v Winkelcentrum Noord-Hofland: ii tweede leven Uitstel uitbreiding Winkelhof Warmond weet zelf ook dat vogels eieren leggen H 'Zonnegaarde' wordt nu snel verkocht Bezwaren tegen komst fietspad Buurtonderzoek naar rellen rond kraakpand 1 m GELIEVE NIET BUITEN DE PADEN TE TREDEN J EN GERUCHT TE MAKEN TUDENS HET BROEDSEIZOEN VAN 15 MAART TOT 15 JULI PAGINA 14 :il=WL*mi»J=K—g. DONDERDAG 4 JUNI 1987 VOORSCHOTEN - Het Voorscho- tense winkelcentrum in de wijk Noord-Hofland is gistermiddag feestelijk heropend. De verbou wing heeft bijna anderhalf jaar ge duurd en kostte de eigenaar, Delta Lloyd vastgoed, drie miljoen gul den. Voor die prijs heeft het cen trum, 'Hofland' genaamd, een tochtvrije doorloop gekregen met lichte, overdekte passages, gladde vloeren en afsluitbare deuren. De winkels liggen dichter bij el kaar en donkere, half vernielde hoeken zijn in Hofland niet langer te vinden. De leegstand leek giste ren nog niet helemaal te zijn weg gewerkt, maar de voorzitter van de ZOETERWOUDE - De voormalige kleuterschool 'Zonnegaarde' en het daarbij behorende terrein, gele gen in de Zoeterwoudse Zuid- buurt, zal zo spoedig mogelijk wor den verkocht. Er hebben zich al enige gegadigden gemeld, zo ver klaarde wethouder Van der Heij den gisteravond in de commissie vergadering ruimtelijke ordening. De gemeente overweegt niet om de school eigenhandig af te breken en het terrein provisorisch in te richten als speelterrein voor de jeugd. Dat zou de gemeente teveel geld kosten, aldus de wethouder. Wel zegde hij toe dat de koper van het terrein in samenspraak met de gemeente tot een opzet moet komen die past in de 'plano logische vormgeving' die de ge meente voorstaat. Zeker is al wel dat op het terrein woningbouw zal worden gepleegd. Omdat de kavels van de te bouwen huizen doorlo pen tot aan de sloot, wordt parke ren op eigen terrein mogelijk. Hier door komt er ruimte vrij voor meer parkeerplaatsen in de wijk zelf. Be woners die hun tuin ook tot aan de sloot willen doortrekken, zullen in de gelegenheid worden gesteld om de gewenste strook grond te ko pen. Een gedeelte van het terrein zal worden ingericht als speelplaats voor de jongere jeugd. Voor de wat oudere jeugd - '12 tot 40 jaar', zoals één van de buurtbewoners dat uit drukte - zal een trapveldje worden aangelegd. ZOETERWOUDE - De aanleg van een nieuw fietspad ondervindt in de gemeente Zoeterwoude meestal alle medewerking. Toch leverde de aanvraag van de ruilverkavelings commissie om tussen de Dr. Kort- mannstraat en de Westeindseweg een fietspad te mogen aanleggen, enige discussie op in de commissie ruimtelijke ordening. Raadslid Van der Salm (CDA) vond het be zwaarlijk dat het fietspad wordt aangelegd in een landschappelijk waardevol gebied. Bovendien had hij vernomen dat vrijwel alle bewoners van de We steindseweg bezwaar hebben te gen het fietspad. Zij vinden het fietsen op hun weg levensgevaar lijk, vooral in het weekeinde. Ook waren deze bewoners er niet over te spreken dat zij niet betrokken waren geweest bij dit plan. Ten slotte noemde de heer Van der Salm de financiële gevolgen voor de gemeente nogal onduidelijk. Behalve een aandeel in de aanleg van het fietspad, zo'n 30.000,- zal de gemeente later ook het onder houd moeten betalen. Raadslid Ringersma (PZ) meen de dat dit fietspad een aanwinst is voor het recreatieve fietsen vanuit het dorp naar Stompwijk door een mooi landschap. Hij vond echter ook dat de bewoners, die zich ze ven jaar geleden over dit onder werp hadden kunnen uitspreken, de kans moeten krijgen om ook nu hun stem te laten horen. De com missie besloot de beslissing over de aanleg uit te stellen tot de raads vergadering. Men hoopt dan alle fi nanciële gegevens, alsmede het re sultaat van te houden verkeerstel lingen voor ogen te hebben. AANRIJDING - Een 18-jarige bromfietser