DE KRANT MEE OP VAKANTIE Brug vanuit Voorschoten naar 'Vlietlandkomt er Utopia wacht met smart op vergunning gemeente Kerkvoogdij voelt zich beledigd door kwestie-Trefpunt Expositie glasschilderijen en aquarellen Wassenaar Gemeente bereid om 740.000 gulden op tafel te leggen 'Ronde Zoeterwoude' met prominentenrace WOENSDAG 17 JUNI 1987 REGIO LEIDEN ZOETERWOUDE - De 'Ronde van Zoeterwoude' wordt op 28 juni ver reden. Het gaat om een dagvullend wielerprogramma, waarin op een parcours van anderhalve kilometer in de oude dorpskern wordt gestre den door nieuwelingen, liefheb bers/veteranen en amateurs, af komstig uit de officiële wieler sportwereld. Een speciale attractie vormt ie der jaar de prominentenrace. Voor deze wedstrijd worden inwoners van Zoeterwoude uitgenodigd die door het comité als prominent wor den beschouwd. Hoewel ook deze race een winnaar zal kennen, is dat niet het voornaamste doel. Veel be langrijker is het ludieke element van deze wedstrijd. Rond kwart voor drie kunnen deze prominenten, op door henzelf te kiezen fietsen en het liefst ge kleed in de kleuren van hun school, club of partij, starten op de Schenkelweg. De totaal af te leg gen afstand is 4,5 kilometer. Veel belangstelling is er ook al tijd voor de burgerronde. Hieraan kunnen alleen inwoners van Zoe terwoude en Stompwijk meedoen die geen KNWU-licentie hebben. In voorgaande jaren openden deze burgers steeds het wielerspekta kel. Dit jaar verzorgen zij echter de finale, die om vijf uur begint. Men kan zich laten inschrijven bij André Hilgersom, Dorpsstraat 40, en bij Henk Kooke, Zwaan 2. WASSENAAR - Het Tweede Ka merlid mevrouw C.E. Moret heeft gisteren in Hotel Wassenaar (Kat- wijkseweg) een expositie geopend van de schilderessen Carla Schreu- der en Marlies Moret. Carla Schreuder, geboren Wasse- naarse, heeft enkele jaren in Enge land gewoond en dat zou aan haar werk te zien kunnen zijn: "is deze invloed misschien reden dat Carla Schreuder al zo verheugend veel gezeefd licht en ruimte toelaat in haar werken", zo vraagt de organi satie zich in een persbericht af. Haar werk wordt verder gekarakte riseerd als "een vlotte wijze van schilderen in aquarel en vooral ge richt op bloemstillevens - horten- •■JLU.II U.K zLu.y (roto C. v.d. O sia's, rhododendrons". Ook schil dert ze portretten en neemt daar voor opdrachten aan. Carla Schreuder exposeert al vanaf 1976. Marlies Moret opereert momen teel als autodidact. Haar onderwer pen zijn gebaseerd op de natuur, jaargetijden, sport - met een bijzon dere voorkeur voor de golfsport. Ze heeft zich voornamelijk toege legd op glasschilderen; haar stijl grenst naar nieuw realisme. De ex positie in Hotel Wassenaar is haar eerste presentatie naar buiten. De werken van beide kunstena ressen zijn tot en met 1 september dagelijks te bezichtigen van negen uur 's ochtends tot negen uur 's avonds. ZOETERWOUDE - Met smart zit de Zoeterwoudse jongerenvereniging Utopia te wachten op een ge meentelijke vergunning. Glijdt dat bewuste papiertje in de bus, dan kan Utopia na maandenlang wachten eindelijk beginnen met de bouw van een eigen toilet groep. Waardoor de jongerenvereniging 'eigen baas' hoopt te worden en de eventuele overlast voor de di recte buurman, sporthal De Klaverhal, tot het verle den zal behoren. 