensen toegankelijk te maken, terwijl hij het aandurft om twee avonden lang uitsluitend werken van de onbekende Franse componist en organist Maurice Duruflé te spelen. Toch heeft hij goede hoop dat er honderden mensen op af komen. door Jan Preenen "Ik ben beslist niet één van die Nederlandse organisten, die ten koste van alles bekend willen zijn", zo maakt de 30-jarige Alphenaar duidelijk dat hij niet in alles naar de pijpen van het publiek wil dan sen. "Dat soort organisten heeft Nederland al te veel. Die kijken niet wat zij willen uitdragen. Nee, die vragen zich alleen af wat het publiek graag wil horen en dat brengen ze dan. Ze komen niet ver der dan het geijkte repertoire. Zelf ga ik altijd uit van hetgeen Ik mooi vind en van wat mij boeit. Ik ben verre van commercieel. Op z'n tijd speel ik best wel gemakkelijk in het gehoor liggende muziek, maar dat is bij wijze van uitzondering. Ik wil steeds nieuwe dingen uitprobe ren. Daarmee heb ik niet de ge makkelijkste weg gekozen, maar dat vind ik geen probleem. Je moet op z'n tijd je nek durven uitste ken". Hoog niveau Met het organiseren van het weekendje Maurice Duruflé is dat in de ogen van Stelling zonder meer het geval. Deze Franse com ponist is in Nederland nauwelijks bekend en heeft qua populariteit altijd in de schaduw gestaan van zijn landgenoten Guilmant, Widor en Vierne. Stelling: "Die drie com ponisten worden regelmatig her dacht. Duruflé, die vorig jaar is overleden, komt nauwelijks aan bod, terwijl hij het verdient om ook in de belangstelling te staan. Zijn werken zijn van hoog niveau met een heel uniek muzikaal idioom. Hij heeft veel gregoriaanse motie ven gebruikt, die zijn muziek iets mystieks en ongrijpbaars geven". Stelling beschouwt zichzelf ook tot de romantici onder de organis ten. De toonkunstenaar, zoals hij zich in woord (op de gevel van zijn woning), als in daad manifesteert, wordt al jarenlang geïnspireerd door Duruflé. "Op een gegeven moment had ik al zijn werken inge studeerd. Toen wilde ik ze ook graag uitvoeren. Begin dit jaar kwam het idee bij me op om dat op een aparte manier te doen om zo het werk van Duruflé uit te dra gen". Weerklank De ideeën van Stelling vonden al snel weerklank bij de orgelcom missie van de Adventskerk. Dat is niet zo verwonderlijk. De Alphe naar was afgelopen zondag precies twaalfeneenhalf jaar als organist verbonden aan deze kerk. Hij is hier ook altijd te vinden, als hij niet actief is in zijn 'privé-muziekprak- tijk', of wanneer hij als dirigent niet de richting aangeeft voor het mannenkoor Die Rhijnse Sanghers uit Bodegraven of het jongeren koor Laozi uit Alphen. Stelling vond ook steun bij diri gent Fabian Haggenburg, die eind delijk voor publiciteit zorgen. We gaan radio en televisie benaderen. En verder gaan we op grote schaal strooi- en raambiljetten versprei den. Op die manier moeten we toch aardig wat mensen in de kerk kunnen krijgen. Vol zal het niet worden. Als dat wel zo is hebben we straks twee keer 750 mensen en houden we er zelfs nog elfhonderd gulden aan over. Maar dat is wel erg optimistisch. Van de andere kant moeten we toch zeker drie honderd mensen kunnen trek ken". Ook dat aantal ligt duidelijk bo ven het gemiddelde dat tot nu toe op de concerten in de Adventskerk afkomt. Stelling: "Dat klopt. Zeker als er een gast-organist speelt zie je bijna niemand. De laatste keer za ten er niet meer dan negentien mensen in de kerk. Daarvan kan je natuurlijk niet draaien. Als ik speel valt de belangstelling nog wel mee. Dan zijn er 75 tot 100. Nu er met koren en solisten sprake is van iets bijzonders moet dat veel meer kun nen worden. Bovendien zullen we er overal op wijzen dat dit orgel met 38 registers het grootste is in de Rijnstreek. Voor mij is het een bron van inspiratie. Als ik er achter zit kan ik al mijn emoties kwijt". Simon Stelling: "Ik ga altijd uit van hetgeen ik mooi vind e mij boeit. Commercieel ben ik hélemaal niet". (foto Ni september met zijn Amsterdamse koor Schola Cantorum naar Al phen komt. Ten slotte werd de Kulturele Raad in Alphen bereid gevonden om garant te staan voor een bedrag van 2200 gulden. Komt r niemand opdagen, dan is er een daarvan moet in dat geval door Stelling worden opgebracht. En dat terwijl hij tijdens dit gesprek meerdere malen benadrukt "dat het heel moeilijk is om in ons vak aan de kost te komen". 