'Zwart-geldcircuit bij SlavenburgV Ontvoering voor 'goed doel' en kippenfarm Getuige in proces tegen bank: Kabinet: geen definitieve besluiten gezondheidszorg Hondsdolle vleermuis in Friesland bijt man Problemen Surinaamse gemeenschap in A dam Bonden: voor 27 miljoen onderwijs in problemen Muziektheater: 100 miljoen gulden extra Jordaanoproer in beeld DONDERDAG 4 JUNI 1987 PAGINA 3 ROTTERDAM (ANP) - Op bijkantoren van Slavenburg's Bank werd gewerkt met een lijst van gefingeerde namen voor het registreren van in bewaring gegeven waarden (effec ten, kascertificaten en contant geld). Bovendien zijn er kredieten verstrekt waarvoor officieel geen dekking bestond (overdispositie). Dit getuigde het hoofd van de interne accountantsdienst bij Slavenburg's Bank, de 57-jarige J. Pronk, gisteren voor de Rotter damse rechtbank in de rechtszaak rond Slavenburg's Bank. Volgens Pronk had hij de lijst met namen en het verstrekken van kre dieten in januari 1980 gemeld in een rapport aan Ruud Slavenburg, lid van de raad van bestuur en een van de verdachten in het proces. Pronk vond de ontdekking dat er in de directiekluizen geld lag, dat op gefingeerde naam was geregi streerd, zo belangrijk dat hij het rapport persoonlijk aan Slaven burg ging aanbieden. Bij de voortgezette behandeling zig waren die dienden als dekking van het Slavenburg-proces bleek voor verstrekte kredieten. Hij trok gisteren meerdere malen dat de hierover regelmatig aan de bel bij woorden "zwart geld" binnen de de raad van bestuur, met name bij bankorganisatie nauwelijks wer- Ruud Slavenburg die verantwoor den gebruikt, hoewel iedereen van delijk was voor het binnenlandse hoog tot laag op de hoogte leek te kantorennet. Maar het verschijnsel zijn van de gebezigde praktijken. Pronk verklaarde dat hij er sinds 1978 van op de hoogte was dat er waarden in directiekluizen aanwe- punt bepalen over de aanbevelin gen van de commissie-Dekker over een nieuw stelsel van gezondheids zorg. Vooruitlopend op de discus sie met de Tweede Kamer (tweede gen. Interpellate helft juni) zijn van het kabinet geen ler-van Ast^sprak ad-hoc besluiten te verwachten op onderdelen van het pakket Bijna de hele Kamer betreurde dat onrust en verwarring is gezaaid doordat juist deze elementen eruit werden gelicht en veel nadruk kre- /rouw Mul- 'het lek van Lubbers'. De indruk ontstond dat snel onrustbarende bezuinigingen stellen. Premier Lubbers deed de- zouden worden ingevoerd, toezegging gisteren in de Twee- De premier probeerde die indruk zwengeld spoeddebatje over maat regelen rond bezuinigingen in de gezondheidszorg. ertoe de gereedliggende motie niet te dienen. Daarin had ze erop willen aandringen dat het kabinet Volgens de premier zijn er in geen incidentele of structurele be- weerwil van uitleg in de media nog zuinigingsmaatregelen zal nemen, geen definitieve besluiten geno- voordat de Kamer is geinformeerd r bij voorbeeld het schrap pen van tanbdheelkundige hulp tot de plannen voor, volwassenen uit het zieken- heidszorgri fondpakket en een eigen bijdrage van 25 gulden voor verwijzing naar de specialist (het 'Geeltje van Dees'). Lubbers verzekerde de Ka- dat dergelijke zaken, die hij vorige week tijdens zijn weke lijkse persconferentie openbaarde de premier toe, de marges zijn wel op dit moment slechts "overwegin- beperkt. i toe. In 1979 was de affaire uitge groeid tot een omvang die voor Pronk onaanvaardbaar was, zo ver klaarde hij. Pronk vaardigde een instructie uit aan de bijkantoren. Alle waarden moesten worden ge registreerd volgens normale bank- principes. Klanten die toch een an dere regeling wilden moesten zich schriftelijk met het hoofdkantoor in verbinding stellen. Dat het niet ophield, bleek giste ren nog eens uit de getuige-verkla- ring van de 48-jarige P.C.J. Grol, die in 1978 door de bank