iSESTc NinaWiener ontbeert markante momenten Bruisende oervorm van theater Kort geding Hilversum tegen staat KIJKUIT PAGINA 27 ta mmm kunstenaars op de Burchtheuvel in de galerie van Stichting Burcht, Burgsteeg 14, Leiden. Openingstijden galerie wo. t/m zo. van 12.00 - 17.00 uur. T/m 12 juli. LEIDEN - Op de nieuwste expo sitie van de galerie van Stichting Burcht neemt het historische vestingwerk, waaraan dit kunst centrum zijn naam ontleent, een bijzondere plaats in. De aanwe zigheid van enkele kunstwerken op de nabijgelegen burchtheuvel duidt niet zozeer op een behoefte aan een alternatieve lokatie voor een tentoonstelling (zoals vaker 's zomers in het land gebruikelijk lijkt te zijn) maar is het opvallen de resultaat van een experiment waaraan vijf Belgische kunste naars hebben meegewerkt. De Leidse Burcht vormde het uitgangspunt bij de totstandko ming van deze tentoonstelling, die als titel 'Een verbeelding van buitenaf meekreeg. Door deze plaats ingegeven ervaringen en ideeën vonden uitwerking in de speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde werken. Tegelij kertijd zijn in de Burcht-galerie andere voorbeelden van deze groep kunstenaars te zien, waar uit af te leiden valt dat de ver schillende ideeën, in sommige gevallen direct, aansluiten bij de presentatie op de Burchtheuvel. Bij het beklimmen van de trap naar de Burcht toe, springen on middellijk de gitzwarte paarde- lijven in het oog die van buitenaf de vesting proberen binnen te dringen. De krachtig gebouwde paarden, drie in getal, van Hugo Leon Morales geven met hun denkbeeldige bestorming aan hoe op deze tentoonstelling ge schiedenis, fictie en werkelijk heid met elkaar verweven zijn. De bezoeker moet het beeld completeren. Eenmaal binnen de grote ring muur, ontdek je, bij toeval, wan neer je voor de grap de echo van de put wilt 'uitproberen', dat je werkelijk antwoord krijgt. Via een ingenieus aangelegde ver binding is het mogelijk te com municeren met iemand die zich in de galerie in een hokje be vindt, waar behalve een micro foon en een luidspreker ook een monitor aangebracht zijn, waar op het beeld van de spreker bij de put verschijnt. De betrokken heid van de bezoekers leidt tot onverwachte resultaten: sommi gen geven uiting aan hun onlust gevoelens, anderen, meestal kin deren, laten hier hun fantasie de vrije loop in sprookjesverhalen bijvoorbeeld. Dit project van Frank Theys wekt, evenals de paarden van Morales, enthou siaste reactie op bij het publiek. Iets minder makkelijk toegan kelijk maar duidelijk geïnspi reerd door de omgeving is het werk van Barbara Claus. Haar verbeelding van ideeën en bele ving van de situatie ter plekke doen een sterk beroep op het in levingsvermogen. Barbara Claus verwerkte haar persoonlijke in drukken tijdens het eerste, oriën terende bezoek aan de Burcht, in schilderijen die in zeven bogen aan de binnenkant van de ring muur bevestigd zijn. De soms primitief aandoende panelen be- Nina Wiener Dancers met 'Wind Devil' (Wiener/Sergio Cervetti), 'Ke- mo Sabe' (Wiener) en 'Transatlantic Light' (Wiener/Cervettï). Gezien op 17 juni in de Stadsschouwburg, Am sterdam. Aldaar ook op 19 en 20 juni. AMSTERDAM - De Amerikaan se choreografe Nina Wiener is in ons land bij veel liefhebbers van moderne dans behoorlijk popu lair. De basis voor die populari