De Danaïden haalt ZKW hard onderuit Zelezny denkt aan worp van 90 m Vooruitgang zeilers bij open titelstrijd LZ oogst in kring TOP moet vakanties afzeggen AV Holland: zicht op finale Landstitel kadetten Leiderdorp PAGINA 14 DO ST MAANDAG 1 JUNI 1987 MEDEMBLIK (ANP) - Eén maand voor de wereldtitelstrijd zeilen in Kiel heeft de Neder landse équipe in Medemblik getoond dat zij in de breedte is gegroeid en dat zij voor meer dere klassen medaille-kandida ten heeft. De open strijd om de Nederlandse zeiltitels op het IJsselmeer leverde drie win naars op uit de ploeg van bondscoach Henri van der Aat. Bart Verschoor en Hennie Keij- er wonnen het plankzeilen (di visie II) bij de mannen en de vrouwen. Tonny van der Voo- ren en Henneke Stavenuiter eindigden als eerste in de 470- klasse. De internationaal sterk bezet te derde editie van de regatta in Medemblik kreeg drie Neder landse winnaars, maar met iets meer geluk waren het er meer geweest. Willy en Cees van Bla- del moesten gisteren de zesde en laatste race bij de Tornado's voortijdig beëindigden en wer den in het algemeen klasse ment tweede achter de Oost duitser Lange. Mark en Robert Drontman, die voor gisteren nog uitzicht hadden op de over winning, namen afscheid met de negentiende plaats en gre pen daardoor buiten de medail les. „De ploeg heeft buitenge woon gepresteerd. Eigenlijk is het goed dat we in niet meer dan drie klassen gewonnen hebben, want dan zou de stem ming overmoedig zijn gewor den", zo oordeelde Van der Aat. „Het is nu zaak geconcentreerd naar de wereldkampioenschap pen toe te leven. Door deze re sultaten is het zelfvertrouwen toegenomen. Maar we moeten wel met beide benen op de grond blijven staan." ZWIJNDRECHT - Carla van der Does heeft haar eerste Su per-Prestige wedstrijd van het seizoen gewonnen. In de halve triathlon van Zwijndrecht kwam de Noordwijkse uit op een tijd van 5.04.56, waarmee haar voorsprong op de nummer twee, Corrie Terlouw, zes mi nuten bedroeg. Ruim twintig wedstrijden zijn opgenomen in het Super Prestige circuit van de Neder landse triathlon bond. Aan het eind van het seizoen tellen de beste twee 'halve' en de snelste twee kwart-triathlons mee voor het eindklassement. De voor gaande twee seizoenen eindig de Van der Does op de eerste plaats in de eindrangschikking. De laatste maal moest zij die positie delen met Irma Zwart kruis. De concurrentie was voor Van der Does in Zwijndrecht niet echt zwaar te noemen. Dit kwam mede door van de Euro pese kampioenschappen sprint-triathlon in het Marseil le, waar onder andere tegen standster Zwartkruis van start ging. De na het zwemmen op gebouwde voorsprong van ruim acht minuten bleek dan Van der Does simpel naar eerste winst ook ruim voldoende voor de la tere winnares, die desondanks De 1/3 triathlon van Sassen- heim leverde verrassend een overwinning op voor de Noord- wijker Arie van den Eykel. Na 1500 meter zwemmen, 66 kilo meter fietsen en 15 kilometer lopen finishte Van den Eykel in een tijd van drie uur en vijftien minuten. Als tweede kwam Mart Moraal uit Oegstgeest over de streep met een achter stand van 1 minuut. Derde werd Ben van Kempen, de ve teraan üit Voorhout, verklaarde zich 'niet echt lek ker' te hebben gevoeld tijdens de wedstrijd. De met een 'wets- uit' gezwommen 1,9 kilometer leverde een prima tijd op van 31.15 minuten. Het fietsen ging gemiddeld in 33 kilometer per uur, terwijl de afsluitende hal ve marathon in 1.44 uur werd afgelegd. Na