uit Roelofarendsveen is gisteren gewond geraakt toen hij tegen een auto opreed. De man reed op de linker rijbaan van de Burgemeester Bakhuizenlaan in Leimuiden toen een auto uit tegen overgestelde richting rechtsaf sloeg. winkeliersvereniging, R. Achter kamp, verzekerde dat er een kaas handel bij komt en een drogist bij na een huurcontract heeft gete kend. De komst van een hakken- boer is in een vergevorderd sta dium, terwijl ook een verkoper van huishoudelijk textiel serieuze inte resse heeft. In hun toespraken toonden wet houder L. Marselis, de directeur van Delta Lloyd vastgoed en de voorzitter van de winkeliersvereni ging zich zeer tevreden over het centrum nieuwe stijl. Volgens de wethouder kunnen de winkeliers door een "goede prijsstelling en een creatieve aanpak" de bewo ners van de bijna volgroeide wijk aan zich binden. Dat zou ook uit het rapport blijken van het Cen traal Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf. Volgens woordvoerders van Del ta Lloyd voldoet het centrum "aan de eisen van de consument" en hoeft Hofland niet te vrezen voor andere wijkcentra in de buurt, zo als het Leidse Stevensbloem en Leiden zuid-west. Ze hielden er zelfs rekening mee dat mensen uit andere delen van de gemeente hun dagelijkse boodschappen gaan doen in het noordelijke winkelcen trum, dat plaats biedt van een Eu- rospar, een doe-het-zelfwinkel, een groenteboer, een kapper, een ma kelaar, een bloemist, een bakker en een (snack)bar. Zo voeren zij aan dat de parkeer gelegenheid bij Hofland beter is dan in het dorp: automobilisten kunnen tot vlak voor de noordelij ke ingang rijden. Daar waar eens een wat verloren vleugel van het centrum was en een bultig plein, is nu, mede dankzij de gemeente, een strak plein met extra parkeerplaat sen en een toegangsweg naar de Admiraal de Ruytersingel. Vandalisme In de oude situatie oogde het centrum niet alleen onplezierig, maar was het ook moeilijk te ont dekken en te bereiken. Er was vrij veel vandalisme, terwijl het win kelbestand snel wisselde: in tien jaar tijd versleet het winkelcen trum vier verschillende super markten. "Het stond ten dode op- LEIDERDORP - De gemeente Leiden, het Oegstgeester winkelcentrum Lange Voort en het Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond hebben met succes geprotes teerd tegen de op handen zijnde uitbreiding van het Lei derdorps winkelcentrum Winkelhof. Hun bezwaren zijn gegrond verklaard door de Leiderdorpse commissie be roep- en bezwaarschriften. Het kersverse bruidspaar Karremans mocht gisteren het verbouwde winkelcentrum Noord-Hofland helpen openen. Het kreeg als dank onder meer een torenhoge bruidstaart. (foto d. Kroesei geschreven", keek een woordvoer der van Delta Lloyd gisteren terug. Zijn maatschappij móest ge woon investeren om de continuï teit van het centrum niet in gevaar te laten komen en de leegstand te bestrijden. Volgens de woordvoer der is het niet zo dat Delta Lloyd op een snelle winst mikt: de winke liers zijn over het algemeen niet meer gaan betalen. Huurprijzen zijn in sommige gevallen zelfs om laag gegaan. Ook over de extra kosten tijdens de verbouwing bleken goede af spraken mogelijk, zij het na harde onderhandelingen en bijzondere incidenten. Zo werd op 29 april 1985 op het laatste moment de feestelijke opening afgelast omdat de twee partijen het niet eens kon den worden over service-, verhuis-, verwarmings- en verplaatsingskos ten. Na tussenkomst van de toenma lige wethouder J. van Leeuwen le ken de partijen op een compromis af te stevenen, maar begin oktober stopten de winkeliers met onder handelen: de horeca-man van het centrum liep verplaatsingskosten mis en de winkeliers stelden zich vervolgens solidair op. Ook von den ze dat Delta Lloyd bedrijfs schade tijdens de verbouwing on voldoende vergoedde. Nadat da partijen in december 