Competitie krijgt voor veel tennissers vervolg Avanti behaalt voorj aar stitel Twee keer een vierde plaats voor Florijn UNICUM Clubs strijden na kampioenschap om promotie Titel eerste klasse-teams Vlag in top bij Dekker en Unicum Na zege op De Veluwe Wedau Regatta in Duisburg Swier en Kantebeen keren weer terug GEFELICITEERD KAMPIOENSCHAP Vierde plaats Scylla MAANDAG 1 JUNI 1987 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - De tenniscompetitie krijgt voor enkele ploegen nog KLTV moeten namelijk, na giste ren het kampioensschap te hebben behaald, op zondag 14 juni strijden om de felbegeerde promotie. Voor Casino, Voorhout en Zee en Duin is het doek gevallen en zij mogen het volgend seizoen een klasse la ger proberen. Overgangsklasse a Voor Unicum 2 kreeg de compe titie een hele nare afloop. Het be gon al met onenigheid binnen de vereniging zelf. Uncum 1, 2 en 3 konden kampioen worden en welk team kreeg nu voorrang oftewel welk team kreeg Jaqueline van Wijk? De technische commisie van Unicum besloot in ieder geval met het eerste op zeker te spelen dus werd Van Wijk aan het standaard- team uitbesteed. Astrid Bouw raakte geblesseerd dus Unicum had een tweede speelster nodig. Het derde team mocht niet worden verzwakt, zo oordeelde de techni sche commissie, en de tweede gar de moest met een dame minder de strijd aangaan. De wedstrijd tegen Deventer 1 eindigde dan ook in een 6-2 nederlaag voor de Leidenaren, maar toen was het verhaal nog niet afgelopen. De uitslag van de wedstrijd tus sen Tilburg en Racketeers zou de doorslag geven. Nadat halverwege een 4-1 en later een 5-2 stand werd doorgegeven was er nog hoop voor Unicum. De einduitslag bij Tilburg - Racketeers was 8-0 en dat bete kende het kampioenschap voor de Tilburgers. Een hele opmerkelijke zaak nadat eerder uit verschillende bronnen andere standen waren vernomen. Unicum 2 wenst zich niet neer te leggen bij deze gang van zaken en gaat een protest in dienen bij de bond in de hoop dat deze een onderzoek gaan instellen naar het verloop van de wedstrijd. Mocht het protest in het voordeel van Unicum uitvallen dan krijgt de competitie nog een vervolg. Casino Noordwijk heeft het toch niet gered. Hoewel de ploeg gedu rende het seizoen vooruitgang ver toonde werd degradatie gisteren een feit. De 8-0 nederlaag tegen Bosheim 2 betekende de genade slag voor de Noord wijkers. Overgangsklasse b In de wedstrijd tussen OLTC en Vinkeveen stonden totaal uiteenlo pende belangen op het spel. OLTC had vijf punten nodig om kam pioen te worden en Vinkeveen on dernam een laatste poging om de gradatie te ontlopen. Na de enkel spelen was het pleit in feite al be slecht. OLTC won alle enkelspelen met dezelfde cijfers: 6-2, 6-3. Het vrouwendubbelspel van Nancy Toole en Evelien Krul leverde het vijfde punt op. De vreugde daar over was bij hun mannelijke ploeg genoten zo groot dat die niet de be nodigde concentratie op konden brengen voor hun dubbelspel: 6-2, 5-7, 3-6. OLTC won ook de beide gemengddubbelspelen en door de ruime 7-1 winst slaagden de Oegst- geestenaren in hun opdracht en dat betekende gelijk degradatie voor Vinkeveen. Unicum 3 volgde het goede voor beeld van het eerste team en be haalde eveneens de kampioensti tel. Tegen Dekker 2, dat enigszins was verzwakt door het uitvallen van Carel de Bruyn, kende Uni cum geen problemen. Alle enkel spelen werden op eenvoudige wij ze in