'Straatvoetbal' op veld Ruimer budget leger Z.-Afrika Voorstel Honecker tot vermindering troepen Buffel koppig als een ezel Tahamata krijgt rood bij afscheid Strijd om titel op de 'Bult' van Swift Lugdunum wint zaaltoernooi KNVB-initiatief slaat aan 'Bepaalde wapeninstallaties uitzonderen van inspectie' Regen als spelbreker DONDERDAG 4 JUNI 1987 SPORT °AGINA 19 BELLARIA-IGEA MARINA (ANP)- Guido Bontempi, door zijn landgenoten de ,Hulk' of de .Buffel' genoemd, is koppig als een ezel. Als iedereen aan hem begint te twijfelen en hem van onzuiver gedrag beschuldigt, blijft hij bij zijn mening. Dit prin cipe kreeg gisteren voor de sprinter bij uitstek een positief gevolg. In Bellaria - Igea Marina, één van de vele badplaatsen aan de Adriatische Kust waar het toeristenseizoen voorzichtig is begonnen, won de 27-jarige Ita liaanse wielrenner de twaalfde rit van de Ronde van Italië. Na een voor hem afschuwelijk verlo pen eerste helft van de Giro nam Bontempi revanche. Hij deed dat wel in een finale, waarin de con currentie liever in de remmen kneep dan weer bfi een valpartij betrokken te raken. „Ik durfde niet te veel risico te nemen", zei Eddy Planckaert, ruim een week geleden voor de formatie van Post winnaar van de massaspurt te Terni. Boven dien werden Planckaert en de door Post begeerde Zwitser Freuler, zaterdag zegevierend in Bari, ingesloten door Bontempi's ploeggenoten. Eens te meer Guido Bontempi wint twaalfde etappe in de Giro werd duidelijk, dat de zeventig ste editie van de Giro een onder ling gevecht is tussen een elite groep. De tussenstand van zeges na twee weken, inclusief de pro loog, is: vijf voor de formatie rond wereldkampioen Argentin, vier voor die rond klassements leider Roche, twee voor de ploe gen van Post en Bazuo en één voor Cribiori. Vijftien van de twintig deelnemende équipes, waaronder die van Jules de We ver, doen wat in hun vermogen ligt, maar kunnen niet op tegen de top-vijf. De uit Brescia komende Bon tempi was de sprint-troef van zijn steun en toeverlaat, ploeglei der Davide Boifava. Na jaren te hebben getwijfeld aan zich zelf, groeide Bontempi vorig jaar uit tot een vedette: vijf ritzeges in de Giro, drie in de Tour de France en winnaar van Gent- Wevelfiem en Parijs - Brussel. Dit jaar be haalde Bontempi vijf overwin ningen, waaronder het eindklas sement van de Ronde van Apu- lië. In de Giro werd hij echter af getroefd door Planckaert, Freu ler en Rosola. Bontempi bereikte het diepte punt, toen hij op vierhonderd meter van de finish in Termoli de veroorzaker was van de massale valpartij, waarbij veel renners verwondingen opliepen. De twaalfde rit, over 197 kilometer met start in Osimo, moest Bon tempi eerherstel brengen. Ge tergd door alle negatieve gelui den en gesterkt door geloof in ei gen kunnen, versloeg hij zijn landgenoten Baffi, Rosola en Chesini en Freuler en Planc kaert. „Jullie moeten vandaag voor mij werken", had Bontempi tegen de knechten uit zijn l'orma- Maar voordat het zo ver was, moesten eerst de posities van de licht geblesseerde Roche en Vi- sentini worden beschermd. In een drukkend weertype met wei nig wind sleepte het peloton zich over het ongelijke parkoers van de provincie Ancona, om vervol gens terug te keren naar de vlak kere streek rond Rimini. Carrera schroefde het tempo op, toen Ro che de rose trui theoretisch kwijt was aan Volpi. Deze Italiaan be hoorde tot de renners, die