1 Dat is we] l even wat anders' Toppers laten bij GP verstek gaan Knetemann winnaar Ronde van Zweden Wielerronde Voorschoten Record Yvonne van Dorp Atletiekstrijd wellicht van kalender Rivera in parlement Staat stuurt Polen land uit WOENSDAG 17 JUNI 1987 SPORT PAGINA 17 Semi-prof verrast in Zwitserland STOCKHOLM (ANP) - Gerrie Knetemann heeft de leiders trui uit de Ronde van Zweden gisteren in Stockholm over de laatste eindstreep gebracht. De slotrit over 147 km van Nyköping naar Stockholm eindigde in een massasprint van zestig renners, die werd gewonnen door Jean-Paul van Poppel, die zich net iets rapper toonde dan de Oostduiter Uwe Raab. De ploeg van Piet van der Kruys won het ploegenklasement met 2 minuten en 28 seconden voor sprong op Oost-Duitsland, de Ne derlandse amateurs eindigden als achtste (op 23.11) en de ploeg Raas werd elfde (op 27.46). In het pre mie-sprintklassement werd Wieb- ren Veenstra eerste. Zwitserland Onvoorspelbaar en onvoorstel baar was de overwinning van ene Werner Stutz in de proloog van de Ronde van Zwitserland. Een semi- prof van 25 jaar tracteerde alle geëngageerde groten op een neder laag, die niet vernietigend was als wel pijnlijk. Werner Stutz, 25 jaar uit Aarau, ex-houtvester, is leerling-timmer man. Om zijn jonge gezinnetje met twee kindjes financieel wat meer armslag te geven is hij beroeps- wielrenner voor halve dagen. Hij kreeg een contractje in een kleine formatie neo-profs onder leiding van de oud-achtervolger Robert Thalmann. Het Zwitserse wielren nen was in een impasse geraakt. Alle profformaties waren opgehe- Werner Stutz was als amateur zo'n goede tijdrijder, dat hij voor Zwitserland het wereldkampioen schap honderd kilometer mocht meerijden. Het kwartet werd zesde in Colorado. Dit jaar won hij als in dividueel de open koers in Hag- doorn, dat geen buitenlander weet te vinden. In de aanloop naar de Ronde van Zwitserland kwam Stutz na het LEIDEN - Op de deelnemerslijst van de Ronde van Voorschoten voor liefhebbers en veteranen staat een groot aantal streekfavortieten vermeld. Aan de wielerwedstrijd, die morgenavond voor de derde keer in de wijk Adegeest wordt verreden, doen bij de liefhebbers en veteranen de 'thuisrijders' Jan Zwaan, Arie Ravensbergen, Kees Verschoor, Peter de Vaal, Jan Schellevis, Ronald de Ridder, Lambert van Leeuwen en Jan Lu- bach mee. De veteranen en liefheb bers starten gelijktijdig. Lissenaar Gerard Kleinveld ech ter is de grote kanshebber, maar ook de snelle Noordwijkerhouter Klaas Duivenvoorden, Huib de Vries (Haarlem), Arie Kruger (Kat wijk) en de Leidenaars Reinier Hoogkamer en John Kuyvenhoven maken een kans op de eindzege. Voorafgaande aan de wedstrijd, die om 21.00 uur begint, rijden de trimmers (19.00 uur) en wordt er ook een skeelerwedstrijd afge werkt (20.00 uur). Winnen verlaat ploeg van Post AFFOLTERN (ANP) - Peter Win nen rijdt het volgend seizoen mo gelijk voor de Belgische ploeg van Roger Swerts. Tijdens de Ronde van Italië werd al bekend, dat de drie-voudige etappewinnaar in de Ronde van Frankrijk na vijfjaar de wielerstal van Peter Post zou gaan verlaten. Post heeft voor volgend jaar inmiddels de transfer van de Westduitser Didi Thurau uit de ploeg van Swerts beklonken. Peter Winnen bevestigde het nieuws van een op handen zijnde, overstap niet. „Ik heb met Post ge sproken en als ik wil kan ik zo bij tekenen. Het is een fijne ploeg, die een groot programma rijdt. Ik sta natuurlijk wel open voor aanbie dingen van anderen, maar dan zal ik daar lang over nadenken". spijkeren meermalen naar het na burige Affoltern om op het heuvel achtige parkoers van de 8,5 kilome ter lange proloog te schaven aan zijn vorm. In de wedstrijd kende hij alle bochten, klimmetjes en af dalingen van buiten. Onderweg lachte het geluk hem toe. De wind in de rug wakkerde aan toen hij omhoog reed en het begon pas tij dens zijn laatste kilometer te rege nen. „Mijn jongensdroom