haar zege in de Es- tec-triathlon betekende dit de tweede overwinning voor Van der Does in het pas gestarte sei- Naast de strijd om het Super prestige klassement, zal de tweevoudig Nederlands kam pioene zich ook gaan voorbe reiden op de vier Grand-Prix wedstrijden, waar ruim vijfen dertig duizend gulden aan prij zengeld onder de atleten en at letes valt te verdelen. Aangewe zen voor deze topontmoetingen zyn Laren (1/2), Rosmalen (1/4), Veenendaal (1/2) en Bemmel (1/ 4). De wedstrijd bij de mannen kon het beste omschreven wor den als een 'inhaalrace'. De oud-profwielrenner Mathijs de Koning moest na het zwemmen een achterstand van maar liefst tien minuten goedmaken op de uit Zoetermeer afkomstige Marcel Osse. Op de eindstreep restte er nog 27 seconden voor sprong voor Osse, die daarmee zijn goede prestaties van vorig seizoen doortrekt. De eindtij den van beide rivalen bedroe gen respectievelijk 4.13.56 en 4.14.23. KATWIJK - LZ'1886 is als win naar van zowel het medaille- als het puntenklassement uit de bus gekomen tijdens de kringkam pioenschappen van de Gouwe/ Rijnstreek. De Leidse Zwemclub bleef hiermee andere grote ver enigingen als het Goudse GZC en De Gouwe voor. De Gouwe/ Rijnstreek staat bekend als een sterke kring, zeker waar het de jeugd betreft. Een plaats bij de eerste vijf in de kring is vaak goed genoeg voor een klassering bij de beste 'zestien' van Neder land. Naast de vele kringtitels be haalde de LZ-formatie ook weer enkele limieten voor de Neder landse zomerkampioenschap- pen, die eind juni en begin juli in het Ssportfondsenbad van Amersfoort Op het programma staan. Antoine van Weerden haalde verreweg de meeste ere prijzen binnen. Voor één van de LZ-trainers, Jan Stastra, reden genoeg om met voldoening terug te kijken: „We zijn nu eindelijk niet meer alleen afhankelijk van de aller jongste leeftijdsklassen. De doorstroming verloopt goed en dat kan de komende jaren steeds beter worden. Alleen moeten we nu de ouderen zien te behouden voor de club". De Zijl/LGB-trainster Erna van Belkum was een iets andere mening toegedaan over het ver loop van de regionale titelstrijd: „Ik vind dat er erg wisselvallig is gezwommen. Goede tijden wer den afgewisseld met zeer matige prestaties".Bij de kleinere ver enigingen zoals Z en PC Katwijk en Noordwijkerhout was er vol op tevredenheid over de indivi duele prestaties. De Katwijkers kenden een sterk jaar voor wat betreft de persoonlijke resulta ten. De Noordwijkerhouters haalden op de rugslag weer enige kampioenen in huis. LEIDEN - TOP heeft door een 9-7 overwinning op HKV alsnog beslag gelegd op de vierde plaats in de overgangsklasse A. Daardoor verkregen de korfballers uit Sassenheim het recht op een promotieduel om een plaats in de hoofdklasse. Beslissingsduels zijn ook het resultaat van de titel die De Danaïden in de wacht sleepte door een 6-17 monsterzege in de derby tegen Zuiderkwartier. Afgelopen is het seizoen wel voor Fiks, dat na een 13-11 nederlaag tegen Snel degradeerde naar de tweede klasse. Ook Crescendo speelt volgend seizoen weer tweede klasse door een 6-4 zege op Tempo. De vakanties zijn in allerijl ver schoven. Want ondanks alle tegen slag in de laatste weken heeft TOP zich toch geplaatste voor een be slissingswedstrijd tegen LDO. Daarvoor was al een extra duel noodzakelijk tegen HKV, dat de vierde plaats met de Sassenhei- mers deelde. Bijna een half uur moest ge wacht worden op de openingstref fer van Gerco