LD McEnroe: 'Ik heb mezelf verslagen' 'De pijp was bij ons echt leeg Roda JC verliest Meijer aan Ajax besteed Kansen aan Quick Boys niet De la Pena stunt in Parijs Bayern l voelt zich superieur BVO test Amerikaan UVS laat het afweten in halve finale LD-Cup Schapers niet voor de bui binnen WOENSDAG 27 MEI 1987 SPORT Keur rond met FC Twente PARIJS (RTR) - John McEnroe heeft zich tijdens de open Franse titelstrijd op de tennis banen van Roland Garros al in de eerste de beste ronde aan de kant laten zetten. De voormalige nummer één van de wereld was er tegen de Argentijn Horacio de la Pena niet met zijn gedachten bij en verloor in vier sets: 6-4, 2-6, 4-6, 2-6. McEnroe was als nummer zeven geplaatst. John McEnroe slaat zichzelf voor het hoofd in zijn partij tegen de Argen- tijn Horacio de la Pena. (foto ap> ït jf j- WENEN (DPA/SID/AFP/Rtr) - De coaches van Porto en Bayern Mün- chen, de finalisten in het belang- rijkste Europese bekertoernooi, zijn het over twee zaken eens. Zo wel Artur Jorge als Udo Lattek noemt de winstkansen fifty-fifty en weigert de opstelling voor de finale van vanavond in Wenen voortijdig vrij te geven. Jorge en Lattek hiel den tijdens dinsdag de mogelijke opstellingen nog liever voor zich. Beiden moeten gaten vullen, ont staan door blessures (Gomes, Lima Pereira, Wohlfarth, Dörfner) en schorsingen (Augenthaler). De Portugese selectie kwam tot ver rassing van de journalisten wel met een kerngezonde Jaime Pa- checo van de vliegtuigtrap af in Wenen. De 28-jarige spelbepaler, die lang was uitgeschakeld door een gescheurde kruisband, is door een speciaal oefenprogramma van Jorge bijtijds klaar gestoomd voor de finale. „Ja, hij komt niet als toe rist", grijnsde Porto's oefenmees- ter. Het superioriteitsgevoel bij de Westduitsers staat nog kaarsrecht overeind. „Mijn humeur is opper best", gaf Lattek toe. „Als we spe len zoals de stemming in het trai-" ningskamp voorspelt, kan er absu- luut niets fout gaan. Er worden weer grapjes gemaakt en er wordt gelachen. Als we de zaak maar doodernstig opvatten, is het snel over en uit met Porto." Bayern-voorzitter Frits Scherer twijfelde er niet aan, dat voor het eerst sinds 1976 weer een Europese beker naar München wordt ge haald. Hij heeft een internationale wederopstanding voor ogen in na volging van Ajax. „De ploeg is rij per dan de afgelopen jaren. We zijn met souvereine resultaten in de fi nale gekomen en verdienen ook die te winnen", aldus Scherer. Hij wees nog eens ten overvloede op het respectabele rijtje verslagen te genstanders: PSV, Austria Wien, Anderlecht enReal Madrid. Het lijstje van Porto is minder aanspre kend met Rabat Ajax (Mal), Vitko- vice (Tsj), Bröndby (Den) en Dyna mo Kiev. Die vergelijking bezorgde Jorge allerminst een minderwaardig heidscomplex. „Twee keer winnen van Dynamo Kiev, dat had toch ook niemand voor mogelijk gehou den? Waarom zouden we tegen Bayern dan niet in staat zijn tot een stunt?" maar door dat aanbod werden de andere clubs voor mij plotseling minder interessant". Hoewel Ajax nog op zoek is naar andere vervangers van Van Bas ten, zegt Meijer, die pas op zijn achttiende met voetballen begon, de concurrentie niet te vrezen. „Zoals ik de afgelopen maanden speel, heb ik alle vertrouwen dat het bij Ajax ook lukt". Piet Keur heeft gisteren overeen stemming bereikt met FC Twente. De 26-jarige spits, wiens overeen komst met Haarlem aan het einde van dit seizoen