is werkelijkheid geworden", stamel de hij na de huldiging. Regen Meer dan honderd van de 132 deelnemers reden de tijdrit in Af foltern in de stromende regen. De meesten durfden geen risico's te nemen. Eric Vanderaerden deed dat wel. Het regende niet meer, toen hij en de andere kopmannen startten, al lag het circuit er nog wel nat bij. „Het was te zwaar voor mij", verklaarde de specialist van Peter Post. Het rondje Affoltern was meer geschikt voor renners met meer klimcapaciteiten. Dat bleek, toen Andy Hampsten bin nenkwam. De Amerikaan, vorig jaar winnaar van zowel de proloog als het eindklassement, greep de tweede plaats. De Nederlanders, die met ambi ties voor het eindklassement van start gingen, werden diep in de uit slag pas teruggevonden. Steven Rooks werd 39e, Peter Winnen 56e en Johan van der Velde 78e. Beste Nederlander werd zodoende Hans Daams op de zestiende plaats. VUGHT - Yvonne van Dorp heeft gisteravond bij de eerste nationale grand prix-wedstrijd in Vught haar persoonlijke record op de 200 meter aangescherpt tot 24,04 seconden. De atlete van AV Holland, die daarvoor een matige 100 meter had gelopen (12,16 seconden), legde op de verleng de sprint beslag op de vierde plaats. Van Dorp was achter het Canadese duo Angela Phipps (23,25) en Jillian Richardson (23,51) en de Britse Jene- fer Stoute (23,68) de snelste Nederlandse. Op de 100 meter bij de mannen liepen de Holland-atleten Erik taal en Jaap Dirx weinig aansprekende tijden (respectievelijk 11,43 en 11,55). Taal verbeterde zichzelf op de 200 meter met een tijd van 22,90, terwijl Dirx op de 400 meter zijn beste seizoenprestatie leverde (49,89). Technisch directeur Arie Kauffman van de Atletiekunie heeft goede hoop dat de nationale vrouwenploeg volgende week in de sterkst denk bare samenstelling afreist naar Gothenburg, waar zaterdag 27 en zondag 28 juni de Europa Cup-strijd in de B-groep wordt afgewerkt. Nelli Cooman heeft sprintcoach Toine van de Goolberg in elk geval toegezegd in de Zweedse havenstad op de 100 meter te zullen uitkomen. Vraagtekens in de Nederlandse ploeg zijn er alleen rond de deelname van Elly van Hulst en Els Vader. Van Hulst wil alleen op de 800 meter uitko men, maar is door Kauffman aangewezen voor de 1500 meter. Komt de technisch directeur niet op die beslissing terug dan weigert Van Hulst, die deelname aan de 800 meter het best in haar trainingsprogramma vindt passen, naar Gothenburg af te reizen. Sprintster Els Vader, die een kleine vier weken geleden een lichte knie operatie heeft ondergaan, wil pas na het weekeinde beslissen over deel name aan de EC-strijd. „Ik wil mezelf eerst testen in de nationale compe titie. Als ik het gevoel heb dat het lekker gaat, wil ik in Gothenburg op de 200 meter uitkomen. Zoniet dan blijf ik liever thuis", aldus Vader. VUGHT (GPD) - Het gaat minder goed met de Nederlandse atletieksport dan de interna tionaal aansprekende prestaties van een handvol toppers doen vermoeden. Tijdens de eerste nationale grand prix-wedstrijd in Vught bleek gisteravond andermaal dat de para- depaardjes van de atletiekunie nog altijd een bijna onmetelijke voorsprong hebben op de zogenaamde subtoppers, van wie slechts een enkeling in staat lijkt de aansluiting met de smalle top te bewerkstelligen. wedstrijden meer in Nederland worden georganiseerd. De KNAU- functionaris heeft alle mogelijke moeite moeten doen om de twee grand prix-wedstrijden die voor dit seizoen stonden gepland (in de af gelopen twee seizoenen waren dat er nog drie) organisatorisch en fi nancieel rond te krijgen. Brabers: „Alle aandacht gaat op dit moment uit naar Hengelo, waar volgende maand de Adriaan Pau- len Memorial wordt gehouden". De organisatie van deze invitatie wedstrijd van de internationale at- letiekfederatie betekent ook een De Nederlandse grand prix-wed strijden zouden de subtoppers de gelegenheid moeten bieden hun lurachten te meten met nationale