Rood voor Koeman betekent ommekeer De Eagles vliegen (er)uit Finale bij FC Den Haag Met Veendam en Excelsior naar eerste divisie Booy naar Groningen Bayern in wachtkamer PAGINA 12 SPORT MAANDAG 1 JUNI 1987 Verlies Mechelen, titel Aiiderlecht MECHELEN (GPD) - Ondanks het feit, dat Erwin Koeman zaterdagavond voor de twee de keer dit seizoen uit het veld werd gestuurd en KV Mechelen door een 3-1-nederlaag tegen Club Brugge het kampioenschap van België net zag missen, kan de ex-Groninger met de ploeg van Aad de Mos terugzien op een geslaagde competitie. „We hebben dan ook tot vroeg in de morgen feest gevierd. Alleen het eerste kwartier na de wedstrijd was er sprake van enige teleurstelling, daarna zijn we er ouderwets tegenaan gegaan". De beslissing in de Belgische com petitie viel dus op de laatste speel dag. Wekenlang hadden RSC An- derlecht en KV Mechelen elkaar geen duimbreed toegegeven, maar omdat Mechelen zaterdagavond in Brugge onderuit ging en Ander- lecht met 5-0 het al gedegradeerde Berchem Sport van het veld blies, bleef de titel in Brussel. De paars- witten uit de hoofdstad bleven Me chelen twee punten voor. Het breekpunt bij Mechelen- Club Brugge lag in de zeventigste minuut, toen Erwin Koeman van scheidsrechter Constantin zijn tweede gele kaart kreeg en het veld moest verlaten. De stand was op dat moment 1-1. Op zijn eerste 'be keuring' had de import-Belg niks aan te merken. „Die was terecht". Maar zijn tweede gele kaart noem de hij 'belachelijk'. Koeman: „Ik heb die vent (Leo van der Eist) niet eens geraakt. Er kwam een hoge bal..., ik raakte de bal en die vent ZEIST (ANP) - De finale om van het toernooi om de KNVB-beker wordt vrijdagavond 5 juni om 19.30 uur gespeeld in het Zuiderpark te Den Haag. Dat besloot het sectiebestuur betaald voetbal gisteravond. De KNVB heeft enige weken vergeefs geprobeerd een plaats voor het treffen tussen Ajax en FC Den Haag te vinden. Er zullen bij de eindstrijd geen kaarten voor de staantribune noord worden verkocht. Dat betekent dat de wedstrijd door ten hoogste 8600 kijkers kan worden bijgewoond. Het voorstel de wedstrijd in Den Haag te laten spelen is afkomstig van De Stoop, de voorzitter van FC Den Haag. Ajax maakte geen bezwaren. De KNVB ging gisteren akkoord met het voorstel. In de afgelopen weken had de voetbalbond geprobeerd de wedstrijd onder te brengen in Rotter dam, Amsterdam, Utrecht en Eindhoven. Scores in profvoetbal EREDIVISIE AZ - FC Den Bosch 2-1 (1-0). 37. Log- gie 1-0 (strafschop), 65. Loggie 2-0, 82. Gillhaus 2-1. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschouwers: 3.500. For tuna Sittard - FC Twente 1-0 (0- 0). 54. Holverda 1-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 3.500. Gele kaart: Reijners (Fortuna Sittard), Koopman (FC Twente). Ajax - PEC Zwolle 5-2 (3-0). 20. Van Basten 1-0, 31. Van Basten 2-0, 33. Bosman 3-0, 48. Foeke Booy 3-1, 74. Foeke Booy 3-2, 80. Van Basten 4-2, 83. Van Basten 5-2 (strafschop). Scheidsrechter: Egbertzen. Toe schouwers: 9000. Go Ahead Eagles - Roda JC 2-2 (0-1). 32. Meijer 0-1, 57. Rob Wesselink 1-1 77. Meijer 1-2, 87 Small 2-2. Scheidsrechter: Banett. Toeschou wers: 3.000. Gele kaart: Blattler Wildschut, Brandts (allen Roda JC) en Peter Wesselink (GA Eagles). PSV - FC Den Haag 7-3 (4-1). 