het voordeel van de Leidena ren beslist en toen was het kam pioenschap al binnen. Om het pu bliek tevreden te stellen werd ook het mannendubbel nog verspeeld, maar de overige partijen werden "eerlijk" verdeeld: 6-2. Hillegom heeft gisteren geen stap hoeven te verzetten om kam pioen te worden. Meppel 3, dat reeds gedegradeerd was, liet het to taal afweten omdat de spelers, van wege blessures in hogere teams in moesten vallen. Hillegom keerde dus met de titel óp zak naar huis terug, maar had het seizoen waar schijnlijk liever tennissend afge sloten. Jan-Willem. Lugthart sloot zijn laatste seizoen voor Leidse Hout in stijl af. Lugthart, die volgend jaar het eerste team van Zee en Duin gaat versterken, won drie wedstrij den en behoefde gisteren slechts zeven games af te staan aan Wils kracht 2. Henny Fehling en Ellen de Groot wonnen eveneens hun enkelspel, alleen Waldo Jansen in casseerde een nederlaag. Alle dub belspelen werden in het voordeel van Leidse Hout beslist en de Lei denaren bëeindigden het seizoen dus met een 7-1 zege op Wilskracht Het optimisme binnen de gelede- jen van de Merenwijk 1 bleek te recht. Ook na de 8-0 nederlaag van vorige week waren de Leidenaren zeker dat handhaving mogelijk was. Vandaag viel de beslissing in de wedstrijd tegen Roosendaal 1. Drie punten had de Merenwijk no dig om volgend jaar opnieuw in de ze klasse uit te mogen komen. Ar nold van der Capellen en Pascal Jongmans wonnen volgens ver wachting en alle ogen waren ge richt op Simone den Hollander. Vorige keer verloor Den Hollander nog van haar opponente uit Roo sendaal, maar dit keer ging het be ter. Met de steun van Herman van der Capellen, die weliswaar nog ge- blesserd was en nu als coach zijn waarde voor de Merenwijk bewees, won Den Hollander haar enkelspel met 6-3, 6-3. Dave Wijnveldt ver loor zijn enkelspel en alle overige partijen vielen in het voordeel van de Merenwijk uit: 7-1. Voor Nieuw-Vennep kwam de klap wel heel hard aan. Tegen Zut- phen 2, dat op kunstgras speelt, had Nieuw-Vennep slechts één punt nodig om kampioen te wor den. Niemand had er eigenlijk nog rekening mee gehouden dat dat niet zou lukken. In tennis kan het soms raar lopen zo bleek gisteren. Marijke Outshoorn had in haar en kelspel nog goede kansen op de winst, maar zij slaagde er net niet in. Vier enkelspelen werden door Zutphen gewonnen en Nieuw- Vennep had nog steeds dat ene punt nodig. Ook het vrouwendub- bel leek door de Nieuw-Vennepers gewonnen te gaan worden en toen dat ook al niet lukte brak het angst zweet uit. Het ongelooflijke ge beurde: Nieuw-Vennep slaagde er niet in om één wedstrijd te winnen en gaf het kampioenschap op de laatste dag uit handen. De Munnik 2 sloot het seizoen winnend af door Bernisse 1 met 5-3 te verslaan. Marquerite Patiwael speelde een zeer sterke competitie en bewees dat gisteren nogmaals. Patiwael won haar enkelspel met 6-2, 7-5 en tevens het vrouwendub- bel en het gemengddubbel met res pectievelijk Marijke van Gilst en Mark Post. Thomas Koemans en Mark Post wonnen hun enkelspel en aangezien de overige partijen verloren gingen was de einduitslag 5-3 in het voordeel van de Munnik Tweede klasse Tean kan zich oók gaan opma ken voor de promotiestrijd. Tegen Soest 2 had de ploeg uit Alphen slechts twee punten nodig om zich kampioen te mogen noemen. Die taak was al snel volbracht. Margot van den Oudenrijn hield de span ning er