Post-brigade pakt weer de hoofdprijs Kooreman: voor wie wil wonen met allure Biondi in en uit het geel Zege van Danaïden Brazilië wint van Schotland Kooreman WOENSDAG 27 MEI 1987 SPORT PAGINA 23 TERNI (ANP) - Hoe schril is de tegenstelling tussen de twee Nederlandse wielerforma- ties in de zeventigste Ronde van Italië. Waar de renners van De Wever dagelijks zwoe gend in de staart van het peloton over de eindstreep komen, behoort de ploeg-Post tot de drie formaties, die tot nog toe alles hebben gewonnen. De Vlaming Eddy Planckaert ver sloeg gisteren de Italianen Rosola en Boffo met twee lengtes, nadat Anderson in de finale aan de kop van het peloton had gesleurd. Voor Post was het de tweede zege na die van Breukink in de eerste rit. Met de ploegen rond rose-truidrager Roche (drie zeges) en wereldkam pioen Argentin (twee) bepaalt Pa nasonic, met Millar in de bergtrui, het gezicht van de Giro. De vergelijking tussen Post en diens voormalige assistent De We ver, die vorig seizoen met onenig heid opstapte, is feitelijk niet te maken. De veel ruimere financiële armslag geeft Post meer sportieve mogelijkheden. De vraag is echter, wat Transvemij-Van Schilt in de Giro te zoeken heeft, nu de relatief vlakke etappes met moeite worden uitgereden. De Alpen wachten ge duldig tot de slotweek om de krachten van de kleine Nederland se ploeg nog zwaarder op de proef te stellen. Het belang van een formatie met veel sterke renners werd duidelijk in de vijfde etappe, die was gestart in Montalcino en na 203 kilometer in Umbrië eindigde tussen de wa terkrachtcentrales van Terni. Planckaert voelde zich uitstekend. Hij zag tot zijn verbazing Anderson bii toeval voorop komen. LEIDEN - De Danaïden is gisteravond winnaar geworden van het veertiende Zuiderkwartier Zomeravondtoernooi. In de finale bleek Fides Pacta volstrekt niet opgewassen (6-2) tegen de met zes eerste teamspelers sterk voor de dag komende blauw-witten. Zuiderkwartier legde ten koste van Tempo beslag op de derde plaats door het beter nemen van strafworpen. Heel snel was al duidelijk, dat De Danaïden de misstap van vorig jaar toen het verloor van Fiks, niet opnieuw zou maken. Van meet af aan toonde het spel aanmerkelijk gevaarlijker dan dat Fides Pacta, dat door lengtenadeel onder de korf vaak niet eens aan afgeronde aanvallen toekwam. Door Eric Kromhout kwam De Danaïden met 2-0 aan de leiding en na een door René van der Vooren gemiste strafworp vergrootten Heiko Locher en Ellen Ephraïm de marge tot 4-0. Na de hervatting kwam Fides Pacta wat beter uit de verf, Betti- na Sommeling scoorde na drie minuten 4-1, maar de opleving bleek van korte duur. In de slotfase scoorden Paul Hüsken en Eric Kromhout voor De Danaïden, terwijl Michiel van Wezel voor Fi des' laatste goal tekende: 6-2. Aanmerkelijk meer spanning bood de strijd om de derde en vierde plaats tussen Zuiderkwartier en Tempo. De Alphense ploeg nam een 4-2 voorsprong, maar werd door een uitstekende op dreef zijnde Ronald Siera (3 goals) achterhaald: 4-4. In de noodzakelijk geworden verlenging leek Aldo Spadon de ommekeer te brengen toen hij vanaf de stip 4-5 maakte. Door een tweede goal van Joke Boot werd echter de beslissing opnieuw uitgesteld: 5-5. Die viel pas in de strafworpserie toen Ronald Drieduite nonchalant over schoot en daardoor Zuiderkwartier de derde prijs toedeelde. „Rijden maar", riep Planckaert, denkend aan zijn zesde zege van het seizoen. De anderen uit de Post-brigade reageerden onmid dellijk. Vlak voor de laatste bocht sloop Planckaerts land- en toe komstige ploeggenoot Hoste naar voren. Voordat deze het goed