Langelaan. Emoties had het duel toen al wel opgewekt en niet alleen door de slordige wij ze waarop met kansen werd omge sprongen. Na twintig minuten zet te TOP-coach Hans Oele Barbara Romsom in voor Monique Wiege- rink, die het volstrekt oneens was met die beslissing en direkt een stil hoekje opzocht. De wissel brak in het veld wel de score open, want na de openings goal schoot de stand in het reste rende kwartier door naar 4-3. De beslissing liet langer op zich wach ten. Nadat Frank Nijenhuis vanaf de stip 6-5 had laten aantekenen, zorgde Bob Springer na een ge wonnen sprongduel voor 7-5. Ondanks dat TOP het met deze voorsprong, tot 8-5 vergroot door Anne van der Zaag, rustiger aan kon doen en risico's vermeed kwam HKV nog tot op een punt te rug. Invaller Peter Boeren werd de held van de dag toen hij in de slot fase uit de doorbraak het duel be sliste: 9-7. Twee eerdere ontmoetingen in de competitie eindigden in een overwinning voor Fiks, maar dat bleek geen garantie voor de derde maal. Het beslissingsduel tegen Snel, waarin het eersteklasser schap op het spel stond, werd door de ploeg van coach Henny Piket met 13-11 verloren. Aanvankelijk zag dat er niet naar uit, want na een nerveuze eerste helft (rust 3-3), had Fiks het duel krachtig hervat. Na vier minuten was het door Theo Vreeken en Ni co van Weizen (2) 4-6, een voor sprong die lang intact bleef. Twintig minuten voor tijd bleef op 7-8 een strafworp onbenut en dat bleek een dure misser. Snel kwam langszij en hoewel Sandra van Gelderen nog 8-9 maakte, trok Sterk besluit van Foreholte SITTARD - Foreholte nam giste ren afscheid van de eredivisie zaal handbal met een alleszins redelijke wedstrijd tegen Sittardia. De Sit- tardse vrouwen, die voor eigen pu bliek altijd moeilyk zijn te klop pen, wilden de competitie sterk af sluiten. Maar zij vergisten zich toch bijna in de vechtlust die hun Voor- houtse collega's nog konden op brengen. Zonder trainer Wim Geerlings ("Ik heb donderdag voorzitter Jan van der Wissel laten weten dat ik het voor gezien hield") en gecoachd door begeleid ster Ciny Evers werkte Foreholte keihard en dat had vooral defensief effect. Sittardia, dat met de rust leidde met 12-8, mocht tenslotte beide handen dichtknijpen met de winst van 18-16. Als Foreholte het harde werken met wat beter schot- werk had bekroond zou de winst zonder twijfel naar Voorhout zijn gegaan. Snel vlotweg door naar 10-9 om di rekt op de grote kans te gaan spe len. Dit leverde nog twee treffers op en het duel was beslist, ook al kon Fiks door Nico van Weizen en Diederik van Veen nog wel wat te rugdoen. Einde Door de degradatie van Zuiderkwartier uit de eerste klas se is gistermiddag een eind geko men aan de derby-serie tegen De Danaïden. Stonden deze onderlin ge ontmoetingen op de Montgome- rystraat in het verleden altijd bol van spanning en sensatie, het slot nummer leverde een bittere teleur stelling op. Vooral voor de supporters van Zuiderkwartier, die met gekromde tenen langs de lijn moeten hebben gestaan, want hun favorieten moesten wel heel diep in het stof. Van meet af aan stak De Danaïden, dat in Eric Kromhout (5) en Enrico Mud (3) trefzekere schutters had, met kop en schouders boven de ge degradeerde buren uit. Na één helft was van een wedstrijd vol strekt geen sprake meer en kon De Danaïden zich reeds opmaken op het kampioensfeestje: 1-9. Maar het korv allemaal nog erger, zo bleek na de hervatting. Nadat Zuiderkwartier nog