'Utopia' wil niets liever dan voor honderd procent op eigen benen staan. Omdat haar onderkomen, 'De Westender', aan de sporthal is gebouwd, zal men nooit helemaal 'loskomen', beseffen bestuurslid Robert Blom en ordebewaarder Piet van der Geest. Zegt laatstgenoemde: "Kijk, ideaal zou het natuurlijk zijn als we een echt gebouwtje voor onszelf hadden. Maar dat is nu eenmaal moeilijk te realiseren, gezien de kos ten". "Dus moetje schipperen. Natuurlijk zullen wij wel eens voor overlast zorgen. Maar dat het zo erg zou zijn als wordt beweerd, is onzin". Van der Geest doelt op het onlangs verschenen jaarverslag van 'De Klaverhal'. Daarin wordt gesteld dat de geluidoverlast zo groot is dat er soms niet eens competitie kan worden gespeeld. "Onzin", zegt Van der Geest. "Natuurlijk hoor je wel wat geluid, maar in de hal zelf is niets te horen". De ordebewaarder zegt niet te verbloemen dat er wel eens wat voorvalt, met name tijdens de wekelijkse disco-avonden die Utopia al sinds jaar en dag organi seert ("je moet reëel blijven"), maar dat is volgens hem in de loop der tijden bij een enkel incident gebleven. "Vorig jaar is er twee keer wat vernield in de toiletten van de sporthal. Dat is natuurlijk niet goed te praten, maar men moet niet stellen dat het aantal vernielingen hand over hand toeneemt. Dat is gewoon niet waar", aldus de Zoeterwoudenaar, die vol vuur over zijn "jon gens" praat. "Die jongens zijn dus wel pro deo bezig. En wat is hun dank: dat de buitenwereld nu denkt dat het constant moord en doodslag is bij de disco. Dat is niet zo, maar zo komt het over". Kort en goed: Van der Geest hoopt dat de eigen toi letgroep uitkomst biedt. Zodra die er is hoeven de jon geren de sporthal niet meer in tijdens de disco-avond en en kan de verbindingsdeur tussen 'De Klaverhal' en 'De Westender' gewoon op slot. Van der Geest: "Zodra de vergunning binnen is, gaan we meteen aan de slag. Dat begrijp je zeker wel". Twintig jaar Utopia, tot een paar jaar geleden KPJ geheten, hoopt binnenkort het twintigjarig bestaan te vieren. Overigens biedt de Zoeterwoudse vereniging niet al leen activiteiten voor jongeren. Bekend is onder meer de verkiezing sterkste man/vrouw van Zoeterwoude, de knakenrace en diverse andere wielren-evenemen- ten, de triathlon bij de Noord Aa (dit jaar op 5 juli) en de Dorpsronde (28 juni). Een knakenrace is er op 22 augustus, terwql er op 28, 29 en 30 augustus eveneens een wielerfestijn wordt gehouden. Een popfestival is gepland voor 23 augustus en het vijfjarig bestaan van 'De Westender' ten slotte wordt op 9 januari gevierd. Wanneer u uw vakantie-adres uiterlijk 14 dagen voor uw vertrek aan ons opgeeft, ontvangt u daar uw eigen krant. Voor het verzenden van uw krant (binnen Europa) wordt 3,50 per dag berekend. Het nazenden op uw vakantie adres in Nederland of België is gratis. Aangezien wij niet kunnen instaan voor een regelmatige postbezorging door de PTT geschiedt toezending naar binnen- en buitenland voor'eigen risico. Ter voorkoming van fouten kunnen uw opdrachten niet telefonisch worden behandeld. Vult u dus nevenstaande bon nu alvast even in? Dan wensen wij u alvast een Piett^e félantü VAKANTIEPERIODE Weg op:Terug op: HUISADRES NAAM VOORL ADRES: HUISN.: WOONPLAATS TEL.: VOORSCHOTEN - Over de Vliet achter de Voorschotense ijsbaan komt een 2,6 meter hoge en drie meter brede voet fietsbrug, met gescheiden gedeelten voor voetgangers en fietsers. Hij verbindt de gemeente met het recreatiegebied Vlietland en kost ruim 1,6 miljoen. De gemeente Voor schoten is bereid hiervan een kleine 740.000 gulden voor haar rekening te nemen, 666.667,67 voor de brug en 70.000 voor beplantingen en voorbereidingen. Vlietland vertoeven veel Voor schotenaren"), andere partijen wa ren hoe dan ook tegen het plan. WD en D66 voerden aan dat de gemeente niet verantwoordelijk is voor het gebied aan de overkant van de Vliet en D66 wist te melden dat Voorschoten niet eens als eer ste zou mogen helpen bij een ramp of ongeval. Leiderdorpse (36) gewond bij ernstig ongeluk in Groningen HOOGEVEEN/ LEIDERDORP - De Leiderdorpse mevrouw F.H. (36) die maandag betrokken was bij een ernstig verkeersongeluk