'Afslanking bij rijk zeker niet mislukt' Europese chips lopen achterstand op Japan snel in Voorzitter HV maakt gebaar naar christenen Inval Justitie op Oosterse Markt gevoelige tik voor helerscircuit PAGINA 2 MAANDAG 25 MEI 19? Volgens minister Van L)ijK bin nenlandse zaken) zal het heel moeilijk worden een gemeente te vinden die de bekerfinale voetbal binnen haar grenzen wil laten spelen. Deze wedstrijd tussen Ajax en Den Haag wordt in poli tiekringen gezien als een wed strijd met een sterk verhoogd risi- De bewindsman wil de burge meesters die hierover een beslis sing moeten nemen niet beinvloe- den, maar laat wel doorscheme ren dat als een van hen komt vra gen om extra geld voor politiebij- BEVERWIJK (ANP/GPD)- De po litie van Beverwijk heeft zaterdag met steun van politiekorpsen uit de regio IJmond en van de rijkspo litie uit Amsterdam en Den Haag een inval gedaan op de zogenoem de Oosterse Markt in Beverwijk. Daarbij waren in totaal 70 politie mensen betrokken, met inbegrip van een peloton Mobiele Eenheid. In de met kleine winkeltjes en kraampjes gevulde bedrijfshallen werden -zonder incidenten- zeven arrestaties verricht wegens heling. Ruim honderd vermoedeüjk van diefstal afkomstige autoradio's, vijf videorecorders, enkele televi sietoestellen en vijf kisten met an dere vermoedelijk gestolen goede ren zijn in beslag genomen. Hoofdinspecteur Hordijk van de stand, dat niet bij voorbaat zal worden toegekend. "Als ik nu via uw krant zou zeggen dat de betrokken gemeen te helemaal niets krijgt, heb ik voor die burgemeester de beslis sing al genomen en dat wil ik niet. Het is in eerste instantie een eigen beslissing van het gemeen tebestuur. Maar het moet duide lijk zijn dai het niet een automa tisme is, dat voor ait soort voet balwedstrijden extra geld be schikbaar is, dat kan niet", aldus de minister. Beverwijkse politie spreekt van een 'gevoelige tik' voor het helings- circuit. Van een nekslag is volgens hem echter geen sprake, en de poli tie denkt daarom dit soort acties vaker te ondernemen. Hordijk, het brein achter de inval: "Het was hard nodig dat er wat gebeurde, want de Zwarte Markt en het Wa- terlooplein herbergen samen het grootste helerscircuit van Neder land". Bij heling is de bewijsvoering maar ook de financiële problemen die er nu nog zijn". Met nadruk zegt hij dat de afslanking een bij zonder grote operatie is die je niet in een paar maanden oplost en uit voert. "Nadat het parlement erover heeft gesproken gaan er nog maan den over heen voordat het gaat lo pen. Vergeet niet dat er op elk de partement over de afslanking moet worden onderhandeld met onder andere de dienstencommissies". Uit de tussennotitie blijkt wel dat bij verschillende ministeries het topkader buiten schot is geble ven. "U hebt toch gezegd dat de trap moet worden aangeveegd te beginnen bij de bovenste trede?" Van Dijk erkent dat, maar zegt te gelijkertijd dat ieder ministerie het management wel nodig heeft om de hele operatie uit te voeren en de zaak op de rails te houden". Toeslag politie Minister Van Dijk is vast van plan de vaste vergoeding, die veel politiemensen voor onregelmatig werk krijgen en dat als een vast sa larisbestanddeel zijn gaan zien, voor een groot deel terug te draai en. "Door die vaste toelagen is de beschikbare 250 miljoen gulden al bijna uitgeput en blijft er vrijwel geen geld over voor echte over- werk-uitkeringen. De politiekorp sen klagen daar terecht over". Ook het politiepersoneel dat de vaste toelage al enige jaren heeft, zal eraan moeten geloven. Van Dijk: "Het is overmijdelijk dat ook het zittend personeel een deel van het grootste knelpunt. Hordijk: "Als je niet beslagen ten ijs komt, dan glippen dit soort figuren ge makkelijk door je vingers. Van de meeste radio's en cassetterecor ders, waarin gehandeld wordt en waarvan wij vermoeden dat ze ge stolen zijn, is geen aangifte gedaan bij de politie. Daar begint het mee. Vaak zijn de serienummers eruit gekrast. En als dat niet het geval is, weten de rechtmatige eigenaren meestal niet wat dat nummer was. de toelage moet inleveren. Het is echt urgent dat er meer geld be schikbaar komt voor overwerkver goedingen. Ik hoorde pas van een politiechef, die een van zijn beste mensen voor drie maanden met verlof heeft moeten sturen naar het strand in Joegoslavië. Niet omdat hij dat zo graag wilde, maar omdat er geen geld was om alle overuren die de man had gemaakt uit te be talen. Hij moest die dus wel in vrije tijd compenseren. Dat is toch te gek, dat kan echt niet". Van Dijk volgt met deze maatre gel overigens het advies dat de commissie-Albeda heeft uitge bracht over de problemen van de zogeheten inconveniënten-toeslag voor politiemensen. Ook de com missie vindt dat het beschikbare geld verkeerd wordt gebruikt. Voorzitter Leen van der Linden van de Algemene Politiebond vindt overigens dat er meer geld beschikbaar moet komen voor de overwerkuitkeringen, maar dat kan hij wel vergeten. Van Dijk laat er geen twijfel over bestaan dat van meer geld geen sprake kan zijn. "De uitkeringen voor onregelma tig en overwerk zijn in een paar jaar al opgelopen van 200 naar 310 miljoen gulden. Dat kan zo echt niet langer. Er is volgens de begro ting 250 miljoen gulden beschik baar en daar moet het mee kun- De 'indianenverhalen' die