15 Gullit 1-0, 21. Koeman 2-0, 27. Boere 2-1, 31. Koeman 3-1 (strafschop), 3' Gullit 4-1, 57. Heintze 5-1, 59. Va nenburg 6-1, 62. Boere 6-2, 83. Va nenburg 7-2, 89. Groenendijk 7-3. Scheidsrechter: Reijgwart Toe schouwers: 19.000. VW - Excelsior 6-2 (5-0). 6. Valckx 1-0,19. Lammers 2-0,22. Lammers 3- 0, 26. Reynierse 4-0 (strafschop), 41. Lammers 5-0, 59. Sörensen 5-1, 77. Nijssen 6-1,81. Beukers 6-2. Scheids rechter: Hobee, Toeschouwers: 7.500. Veendam - FC Groningen 2-3 (0-1). 15. Eykelkamp 0-1. 60. Van Dijk 0-2. 67. Klompstra 1-2. 70. Van Buuren 2- 2. 82. De Koek 2-3. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 6 200 Gele kaarten: Boek weg en Koster (FC Groningen) en Wiebing (Veendam). FC Utrecht - Feyenoord 4-2 (3-0). 23. Willaarts 1-0, 25. Van Loen 2-0, 43. Willaarts 3-0, 67. Wijnstekers 3-1.71. Kruijs 4-1, 88. Hofman 4-2. Scheids rechter: Van Ettekoven. Toeschou wers. 11.000. Gele kaart: Verrips en Fraser (beiden FC Utrecht). Sparta - Haarlem 0-1 (0-1). 18. Keur 0-1. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 2.000. EERSTE DIVISIE Wageningen - DS'79 1-6 (1-3). 8. Van der Poll 1-0, 20. Van der Wiel 1-1,41. Slagboom 1-2, 45. Stout 1-3, 61. Van der Net 1-4, 67. Hodgetts 1-5, 72. Van Kulsdom 1-6. Scheidsrechter: Luin- ge. Toeschouwers: 500 Gele kaart: Van der Wiel (DS'79). Heerenveen - RKC 0-1 (0-0). 68. Car- bo 0-1. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 1600. Gele kaart: Portijk (Heerenveen). Heracles - RBC 3-2 (0-0). 48. Dege- naar 1-0,56. Dams 2-0, 62. Dams 3-0, 78. Van der Laan 3-1 (strafschop), 88. Van der Laan 3-2. Scheidsrechter: Arnouts. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Vos (RBC). NEC - MW 2-0 (1-0). 29. Gnm 1-0, 85. Gnm 2-0. Scheidsrechter: Blan- kenstein. Toeschouwers: 6000 Telstar - Volendam 4-4 (1-1). 22. Van Dorpel 0-1. 32. Schaap 1-1, 58. Jan sen 2-1, 64. Jonk 2-2, 72. Duif 2-3, 87. Tol 2-4, 89 Van Oostrum 3-4, 90. De Graaf 4-4. Scheidsrechter: de Mun- nik. Toeschouwers: 2200. SW - Telstar 3-5 (3-1). 20. Lindenaar 0-1, 25. Köneman 1-1, 32. Sonneville 2-1, 37. Sonneville 3-1, 61. Schouwe- naar 3-2, 67. Lindenaar 3-3, 75. Staf- leu 3-4, 89. Van der Brom 3-5. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschou wers: 400. Gele kaarten: Bos en Lin denaar (Vitesse). Willem 2 - Cambuur 3-3 (3-2). 7. Ri chardson 0-1, 14. Hollander 0-2, 24. Maddock 1-2, 30. Farrington 2-2, 45. Godee 3-2, 61. Hollander 3-3. Scheidsrechter: van Swieten. Toe schouwers: 12.500. NAC - Emmen 3-1 (1-0). 39. Schrij vers 1-0, 54. De Ley 2-0, 56. Bannon 3-0, 82. Metz 3-1. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 1859 Helmond Sport - Eindhoven 0-0 WIELSBEKE (ANP) - Een weg wedstrijd voor beroepsrenners over 180 kilometer in het Belgische Wielsbeke werd zondag gewonnen door de Belg Rudy Matthijs. Deze sprinter leek in fabruari voor de wielersport verloren toen hij, na maandenlang sukkelen met zijn bovenbeen, het trainingskamp in Lloret de Mar verliet. In Wielsbeke eindigde Adri van de Poel als tweede met een achter stand van negen seconden. struikelde vervolgens over die ge blokkeerde bal. Echt niks aan de hand. Ik zou toch ook