afloopt, zette zijn handtekening onder een contract voor twee jaar. De besturen van FC Twente en Haarlem hebben de overgang van de produktieve aan valler nog niet geregeld. De club uit Enschede hoopt de transfer de ze week af te ronden. Eric Willaarts, de produktieve spits van FC Utrecht bereikte een PARIJS (ANP) - Het Neder landse achttal in Parijs verloor gisteren ook de nummers vijf en zes, Johan Vekemans en Marcella Mesker. Bij de open Franse titelstrijd gingen maan dag al een kwartet nationale tennissers onderuit. Slechts Manon Bollegraf kwam toen ten koste van Nicole Jagerman in de volgende ronde. Die pres tatie kan slechts geëvenaard worden door Michiel Schapers. De lange Rotterdammer moest Dat niet UVS, maar het ternauwer nood aan degradatie naar de derde klasse ontsnapte Roodenburg tot de eindstrijd op het ASC-terrein doordrong, hëeft de hoofdklasser volledig aan zichzelf te wijten. Twee blunders van de anders zo ze kere achterhoede hadden evenzo- vele tegentreffers tot gevolg en om dat de thuisploeg ook in aanval lend opzicht hevig teleurstelde, is de opmerkelijke nederlaag simpel verklaard. Missers Alleen de gelegenheidsspits Leon Meys, die de plaats van Hans de Kruys innam, slaagde er in doel man Marcel Vink te passeren. Dat gebeurde na nog geen tien minu ten, toen Hans Verkuylen de omge schoolde verdediger in de diepte aanspeelde. Op het moment dat Vink besloot zijn doel te verlaten, lobde Meys de bal keurig over de opvolger van Sjaak Nievaart. Wat de offensieve wapenfeiten van UVS betreft, bleef het bij de ope ningstreffer van Meys en een wel gemikte elleboogstoot van Verkuy len op het strottehoofd van Erwin Koree, die de plaatsvervanger van Hans van Leeuwen vlak voor rust terecht op een boeking kwam te staan. Roodenburg daarentegen deed voor de doelwisseling meer van zich spreken. Nadat Arno Schou ten zijn ploeg had gered door zich voor de voeten van de doorgebro ken Marcel van der Burg te werpen en vervolgens de bal na een af standschot van Nico van As fraai uit de kruising te tikken, was het halverwege de eerste helft toch raak. Van der Burg had geen enke le moeite om de in het strafschop gebied volledig vrij gelaten Robert Goodway te vinden, die van dicht bij raak kopte. Na die gelijkmaker verzuimde jeugdspeler Jacco van der Laan tot twee keer toe te profiteren van mis sers van Joris van Benten, ook al een jeugdspeler, die door UVS- trainer Arie Lagendijk was opge steld omdat Fred Filippo weer last had gekregen van een oude spier- principe-akkoord met Borussia Mönchengladbach. Als de subtop per uit de Bundesliga en Utrecht het eens kunnen worden over de dinsdagavond echter voortijdig naar de kleedkamers, toen bo ven het roerige Roland Garros de wolken zich leegden. Schapers, de nummer 85 van de wereldranglijst, had op dat moment in zijn partij uit de eer ste ronde tegen de Amerikaan Scott Davis (22ste van de we reld) één gewonnen set achter de naam. De tiebreak van de eerste set won Schapers met 7- 3. In de tweede reeks was de stand gelijk (5-5), toen de blessure. Óp de bank moest Filip po, die voorafhad aangekondigd in de finale weer van de partij te zul len zijn, vlak na rust toezien hoe de ver uitgelopen Schouten finaal over de bal heenmaaide waarna het voor Goodway een koud kunstje was voor 1-2 te zorgen. Spoor bijster Goodway's tweede treffer bleek later de beslissende te zijn omdat het plichtmatig aanvallende UVS zich nauwelijks