toppers en zelfs met enige buiten landse atleten, maar op het kille complex van de atletiekvereniging Prins Hendrik kwam daar weinig van terecht. Om de simpele reden dat verreweg de meeste topatleten (Nelli Cooman, Els Vader, Han Kulker, Rob Druppers, Aijan Vis serman en Emiel Mellaard) en een aantal buitenlandse subtoppers om uiteenlopende redenen in Vught verstek lieten gaan. De paar toppers die wel hun ge zicht lieten zien in sportpark De Koepel, middenlange afstandloop ster Elly van Hulst, discuswerper Erik de Bruin en in mindere mate verspringster Edine van Heezik en hordenloopster Maijan Olyslager, bewezen nog eens ten overloede dat zij in eigen land op eenzame hoogte staan. Van boeiende wed strijden was dan ook geenszins sprake en slechts de Belgische sprinter Roland Desruelles (10,38 op de 100 en 21,03 op de 200 meter) en Erik de Bruin (twee worpen over de 64 meter) leverden presta ties van niveau. Niet zo verwonderlijk dus dat het brein achter de nationale grand prix, Hens Brabers, moest consta teren dat het mede door hem uitge dachte fenomeen zijn doel voorbij schiet. Volgens Brabers is het niet uitgesloten dat er na dit baansei- zoen helemaal geen grand prix- MILAAN (Rtr) - Gianni Rivera, de sterspeler van AC Milan in de jaren zestig, is voor de chris ten-democraten gekozen in het parlement van Italië. De 44-jari- ge Rivera, door de nieuwe Mila nese ster Gullit onlangs een on bekende genoemd, noemde zijn uitverkiezing een van de mooiste treffers uit zijn leven. „Golden Boy" Rivera speelde zestig keer voor het nationale elftal, scoorde in die interlands veertien maal, speelde de WK- eindronde van 1966 en leidde zijn club AC Milan naar drie na tionale kampioenschappen. Dpliiitant Martin Srlialkprs vnltnrvit Rnnrlp van Ttali#* KATWIJK - Het ene moment als amateur in een onbeduidende kermiskoers en het andere moment als professional tussen vedetten als Stephen Roche, Phil Anderson en Guido Bontempi in de Giro d'Italia. Het overkwam Martin Schalkers, die afgelopen zaterdag na een drieweekse Verkenningstocht' in de laars van Europa de etappekoers succesvol beëindigde, zondag nog even snel een criterium afwerkte in Oudenbosch en 's avonds 'dus' doodvermoeid het ouderlijk huis in Katwijk binnenviel. "Niet vanwege het fietsen, r Spaanse dienst rijdende - i -"'are Waalse klassieker Ro- ufuuiut-uitiiai, njucnuc door het vele reizen. Dat nekt je op theux-Aux-Rotheux op grote ach- Matthieu Hermans was bij de een gegeven moment. Deze week terstand zette. Die prestatie bleef spraakmakende massale valpartij o rH?tlg. aan zegt niet onopgemerkt bij de ploeglei- in Termoli betrokken en liep naast Martin Schalkers, die.sinds ander- ders, van wie Jules de Wever zich een groot aantal schaafwonden een halve maand by de beroepsrenners uiteindelijk het meest slagvaardig sleutelbeenbreuk op. De printer actief is en m die periode gemerkt toonde en Schalkers 'per direct' moest de koers vaarwel zeggen. drie jaar vastlegde. heeft dat zijn bij de amateurs opge bouwde faam in het profpeloton geen enkele waarde heeft. Bij de 'onbetaalde' coureurs was Schal kers een 'naam', in het profpeloton geldt hij vooralsnog als een 'naam loze'. Het scheelde weinig of daar was in zijn eerste grote etappewedstrijd al verandering in gekomen. "Met Peter Pieters, niet alleen ploeg maat maar ook slapie van Martin Schalkers, overkwam in de laatste Knpphfpnrnl etappe het zelfde en met de inwo- rvnecmenroi ner van Zwanenburg verdween de Als voorbereiding op de Giro laatste troef van de Transvemij-for- ..j matie uit de Giro. reed Schalkers een kermiskoers België en de Ronde van de l'Oise in Frankrijk, waarna hij zich in het Italiaanse avontuur stortte. Zijn beetje geluk had ik misschien opdracht luidde Jos Lammertink bij te staan. De kopman van Neder lands vierde profformatie liet het afweten, maar Schalkers schikte zich vol overgave in zijn knechten- keer in de prijzen