Belg gaat er met de eerste Hollandse Nieuwe vandoor I Woonwagenbewoners moeten Alphen uit Plaatsen beelden heel wat voeten in de aarde Keurmeester Taal: 'Maatjes klein maar heel lekker' Melkstation Ke Hazerswoude wordt gesloop Nieuw offensief tegen herindeling gemeenten Duo betrapt bi zoeken naar girokaarten PAGINA 20 W WOENSDAG 27 MEI 198' WOEI SCHEVENINGEN - "Is er dan geen Hollandse firma die meer biedt dan een Belgische?", vraagt de afslager in de Scheveningse mijnzaal zich vertwijfeld af. Hij heeft zichtbaar moeite met het idee dat de eerste Hollandse Nieuwe over de landsgrenzen dreigt te verdwijnen, maar de verzamelde haringhandel gaat niet op zijn uitdaging in. "Dan is het eerste emmertje verkocht aan De Bacquer uit Brussel", hakt de afslager de knoop door. Vishandelaar De Bacquer moet voor 35 harinkjes 22.000 gulden neertelen. Pas dan wordt uit de zaal gereageerd. "Die Belg weet toch wel dat we hier over guldens praten en niet over frankskes"?, roept een Katwijkse handelaar. De Bacquer, het prototype van een beminnelijk Belg, meent echter dat hij voor een koopje aan de eerste Hollandse Nieuwe is gekomen. "Ik had nog wel meer willen bieden", zo laat de Brusselse vishandelaar weten. Ook bij de Belgen wordt haring steeds populairder en de publici teit rond de eerste aanvoer komt De Bacquer goed van pas. Het bedrijf van de vishandelaar ver koopt in België uitsluitend maatjesharing uit Nederland. "Die zijn volgens mij van de bes te kwaliteit", meent de Belg. "In de periode dat de Noordzee voor de haringvangst was gesloten, heb ik dan ook consequent ge weigerd haring uit andere landen in te door Dick van der Plas De bemanning van de vrie- strawler SCH 24, de winnaar van de haringrace, en directeur A. van der Zwan van rederij Jaczon zagen de overige 840 emmertjes en 76 pakken nieuwe haring gis termiddag voor aanmerkelijk la gere prijzen van eigenaar verwis selen. De Scheveningse reder toonde zich niettemin bijzonder tevreden met het eindresultaat. "Het was van te voren al duide lijk dat we van deze eerste aan voer niet rijk zouden worden", zegt Van der Zwan. "Maar het betekent natuurlijk wel een enorme promotie voor het be drijf'. Rederij Jaczon heeft verder nog twee vriestrawlers in de vaart die de komende dagen voor de eerste grote omzet moeten zorgen. De schepen hebben een ruiminhoud van ongeveer 95.000 pakken, van elk 310 tot 320 harin gen. Rivaliteit Van der Zwan omschreef de haringrace 1987 als een echte Scheveningse happening. "Maar dan wel met een grote Katwijkse inbreng", zo bromde een van de bemanningsleden van de win nende trawler tijdens de toe spraak van zijn directeur in de Scheveningse mijnzaal. Niet al leen de schipper van de SCH 24 maar ook het merendeel van de dertig bemanningsleden van de trawler is uit Katwijk afkomstig. "De onderlinge rivaliteit tussen Scheveningers en Katwijkers be staat natuurlijk ook aan boord", zegt schipper Huig van der Plas, "maar als het erop aan komt kun nen we prima samenwerken". Van der Plas vaart al 15 jaar als schipper bij verschillende rede rijen, maar is op de SCH 24 ei genlijk de eerste stuurman. Op zijn tweede reis als invaller voor schipper P. de Niet bezorgde hij rederij Jaczon voor de eerste keer in tien jaar weer een over winning in de haringrace. De Scheveningse vriestrawler zette afgelopen maandag om vijf uur in de morgen voor de eerste keer zijn netten uit. De resulta ten waren aanvankelijk niet be moedigend, maar nadat ook op enkele andere plaatsen het geluk was beproefd kon toch een be hoorlijke