1985 een akkoord bereikten zei geen winkelier echter nog een kwaad woord. En bij de opening sprak hun voorzitter de historische woorden: "Allés is vergeven en ver geten". VOORSCHOTEN - De Voorschotense politie is gisteren een buurtonder zoek begonnen naar de rellen rond het kraakpand op de hoek van de Veurseweg/Papelaan. Ze wil het onderzoek voor het weekeinde afronden en het Openbaar Ministerie verzoeken de zaak spoedig af te handelen. De vrijdagavond en -nacht gepleegde misdrijven zijn te ernstig om op een justitiële wachtlijst te komen, vindt het Voorschotense koros. Er was niet alleen sprake van vernieling, maar ook van openlijke ge weldpleging en een grove inbreuk op het woonrecht"Krakers hadden gevaar kunnen lopen", zegt een woordvoerder van de politie. Bovendien hebben agenten opgevangen dat enkele vernielers 's middags hun actie al hadden voorbereid in een plaatselijk café. De woordvoerder vermoedt dat zij sensatie zochten en het oneerlijk vonden dat zij jaren op een huis moeten wachten, terwijl anderen zomaar een heel herenhuis pakken. Deze jongens begrepen de woede van hun makkers, maar konden niet op een misdrijf worden betrapt. De agenten kennen de échte herrie schoppers daarentegen niet bij naam, vandaar de roep om getuigen. Aan vankelijk hoopte het korps dat krakers en omwonenden zelf met aanwij zingen zouden komen, maar het bleef stil na de rellen. Zo deed eigenaar Hoogvliet geen aangifte van de vernieling van zijn pand. "Dat ligt ook niet in onze lijn", zegt L.J. Hoogvliet. "Eerst gaan er mensen in ons pand zitten die zeggen dat ze het willen huren en vervolgens veroorzaken ze iets wat we helemaal niet willen. Dit is nog zotter dan het eerste. Dat gaat werkelijk alle perken te buiten. Niemand wordt hier wijzer van". Deze commissie oordeelt dat het de gemeente Leiderdorp niet is ge lukt om te bewijzen dat met de beoogde uitbreiding van 3.000 vier kante meter haast is geboden. De gemeente Leiderdorp wil alle me dewerking aan de uitbreiding ver lenen. Zou het volgens de ambtelij ke procedures jaren kunnen duren voordat Winkelhof toestemming zou krijgen, de gemeente wilde er voor zorgen dat de benodigde ver gunningen in een versneld tempo zouden worden afgegeven. Motief daarvoor is het onlangs uitge brachte CIMK-rapport, waarin staat dat het Leiderdorps winkel centrum een 'trekker' ontbeert. De komst van bijvoorbeeld een Hema of een V&D is voor de toekomst van Winkelhof van het grootste be lang, aldus het CIMK (Centraal In stituut voor het Midden- en Klein bedrijf) en de gemeente Leider dorp stelt zich pal achter die me ning. Het bestuur van het Oegstgees ter winkelcentrum Lange Voort, de gemeente Leiden en het KNOV daarentegen vinden uitbreiding van het nu zeven jaar oude Winkel hof absoluut niet nodig. Zo stelt men in Oegstgeest "dat iedereen wel een Hema wil" en Leiden vreest dat, als Winkelhof straks groter is, er (te)veel Leiderdorpers in eigen dorp blijven in plaats van hun grotere inkopen in de stad Lei den te doen. Geen haast De commissie beroep- en be zwaarschriften heeft bij het bepa len van een uitspraak gekeken of er inderdaad haast is geboden met de uitbreiding. Volgens haar is dat niet het geval. Ze kan het althans niet uit het CIMK-rapport lezen. "Naar de mening van de commis sie mag uit het rapport niet de con clusie worden getrokken dat er sprake is van een aantoonbare ach terstand dan wel dat Winkelhof in zijn huidige omvang niet levens vatbaar is", aldus de uitspraak. Bovendien heeft de commissie ontdekt dat in het CIMK-onder- zoek de huidige toonzaal in Win kelhof ten onrechte buiten be schouwing is gelaten. Ook het in Leiderdorp' gevestigde Meubel plein is niet in het cijfermateriaal meegenomen. De gemeente Lei derdorp ontkent het, maar volgens de commissie beroep- en bezwaar schriften heeft dat Meubelplein