iets terug had gedaan door goals van Annelies van der Blom en Ronald Siera (3-9,) een door Martin Verhorik gemiste strafworp brak het opflakkerend verzet. Gestaag liep daarna het ver schil weer verder op, totdat uitein delijk de cijfers 6-17 op de formu lieren konden worden genoteerd. Terwijl Zuiderkwartier in stilte afscheid nam van trainer Simon Boot, die een gedecimeerde selec tie achterlaat (Carla Akse, Ineke de Trots poseert de korfbalploeg van De Danaïden voor de kampioensfoto. De 16-7 winst op buurman Zuiderkwartier stelde de titel voor de ploeg van trainer Kees van Vliet (rechtsachter) veilig, (foto Lock Zuyderduin Hertog en misschien ook nog enke le mannen stoppen), vierde De Da naïden het kampioenschap. Of de nu behaalde titel ook meer ople vert dan een medaille in de prijzen- kast moet in de komende weken blijken. "Een fantastische inhaal race hebben we kunnen bekronen met een kampioenschap", vertelde coach Kees van Vliet. "Dat hoofd stuk is daarmee afgesloten en met de promotiewedstrijden beginnen In die strijd om een plek in de overgangsklasse ontmoet De Da naïden eerst Sportlust, kampioen van Zuid. "Een ploeg die we moe ten kunnen pakken", vindt Van Vliet, die de Brabanders al aan het werk zag. Gebeurt dit inderdaad dan wacht Roda uit Westzaan, dat zaterdag met een zege op De Vin ken de eerste hindernis naar de overgangsklasse nam. "Een heel agressieve ploeg, veel beter dan Sportlust. Maar laten we daar nog niet aan denken. Eerst Sportlusten dan zien we wel verder". Het verblijf van Crescendo in de derde klasse is beperkt gebleven tot één jaar. Door een 4-6 overwin ning op Tempo, de kampioen van IIIB, verzekerde de ploeg van coach Ruud Niesing zich van pro motie. "Crescendo was fysiek en tac tisch sterker", meende de vertrek kende Niesing, "vooral in de eerste aanval heeft dat de doorslag gege ven". In de eerste opstelling zorg den Carolien van Noort en John Huigsloot voor 0-2 en, nadat Tem po terug was gekomen tot 3-3, werd het door treffers van Peter Baak en opnieuw Van Noort ook 3-5. Dit bleek beslissend al duurde het tot de slotfase eer Alphons Cor- nelissen aan de laatste onzekerheid een einde maakte. BRAM VAN. GENT NITRA (ANP) - De speerwerpers dreigen opnieuw de stadions te buiten te gaan. Om superafstanden van boven de honderd meter te voorkomen, besloot de Internatio nale Amateur Atletiek Federatie de ontwikkeling van dit onderdeel wat terug te schroeven. „Maar ik geloof dat een afstand van negen tig meter volgend jaar binnen mijn bereik ligt", verklaarde de nieuwe wereldrecordhouder Jan Zelezny gisteren. De 21-jarige Tsjechoslo- waak bracht het record tijdens een wedstrijd in Nitra op 87,66 meter. Bijna twee meter verder dan 's we relds beste verrichting, die vorig jaar met 85,74 meter werd geleverd door de Westduitser Klaus Tafel meier. Een uur tevoren had de Bul gaar Christo Markov zijn Europees record hinkstapspringen met een centimeter verbeterd: 17,81 meter. Drie maanden voor het toernooi om de wereldkampioenschappen in Rome is uit Oost-Europa al een lichte recordgolf waarneembaar. Dat Zelezny een belofte was, toonde hij deze maand al aan. Door een nationaal record van 85,20 me ter klom de Tsjechoslowaak achter Tafelmeier en de Amerikaan Tom Petranoff (85,38) naar de derde plaats op de nog korte wereldrang lijst aller tijden. Vorig jaar kwalifi ceerde Zelezny zich tijdens de Eu ropese titelstrijd in Stuttgart niet voor de finale. Met 75,90 meter stel