hoeveelheid haring worden binnengehaald. "Na de derde trek zijn we maandag avond om acht uur met vissen gestopt en vervolgens op volle kracht naar de thuishaven ge stoomd", vertelt Schipper Van der Plas. De bemanning van de SCH 24 dacht aanvankelijk con currentie te krijgen van de SCH 303 'Ariadne', maar al snel werd duidelijk dat de trawler onbe dreigd zou gaan winnen. De 'Zeeland' is, met een motor van 5800 paardekrachten, een van de snelste schepen van de vloot. Het schip kan een snelheid van 17 mijl ontwikkelen. Visgronden Voorzitter D. Langstraat van het Produktschap voor Vis en Visprodukten sprak gistermid dag op de kade van de Scheve ningse haven van een eerlijke ha ringrace. "De schepen die wat te vroeg hun netten hebben uitge- gooid, hebben zich uiteindelijk buiten het strijdgewoel gehou den. De haringrace heeft daar door een terechte winnaar opge leverd". Langstraat zegt er niet zo zwaar aan te tillen dat de sche pen wat eerder dan de toegesta ne tijd zijn gaan vissen, maar vindt wel dat de bewuste schip pers dan zo sportief moeten zijn om zich buiten de feitelijke ha ringrace te houden. "Het had bij de overige schepen op de vloot grote woede gewekt als er een schip had gewonnen dat de ha ring al op zondag had binnenge haald". zegt hij. Voorzover bij het produkt schap bekend zijn er op zondag drie schepen van de haringvloot begonnen met vissen. "De num mers van deze trawlers zijn voor mij niet zo interessant", zegt Langstraat. "Belangrijk vind ik dat ze zijn teruggegaan naar de visgronden en zich niet meer hebben bemoeid met de haring- Tot de schepen die wat te vroeg hun netten hebben uitge gooid, behoorde onder meer de KW 74 'Hendrika Johanna' van de Katwijkse rederij Kennemer- land. Ook de SCH 33, 'Johanna Maria', was bij de boosdoeners. Dit schip vaart momenteel voor de Katwijkse rederij Ouwehand en directeur L.E. Ouwehand van dit bedrijf is voorzitter van het Haringcomité. "De bemanning is een beetje stout geweest", zo oor deelde hij mild over de 'misstap' van zijn personeel. "Maar ik kan wel begrijpen hoe het is gebeurd. Als je op de visgronden aankomt en er zijn al twee schepen die de reglementen aan hun laars lap pen, wordt het besluit om zelf ook te gaan vissen wat makkelij ker genomen". De SCH 33 was bij deze illegale poging echter lang niet zo succesvol als de KW 74, zo laat Ouwehand weten. Vetgehalte De eerste Hollandse Nieuwe Reder Van der Zwan (rechts) en schipper Van der Plas laten de omstanders lekkerbekkend het water in de mond lopen. De eerste Hollandse Nieuwe blijkt prima te smaken. (foto gpdi werd gistermiddag direct na aan komst van de SCH 24 onder zocht. Keurmeester K.A. Taal noemde de haring van zeer goe de kwaliteit. "Het verbaast me elk jaar weer hoe goed die eerste haring is. De maatjes zijn wel wat kleiner dan vorig jaar, maar per soonlijk vind ik ze dan juist het lekkerst", aldus Taal. De Hollandse Nieuwe die van daag wordt aangeboden aan het Belgische vorstenhuis is echter nog niet op z'n best. Binnen twee tot drie weken loopt het vetge halte van de maatjes op tot 25 procent en kan de echte Konin- ginneharing worden geselec teerd. Die gaat echter niet naar Fabiola maar naar koningin Bea trix. Van Maastricht tot Groningen is vandaag bij enkele duizenden haringstalletjes al 'Hollandse Nieuwe' te koop. In veel gevallen gaat het dan echter nog niet om haring die door Nederlandse schepen is aangevoerd. "Drie weken geleden kreeg de handel al haring uit Ierland aangeboden, twee weken geleden uit Noorwe gen en een week geleden uit De