en wel door had, was hij ingesloten door blauwwitte truien. „Die jon gens van Post klemden mij vast", zei Hoste. „Logisch, dat zouden wij ook doen als we zo'n sterke ploeg hadden. Ik zat alleen van voren". Rosola ontsnapte aan de tang. „Die moet je nooit laten gaan", wist Planckaert, die toen zelf maar het gat dichtte en de Italiaan voorbij schoot. Dauphine De Fransman Laurent Biondi leek gisteren in de Dauphiné in de warrige slotfase van de eerste etap pe even een dubbelslag te hebben geslagen. Hij werd tot ritwinnaar verklaard, hoewel zijn landgenoot Bruno Wojtinek de streep als eer ste passeerde, en kreeg ook de gele leiderstrui om de schouders. Die werd hem even later weer af gepakt, toen onderzoek van de reglementen en nieuwe berekenin gen uitwezen, dat de Portugees Acacio da Silva er meer recht op had. De tien seconden bonificatie van Biondi was één tel te weinig om Da Silva, die dankzij de pro loog tweetiende van een seconde voor staat, voorbij te streven. In de algemene rangschikking heeft de Fransman dezelfde totaaltijd als de leider. Wojtinek werd in de uitslag teruggezet, omdat hij volgens de wedstrijdleiding op 500 meter voor de finish opzettelijk een concur rent in de wielen had gereden en Uitgeschakeld. De ruim 200 kilometer lange rit van Grenoble naar Ferney-Voltaire werd slechts gekenmerkt door een massale valpartij bij de doorkomst in Chambéry. Het bekendste slachtoffer was Gilbert Duclos- Lassalle, die bont en blauw op- Eric Jelen (Wdl) - Thomas Hogstedt (Zwe) 6-4. 6-0, 3-6,6-1. Eduardo Bengoechea (Arg) 6-4, 3-6, 6-2, 7-6, Ricki Osterthun (Wdl) - (Vst) 6-2, 6-1. 6-3. Franco I han Vekemans (Ned) 7-5, 3-6, 2-6, 6-2, 9-7, Jim Pugh (Vst) - Pat Cash (Aus) 3-6,6-3,6-2, 7-6. Stefan Edberg (Zwe) - Mike Leach Fitzgerald (Ai iez (Spa) - Jei Fleurian (Fra) 6-2, 6-3, 6-4, Wahlgren (Zw Alex Antonitsch (Oos) - Martin Lauren- deau (Can) 6-3, 2-6, 6-3, 7-6, Aaron krick- stein (Vst) - Wally Masur (Aus) 6-3, 6-3, 6-4, Andrej Chesnokov (Sov) - Wayne Donnelly (Vst) 6-4, 6-3, 6-3, Damir Keretic (Wdl) - Andreas Maurer (Wdl) 6-4, 6-2, 7-5, Tomas Carbonell (Spa) - Ronnie Bathman (Zwe) 5-7, 7-5, 7-6, 6-3. elspel •z-Rold scher (Zwi) 0-6, 6-0, 6-1, Sara Gomer (Gbr) - Laura Gildemeister (Per) 6-2, 6-4, Claudia Kohde-KilschjWdl) - Patricia Hy (Hkg) 6-2, (Arg) i (Vst) - Eva Pfaff (Wdl) 6-1, 6-3, Raffaella - Mercedes Paz (A Chris I ;i (Ita) - Christina Singer (Wdl) 6-4. 6-1, le Noix-Chateau (Fra) - Emmanuelle Derly (Fra) 2-6, 6-4, 6-2, Gretchen Rush-Magers (Vst) - Debbie Spence (Vst) 6-2, 6-3. Stepha- Het gebaar van Patrick Bol is duidelijk. Hij Olympia's ronde en niemand anders. krabbelde. De Colombiaanse ama teur Henry Ortiz kon niet doorrij den. Voorts was de lange ontsnap ping, met bijna zeven minuten voorsprong, van de Fransman Eric Salomon nog opmerkelijk. Hij werd vijf kilometer voor de finish achterhaald. In de spurt versloeg Biondi de Zwitser Jurg Brügg- mann en zijn landgenoot Gilles Sanders. Frans Maassen was de beste Nederlander. Hij werd zeven de vierde etappe van (foto ANP) conden uit de premiesprints en de vijf tellen bonificatie voor zijn der de plaats, de leiderstrui over van zijn ploeggenoot Dirk Meier. Meier staat nu tweede op twee seconden. Het algemeen klassement na de vierde etappe is: 1. Uwe Preiszier (ODD 12 uur 11 minuten en 16 seconden. 2. Dirk Meier (ODD op 2 seconden, 3. Arno Ottevanger (AEc) op 0.04, 4. Eddy Schurer (KMi) op 0.06, 5. Jan- Hendrik Dekker (KMi) op 0.06, 6. Frantisek Vanko (Tsj) op 0.10. 7. Frank Kersten (AEc) op 0 14. 