rond de zeventigste kilometer waren weggesprongen en in ruim een uur een ongeoorloofd hoge voor sprong hadden genomen. Met Giovannetti, Tomasini, Massi, Vanucci en later Jourdan had Volpi het peloton op vier en een halve minuut gezet. Rossignoli was louter meege gaan om de trui van Roche te be schermen. Vlak achter de kop groep reed Vitali, die al snel werd opgeslokt door de achter volgers. Ondertussen sloeg voor in de angst toe. Jourdan en To masini vielen als eersten af. Op initiatief van Roche en Visentini zetten 25 coureurs de achtervol ging in, onder wie Breukink, Lubberding. Schalkers en Wy- der. Zo slonk de voorsprong van Volpi en de zijnen zienderogen. Op twintig kilometer van de aan komst had de hergroepering plaats. Lubberding, Van der Vel de en Patry reden drie kilometer voorop, maar ondervonden dat het peloton op de kustweg langs de duizenden souvenirzaakjes en hotels niet te houden was. Bon tempi kreeg steun van alle ploeg maten, die hem de zo gewilde ze ge brachten. Vandaag, in de individuele tijdrit van Rimini naar het mini staatje San Marino, gaat de aan dacht weer uit naar Boifava's for matie, wanneer Roche en Visen tini hun gevecht om de eerste plaats leveren. In de schaduw hiervan probeert de dinsdag ge vallen Eric Breukink de derde plaats te behouden. ROTTERDAM (ANP) - Wat een vrolijke afscheidwedstrijd voor Si mon Tahamata had moeten wor den, ontaardde gisteren in één van de grootste teleurstellingen van de kleine Molukse dribbelaar in zijn loopbaan. In zijn laatste Neder landse competitieduel, tegen VW (1-1), kreeg de naar Beerschot ver trekkende aanvaller de rode kaart van scheidsrechter Bulthuis uit Hengelo, die ieder gevoel voor het leiden van deze „vriendschappelij ke" seizoenafsluiting miste. Tahamata had kort na rust geel gekregen, omdat hij niet voldoen de afstand nam bij een vrije trap. Twintig minuten voor het einde van het duel beging de Molukker een kleine overtreding, die door LEIDEN - Met de organisatie van het 'Open Leidse Kampioenschap' gisteravond in de Groenoordhal is een lang zaalvoetbalseizoen afge sloten. 24 sterke teams streden in poulevorm voor de titel, die uitein delijk naar Lugdunum ging. De Kikkers, altijd sterk in toernooien, werden finalist door in de poule concurrent Van der Plas met 2-1, en in de halve finale Van Egmond met 1-0 te verslaan. Alleen RGC snoepte de latere winnaar een punt af (1-1) De andere finalist Volendam, dat Johan Steur, Nico Runderkamp, Jacky Kemper en Ab Plugboer in de basis had staan, bleef overeind tegen lastige obstakels als Aad Looy (0-0), Sloos Sport (3-2) en FC Lisse (1-0). In een spannende finale bracht Harry Zwarthoed de 'wijd- broeken', op een 1-0 voorsprong. Lugdunum kwam goed terug en Albert Siera zorgde met een treffer dat strafschoppen de beslissing moesten brengen. In dat verleng stuk bevestigde Lugdunum-doel- man Bob van Putten dat hij niet voor niets hoog genoteerd stond als beste speler van het toernooi, met verve verwerkte hij de inzet ten van Johan Steur en Jacky Kemper. Gijs Collé en-Wim van As kozen wel de jutete hoek waardoor aanvoerder Hans van As de prach tige trofee in ontvangst mocht ne men. FC Lisse versloeg na het ne men van strafschoppen Van Eg- mond en behaalde daardoor de derde plaats. Eltjo Bulthuis met rood werd „be loond". De eerste voor Tamahata sinds zijn competitiedebuut bij Ajax, een dozijn jaar geleden. De