wel degelijk aantrekkingskracht op de bevolking van Leiderdorp. Al met al kan ze alleen maar tot de conclusie komen dat burgemeester en wethouders van Leiderdorp er niet in geslaagd zijn om zowel de noodzaak tot uitbreiding als de noodzaak tot spoed aan te tonen. De commissie adviseert burge meester en wethouders om het CIMK-rapport op die punten aan te passen. Ze meldt daar meteen bij dat er nu waarschijnlijk geen ont heffing ('verklaring van geen be zwaar') voor de uitbreiding kan worden verkregen en de bezwaren dus gegrond moeten worden ver klaard. verrast te zijn door de uitspraak. "Wat de noodzaak tot die urgentie betreft kon ik me tijdens de behan deling van de bezwaarschriften niet erg staande houden", erkent, hij- Maar wat nu? Volgens Den Boeft eerst het maken van een "pas op de plaats". Daarna wil hij Winkelhof zelf eens "duchtig aan de tand gaan voelen" opdat de gemeente Leider dorp in de toekomst eventueel een "veel sterker standpunt kan ont wikkelen om die noodzaak tot uit breiding aan te tonen". Officieel kunnen burgemeester en wethouders de uitspraak van de commissie beroep- en bezwaar schriften negeren, want zo'n uit spraak is niets meer dan een ad vies. Zo ver zal het volgens Den Boeft wel niet komen ("op het eer ste gezicht zou ik dat niet zo ver standig vinden. Er moet wat Win kelhof betreft eerst duidelijkheid komen"). Duidelijk is al wel dat de gemeente de 'strijd' niet opgeeft. Onlangs heeft de commissie be roep- en bezwaarschriften het voorbereidingsbesluit wel accepta bel geacht en dat is volgens Den Boeft een "bodem om op te werken". En: "We willen zo dol graag afkomen van die kale vlakte daar aan de Heinsiuslaan". WARMOND - Omwille van de instandhouding van de goede 'verhoudingen, zo stellen B en W van Warmond, zal het dagelijks bestuur van het dorp er over de Boezemkadekwestie tot van avond er het zwijgen toe doen. De trieste affaire, want zo mag de ernstige verstoring van het broedseizoen op de kade van de van weidevogels vergeven Zwanburgerpolder gerust wor den genoemd, krijgt hedenavond een vervolg in de raadsvergade ring. Daar zal de beantwoording door B en W van vragen van het raadslid Bram Schavemaker (Progressief Warmond) centraal staan. Bovendien willen B en W een brief aan Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland schrijven. door Wim Koevoet Het betreft een gemeentelijke reactie op de ongekend felle aan val die Gedeputeerde Van Heemst (PvdA. recreatie) op Warmond heeft gedaan. "Als ik weidevogel was, zou ik nooit in Warmond neerstrijken", flapte hij eruit. De provinciebestuurder beschuldigt B en W ervan wil lens en wetens vogels van hun nesten te hebben verdreven door de aannemer midden in het broedseizoen de polder in te stu ren. Bovendien zou een onbe kend aantal nesten zijn verplet terd door het grote materieel en de dragline waarmee de aanne mer acte de presence gaf op de kade. De tekst van de brief waar mee B en W op deze aanklacht willen reageren, behoeft goed keuring van de gemeenteraad al vorens het schrijven op de post kan. B en W willen de verdere strfjd klaarblijkelijk met geslo ten gelederen aangaan. Vragen.van pers en andere bui tenlui worden voorlopig niet beantwoord. "In Warmond be staat een grote behoefte om deze zaak voorlopig te laten bezin ken", legt de eerste ambtenaar, C. Zoetemelk, woordvoerder na mens B en W, in omzichtige be woordingen uit. Een begrijpelij ke zet van B en W in dit tot nog toe zeer venijnige spel tussen provincie, B en W en de weer eens verbazingwekkend mat rea gerende gemeenteraad, de PW- fractie even buiten beschouwing gelaten. Bram Schavemaker moet dus ook nog op antwoord wachten. Het raadslid vraagt onder meer hoe het kan dat in de provinciale beschikking tot verlening van de subsidie voor de recreatieve voorzieningen op de Boezemka de, de voorwaarde