'Met dit project moeten we eruit tekort van 4400 gulden. De helft kunnen springen. We gaan ook lan- Grenzen Stelling waakt er voor om zijn or gel en zijn hoge verwachtingen uit sluitend af te stemmen op de Al phense bevolking. Zonder zijn principes geweld aan te doen, heeft hij zijn grenzen verlegd door te mikken op het publiek uit de hele Randstad: "Richten we ons alleen op Alphen dan springen we er straks financieel niet uit. De be langstelling is dan te klein. Lande lijk gezien is het culturele gebeu ren al een zaak voor een kleine bo venlaag en dat geldt zeker voor Al phen, waar de mensen, voor zover die al geïnteresseerd zijn in kunst, vaak naar de grote steden trekken. Op mijn manier probeer ik daar iets aan te veranderen door een concert nu eens anders en grootser op te zetten, 't Is een poging om Henk van der Putten: "Toen ik in 1968 in Amerika mijn eerste Cadillac voor 50.000 gulden kocht, verklaarden ze me thuis voor gek". (foto Holvast) LISSE - "Met een lijkwagen in een begrafenisstoet rijden is echt niet zo naar als het lijkt. Je moet het zien als hulpverle ning. Je helpt de nabestaanden de overledene op stijlvolle wij ze de laatste eer te bewijzen. Helaas is er echter veel van de stijl van vroeger verloren ge gaan. Mensen staan nu niet eens meer stil wanneer er een lijkstoet langskomt". door Monica Wesseling M.H. van der Putten uit Lisse, in het dorp beter bekend als Henk van der Putten, herdenkt vandaag het feit dat hij 50 jaar werkzaam is in zijn bedrijf, het taxi- en ver voersbedrijf M. van der Putten en Zonen. Dat jubileum is overigens niet de enige reden om feest te vie ren, Van der Putten wordt dit jaar ook 65, hij is 40 jaar getrouwd en het bedrijf bestaat 80 jaar. De Lissenaar kijkt over het alge meen met veel plezier terug op de afgelopen vijftig jaar. "Alleen de oorlog was vreselijk. Alle auto's, paarden en karren van het bedrijf waren gevorderd. We moesten voor de Wehrmacht werken. Ik zou die vijftig jaar best nog eens willen overdoen, maar dan zonder de oor log". De jubilaris ging direct uit de schoolbanken op 15-jarige leeftijd bij zijn vader in het bedrijf aan de slag. De firma was in die tijd nog uitsluitend vervoersbedrijf. Met paarden en wagens werden bollen van en naar de veiling vervoerd. De bollenboeren hadden in die dagen zelf nog niet de beschikking over vervoermiddelen en besteedden dit werk daarom uit. Van der Putten: "Dat was hard werken. We moesten meestal al om half zeven op het land zijn en het gebeurde vaak dat we 's avonds laat nog bij de veiling stonden te wachten op een vrachtje. Boven dien moesten we de manden met bollen zelf op de karren stapelen dus was je eigenlijk de hele dag aan het sjouwen". Leuk was het wèl, herinnert Van der Putten zich. Nog nagenietend vertelt hij dat het wel eens gebeur de dat manden of bollen van de kar vielen: "Dan keek je om je heen of niemand je zag en raapte vervol gens als een razende Roeland de spullen weer op. De bollen gingen terug in de manden en dan maar hopen dat de bollenboer het niet zou merken". Aan het vervoer van hyacintebol- len had hij een hekel: "Die bollen werden gedroogd om rotting te voorkomen. Tijdens het transport lieten de bollen stofdeeltjes los. Dat jeukte verschrikkelijk. Het is meer dan eens gebeurd dat we hal verwege de dag een douche moes ten nemen omdat we bijna vergin gen van de jeuk". De bollen leverden eigenlijk maar een paar maanden in het jaar werk op. De wintermaanden wer den besteed aan het opknappen van de karren en het tuig. Omdat dat eigenlijk niet voldoende was - in het bedrijf werkten naast Henk en zijn vader ook nog eens vier broers - werden ook andere zaken vervoerd. Hekken, fietsen, levens middelen, zand, voor Van der Put ten was niets te gek. Bovendien legde het bedrijf zich meer en meer toe op de stalhoude rij en het verzorgen van begrafenis sen en trouwerijen met paarden en koetsjes. Begrafenissen zagen er zo'n veer tig jaar geleden heel anders uit