M 22 t/m 26 juni. 5 D T Haan naar Stuttgart Erik Hakker' slaat favoriet van de baan Haarlem wil Polen niet kwijt leiden Schumacher bij Schalke Wales verrast Australiërs Schapers in kwartfinale Golfster zorgt voor surprise Timman en Sosonko breken af VRIJDAG 19 JUNI 1987 SPORT PAGINA 21 Welstands commissie Maandag 22 juni a.s. om 20.30 uur In ka mer 12 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Kennedylaan 1uitbreiden schoolgebouw. Esther de Boer van Rijkstraat 1bouw ber ging en schutting (wijzigingstekening). Kruisstraat hoek 1e Binnenvestgracht, bouw van 4 woningen. Hogewoerd 19 (gevel Barbarasteeg). plaatsen nieuwe deur- en lichtkonen. Maria Dermöutpad 2, plaatsen erfafschei- ding. Admiraal Helfrichweg 12, plaatsen schut ting. Nieuwe Rijn 29, schilderen van de woning. Ank v.d. Moerstraat 49, bouw berging. Smaragdlaan, uitbreiden verenigingsge bouw. Pauline de Haanstraat 29, bouw rookka naal t.b.v. open haard. Stevenshofjespolder vlek 15, bouw brug voor fietsers en voetgangers (brug no. 443). Stevenshofjespolder (nabij winkelcentrum "Stevensbloem"), bouw welzijnscentrum (wijzigingstekening). Stevenshofjespolder vlek 16, bouw 49 ter- ras-plus-woningen. 1 Cronesteinkade 32, uitbreiden keuken. 1 Leliestraat 56, verbouw winkel tot woning met kantoor. 1 Topaaslaan 10, 12 en 14, wijzigen raam kozijnen achtergevel. Breestraat 85-Langebrug tussen 14-16, renovatie en herindelen panden. Einsteinweg (Leeuwenhoek), bouw kan toor/bedrijfsgebouw (wijzigingstekening en keuze kleuren en materialen). Rijndijkstraat 64, optrekken voor- en ach tergevel en maken balkon in de achterge vel. Ter Haarkade 2, wijzigen kozijnen voorge vel. Frans van Mierisstraat 14a, maken dakop- bouw. Parelstraat 5, wijzigen voordeur en kozij nen achtergevel. Stevenshofjespolder vlek 9, bouw van 16 eengezinswoningen. Stevenshofjespolder vlek 9, bouw van 81 flatwoningen. Lopsenstraat 10 en 12, bouw berging. Topaaslaan 16, uitbreiden woning (achter gevel). Anna van Saksenstraat, uitbreiden por tiersloge en sanitaire voorzieningen. Tjalkenwerf 30, plaatsen dakkapel achter- geveldakvlak. Ida Heyermanspad 9, plaatsen dakven ster voorgeveldakvlak. Jacob Romansstraat 8, plaatsen dakkapel achtergeveldakvlak en maken open-keu ken. Temminckstraat, Suringastraat, Franchi- montlaan en Beyerincklaan, groot onder houd 168 woningen. Franchimontlaan en Beyerincklaan, groot onderhoud 168 woningen. Argusvlinder 11, plaatsen erfafscheiding. Willemstraat 46, uitbreiden woning (ach tergevel). Brillstraat 21plaatsen tuimelraam in voor- en achtergeveldakvlak. 1e Groenesteeg 9, verbouwing. Korenbloem 2, plaatsen dakkapel voorge veldakvlak. Rijnsburgerweg 10, wijzigen entree's ge bouw 25. Pieterskerkgracht hoek Lokhorststraat, bouw van 6 woningen. Leliestraat 70, verbouwing. De Goejestraat 17, vernieuwen berging. Volkstuincomplex "Cronestein", uitbrei den inkoopgebouw. Doelengracht 3a t/m 3m, plaatsen dakka pel voorgeveldakvlak en dakraam zijge- veldakvlak. Mahlerstraat 21, wijzigen houten tussen- panelen in metselsteen (voorgevel). Vijf Meiplein 122, 124 en 126, wijzigen houten kozijnen in kunststofraamkozijnen. Donkersteeg 13 en 15, nieuwbouw (wijzi gingstekening). Magdalena Moonstraat 17a, plaatsen dak kapel voorgeveldakvlak en maken badka mer bovenste verdieping. Rijn- en Schiekade 60, plaatsen dakkapel voorgeveldakvlak. Roodborststraat 38, bouw berging. Stevenshofjespolder vlek 