1IÜ mededelingen gemeentebestuur 1 Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden Maandag 22 juni a.s. om 19.30 uur In ka mer 23/24 van het Gulden Vlies, Bree- straat 125. Agenda: Evaluatieverslag Vandalisme Bezuinigingen: - Brandweer - Burgerzaken - Algemeen Regionale Samenwerking Zuid-Holland Midden, Politie Notitie Stedenbanden. Gezamenlijke Commissie voor Sociale Zaken en Maatschappelijke Aan gelegenheden, Onderwijs, Samenlevingsopbouw en Emancipatie, Cultuur, Volksgezondheid en Groen, Volkshuisvesting ep Sport, Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu Algemene en Bestuurlijke Aangelegenhe den. Maandag 22 juni a.s. om 19.30 uur In ka mer 23/24 van het Gulden Vlies, Bree- straat 125. Agenda: Evaluatie anti-vandalismebeleid. Commissie voor Economische Aangelegenheden Maandag 22 Juni a.s. om 20.00 uur In ka mer 13 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Uitgifte in erfpacht aan de heer P. Brand jes te Noordwijk van een perceel grond aan de N. Bohrweg in de Leeuwenhoek (R.V. 121); Uitgifte in erfpacht perceel grond in de Waard aan Lestella van de Broek; Kredietverlening uitvoering opknap-plan winkelcentrum Beatrixstraat; Bezuinigingen portefeuille Economische Zaken. Commissie voor Onderwijs, Sociaal Cultureel Werk en Emancipatie Woensdag 24 juni a.s. om 19.20 uur In het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Be roepsoefening, Kanaalweg 141. Agenda: Bezuinigingsoperatie 1987 w.b. portefeuil le O.S.E. - Werkbezoek C.B.B. Beleidsplan C.B.B. Verordening V.O. Gemeentelijk homobeleid. Notitie Stedenbanden. Het met aangeduidt agendapunt wordt ge zamenlijk met de Commissie Economische Aangelegenheden behandeld om 20.00 uur. Commissie voor Cultuur, Volksgezondheid en Groenvoorzieningen Woensdag 24 juni a.s. om 20.00 uur In ka mer 13 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Opnieuw vaststellen art. 2 van de verorde ning op de wateren, Rv 138. Herstel/verbetering herdenkingsmonu ment bij Molen de Valk. Exploitatie en verhuur v.m. P.T.T.-gebouw Middelstegracht 125. Pre-advies omtrent aktieplan gehandicap ten 1987. Huisvesting 10 patiënten. Jaarverslag 1986 THD. Aanschaf nieuw kantoormeubilair t.b.v. dir. GZ. Wijziging formatie afd. JGZ, dir. GZ. Jaarverslag 1986 dir. GZ. Bezuinigingen. Deelcommlssle voor Stedelijk Museum "De Lakenhal" Donderdag 25 juni a.s. om 16.00 uur In het administratiegebouw, Oude Singel 28. Agenda: Aankoopvoorstel oude kunst (De schilder in zijn atelier). Aanbieding. Bruikleen kostuumverzameling aan ge meentemuseum Den Haag. Vervanging luchtbehandelingunits. Gezamenlijke Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken, Verkeer en Milieu en Volkshuisvesting en Sport Donderdag 25 juni a.s. om 19.00 uur In ka mer 23/24 van het Gulden Vlies, Bree straat 125. Agenda: Bezuinigingsoperatie 1987 sector Wonen. Voorstel inzake evaluatie kredieten civiele werken en investeringsprogramma 1987. Presentatie bouwplan woningen Oude Rijn. Presentatie bouwplan woningen Middel- Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplannen Westwal, Stevenshof. Voorstel inzake uitgifte in erfpacht van grond op het bedrijfsterrein de Westwal in de Stevenshof. Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan Gooimeerlaan. Voorstel inzake uitgifte grond in erfpacht aan de Gooimeerlaan. Voorstel inzake nemen voorbereidingsbe- sluit twee locaties in Noordvest. Voorstel inzake nemen voorbereidingsbe- sluit Pancras-Oost, (v.m. P.T.T.