kansen wist te scheppen. Alleen Sam Erades was een keer dicht bij de gelijkmaker, maar in kansrijke positie schoot de invaller voor Walter van der Wey- den overdreven hard op de paal. Aan de overzijde kreeg Goodway nog een prima mogelijkheid de marge te verdubbelen, maar in de voorlaatste minuut raakte hij al leen voor Schouten het spoor bij ster. UVS was het spoor dus bijna de hele wedstrijd bijster, maar Lagen dijk wekte de indruk daar nauwe lijks mee zitten. "De pijp was bij ons echt leeg", wist de oefenmees- ter. "Ik kon de jongens voor dit potje ook niet meer motiveren. Maar dat wil ik niet gebruiken als excuus voor deze nederlaag, want we waren natuurlijk aan onze stand verplicht om gewoon te win nen. Maar doordat we een aantal vervelende wedstrijden in dit toer nooi achter de rug hebben en door alle verschuivingen van speeldata, sprak het mijn spelers niet meer Heel andere taal bezigde uiter aard Lagendijks collega Harry Talsma, die zich tevreden toonde over de inzet van zijn spelers. "Ook bij ons liepen ze op hun laatste be nen, maar er bestond toch de be reidheid om zo hard mogelijk te werken. Bij mijn spelers leefde de ze wedstrijd nog wel degelijk". JAAP VISSER Stompwijkse B bij Warmunda VOETBAL - Stompwijkse Boys is één van de deelnemers aan de voorrondes van het Nederlands kampioenschap voor afdelings kampioenen. Morgen komen vanaf 11.00 uur op het veld van Warmun da in Warmond ook Amersfoortse Boys, WZ uit Zaandam, Onze Ge zellen uit Haarlem en A.S. '80 uit Almere in actie. De winnaar van het toernooi speelt op 21 juni in Zeist om het kampioenschap van Nederland. afkoopsom, speelt de 25-jarige voetballer uit Woudenberg de ko mende drie seizoenen in West- Duitsland. scheidsrechter de partij onder brak. Johan Vekemans, 430-ste op de wereldranglijst, moest in vijf sets (7-5,3-6,2-6,6-2 en 9-7) zijn meerdere erkennen in de num mer 106 van de wereld, de Ar gentijn Franco Davin. Marcella Mesker maakte heel wat min der indruk en ging in twee sets (6-2,6-2) ten onder tegen de Russische Natalia Zvereva. WASSENAAR - De competitie heeft Rijnsburgse Boys niet ge bracht waar vooraf op werd ge hoopt, maar op andere fronten presteert de ploeg optimaal. Na zich eerder al te hebben geplaatst voor de halve finale van de dis trictsbeker (zaterdag ontvangt RB het Haagse VCS), drong het team van trainer Arie Kurver gister avond ten koste van Quick Boys ook door tot de op 6 juni te spelen finale van de Leidsch Dagblad Cup. De eindstrijd van de districts beker staat op diezelfde dag gepro grammeerd, maar de Rijnsburgse clubleiding zal bij een zege op VCS de KNVB verzoeken een andere datum voor die wedstrijd te zoe ken. De uitslag van het duel Quick Boys-Rijnsburgse Boys doet ver moeden dat RB heer en meester was, maar in werkelijkheid maakte rivaal Quick Boys lange tijd de dienst uit op het goed bespeelbare veld van Blauw Zwart in Wasse naar. Naar die lokatie week het be stuur van de Katwijkse 'thuisclub' gisteravond uit omdat de vereni ging niet terecht kon op het eerste veld van Katwijk, waar Quick Boys nog niet zo lang geleden afrekende met Rijnsburgse Boys. McEnroe, die zondag in Düsseldorf nog voor grote beroering zorgde door in de finale van het landen- toernooi tegen de Tsjechoslowaak Mecir van de baan te stappen na een heftig dispuut met de scheids rechter, was niet zichzelf. Hij speel de futloos en ongeïnspireerd. In de laatste set maakte McEnroe zelfs