ABONNEES LOPEN EEN STAP VÓÓR! Mazda 929 3.0i GLX: een goed alternatief AUTO HOME Leiderdorp B.V. Peugeot 405: in zevenvoud AUTO LEITHON Nieuwe Sapporo van Mitsubishi (T AUTO Uw oil. Mazda-dealer voor Leiden, Leiderdorp e.o. Weversbaan 27 Leiderdorp tel. 071-899349. BON; wM milium m DONDERDAG 4 JUNI 1987 RIJ-IMPRESSIE De nieuwe Mazda 929 3.0i GLX: een tikkeltje braaf van lijn. Want niet alleen centrale ver grendeling, elektrisch bedienbare ramen rondom en een elektronisch geregelde, van de snelheid afhan kelijke stuurbekrachting behoren tot het standaardpakket, maar ook een anti-blokkeersysteem op de vier wielen. En de 190 pk sterke driecilinder injectiemotor jaagt de toch altijd nog 1460 kg wegende wagen in niet meer dan 8,6 secon den uit stilstand naar 100 km/uur, terwijl de topsnelheid ruim boven de 200 km/uur ligt. Om precies te zijn op 220 km/uur. Vlaggeschip Al is deze 929 3.0i V6 GLX niet de duurste Mazda (de RX-7 gaat er in prijs stevig bovenuit), het is wel het trotse vlaggeschip van de Maz- da-vloot. In de tijd, dat ik de wagen ter beschikking had, heb ik wat van die trots leren begrijpen. De motor doet uitzonderlijk fel, stil en soepel zijn werk. Het is jammer, dat boven de 140 km/uur het wind geruis zo duchtig gaat meespre ken, anders zou de waardering voor die prachtige zescilinder nog groter zijn geweest. Mazda heeft doelbewust het ou de en vertrouwde concept gehand haafd: motor in de lengterichting voorin en aandrijving op de achter wielen. Zoals te verwachten was vielen prompt een groot aantal voorvechters van voorwielaandrij ving over het Japanse merk heen. 'Niet innovatief .'Weinig vooruit strevend'. 'Echt achterhaald' en meer van dergelijke opmerking werden gemaakt. Immers, voorwielaandrijving vormt de huidige trend. Steeds meer merken gaan ertoe over, maar een aantal andere - en zeker niet de beroerdste - houdt hard nekkig vast het oude concept. En dat tot vreugde van vele doorge winterde automobilisten, die ei genlijk niets boven die achterwiel- aandrijving vinden gaan. Veel neu traler in de bochten. Het is dus Ten slotte het verbruik. Op met constante, niet al te hoge snelhe den gereden langere afstanden gaat het nog wel, maar in het stads verkeer gaat het hard met de benzi ne. Alles bij elkaar een verbruik van om en nabij de 1 op 8. Ik kan dus moeilijk zeggen dat deze dikke zescilinder van Mazda een zuinige auto is. Maar een fijne is hij wel. En dat zou de concurrentie wel eens kunnen gaan merken. Technische gegevens Mazda 929 3.0i V6 GLX. Zescilinder injectiemotor van 2954 cc. Vermogen 190 pk. Compressie 10.0:1. Koppel 255 Nm/4200 t.m. Onaf hankelijke wielophanging rondom. Tandheugelbesturing met elektro nisch geregelde, snelheidsafhankelijke bekrachtiging. Draaicirkel 10,8 meter. Anti-blokkeersysteem. Brandstoftank 75 liter. Lengte 4885 mm. Gewicht 1460 kg. Aanhanger geremd 1500 kg. Accele ratie 0-100 km/uur in 8,6 sec. Topsnel heid 220 km/uur. Prijs 57.500,-. Peugeot is met de 205 en de 309 verrassend snel van veel verlies naar wezenlijke winst gestegen. Nu heeft de Franse fabriek een uitgebreide 405-serie (als vervan ger van de 305) uitgebracht, waar mee de voordelige positie van dit moment in de naaste toekomst moet worden versterkt. Te zijner tijd zal daar dan nog een groter model - in plaats van de 505 - op volgen om het programma te completeren. De nieuwe 405 neemt in het hart van dat programma een belangri.i- Mitsubishi komt