8 Bernd Dittert (ODD op 0.26, 9. Ronde van Italië De uitslag van de vijfde etappe van de Ronde van Italië is: 1. Eddy Planckaert (Bel) 203 km in 5 uur, 15 minuten 17 seconden (gem. snelheid 39,583 km/u) exclusief 20 seconden tijds- vergoeding, 2. Paolo Rosola (Ita) 15 sec. tijdsverg., 3. Luciano Boffo (Ita) 10 sec. tijdsverg., 4. Giovanni Mantovani (Ita) 5 sec. tijdsverg 5. Adriano Baffi (Ita), 6. Fla- (Ita) op 1.09, 4. Breukink op 1.10, 5. Argen tin op 1.14, 6. Lech Piasecki (Pol) op 1.26,7. Bruno Leali (Ita) op 1.36, 8. Anderson op 1.38, 9. Flavio Giupponi (Ita) op 2.14, 10. Claudio Chiapucci (Ita) op 2.14. Todorcevic (Mon) 0-1, Scheeren (Ned) - Re net (Fra) 0-1, Van der Wiel (Ned) - Miralles (Fra) 1-0, Ligterink (Ned) - Wians (Fra) 1-0. Stand: 1 Renet 5. 2. Todorcevic en Winants 4'/>, 4. Van der Wiel 4. 5. Miralles 3'-*, 6. Kuijf en Ligterink 3. 8. Van der Sterren 2l/2, 9. Scheeren en Kouatly 2. 11. Haik en Wians 1. De Dauphiné Libéré Uitslag eerste etappe: 1Laurent Biondi (Fra) 202,4 km in 5 uur en 4 minuten, 2. Jurg Bruggmann (Zwi), 3. Gilles Sanders (Fra), 4 Bernard Richard (Fra), 5. Fabrizio Nespoli (Ita), 6. Fabio Or- dolani (Ita), 7. Frans Maassen (Ned). 8. Charly Mottet (Fra), 9. _Acacio da Silva Hemelvaartsdag SPORTAGENDA Toernooi-agenda de. Olympia's ronde De vierde etappe van Olympia's Ronde is gewonnen door Patrick Bol. De Brabander sprintte na de etappe over 148 kilometer van Em- meloord naar Dieren iets voor de kopgroep uit. Erik Cent werd twee de op twee seconden en de Oost duitser Uwe Preiszier derde. Preiszier nam, dankzij de winst op de groep van veertig seconden plus de onderweg verdiende zeven se- GLASGOW (Rtr) - Brazilië won gisteren in Glasgow het toernooi om de Stanley Rous-beker gewon nen. De Zuidamerikaanse ploeg versloeg in de laatste wedstrijd Schotland met 2-0. Bij rust stond het 0-0. Het was de eerste overwin ningen van de Brazilianen tijdens hun Europese tournee. Brazilië scoorde kort na de rust twee keer. Rai maakte het eerste doelpunt in de 51e minuut. Negen minuten later verdubbelde Valdo de marge. Bij de wedstrijd waren 41.400 toeschouwers aanwezig. Algemeen kla: 1. Da Silva 5.07.10, 2. Biondi z.t., 3. Colotti op 0.02, 4 Eric Machler (Zwi) op 0.02, 5. Rolf Golz (WD1) op 0.04, 6. Ronan Pensee (Fra) op 0.06, 7. Ene Salomon (Fra) op 0.06, 8. Maarten Ducrot (Ned) op 0.07, 9. Maas- :en op 0J)8. 10 Charles Bérard (Fra) op UVS - veteranen De Sleutels - veteranen RCL - veteranen VTL - vrouwen Meerburg - vrouwen Roodenburg - jeugd (Kooicup) De uitslag van de vierde etappe van Olym pia's Ronde van Nederland, een rit over 148 kilometer van Emmeloord naar Dieren, is: 1. Patrick Bol (KMi) 148 kilometer in 3 uur, 2 minuten en 48 seconden (met bonificatie 3.02.33), 2. Erik Cent (Ams) 3.02.51 (met bon. 3.02.41), 3. Uwe Preiszier (OD1) z.t. (met bon. 3.02.46), 4. Reem Kok (Vre) 3.02.5J. 5. Ton Zwiers (Dia), 6. Freddy Wol- Alphia - jeugd Leiden - jeugd Bernardus - jeugd Orai\je Groen - jeugd Docos - jeugd VNL - senioren Kickers - senioren (Gouds/Leidse beker) 2 1/2 ZITS BANKJE Met eiken romp. Zwaar metalen ondervering. EETHOEK Massief eiken. Met orig. Webbing rug in zuiver eiken Stof naar keuze. met stof naar keuze. KOOREMAN: KENNERS WETEN 'T AL.. SfQfubdtoonzalm limn 11 Niiiim* Meubelplein 4, Leiderdorp. Tel. 071 - 894300 Donderdag koopavond. Sleuteltjes 3.- per regel incl. BTW. Telefonisch op gegeven worden al tijd min. 3 regels in re kening gebracht, a contant min. 2 regels. U kunt uw Sleuteltje telefonisch opgeven 8.00-19.30 uur 5a onderstaand Sleutel tjesnummer. Electrotechnisch handels en instal latie bureau SWAAK.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23