wel gek zijn geweest die vent onderuit te schoppen; ik wist toch dat ik al een gele kaart had". „Maar ja, ik had de pech dat Con stantin scheidsrechter was, een kleinzielig iemand, een type dat wil opvallen, een heel irritante man. En hij zocht iemand van Me chelen, dat was vanaf het begin al te merken. Als wij een overtreding maakten kwam hij direct naar ons toe, als Brugge een overtreding maakte, deed hij niks. Eerder dit seizoen stuurde hij ook Graeme Rutjes van ons al uit het veld. Maar goed, ik wil niet alles op de scheidsrechter af schuiven, al kwam er, nadat ik weg was ge stuurd, wel een ommekeer in de wedstrijd". Beker Koeman, door afwezigheid van Lei Cleysters (geblesseerd) zater dagavond als laatste man gepos teerd, en zijn kornuiten richten zich nu op de beker van België. Mechelen is doorgedrongen tot de halve Finales en ontmoet daarin Winterslag. Ondanks zijn veldver- wijzing de 48ste dit seizoen in de Belgische eerste klasse - zal Koe man tegen Winterslag gewoon van de partij zijn. „De competitie en de beker houden ze hier zo veel moge lijk gescheiden. Alleen als je in de competitie direct rood krijgt, word je ook voor de beker geschorst. Ik denk trouwens dat ik voor mijn twee gele kaarten van zaterdag- Vermoeid maar zielsgelukkig laat Anderlecht-spits Eddie Kmcevic r 'meeleven'. Zijn shirt is in de strijd gebleven johnsen (66ste minuut) en 5-0 door avond helemaal niet geschorst word. Omdat de competitie is afge lopen wordt de zaak vast gesepo neerd, dat schijnt hier in België ge bruikelijk te zijn". Dat de nationale titel toch weer bij Anderlecht terecht kwam - de twintigste in de afgelopen veertig jaar - heeft Adrie van Tiggelen niet verbaasd. „Wij hadden", oordeelde de Oranje-international, die zich dit seizoen voor het eerst in de paars-witte kleuren van de 'Ko ninklijke' hulde, „op de laatste speeldag niet alleen het makkelijk ste programma, maar hebben over het hele jaar genomen ook het bes te voetbal gespeeld. Ik dacht toch wel dat wij de terechte kampioen zijn". Anderlechts greep naar de titel was inderdaad overtuigend. Voor zo'n 15.000 toeschouwers leidde de club binnen het kwartier met 2-0 tegen Berchem Sport dankzij doel punten van Krncevic en Scifo. Ter wijl de aanhang op de tribunes via de radio de verrichtingen van KV Mechelen volgde, liep Anderlecht verder weg: 3-0 bij rust door een treffer van Krncevic, 4-0 door Gud- Luc Nilis (75ste minuut). Gudjohnsen is met 19 doelpun ten dit seizoen topschutter in de hoogste Belgische voetbalklasse, hij vergaarde twee punten meer dan Dimitri M'Buyu (Lokeren) en Guy Francois (FC Luik). Na Club Brugge speelt ook Lo keren (1-2 winst bij Standard Luik) volgend seizoen Europees. Daarbij komt dan nog de winnaar van de beker van België. Als KV Meche len de beker wint, mag SK Beve- ren volgend seizoen deelnemen aan de UEFA-beker. Staking in Griekenland gaat door ATHENE (SID) - Twaalf van de zestien Griekse verenigin gen in de eerste divisie hebben op de 29ste wedstrijddag hun staking voortgezet. De clubs traden ook het vorige weekein de niet aan. Zij kondigden een staking aan van drie weken om meer invloed te krijgen in de nationale voetbalbond. De clubs eisen een wettelijke regeling