nog even in door haar en kelspel met 0-6, 7-5, 4-6 te verlie zen. Irma van den Oudenrijn en Ri chard Oskam wilden de titel liever veilig stellen en nadat zij beiden hun enkelspel hadden gewonnen kon Tean gaan feestvieren. Het mannendubbel werd nog door Tean gewonnen en vervolgens hielden de beide ploegen het voor gezien. Rob\ LEIDEN - Voor de beide eerste verloor van Annemarie Smalt: 6-4, klasse teams uit de Leidse regio is 3-6, 2-6". het seizoen nog niet afgelopen. De 3-0 achterstand betekende Unicum en Dekker behaalden gis- een wel heel somber begin teren het kampioenschap ten over twee weken aantreden r de promotiestrijd. Leidse ploeg. Jacco Eltingh bracht gelukkig voor Unicum verande ring in het wedstrijdverloop. De Voor Unicum verliep de laatste jeugd-international won met 6-4 competitiedag tegen Zuiderpark 1 uiterst moeizaam. Zelfs met Jac queline van Wijk in de gelederen kostte het de Leidse ploeg moeite om de benodigde drie punten te veroveren. Unicum kwam met een 3-1 achterstand uit de enkelspelen. Jan Siemerink moest eerst dit casseren Kok bleek te sterk voor de Rij burger, die met 3-6 en 4-6 verloor. Jacqueline van Wijk ondervond gisteren dat er toch een groot ver schil is tussen overgangsklasse b door de winst en de eerste klasse. Van Wijk had slaagden er alsnog moeite om genoeg diepte in haar slagen te brengen en Joke Ritman Het kampioenschap maakte daar handig gebruik van. Vooral de fore-hand van de Rotter damse bleek een zeer gevaarlijk wapen en Van Wijk had daar geen passend antwoord op: 3-6,3-6. Uni cum had toch wel op een overwin ning gerekend van Margot van Overloop. Ook Van Overloop stak echter niet in haar beste vorm en Andy Schaeffers en bracht de stand daarmee op 3-1. Het vrou- wendubbel verliep ook niet hele maal soepel. In de eerste set maak ten Van Wijk en Van Overloop te veel fouten en verloren met 3-6. Vervolgens raakte het koppel beter het op dreef en won de tweede en der- :oen een nederlaag in- de set met 6-3 en 6-2. Het mannen- zijn enkelspel. Ralph dubbel keek tegen een 4-2 achter stand in de derde set aan toen de partij van hun vrouwelijke teamge noten was afgelopen. Siemerink en Eltingh werden extra gemotiveerd de vrouwen en hun dubbel te zetten: 6-3, 5-7, 7-6. binnen De speler van Roomburg moest vanwege een blessure verstek la ten gaan. Taco Jansen bleek geen slechte invaller, want hij won zo wel het mannen- als het gemengd- dubbelspel. Joost van Leeuwen en Monique Reinierse wonnen ook hun gemengddubbel, maar de to taalwinst ging met 5-3 naar Hee renduin 2. Lisse en Merlenhove 2 hadden er na vijf wedstrijden genoeg van. Lisse had het kampioenschap ge haald en daarmee was het dik te vreden. Inge van der Loo, Elly Reeuwijk en Onno Wempe zorgen voor de titel door hun enkelspel te winnen. Erik Driehuis en Onno Wempe wilden nog wel de dubbel spelen om te oefenen voor de pro motiewedstrijd. Hopelijk voor Lis se gaat het dan beter, want gisteren slaagden zij er niet in om hun dub bel in winst om te zetten. De eind stand werd bepaald op 4-4. Voorhout heeft het tegen DDH 3 niet gered. Een 5-3 winst was nood zakelijk voor de ploeg uit Voor hout om degradatie af te kunnen wenden. Jan van der Geest en Liesbeth van Bakel startten sterk en brachten hoop in de Voorhoutse gelederen. Van der Geest won zijn enkelspel met 6-3,6-3 en Van Bakel volgde zijn voorbeeld door met 6-1 en 6-4 te winnen. Chantal