-gebouw). Voorstel inzake benoeming leden Wel standscommissie. Voorstel inzake wijziging lozingsverorde ning. Voorstel inzake beschikbaarstellen kre diet t.b.v. opknappen Beatrixstraat. B en W-besluit inzake krediet herstel her denkingsmonument Molen de Valk. Behandeling bezwaarschrift tegen bouw plan Kruisstraat hoek 1e Binnenvest gracht. Notitie n.a.v. brief Stichting Natuur en Mil ieu inzake hogesnelheidstrein. Notitie inzake afvoer grond Zijloever. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken, Verkeer en Milieu, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 071- 254236, kenbaar te maken. Commissie voor Financiën, Personeel en Organisatie Vrijdag 26 juni a.s. om 14.00 uur In de Raadszaal van het Stadhuis. Agenda: Raadsvoorstel Accountantscontrole. Commissie voor Financiën, Personeel en Organisatie Vrijdag 26 juni a.s. om 20.00 uur In de Raadszaal van het Stadhuis. Agenda: Garantie geldlening groot 300.000,- aan de voetbalvereniging "Leiden". Onderhoud en energiebesparende maat regelen Stadhuis en Stadsbouwhuis. Vergoeding dienstkleding. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor terecht In het informatiecentrum In de hal van het Stadhuis. Overige vergaderingen Werkgroep Noorderkwartier Donderdag 25 juni a.s. om 10.00 uur In de kantine van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. Agenda: Plannen gebouw vroegere Marnixschool. Evaluatie functioneren verkeerssluis Ma- resingel ter hoogte van de Huigbrug. Verzoek wijziging inrichting deel Sophi- astraat. Herinrichtingsplan Beatrixstraat. Voor informatie kunt u bellen: 254504. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 26 juni a.s. om 09.30 uur In kamer 263 van het Stadhuis. Agenda: 09.30 uur: Hoorzitting inzake een be zwaarschrift, gericht tegen de afwijzing vergoeding verhuis- en herinrichtingskosten op voet van de Beschikking gel delijke steun huisvesting ge handicapten. 09.50 uur: Hoorzitting inzake een tweetal bezwaarschriften, gericht te gen de verlening van een bouwvergunning voor het op richten van een woning met garages aan de Hoge Mors- weg, hoek Kristalstraat. Voor informatie kunt u bellen: 254140. Vrijdag 26 juni a.s. om 14.30 uur In kamer 234 (B&W kamer) van het Stadhuis. Agenda: Er zullen 6 bezwaarschriften worden be handeld met betrekking tot woonruimte verdeling. Voor informatie kunt u bellen: 254140. Werkgroep Pancras-Oost Vrijdag 26 juni a.s. om 15.30 uur In de Pan- crat, Middelstegracht 85. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: - Hof van Venetië - Hooigracht 79 - buurtbeheer - P.T.T.-gebouw Middelstegracht - bouwplan Ir. Driessenplein. Bouwplannen. Voor informatie kunt u bellen: 254505. Voor Informatie "Overige vergaderin gen" zie teiefoonnummer(s) contact personen onderaan agenda's. Verkeers maatregelen Werkzaamheden stadsver warming in de Verbeekstraat. In verband met de warmtelevering aan ser viceflat Schouwenhove, zal in de weken van 23 juni tot 23 juli a.s. en van 10 augustus tot 21 augustus a.s., de stadsverwarmingstrans portleiding vanaf de Plesmanlaan door de Verbeekstraat worden aangebracht. Tijdens de werkzaamheden zal de ingang tot de Verbeekstraat bij de Plesmanlaan (tussen het Olivetti- en Aramcogebouw) ook als uit gang kunnen worden gebruikt; dit in tegen stelling tot de huidige situatie. Het verkeer kan tijdens de werkzaamheden de kantoor gebouwen in de Verbeekstraat