overdreven rode kaart van Bulthuis leidde tot chaotische tafe relen. De kleine Feyenoord-aan- hang (nog geen vijfduizend man) reageerde woedend op de beslis sing en probeerde over de hekken te klimmen. De onderbreking duurde ruim acht minuten. De hui lende aanvaller kreeg een staande ovatie van het pubhek, dat minu tenlang zijn naam scandeerde. Na het laatste fluitsignaal (Bulthuis weigerde de acht minuten na te spelen) moesten spelers, trainer Is rael en voorzitter Kerkum de arbi ter in bescherming nemen. Israel had zijn eigen uitleg voor de rode kaart van Bulthuis. „Hij wilde op zijn manier „afscheid" van Simon nemen", reageerde de trainer, die in de eerste helft al een heftige dis cussie met de arbiter voerde. De wedstrijd gaf geen aanleiding voor het warrige optreden van de nerveuze Bulthuis. Feyenoord had zich al geplaatst voor Europees voetbal. VW begint volgende week de strijd in de na-competitie voor zijn debuut in het UEFA-toer- nooi. De vrij-uit spelende Limbur gers stonden na tien minuten al op voorsprong. Een intelligent steek- pasje van Reynierse werd door Valckx bekwaam afgerond. Kort daarna was de stand gelijk. Hof man, die net als ploeggenoot Mole naar een gele kaart ontving, verras te Roox met een schuiver. On danks het grote aantal mogelijkhe den werd er niet meer gescoord. KRV-Quiek Boys KATWIJK - Aanstaande zaterdag neemt de afdeüngs-voetbalclub KRV haar nieuwe gerenoveerde velden weer in gebruik. De gehele dag spelen de elftallen van KRV te gen zustervereniging Quick Boys. Het hoogtepunt wordt de herope ning van het hoofdveld door Wet houder Van der Plas van Katwijk. Waarna om 17.45 uur de eerste elf tallen van KRV en Quick Boys het tegen elkaar op gaan De finale van de bekercompetitie Gouda/Leiden is vastgesteld op maandag 8 juni op het voetbalveld van Bernardus te Hazerswoude- Rijndijk. De wedstrijd die gespeeld zal worden tussen KRV en Nicolaas Boys begint om 16.00 uur. LEIDERDORP - Het bevorderen van straatvoetbal maakte destijds deel uit van het pakket initiatieven dat Rinus Michels bij zijn indienst treding als bondscoach lanceerde. De technisch directeur van de KNVB heeft in navolging van de meeste van zijn voorgangers in middels om ontbinding van zijn contract gevraagd, maar zijn plan nen werden gisteren op het veld van RCL door de jongste jeugd ten uitvoer gebracht. In Leiderdorp benutten D- en E- junioren van zestien verenigingen uit de Afdeling Leiden .de vrije woensdagmiddag met het spelen van de finale van 'Straatvoetbal op het veld'. De spelertjes van Leiden (bij de jongste jeugd) en van Quick Boys (bij de D-junioren) deden dat het best en werden net als hun res pectievelijke finale-tegenstanders Valken en UVS beloond met een 'weekje-Zeist' om het daar tegen de winnaars van de andere afdelin gen op te nemen. Maar daar ging het volgens de aanwezige Afdelings-vertegen- woordigers Bert de Vries en Karei Meeuwenberg niet om. "We moe ten af van dat prestatieve", aldus laatstgenoemde vice-voorzitter. "Het gaat erom dat de jongetjes er plezier aan beleven. Dit project heeft als doel het jeugdvoetbal te stimuleren. Het is een uitstekend initiatief van de KNVB. Alle afde ling hebben het opgepikt. Dit ge beurt door het hele land. In princi pe is het éénmalig, maar het lijkt me leuk om er in de toekomst mee door te gaan. Misschien dat er dan ook meer clubs aan meedoen". Nu bleef het aantal dat inschreef