in de loop van het jaar met een nieuwe Sapporo, de sportieve versie van de huidige Ga lant. Volgens import Hart Nibbng en Greeve gaat het om een zeer com fortabele sedan, standaard onder meer voorzien van een anti-blok keersysteem op de remmen en een elektrisch bedienbaar schuifdak. Deze Mitsubishi zal in september zijn Europese premiere beleven op de autotentoonstelling in Frank furt en waarschijnlijk dezelfde maand ook leverbaar worden in ons land. (fotopr) Samengesteld door Koos Post ke plaats in. Aantrekkelijk om te zien, modern van conceptie, ruim van binnen en keurig afgewerkt. Met een royale keus aan motoren. De 4.40 meter lange auto wordt meteen in zeven verschillende uit voeringen gepresenteerd met een gewicht variërend van 970 tot 1100 kg. Vier personen kunnen er een gemakkelijke zetel in vinden. Zelfs als de voorin zittenden de stoelen flink achteruit zetten, hebben de passagiers achterin nog voldoende beenruimte. De voorwielaandrijver heeft de motor dwars voorin. Het program ma biedt keus uit motoren van 1360 cc-65 pk tot en met een 1905 cc krachtbron, die mede dank zij vier kleppen per cilinder een ver mogen van 160 paardekrachten op de wielen kan brengen. Met de lichtst gemotoriseerde versie kan in ruim 16 seconden uit stilstand naar 100 km/uur worden geaccellereerd en een topsnelheid van 160 km/uur worden gehaald. Bij de allersnelste versie (de MI 16) kan men in 8,6 seconden op 100 km/uur zitten en staat de naald van de snelheidsmeter pas bij 220 stil. De 1,6 en 1,9 liter motoren kun nen met katalysator worden gele verd. Of er te zijner tijd ook diesel- versies van de Peugeot 405 zullen volgen staat niet in de documenta tie, maar het lijkt mij wel waar schijnlijk. Afhankelijk van het type heeft de strak gelijnde wagen een weer standscoëfficiënt van Cw 0.29 - 0.31, gemeten op de bij het type be horende banden. De 405 is uitge rust met rondom onafhankelijke wielophanging. Alle versies zijn uitgerust met een in hoogte ver stelbare stuurkolom. Tweederde van de carrosserie bestaat uit elektrisch verzinkt of gegalvaniseerd plaatstaal. Tussen grondlak en bovenlak is een be schermlaag van pvc aangebracht, zodat roest weinig kans krijgt. Nooit tevoren heeft Peugeot de produktie van een model zo snel opgevoerd als bij deze 405. Na drie maanden moet die al duizend stuks per dag (1100 tegen het einde van dit jaar) bedragen, gelijktijdig in de Franse fabriek te Sochaux als in de Britse fabriek te Ryton. En als de bestellingen de verwachtin gen overtreffen kan die produktie nog verder worden opgevoerd. Binnen vier maanden wil Peu geot de 405 overal in Europa heb ben geïntroduceerd, een half jaar later moet de verkoop wereldwijd zyn. Over de prijs wil de importeur nu nog niets loslaten. De aandacht, die een testauto trekt, vormt uiteraard een weinig wetenschappelijke basis om de ori ginaliteit van het model mee te pei len, maar in de praktijk blijkt het toch een vrij goede graadmeter. En op die schaal van attentie scoorde de nieuwe Mazda 929 beslist niet hoog. Slechts weinigen gunden hem nog eens een extra blik. Nu verwondert mij dat niet zo zeer. De Mazda-constructeurs heb ben hem een wel erg klassiek koetswerk meegegeven. Weliswaar vloeiend van lijn en verantwoord van stijl, maar een tikkeltje braaf. Alles bij elkaar een weinig opval lende limousine. Maar misschien willen velen dat eigenlijk wel. In elk geval heeft hij van binnen veel ruimte, redelijke