normaal be reiken. Zo nu en dan zal er met enige overlast rekening moeten worden gehouden. Mogelijke vertraging voor ver keer Leiden-Oegstgeest Van 22 t/m 26 juni a.s. zullen er asfaltterings- werkzaamheden verricht worden in de Ge versstraat en de Leidsestraatweg (tussen De Kempenaerstraat en de Warmonderweg) in Hoewel de werkzaamheden niet in Leiden plaatsvinden, zal de invloed ervan wel moge lijk tot in Leiden merkbaar zijn. Het verkeer via de Rijnsburgerweg richting Oegstgeest, zal onvermijdelijk hier de overlast van onder vinden; mogelijk zullen er zich in die periode ook stremmingen voordoen. De tijdsduur van de werkzaamheden is sterk afhankelijk van de weersomstandigheden. Herbestrating Groenhazengracht (tussen de Oude Varkenmarkt en de Rembrandtstraat). Op maandag 22 juni a.s. wordt een begin ge maakt met de herbestrating van de Groenha zengracht. De werkzaamheden zullen onge veer 4 weken duren en worden uitgevoerd door de Fa. Sloos uit Leiden. Tijdens de werk zaamheden zal het niet mogelijk zijn om op de Groenhazengracht te parkeren. Asfalteringswerkzaamheden in de Merenwijk. Op maandag 22 juni a.s. wordt een begin ge maakt met de werkzaamheden aan de asfal tering van de Gooimeerlaan, de Ketelmeer- laan, de Zwartemeerlaan, de Drontermeer- laan en de Vossemeerlaan. De werkzaamheden zullen worden uitge voerd door de N.B.M. en zullen ongeveer 5 dagen duren. Doorgaand verkeer blijft moge lijk, maar kleine stagnaties kunnen voorko men. Door de afdeling Wegbebakening van de directie Civiele Werken zullen waarschu wingsborden worden aangebracht. Door de N.B.M. zal maandag 22 juni a.s. om 09.30 worden begonnen aan de Ketelmeer laan. Diversen Inschrijving nieuwbouw Langegracht Woningbouwvereniging Leiden heeft het voornemen een project woningwetwoningen te realise ren aan de Langegracht hoek Oostdwarsgracht. Het betreft in totaal 11 driekamerwoningen, verdeelt over 4 woonlagen zonder lift. Het woongebouw bestaat uit 2 woningen op de begane grond en 3 op elk der verdiepingen. De gemiddelde te verwachten huur zal 450,- per maand zijn. De vermoedelijke start van de bouw zal in het 1 e kwartaal van 1988 zijn met een te venvachten bouwtijd van 1 jaar. Teneinde een bewonerscommissie te kunnen samenstellen uit de kandidaat bewoners vindt nu reeds een werving plaats. Wie komen in aanmerking: zij die A. een huurwoning van een Leidse woningbouwvereniging, dan wel een particuliere huur woning met een verklaring van wederverhuur in Leiden achterlaten met een kale huur tot 425,- per maand; of B. een huurwoning van een Leidse Woningbouwvereniging, dan wel een particuliere huur woning in Leiden met een verklaring van wederverhuur achterlaten met een kale huurprijs van 426,- tot 685,- per maand, of C. geregistreerd zijn als woningzoekende met tenminste 120 urgentiepunten, of D. een particuliere huurwoning met een huur van maximaal 685,- per maand in Leiden achter laten zonder verklaring van wederverhuur. Afhankelijk van het type woning gelden de volgende bijkomende vereisten: - voor de driekamer begane grond-woningen gelden de in artikel 9 genoemde bezettingsnor men, d.w.z. dat een eenpersoonshuishouden tenminste de leeftijd van 61 jaar moet hebben; - voor de driekamer-woningen gelden de in artikel 8, eerste lid, genoemde bezettingsnormen, d.w.z. dat een eenpersoonshuishouden tenminste de leeftijd van 27 jaar moet hebben. De woningen zullen worden toegewezen met voorrang