kunnen rij den of misschien een tijdje vooruit kunnen blijven", aldus de 25-jarige wielrenner, die in de twaalfde etap pe van Osima naar Bellaria-Igea Marina een "superdag" had. "Toen was ik weg met een aantal grote s, onder wie Johan van der door Fred Segaar rol. het Van zijn 'werkzaamheden' peloton mocht, nadat was geble ken dat Lammertink niet in v Velde. Helaas werden we ingelo- was, Peter Pieters profiteren, r pen. Als ik toen een beetje geluk had gehad, dan had ik misschien een kans gehad om me in de kijker te rijden". Dat hij in de zeventigste Ronde van Italië deel zou uitmaken van een sterke kopgroep had hij ander halve maand geleden niet durven dromen. Op dat moment stond het niet vast dat hij ooit prof zou wor den. De allrounder ("Ik kan van al les wat") uit de bescheiden Trans- vemij-Van Schilt-formatie reed toen nog zijn rondjes in het ama teurpeloton, dat hij onder meer in "Omdat Jules de Wever ook bij een ongeluk betrokken raakte en naar een ziekenhuis moest, was het in onze ploeg op het laatst een puinhoop. Daardoor heb ik de laat- |ste tijdrit met een pompje en met jeen reservetube op mijn fiets gere den, terwijl die grote jongens alle maal met die speciale fietsen re den. Tot die laatste dag was bij ons alles goed geregeld. We sliepen de inwoner van Zwanenburg kwam in de sprint steeds net te kort. "Hij zat op een gegeven mo ment mee voorin. Onze pech was dat ook Pelier, die goed stond in het algemeen klassement,' in die de beste hotels en de sfeer was uit- kopgroep zat. In z'n geval gaat het stekend. De resultaten bleven wei peloton rijden en dan wordt er een iswaar uit, maar er waren geen enorme snelheid ontwikkeld. Dus wrijvingen", werdén ze achterhaald. Zo'n jacht is knap gevaarlijk, het is wringen geblazen in de finale van een etap pe. Er worden grote risico's geno men. Daardoor ontstaan de nodige valpartijen. HAARLEM (GPD) - De ministerie van justitie ziet geen enkele aanleiding terug te komen op het be sluit twee in Haarlem verblijvende Poolse voetbal lers het land uit te zetten. Dat bleek gisteren tijdens de behandeling van het kort geding dat de twee, Robert Murawski en Piotr Modrzejewski, tegen de Staat hadden aangespannen. De twee 22-jarige Polen verlieten hun land op 31 juli 1985 om in Haarlem deel te nemen aan een in ternationaal voetbaltoernooi. Het tweetal maakte deel uit van de provinciale selectie van het gebied Bydgoszcz. Op 7 augustus wisten beiden zich kort voor hun terugkeer, nadat ze van hun begeleiders hun paspoort hadden teruggekregen, op Schiphol los te maken van de rest van de groep. Ze wilden in Nederland blijven om hun militaire dienst te ontlo pen. Modrzejewski en Murawski kwamen vervolgens na enige omzwervingen bij de voetbalclub Haar lem terecht. Ze verbleven in eerste instantie bij trainer Hans van Doomeveld, maar hebben inmid dels samen een flat. De twee Polen zijn opgenomen door Haarlem. Murawski speelt bij de amateurs, terwijl zijn metgezel deel uitmaakt van de selectie. Modrzejewski is overigens niet speelgerechtigd. Hij heeft geen tewerkstellingsvergunning kering van de s ïuit- Eind maart kregen de twee Polen te horen dat zy niet in aanmerking komen voor een verblijfsver gunning. Hiertegen zijn ze inmiddels in beroep ge gaan. Hun advocaat, mr. R. F. Meijer, schakelde rechtbankpresident mr. H. F. van den Haak in om gedaan te krijgen dat ze in Nederland de behande ling van het beroep mogen afwachten. Meijer wees er gisteren tijdens het kort geding op dat het geenszins ondenkbaar is dat de twee Polen na terugkeer in hun vaderland maatschappelijk zullen worden tegengewerkt. Daarbij moet worden gedacht aan problemen met werk, huisvesting en bij de dienstplicht. Landsadvocaat mr. W. de Vries stelde daar tegen over dat er geen enkele aanleiding is om de Polen een vluchtelingenstatus toe te kennen. Gevaar voor vervolging bedreigde hen niet. Integendeel: „Als voetballers bevonden ze