werd aan getrokken om meer samenhang te brengen in het binnenlandse kan torennet. Al vrij snel kwam Grol erachter dat er op de kantoren kre dieten werden verstrekt met als dekking zwart geld van klanten, dat in de directiekluizen werd be waard. Overigens werd ook tegenover Grol nooit gerept over "zwart geld". "Ik ben pas bewust op de hoogte geraakt van die mistoestan den, toen ik eind 1980 met een in ventarisatie begon". Dit gebeurde naar aanleiding van een opdracht die Grol van Slavenburg ontving. "Hij zei dat er een eind aan moest komen. Samen met Pronk moest ik het zwarte circuit aanpakken. Hij zei niet hoe ik het moest doen". Grol begon met het inventarise ren van alle verschijningsvormen van zwart geld, de technische mo gelijkheden en informeerde ook de situatie bij andere banken. RIJS/LEEUWARDEN (GPD) - Een wandelaar uit het Friese dorp Oosternijkerk is zaterdagavond bij de ingang van het Rijsterbos in Gaasterland in zijn hand gebeten door een vleermuis, die aan rabiës (hondsdolheid) bleek te lijden. Ra biës is onder de Nederlandse vleer muizen voor zover bekend zeld zaam, maar algemeen geldt onder biologen het advies levende vleer muizen niet met ongeschoeide hand op te .pakken. De wandelaar, de 40-jarige Ten Hoeve, lid van Provinciale Staten voor de Frysk Nasjonale Partij, en zijn dochtertje zijn gisteren, toen het virus door het Centraal Dierge neeskundig Instituut in Lelystad was ontdekt, ijlings naar Utrecht gegaan om zich tegen de gevaarlij ke infectie te laten inenten. De inspecteur voor de volksge zondheid in Friesland, Kijlstra, heeft "als voorzorgsmaatregel" diegenen, die zaterdagavond in. de buurt van de vleermuis zijn ge weest, opgeroepen zich met de in spectie in verbinding stellen. Wandelaar Ten Hoeve vond het dier langs de kant van de weg. "Ik heb geprobeerd het in een boom te zetten. Het dier fladderde echter bang heen en weer en streek plot seling op het hoofd van mijn doch tertje neer", vertelt hij over de toe dracht. "Ik trachtte het dier toen uit de haren van het kind te krijgen en daarbij ben ik gebeten. Ik heb het wondje uitgezogen, maar dat had ik wellicht beter niet kunnen doen". Besmetting met hondsdol heid kan levensbedreigend zijn zo dra het virus zich in de hersenen heeft genesteld. Een boswachter zorgde ervoor dat de gevangen Laatvlieger maan dag naar Lelystad werd gebracht. Toen daar een zware rabiësbesmet- ting werd ontdekt, moesten Ten Hoeve en zijn dochter spoorslags naar Utrecht voor een injectie. Perfectie in beeld Draagbare Philips kleuren TV met 37 cm beeldbuis. Levens echte kleuren. Geheugen voor 20 voorkeuzezenders. Incl. draadloze afstandsbediening met alle afstemfuncties. AMSTERDAM (GPD) - De Suri naamse gemeenschap in Amster dam wordt in toenemende mate geconfronteerd met medische en daarmee samenhangende maat schappelijke problemen van onge veer duizend hierheen uitgeweken landgenoten. Zij wachten op een visum of op toekenning van de vluchtelingenstatus. Hun aanwe zigheid wordt door de Nederlandse overheid gedoogd, maar zij kun nen geen aanspraak maken op maatschappelijke voorzieningen als het ziekenfonds. Door de huidi ge toestand in Suriname kunnen zij ook niet terug. Dat schrijft de Amsterdamse gemeenteraadsfrac tie Links Akkoord (CPN. PSP, PPR en EVP) in de nota 'Suri naamse uitgewekenen'. In de nota wordt gewezen op een groep van naar schatting driehon derd in Amsterdam verblijvende Surinamers die dringend medi sche hulp behoeven. Gebrek aan medische voorzieningen in Surina me is de oorzaak dat zij die hulp in Nederland zoeken. Omdat de kos ten voor die hulp niet door de Ne derlandse overheid worden ver goed, zijn het nu vaak familie of vrienden die voor deze kosten op draaien. Volgens het raadslid Tineke van de Klinkenberg van het Links Ak koord vormt de situatie in