11, bouw 85 premie-woningen. Plesmanlaan (tegenover het GAK), bouw trafo-ruimte. Adriaan Pauwstraat 1verbouwing school gebouw (wijzigingstekening). Fregatwal 7, uitbreiden woning (wijzi gingstekening). Paulus Buysstraat, bouw 5 woningen (wij zigingstekening). Handelstraat 20 en 22, wijzigen raamkozij nen in kunststof raamkozijnen (achterge vel). Violaduin 11bouw schoorsteen. Fien de la Marstraat 16, plaatsen erfaf scheiding. Lammenschansweg 15, bouw kantoorge bouw (ingekomen brieven). Einsteinweg 5, uitbreiding Chorlaeuslabo- ratorium (keuze kleur en materiaal). Hallenweg hoek Gooimeerlaan, bouw ga rage met showroom (wijzigingstekening). De Goejestraat 19, bouw berging. Toermalijnstraat 18, uitbreiden bestaande berging. Lammenschanspark 1, uitbreiden werk ruimte. Fruinlaan 5, plaatsen sfchutting. Turfmarkt 11, herbouw 2e en 3e verdie ping. Madoerastraat 7, bouw dakopbouw ach tergevel. Const. Huygenslaan 11plaatsen tuimel raam voorgeveldakvlak. Hadewijchlaan (t.h.v. Kenauweg), bouw bedrijfspand met kantoor en showroom. Leemanstraat 33, bouw open haard. Da Costastraat 35, bouw berging. Oostdwarsgracht 7, restauratie. Melchior Treublaan 16, verbouwen ber ging. Kapteynstraat 29, bouw berging. Morsweg 5a, plaatsen dakkapel zijgevel- dakvlak. Kagerstraat 26, verbouwen garage tot bal letstudio. Pr. Frederikstraat 12, wijzigen keukenuit bouw. Lodewijk van Deysselstraat 7, uitbreiden keuken. Noordeinde 33, vervangen raamkozijnen door kunststof raamkozijnen (achterge vel). Stationsweg 34, vernieuwen/vergroten bloemenkiosk. Van Oldenbarneveldstraat 4 t/m 10, bouw 4 woningen (wijzigingstekening). Schubertlaan, bouw 84 woningen (wijzi gingstekening). Oude Herengracht-Verversbuurt, bouw woningen (ingekomen brief). Bovengenoemde bouwplannen liggen maan dag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstandscommissie, kamer 116a van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. Voor telefonische inlichtingen en aanmeldin gen spreekrecht kunt u bellen met telefoon nummer 254543, b.g.g. 254559. STUTTGART (SID) - Arie Haan treedt het volgend seizoen in dienst als trainer van de Duitse bundesligaclub Vfb Stuttgart. Het bericht kwam enkele uren nadat Haans overgang van de Belgische kampioen Anderlecht naar AEK Athene vrijwel een feit leek te zijn. De onderhandelingen over een tweejarig contract met de Griekse club sprongen echter op het aller laatste moment af, waarna de Duit sers onmiddellijk toehapten. VFB Stuttgart stuurde vorige week vrij dag de weinig populaire trainer Egon Coordes weg, hoewel deze een contract had tot 1989. Johan Cruijff mag dan Neder lands bekendste voetballer aller tij den zijn, Arie Haan is waarschijn lijk de meest succesvolle. Als voet baller diende de 38-jarige Winscho tenaar Ajax, Anderlecht, Standard Luik, PSV en gedurende een korte periode Seiko Hongkong. Hij trad aan in zeven Europa-cup finales, won er daarvan vijf, speelde in vier super-cups en in de finales van twee wereldkampioenschappen. Zijn loopbaan als trainer begon hij bij FC Antwerp, waarna hij vorig jaar halverwege het seizoen over ging naar Anderlecht. Na het beha len van de landstitel zou hij daar aanvankelijk zijn contract verlen gen, maar zover kwam het niet. VFB Stuttgart kreeg belangstel ling voor Haan, toen de club er niet in slaagde de vroegere speler het eerste elftal Ottmar Hitzfeld als trainer te contracteren. Hitzfeld werd door