voor de gegadigden die voldoen aan het bepaalde in 1.1 onder A. boven hen die voldoen aan het bepaalde in 1.1 onder B. en met voor rang voor de gegadigden die voldoen aan het bepaalde in het 1.1 onder B. boven de gegadigden ingevolge het bepaalde in 1.1 onder C. en met voorrang voor de gegadigden ingevolge het be paalde in 1.1 onder D. De woningen zullen door middel van loting worden toegewezen. Hoe kunt u inschrijven: Vanaf maandag 22 juni kunt u een inschrijfformulier verkrijgen aan de balie van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. De inschrijving dient vóór 6 juli 1987 in het bezit te zijn van de Directie Woonruimteverdeling, Langegracht 74, Leiden. Inschrijving Premie-koop bungalows Stevenshof. In de zuidwesthoek van vlek 16 zullen na de zomervakantie 12 bungalows worden gerealiseerd. Deze 3 kamerbungalows welke worden gebouwd in de premie-B koopcategorie variëren in prijs van 147.000,- tot 172.000,- vrij op naam, inklusief afkoop erfpacht voor een periode van 30 jaar. Wie komen In aanmerking: 1Zij die een gezamenlijk belastbaar jaarinkomen in 1986 hebben van maximaal 71.000,- en 2.1 A. een huurwoning in Leiden achterlaten met een kale huur tot 425,- per maand; of v B. een huurwoning in Leiden achterlaten met een kale huurprijs van 426,- tot 685,- per maand, of C. geregistreerd zijn als woningzoekende met tenminste 120 urgentiepunten, of D. geregistreerd zijn als woningzoekende met minder dan 120 urgentiepunten, of 2.2 De woningen zullen worden toegewezen met voorrang voor de gegadigden die voldoen aan het bepaalde in 2.1 onder A. boven hen die voldoen aan het bepaalde in 2.1 onder B. en met voorrang voor de gegadigden die voldoen aan het bepaalde in het 2.1 onder B. boven de ge gadigden ingevolge het bepaalde in 2.1 onder C. en met voorrang voor de gegadigden inge volge het bepaalde in 2.1 onder D. 2.3 De verdeling zal plaatsvinden door middel van loting, met inachtneming van de in 2.2 vastge stelde voorrangsregeling. 2.4 Indien de werving onvoldoende kandidaten oplevert, is artikel 7, derde lid, alsnog van toepas sing. Hoe kunt u inschrijven: Vanaf maandag 22 juni kunt huis, Langegracht 72. De inschrijving dient vóór 6 juli 1987 Langegracht 74, Leiden. inschrijfformulier verkrijgen aan de balie van het Stadsbouw- het bezit te zijn van de Directie Woonruimteverdeling, Buro Vreemdelingendienst tijdelijk gesloten In de week van maandag 22 juni t/m vrijdag 26 juni a.s. is het Buro Vreemdelingendienst van de gemeentepolitie Leiden, Langegracht 11gesloten. Ij—i-*JL Vabancilar polisi bölümü dairesi gegici olarak kapanacaktir önümüzdeki 22 Haziran Pazartesi günü ile 26 Haziran Cuma günü arasindaki hafta boyunca, Langegracht 11 adresinde bulunan Leiden Belediye Polisinin Yabancilar Polisi Bölümü dairesi kapali olacaktir. Tentoonstelling sociale veiligheid in hal Stadhuis De Stichting Vrouwen Bouwen en Wonen heeft een prijsvraag uitgeschreven op het ge bied van sociale veiligheid. Alle gemeentes boven de 100.000 inwoners, die op dit gebied al een beleid hebben ontwikkeld konden meedoen aan deze prijsvraag getiteld Buiten Gewoon Veilig Prijs 1987. De gemeente Leiden heeft ook meegedaan en de eerste prijs behaald. Tijdens een offi ciële bijeenkomst op dinsdag 16 juni jl. werd aan Leiden de eerste prijs uitgereikt. Ter ge legenheid van deze bijeenkomst is een pre sentatie (tentoonstelling) gemaakt over wat er de afgelopen jaren op het gebied