Surina- Zorg voor onverzekerde landgenoten me de achtergrond voor de proble men. "Door allerlei tekorten aan de primaire levensbehoeften en aan medicijnen staan de gezondheids voorzieningen op instorten. Epide mische ziekten, met name malaria, steken weer de kop op. Velen ver trekken ziek naar familie of vrien den in Nederland. Deze moeten zich voor hulp in de schulden ste ken, omdat geen aanspraak ge maakt kan worden op de voorzie ningen in Nederland". "Een extra zware belasting, te meer omdat in de Surinaamse ge meenschap een werkloosheidsper centage van 45 procent bestaat. De hulp hier komt bovenop de hulp die velen al verlenen door in alle stilte voedselpakketten naar Suri name te zenden. Op die manier wordt per jaar tussen de twintig en dertig miljoen gulden uit Neder land aan hulp overgemaakt". De Surinaamse gemeenschap in Amsterdam maakt met ongeveer 50.000 mensen eenachtste deel van de stadsbevolking uit. Sinds 1980 hebben mensen met de Surinaam se nationaliteit een visum nodig om naar Nederland te komen. De aanvraagtijd voor een visum be loopt nu al vaak acht maanden. Jongeren en bejaarden komen nauwelijks meer in aanmerking voor een visum, omdat voor een permanent verblijf in Nederland wordt gevreesd. Uit onderzoek is gebleken dat door de hoge kosten van medische ingrepen en van medicijnen voor de niet-verzekerde Surinamers in middels een grijs circuit is ont staan. Surinamers met de Neder landse nationaliteit vragen via hun ziekenfondsverzekering medicij nen aan voor hun zieke familiele den. Zelfs worden operaties ver richt op naam van een ander die wel bij een ziekenfonds staat inge schreven. Deze illegale praktijken houden grote risico's in voor de verzekerden. Vooral omdat door een toenemende automatisering in de gezondheidszorg grote kans op ontdekking bestaat. Tara Oedayraj Singh Varma, raadslid voor het Links Akkoord, zegt dagelijks te worden gecon fronteerd met hulpvragen van pa tiënten, artsen en revalidatiecentra in Suriname. "Op dit moment pro beren wij voor negen kinderen met een ernstige spierziekte een visum te krijgen. De broodnodige medi cijnen ontbreken en als ze daar blijven, zullen zij ongetwijfeld ster ven. Het is ons bekend dat voor sommige kinderen forse bedragen voor een visum zijn betaald. Als zij hier in juü arriveren, ontstaat het probleem waar ze heen moeten. Vier van hen moeten naar een reva- lidatiekliniek, de overige naar een gastgezin omdat zij hier geen fami lie hebben. In de praktijk betekent dit dat opnieuw een beroep moet worden gedaan op de Surinaamse gemeenschap". In de nota wordt gepleit dat bij de Amsterdamse GG&GD snel een afdeling komt waar Surinaamse uitgewekenen de noodzakelijke eerste-lijnshulp wordt geboden. Verder zou de gemeente bijstand moeten verlenen als de medicijn verstrekking een redelijk t boven gaat. het standpunt met betrekking mor een gezond- r-stijl. Lubbers zei dat staatssecretaris Dees deze-week gesprekken met betrokken organisaties voert in verband met de afronding van de besluitvorming. Hij doet dat 'om zelf vorige week tijdens zijn weke- alles te kunnen afwegen'. Maar, gaf Na de inventarisatie wilde hij bij de eigen kantoren gaan kijken en een plan van aanpak opstellen. Zover kwam het niet. Credit Lyon- nais deed zijn intrede. De hele or ganisatie-structuur stond met de komst van de Fransen op de hel ling. Grol heeft zijn bevindingen wel ter hand gesteld van zijn nieu we werkgevers. Het Slavenburg-proces wordt vandaag voortgezet met het ver hoor van de derde verdachte, de 57-jarige H. Gonggrijp, ex-lid van de raad van bestuur en als zodanig verantwoordelijk voor de buiten landse kantoren. Hij wordt be schuldigd van het feitellijk leiding geven aan de zogenaamde "enve loppen-truc", het "wit wassen" van zwart geld via het kantoor van Sla venburg in Zwitserland. 