een apatische indruk. Het interes seerde hem allemaal niet meer, de gebeurtenissen gleden aan hem voorbij. Twee jaar geleden, toen hij de eindstrijd haalde, won McEnroe nog gemakkelijk in de eerste ronde van Parijs van dezelfde tegenstan der en in Rome zette de Amerikaan de langharige Argentijn, 49e op de wereldranglijst, eveneens nog met veel bravoure opzij: 6-2, 6-4. Met el ke slag verdween de hoop, die McEnroe eventueel koesterde om de eerste Amerikaanse winnaar van de Franse titel te worden sinds Tony Trabert in 1955, steeds meer. Na drie uur en één minuut was de marteling van McEnroe voorbij. Er waren geen woede-uitbarstingen Toen was de inzet het kampioen schap in de eerste klasse A, dat op het laatste moment aan de neus van de Katwijkers voorbij ging. Rijnsburgse Boys was in die perio de al uitgeschakeld voor de titel, maar de ploeg is nu wel volop in de strijd om de troostpijzen verwik keld, In het geval van de LD Cup dankt het team dat overigens voor al aan Quick Boys, dat in het door 500 toeschouwers bijgewoonde treffen weigerde het bij vlagen uit stekende spel in treffers te verta len. Die gegevens zijn ontleend aan de eerste helft, welke een eenzijdig beeld te zien gaf. De razendsnelle Frenk van der Kley en Leen van der Plas degradeerden hun respec tievelijke mandekkers Cor van Vliet en Dick Heemskerk tot figu ranten, maar in weerwil van de krachtsverhouding was het Rijns burgse Boys dat in de eerste helft via Fred Arroyo en Rob Gillissen een 0-2 voorsprong opbouwde. De treffers van het gehandicapte RB (zonder Toet, Manuputty, Zwaan, Merbis en Driebergen) wa ren fraai van opzet. Met name de eerste, die tot stand kwam na een vlekkeloze combinatie tussen Jo han de Kroon en Hennie Koet. van de 28-jarige Amerikaan, het leek of hij zich al snel bij het onver mijdelijke had neergelegd. Eén keer mopperde hij wat over een paar fotografen achter de stoel van de scheidsrechter en voor het ove rige richtte McEnroe voornamelijk het woord tot zichzelf als hij weer eens een misslag had begaan. Zo zei hij een keer: „You stink." Lesje „Ik heb mezelf verslagen", zei McEnroe na afloop. „Ik zeg niet dat de la Pena geen talent heeft. Maar ik was mezelf niet daar op de baan. Ik speelde niet zoals ik wel zou kunnen. Daar kwam bij, dat ik mo menteel niet fit ben. Ik heb de fout begaan te veel tegelijk te willen doen. Toernooien spelen, veel trai nen, sprintjes maken, het was alle maal niet bevorderlijk voor mijn spieren. Ik had nu eigenlijk rust moeten nemen. Ik hoop, dat ik Wimbledon zal kunnen spelen. Maar eerst doe ik het twee weken kalm aan. Dan zien we wel weer Maar daarmee wordt bepaald niet bedoeld dat RB de voorsprong ver diende, al moet daaraan worden toegevoegd dat de ploeg daadwer kelijk aanwezig was op de momen ten dat dat noodzakelijk was. Dat kon van Quick Boys dus niet wor den gezegd. Fraaie aanvallen resulteerden in prachtige kansen, maar Quick Boys (zonder Floor van Duyn, die een 'generale' afwerkte voor zijn autorijexamen van vandaag) wei gerde de kansen af te maken. In valler Gert Aandewiel miste bij een aantal kopballen een tikkeltje ge luk en datzelfde kon worden ge zegd van Kees van Rooyen, Den nis-Jan Mieras en Arie van Duyn, die met afstandschoten dicht bij een treffer waren. Jan Blankespoor trad evenwel alert op, zoals hij zich ook attent toonde op het moment dat Frenk van der Kley alleen op hem af kwam. Scheidsrechter Stoffelen stak de