van de sociale veiligheid tot stand is gebracht. Van maandag 15 Juni a.s. kunt u tot en met 30 ju ni a.s. de tentoonstelling bezichtigen in de hal van het Stadhuis. U kunt terecht op werkdagen van 08.30-17.00 uur en op donderdagavond van 17.30-21.00 uur. Jeugdsportsubsidie 1987 In de gemeente Leiden gevestigde sportver enigingen kunnen voor hun jeugdleden t/m 17 jaar een jeugdsportsubsidie aanvragen. De Direktie Sport en Rekreatie heeft onlangs de aanvraagformulieren verzonden naar de Leidse sportverenigingen. Indien een vereniging het aanvraagformulier niet ontvangen heeft kan dit alsnog worden aangevraagd bij de Direktie Sport en Rekrea tie, Smaragdlaan 99, 2332 JP Leiden, tel. 315601. Schaap en Wol op de kinder boerderij Zondag 21 juni van 13.00 tot 16.00 uur wor den er schapen geschoren op de kinderboer derij in de Merenwijk van Leiden. Behalve het scheren zijn er nog talloze andere dingen gaande rond het schaap en zijn wol. De afge lopen tijd zijn er excursies gehouden voor groep 5 van de basisscholen in Leiden. Op deze open middag kun je in de sporen van de kinderen treden en net als zij kijken naar de verschillende schaperassen, en bezig zijn met de verwerking van wol. Informatie-avond herinrichting Beatrixstraat Binnenkort is de Beatrixstraat aan de beurt om te worden herbestraat; de straat zal dan tevens worden heringericht. Naar aanleiding hiervan zal er op 23 juni a.s. om 20.00 uur een informatie-avond worden gehouden in Buurt huis 't Spoortje, Bernhardkade 40. Omwo nenden zullen door een bewonersbrief wor den geïnformeerd. Andere belangstellenden zijn op de avond ook van harte welkom. Informatie-avond nieuwbouw tafeltennisvereniging "Scylla" Tafeltennisvereniging "Scylla" heeft plannen om de oude behuizing in de Cathrijnestraat te venwisselen voor een nog te bouwen onder komen aan de Telderskade/hoek Gerrit Kas- teinstraat. Voor deze nieuwbouw worden twee plannen gepresenteerd op een Informatie-avond In het Vljfhovenhuis, Hof laan 169, op 23 juni a.8. om 20.00 uur. Op deze avond zullen de plannen worden toegelicht door vertegen woordigers van de gemeente, van Scylla en door de architect. Behalve omwonenden, die al middels een bewonersbrief zijn geïnfor meerd, zijn ook andere belangstellenden van harte welkom. Discussie Leiden Kernwapen- vrij, hoe nu verder? Op donderdag 25 juni a.s. zal er een bijeen komst plaatsvinden met vertegenwoordigers van het Lelds Vredesplatvorm en van de gemeente. Het doel van deze bijeenkomst is kennis te nemen van de activiteiten en opvat tingen van het Vredesplatvorm over het ge meentelijk vredesbeleid en hierover van ge dachten te wisselen. Met name zal gesproken worden over: een stedenband met een stad in Oost-Europa en de rol van het gemeenschappelijk voorlich tingsbeleid. De bijeenkomst vindt plaats om 20.00 uur In kamer 12/13 van het Gulden Vlies, Bree straat 125. Benoeming nieuw gemeenteraadslid De voorzitter van het centraalstembureau te Leiden maakt bekend dat mw. H.M.M. Koek is benoemd als lid van de gemeenteraad. Dit besluit ligt ter inzage bij de Directie Bur gerzaken van de gemeente Leiden. De ope ningstijden zijn: ma t/m vr. 08.30-15.00 uur. Stadsvernieuwingspad door de Leidse binnenstad Bij de balies van het Stadhuis en het Stads bouwhuis en bij de VW is gratis een pas ver schenen brochure verkrijgbaar, getiteld "Een stadsvernieuwingspad door de Leidse bin nenstad". Het met foto's geïllustreerde