de hij zich toen uiterst bescheiden op. Voor de invoering van de nieu we speer was de Oostduitser Uwe Hohn wereldrecordhouder met 104,80 meter. Door een verschui ving van het zwaartepunt met vier centimeter landt het nieuwe model eerder en kan vergroting van de stadions voorlopig worden uitge steld. In Sofia profiteerde Markov van een vlaagje wind in zijn voordeel. De windmeter noteerde bij zijn re- cordsprong van de Europese kam pioen 1,92 meter per seconde. Mar kov is nog zestien centimeter ver wijderd van het wereldrecord dat in handen is van de Amerikaan Willie Banks. Markovs landgenote Jordanka Donkova nam haar ver trouwde positie aan de kop van de wereldranglijst op de 100 meter horden in. Met 12,60 seconden bleef de wereldrecordhoudster 34- honderdste seconde boven haar beste prestatie. Ook de Westduitse discuswerper Rolf Dannenberg (67,60 meter), Maria Pinigini uit de Sowjet-Unie (400 meter in 50,04), kogelstootster Natalja Lissovskaja (21,51) alsmede de Amerikaansen Mary 54,85) voeren nu de ranglijst Negatief In Sofia verraste de Europese kampioene hoogspringen Stefka Kostadinova in negatieve zin. Ter wijl de ranke Bulgaarse in voor gaande seizoenen vrijwel uitslui tend overwinningen boekte, was zij gisteren Svetlana Ossajeva, ook een Bulgaarse, en de vroegere we reldrecordhoudster Tamara Byko- va uit de Sowjet-Unie niet de baas. Kostadinova bleef steken bij 1,94 meter, de anderen gingen over 1,98 meter. Pinigini en Lissovskaja be haalden hun seizoentoppers tij dens een landenontmoeting in Li- vorno. Dannenberg deed dat in West-Berlijn. Knisely en Judi Brown namen de eerste Grand Prix wedstrijd in San Jose te baat om hun toppers te registreren. Thierry Vigneron kwam sterk voor de dag in San Jose. De Frans man won het polsstokhoog met 5.85 meter, waarmee hij aangaf dat de twee maanden durende stage in de Verenigde Staten voor hem suc cesvol is verlopen. De bronzen me daille-winnaar van Los Angeles overmeesterde achtereenvolgens 5.55 meter (tweede poging), 5.77 meter (tweede poging) en 5.85 me ter bij zijn laatste poging. Daarmee versloeg hij de geroutineerde Ame rikaan Mike Tully, die tot 5.80 me ter was gekomen. Het speerwerpen werd gewon nen door de dit seizoen sterk naar voren komende Kazuhiro Mizogu- chi. Met zijn derde worp van 84 me ter bleef de Japanner slechts wei nig achter bij zijn beste seizoen prestatie van 84,16 meter. De 400 meter werd gewonnen door Anto nio McKay, die deel uitmaakte van de winnende Amerikaanse 4 x 400 meterploeg bij de Spelen van Los Angeles, in 44,69 seconden. Bij de 400 meter horden vrouwen verwondde de Olympische kam pioene Nawal El Moutakwakil (Ma rokko) zich aan de voorlaatste hor de, waardoor zij de zege - en de bes te seizoentijd - moest laten aan de Amerikaanse Judy Brown-King in 54,85. Carla Beurskens is zaterdag tijdens een wedstrijd over tien ki lometer door Central Park in New York als zesde geëindigd. Bij een drukkende hitte (ruim dertig gra den) en hoge vochtigheid eindigde de Amerikaanse Lisa Martin als eerste in 32 minuten en 49 secon den. De grote favoriete Ingrid Kris- tiansen uit Noorwegen werd slechts vijfde. Kristiansen, wereld recordhoudster op de tien kilome ter en tevens s werelds snelste viouw op de marathon, finishte in 33.23. Kristiansen bleef Beurskens twee seconden voor. De tweede Nederlandse, Elly van Hulst, ein digde als 27e in 35.25. LISSE - Tijdens de tweede compe titieronde voor A en B junioren die gisteren