zich in Polen zelfs in een relatief bevoorrechte positie." Ook op grond van klemmende humanitaire redenen kan volgens de advocaat geen'toelating van de twee voetballers volgen. „Het valt domweg niet in te zien waarin hun positie zich onderscheidt van die van anderen, die ook nul op het rekst hebben gekregen en naar hun land van herkomst hebben moeten terugke ren." Hoe rechtbankpresident Van den Haak er over denkt, blykt dinsdag 23 juni. Moeilijke momenten Die waren er wel tussen S.tephen Roche en het Italiaanse publiek. Daar merkte Martin Schalkers niet zoveel van van. Hij vertoefde veelal achterin de grote groep, maar hij, kwam telkens op tijd binnen en dat mag een knappe prestatie worden genoemd voor een debutant. "Vooral in de bergen heb ik moei lijke momenten gehad. Ik werd ge regeld gelost, maar dat overkwam de beste coureurs. Er waren in de Dolomieten cols bij met enorme stijgingspercentages. En daarvan moesten er meerdere op één dag worden genomen. Ik heb best wel eens gedacht: 'Nou stop ik er mee'. Maar meestal werd er een groep ge formeerd waardoor de achterblij vers op tijd binnen konden komen. Met een man of vijftien rijdt het na tuurlijk een stuk gemakkelijker dan in je eentje". Op die manier haalde hij de in Saint-Vincent getrokken eind streep van de Giro, die hij als 102de beëindigde. "Op die plek hoorde ik voor mijn gevoel een beetje thuis", kijkt Schalkers terug. "Mijn beste etappeklassering was 29ste en daar ben ik best tevreden mee. De ploegleiding was ook te spreken. Het rijden van zo'n Giro is immers wel even wat anders dan een wed strijd bij de amateurs'. Gevolg van zijn sterke optreden is dat hij in elk geval deelneemt aan de Ronde van Nederland en de Martin Schalkers: "Met rijden Ronde van België "en vermoede lijk nog een koers in Spanje, maar daarover bestaat nog geen duide lijkheid. Hoe het programma er beetje geluk had ik i i de kijker kunnen verder uitziet weet ik niet precies. Dat hangt ook een beetje van de vorm af. Ik moet nu proberen me steeds verder te ontwikkelen". FIFA schaart zich achter Joegoslavische voetbalbond BELGRADO (ANP) - De Inter nationale Voetbal Federatie (FI FA) heeft de Joegoslavische, bond gesteund in zijn bestraffing van tien verenigingen, die aan het eind van het seizoen 85/86 ge manipuleerd hadden met wed strijden. De FIFA stelt zich op het standpunt dat de stappen van de clubs, om via de burger rechter hun zes strafpunten weer terug te krijgen, onrechtmatig zijn. De tien clubs die aan het begin van dit seizoen met min 6 punten begonnen, zijn: Partizan Belgra do, Rode Ster Belgrado, Dinamo Zagreb, Celik Zenika, Velez Mos- tar, Zeljeznicar Serajewo, Sutjes- ka Niksic, Buducnost Titograd, Rijeka en Serajewo. Afgelopen week stelde de rechter de bond in het ongelijk, waardoor Partizan Belgrado en de andere negen clubs er weer zes punten bijkregen. Op de laat ste wedstrijddag greep Partizan de titel. De bond ging tegen de beslissing van de rechter in be roep. Zou dat beroep toegewezen worden, dan komt het kam pioenschap bij Vardar Skopje. FIFA-secretaris Josef Blatter heeft de Joegoslavische bond echter aangeraden zijn beroep in te trekken en de clubs te ver plichten zich, op straffe van uit sluiting, neer te leggen bij de be slissing van de bond. De FIFA verwerpt principieel het inscha kelen van de burgerrechter bij geschillen tussen clubs en bon aanslag op het budget van Brabers, die vorig jaar nog ruim een ton had te besteden, maar nu genoegen moet nemen met nauwelijks de helft. Hagenaar Brabers houdt zijn hart vast voor de toekomst waar het de organisatie van sterk bezette atletiekwedstrijden in Nederland betreft. „Voor de grand prix-cyclus hadden we een contract voor drie jaar afgesloten met Philips. Dat loopt nu af en ik moet nog maar zien of Philips bereid is opnieuw een flinke som geld in de atletiek sport te steken. Gebeurt dat niet dan zal ik iets anders moeten ver zinnen