in het Gro ningse Hoogeveen maakt het goed, meldt een woordvoerder van de poli tie aldaar. Volgens de woordvoerder was de in het Hoogeveense zieken huis verblijvende vrouw maandagavond al "aanspreekbaar". Ze zou on der meer een rib hebben gebroken. Bij het ongeluk waren vier auto.'s betrokken. Het gebeurde op de auto weg van Meppel naar Emmen, de N37, waar het echtpaar Moorman links af sloeg zonder voorrang te verlenen aan tegemoetkomend verkeer. De Leiderdorpse F.H. reed opdat moment in een door een man uit Emmen bestuurde auto. Ook hij verblijft nog in het ziekenhuis. De auto is total- loss. De inzittenden van de andere twee betrokken auto's liepen geen verwondingen op. Ook van hun auto's echter is niet veel meer over. WARMOND - De gemeente Warmond en alle raadsleden van het dorp zullen dezer da gen een boze brief van de kerk voogdij van de hervormde ge meente op hun deurmat aan treffen. De secretaris van de kerkvoogdij, De Jong, meldt dat de kerkvoogdij de bespre kingen in de raadscommissie welzijn van eergisteren verenigingengebouw 't Tref punt, dat tot eind 1988 open kan blijven met financiële steun van de gémeente "als be ledigend" heeft érvaren. In die commissie werd ernstige kri tiek geuit op de wijze waarop de kerkvoogdij het gebouw ex ploiteert. Er moet hoognodig het een en an der worden rechtgezet, oordeelt De Jong die namens de kerkvoogdij de onderhandelingen met B en W over het open houden van het ge bouw heeft gevoerd. In de raadscommissie werd vol gens De Jong ten onrechte de in druk gewekt als zou jongerensocië- teit Ut Sloepie door de kerkvoogdij met opzet buiten de deuren van 't Trefpunt zijn gehouden in de Kaagweek. Dit ondanks de afspra ken die de gemeente hierover met de kerkvoogdij had gemaakt. De Jong nu beweert dat hij al veel eer der Ut Sloepie op de hoogte had gesteld van de mogelijkheid om 't Trefpunt weer te huren in de Kaag- week. Vorig jaar kon dat niet door gaan omdat de beheerder van het gebouw de zaal toen voor zijn .ei gen programma nodig had. Nadien heeft De Jong niets meer van Ut Sloepie vernomen, zegt hij. Hij heeft toen de jongerenclub zelf benaderd maar die vertelde hem nog niet te weten wat ze met de zaal in de Kaagweek wilde gaap doen. De beheerder, van het ge bouw heeft het toen verhuurd aan de Ondernemersvereniging War mond, zoals nu blijkt. Deze zou overigens een band gecontracteerd hebben waarmee Ut Sloepie ook al in onderhandeling was. De Jong: "Wij krijgen nu alles op ons brood maar het is allemaal te wijten aan Ut Sloepie zelf dat geen actie heeft ondernomen". De Jong bevestigt de door een commissielid geuite suggestie als zou de kerkvoogdij het katholieke St. Matthias (muziek- en toneelver eniging) twee keer zo veel huur laat betalen als de Brassband. De Jong verklaart dit als volgt: "Het ge bouw is steen voor steen gebouwd door leden van de hervormde ge meente; allemaal vrijwiligers. Wij hebben nu eenmaal meer bindin gen met de Brassband Warmond, die vroeger anders heette. Onze De gemeente zou daar juist heel huur bedraagt tien gulden per uur. blij mee moeten zijn want op ande re gebouwen moet de gemeente en die huur voor de clubs betalen en nog eens duizenden guldens op zijn eigen gebouwen toeleggen. Dat wij al die jaren dat gebouw hebben geëxploiteerd is veel goed koper voor de gemeente", aldus de verbolgen secretaris. Sterrit De 36ste Zoeterwoudse fietstoch ten, bij velen bekend als de Sterrit. zijn op Tweede Pinksterdag letter lijk in het water gevallen. De orga nisatoren hebben erg veel reacties gehad van mensen die het toen moesten laten afweten. Om iedereen alsnog in de gele genheid te stellen de tocht uit te -rij den, heeft de organisatie besloten de Sterrit komende zondag