nemarken", zegt de Katwijkse groothandelaar T. Hoek. "Het is namelijk niet mogelijk om 2500 visdetaillisten te bevoorraden met 800 emmertjes Hollandse Nieuwe uit het ruim van de win naar van de haringrace. Dan moeten we de emmertjes in drieën zagen". Volgens de Katwijker wordt er daardoor elk jaar ook in het bui tenland aangekochte haring op de markt gebracht, die echter in kwaliteit niet onder hoeft te doen voor de echte Hollandse Nieuwe. "Haring heeft nog nooit een pas poort gehad", zegt Hoek, "en is allemaal op de Noordzee gevan gen". Voor de haringhandel, die voor een belangrijk deel in Katwijk is geconcentreerd, is het de komen de twee maanden topdrukte. Binnen acht weken moet er voor een heel jaar worden ingekocht en dat juist in een periode dat ook de verkoop van haring een piek bereikt. "Tot eind augustus maken we werkweken van hon derd uur", zegt Hoek. "De ko mende twee maanden zijn bepa lend voor de resultaten van een heel iaar". ALPHEN AAN DEN RIJN - De groep woonwagenbe woners die al een aantal we ken in Alphen verblijft, moet uiterlijk volgende week donderdag de par keerplaats aan de Burge meester Bruins Slotsingel èn de gemeente verlaten. In Alphen is het alleen toegestaan met een woonwagen plaats te ne men op het woonwagencentrum Gouwsluis aan het Goudse Rijpad. Ofschoon dat terrein volgens nor men van de provincie voldoende capaciteit heeft, is er geen plaats voor de groep die nu aan de rand van de Zegerplas bivakkeert. In de regel biedt de gemeente Alphen dergelijke groepen twee weken de tijd naar een andere plaats uit te wijken. Jaarlijks wordt Alphen gemid deld twee keer door een groep rondreizende woonwagenkampers aangedaan. Meestal vinden ze staanplaatsen op de parkeerplaat sen bij de voetbalvelden in de sportparken De Bijlen en Zeger- sloot. Twee weken geleden arri veerde de groep op het parkeerter rein bij ARC. In verband met club activiteiten en het te verwachten aantal bezoekers werden de woon wagenbewoners door de politie naar de parkeerplaats tegenover de kinderboerderij gedirigeerd. Alphen tolereert de aanwezig heid van deze 'westerse nomaden' niet langer dan nodig is. "De ge meente heeft de bevoegdheid die mensen de deur te wijzen, maar kan niet tegen hen zeggen dat ze morgen al moeten opkrassen, om het zo maar uit te drukken", aldus L. van Dam van de afdeling be stuurszaken. Op voorschrift van de provincie wordt de woonwagenbe woners steeds veertien dagen de tijd gegeven om de gemeente te verlaten. Van Dam: "Op zich veroorzaken ze geen overlast, al zit je wel vaak met armoe achteraf. Ze laten meestal veel troep achter. Wat vooral stoort is dat ze maar wat aanrommelen en dat ze de mooiste plekjes innemen. Ze weten dat Ze- gersloot een mooi gebied is. Zou den ze ergens achteraan in een in dustriegebied gaan staan, dan vol gen we in principe dezelfde proce dure, maar dat werkt dan toch min der belastend op de omgeving". Aangezien het volgens de ge meentelijke strafverordening ver boden is afval achter te laten, kun nen overtreders worden bestraft met ten hoogste twee maanden hechtenis of een geldboete van ma ximaal vijfhonderd gulden. Het is dikwijls dezelfde groep die Alphen aandoet, 's Winters verblij ven deze mensen in het Noordbra bantse Veldhoven, 's Zomers trek ken ze het land door. "Het wordt ons nooit helemaal duidelijk wat ze precies doen. Ze zeggen altijd dat ze op doorreis zijn. Als ze de ene dag Alphen moeten verlaten, kun nen ze in principe de volgende dag weer terugkomen en zijn wij ver plicht opnieuw dezelfde procedure te