0 0 JAAR ÏWP6 ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON. 'Een avond geen tv heilzaam' WIERDEN (ANP) - Wekelijks een avond niet naar de televisie kij ken heeft een heilzame werking. Op dergelijke avonden ontplooi en mensen activiteiten zoals fiet sen, lezen en het luisteren naar de radio. Dat is de ervaring van de Wierdense predikant J. van Oord. Drie maanden geleden teken gezinnen uit de ge- de dominee een con- ze toezegden elke vaste avond de tele- n te zetten. Van Oord dit initiatief om zijn ge meenteleden tot een selectiever gebruik van de tv aan te sporen. "Ik heb helemaal niets tegen tv, den meente tract week op i visie niet goed gebruik kan zelfs zeer nut tig zijn, maar veel mensen zitten helaas elke dag vele uren kri tiekloos naar de beeldbuis te sta ren. Zij zouden hun tijd veel nut tiger kunnen besteden," zo moti veerde de predikant zijn initia tief. Dominee Van Oort vindt dat de kerk over het algemeen nog te weinig oog heeft voor wat hij "de beeldcultuur" noemt. "De samen leving raakt nu eenmaal steeds meer visueel ingesteld. Daar moet je als kerk op inspelen", meent de predikant. Zelf maakt hij regelmatig gebruik van dia projectie ter illustratie van zijn woorden. Veelvuldig contact met ouders brak ontvoerders Valerie (10) op AMSTERDAM (GPD/ANP) - "Ik ben mijn zoon kwijt geweest, dus ik weet hoe meneer Albada zich voelde. Daarom snap ik niet dat ik het heb geflikt". In zijn laatste woord voor de Amsterdamse rechtbank betuigde een 37-jarige man uit Etten-Leur gisteren zijn spijt over de ontvoering van de tienjarige Valérie Albada Jelgers- ma, begin dit jaar. De Brabander had even tevoren tegen hem en zijn 27-jarige partner uit Zevenbergen tien jaar en acht maanden gevange nisstraf horen eisen. De man uit Zevenbergen hoorde deze eis on bewogen aan. "Nou nee", mompel de hij, toen rechtbankpresident mr. U. Bentinck hem vroeg of hij nog wat had te zeggen. Officier van justitie mevrpuw mr. J. van der Plaat vroeg de recht bank de mannen de maximumstraf voor het ten laste gelegde, poging tot afpersing en wederrechtelijke vrijheidsberoving, op te leggen. Ze meende dat er sprake was van twee afzonderlijk strafbare feiten. "Een zware bestraffing en de grote pak kans moeten mensen ervan weer houden dit soort dingen te doen. Misdaad loont niet. Dat moet dui delijk worden". Aanvankelijk leek de ontvoerde Valérie de gevolgen van de twaalf dagen durende kidnapping rede lijk te doorstaan. Volgens mr. Van der Plaat was er nu sprake van een flinke terugslag. Het meisje zou vrijwel niet meer alleen durven te zijn. "De signalen zijn verontrus tend", aldus de officier. Het plan om iemand van de fami lie Albada Jelgersma te ontvoeren was afkomstig van de man uit Et ten-Leur. Hij werd op het idee ge bracht door de vele vrachtwagens van Unigro BV, het bedrijf van de familie Albada, die door Brabant reden. De bedoeling van het Brabantse duo was een volwassene te ontvoe ren en een losgeld van vijf miljoen D-Mark te innen. Volgens de man uit Zevenbergen zou ieder vijf ton krijgen en ging vier miljoen naar een goed doel in de Derde Wereld. Ter zitting verklaarde zijn partner uit Etten-Leur dat hij het restant op een rekeningnummer wilde zet ten. "Als m'n kinderen groot zou den zijn, wilde ik er een kippen farm op Thailand mee beginnen", zei hij. Na de Larense woning van de fa milie Albada Jelgersma enige tijd te hebben geobserveerd, belden de mannen dinsdagavond 10 februari om 18.50 aan. Valérie deed open. Haar ouders zaten in Spanje;' de huishoudelijke hulp lag ziek op de bank. Binnen waren de ontvoerders een moment in verwarring. Ze wis ten niet wie wie was en vroegen de hulp of zij mevrouw Albada Jel gersma heette en wie het meisje was. Toen haar identiteit bekend was, werd Valérie meegenomen, in een huurauto gezet en naar de wo