krantje beschrijft een wandeling langs opgeknapte straten en walkanten, gerestaureerde panden en brug gen, nieuwbouw-projecten en aangelegde groenvoorzieningen. Vooral voor liefhebbers van moderne en historische architectuur leidt de route (ca. 4,7 km.) langs veel beziens waardigheden. Wie de wandeling maakt krijgt een goede indruk van de vele herstel werkzaamheden die de laatste tien jaar heb ben plaatsgevonden in de binnenstad. Inspraakverslag Vrouwenkerkplein Burgemeester en Wethouders hebben het in spraakverslag over de ontwikkeling van het Vrouwenkerkplein vastgesteld. Het verslag ligt ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum in de hal van het Stadhuis. Afscheid Stadsbeiaardier Op vrijdag 26 juni a.s. zal afscheid worden genomen van stadsbeiaardier Rien Ritter. De heer Ritter zal die dag een afscheidsconcert geven op het carillon van het Stadhuis. Het programma "luidt" als volgt: 1Preludium in G, M. v.d. Gheyn 2. Ouverture "Alceste", Chr. W. Gluck 3. Romance (Eine kleine Nachtmusik), W.A. Mozart 4. Intermezzo voor beiaard, R..Ritter 5. Sarabande (Int. Partita I), J.S. Bach 6. Halleluja-koor, G.F. Handel. Tv-opnames "Te land, ter ?ee en in de lucht" Evenals vorig jaar wordt het onderdeel "Hoog en droog" van het TROS-programma "Te land, ter zee en in de lucht" in Leiden opgeno- Het gebeuren vindt plaat boven het water van de Nieuwe Rijn, tegenover het Stadhuis en tussen de huisnummers 14 en 19 van de Nieuwe Rijn. Wanneer, waar en hoe? Op maandag 29 Juni a.s. starten de eerste werkzaamheden. De decorwagens van de TROS worden geparkeerd in de Koornbrug- steeg. Tevens zullen op het Stadhuisplein opslag- en vuilcontainers worden geplaats. Maandag 29 juni en dinsdag 30 juni a.s. zullen worden gebruikt voor het opbouwen van de decors. I.v.m. de markt op woensdag (1 juli) zullen er die dag weinig werkzaamheden zijn. Een klein deel van de markt zal worden verplaatst. Na 21.00 uur zullen de reportagewagens aankomen. Tevens zal een hoogwerker wor den geplaatst bij de Visfontein op de Vismarkt en er zal een dekschuit arriveren. Op don derdag 2 juli a.s. wordt er van 06.00 uur doorgegaan met opbouw van de decors en zullen de deelnemers vanaf 09.00 uur aanko men. Vanaf 11.30 uur zullen de generale re petities plaatsvinden en van IS.OO^-IS.SO uur zullen de opnames worden gemaakt. Voor dit alles zullen afzethekken geplaatst en de nodige veiligheidsmaatregelen genomen worden om het spel succesvol te laten verlo pen. Parkeren en verkeersafwikkeling In de periode van maandag 29 juni tot en met donderdag 2 juli a.s. kan er niet worden ge parkeerd op de Nieuwe Rijn, de Boter markt, de Vismarkt en de Koornbrug- steeg. De politie laat tijdig borden plaatsen zodat de bewoners/autobezitters rekening kunnen houden met een tijdelijk parkeerverbod. Grof-/huisvuil ophaaldienst Grofvullschema voor volgende week: Wijk 17 en 19 - maandag 22 juni. Wijk 18, 22 en 25 - woensdag 24 Juni. Wijk 21 en 23 - donderdag 25 juni. Wijk 20 en 26 - vrijdag 26 juni. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 17,18 en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of arti kel 50, lid 8 van de Woningwet. Toermalijnstraat 18, bouw berging (art. 18a). Morsweg 5a, plaatsen dakkapel. Goejestraat 19, bouw berging. Fien de la Marstraat 16, bouw schutting rondom achtertuin. Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te yerlenen: Lammenschanspark 1, bouw werkruimte t.b.v. school. Madoerastraat 7, bouw dakkapel. Da Costastraat 35, bouw berging. Vrouweweg, Volkstuincomplex Crone- steijn, bouw tuinhuis K18, B32, D18, E13, L16, M3 en D6. Pr. Frederikstraat 12, uitbouw keuken. Turfmarkt 11, verbouw pand. Leemanstraat 33, plaatsen open haard. Roodborststraat 38, bouw berging. Fruinlaan 5, plaatsen schutting. Qostdwarsgracht 7, restauratie pand. Melchior Treubstraat 16, verbouw ber ging. Kapteijnstraat 29, bouw berging. Kagerstraat 26, verbouw pand. Adr. Paauwstraat 1, verbouw school. Violaduin 11, bouw open haard met schoorsteen. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 22 juni 1987 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. In die periode kan ie dereen schriftelijk bezwaar tegen de bouw plannen indienen bij Burgemeester en Wet houders van Leiden, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indie ners van bezwaarschriften hiervan bericht. Aanvragers om bouwvergunningen worden er op gewezen dat de bouwleges bij vooruit betaling dieneh te worden voldaan. Ruimtelijke ordening Bestemmingsplan Rijnzicht II Op 19 mei 1987 besloten Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland het bestemmingsplan Rijnzicht II goed te keuren. Dit bestemmings plan is op 6 oktober 1986 door de Gemeente raad vastgesteld; het heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Morsweg, de spoorbaan Leiden-Utrecht, het Galgewa ter en de studentenflat "Pelcomplex". Met ingang van 22 juni 1987 liggen voor noemd besluit en het goedgekeurde plan ge durende één maand voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ka mer 241Het Besluit van Gedeputeerde Sta ten tot goedkeuring is onherroepelijk ten aan zien van die gedeelten van het bestemmings plan, waartegen bij hen geen bezwaren zijn ingediend en waarop bij hen ingediende be zwaren niet mede betrekking hebben. Zij die zich tijdfg met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend en zij die zich tijdig tot Gede puteerde Staten hebben gewend, ingeval van wijzigingen welke bij de vaststelling van het bestemmingsplan in het ontwerp zijn aan gebracht, kunnen gedurende de bovenge noemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Eventuele beroepschriften dienen in twee voud te worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten worden ingediend bij de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Milieu Hinderwet Verzoeken Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichtingen: 1. Admiraalsweg 4, machinale houtbewer king en opslag bouwmaterialen (Aanne mersbedrijf Jobo). 2. Kenauweg 22, pluimveeverwerking (Poe- liersbedrijf H. Bayer b.v.). De openbare zitting waar mondeling bezwa ren kunnen worden ingebracht wordt gehou den op 9 juli 1987 in de kantine van het Stads bouwhuis, Langegacht 72, om 14.00 uur (voor zaak 1en om 15.00 uur (voor zaak 2). Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders worden in gediend tot 19 juli 1987. De stukken liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 19 juli 1987 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het Stadhuis elke werkdag van 08.30 uur tot 16.45 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de boven genoemde wijze en iedereen die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ont- werp-vergunning indienen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis kamer 012, tel. 254437.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 20