teit legde ze drie jaar geleden op het Spring Dance Festival in Utrecht. Sindsdien hëeft ze hier haar sporen achtergelaten. De Nieuwe Dansgroep studeerde met succes haar dans 'Wind De- vil' in en in het afgelopen seizoen gaf Wiener cursussen bij dans groep Reflex in Groningen. vatten vormen die afgeleid zijn van de architectuur van het ves tingwerk. Symbolische en mid deleeuwse elementen, zoals spitsbogen, wapens en goud kleurige vlakken, leggen de ver binding met het tijdvak dat een sterk stempel drukte op de sfeer van dit bouwwerk. De panelen bevatten tal van betekenissen en details, die een persoonlijke visie op de omgeving aangeeft. Hoe knap en perfectionistisch deze bijdrage van Claus is, valt af te leiden aan de plaatsing van de •gebogen lijn op een van de schil deringen bij de put, namelijk zo, dat op één moment van de dag de schaduw van de boog samen valt met de geschilderde lijn. Centraal op de afgeplatte top van de heuvel bevindt zich een installatie van Marianne Beren- haut, die wonderwel past bij de sfeer van die plek. Onder de bo men creëerde zij een café-terras, dat oudere mensen herinnert aan tijden van weleer. Naast de her innering spelen fictie en realiteit hier dooreen, zoals ook in haar werk 'Je suis un roman policier' in de galerie het geval is. De klei ne voorwerpen die de bezoekers op het terras hebben achter gela ten, maakt hun eerdere aanwe zigheid voelbaar. Allart Lakke plaatste op de Burcht, die hij hier vooral als monument ziet, zijn 'Monument voor de gevallenen". Meer dan bij deze bloedende kubus (die het best vanaf de omloop te zien is, zodat de werking van het per spectief optimaal is) is het op de Franse tuinaanleg geïnspireerde perk met bloemen afgeleid van een ooit bestaande situatie. De sleutelvorm en het bloemmotief verwijzen naar het "moeder Aar de" thema dat evenals de idee achter het monument in Lakke's werk een rol speelt. Deze tijdelijke toevoegingen aan de omgeving laten diverse aspecten zien van de geschiede nis van deze plek in een eigen tijds perspectief en met eigen tijdse middelen, zoals video. Dit unieke project geeft markante voorbeelden hoe de Leidse Burcht tot de verbeelding van de vijf Belgische kunstenaars heeft gesproken. Een geslaagd initia tief, dat verdere navolging ver dient. NANCY STOOP Reden genoeg voor het Hol land Festival om de Amerikaan se te vragen voor het festival een choreografie te maken. 'Transat lantic Light' is de titel ervan. 'Een abstract gedicht' noemt ze haar choreografie; een omschrij ving die overigens op de meeste moderne dans van toepassing is. Maar het 'gedicht' van Wiener is bij uitstek lyrisch. Dat Wiener zo geliefd is in danserskringen heeft vast en zeker te maken met het feit dat haar choreografieën prettig zijn om te dansen. De be wegingen zijn even vaak naar de grond als opwaarts gericht en volgen elkaar soepel en zonder schokken op. In vloeiende, elas tische lijnen laat ze de hoeken van de ruimte verkennen. Dat wil overigens niet zeggen dat 'Transatlantic Light' een boeiend schouwspel is gewor den. Het ontbreekt aan markante momenten; alles verloopt zo ge smeerd dat het ook bij de toe schouwer geen enkele opschud ding teweeg brengt. De dans van Wiener is onderkoeld, op het ste riele af. Al heeft Wiener geen bood schap, ze verwerkt wel allerlei kosmische trekjes in