dan nu, weet Van der Putten nog goed. "Als er iemand in de straat was overleden, werden in alle huizen de planten en bloemen uit de ven sterbank gehaald. Op de dag van de begrafenis sloot iedereen zijn gordijnen. De paarden voor de lijk wagen waren omhangen met zwar te kleden. En als de stoet voorbij kwam, stond je stil en nam je je pet af. Dat is nu wel anders". Ook de trouwerijen werden vol gens Van der Putten met méér stijl gevierd dan vandaag-de-dag. "Ie dereen zag er altijd tot in de pun tjes verzorgd uit. Bovendien trouwden de katholieken vroeger 's morgens en de andersdenken den in de middag. Dat betekende voor ons dat we twee trouwerijen op een dag konden doen. Nu trouwt iedereen 's middags". Het stijlvolle van vroeger komt volgens Van der Putten echter weer terug. "De vraag naar koets jes of volgauto's neemt weer toe. Veel mensen willen weer in stijl trouwen, de fiets ligt er helemaal uit. Bij de begrafenissen is er een toenemende vraag naar witte lijk- auto's. Wij zijn het enige bedrijf in Nederland dat een dergelijke wa gen heeft, dus rijden wij van Gro ningen tot Maastricht". Oorlog Kort na het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog vorderden de Duitse bezetters alle paarden en karren van het Lissese bedrijf. Ook de vrachtwagens, eind jaren dertig aangeschaft, moesten worden in geleverd bij de bezetter. Van der Putten vertelt dat de familie het er niet bij liet zitten. "De Duitsers kwamen overdag onze paarden weghalen, maar we wisten in welke wei ze de paarden hadden gezet. Dus hebben we ze daar 's nachts weer weggehaald. Het tuig verstopten we op de zol der". Het waren angstige tijden. Van der Putten: "Bij een begrafenis zorgden we er altijd voor over we gen met bomen te rijden. Dan kon je schuilen als er een bombarde ment begon. Bovendien lieten we de lijkwagen niet, zoals toen ge bruikelijk was, achter op het kerk hof. Zonder lijkwagen waren we immers niet meer herkenbaar als begrafenisstoet en was de kans op een aanval dus veel groter". Na de oorlog, toen er legerwa gens te koop werden aangeboden, wist vader Van der Putten enkele vrachtwagens te bemachtigen. Ook werd, op de bon, de eerste echte luxe wagen aangeschaft. "We moesten zoals iedereen opnieuw beginnen", zegt Van der Putten. Druk Na de oorlog werd Lisse steeds verder volgebouwd, zodat de paar den op steeds grotere afstand van het bedrijf moesten worden onder gebracht. In 1956 werd besloten de paarden weg te doen. "Het ging ons wel aan het hart, maar het kon echt niet anders. De paarden ston den in een wei in Bennebroek. Dat betekende dat we om vier uur 's nachts moesten opstaan om op tijd te kunnen zijn voor een trouwerij om tien uur. Zoiets breekt je op". Van der Putten kreeg het, on danks het afstoten van de stalhou derij, steeds drukker. "Zeker in het begin van de jaren zestig hadden we het ongelooflijk druk. Door de naoorlogse geboortegolf waren er heel veel bruiloften. Het gebeurde wel dat we zeven of acht bruidspa ren op één dag reden. De plaats van het bruidje bleef bij wijze van spreken warm". In 1968 trok Van der Putten met zijn vrouw naar Amerika om de eerste Cadillac te kopen. "Die kost te in die tijd ongeveer 50.000 gul den. Toen ik naar huis belde of ze geld wilden sturen vroegen ze eerst of ik gek was geworden. Na die eer ste hebben we nog heel wat Cadil lacs uit Amerika gehaald. Inmid dels zijn alle trouw- en begrafenis- wagens Cadillacs. Onze eerste wa gen is onlangs helemaal opgeknapt en in ere hersteld. Voor bijzondere gelegenheden halen we die weer uit de schuur" Niet alleen het aantal auto's, ook het aantal personeelsleden nam ge staag toe. Naast Van der Putten en diens zoon telt het bedrijf twaalf vaste medewerkers. Hoewel hij dit jaar de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt, is Van der Putten niet van plan duimen te gaan zitten draaien. "Je kunt niet zo maar met dit werk stoppen. Het is nog steeds heerlijk om met de wagens te rijden. Ik doe het mis schien de komende jaren iets rusti ger aan, maar mij krijg je niet uit de auto. Het in stijl verzorgen van be grafenissen en trouwerijen, dat blijft voor mij het mooiste wat er NOORDWIJK - Er moet op korte termijn een proef worden genomen met het af schaffen dan wel verruimen van de slui tingstijden van de bars en dancings in Noordwijk. Verandering van de sluitings tijden kan de overlast die de bewoners van het dorp van de zogenaamde avond toeristen ondervinden, wellicht terugdrin gen. Dat schrijven burgemeester en wet houders van Noordwijk in een beleidsno ta aanpak overlastbestrijding. In de nota wordt uiteengezet welke mo gelijkheden de gemeente heeft om de overlast van het avondtoerisme terug te dringen. Naast verruiming van de slui tingstijden denken B en W onder meer aan maatregelen op het gebied van het parkeren, de planologie en het inzetten van extra politie. Vrijwel alle cafés, bars en dancings slui ten in de periode 1 juni tot en met 14 sep tember om 02.00 uur. De rest van het jaar moeten de deuren om 01.00 uur worden gesloten. Volgens B en W veroorzaakt het bestaan van vaste sluitingsuren een piek in de overlast die de bewoners ondervin den. De bezoekers trekken op weg naar hun auto, met veel lawaai massaal door de straten en ook het wegrijden zelf veroor zaakt de nodige geluidoverlast. Hoewel zij een proef met gespreide slui tingstijden bepleiten, plaatsen B en W wèl vraagtekens bij de effectiviteit van deze maatregel. De overlast wordt door het af schaffen van de sluitingsuren over een langere periode gespreid. "Het is duide lijk dat er nu overlast is. Zonder het uit te proberen, weten we niet of de overlast even groot is bij gespreide sluitingsuren", aldus het college in de nota. Hoewel de belangrijkste bron van over last volgens het college de bars en dan cings in Noordwijk aan Zee zijn, zien B en W weinig heil in verschillende sluitingstij den voor de horeca-bedrijven in Noord wijk aan Zee en Noordwijk-Binnen. Parkeren Een van de belangrijkste oorzaken van de overlast is volgens het college het te kort aan parkeerplaatsen in Noordwijk aan Zee. Tellingen hebben uitgewezen dat er in het weekeinde in de kern van Noord wijk aan Zee ruim 2100 auto's worden ge parkeerd terwijl er 'normaal' slechts 900 staan. De toeristen zetten hun auto's vooral in de woonwijken in Noordwijk aan Zee ter wijl ook de Zuidduinen en de Dobbel- manduin in trek zijn. De Nicolaas Barn- hoornweg spant de kroon. Op vrijdag- en zaterdagavond staat deze straat helemaal vol met (fout)geparkeerde auto's. Het gedurende het weekeinde openstel len van het Gat van Palace als parkeerter rein zou het aantal parkeerplaatsen in het centrum van Noordwijk aan Zee met 100 kunnen vergroten. Op grond van estheti sche motieven en ook uit praktische over wegingen wil de meerderheid van het col lege hiertoe evenwel niet overgaan. De ge meenteraad moet hierover, zo staat in de nota, uiteindelijk een beslissing nemen. Het parkeerprobleem kan, aldus de no ta, ten dele worden opgelost door de aan wezige parkeerplaatsen aan de Koningin Astrid Boulevard en het Wantveld beter te benutten. B en W stellen voor de automo bilisten door middel van borden via de hoofdwegen naar de verschillende par keerterreinen te verwijzen. In de Nicolaas Barnhoornweg moeten volgens het college op zeer korte termijn maatregelen worden getroffen. B en W denken aan het instellen van eenrich tingsverkeer. Hierdoor wordt het moge lijk de rijbaan te versmallen, de trottoirs te verbreden en in de straat parkeerplaat sen aan te leggen. Planologie Enige tijd geleden besloot de gemeente raad van de bloemenbadplaats een zoge naamd concentratiebeleid ten aanzien van de vestiging van bars en dancings te voe ren. Horeca-bedrijven moeten zo veel mo gelijk worden geconcentreerd aan De Grent en in de directe omgeving daarvan. Het college wil, zo staat in de nota, dit con centratiebeleid stringent uitvoeren ten einde de overlast zo veel mogelijk te be perken. De beleidsnota overlastbestrijding komt dinsdag ter sprake in de vergade ring van de gemeenteraad. ZATERDAG Restaurette Diaconessenhuis - Henk de Bruijn exposeert penseeltekeningen on der het motto 'Leidse hoekjes', 8.30- 18.30 uur. Streekmuziekschool - Rapenburg 22, open huis met demonstraties tussen 10- 14 uur. Tent - Schuttersveld, Internationale Nieuwe Scene met Tricolore Triste', 20.15 uur. Hartebrugkerk - Wandel-orgelconcert, 15-15.30 uur. Groenoordhallen - Vlooienmarkt, tot 16 IJs- en Evenementenhal - Vondellaan. rommelmarkt, tot 17 uur. Trefcentrum - Rapenburg 48, Midzo mernachtfeest van de Leidse a fd. NVSH met barbecue/grill, aanvang 22 uur. Leiderdorp Sportpark De Bloemerd - Volkstuinver 'Bloemhof houdt open dag. tot 16.30 Oegstgeest Terrein Endegeest - schapenscheerders- feest. 