van der Meer en Jan Baan konden het ech ter niet bolwerken tegen hun te genstanders van DDH 3 en verlo ren. Het mannen- en vrouwendub- bel werden door Voorhout ook ver loren en daarmee was degradatie een feit. Voorhout zag er geen heil meer in om de gemengddubbels te spelen dus dat werd formeel afge daan: 2-6. Voor een zeer opmerkelijke pres tatie zorgde Zoeterwoude dit sei zoen. Vooraf en gedurende de eer ste weken van het seizoen stond handhaving de Zoeterwoudenaren als belangrijkste doel voor ogen. De poule van Zoeterwoude be stond uit vier tegen elkaar opge wassen ploegen dus vorige week was zowel het kampioenschap als degradatie nog mogelijk. Het werd het eerste. In een zenuwslopende dag versloeg Zoeterwoude het team van Oude Eik met 6-2 en dat bleek precies voldoende voor de ti tel. Bij de stand van 4-2 hoorde het Zoeterwoudse team de einduitslag van de concurrentie en toen ont stond er een hele aparte situatie. Bij het ingaan van de twee ge mengddubbelspelen wist Zoeter woude dat zij nog twee punten no dig had om kampioen te worden en Oude Eik had twee punten nodig om niet te degraderen. Maija van Kampen en Marcel de Bakker wonnen hun dubbelspel en toen hing alles af van Tine van Velzen en Harold van Offeren. In een zin derend gemengddubbel versloe gen Van Offeren en Van Velzen hun tegenstanders van Oude Eik door de tie-break van de derde set te winnen. Voor weinig ploegen kwam het kampioenschap zo on verwacht als voor Zoeterwoude. Derde klasse Een blessure van Petra Guyt en ziekte van Maarten Lugthart maak te het Zee en Duin helemaal onmo gelijk om tegen de Munnik 5 degra datie te ontlopen. Helga den Hoed won haar enkelspel en het ge mengddubbel met Pieter Guyt, maar het mocht de Katwijkers niet meer baten: 2-6. S assenhei m behaalde tegen kampioen KLTV een eervolle pres tatie. Op gravel deden de Sassen- heimers niet onder voor KLTV en wonnen zelfs met 5-3. Voor Hazerswoude bleek de 5-3 winst op Heemstede 3 niet vol doende. De Hazerswoudenaren moesten genoegen nemen met een tweede plaats en mogen het vol gend jaar nog een keer in de derde klasse proberen. JETSKE GOUDSMIT Heieen van den Berg en Stefan Faas haalden de twee punten binnen die de tennisploeg i voor het kampioenschap. wacht werd. In twee sets bleek Faas net iets sterker dan zijn Am sterdamse tegenstander en won de gemengddubbelspelen werden broederlijk gedeeld. Dekker wilde tegen Noorderlicht met 7-6 ,6-4 de titel zo snel mogelijk binnen ha- Heieen van den Berg ondervond len. Om die reden werd gestart met veel weerstand van Cendy Wender- de enkelspelen van Stefan Faas en hold. De jeugdige speelster van Heieen van den Berg. Faas deed in Warmond wist dat bij winst het een spannende wedstrijd tegen kampioenschap binnen was. In de kampioenstitel. Braspenning wat van hem ver- eerste set had Van den Berg weinig Brigitte Pardoel toonde door last van zenuwen en won met 6-3. Wenderhold kwam sterk terug en nam, na winst in de tweede set, een 4-2 voorsprong in de beslissende spelreeks. Heieen van den Berg was toch het beste tegen de druk opgewassen en behaalde met 6-4 zege in het enkelspel en de zwaar bevochten overwinning in haar enkelspel (1-6,6-1,7-6) aan dat ook zij het kampioenschap waar dig is. Freek Tanis leverde even eens een goede prestatie, maar ver loor net in drie sets van Rene Gor ter. De overige partijen waren een formaliteit en Dekker kan zich gaan