in Lisse gehouden werden is het jongens-team van AV Hol land in de eerste klasse verrassend op de derde plaats geëindigd. Hier door heeft de ploeg een goede kans om zich te plaatsen voor de lande lijke finale, waaraan twaalf ploe ger» deelnemen. De Spartaan werd in dezelfde klasse zevende. In de tweede klasse eindigde De Bata ven op de vierde plaats. Onder aanvoering van Jeroen Sunter presteerden de jonge Lei- denaïCrs boven verwachting. Sun ter ging op de 100 meter weer snel ler, zodat hij na 10,8 seconden over de finish ging. Gezien het feit dat hij net een 400 meter-race achter de rug had en gezien zijn matige start lijkt een nog betere tijd zeker in het verschiet te liggen. Ook op de 400 meter pakte Sunter veel punten voor Holland dankzij zijn tweede plaats in 51,2. Frank Posthumus is een andere Holland atleet van wie in de toe komst nog het een en ander ver wacht mag worden. In zyn race op de 800 meter kwam hij na een zeer snelle openingsronde uit op 1.57,9, eenpersoonlijk record. Bij het hoogspringen zorgde Ewin Paul voor een acceptabele prestatie door zijn sprong van 1.85 en bij de 110 meter horden liet Frits Appel een prima tijd van 15,5 optekenen. Ook de 4x100 meter liep bij de Hol land-equipe gesmeerd: 44,2. Voor De Spartaan liep het min der voorspoedig. Mede door de dis kwalificatie op de 4x100 eindigde deze ploeg op de zevende plaats. Erik Opgelder (6.58 bij het ver springen) en Arnd Broeke (1.85 bij het hoogspringen) waren de uit schieters naar boven voor de ploeg uit Lisse. De meisjes van De Spartaan wis ten op de vierde plaats te eindigen in de eerste klasse. De meest opval lende prestaties werden geleverd door Jolanda van de Weerd die het hoogspringen won met 1.55 en door Margret van van de Peet, die de 800 meter liep in 2.24,2. In de tweede klasse eiste AV Holland de eerste plaats op. Opval lend hierbij was de prestatie van Sandra Parlevliet. Op de 400 meter kwam zij tot een goede tijd van 59,6. De ploeg van De Bataven werd laatste alhoewel Ellen Silve- rentand een prestatie leverde die er zijn mocht: 12,4 op de 100 meter. De atletiekvereniging NSL uit Noordwijk is in een 24-uursestafet- te in Apeldoorn als derde geëin digd met een afstand van 427 kilo meter en 750 meter. Achter Martin kwam Lynn Nel son als tweede over de streep. Der de werd de Portugese Aurora Cun- ha. Haar landgenote de Europese marathonkampioene Rosa Mota had zich twee dagen voor de wed strijd afgemeld. Beide Nederland se atletes gingen tot de zesde kilo meter goed met de kopgroep mee. Op twee-derde van de race moest Van Hulst wegens „oververhit ting" afhaken. Het was de veertien de keer dat deze wedstrijd, de Mini LÉggs, werd gehouden. Jan de Jonge van de LAT (Lange Afstands Tippelaars) heeft een snelwandelwedstrijd over 100 mijl (ruim 160 kilometer) gewon nen. De Jonge legde de afstand in Sint< Oedenrodé en omgeving af in 17 uur 27 minuten en 27 seconden. De Jonge stapte vervolgens ruim zes uur nog monter door. Na 24 uur had hij 209 kilometer en 876 meter achter de voeten. Ad Leermakers uit Asten, bij De Jonge vergeleken een sprinter, won de 100 kilometer race in 10 uur 36 minuten en 37 se conden. Limiet Jan Cortenbach heeft tijdens een wedstrijd in Esch-sur-Alzette vol daan aan de limiet voor het toer nooi om de wereldkampioenschap-' pen atletiek in Rome. Cortenbach wandelde in Luxemburg de vijftig kilometer in 4 uur 02 minuten en 43 seconden. De limiet was gesteld op 4.10. De student