beperkt tot zestien verenigingen, die in de loop van het seizoen in tern een competitie hebben afge werkt en de winnaars daarvan gis teren naar de Bloemerd stuurden. De teams bestaan uit vier speler tjes, die niet uit hetzelfde elftal hoeven te komen (ook niet-leden mogen meedoen) en hun wed strijdjes spelen op veldjes met aan gepaste afmeteingen. Het straat voetbal wordt daarbij, voor zover dat mogelijk is, zoveel mogelijk na gebootst. "De ouderen moeten zich er in principe zo min mogelijk mee be moeien", aldus Bert de Vries. "Er loopt wel iemand in het veld die de doelpunten telt, maar een echte scheidsrechter is er niet. Die ven tjes moeten zoveel mogelijk zelf moeten doen. Dus net als vroeger bij het straatvoetbal. Dit toer- nooitje had in principe net zo goed op het parkeerterrein van de Groenoordhal kunnen worden ge speeld". Dat zich 'slechts' zestien clubs enthousiast hadden getoond kon Quick Boys-jeugdtrainer Koos Schoonewille, die samen met Hans Schalk van Ter Leede de 'eindron de' in goede banen leidde, "slecht begrijpen. Er zijn 25 clubs door Zeist aangeschreven. Er zouden er hier aanvankelijk dertien mee doen. Dat was een beetje weinig, dus hebben ze op het bondsbureau nog een paar clubs gebeld waar door we er uiteindelijk zestien had den. Jammer dat sommige vereni gingen er niks aan hebben gedaan, want het is hartstikke voor die ven tjes. Ik denk dan ook dat de bond hier zeker mee moet doorgaan". KAAPSTAD (Rtr/AFP/UPI)- De Zuidafrikaanse minister van finan ciën Barend du Plessis heeft giste ren de begroting voor 1987-88 ge presenteerd, waarin met name de uitgaven voor politie, leger en on derwijs aan zwarten fors zijn ver hoogd. In het parlement in Kaap stad zei Du Plessis dat Zuid-Afrika zich geplaatst ziet voor een ongeë venaarde escalatie van het geweld en "waar mogelijk preventief moet handelen". De uitgaven voor de politie stijgen met 43 procent, ter wijl voor het leger 30 procent meer wordt uitgetrokken. De extra uitgaven voor de politie zijn vooral bestemd voor de dui zenden nieuwe zwarte politieagen ten, die na een korte opleiding wor den ingezet in de zwarte woonwij ken. De verhoging van de defensie uitgaven is vooral bestemd voor de modernisering van de luchtmacht. Du Plessis maakte voorts be kend dat de uitgaven voor onder wijs aan zwarten met 40 procent worden verhoogd. De inferieure kwaliteit van het onderwijs aan zwarten, voor wie veel minder geld beschikbaar is dan voor blanke scholieren, was een van de redenen voor de gewelddadige protesten van de afgelopen jaren in de zwarte wijken. Daarentegen is gesnoeid in de uitgaven voor bevordering van de werkgelegenheid voor zwarten. De werkloosheid onder zwarten, die volgens voorzichtige schattingen wordt geraamd op 30 procent, speelt ook een grote rol in de on rust in de zwarte wijken. Wel is een belangrijk deel van de forse verho ging van het budget van het depar tement van buitenlandse zaken, dat met 60 procent stijgt, bestemd voor de ontwikkeling van de vier thuislanden, die de 'onafhankelijk heid' van Pretoria hebben aan vaard. De nieuwe begroting is in totaal 25 procent hoger dan de overheids uitgaven van het afgelopen jaar. Dat betekent opnieuw een groot begrotingstekort van rond 8,6 mil jard rand (ongeveer evenveel gul den). Maar om het economisch her stel, dat vorig jaar voorzichtig in zette, niet af te remmen wil de re gering de belastingen