haar dans. Dansers rekken zich om de ster ren te plukken en bukken om zaad te planten, ze turen met de hand boven de ogen in de verte en jubelen om de wisseling van de seizoenen. De geluidsband begint met een ferme onweersbui met regen. Een zo fantasieloze opening had eigenlijk al een afdoende waar schuwing moeten zijn. Want wat er nog aan agressie in de dans zit wordt door de muziek van Cer vetti de kop ingedrukt. Hij heeft een verzameling elektronisch verwekte kreetjes, plopjes en slappe riedels achter elkaar gezet die zeer slaapverwekkend is. Geen moment voegt de muziek de spanning toe waaraan de dans zo'n dringende behoefte heeft. Ook het futuristische decor van Keso Dekker oogt weinig geïnspireerd: net niet strak ge noeg gespannen plastic als ach terdoek en een belichting in koe le kleuren. Je wordt er koud noch warm van, net zomin als van de dans. De twee oudere dansen kun nen het programma niet redden. Het weerzien met 'Wind Devil' is aangenaam, vooral om het knap pe grondwerk dat er in voor komt. 'Kemo Sabe' uit 1979 is geïnspireerd op de cowboy en gemaakt op de loopritmes van het paard. Taferelen uit wes terns, zoals het doodvallen, lij ken in de choreografie te zijn ver werkt. De aanpak heeft wel wat weg van die van Amerikaanse danspioniers als Maslow en So- kolow. Vaak wordt door de dan sers en de vertelster het eigen li chaam als percussie-instrument gebruikt. Veel verder dan een flauwe afspiegeling van Harry de Wit komen ze niet. ARIEJAN KORTEWEG Nieuwe Scene zorgt voor spektakel 'Tricolore Triste' door het Kollek- tief Internationale Nieuwe Scene. Concept en regie: Charles Cornette. Muziek: Antonio Infantino. Decor en kostuums: Francine Smeyers. Ge zien op 18 juni in de tent op het Schuttersveld. Aldaar nog op 19, 20 en matinee op 21 juni te zien. LEIDEN - Een nieuwe produk- tie van het Kollektief Internatio nale Nieuwe Scene uit Antwer pen: dat belooft wervelend thea terspektakel, en die belofte wordt volledig waargemaakt. Kwalificaties als wervelend en spektakeltheater horen onlosma kelijk bij deze groep mensen, die ditmaal met hun Tricolore Tris te' het publiek wederom een rui sende oervorm van theater bie den. In een veelheid van scènes ra zen we door de tijd - van'de eer- i op aarde tot en met de kerncentrales van onze dagen. De vorm is recht voor zijn raap en het speeltempo ligt hoog. De ze politieke satire staat met volle overtuiging achter al degenen' die in de loop der eeuwen het slachtoffer van alle mogelijke soorten machthebbers zijn ge worden. Het is puur volkstheater volgens de eeuwenoude traditie van commedia dell'arte-groepen en rondtrekkende komedianten met duidelijk herkenbare, mo derne impulsen vanuit het thea terwerk van Bertolt Brecht en Dario Fo. "Hallo, lieve mensen, u krijgt vanavond de zotheid cadeau", zingen de tien spelers in het ope ningslied alvorens de eerste scè ne aan te kondigen. Het catastro fale appeltje dans als een jojo bo ven de hoofden van Adam en Eva: beiden eten, ofschoon het hun verboden was - en de eerste echtelijke ruzie op aarde was een feit. Dan maken we een sprong van vele eeuwen en belanden in een Gallisch dorpje, eerst in het Stenen tijdperk, daarna ten tijde van Asterix en Obelix. Door de komst van de Romeinen ontstaat de 'geromantiseerde Gallier' die wordt gevolgd door de 'gekatho- liseerde, geromaniseerde