Katwijkers daarna de helpende hand toe door de bal na een duw van Johan de Kroon in de rug van Kees van Rooyen op de stip te leg gen. Arie van Duyn schoof de bal van elf meter echter naast. De arbi ter eiste in het tweede part overi gens een hoofdrol voor zich op door het spel wegens praten enige verder. "McEnroe miste ook zijn belangrijkste wapen, de opslag. Nadat McEnroe nog wel de eerste set had gewonnen brak De la Pena in de tweede en derde set in totaal zes van de acht keer door de send ee van de Amerikaan heen. „Ik ben erg blij, dat ik een van de beste spe lers ter wereld heb verslagen", zei dé Zuidamerikaan. „In het begin was ik nog onder de indruk van zijn spel. Maar later ging ik dieper slaan. Mijn service liep wat beter en het geluk was op mijn hand. In Rome gaf hij me twee weken gele den nog een lesje. Nu waren de rol len omgedraaid. Ik ben erg ver baasd, dat ik zo gemakkelijk heb kunnen winnen." Heldendaden Het succes van De la Pena inspi reerde andere „onbekende solda ten" tot heldendaden. De Ameri kaan Jim Pugh en de Westduitser Ricki Osterthun, de nummers 96 en 124 van de wereldranglijst, wier pen respectievelijk de Australische held Pat Cash en de Franse oogap pel Henri Leconte uit het Grand- Slamtoernooi. Pugh hoort niet tot de beste 25 tennissers van de Verenigde Sta ten, maar tegen de als twaalfde ge plaatste Cash toonde hij aan wei nig frustratie aan die ranglijstposi tie te hebben overgehouden. Cash, dé man achter het Australische Da- vis-bekersucces van 1986, kreeg slechts in de eerste set voet aan de grond. Daarna sloeg Pugh toe, 3-6, 6-3, 6-2 en 7-6. Osterthun had tegen de als ne gende geplaatste Leconte, met Noah de Franse hoop, ook vier sets nodig (6-3, 6-3, 6-7, 6-1). De Frans man, vorig jaar verliezend in de halve finale, had een goede verkla ring voor zijn nederlaag. „Ik had hier beter niet kunnen spelen, maar dit is Roland Garros. Dit is een speciaal toernooi voor mij. Ik wilde spelen, al kon ik maandag niet eens buigen", aldus Leconte, die drie maanden geleden aan de rug werd geopereerd voor een her- Quick Boys 2 te sterk voor Lugdunum: 2-0 LEIDEN - Wat Quick Boys 1 maar niet wil lukken, lukt de reserves uitstekend. Terwijl in Wassenaar het vlaggeschip van de zaterdageersteklasser strandde op Rijnsburgse Boys, sleepte Quick Boys 2 in Leiden opnieuw een prijs binnen. Na zaterdag het nationaal kam pioenschap voor reserveteams te hebben behaald, versloegen de Katwijkers op het terrein van LFC zondagtweedeklasser Lugdunum in de strijd om de derde plaats van het Zilveren Molentoernooi. In een pittige wedstrijd was het Gerard Zuy- derduin die voor Quick Boys in de eerste helft de score opende. Na de doelwisseling besliste Martin Haasnoot het duel met de eerste keus van Lugdunum tijd stil te leggen en door Jan Hoge- woning voor het zelfde 'vergrijp' vijf minuten naar de kant te sturen. Enkele minuten daarvoor had de arbiter een aanslag van Fred Ar royo op de benen van Van der Kley weggewuifd. "Dat zijn nu eenmaal de regle menten van de LD Cup", aldus de spelleider. "Alleen voor spelbederf mag je een speler een tijdstraf ge ven. Voor schoppen moet ik ie mand een officiële waarschuwing geven, maar dat heeft in een derge lijk toernooi geen zin. Het paste ook niet in de geest van de wed strijd". Die was verder vrij sportief, maar dat was mede het gevolg van het scoreverloop. Quick Boys (met André de Best al snel voor Mieras, André