voor de subtoppers, want ik wil als het even kan bezig blijven voor de breedtesport. Het zal erg moeilijk worden, want ik heb best nieuwe suggesties, maar die kos ten allemaal geld, op z'n minst 60.000 gulden. De firma's die voor een dergelijk bedrag als sponsor willen optreden, zijn steeds moei lijker te vinden". c Dat de Nederlandse topatleten niet meer warm lopen voor het prijzengeld dat bij de nationale grand prix-wedstrijden valt te ver dienen (700 of 300 gulden voor be paalde, aan limieten gekoppelde, prestaties) kan Brabers begrijpen, maar dat zij zo massaal verstek la ten gaan bij wedstrijden in eigen land vindt hij onbegrijpelijk. „Ze ker nu een aantal toppers van plan is een eigen vereniging op te rich ten. Daar hebben zij nieuwe spon sors voor nodig, dus is het in finan cieel opzicht belangrijk dat zij ge regeld meedoen aan Nederlandse wedstrijden. Je lokt heus geen Ne derlandse sponsors door alleen maar wedstrijden in het buiten land te lopen. Bovendien vind ik dat er ook nog zoiets bestaat als een verplichting tegenover het Ne derlandse publiek". Dat de topatleten daar maling aan hebben, wordt door Emiel Mel laard bestreden. Het verspringta- lent, dat vorig jaar bij het EK in Stuttgart net buiten de prijzen viel, was in Vught als toeschouwer aan wezig, maar had zich best bij de verspringbak willen melden. Mel laard: „Ik heb thuis op een uitnodi ging zitten wachten, maar die is nooit gekomen. In het buitenland is het de gewoonste zaak van de wereld dat atleten worden geïnvi teerd voor een wedstrijd. In Neder land is dat kennelijk te veel ge vraagd, hier verwachten ze dat at leten, die zomaar in aantrekkelijke buitenlandse wedstrijden kunnen uitkomen, contact zoeken met wedstrijdorganisatoren om te vra gen of ze alsjeblieft mee mogen doen. Zo werkt het toch niet? Afijn, dat blijkt hier wel weer. Van dit soort wedstrijden wordt bijna niemand iets wijzer". JAAP VISSER Timman neemt optie op titel HILVERSUM (ANP) - Het moet wel heel vreemd lopen wil de Ne derlandse schaaktitel 1987 niet bij Jan Timman belanden. De 36-jari- ge Amsterdammer rekende giste ren in Hilversum onder grote be langstelling af met zijn acht jaar oudere stadgenoot Genna Sosonko en heeft met nog slechts vier ron den te spelen een voorsprong van anderhalf punt op zijn naaste ach tervolgers Sosonko en John van der Wiel. In het resterende pro gramma vindt Timman nog Ligte- rink, Ree, Pieterse en Boersma te genover zich. Timman en Sosonko wilden in de AVRO-studio niet snel een re mise beklinken. Al in de opening, de Drakenvariant van het Sici- liéans, bleek, dat beide spelers se rieus op winst uit waren. In het re cente verleden troefde Sosonko Timman enkele malen af, maar de laatste tijd liet Timman zich toch niet meer door de ex-Rus verras sen. In een stelling, die al snel de theorieboeken verliet, kwam So sonko - toch een kennef bij uitstek van de Draak - met zwart vrij spoe dig in het nadeel. Toen Timman op de 24e zet een kwaliteit inpalmde, was er voor Sosonko weinig eer meer te behalen. In een eindspel met dame en pion voor Timman te gen toren en loper voor Sosonko was promotie voor beiden niet haalbaar. Na 46 zetten kon Soson ko echter toch opgeven omdat hij de loper of de toren ging verliezen. Liafbern Riemersma en titelver dediger John van der Wiel, die nog wel grieperig, maar koortsvrij was, maakten er een dolle boel van. In een Caro-Kann, die de Leidenaar onlangs in de Euwe-vierkamp te gen Anatoli Karpov ook op het bord kreeg, liet Riemersma een paard over het hele bord dolen. Op h8 kreeg Van der Wiel het dier uit eindelijk te pakken. In een kansloze stel ling ging Riemersma met nog één zet uit te voeren door de vlag. Vandaag is de tweede rustdag van het toernooi. Voor donderdag staat de achtste ronde op het pro gramma met onder meer de party- en Sosonko-Riemersma en Ligte- rink-Timman.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17