zijn club FC Aarau niet vrijgegeven. Harald Schumacher is volgend jaar weer actief in de Bundesliga. De vroegere doelman van het Westduitse nationale elftal en van FC Köln tekent waarschijn lijk vrijdag een contract van twee jaar bij Schalke' 04. Schumacher moest in de loop van het afgelopen seizoen weg bij Köln nadat hij in een boek gewag had gemaakt van doping in het Westduitse voetbal en enige van zijn collega's had be ledigd. Een van de aangevallen spelers was de middenvelder Olaf Thon, regisseur bij Schalke. Bij een gesprek tussen Schumacher en Thon schijnen die geschillen uit de wereld te zijn geholpen. De doelman had eerder contac ten met de Turkse verenijging Fe- nerbahce en Montpellier uit Frank rijk. Uiteindelijk besloot de inter national in West-Duitsland te blij- Floor Mouthaan wordt de op volger van Arie Ligthart als voor zitter van AZ. De in Schoorl woonachtige Mouthaan was tot de breuk, zes weken geleden, in het vorige bestuur vice-voorzitter van de Alkmaarse eredivisieclub. Arie Ligthart, die maandag avond is afgetreden als voorzitter, ROTORUA (SID) - Bij het wereld kampioenschap rugby in Nieuw- Zeeland heeft Wales beslag gelegd op de derde plaats. Wales, dat in de halve finales met 49-6 was gekraakt door Nieuw-Zeeland, zegevierde in Rotorua met 22-21 over Australië. De eindstrijd van zaterdag in Auckland gaat tussen Nieuw-Zee land en Frankrijk. wordt tot ere-voorzitter benoemd. Gerard van Lith, die de laatste we ken optrad als vice-voorzitter, neemt plaats in de overkoepelende Adviescommissie, waarin ook oud sponsor Klaas Molenaar en de ge meente Alkmaar vertegenwoor digd zijn. Jack van Zanten, de organisa tor van het voetbaltoernooi Am sterdam 712, staat niet toe dat Dy namo Kiev zonder zijn sterspelers Belanov en Savarov deelneemt aan zijn toernooi, dat vrijdag 7 en zon dag 9 augustus in het Olympisch Stadion wordt gehouden. Beide spelers zijn uitgenodigd deel uit te maken van het team "Rest van de Wereld" voor een ju bileumwedstrijd op zaterdag 8 au gustus in het Wembley Stadion van Londen tegen Engeland. De wedstrijd wordt gespeeld ter gele genheid van het honderdjarig be staan van de Engelse League. De koersen van Duindigt EERSTEKOERS, 2000 meter: 1. Ajax Bui- n Eykelenborg) 2.45,2 -1.22,6; plaats 2,40 2,20, koppel 7,10, trio 50,60 3 49,00. DERDE KOERS, 2600 meter: 1. Zelma del Sol (A. Suykerbuyk) 3.30,2 - 1.20,8; 2. Ben- D 34,50. VIERDE KOERS, 1900 meter: 1. Moonbat <T. Cain) 2.04,0; 2. Never Bee; 3. Cartoon. Niet gestart: Bosco. Toto: winnend 2,80, plaats 1,20 1,40 2,30, koppel 2,30, t Aad Kosto (tweede i trio 34,20. ZESDE KOERS, 2000 meter. 1. Zampa Po wer (R. Pools) 2.41,1 - 1.20,6; 2. Albatrosno- ra; 3. Zonnemaagd. Toto: winnend 2,50, plaats 1,50 1,20 1,40, koppel 2,40, trio 15,80. ZEVENDE KOERS, 1800 meter: 1. Kuruta (L. Davies) 1.58,6; 2. Saucier; 3. Tosno. To to: winnend 3,90, plaats 1,70,3,90,2,40, kop pel 39,70, trio 273,30. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1. Valen tin Melodie (J. van Dooyeweerd) 2.37,5 - DEN HAAG (GPD) - De spelers van Haarlem hebben gistermiddag op het Haagse Binnenhof een lijst met 2700 handtekeningen overhan digd aan de voorzitter van de vaste kamercommissie van justitie, Aad Kosto. Daarmee hopen de spelers de dreigende uitwijzing van de Poolse voetballers Robert Muraws- ki en Pjotr Modrzejewski te voor komen. Beide Polen bleven tekeningen bevatte van de selec- land te laten leven. Je kunt het nu ties van PSV en FC Den Haag, Bar- niet meer maken om ze het land uit ry Hughes, Elles Berger, Dick Ad- te zetten". vocaat, Jan Rietman, Jan Jong- Aad Kosto zegde het Haarlemse bloed en supporters vanuit alle de- gezelschap toe de kwestie aan een i het land, werd aangeboden nader onderzoek te zullen onder door aanvoerder Edward Metgod. De doelman sprak de hoop uit dat staatssecretaris Korte-Van Hemel (justitie) door de handtekenin- gustus 1985 achter in Nederland, genactie en de invloed van Kosto nadat zij met een regionale selectie Qp andere gedachten gebracht i jeugdtoernooi in Haarlem had den gespeeld. Modrzejewski is in middels opgenomen in de selectie de eredivisionist, Murawski kunnen worden. „Bovendien" dus Metgod, die in Den Haag werd 'bijgestaan' door vier collega's, de beide Polen en trainer Hans speelt in het eerste amateurelftal Doorneveld, „zijn er bij deze jon- werpen. Kosto: „Het zaak wanneer mensen voor ande ren opkomen. Maar ook in dit land gelden regels en wetten, en daar zal iedereen zich aan moeten houden. We zullen in ieder geval bekijken of de wet in dit geval goed is toege past". Komende dinsdag doet de Haar lemse rechtbank uitspraak in het kort geding dat de Poolse spelers tegen hun uitwijzing hebben aan gespannen. y Boy (H. Langeweg) 2.38,7 -1.19,4,2. An- nemiek Baker, 3. Adnenne. Toto: winnend 2,20, plaats 1,00, 1,00, 1,00, koppel 1,50, trio 8,00. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Zingaro Last (P. Sikking) 2.37,0 - 1.18,5, 2. Zefar Berkum, 3. Zita Fortuna. Toto: winnend 2,80, plaats 2,20, 2,20, 1,90, koppel 8,30, trio 35,70. De totale i f315.618,-. 178,5 km in 4.39.16 (gem. 38,350 km/u), 2. Acacio da Silva (Por) z.t., 3. Mare Sergeant (Bel) op 14 sec., 4. Marco Vitali (Ita), 5. Erich Maechler (Zwi), 6. Andreas Kappes (WD1), 7. Heinz Imboden (Zwi) allen zelfde tijd als Sergeant, 8. Alan Peiper (Aus) op ALPHEN AJD RIJN - C-speler Erik Bakker leverde gisteren op het tennistoernooi van TEAN een enorme prestatie door in B de als derde genoteerde Ben de Jel uit te schakelen. De Jel wist de eerste set nog met een tiebreak in de wacht te slepen, maar maakte vervolgens te veel fouten om met de volle winst huiswaarts te keren. Bakker bleef koel, liet zich niet van de wijs brengen door het feit dat er een B- speler tegenover hem stond en kwam in de laatste twee sets niet in gevaar: 6-7, 6-2, 6-3 voor Bakker. De nummers één en twee in het mannenenkel B, Michael van der Berg en Martijn Krans kwamen in hun eerste optreden in Alphen ook tegenover C-spelers te staan. Hier werd het verwachtingspatroon niet doorbroken. Respectievelijk Onno Guinau en Kees-Jan Schuilenburg moesten met slechts twee games genoegen nemen. Richard Oskam verraste door Erik Snellenberg met 6-4, 6-3 af te troeven. Er werd ook gedubbeld door Mi chael van der Berg en Martijn Krans. Van der Berg was samen met Mare Nagelkerken te sterk voor de gebroeders Liefbroer: 7-5, 6-2. Krans, met Thomas Koemans aan zijn zijde, zette Karl van Uden en Karl van Langelaan aan de kant met 6-3, 6-4. Jan Reindert Visser werd na overleg niet alleen uit het enkelspel geschrapt, maar hoeft ook voor de dubbel niet meer te komen. Wel werd het Ben de Jel toegestaan een andere partner op te scharrelen, omdat er op dat mo ment in het schema nog geen wed strijd gespeeld was. Ingrid Chaudron dacht verstan dig te