volgen. Maar dat is in het verle den nog niet voorgekomen. Als ze weggaan, blijven ze meestal een aardig poosje weg. De mensen we ten doorgaans precies hoever ze kunnen gaan. Het is ook nog nooit op een confrontatie aangekomen", weet Van Dam. STREEK - De gemeenten Leimui- den, Rijnsaterwoude, Woubrugge, Nieuwveen en Zevenhoven willen kort na de zomervakantie geza menlijk bij het ministerie van bin nenlandse zaken aankloppen met een alternatief plan voor de ge meentelijke herindeling. Over de juiste inhoud van het plan moet nog worden gesproken. De bedoe ling is in elk geval om de huidige herindelingsvoorstellen voor deze regio te dwarsbomen. Dit is gebleken na een besloten bijeenkomst van vertegenwoordi gers uit de vijf gemeenten. Het ge zamenlijke offensief is een initia tief van de Werkgroep Herindeling Woubrugge. De werkgroep vindt dat er nog goede mogelijkheden zijn voor alternatieven als tenmin ste het draagvlak van nieuwe her indelingsvoorstellen groot genoeg is. Ook moeten de regionale plan- nen op het juiste moment worden gepresenteerd. Leden van de werkgroep hebben binnenkort een gesprek met staats secretaris De Graaff-Nauta. Op het ministerie van binnenlandse zaken ligt momenteel een herindelings- voorstel van de provincie. Na beoordeling door de staatssecreta ris moet de Tweede Kamer straks een beslissing nemen. In de voor stellen wordt gepleit voor samen voeging van Woubrugge, Rijnsa terwoude en Leimuiden tot één nieuwe gemeente. Verder moeten Nieuwveen, Zevenhoven en Ter Aar samen gaan, evenals Hazers woude, Koudekerk en Benthuizen. Over laatstgenoemde gemeenten is tijdens de besloten vergadering overigens niet gesproken. Nieuwveen en Zevenhoven heb ben al te kennen gegeven graag sa men verder te gaan zonder Ter Aar. Ook Leimuiden en Rijnsaterwou de denken beter één gemeente te kunnen vormen zonder Woubrug ge. Volgens de werkgroep moeten zowel de ambtelijke staf als de po litieke leiding op het ministerie HAZERSWOUDE - Het voormal melkstation van Nestlé a; Rijndijk in Hazerswoude over ongeveer een half jaar g sloopt. Het gebouw dat al lai leegstaat, moet wijken voor t nieuwbouw van handelsondern "iel ming Hateha. Het bedrijf dat ele °rai trotechnische artikelen importee ?Pe* uit Duitsland is in de huidige vesi Gist ging verderop aan de Rijndijk u ^"W1 zijn jasje gegroeid. Mei; waa Volgens woordvoerder Vos vi ovei Hateha is het nog niet zeker ht M het nieuwe gebouw er gaat uitzie een Daarover is het bedrijf nog stee( m0< in overleg met architecten. Het Har nog onduidelijk wanneer kan wo dee den begonnen met de bouw. E de woordvoerder verwacht echter d. 8e" dit ongeveer volgend jaar wordt. ma! hee Eerder toonde cash en cari deV Hoogvliet belangstelling voor h< me melkstation. Dit ging echter ni< zijr door omdat Rijkswaterstaat gee te toestemming wilde geven voor ee extra uitrit op de Rijndijk. ov« het Hateha heeft daarover wel ovei jja eenstemming bereikt met Rijkswi vj0 terstaat. De uitrit wordt gecomb kr( neerd met die van het aangrenzer scj de waterleidingbedrijf. Ook de g( ^ir meentelijke commissie voor ruin: jec: telijke ordening ging vorig jaar zw principe akkoord met een nieuw bu vestiging van Hateha. ALPHEN AAN DEN RIJN - D< politie van Alphen heeft gisterei twee Amsterdammers aangehou den die in een flat aan de Wederik straat de brievenbussen doorzoch ten op girobetaalkaarten. Het twee tal, 16 en 17 jaar oud, had een tij gekregen van een vriend. De Am sterdammers, die niet eerder in Al phen waren geweest, konden ove rigens geen enkele kaart vinden