Gal lier', en vooral de geschiedenis van de (katholieke) kerk krijgt er in verschillende scènes niet be paald zachtzinnig van langs. De kruistochten, de pest, kei zer Karei, de beeldenstorm, de Vierschaar en Napoleon, het komt allemaal in even zoveel scè nes aan bod. Met de Belgische re volutie van 1830 (die nota bene in de Brusselse schouwburg begon) wordt hët vehaal wat specifieker Belgisch: de koningen, de Kongo en België tijdens de beide we reldoorlogen. Tenslotte krijgt het kerncentralevraagstuk nog aan dacht. Talloze instanties reage ren te laat op een "lek in de in stallatie door de prestatie van de industrialisatie". Terwijl koning Boudewijn geruststellende woorden spreekt, sterven zijn onderdanen één voor één. Het slotbeeld toont de doodsnood van Fabiola, waarna het hele en semble een lied zingt, dat op roept tot saamhorigheid in de strijd. Waar het Kollektief Internatio nale Scene politiek staat, mag duidelijk zijn. Ze vertalen hun standpunt met een op zichzelf misschien eenvoudige, maar ui terst effectieve theatrale creativi teit. Geen enkele scène duurt te lang, het geheel blijft mede door het hoge speeltempo geestig en boeiend. Bovendien is het steeds weer spannend om te zien wat voor vindingrijke oplossingen men heeft bedacht om de uiteen lopende historische taferelen uit te beelden. Dat valt niet te be schrijven, dat moet je gewoon zien. Daartoe bestaat nog van avond, morgen en overmorgen de kans. WIJNAND ZEILSTRA HILVERSUM (ANP) - Burgemees ter en Wethouders van Hilversum gaan een kort geding aanspannen tegen de Staat der Nederlanden en met name tegen minister Brink man over de voorgenomen ver koop van het schilderij 'Composi tie met twee lijnen' van Pieter Mondriaan. Wanneer het kort ge ding dient is nog niet bekend. Aanleiding voor de juridische stap is de mededeling van minister Brinkman het raadsbesluit om het schilderij te verkopen voor schor sing bij de Kroon voor te dragen. De gemeente Hilversum wil het werk verkopen om zo gelden be schikbaar te krijgen voor restaura tie en inrichting tot cultureel cen trum van het theatercomplex Gooiland. Dat is een architecto nisch belangrijk bouwwerk, dat hoognodig volgens Hilversum een opknapbeurt nodig heeft. De gemeente verwijt de be windsman onzorgvuldig gedrag. Temeer, omdat Hilversum met ver koop zou wachten tot ook overleg met Amsterdam afgerond zou zijn. In die stad hangt het doek in het Stedelijk Museum. Dit overleg wordt nu door de mi nister doorkruist, stelt Hilversum. Daarom wil deze gemeente zo snel mogelijk een gerechtelijke uit spraak over de rechtmatigheid van de schorsingsplannen van de mi nister. Daarmee wil Hilversum be reiken zo snel mogelijk vrij te zijn het schilderij op de vrije markt te verkopen. Expositie in teken van Van Ameroms DELFT - Hendrik Jan en Cornelis Hendrik van Amerom staan cen traal in een expositie in het mu seum Paul Tétar van Elven in Delft. De tentoonstelling getiteld 'portret van twee negentiende- eeuwse meesters' is de eerste van een reeks exposities waarin aspec ten van de 19de eeuwse kunst en cultuur aan de orde komen. Drs. J. van Tatenhove, conserva tor van het prentenkabinet van de Leidse universiteit, heeft deze ten toonstelling vandaag geopend met een inleiding over vader en zoon van Amerom, die beiden 'teken- meester' van