doen. Nadat zij in het vrou wenenkel C haar wedstrijd had ge wonnen, behandelde zij een gevoe lige spier met ijs. Het ijs liet echter brandwonden achter en Chaudron moest als nog van verdere deelna me afzien. Lisse Ook in Lisse was gisteren de hoofdrol in het B gebeuren wegge legd voor een C-speler. Zonder eni ge eerbied te tonen voor het "ge zag" van Jan Willem Lugthart, maakte de thuisspelende Onno Wempe hem met de grond gelijk. Marcel Lolling toch lastig ge maakt: 6-3, 7-5. Marco van Trigt was in heftige strijd gewikkeld met Louk Verhees, maar trok met 7-5, Met de vele door Lugthart ondiep 7-5 aan het langste eind. Overtui- geslagen ballen wist Wempe wel gend trad Leon Damen op tegen raad. Onder het kritisch oog van de Bob van Overbeeke. Damen stond vele op sensatie beluste toeschou- slechts twee games af. wers sloeg Wempe ze links rechts de baan uit. "Zeggen ze te gen me, als ik 3-0 achter sta in de derde set 'stop dan, het wordt toch donker!'. Maar ik weet zeker dat als ik inderdaad gestopt De vrouwen in B gingen einde lijk ook van start. In een marathon partij was Lisette Koenders uitein delijk Elly Reeuwijk met 6-4, 4-6, 7-5 de baas. Met partner Versteeg verloor zij echter in het gemengd- dan gezegd hadden dat ik bang ben dubbel van Madeion Verdegaal te veliezen," redeneerde Lug- Marco van Trigt. Het als eerste ge- BRISTOL (Reuter) - Michiel Schapers haalde gisteren de kwartfinales van het toernooi in Bristol. De als achtste ge plaatste Nederlander versloeg in de derde ronde de Indiër Vij- ay Amritrgj eenvoudig in twee sets: 6-1, 6-4, Ook de als eerste geplaatst Fransman Henri Le- conte bereikte de laatste acht. Hij had alleen in de tweede set problemen met de Brit Andrew Castle: 6-3, 7-5. langrijk vind ik het allemaal ook Vink, zegevierde met 6-0, 6-3 weer niet. Een feit is dat weinig tennissers tegenwoordig nog bang zijn voor de naam van de tegenstander. Een paar jaar geleden kwam een gere- nomeerde B-speler alleen al op grond van zijn naam in de finale terecht. Nu hanteert bijna iedere tegenstander van zo'n favoriet het motto 'je weet maar nooit'. Zo dacht ook Waldo Jansen, 's Morgens had hij zich moeizaam langs Marcel Gerritsen gewurmd en 's avonds leek het er op dat hij tegen Freek van der Capellen niet opgewassen was, maar toen hij de tweede set in een tiebreak naar zich toe wist te trekken, was het verder snel bekeken: Jansen zege vierde met 4-6, 7-6, 6-0. Kees Heemskerk bleef als geplaatste overeind, maar het werd hem door In het mannenenkel C kende Matthijs Glastra geen problemen met Wilbert van Gerven (6-0, 6-1). Hoewel hij waarschijnlijk blijer was met zijn prestatie in B, sloot Onno Wempe ook in C een partij winnend af. Pieter Guyt moest Wempe met 6-2, 6-2 naar de volgen de ronde laten gaan. In het vrouwe nenkel C bleven alle kopstukken overeind. Het kostte Margot van der Haak een hoop moeite om Mir jam Siemerink van zich af te schudden. De setstanden werden 6-1, 5-7, 6-4 voor Van der Haak. Marja Kuipers liet Van Laarhoven geen kans: 6-2, 6-0. Caroline Spruy versloeg Corinne Jansen met 6-1. 7-5. Astrid Leyten bereikte door een walk over de volgende ronde. JACQUELINE VAN WIJK (Ned). 29. Gerard Veldscholten (Ned), 41. Peter Winnen (Ned), 49. Pedro Delgado (Spa), 54. John Talen (Ned), 55. Teun van Vliet (Ned), 57. Laurent Fignon (Fra) allen zelfde tijd als Stevenhaagen. 