ning van de man uit Etten-Leur ge bracht. Op de zolder kwam zij in een met kleden afgezet hok terecht. Met een nylon koord werd ze aan haar nek vastgeketend aan een hane- balk. Ze mocht zich douchen en kreeg schone kleren. Na twee da gen, de ouders waren inderhaast teruggekeerd naar Laren, namen de ontvoerders voor het eerst tele fonisch contact op. Op 13 februari kregen vader en moeder Albada de DEN HAAG (GPD) - De onder wijsbonden hebben met verbijste ring geconstateerd dat minister Deetman voor een bedrag van slechts 27 miljoen gulden (op een totale bezuiniging van 1 miljard) de vervanging van zieke onderwijzers in het basisonderwijs op de tocht heeft gezet. De bonden, ABOP, PCO en KOV, vinden dat dit be drag in geen verhouding staat tot de nadelen die scholen en ouders van de maatregel hebben onder vonden. Deetman maakte gisteren mel ding van die 27 miljoen tijdens het overleg over een nieuwe vervan gingsregeling, die de minister heeft voorgesteld. Op dringend ad vies van de Onderwijsinspectie be sloot minister Deetman twee we ken geleden af te zien van de ver vangingsregeling in het basison derwijs. Deze geeft teveel romps lomp. Volgens de huidige regeling mo gen zieke leerkrachten de eerste twee dagen niet worden vervan gen. Nu dat om verscheidene rede nen minder blijkt op te leveren dan de oorspronkelijk becijferde 130 miljoen (basisonderwijs 60 mil joen; voortgezet onderwijs 70 mil joen), is er volgens de bonden geen reden meer voor rigoureuze ingre pen. Zij zijn vooral boos over het feit dat voor een relatief klein bedrag zoveel overhoop is gehaald. „We hebben het over éénveertigste deel van het bedrag dat op onderwijs bezuinigd moet worden", aldus PCO-woordvoerder Jan van den Berg. "Waarom is voor dat bedrag de scholen zoveel ellende aange daan?" Een woordvoerder van het mi nisterie ontkent dat de zaken zo simpel in elkaar steken. Weliswaar levert het afzien van vervanging in het basisonderwijs op dit moment een bezuiniging van slechts 27 mil joen gulden per jaar op, maar dat is te danken aan een meevallend ziekteverzuim. „Als er meer leer krachten ziek zijn kan dat bedrag oplopen tot wel 127 miljoen. "Die 27 miljoen moet wel degelijk op ta fel komen", aldus de woordvoer der van het ministerie. AMSTERDAM (ANP) - Het Komitee Herdenking Jordaanoproer 1934- 1984 heeft gisteren op de Noordermarkt in de hoofdstad een monument onthuld dat herinnert aan deze vierdaagse opstand en de slachtoffers die daarbij vielen. Het monument (gemaakt door Sophie Hupkens) symboli seert verzet, eenheid en de rol van de vrouw. Het Jordaanoproer vond plaats van 4 juli tot 8 juli 1934. De bevolking van de Amsterdamse wijk protesteerde tegen de steunverlaging met tien procent door de regering Colijn. Er werden barricades opgeworpen, er was sprake van wilde stakingen, vrouwen weigerden hun boodschappen te betalen en de politie werd bekogeld met stenen. De autoriteiten zetten niet alleen politie maar ook mariniers en infante rie in tegen de opstandelingen. De politie schoot met scherp en er vielen doden. De meningen over het aantal slachtoffers lopen nog uiteen: het waren er vijf tot zeven. Het Komitee spreekt over zes doden en tien ge wonden. Het initiatief voor het monument ontstond in 1984 tijdens de 50-jarige herdenking van de oproer. Het Kopiitee wil door middel van het monu ment er bovendien nog eens op wijzen dat het verzet van mensen tegen kortingen niet voor niets is en "een lange adem" heeft. (foto anp» AMSTERDAM (GPD) - Het stad huis/muziektheater in Amsterdam zal zeker honderd miljoen gulden duurder uitvallen dan de 306 mil joen waarvoor het prestige-object in 1979 nog was begroot. Het colle ge van B W van Amsterdam zal de gemeenteraad een voorstel doen om een extra krediet van ruim 80 miljoen beschikbaar te stellen. Een jaar geleden