niet verho gen. DEN HAAG (GPD) - Het Oostduit- se staatshoofd Erich Honecker heeft op de eerste dag van zijn offi ciële bezoek aan Nederland een wederzijdse troepenvermindering van NAVO- en Warschau-Pactlan- den voorgesteld van 25 procent in 1990. Van Nederlandse zijde is hierop koel gereageerd. Tijdens zijn ontmoeting met pre mier Lubbers op het Catshuis gaf Honecker overigens niet aan op welke wijze hij de vermindering wil bereiken. Nederlandse woord voerders hebben er inmiddels op gewezen dat een troepenverminde ring in percentages niet zinvol is, omdat het overwicht aan conven tionele wapens van het oostblok daarmee niet wordt weggewerkt. Wel is Nederland bereid over troe penvermindering te praten als hele legeronderdelen tegen elkaar wor den weggestreept. Premier Lubbers pleitte van zijn kant voor een ruimhartiger visum beleid in de DDR, vooral waar het gaat om Oostduitsers die naar Ne derland willen komen. "Al is het maar voor korte vakanties zodat Oostduitsers hier hun familie kun nen bezoeken", aldus de minister president. Een woordvoerder van buiten landse zaken erkende dat het be zoek van Honecker weinig specta culair genoemd kan worden. Ook de overeenkomsten die men op de tweede dag van het staatsbezoek hoopt te ondertekenen zijn allesbe halve opzienbarend. Deze overeenkomsten hebben betrekking op het verlenen van medische hulp aan Nederlanders die in Oost-Duitsland wonen en omgekeerd. Er staat ook een ak koord op stapel om tot industriële samenwerking te komen. WASHINGTON (UPI) - Functiona rissen van de Amerikaanse inlich tingendienst hebben er bij het Wit te Huis voor gepleit dat bepaalde installaties in toekomstige wapen- akkoorden uitgezonderd worden van inspectie ter plaatse. Dit is gisteren gemeld door de Washington Post. Het bericht komt juist op het moment waarop de Sowjet-Unie afstapt van haar verzet tegen zulke inspecties op naleving van verdragen, die op korte termijn moeten worden toe gestaan bij verdenking van schen ding. De voorstanders van uitzonde ringen, die niet zozeer bij het Pen tagon zitten alswel bij de buiten- landse-inlichtingendienst CIA, de federale recherche FBI en de natio- nale-veiligheidsraad, menen dat de Sowjet-Unie uitzonderingen waar schijnlijk evenzeer zal toejuichen. Volgens hen zijn de Sowjet-autori teiten zeker even gevoelig voor hun inlichtingensysteem als de Amerikanen. Tegenstanders menen dat de Sowjet-Unie van uitzonderingen gebruik zou kunnen maken om schendingen te verhullen door de plaatsen waar deze gebeuren als gevoelige punten van het inlichtin gensysteem voor te stellen, aldus de Post. LEIDEN - De Bult van Swift zal maandag, tweede Pinksterdag, in het teken staan van de kampioenschappen wielrennen voor het KNWU-district Zuid-Holland 1. Een vrij opmerkelijk gebeuren, daar deze wedstrijden normaliter over een parkoers met een leng te van meer dan twee kilometer plegen te worden verreden. Om die reden ontaardde de kampioensstrijd echter vaak tot een kleur loos gebeuren, verreden op een verlaten industrieterrein. Dit bo vendien nog eens op rondjes, die buiten het meewegen van de kilometers, een weinig selectieve strijd opleverden. De meeste aandacht gaat uiteraard uit naar de race van de ama teurs. Zij strijden om drie plaatsen bij de eind juni in het Limburg se Geulle te verrijden nationale kampioenschappen. Van de stree- krenners mag veel worden verwacht van Lissenaar