te»her- halen. Om tien uur 's morgens kan men vertrekken voor de 75 kilome ter vanaf het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. Het vertrek voor de 40 kilometer is om twee uur van af Don Bosco aan de Zuidbuurtse- weg. Iedereen kan zich bij de start aanmelden. De tochten gaan zon dag alleen door bij voldoende deel name én bij goed weer. Skeelerwedstrijd Tijdens de wielerronde van Voor schoten, die morgen wordt gehou den, organiseert de Ijsclub voor schoten voor het eerst in de plaatse lijke geschiedenis een skeelerwed strijd. Het gaat hier om een wed strijd schaatsen op rolletjes. Wie er aan wil meedoen kan zich opgeven bij E. Tazelaar, Chopinlaan 36 in Voorschoten, telefoon 01717-8588. De start is om acht uur. Ploegentijdrit Voor wielrenners die voor de ver andering niet uitsluitend tegen el kaar, maar ook met elkaar willen rijden, organiseert jongerenvereni ging Utopia aanstaande zondag, 21 juni, voor de achtste keer de Zoe terwoudse ploegentijdrit. De ploe: gen bestaan uit vijf deelnemers, on der wie minstens drie Zoeterwou- denaren. Daarnaast heeft elke ploeg twee helpers, die voor de vei ligheid op het parcours moeten zor gen. Het parcours is 14,3 kilometer lang en moet drie maal worden af gelegd. Vanaf de start aan de Schenkelweg rijdt men via de Nieu- weweg richting Gelderswoude, vandaar via Palenstein naar Stompwijk en weer terug over de Zuidbuurtseweg naar het start punt. Aanvang zondagochtend half tien. De ploegen kunnen zich inschrijven bij Peter Berg, Noord Aa 2a. VAKANTIE-ADRES ADRES: PLAATS: POSTCODE: LAND: Zend uw opgave aan: Leldsch/Alphens Dagblad, afd. Abonnementenadmini stratie, Postbus 54, 2300 AB Lelden. S.v.p. frankeren als brief. Dit bleek gisteravond tijdens een gecombineerde commissieverga dering in een afgeladen raadzaal. Alle politieke partijen spraken zich uit voor de brug bij de ijsbaan, die pas wordt geopend wanneer Vliet land een ontsluiting heeft gekre gen via land. Omdat de provincie moeite heeft met het verwerven van grond voor de weg, moet de brug tot waarschijnlijk tot 1989 wachten. Hij wordt een stuk minder hoog en geeft minder overlast dan de zeer omstreden variant achter het Johan Vermeerplantsoen, die voor de gemeente twee ton goedkoper zou uitpakken. Eventuele nevenef fecten zijn in de buurt van de ijs baan makkelijker weg te werken. Daar waren raadsleden en omwo nenden het gisteravond wel over De verbinding sluit aan op het rustige gedeelte van Vlietland en auto-overlast zal er volgens wet houder J. Visser (openbare werken) amper zijn. De 40 parkeer plaatsen bij het pontje moeten op normale dagen alles kunnen op vangen en wanneer het echt de spuigaten gaat uitlopen, neemt de gemeente maatregelen. Ander voordeel van de brug is dat hij van uit de aangrenzende Vlietwijk am per te zien valt: hy krijgt een plekje achter enkele clubhuizen, half ver scholen in een plantsoentje. Slingers De op- en afritten lijken meer problemen op te leveren. Om de fietsers af te remmen is een flinke slinger nodig en bedachten Voor schotense tekenaars een pad dat aansluit op de hoek Nicolaas Maes- kade/Frans Halsplantsoen. Enige wijkbewoners zijn daar fel op te gen omdat ter plekke dan een soort kruispuntje ontstaat: "Als u die plannen zo doorzet, kunt u reke nen op een lange procedure", zei de bewoner van het hoekhuis Ni colaas Maeskade/Frans Halsplant soen tijdens de hoorzitting vóór de commissievergadering. Anderen vreesden dat het plantsoentje na de aanleg van het pad en nadat een of twee bomen zy n gekapt een stuk minder bruikbaar wordt. Volgens wijkbewoners zyn er verschillende oplossingen denk baar. De afrit aan de Voorschoten se kant van de Vliet kan een slinger richting Leiden krijgen en aanslui ten op het