bij overgang van spe lers, een schuldsanering en een percentueel deel van de op brengst van de voetbaltoto. Verder willen zij dat in de toe komst slechts twee inplaats van drie verenigingen uit de eerste divisie degraderen. Aan de actie nemen niet deel lands kampioen Olympiakos Pireaus, de kampioen van vorig jaar Pa- nathinaikos Athene, OFI Kreta en Panionios Athene. De ploeg, die weigert aan te treden tegen een club, die wel wil spelen, krijgt twee punten in minde ring. De voetbalbond heeft nog geen maatregelen getroffen ten aanzien van de uitgevallen wedstrijden tussen de stakende clubs. DEN HAAG (ANP) - Op de voorlaatste speeldag van de eredivisie vielen de meeste beslissingen. Feyenoord werd definitief derde achter kampioen PSV en Ajax en verze kerde zich zo van Europees voetbal, Roda JC en VW ver wierven het recht deel te nemen aan de nacompetitie voor het tweede UEFA-startbewijs, Go Ahead Eagles en SC Veendam werden met rode-lantaarndrager Excelsior naar de eerste divisie gestuurd. Terwijl PSV, reeds klaar, het kam- pioensfeest gaat afmaken in het Verre Oosten, moeten nog enkele beslissingen vallen. Nog twee ploe gen kunnen zich plaatsten voor de nacompetitie. Hiernaar dingen FC Utrecht, FC Den Bosch, FC Twen te en Sparta. Vrijdag wordt in het Haagse Zuiderpark de bekerfinale Ajax-FC Den Haag gespeeld. Op een wedstrijddag met 45 doelpunten roerden de topscorers zich danig. Marco van Basten, vol gend seizoen van AC Milan, zei op waardige manier 'arriverdeci' te gen de Amsterdamse supporters met vier doelpunten tegen PEC Zwolle. Ajax won met 5-2. Bosman maakte het derde doelpunt voor Ajax, Foeke Booy verschalkte Menzo. Eric Willaarts probeert volgend seizoen Westduits topscorer te worden als spits van Borussia Mönchengladbach. De man uit Woudenberg, vorig jaar nog vierde klasse amateur, bezorgde de aan hang van FC Utrecht een leuke middag. Feyenoord werd met 4-2 opgerold. Willaarts scoorde twee maal fraai, Van Loen en Kruijs de den geinspireerd mee. Wijnstekers en Hofman gaven de Rotterdamse nederlaag een draaglijk i Bij PSV - FC Den Haag vielen de meeste doelpunten: 7-3. De kam pioen nam op het veld de verbitter de sfeer die er ondanks de titel in Eindhoven hing weg met een leuke wedstrijd. Gullit, die tweemaal scoorde, kreeg voor zijn 'ciao PSV' een staande ovatie en een bos bloe men van voorzitter Ruts. Veel doelpunten waren er ook in Venlo bij VW-Excelsior, onder andere drie van Lammers. Piet ZEIST (GPD) - Een meerderheid van de clubs in het betaalde voet bal stemt vanavond tegen het voor stel van het sectiebestuur om het ko mende seizoen alsnog een versterk te degradatie in de eredivisie door te voeren. Het bestuur wil het aan tal eredivisieclubs terugbrengen tot zestien, een voorstel dat in au gustus vorig jaar ook al op verzet stuitte. Met de clubs werd toen overeen gekomen, dat de versterkte degra datie in twee jaar zou worden doorgevoerd. Daar stak de CSR, de Centrale Spelersraad echter een stokje voor. Begin dit jaar werd met succes de rechter ingeschakeld, omdat het sectiebestuur niet te vo ren overleg had gepleegd met de CSR. Keur, volgend seizoen van Twente, bewees weer eens zijn waarde voor Haarlem. Hij maakte in de uitwed