Marco Ver- meij, die als lid van de selectieploeg van de Centrale een opvallen de Olympia's Toer reed. De kansen van Vermeij's club- en ploeg genoten André van Reek en Erik Stroombergen moeten echter eveneens hoog worden aangeslagen. Aan Casba-Swift zijde is de hoop gevestigd op de in goede doen zijnde Jan van Straaten, maar tevens op Jan Hendrik Lagerweij, die in Olympia's ronde verdien stelijk acteerde. De amateurs worden maandag om kwart over drie voor een race over 100 kilometer weggeschoten. Daarvoor al, rij den de dames, nieuwelingen. Liefhebbers, veteranen en* junioren over de gehele dag verspreide, gescheiden wedstriiden. trekking A: 20 - 29 - 36 - 37 - 45 - 46. Reser vegetal: 16; trekking B: 4 - 17 - 31 - 33 - 37 - 44. Reserve- getal: 16; Spiel *77: 2 6 4 4 9 5 3. BETAALD VOETBAL Eredivisie Feyenoord - VW 1-1 (1-1). 11. Valckx 0-1, 14. Hofman 1-1. Scheidsrechter: Bulthuis. PSV 34 27 5 2 59 99-21 Ajax 33 25 3 5 53 91-28 Feyenoord 34 15 12 7 42 73-43 RODA JC 33 15 8 10 38 50-44 VW 34 10 17 7 37 46-45 FC Utrecht 33 14 6 13 34 61-56 ven (Bel), toeschouwers: II IJsland - Oost-Duitsland 0-6 (0-2). De stand in groep 3 is: Sowjet-Unie 5 4 1 0 9 10- 1 Oost-Duitsland 5 2 2 1 6 8-2 Frankrijk 4 12 14 2-2 IJsland 5 0 2 3 2 1-11 Noorwegen 3 0 12 1 0-5 Eerstkomende wedstrijd: 16 juni: Noorwe- De stand in groep z Wales Finland 5 0 14 1 1-10 Komende wedstrijden: 9 september: Fin land - Tsjechoslowakije en Wales - Dene- Zweden-Italië 1-0 De stand in groep twee is nu: Zweden 5 4 1 0 9 10- 1 Italië 5 4 0 1 8 11- 3 Zwitserland 4 1 1 2 3 7-7 Portugal 4 0 3 1 3 4-5 Malta 6 0 15 1 3-19 De eerstvolgende wedstrijden zijn: 17 juni: Zwitserland - Zweden, 23 september: Zwe den - Portugal, 17 oktober: Zwitserland - Italië. KNVB-AMATEURS DWV - Rheden 2-0 (2-0). 5. Post 1-0, 22. Post 2-0. Scheidsrechter Lammers, toeschou wers. 1000. De stand is: Geldrop Ronde van Italië, een rit over 197 kilome ter van Osimo naar Bellaria. is: Guido Bontempi (Ita) de 197 kilometer in (0.15 bonificatie), 3. Paolo Rosola (Ita) (0.10 bet (Fra), 10. Johan van der Velde. 96. Mar tin Schalkers. Het algemeen klassement is: 1. Roche 56.09.25, 2. Roberto Visentini (Ita) op 25 se conden, 3. Breukink (Ned) op 1.35, 4. Ro berto Pagnin (Ita) op 1.43, 5. Millar op 2.18, 6. Toni Rominger (Zwi) op 2.21, 7. Flavio Giupponi (Ita) z.t., 8. Anderson op 2.37, 9. Davide Cassani (Ita) op 2.52,10. Winnen op 2.58, 11. Emanuele Bombini (Ita) op 3.04, 12. Jean-Claude Bagot (Fra) op 3.07,13. Ste ve Bauer (Can) op 3.41, 14. Argentin op 4.07, 15. Marino Lejarreta (Spa) op 4.09. ren Lilholt (Den), 65 km in 1 uur 28 minu ten en 45 seconden (met bonificatie 1.28.35), 2. Jörg Muller (Zwi) 1.28.47 (met bonificatie 1.28.42), 3. Jef Lieckens (Bel) Polen - Nederland 91-84, Italië - West- Duitsland 84-78. De stand is: Israël 1-2, Polen 1-2, Italië 1-2, West-Duitsland 1-0, Nederland 1-0, Tsje choslowakije 1-0. Groep A: Griekenland - Roemenië 109-77, Spanje - Frankrijk 111-70, Sowjet-Unie - Joegoslavië 100-93. De stand is: Spanje 1-2, Griekenland 1-2. Sowjet-Unie 1-2, Frankrijk 1-0, Roemenië 1-0, Joegoslavië 1-0. (Vst.) 6-3, 6-3, 7-5. Mats Wilander (Zwe)-Yannick Noah (Fra) 6-4, 6-3, 6-2. Indeling halve finales: Lendl-Mecir, Bec- Districtskampioenschappen Hillegom Meisjes tot en met 10: Marielle Patiwael 6-2; 6-( Jongens tot en met 10: Jasper van Ingen - Arjan Wille 6-1; 6-1 Bastiaan Tromp - Ly- kwan 6-0; 6-0. Ralph van der Velde - Vin cent van Renesse van Duyvenbode 6-0; 6-0. Rogier van Renesse van Duyvenbode - Ro nald van den Bosch 6-0,6-0. Matin Verkerk - Martijn van der Berg 6-3. 