beroep waren. Vader van Amerom gaf tekenlessen aan voornamelijk sjieke kostscholen in Arnhem. Zijn zoon Cornelis Hen drik van Amerom heeft veel bete kent voor het tekenonderwijs in Leiden. Het Leids Prentenkabinet heeft materiaal en werk voor de tentoon stelling tijdelijk afgestaan aan het Delfts museum. Ook is er een door drs. A. van Heijningen en dr. H.W.J. van Amerom geschreven monografie verschenen, met een oeuvrecatalogus van beide kunste naars. NIEUW MUSEUM - Men heeft er zo'n dertig jaar op moeten wach ten, maar nu heeft Vlaanderen dan toch zijn museum voor eigentijdse kunst. Zaterdag wordt het MUH- KA (Museum voor Hedendaagse Kunst Antwerpen) officieel ge opend. Het museum, met directeur Flor Bex, begint met een retros pectieve tentoonstelling van Gor don Matta-Clark. Exposities De gemeente Noordwijk organiseert van 4 juli toten met 19 juli een exposi tie met werken van Martij n Pletten- berg (gouaches, olieverven, aquarel len, acryl), Ellen Schijve (beelden) en Henk van den Ende (olieverven). De tentoonstelling wordt gehouden in de Ned. Herv. Kapel aan de Noordwijkse Hoofdstraat. Burgemeester J.M. Bon- nike zal op vrijdagavond 3 juli de ope ning verrichten. De expositie is te be zichtigen van maandag t/m vrijdag 114.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, voorts op zaterdag en zon- miek van Keiko Hasegawa, tot 21/6; 'De jaargetijden van de mens', tot 27/ 9; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. De Lakenhal - Oude Singel, 'Kunst van stof, t/m 5/7; di. t/m za. 10-17 uur, i 13-17 uur. dag v 13.00 tot 16.00 i Kleuretsen van Hans Buining uit Noordwijkerhout en keramische ob jecten van Frans Wonink uit Haarlem van 26 juni tot 2 augustus te be zichtigen in 'De Zonneruiter', de ex positieruimte van de luchthaven Schiphol. Luchtvaartgouaches van Thijs Post- ïa worden in de periode van 26 juni >t en met 21 augustus geëxposeerd het Hoofddorpse raadhuis. De ex positie, die ook archiefmateriaal met betrekking tot de luchtvaart omvat, wordt op donderdagmiddag 25 juni (17.00 uur) geopend door de directeur i Air Holland, J.N. Block. Men kan voorts terecht van maandag t/m donderdag van 10.00 uur tot 17.00 uur i op vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur. Textiele werkvormen van Lidy van der Spek uit Hazerswoude hangen op de eerste etage van het ELisabeth-zie- kenhuis in Leiderdorp. Het gaat om 'rca vijftien wandkleden. De exposi- e duurt tot en met 19 juli. Leiden Kleuretsen van Laetitia de Haas vul len tot eind augsutus de ruimten van galerie Van der Vlist aan de Boter- Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse wetenschappen en geneeskunde in rellen, gouaches, pasteltekeningen e tekeningen in gewassen inkt, t/m 6/' ma. van 13-15.30 uur, di. t/m za. va 11-15.30 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Wim Koreman, schilderijen, Hans Blank, beelden, t/m 21/6; vr., za., zo. van 13.30-17.30 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg 59, Enk Jan Kuiper exposeert lithografieën uit de periode 1985-1987, ma. t/m za. 9-18 uur, do. tot 21 uur. Galerie-Atelier Treetje Lager - Oude Rijn/hoek Pelikaanstraat, tekeningen en grafiek o.a. Jan Kroon, Angela Tul- fer, Henny Hartevelt, Matjan; kera miek van Anna Los, Stephan Sluyter, t/m juni; woe., do., vr. 13.30-18 uur, za. 12.30-17 uur, do. ook 19-21 uur. Holliday Inn - Haagse Schouwweg 10, foto's van Henny van Oosten, tot 2/7, in de blauwe gang. Warmond 'Galerie de Pomp' - Dorpsstraat, Inez de Ruyter exposeert in de tuin mep- sen een dieren in brons, keramiek en Frans kalksteen. Moeder en zoon van Rijswijk exposeren textielschilderij- en (moeder), schilderijen en sculptu ren (zoon), t/m 23 juni; di. 19-21 uur, wo.10-12 en 14-16 uur, do. 14-16 uur. za.14-16 uur en zo. 14-16 uur. 