strijd tegen Sparta het enige doel punt. Holverda deed hetzelfde voor Fortuna in de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De ploeg van ex- bondscoach Kees Rijvers verzuim de in Sittard zich te kwalificeren voor de nacompetitie. Sinds de te rugkeer van trainer Eykenbroek in de Alkmaarder Hout is David Log gie opgeleefd. De Engelse spits 3 in de Lange Leegte. Het werd gisteren matchwinner tegen de Groningse doelpunt was van De het lelijk teruggevallen FC Den Koek. volgend seizoen bij FC Utrecht. Eerste divisie VOETBAL, KEULEN (DPA) - l.FC Köln heeft oud-international Rudi Kargus aangetrokken als doelman. De 34-jarige Kargus, die door l.FC Nürnberg was uitge leend aan Fortuna Düsseldorf, zal een contract tekenen voor twee jaar. Met het aantrekken van de nieuwe doelman krijgt de pas twin tigjarige jeugdinternational Bodo Illgner weer concurrentie. Hij volgde „schrijver" Toni Schuma cher op, maar had daarvoor al een voorlopige overeenkomst getekend bij Nürnberg. Die club zag van zijn komst af door de transfersom voor Kargus, die ongeveer vier ton op bracht. Bosch met twee treffers. Roda JC bezegelde in Deventer het lot van Go Ahead Eagles. Het werd 2-2. Voor de Limburgers scoorde Meijer tweemaal. Veen- ploeg van oefenmeester Piet de dam zag het laatste tikje naar de Visser speelde in Tilburg gelijk (3- degradatie uitgedeeld door FC 3) tegen naaste concurrent Cam- Groningen, met welke club zo veel buur, dat nu in de nacompetitie goede banden bestaan. Het werd 2- met NEC, de 1 WON schorst Zonderland ZEIST (ANP) - De vereniging van voetbaloefenmeesters (WON) heeft Ad Zonderland van het lidmaatchap vervallen verklaard. In zijn functie van manager van FC Den Bosch vroeg Zonderland, die in het bezit is van het A-diploma, destijds een trainerslicentie aan zonder daadwerkelijk als trainer op te treden. Hij liet dat werk over aan Theo de Jong, die daarvoor niet de papieren bezat. Het bestuur vond dat de inmiddels geschorste Zonderland met deze étromanfunctie' de belangen van de WON schade berokkende en kreeg tijdens de algemene ledenvergadering van zaterdag steun voor die opvat ting: 64 stemmen voor, één tegen bij drie onthoudingen. In het bestuur van de WON legde Frans Debruyn na tien jaar de voorzittershamer neer. Hij werd opgevolgd door Wim Hoeben (Zeist), die tot dusverre vice-voor- zitter was. De applauswissel voor Ruud Gullit. Vóór het duel met Den Haag was de iati van zeveiüien miljoen nog uitgefloten door het Eindhovense publiek de periode, RKC en DS'79 promo tie moet zien af te dwingen. NEC stelde een plaatsje in de na competitie veilig door concurrent MW met 2-0 de baas te blijven. De Nijmeegse topscorer Grim maakte beide treffers. Het was een produktief weekein de in de eerste divisie. In negen wedstrijden werd liefst 41 keer ge scoord. Het al gepromoveerde Volendam had daarin een belangrijk aandeel bij Telstar. In Velsen kregen de 2200 toeschouwers acht doelpun ten te zien, keurig verdeeld over beide ploegen. Het scoreverloop was tamelijk bizar. Drie minuten voor tijd kwam Volendam op een voorsprong van 4-2 en leek de wed strijd beslist. In de slotseconden beslisten Van Oostrum en De Graaf toch nog anders. Hetzelfde totaal van