voorbereiden op de promotie strijd. APELDOORN - Dextro/Avanti heeft zaterdag heel eenvoudig de vooijaarstitel in de nationale tafel- tenniscompetitie veroverd. Door een 4-14 overwinning op en bij De Veluwe konden de Hazerswoude naren na een loodzwaar seizoen voor het eerst in de clubgeschiede nis een landskampioenschap vie- Volgend week kan Avanti zich ook plaatsen voor de strijd om de Europa Cup 1 als de beslissings wedstrijd tegen mgaarskampioen L+T uit Eindhoven eveneens ge wonnen wordt. De uitsmijter van de competitie vindt plaats in de Brevokhal in Breda, waar eerder dit seizoen ook de Ladies Grand Prix gehouden werd. Aanvankelijk hadden Avanti en L+T gekozen voor Gorinchem, maar de betere accommodatie in Breda gaf bij de keuze van speelzaal uiteindelijk de doorslag. DUISBURG - De Wedau-Regatta Duisburg betekende het afgelo- bond vc ruikt. Ook r de komende jaren winst roeiers met de internationale top. Met deelnemende boten uit o.a. de Verenigde Staten, Australië, Joe goslavië, Oost-Duitsland en na tuurlijk West-Duitsland, vormde eindstrijd. Beide dagen de Wedau Regatta een goede Westduisters Schmelz Liesbeth van der Veld Isala uit Zutphen. Het zijn er na dit weekend kansen op tweetal dat pas een keer met elkaar WK-deelname. De Leythe-roeister wedstrijd roeide en slechts een kwam in de lichte vrouwenskif bei- se. Zaterdag was Ellen Meliesie sneller dan Van der Veld en in dit mogelijke Thienel, graadmeter voor de Nederlandse die gecoached worden door de Ne- tweetal ziet de bond toproeiers, die deze eerste test over derlander Harold Punt. Zaterdag dubbeltwee. eindigden de Cubanen en de Au- het algemeen goed doorstonden. De nationale lichte acht, die De bronzen vrouwendubbelvier straliërs voor het Leids-Zutphense langs werd samengesteld uit onder het afgelopen wereldkam- tweetal. Gisteren werden de Am- andere de Asopos-De Vlietroeiers pioenschap, de ploeg van coach sterdammers Van de Eerenbeemt Bas Kreuger en Onno van Steenis, Rob Robbers, won zaterdag de fï- en Zwolle knap tweede, werden de roeide zondag in de finale naar een nale overtuigend voor de Honga- Cubanen derde en finishten Florijn opvallende tweede plaats op een ren en Tsjechen. Gisteren trad ook en Kelderman voor WK-finalisten halve lengte achter de Westduitse de ploeg uit de DDR aan, welke ge- Bakker-Nelis en de Australiërs. ploeg, die tot de beste lichte achten ADVERTENTIE formeerd was uit de beide op zater dag superieure dubbeltweetjes.*De Oostduiste roeimachine was niet te stuiten en op eerbiedige achter- Leidse roeister Daphne van der Pol maakt deel gerekend moet worden. Van de uit van de onlangs geformeerde na- overige Nederlandse boten pres- Oostduiste roeimachine was niet te tionale lichte vrouwenvier. De teerde vooral skiffeur Nico Rienke Asopos-De opmerkelijk. Zaterdag dwong hij stand beperkte Jos Compaan zich Vliet debuteerde met haar ploeg de meervoudige wereldkampioen overwinning, nadat het Peter Kolbe tot een zeer snelle tijd m coach Piet van der Lin- en eindigde zelf op een overtuigen- roeisters dit de kleine den, oogt de dan ten tijde tot nog toe in daan. Hardlopen in plastic pak ont- matig optre- deed de ploeg van de onsjes, maar al veel beter was wel storend voor de voorberei- maar trok, terwijl zijn race bezig was, in een van de botenloodsen op de roeiergometer demonstratief 'tweekilometertje'. Rienks pro- de wereldtitel- ding op de