'Het oude Raadhuis' - Dorpsst t/m 9/7; olieverfschilderijen Tinholt, di. en vr. van 19-21 u Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, bodem vondsten uit Alphen en Aarlander- veen, t/m sept.; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, Nico Liedorp, plastieken in roestvrij staal en acrylaat; Kees Ballintijn, fo tografiek, t/m 5/7; vr. za. en zo. 10-20 Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, 'Rijnsburgers laten Rijns burg zien' en de vaste collectie 'De Andere Middeleeuwen', tot 5/9; vr. 19- 21 uur, za. 10-16 uur. Noordwijkerhout Bibliotheek - Margreet van Polanen met vrij schilderwerk, bronsjes en plastieken, van 3/6 tot 1/7, open ma. wo. vr. 14-17 en 19-21 uur, do. 10-12 Leiderdorp Gemeentehuis - Engelendaal, Lidie Bossen exposeert 'Astronomische Verschijnselen' in olieverf, acryl en pastel, t/m 31/7; ma. t/m vr.8-17 uur. Oegstgeest 'De Beukenhof - Terweeweg 2, Onno Boerwinkel met pastels, tot eind juli; Katwijk aan Zee Galerie 'De Witte Duif - Koninginne weg 12a, grafiek van Karei Appel en Corneille, geopend op de zaterdagen t/m 4/7; van 11-13 uur en van 14-17 uur Katwijks Museum - Voorstraat 46, Anki van der Kamp exposeert ge mengde technieken, Hanneke Zuiderhoek, keramische objecten, tl m 27/6, open di. t/m za. 10-12 en 14-17 Noorden Hotel-Restaurant 'De Watergeus' - Si mon de Capelweg 10, Hanni von Ver- schuer, schilderijen op zijde en Char lotte von Verschuer, emaille wandta- bleaux, t/m 2/8; di. t/m zo. vanaf 12 Rijnsaterswoude Galerie de Barg - Woudsedijk 12, ex positie van gouaches geïnspireerd op de 'Wonderbaarlijke wereld' van Rini Leefsma-Nagtegaal, 8/6 t/m 28/6; 14-17 Wassenaar Galerie 'JA' - Molenweg 6, zeefdruk ken van Bonies, keramische gestalten van Dick Bouman, etsen van vogels van Els van der Kamp, dorpsgezich ten van Wassenaar van Addi Kubbin- ga, gouaches van Jerry van der Raaf. Permanente expositie: etsen van Ger- da Boersma, glas van studio De oude Hom, keramiek en tapijten van Joop en Alexandra, 11/6 t/m 21/6, open dag. do. -. ook van 19-21 v Hotel Wassenaar - Katwijkseweg 33, Carla Schreuder exposeert aquarel len vooral gericht op bloemstillevens, hortensia's, rhododendrons,... in het Garden Restaurant de Paauwentuin. Marlies Moret, haar schilderijen zijn gebaseerd op de natuur, jaargetijden en sport. Zij heeft zich voornamelijk toegelegd op glasschilderen. 16/6 tot 1/9, open dag. 9-21 uur. Bezoekerscentrum Meijendel (boven- galerij) - Meijendelseweg 38, vijf na- tuurfotografen, Marcel Klut, Ineke Kreffer, Lex Kreffer, Jana en Ben Verboom, exposeren hun foto's over het thema 'Levend water', tot 27/6, open dag. 10-12.30 en 13-16 uur. Galerie 27 - Schoolstraat 27, expositie door Ingrid Santen (kunsthistorica), tl m 22/8; do. vr. van 10-15 uur, za. 11-16 Concerten Charles de Wolff opent vanavond in de Pieterskerk de zomer-orgelserie van K&O. Hij zal een