acht werd de slechts 400 kijkers op Harga voorgeschoteld bij SW - Vitesse. De Arnhemmers namen er vijf voor hun rekening. DS'79 oefende in Wageningen alvast voor de na competitie en toonde zich zeer schotvaardig: 6-1. Rijnsburg in twee finales RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys speelt deze week twee finales. Dank zij de 2-0 overwinning van zaterdag op VCS in de halve finale van de districtsbeker treedt de ploeg morgenavond (19.00 uur) te gen Excelsior II aan voor de eind strijd van het toernooi. De wed strijd wordt, bij gebrek aan een be- schibaar neutraal veld, gespeeld op het eigen Middelmors. Zaterdag volgt voor de Rijnsburgers nog de finale van de LD Cup tegen Roo- denburg. Aanvankelijk stond ook de finale van de districtsbeker voor aan staande zaterdag geprogram meerd, maar op verzoek van de Rijnsburgse clubleiding ging de KNVB op zoek naar een andere da tum. De zege op de Haagse twee deklasser kwam overigens moei zaam tot stand. Wim Driebergen scoorde in de eerste helft 1-0. Na de pauze ging de thuisclub met suc ces (treffer Hans Zwaan) op zoek naar meer treffers, maar voor het zelfde geld was VCS op gelijke hoogte gekomen. RB zette de poort achterin namelijk open, maar de Haagse spitsen weigerden de fraaie kansen te benutten. LD-troostduel LEIDEN - Morgenavond wordt op hel? sportcomplex van ASC, aan de Kempenaerstraat in Oegstgeest, de wedstrijd om de derde en vierde plaats om de Leidsch Dagblad Cup gespeeld. Zondag hoofdklasser UVS en zaterdag eersteklasser Quick Boys strijden om de troost prijzen. De wedstrijd begint om 19.00 uur. GRONINGEN (ANP) - Het be stuur van eredivisieclub FC Gro ningen is het met Foeke Booy van PEC-Zwolle eens geworden over een driejarig contract. De 25-jarige Booy maakte dit seizoen tot nu toe negentien doelpunten. Hij heeft er bijna zijn tweede seizoen bij de Zwollenaren opzitten. FC Gronin gen moet het over de verdere in vulling van de transfer nog eens worden met het bestuur van PEC/ Zwolle. FC Den Bosch zal het volgende seizoen geen gebruik meer kunnen maken van Arthur Hoyer. De der tigjarige Hoyer, die nog een con tract voor een seizoen had, moet op advies van een arts zijn voetbal loopbaan beeindigen. BONN (SID/DPA) - Bayern München moet nog langer op zijn troostprijs na de bittere ne derlaag in de Europacupfmale tegen FC Porto wachten. FC Homburg zorgde er voor, dat Bayern zaterdag nog niet de tien de Westduitse voetbaltitel bin nen kon halen. Weliswaar leidde München aan de Saar al snel met 2-0, maar de nieuweling in de Bundesliga sloeg terug en slaag de er in de tweede helft in op ge lijke hoogte te komen (2-2). De enige concurrent van Bayern, Hamburger Spiel Ver- ein, kwam bij FC Köln ook niet verder dan een gelijkspel: 1-1. In de laatste minuut kwam de club uit Keulen, die volgend seizoen onder leiding staat van Bayern- trainer Udo Lattek, uit een straf schop naast HSV. Met nog drie wedstrijden te spelen heeft Bayern zes punten voorsprong en niemand twijfelt er aan dat de titel bij de Zuidduitsers terecht komt. Bayern was de schok van We nen zichtbaar nog niet te boven. In de eerste helft kon de schijn aardig worden opgehouden. Rummenigge en Kögl zprgden er voor, dat Bayern