race. In de spannende fiteerde dankbaar van de afwezig- strijd won de Nederlandse ploeg 'heid van de Westduitser Groningen desondanks van de Westduitse voor de Fransman Body en de Belg concurrenten. De kans is èroot dat Crois. De Nederlandse stuurmanloze er van Laga-Orca-Triton werd in Kopenhagen. Het lichte de finale van zaterdag derde achter vrouwenroeien werd pas drie sei- de verrassende Joegoslaven, en de zoenen geleden ingevoerd en Tsjechen, maar voor de wereld- Olympische kampioene bereikte vormt nog een braakliggend ter- kampioenen uit de Bondsrepu- op geen van beide dagen de eind- rein, waar de Nederlandse roei- bliek. JAN KLERKS. strijd in Nottingham vorige Skiffeuze Valeria v< is nog ver verwijderd die haar weer terug moet brengen de vier zal deelnemen bij de wereldtop. Anderhalf jaar reldkampioenschappen komende stilstaan is teveel om op het hoog ste niveau meteen weer 'mee te kunnen komen. De Roemeense 1, 3, en 5 jeugdteams met jullie Bedankt sponsor N00RLANDER BOUW LEIDEN - Vanaf het komend ta- feltennisseizoen staat ScyUa weer op eigen benen. Vorig jaar werd een overeenkomst aangegaan met streekgenoot Avanti uit Hazers woude. Deze unieke 'deal' zorgde ervoor dat twee Avanti-spelers van eredivisieniveau, Robert de Groot en Gerard Bakker jr. niet zouden verdwijnen in de anonieme regio nen van de eerste divisie. Zij werden toegevoegd aan de eredivisiebrigade van Scylla, waar door deze vereniging op haar beurt een tijdelijke oplossing vond voor haar nijpende spelerstekort. Een jaar later scheiden de wegen van de twee bondgenoten weer, waat het gaat om de invulling van de eerste teams. Er was Scylla veel aan gelegen om komend seizoen weer uit te komen met vier 'eigen' spelers. Hierdoor zouden de thuis wedstrijden niet langer meer wor den afgewerkt in de zaal van Avan ti (een regeling die vorig jaar werd bedongen door'de Hazerswoudse vereniging). Dit jaar was de spelersmarkt Scylla gunstig gezind. Patrick Swier en Frits Kantebeen keerden terug. Voorzitter Wouter Lange- veld hierover: "Twee jaar terug werd Patrick Swier door Tempo- Team bij ons weggekocht. Vorig jaar raakten we Frits Kantebeen door een aantal ongelukkige om standigheden kwijt aan Oegst- geest. Dit jaar bleken beide spelers weer bereid terug te keren op het oude nest. Voor Swier gold dat het spelen in Amsterdam niet meer was te com bineren met zijn in een eindfase verkerende studie medicijnen. Bij Kantebeen speelde mee dat enig oud zeer uit het verleden was opge ruimd. Ook het weer spelen in de eredivisie, samen met vriend Pa trick Swier, trok hem terug naar Scylla. Een en ander gecombi neerd met de wens van het bestuur weer een team op de been te krij gen met louter eigen spelers maak te de overstap van zowel Swier als Kantebeen wel zeer voor de hand liggend". Langeveld toont zich uiterst te vreden over deze ontwikkelingen: "De samenwerking met Avanti heeft het topsportgebeuren van de vereniging net aan boven water ge houden. Nu blijkt de club weer in staat om op eigen krachten verder te kunnen. En hoewel de vereni ging zich lang niet geheel heeft ontworsteld uit het topsportdal, waarin de club al enige tijd ver keert, lijkt dit de eerste aanzet te kunnen zijn voor volledig herstel". Avanti had tegen De Veluwe nog iets recht te zetten omdat de thuis wedstrijd destijds met 10-8 verlo ren ging. Toen verloor de Hongaar Andras Podpinka teleurstellend