is weggeval len dat met de werken niet in het broedseizoen mocht worden be gonnen. Die voorwaarde zou in het vooroverleg tot in den treure zijn doorgesproken. Voor het antwoord op die vraag moet Schavemaker vermoedelijk op het provinciehuis zijn. Het is ei genlijk ook niet de interessantste vraag. Voor het duchtig aan de tand voelen van B en W - en dat is hard nodig want het wemelt van de vraagtekens - moet flink van leer worden getrokken; moeten er meer directe vragen worden gesteld. Afhankelijk van de ant woorden op die vragen, moeten er ook politieke consequenties worden getrokken. En juist daar om is het jammer dat alleen Schavemaker de knuppel in het hoenderhok heeft gegooid. De meest verantwoordelijke wet houder, mevrouw Dalhuisen (openbare werken), is namelijk van dezelfde politieke club als het raadslid. Van Schavemaker kan eenvoudigweg niet worden verwacht dat hij het college van B en W in het algemeen en zijn eigen wethouder in het bijzon der, al te hard zal aanpakken. Het CDA blijft stilletjes in zijn hoekje zitten. De fractie koestert zich in de veilige wetenschap dat haar wethouder (financiën) het minst met deze zaak heeft uit te staan. Veel aanvallen krijgen de christen-democraten dus niet te verduren. En zelf de zaak op de politieke spits drijven is vanwe ge de verhoudingen binnen het college uit den boze. Kleinigheden Een mooie klus was dit dus ge weest voor de WD. Maar sinds die fractie het collegeprogramma meende te moeten ondertekenen is zij lang niet meer wat zij is ge- De gemeente Warmond heeft absoluut de provincie niet nodig om te weten dat het van medio maart tot medio juli broedseizoen is. Zelf heeft de gemeente immers deze borden in het stiltegebied van Kouden- hoorn geplaatst. (foto Wim Dijkman) weest. Oppositie is in het dorp een vies woord geworden. Het is op deze plaats wel eens meer be toogd: in Warmond pakken de raadsleden elkaar op kleinighe den aan, dat is immers zonder ri sico. Voor het overige is het 'ou we jongens krentenbrood'. En in die sfeer past het niet om de vraag te stellen of burgemeester mevrouw Hendrickx-Vlaar en wethouder mevrouw Dalhuisen er wel verstandig aan hebben ge daan te ruilen van portefeuille. Zoals bekend 'deed' de burge meester vroeger ruimtelijke or dening én openbare werken. Twee logisch op elkaar aanslui tende bestuurstaken. Sinds de lopende bestuursperiode heeft Dalhuisen openbare werken on der haar hoede. Zij leverde on derwijs en welzijn bij de eerste burger in. En juist in deze geruil de portefeuilles gaat de laatste tijd van alles mis. Zo moest de gemeente officieel nog geld be schikbaar stellen voor de ver bouw van de Oostergeest-school terwijl het schoolbestuur al slui tende afspraken met een aanne mer had gemaakt. Men denke, ook aan de overhaaste procedure rondom het vrijgekomen korf- balveld dat zonder inspraak naar de tennissers ging, aan de perike len rondom het Oude Raadhuis en dan nu weer de eieren en de vogels. Anderzijds geldt voor de ge meenteraad in zijn totaliteit dat hij ook zelf niet vrij-uit gaat. Als hoogste bestuursorgaan van de gemeente zal de raad toch zeker inzage hebben gehad in die stuk ken die erop wezen dat B en W voornemens waren een aanne mer in april de polder in te stu ren. Met andere woorden: de raad heeft verzuimd al het vogel leed te voorkomen. Uit Schavemakers verdere vra gen wordt duidelijk dat hij drom mels goed in de gaten heeft waar de rotte plek in het B en W zit. Het dagelijks bestuur van de gemeente heeft tot nog toe de provincie als bliksemaflei der gebruikt. Hoe konden die domkoppen in Den Haag dat van dat broedseizoen nu vergeten in de subsidiebeschikking te zet ten, spelen B en W de onschuld zelve. Maar B en W hebben toch de provincie niet nodig om te we ten dat vogels eieren leggen en die zelfs bebroeden? Schavema ker vraagt