De postale recherche en de politic van Amsterdam zijn op de hoogti gesteld. In de afgelopen weker heeft de politie meer dan tien aan giften gekregen van Alphenaren van wie de betaalkaarten zijn ge stolen. hiervan worden overtuigd. Ook de Tweede-Kamerfracties moeten worden benaderd. De werkgroep kan geen officiële stappen nemen namens de ge meenten, zo is tijdens de bijeen komst gebleken. Zij kan wel een voortrekkersfunctie vervullen als straks op bestuurlijk niveau door de gemeente een alternatief voor stel wordt ingediend. Uiterlijk in september van dit jaar zou dat voorstel klaar moeten zijn. De vijf eerdergenoemde gemeenten bekij ken nog of ook Ter Aar meedoet aan de gezamenlijke actie. Ter Aar had oorspronkelijk geen bezwaar teg§n de variant Nieuwveen-Ze venhoven, maar op een hoorzitting hierover kwam de gemeente de toezegging dat dit zou worden on dersteund, niet na. Als Ter Aar af ziet van medewerking, wordt ge probeerd de gemeente een neutra le rol toe te bedelen. HAZERSWOUDE - Het plaatsen van drie beelden in Hazerswoude heeft gisteren nogal wat voeten en vooral schoppen in de aarde gehad. Een van de drie kunstwerken was gepland in het plantsoen voor het gemeentehuis. Daar was ook al een gat gegraven om het door Wilna Haffmans ontworpen beeld ('Drie maal handstand': drie jongetjes, die op hun handen staan) gedeelte lijk in te laten verdwijnen. Zover kwam het echter niet. Op het laat ste moment kwam adviseur Pieter Kooistra tot de conclusie dat de plek bepaald niet 'uit de kunst' was: "Het is zonde als dit beeld hier komt te staan. Dat verdient het niet", zo sprak de oprichter en be stuurslid van de Amsterdamse Stichting Nieuw Perspectief zijn veto uit over de lokatie. Het was het begin van een beel denroute, die veel langer zou wor den dan was gedacht. Als wethou der G. van der Lecq-De Knikker vanavond de door de culturele raad van Hazerswoude gekochte beelden officieel onthult, is het no dige graaf-, trek- en hijswerk ver richt. Dat alles onder de bezielende leiding van Kooistra: "Als stich ting bemiddelen wij tussen de kun stenaars en de gemeenten. Wij doen aan kwaliteitsbewaking om te voorkomen dat de verkeerde beel den worden gekocht en waken er verder voor dat de beelden op pun ten komen te staan waar ze niet worden gezien of waar ze na enige tijd in het gedrang komen". Het eerste beeldenstormpje liet Kooistra opsteken toen hij tot de conclusie kwam dat een treurwilg niet in de schaduw kan staan van een kunstobject. "Als het beeld hier wordt neergezet wordt het uitzicht erop min of meer ontnomen door die boom. Bovendien wordt het beeld in de loop der jaren helemaal groen en dat kan toch niet de be doeling zijn". Voor de zekerheid gooide de uitvinder van het feno meen kunstuitleen er nog een derde argument tegenaan: "Over een of twee jaar wordt het parkeerterrein hier uitgebreid. Dan valt zo'n beeld helemaal weg". Daarmee was sprake van een ge heel 'nieuw perspectief en tegelij kertijd van de nodige verwarring bij de dienst gemeentewerken, die de beelden mét sokkels moest plaat sen. Uiteindelijk werd een bestem- Terwijl de beelden wachten op hun bestemming wordt overleg gepleegd over de plaats waar de kunstwei moeten komen te staan. ,foto T- sp; Hazerswoude voorzichtig op het kunstzinnige pad ming gevonden op een plek pal naast het gemeentehuis. De vraag was toen alleen nog hoe het kunst zinnige gevaarte op zijn plaats moest worden gezet.