uit Wageningen ver- wezenlijkste de beste tijd, die ooit door een Nederlander op het lang ste reguliere onderdeel van de atle tiek is gelopen. Cortenbach was zelf in het bezit van élands beste Nederlandse prestatie: 4.12.32. Aangezien de wedstrijd op de weg werd gehouden, kan de tijd van Cortenbach niet als een record worden erkend. Cortenbach ein digde in Esch als tweede achter de Belg Godfried de Jonckheere, die de afstand aflegde in 3.56.16. Cor tenbach, student aan de Land bouwhogeschool te Wageningen, is verschillende keren kanmpioen van Nederland op de twintig kilo meter geworden. GEMERT/LEIDERDORP - Een landstitel voor de jongens kadetten en een tweede plaats voor de adspi- ranten was zaterdag in Gemert bij de nationale basketbalkampioen schappen de door de flinke sup- portersschare luid bejubelde oogst voor Leiderdorp. Gekoppeld aan het zilver dat de regionale jeugd eerder al in de wacht sleepte en de vier rayontitels die de vereniging veroverde, mag Leiderdorp zich na Direktbank Den Helder de succes rijkste basketbalclub van Neder land i Den Helder (tweede plaatsen r de de eredivisie, beker-en landstitels bij de regionale jeugd jongens en meisjes) was ook in Gemert de eni ge concurrent van Leiderdorp, dat de overige ploegen onder de voet liep. De kadetten wonnen van Exercitia (48-22), Miniware (35-16), Tonego (35-28) en bleven de Hel- derse ploeg in de finale met 37-20 de baas. De adspiranten versloe gen Groningen (39-17), Springfield (35-20) en So What (42-30), alvorens met 27-37 te moeten buigen voor Den Helder. Piet van der Zaag, de vandaag 32 jaar geworden 'bikkelaar en steunpilaar van Leiderdorp heeft gisteravond afscheid genomen van het eerste team. Tegenstander van Leiderdorp in de door Paulides tot 'benepiet' omgedoopte wedstrijd was een door Blitz-coach Hans Koenen geleide gelegenheidsploeg bestaande uit Ton Paulides (Loko- motief), Johan Steenvoorden, Wil liam de Haas (MSV), Richard de Os, Carl Hugens (Blitz)), Ramses Braakman, Harry Schokker (OSG)), Ronald van der Geest en Peter vgn de Wetering (Luba Lei den). De ploeg moest het vooral onder de basket afleggen tegen Leider dorp, dat na rust (40-30) kon weglo pen naar een 102-68 overwinning. Van coach Paulides kreeg Van der Zaag, die een minuut voor tijd werd gewisseld voor kadet Jeroen van Veen, het by het behalen van de rayontitel van de basket geknip te netje als cadeau. Oranje drie keer langs Westduitsen WIJCHEN (ANP) - Het Neder landse vrouwen basketbalteam heeft gisteren ook de derde in terlandwedstrijd tegen West- Duitsland gewonnen. In Wij- chen zegevierde Oranje met 85- 62. Bij rust was de marge al twintig punten: 48-28. Neder land won vrijdagavond met 78- 53 en zaterdag met 64-54. De Westduitse basketbalsters konden gisteren precies tien minuten bijblijven (19-16) maar kwamen er vervolgens tot aan de rust niet meer aan te pas. Nederland begon de tweede helft zwak, waardoor de oppo nent tot op negen punten kon inlopen (56-47). De serieuzere aanpak aan Nederlandse zijde resulteerde daarna in éénrich tingsverkeer. De in West-Duits- land voor Düsseldorf spelende Anita Blangé was topscoorster met 21 punten. Zaterdag verkleinden de Westduitse vrouwen na een 35- 19 ruststand de achterstand halverwege de tweede helft tot zes punten. In de slotfase liep het Nederlandse team uit naar een voorsprong van tien pun ten. Topscorer was Annet Keur met 16 punten.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14