dan ook: "Hoe kan het dat Warmond er zelf niet aan heeft gedacht?". Inderdaad, hoe kunnen B en W zo stom zijn ge weest. Een college nota bene waarvan de wethouder openbare werken/volkshuisvesting de Klinkerbergerpolder liever niet bebouwt "omdat de vogeltjes er al wonen", dat in zijn eigen stilte- gebied van het recreatie-eiland Koudenhoorn bordjes laat neer zetten waarin bezoekers tot kalmte worden gemaand vanwe ge het broedseizoen en een colle ge dat niet wil dat de Hemmeer- polder onder water wordt gezet omdat anders een belangrijk vo- gelgebied verloren zou gaan. "De schuldvraag is de ham vraag", stelt Warmonder Cees van der Zalm, het voormalig PW- raadslid dat al weer vele jaren Statenlid is namens de PvdA. Van der Zalm deed op provin ciaal niveau wat Schavemaker op gemeentelijk niveau heeft ge daan: aan de bel trekken. Haarkloverij "Schuld moet bewezen wor den, maar ik denk dat je in dit geval niet aan die juridische haarkloverij moet beginnen. Wat hebben de vogels daaraan? Van de provincie is het een tekortko ming geweest dat ze niet expli ciet in de subsidiebeschikking heeft gesteld dat er niet in het broedseizoen mag worden be gonnen met de werkzaamheden. Maar de gemeente Warmond heeft in het ambtelijk voorover leg minstens vijf keer te horen gekregen dat het een kwetsbaar gebied betreft en had dus al lang veel beter kunnen weten. De pro vincie had niet zo traag moeten zijn met die subsidie zodat War mond al vorig najaar had kunnen beginnen. Maar met een wakkere wethouder en een wakkere bur gemeester (ruimtelijke ordening) had dit niet hoeven gebeuren. Je hoort mij dus niet zeggen dat de Zwarte Piet bij die en die per soon thuishoort. Er is op ver^ schillende fronten misge kleund". Volgens Van der Zalm had nog veel leed voorkomen kunnen worden als het advies van de vo gelwacht in Warmond, molenaar Van der Berg, was opgevolgd. Die adviseerde om, als er zo no dig in het broedseizoen moest worden begonnen, aan de dorps kant van de kade te beginnen. Daar zijn niet zo veel vogels. Hoe groot is de schade nu? "Hier op het dorp hoor ik zeggen: ach een paar nesten. Stom is dat natuur lijk. Vergeten wordt dat er dui zenden vogels zijn verjaagd. En verder zijn er nesten vernield van zeldzame vogels". Van der Zalms blik is al op de toekomst gericht. Hij vreest dat als de Boezemkade straks klaar is, toeristen vrij spel hebben in de unieke Zwanburgerpolder. De polder dient verder te Worden afgeschermd. De aannemer die er nu aan het werk is krijgt een bedrag dat drie ton lager ligt dan de gemeente voor ogen had, weet Van der Zalm. De gemeente moet met dat geld maar over de brug komen. De provincie zal dan helpen. "Achteraf gezien, hè, hadden ze nooit aan die kade moeten beginnen. De Zwanbur gerpolder had voor de boeren, de plantjes en de vogeltjes moeten blijven. Met Koudenhoorn en straks de Put van Menten en de Strengen en Tengnagel vind ik het wat de recreatievoorzienin gen betreft wel zat. Maar ja, achteraf weet je alles". INVULLEN IN BLOKLETTERS (PER KOMMA) TUSSEN DE WOORDEN Sleuteltjes voor de rubrieken. Woonruimte gevraagd, Woningruil. Kennismaking en Diverse Clubs dienen kontant betaald Ie worden BETALINGSWIJZE vak|es naar keuze aankruisen Ik betaal kontant Ik stuur u een giro-, bank- ol Eurocheque, samen met de tekst voor mi|n advertentM D U stuurt mi| per accept-girokaart een rekening Ik wil deze advertentie onder nummer plaatsen Om dit door u aan te laten geven m de tekst en voor het opsturen van de reacties betaal ik f 6.40 extra per plaatsing NAAM ADRES WNPL POSTC HANDTEKENING Per post? Dan deze bon in een enveloppe zónder postzegel opsturen naar: PLAATSINGSDATUM; in de rubriek; Antwoordnummer-10050 2300 VB Lelden breedte 1 kolom 4chi) Q 2 kolom 8crn) S3 SP II S J 5 f r i- cro

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14