Bach-program- ma ten gehore brengen. Dit program ma vermeldt Preludium en Fuga in b, Triosonate nr.2 in c, Fantasia in G, Preludium en Fuga in f, drie Koraal- voorspelen en Preludium en Fuga in Leiden Aanvang 20.15 i Lucy van Doel geeft zondagavond een vioolconcert in de Wassenaarse Dorpskerk. Ze zal de Sonate II in a moll en de Partita II in d moll van Joh. Seb. Bach verklanken. Lucy van Doel is een bekend vertolkster van oude muziek. Ze is op het ogenblik o.m. concertmeester van het Orkest van de 18de Eeuw en geeft lessen op de conservatoria van Amsterdam en Den Haag. Aanvang 19.00 uur. Het lunchpauzeconcert in de Hoog landse Kerk wordt woensdagmiddag verzorgd door Frank den Bakker (Haags Conservatoium). Aanvang 12.30 uur. Pop In het zoldercafé van het LVC treedt vanavond de Haagse band Window op. Windows muziek varieert van funk tot ballroom en van jazz tot roc- k&roll. De band speelt uitsluitend ei gen nummers; al wordt er hier en daar geëxperimenteerd met bestaan de composities van Chuck Berry en Prince. Aanvang 23.30 uur; Breestraat 66, Leiden. Zaterdag wordt er in het LVC gemu- i donderdag 25 juni in het Concertge- siceerd voor een goed doel. Onder de titel 'Leiden gaat vreemder' - een ver volg op het vorig jaar zo succesvolle 'Leiden gaat vreemd' - spelen Leidse r Leiden. De backline wordt verzorgd door Just Music. De eerste combinatie begint om 21.30 te spelen. Literatuur In het Haagse paard wordt zaterdag een 'Nacht van de Literatuur' gehou den. Het programma begint om 21.30 uur en loopt door tot 3.30 uur. Paard, Prinsegracht 12, Den Haag. De Stichting Burcht organiseert op 23 juni een debat rond het thema: 'De Vlaamse literatuur: een mooie onbe kende?'. Lionel Defio, essayist teur van het Vlaams Cultureel Cen trum Amsterdam, praten over de moeizame doorstroming van het Vlaamse literaire boek naar Neder land. Aanvang 20.30 uur; Burgsteeg 14, Leiden. Tent Schuttersveld vr 19 en za 20, 20.15 uur, zo 21, mati nee om 14 uur; Internationale Nieuwe Scene met de zomerproductie: 'Trico- Den Haag Circustheater zo 21, 12.15 uur; Thérèse Steinmetz, Roemeens orkest en Andrei Serban (viool). Presentatie: Pim Jacobs. Amsterdam Concertgebouw zo 21, 20.30 uur; HF, Gala van de Nieuwe Nederlandse Muziek Resi dentie Orkest o.l.v. Hans Vonk m.m.v. Rasschèr Saxophone Quartet. Ketting-Time machine, Keuris-con cert voor saxofoonkwartet en orkest, wo 24, do 25, 20.15 uur; HF, Concert gebouworkest o.l.v. Leonard Bern stein m.m.v. Helmut Wittek, jongens sopraan. Schubert-Vijfde symfonie, Mahler-Vierde symfonie. Muziektheater vr 19, 20 uur; HF, De Nederlandse Opera met 'Die Fledermaus'. za 20, 20 15 uur; HF, Het Nationale Ballet met 'Buigen of Barsten' Van Dantzig/Meijering, 'Symphonieën der Nederlanden' Van Manen/Andriesen, 'Serenade' Balanchine/Tsjaikowski m.m.v. Nederlands Balletorkest o.l.v. Adam Gatehouse. zo 21 t/m di 23, 20 uur; HF, Ballet van de Hongaarse Staatsopera met 'Ro meo en Julia', Segeri/Prokofjev. do 25,20.15 uur; HF, Ballet der Stadti- sche Bühnen Frankfurt met 'Artifact'. Stadsschouwburg vr 19, za 20, 20.15 uur; HF, Nina Wie ner and Dancers met 'Transatlantic light'. Rotterdam De Doelen wo 24, 20.15 uur; Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. James Colon, m.m.v. Barry Douglas (piano).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 27