na ruim een half uur met 2-0 de leiding had. Homburg realiseerde zich pas in de rust, dat er energieker ge speeld moest worden om mini maal een punt aan het door 13.000 toeschouwers bijgewoon de duel over te houden, waar door de kans op lijfsbehoud gro ter zou worden. In de tweede helft ging er weer van alles mis bij Bayern. Müller en Freiler in respectievelijk de 58ste en 67ste minuut passeer den de Belgische doelman van Bayern, Jean-Marie Pfaff, waar door Homburg inderdaad een punt in eigen huis kon houden en voorlopig de zestiende plaats inneemt, die recht geeft op een beslissingswedstrijd om één plaats in de Bundesliga tegen nummer drie uit de Tweede Li ga. Fortuna Düsseldorf en Blau- Weiss '90 Berlin staan nog lager. Hannover'96 werd de eerste promovendus naar de Bundesli ga. Door de overwinning met 4-3 op FC St. Pauli werd Hannover- '96 zeker van de eerste plaats in de Tweede Liga. FC Köln hield aan het treffen in eigen huis tegen Hamburger SV op gelukkige wijze een punt over. Na een ruststand van 0-0 werd het 1-1. In de eerste helft lieten de Keulenaren nogal wat kansen liggen. Voor 18.000 toe schouwers gaf libero Ditmar Ja- kobs HSV in de 52e minuut de leiding na een voorzet van Jusu- fi. Na dit doelpunt controleerde Hamburger §V, dat in de laatste negen jaar slechts eenmaal bij FC Köln verloor, de wedstrijd. HSV leek ook recht op de zege af te stevenen totdat Homp wegens een zware overtreding in de slot minuut op Geilenkirchen een strafschop veroorzaakte. Engels verschalkte doelman Stein ver volgens zonder problemen. In de strijd om kwalificatie voor het volgende UEFA-be- kertoernooi troefde het ene Bo russia (uit Mönchengladbach) het andere (uit Dortmund) af. In Dortmund werd het 2-0 voor de bezoekers door treffers van Hochstatter en Rahn. BMG is nu derde met 37 punten, één meer dan Dortmund en Werder Bre men, dat vrijdagavond met 0-1 verloor by Schalke '04. FC Kai- serslautern (3-1 bij Fortuna Düs seldorf) en FC Köln volgen op twee punten van Mönchenglad bach. Hugo Sanchez goud waard MADRID (DPA) - Titelverdedi ger Real Madrid blijft op de juis te koers naar een nieuw kam pioenschap. Een week na de ne derlaag tegen concurrent Barce lona (1-2) vond de Koninklijke het juiste spoor weer tegen Spor ting Gijon: 4-0. Oefenmeester Leo Beenhak ker kon zijn Mexicaanse top schutter Hugo Sanchez er voor in de armen sluiten. Sanchez schoot in de eerste helft drie keer raak. Hij bracht zijn totaal daar mee dit seizoen op 33 doelpun ten. Middenvelder Rafael Martin Vazquez maakte in de tweede helft de vierde treffer. Barcelona maakte geen fout De Catalanen wonnen de lastige uitwedstrijd tegen Mallorca met 1-0. Fc Porto vierde dit weekein de de verovering van de Europe se beker voor landskampioenen door zyn laatste competitiewed strijd voor de Portugese eerste divisie tegen Desportivo Elvas voor eigen publiek met 6-0 te winnen. Juary, die woensdag avond in Wenen tegen Bayern München voor de winnende tref fer zorgde, scoorde viermaal. FC Porto eindigde op de tweede plaats met drie punten achter stand op landskampioen Benfi- ca, dat de competitie afsloot met een gelijkspel (1-1) by Sporting

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12