tot royale luxe, keurige afwerking en vrij complete uitrusting te bieden. Drie versies Nu hangt de mate van uitrusting natuurlijk af van de versie die men kiest. Mazda biedt drie mogelijkhe den. De 929 met de 2.2 liter motor met carburateur is met zijn prijs van 40 mille natuurlijk wat minder overvloedig bedeeld dan de versie met de 2.2 liter injectiemotor (van af bijna 44 mille) en helemaal in vergelijking met de uiterst luxueu ze zescilinder met een ingespoten 3 liter motor. Het zou mij eigenlijk niet verras sen als die dikke zescilinder de be langrijkste van het trio zou wor den. De versies met de 2.2 liter draaien gewoon mee tussen de vele concurrenten in de wat hogere middenklasse, maar bij die zwaar gemotoriseerde GLX kan men spreken van een relatief redelijk goedkope auto in de hogere klasse. Want met een prijs van 57,5 mille steekt deze limousine met veel lu xe en comfort heel gunstig af bij de concurrentie. Zeker als men de uit rusting en de prestaties daarbij in ogenschouw neemt. Oude Citroëns op weg Een veertigtal historische Citroens (uit de jaren 1919 tot en met 1934), waarbij exemplaren zijn die niet harder dan 30 km per uur kunnen rijden, vertrekt 6 juni van het Sta dionplein in Amsterdam voor een tocht naar Parijs en terug. Ze wor den op 12 juni weer terug bij Ci- troën Nederland verwacht. De wagens rijden in groepjes van vier, opdat de inzittenden elkaar onderweg zo nodig hulp kunnen verlenen. weer zover, de discussie laait weer op en zal nog lang voortduren. Mazda heeft met deze 929 dat vuur tje weer danig aangewakkerd. Verbruik De afhankelijk van de snelheid elektronisch gedoseerde stuurbe krachtiging werkt perfect, vooral bij lagere snelheden. Bij het ma noeuvreren is het systeem zonder meer een genot. Maar bij hogere snelheden vind ik de besturing toch wat te ongevoelig. En net als bij de eerste kennismaking bleek mij tijdens de testperiode opnieuw dat deze 929 niet helemaal vrij is van windgevoeligheid. JA, DIE STAP WIL IK OOK WEL WAGEN I De eerste 2 weken ontvang ik deze krant GRATIS! Pas daarna betaal ik. 1 Per maand t 23.25* Per kwartaal f 68.95 Per halfjaar f 137,90 Per jaar f 262,40 I (aankruisen wat van toepassing is) l I I I automatische betaling) I Adres 1 Postcode i Antwoordnummer 10050. 2300 VB U HAD T KUNNEN LEZEN IN DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND TALBOT Peugeot-dealer voor Leiden e.o. Oegstgeesterweg/Maredijk 175, t/o hel nieuwe postkantoor. Tel. 071-212911 Leden van Ons Doel, laat "het slot" niet het einde betekenen. Kom vanavond naar de ledenvergadering om de schorsing van het Dagelijks Bestuur ongedaan te maken en hiermee Uw privacy te waarborgen. Dienstencentrum Lorentzkade 61 Lelden. Algemene vergadering van de Rabobank Leiden en Oegstgeest De op 2 juni j.l. in deze krant aangekondig de ledenvergadering op 16 juni 1987, kan door bijzondere omstandigheden geen doorgang vinden. Wij kunnen u thans berichten, dat deze ver gadering gehouden zal worden op dinsdag 29 september a.s. in Holiday Inn te Leiden. De officiële aankondiging zal fz t. in deze krant worden Rabobank Q iCZ» Bij Classic Home Benthuizen herken je klasse Goede klassieke meubelen zijn van alle tijden.... kties van Castle Furniture, Mol Geurts. Mulleman. Koe Classic Home Benthuizen is kompleet, dat wil zeggen dat u Graag nodigen wij u uit Benthuizen Dorpsstraat 70-74 079-311200

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11