5-7; 5-1, keren - Rani de Vries 6-2; 6-1 Mai Feeleus - Arlene Oh 6-7; 7-5; 6-3. Jongens tot en met 11: Joost Weerhein - Maurice Wellner 6-1; 6-2. Jochum van Doorn - Remko Bakker 6-0; 6-4. Matthijs Petra Wille 6-1; 6-3. Cindy Berkhout - Hl 6-4; 6-1. Armando Paoloni Duyn - Ronald Klein 6-4; 6-4. Vinei Goedegebuure - Roy Froma 6-0; 6-3 Jongens tot en met 16: Jan Pieter Hartwijk 5-1; - 4.1 Paauw 6-2; 7-5. Groenendijk twee jaar bij Roda JC LEIDEN - Alfons Groenendijk stapt definitief over naar RODA JC. Nadat de middenvelder zelf al tot een akkoord was gekomen met de subtopper uit de eredivisie, wer den de afgelopen week ook de clubbesturen van FC Den Haag en RODA JC het eens. Groenendijk tekende een twee-jarig contract. Marco van Alphen en Ron de Roode verlengden hun overeen komst bij de bekerfinalist met twee jaar. Vanderlijde al zeker van brons TURIJN (ANP) - Arnold Vanderlij de brengt van grote internationale bokskampioenschappen altijd een medaille mee. De lange Limburgse zwaargewicht is daar ook gisteren bij de 27e Europese titelstrijd in Turijn niet vanaf geweken. In de kwartfinale, die hij, door een vrijlo- ting in de eerste ronde, meteen had bereikt, verzekerde Vanderlijde zich door een overwinning op pun ten (5-0) op de Deen Claus-Borge Nielsen van een plaats in de halve eindstrijd van vanmiddag. Het be tekent dat hij in elk geval een bron zen medaille krijgt. Regiüo Tuur vond in de avondu ren dat hij niet mocht achterblij ven bij zijn grote voorbeeld en be schermer Arnold Vanderlijde. De Rotterdammer, een pupil van trai ner Jan Schildkamp, bokste in het vedergewicht tegen de Bulgaar Ilian Iliev een van de beste partijen van het toernooi. Na drie technisch hoogstaande ronden werd Tuur uitgeroepen tot winnaar op punten (4-1) waardoor ook hij zeker is van brons. LEIDEN - Wederom vertraagde de regen het dubbeltoernooi bij ten nisvereniging De Merenwijk. Wed strijdleidster Anneke Wijnveld wordt inmiddels 'ongeduldig' van het weer. Dit niet alleen omdat het zo minder gezellig kijken is, maar ook omdat de planning constant verandert, en dan blijken veel deel nemers op het laatste moment plotseling verhinderd te zijn. Hierbij realiseren zij zich niet dat de organisatie rekening dient te houden met de wensen van vier spelers en vaak stellen zij zich niet erg coulant op ten opzichte van de wedstrijdleiding. "Waren ze maar wat plooibaarder", verzucht Wijn veld. Ondanks de moeilijkheden om trent de programmering, werd er op de baan toch hard gestreden. Marit Engel bijvoorbeeld sleepte twee partijen in de wacht met 7-6 in de derde set. Op dinsdag had zij Kiek Meyer aan haar zijde in het vrouwendubbel D en gisteren in het gemengddubbel D was Guy van Ieperen haar partner. Theo Poots en Rene Steenbeek, een ge plaatst in het mannendubbel D werden gewipt door Joost van Riet en Ronald van der Voort; 6-4, 6-2. Een aantal Leidse topspelers neemt deze week deel aan een A- toernooi bij TC Zuiderpark in Rot terdam. In de eerste ronde van de kwalificatie vond Heieen van den Berg haar meerdere in Sabine Ver haar en gaf Kees Heemskerk op na aan een derde set begonnen te zijn omdat hü tennisles moest gaan ge-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19