13.30 uur. La Salie - Rhijngeesterstraatweg 43, ver koopexpositie t.b.v. gehandicapte kin deren, tot 17 uur. Voorschoten Beethovenlaan - slot wielerronde met feest en optreden Pasadena Dream- band, hele avond. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'La nuit de Varennes' van Scola, 21.15 uur. ZONDAG Kinderboerderij - Merenwijk (Park zicht), schapen scheren tussen 13-16 Restaurette Diaconessenhuis - Henk de Bruijn exposeert penseeltekeningen on der het motto 'Leidse hoekjes', tot 15 Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'La nuit de Varennes' van Scola, 21.15 uur. Tent - Schuttersveld, Jeugdtheaterge zelschap Dodd met 'Vreemde Gasten', 14 uur. Leidse Hout - 'Metamorfose' door Flup Ju Bedrijf, 21.15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, Japanse kimono show, 15.30 uur. Clubhuis Swifttoer - Fietstocht 'Plas- senrit' over 35 of 65 km, start tussen 8.30-9.30 uur. Zoeterwoude Schenkelweg - Zoeterwoudse Ploegen tijdrit, start 9.30 uur. Muziekcentrum - Schenkelweg, herha ling Sterrit over 75 km, start 10 uur; Don Bosco - Zuidbuurtseweg, herhaling Sterrit over 40 km, start 14 uur, (alleen bij goed weer en voldoende deelname). Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnen burg, .Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Ruiter, tel. 125096, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage/C.M. Maris, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661, spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel. 120266, spreekuur: Utrechtse veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste- gracht 129, tel. 132500. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen. Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk. Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel. 125820. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 134345. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: M. vd Waart, tel. 311414, spreekuur: P. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: G. Benit, tel. 720404, spreekuur: Kennedylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindeplein 4a, tel. 123752. zo 8 uur tot 24 uur: J.L. Schaefer, Rijns- burgerweg 11, tel. 173964. Leiderdorp za: J. v.d. Leden, tel. 894539, spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. zo: S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037, spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P van Overvest, Terweeweg 15?, tel. 173994 Voorschoten za: F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; zo: L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 10030 Wassenaar za: J. Huls, tel. 13027, spreekuur. Hof- campweg 65. zo: G. Schaepman, tel. 14561, spreek uur: van Zuylen van Neijeveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 19 tot vr 26 juni door: Apotheek Luifelbaan, Vijf Meil- pein 3-5, Leiden, tel. 315048 Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest,tel. 155482 DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest: F. Muurling, Plantsoen 23. Leiden, tel. 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 7640588. Voor de praktijk van Duijn, Brandt. R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, Voorscho ten, tel. 071-768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: M.G. Wieringa, Joseph Haydnlaan 8, Leiden, tel. 071-762925. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts van Mierlo tele fonisch bereikbaar onder nummer 071 - 155375; tevens spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, Leiden, tel. 125215, doet dienst in eigen praktijk. Voor Voorschoten en Wassenaar: Mevr. K.L. Sutiono-Goei, Kon. Marinelaan 29, Voorschoten, tel. 01717-5009.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13