Kruger kwam later voor Hans van der Plas) drukte wel aan en kreeg ook nog kansen (Gert Aandewiel), maar Rijnsburgse Boys profiteerde van de ontstane ruimte. Jan Hogewoning, nadat Gillissen de bal goed had terugge legd, en Cor van Vliet, op aangeven van diezelfde Hogewoning, bepaal den de eindstand op 0-4. Waardoor de Rijnburgers zich plaatsten voor de finale. FRED SEGAAR AMSTERDAM (ANP/GPD) - Hen nie Meijer, spits van Roda JC, Jong Oranje en het Olympisch elftal, speelt komend seizoen voor Ajax. Gisteravond kwam de Europa Cup 2-winnaar met de werkgever van Meijer, Roda JC, en diens zaak waarnemer tot overeenstemming over een contract voor drie jaar. Met de opmerkelijke transfer zou een bedrag van acht ton zijn ge moeid. Oud-Roda JC manager Hans Coerver zou een flink aan deel in de verrassende transfer van de Kerkraadse topscorer hebben gehad. Volgens de huidige trainer/ manager Rob Baan van Roda JC heeft Coerver gisteravond in be dekte termen toegegeven dat hij met Meijer heeft gelobbyed om zijn voormalige werkgever een hak te zetten. Aan de basis van de verrassende overgang van Meijer naar Ajax ligt het conflict dat tussen Roda JC en Hans Coerver is gerezen over de af vloeiingsregeling. Beide partijen kregen onlangs een meningsver schil over de hoogte van de vergoe ding voor Coerver, die een jaar ge leden als direct gevolg van de zwart geld-affaire bij Roda JC zijn bureau moest ontruimen. De 25-jarige Meijer, afkomstig uit Amsterdam speelde eerder voor de hoofdstedelijke amateur club D JK en de eerste-divisieclubs Telstar en Volendam. Zijn over eenkomst met Roda, waar hij twee seizoenen heeft gespeeld, loopt de ze zomer af. Meijer, die deze com petitie al zestien keer scoorde, kwam gisteren uit voor het Neder lands Olympisch elftal in de kwali ficatiewedstrijd tegen IJsland op Reykjavik (2-2), stelde in een reac tie dat hij in feite al maandag over eenstemming had bereikt met Ajax. „De club belde mij vorige week. Ik was natuurlijk verrast. ALPHEN AAN DEN RIJN - BVO heeft gisteravond in een oefenwed strijd tegen Leiderdorp voor de tweede keer de Amerikaan Peter Thomas uitgetest. De Alphense promotiedivisionist wil de huidige eredivisiespeler overnemen van het Amsterdamse Canadians. Tho mas zelf, die eerder al met BVO een toernooi in Boxtel speelde, wil ook wel als er geen nieuwe eredivi sieclub voor hem komt. De Ameri kaan (14 punten) speelde overigens onwennig en had duidelijk moeite om in zijn spel te komen. BVO won het streektreffen met 82-71, na een 40-38 voorsprong halverwege. LEIDEN - Het 'gewone' seizoen mag dan voor Rooden burg bijna één lange lijdensweg zijn geweest, in de 'troost- toernooien' boert de zondagtweedeklasser boven ver wachting. Na een tweede plaats in het Zilveren Molentoer nooi, bereikte de Kooiclub de vijfde ronde in de strijd om de districtsbeker. Daarin strandde de jonge ploeg op Rijnsburgse Boys. Maar na de verrassende triomf van gis teravond op UVS (1-2), mag Roodenburg het volgende week zaterdag opnieuw opnemen tegen de zaterdageer steklasser, die zich ten koste van Quick Boys plaatste voor de finale van het toernooi om de Leidsch Dagblad-Cup. k,. Xr i, 1 Jr: V'. *1 - Vv: ,'•5'. ;..n Mario Faber (UVS) en ploeggenoot Rob Ouioersloot kijken toe bij deze stijlvolle actie van Roodenburg-doelman Marcel Vink. (foto Loek Zuijderduin) Rijnsburgse Boys profiteert optimaal: 0-4

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21