had de raad nog ingestemd met een eerste, aanvullend krediet van bijna 17 miljoen gulden. De overschrijding van de bouw kosten met bijna een derde is voor een deel te wijten aan claims die door de verenigde aannemers, de Stamuco, werden ingediend. De Stamuco berekende via een arbi tragecommissie bijna 30 miljoen extra kosten. Onvoorziene bouw kosten in de uitvoering kwamen op 33 miljoen gulden. Het honorarium van de architek- ten Holzbauer en Dam werd met 2,1 miljoen gulden verhoogd. Aan toezicht op de bouw en het organi satorische werk van de architevten werd nog eens tien miljoen gulden uitgegeven. Diverse andere posten die overschreden werden, hebben uiteindelijk geleid tot de extra's kredietaanvraag van 80.340.000 gulden. Inmiddels heeft het college be sloten een onafhankelijke commis sie in te stellen die de oorzaken van de overschrijdingen zal moeten on derzoeken. Belangrijk in dat on derzoek zal zijn welke overschrij dingen het gevolg zijn van het feit dat de bouw van het stadhuis/mu ziektheater is gegund aan twee ver schillende architecten, die ook nog eens met de directie van de bouw belast zijn. AANVARING (ANP) - Bergers hebben vandaag een aantal be schadigde vaten giftige alinine-olie aan boord van het Chinese schip Dade overgepakt in containers. Het schip liep dinsdag zware averij op door een aanvaring met het Poolse schip Kopolnia Sosnowiec. Zes vaten zijn volgens de brand weer zwaar beschadigd. Of er alini ne-olie in de Westerschelde terecht is gekomen, is nog onduidelijk. Bij de aanvaring onstond een gat van 6 bij 7 meter in de romp van het schip. Er is een stalen plaat besteld om dat te dichten. ADVERTENTIE eerste brief van Valérie. "Pappa en mamma, haal me hier weg bij die gemene mensen", schreef ze en ze herhaalde het verzoek haar op te halen enkele keren. De man uit Et- ten-Leqj omschreef ze als 'aardig', zijn partner als 'onaardig'. Deze dreigde haar na de eerste avond dat hij haar vingertjes zou breken als ze lawaai maakte. Een dreige ment dat hij steeds herhaalde. Bijna dagelijks was er telefonisch contact tussen ouders en ontvoer ders. Op een gegeven moment werd akkoord gegaan met een los geld van vier miljoen gulden. Voor dat het tot overhandiging van het geld kwam, werden de ontvoerders gearresteerd, omdat de politie de telefooncellen in Etten-Leur in de gaten hield. Mevrouw Truus van Duijvenbode Katwijk "Ik heb mijn baan aan MAVO te danken". Werkt als receptioniste bij de Universiteitsbibliotheek. Volgde de afdeling MAVO te Kat wijk. Ging door met Tekenen in af deling HAVO; eindexamen in 1987 I en ook een jaar Nederlands, Engels I en Duits VWO. Gaat in verband met het werk waarschijnlijk met deze vakken verder in 1987-88. Als oudste van negen kinderen kreeg ze destijds niet de kans voor voortgezet onderwijs; werkte al met 14 jaar. Is nu al zeven jaar een trouwe studerende bij Boerhaave Of u de MAVO wilt doen voor uw plezier of als basis voor een vervolgopleiding, u bent bij Boerhaave aan het goede adres. Dat blijkt wel uit het verhaal van mevrouw Van Duijvenbode. De volledige opleiding duurt 3 jaar maar u kunt het ook vak-voor-vak doen (deel-certifi- caten). De studiemogelijkheden: VWO, HAVO, MEAO, MAVO, (volledig pakket of alle 29 vakken afzonderlijk), Neder lands voor anderstaligen. Ook intensieve cursussen (kortere studieduur). Meer inlichtingen, bel overdag 071-14 00 43 en 's avonds (ma, di, do) van 19.00-21.00 uur 071-15 55 66. Een informatiemap ligt voor u klaar. Inschrijven elke maandag en donderdag van 13.00 tot 15.00 uur Noordeinde 1-3 en van 19.00-21.00 uur Kagerstraat 7 (s.g. Louise de Coligny). Wacht niet te lang. Dag- en avondscholengemeen schap Boerhaave, rector: DJ. van Kooten, Noordeinde 1, 2311 CA Leiden, telefoon 071 - 14 00 43.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3