drie partijen. Deze keer liet Pod pinka niet met zich sollen. Met bij vlagen uitstekend spel liet hij zich achtereenvolgens feliciteren door Jaap van Spanje, Colin Wells, An ne Vlieg en Frank Boute. Niet Pod pinka, maar Rob Turk was in Apel doorn echter de grote man. Hij ont popte zich verreweg als de sterkste Avanti-speler en bleef in de enkel spelen eveneens ongeslagen. Pod pinka en Turk konden het in het dubbelspel tegen Van Spanje en Vlieg evenwel hun ongeslagen sta tus niet bewaren. Vroeg in de wed strijd betekende dat een tegenpunt voor De Veluwe. Maar binnen een uur had Avanti het pleidooi al be slecht. Toen Bettine Vriesekoop voor 4-1 had gezorgd, kon de Ha zerswoudse ploeg, die twaalf pun- pioenschap toen vaststond bleef de Bakker-formatie voluit doorgaan. Het publiek - zo'n vijftig Avanti- supporters hadden de reis per bus meegemaakt - werd daardoor de grote winnaar. Bettine Vriesekoop, die eveneens goed voor de dag kwam, zegevierde drie keer. Alleen Jaap van Spanje slaagde er in haar een nederlaag te bezorgen. Tibor Kreisz, de verdediger, .won slechts twee keer. Zowel Wells als Vlieg bewezen andermaal goed tegen een defensiespecialist uit de voe ten te kunnen. Kreisz capituleerde beide keren na drie spannende ga mes. Zijn partijen waren het aan zien overigens meer dan waard. Zaterdag om half twee begint Avanti aan de laatste klus. De alge mene landstitel staat dan op het spel. Nog een keer zullen de spe lers, die zo langzamerhand op hun laatste benen lopen, zich volledig moeten geven om zich te kwalifice ren voor de Europse beker voor landskampioenen. De verliezer heeft het recht op deelname aan de Europa Cup 2. LEIDEN - Vorige week al gloorde er hoop voor de mannen van Scyl la. Plotseling lag de tot dan toe on denkbare vierde positie op de eind- ranglijst voor het oprapen. Spelers- problematiek bij enkele concur renten en de redelijk constante prestatiecurve van het leidse team waren hiervan de oorzaak. Afgelopen zaterdag maakte Scyl la de hoopvolle verwachtingen waar. In de wedstrijd tegen het Amsterdamse Tempo Team, waar in beide teams een invaller de plaats innam van een sterke speler, werden voldoende punten ge scoord om het kwartet uit de hoofdstad in de eindrangschikking voor te blijven. Bij Amsterdam was Skylett And rew de grote afwezige (de Engels man is meestal goed voor vier pun ten). Voor hem viel in coach en ex- speler René Hijne. Aan Scylla-zijde verscheen de weer met een blessu re sukkelende Peter Paul de Vrind niet achter de tafel. Hij werd ver vangen door jonkie Lars Witte brood. Eerstgenoemde invaller showde nog wat van zijn oude glo rie door drie maal te winnen, en slechts te verliezen van Sjoerd Meijer. Lars Wittebrood scoorde volgens verwachting niet, maar vertoonde toch acceptabel spel. Gerard Bakker nam waardig af scheid van de competitie door drie winstpartijen te laten noteren. Slechts Hijne was hem iets te machtig. Robert de Groot voegde twee punten aan het geheel toe. Tenslotte pakte Sjoerd Meijer tweemaal een overwinning. Slacht offers waren Dudock en Hijne. De eindstand werd zodoende bepaald op 7-11. Aan het eind van een tafel- tennisseizoen kan Scylla terugzien op een geslaagd jaar. De eerste competitiehelft werd afgesloten met een vijfde positie, en in de tweede helft eindigde Scylla zelfs bij de top-vier van Nederland.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15