91. Hans Daams (Ned) op 5.11, 117. Peter Ha- Kappes (WD1) Heinz Imboden (Zwi) op 26 sec. 23. Veld scholten op 2.19, 27. Van der Velde op 2.26, Theunisse op 2.47, 47. Stevenhaagen op 2.55, 51. Van Vliet op 3.02, 82. Daams op 5.17, 111. Vanderaerden op 22.36, 116. Ha- aOs- (Fra) op 46.14. i laatste Joel Pelier Leleu (Fra) z.t.; 8. Kim Andersen (Den) op 0.11; 9. Luc Leblanc (Fr; i afg.; Ree - Cardon Vè-Vï»; Pie Kuijf '/(z-'/a; Boersma - Van der Sterren 0-1. Stand is: 1. Timman 6 punten 1 afg.; 2. Van der Wiel, Van der Sterren 5; 4. Soson ko 4Vfe 1 afg.; 5. Ree 4Vi>; 6. Riemersm3 4 1 afg.; 7. Kuijf 4; 8. Vanheste 3Ms; 9. Ligte- rink 3 1 afg.; 10. Boersma 3; 11. Cardon 2; Eastbourne Kwartfinale: Martina Navratilova (VSt) - Isabelle Demongeot (Fra) 7-5, 6-3; WASSENAAR (ANP) - De Neder-* landse golfamatrice Barbara van Strien heeft op de eerste dag van de strijd om de open Nederlandse golftitel op de baan van de Haag- sche golfclub in Wassenaar voor een surprise gezorgd. Na de eerste gang langs de achttien holes in de Wassenaarse duinen, bezet zij de gedeelde zevende plaats met 71 sla gen, één onder par. De beste golfster in Wassenaar was Penny Grice Whittaker. De Britse, die tot de meer succesvolle speelsters binnen de professionele bond behoort en vorig jaar de open Belgische titelstrijd op haar naam schreef, had slechts 68 slagen no dig voor de achttien holes. Een an dere kandidaat voor de eindzege, Whittaker's landgenote Laura Da- vies, begint aan de tweede dag van de titelstrijd met een achterstand van twee slagen. De Britse, vorig jaar in Hilversum winnares van het eerste open Nederlandse kam pioenschap won in 1986 tevens het meeste prijzengeld. Haar totale winstsom van 37.500 pond, zo'n 120.000 gulden, steekt echter nog schril af bij de verdiensten van de mannen, die dat bedrag in één toer nooi kunnen verdienen. Voor de enige Nederlandse beroepsspeel ster, Marjan de Boer, liep de eerste dag op een grote teleurstelling uit. De Friese had voor de achttien ho les 79 slagen nodig. Zij neemt daar door voorlopig de 72e plaats in. HILVERSUM (ANP) - Na zes uur spelen en twee tijd- controles hebben Jan Timman en Genna Sososnko hun partijen in de achtste ronde van de nationale titel strijd schaken afgebroken. Op beide borden resteer den donderdag in Hilversum bedrieglijke eindspelen. Sosonko heeft tegen de jonge Riemersma toren plus pion tegen toren. De meest waarschijnlijke uitkomst van het taaie gevecht is remise, maar Sosonko koos voor afbreken om thuis de boeken er eens op na te slaan. Timman veroverde met zwart tegen Ligterink in de opening een duurzaam voordeeltje, maar ging zo omslachtig te werk, dat het eindspel van dames en drie pionnen niet zonder slag of stoot gewonnen is. De 36-jarige Amsterdammer behield wel duidelijk de lei ding in het toernooi. Van de achtervolgers wist alleen Paul van der Ster ren het volle punt te veroveren. Hij behaalde zijn der de achtereenvolgende overwinning door Paul Boers ma te verslaan. Boersma behandelde met wit de Reti wel origineel, maar niet goed. Op de achtste zet offer de hij zijn dame voor toren en paard plus strategisch overwicht. Maar juist met dat laatste voordeel wist hij in het vervolg niet goed raad. Van der Sterren was even beduusd, maar zijn koelbloedigheid keerde vlot terug. Met enkele rake zetten wees hij Boersma op zijn al te avontuurlijke opzet. Na 33 zetten gaf wit op.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21