-Een vrachtwa gen met hijskraantje was niet inge steld op het gewicht van ongeveer zevenhonderd kilo. Pas toen een vorkheftruck en een kraanwagen waren opgetrommeld konden de beelden met het nodige kunst- en vliegwerk worden bevestigd. Nadat de 'Drie jongens' van Haffmans waren achtergelaten bij het gemeentehuis, werd een mum mie van Nel van Lith gedropt op de hoek van de Corellistraat en de Sweelincklaan en werd een zwaar lijvige haan (met sokkel goed voor zo'n achthonderd kilo) van Jos van Riemsdijk bezorgd bij Huize Drie hof in Hazerswoude-Dorp. Daar mee is door de culturele raad van Hazerswoude, die 37.000 gulden in het trio heeft gestoken, 'de eerste aanzet gegeven tot verfraaiing van Hazerswoude met kunstwerken'. HEMELVAARTSDAG ARTSEN Leiden Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: do van 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661, spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kniis en De Lange: do van 8 uur tot 24 uur: E. de Lange, tel. 212025, spreekuur Bronkhorststraat 43- 45. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Brijyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: do van 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 134345. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: do van 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwenhuis, tel. 768918, spreekuur Meloenstraat 39. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: do van 8 uur tot 24 uur: H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961. Leiderdorp J. v.d. Beek, tel. 894539, spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest J.J. Voorzaat, Jan Campertlaan 20, tel. 176867. Voorschoten L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond L. Lempers, Churchillaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De dienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door: Apo theek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Apotheek Kooi, Sumatrastraat 7, Lei den, tel. 214060. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Lei den, tel. 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: Ieder voor eigen praktijk Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, "Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten: Ieder voor eigen praktijk. TANDARTSEN De dienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waarge- Tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, telefonisch bereikbaar onder nummer 071-155375; tpvens spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, Leiden, tel. 125215, doet dienst in eigen praktijk. Leiden Schouwburg - Randy Newman, suport act Fay Lovski, 20.15 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Barok- opera in Taffehzaal. Marianne Hund (zang), Siebe Henstra (clavecimbel), 20.15 uur. Laktheater - Concert Lesko, 20.30 uur. Kapelzaal K&O - Concert Nico van der Meeuw (tenor), Ineke Drabbe (piano), 20.15 uur. Leiderdorp Terrein hockeyvereniging Alecto - sportpark De Bloemerd, hockeyinter- land Jong Oranje - Wales, 19 uur. DONDERDAG dhallen - Beurs 'Huis '87', ma- over de Nederlandse woning- n 11-17 uur. urg - optreden van Claude Avanti - Raadhuislaan, ver trek 100km. fietstocht 'Rondje Haarlem' 7.30 uur, inl. tel. 01717-4516. Leiden Groenoordhallen - Beurs 'Huis '87', ma nifestatie over de Nederlandse woning markt, van 11-17 uur en van 19-22 uur. TASJESROOF - Twee jongens op een fiets en een bromfiets hebben gistermiddag in Alphen een 37-jari- ge vrouw beroofd van een tasje, waarin zich vijftienhonderd gul den bevond. De Alphense had het geld kort tevoren opgenomen bij een bank.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 20