pad naar het pontje. An dere mogelijkheid zou zijn dat brug en afrit enkele tientallen me ters naar de Leidse kant opschui ven en in de buurt van het slootje komen, waar nu nog het Vlietpon- tje afmeert. D66 schaarde zich achter dit laat ste plan, maar de fractie van PvdA/ PPR had weinig op met de varian ten. Het stukje by de clubhuizen is zo'n beetje in handen van de clubs, daar moet de gemeente afblijven. Bovendien voerde PvdA/PPR- raadslid G. Both aan dat wanneer je "voor anderhalf miljoen gulden een brug aanlegt je mensen niet moet dwingen via een of ander ob scuur paadje naar de brug te gaan". Ambtenaren wierpen tegen dat de brug niet te dicht bij de sloot moet worden aangelegd, in ver band met fietsende surfers. Maar wethouder J. Visser wilde best stu deren op nieuwe oplossingen, waar de gemeenteraad zich eind deze maand dan over moet uitspreken. De tekeningen van zijn ambtena ren waren niet meer dan een ruwe schets, in vliegende haast ge maakt: vrijdagmiddag beschikten zij pas over provinciale modelletjes van de brug. Calamiteiten Burgers en raadsleden kregen hierdoor op de dag van hoorzitting en commissievergadering alle te keningen. Deze "slechte informa tievoorziening" stoorde verschil lende burgers mateloos, raadsle den wonden zich vooral op over de 'calamiteitenroute'. Zonder dat de provincie zich daar ooit hard voor heeft gemaakt, hadden Voorscho tense gemeentebestuurders voor gesteld om de brug zo stevig te ma ken dat ook ambulances, brand weer- en politieauto's daar over heen kunnen. Dat kost de gemeen te twee ton extra en geen enkele partij wilde dat bedrag opbrengen. Volgens de WD kan de gemeen te het geld beter gebruiken voor de aanleg van aansluitende fietspa den. Zo zou na twintig jaar praten eindelijk eens het pad over de Vlietkade moeten worden aange legd, tussen Hofweg en de nieuwe brug. Dat pad verbindt de provin ciale fietspaden naar de duin- en bollenstreek met de paden rond Vlietland en de polders rond Stompwijk en Zoetermeer. Ook zonder al deze aansluitingen schenkt de brug de vele Voorscho tense fietsers een prachtig stukje fietsland, voerde J. van Leeuwen van de Enige Nederlandse Fietsers Bond aan. De man, die toen hij nog wethouder was het voortouw nam tot de brug, noemde het naar ver houding een "zeer goedkope spor tieve voorziening". Hij was wel een beetje bezorgd: de afrit aan de overkant van de Vliet komt na twee scherpe boch ten recht op de Vliet af. Dat is voor fietsers met een aanhangende surf plank heel gevaarlijk en maakt het noodzakelijk dat er van die "verfoeide rood-witte hekken moe ten blijven staan". Een omwonen de en de fractie van PvdA/PPR on dersteunden dit betoog. VOORSCHOTEN - Welgeteld 1975 wandelaars hebben zich gisteravond gemeld als deelne mer van de 25-ste avondvier daagse in Voorschoten. Het ju bilerende comité voelde zich geenszins overvallen door die mensenmenigte: men is aan dergelijke aantallen gewend. Die eerste avond verliep soepel. Het weer werkte mee en uitval lers waren er niet. Uiteraard moest het Comité Avondvier daagse heel wat felicitaties in ontvangst nemen. Vrijdag, de laatste avond van het Voorschotense wandel evenement, zal hel) 25-jarig be staan uitgebreid worden ge vierd. De Nederlandse Wandel sportbond zal er aandacht aan besteden, even als de gemeente Voorschoten zelf. Op de foto: de 'mensenmassa' vlak voor de start op het SVLV- terrein aan de Juliana van Stolberglaan. (foto Holvast) Both (PvdA/PPR): 'Mensen niet dwingen via een obscuur paadje naar de brug te gaan... (foto Wiro Dijkman) Zou het CDA nog wel akkoord kunnen gaan met de route wan neer de provincie de extra kosten voor haar rekening neemt ("in I

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14