enige maanden geleden de ronde deden over bezuinigingen van vierhon derd miljoen gulden op de politie, wijst de bewindsman als onzinnig Daarom heeft Justitie voor een an dere invalshoek heeft gekozen". Volgens Hordijk zijn de gepakte verdachten zogeheten 'gewoonte- helers'. Dat is de zwaarste vorm van dit misdrijf en hierop staat ma ximaal zes jaar gevangenisstraf. Dat de zaak goed is voorbereid, blijkt wel uit het feit dat tegelijk met de inval op de Oosterse Markt ook huiszoekingen zijn verricht bij de verdachten. "Op die manier ho- Den we nog meer bewijsmateriaal van de hand. Hij geeft toe dat ook de politie in de komende jaren niet helamaal aan bezuinigingen zal ontkomen, maar "de politie wordt in alle opzichten ontzien". "Het gaat in feite om drie proble men. Een kleine bezuiniging is niet helemaal te vermijden. Bovendien zijn er de laatste jaren forse over schrijdingen geweest, die gecorri geerd moeten worden. En tenslotte zal er binnen het budget gescho ven moeten worden om nieuw be leid mogelijk te maken". Bij dat laatste doelt de minister vooral op het feit dat politiemen sen veel teveel tijd besteden aan al lerlei administratieve klussen, waardoor hun eigenlijke taak 'op straat' in het gedrang komt. "Reor ganisatie is daarom dringend gebo den. Allerlei administratieve werk zaamheden moeten worden geau tomatiseerd, wil de politie het hoofd kunnen bieden aan de zware taak waarvoor ze is gesteld". Maar extra geld, zo beklemtoont de minister, is daarvoor niet be schikbaar. Het moet echt met het beschikbare geld worden gedaan. Van Dijk vindt overigens dat daar over 'niet al te dramatisch moet worden gedaan. "Om te beginnen wordt de korting toegepast op de oude meerjarenramingen, die nog uitgingen van een stijging. Boven dien zal tenminste de helft van de 125 miljoen gulden die voor crimi naliteitsbestrijding beschikbaar is, naar de politie gaan. Per saldo zal er een zeer minimale bezuiniging overblijven, daaraan is niet te ont komen". te vergaren", verklaart Hordijk de ze actie. Hij wijst erop dat de han del op de Oosterse Markt in Bever wijk slechts het topje is van de ijs berg: "Al die apparaten zijn ergens anders in Nederland gestolen en komen hier uiteindelijk terecht. Het zal dus veel onderzoek vergen om te zien waar al die spullen van daan komen en wie er nog meer achter de handel schuilgaan". Zwarte-Marktbaas Bart van Kampen arriveert een klein uurtje na de inval bij de Oosterse Markt. "Het is goed dat dit gebeurt. Er gaat een enorme preventieve wer king van uit. Enerzijds kan het pu bliek worden afgeschrikt, ander zijds merken de bezoekers en standhouders dat wij niet van die ven en helers gediend zijn". (GPD) - De Westeuropese elektro- nica-giganten Siemens en Philips zien de achterstand met de Japan se concurrenten op het gebied van de basis-elektronica steeds kleiner worden. Toen de handschoen en kele jaren geleden door de Euro peanen werd opgepakt, was die achterstand zeker twee jaar. Met de introductie van de 1 megabit-chip, die Siemens eind dit jaar op de markt hoopt te brengen, is die ach terstand tot een jaar teruggebracht Het daar op volgende Mega-project van de Nederlanders en Westduit sers samen verkleint de afstand tot een half jaar. De ontwikkelingen op het ge bied van de micro-elektronica ko men langzaam de kant van West- Europa op, aldus dr. Hermann R. Franz, binnen de Raad van Be stuur van Siemens onder meer ver antwoordelijk voor de chips. Waar de Japanse producenten de markt overspoelen met standaard-chips voor allerhande toepassingen, ont wikkelen de Europese bedrijven zich juist veel sterker in de richting van chips voor speciale toepassin gen en speciale klanten. De totale markt voor 'geïnte greerde schakelingen', zoals de dl verse soorten van micro-elektroni sche onderdelen doorgaans wor den genoemd, besloeg in 1986 zo'n 20 miljard Amerikaanse dollar. Bij de chips voor zeer speciale toepas singen, de micro-elektronische vlechtwerkjes die speciaal moeten worden ontworpen voor bepaalde doelen als telecommunicatie en proces-automatisering, groeit het Westeuropese aandeel in de markt snel. Evenals de Nederlandse over heid, ondersteunt ook de Westduit- se regering het gezamelijke Euro pese projekt met enkele honder den miljoenen gulden, met als be langrijkste motief het inhalen van de achterstand op Japan. Het eer ste proefdraaien van die generatie wordt door zowel Philips als Sie mens gepland voor de winter 1988- 1989, met massaproduktie in de loop van 1989. Het opzetten van de produktie van de in Japan gekochte megabit chipfabriek door Siemens, aange kondigd voor eind 1987, verloopt overigens niet zonder problemen. De eerste proefexemplaren zijn te rug gegaan naar de fabriek omdat een en ander niet naar behoren functioneerde. Het gaat hier om chips met structuren, en onderde len van afmetingen zo klein als een duizendste milimeter (micron). Bij de volgende stap, het gezamenlijke Philips-Siemens projekt, wordt die magische grens overschreden; men spreekt dan ook over het ont wikkelen van de sub-micron-tech nologie. Het gaat daarbij niet alleen om een race ten bate van de consu ment, het terrein van toepassingen breidt zich met elke nieuwe gene ratie chips uit, maar het is ook een economische race: "Een transistor kostte in 1970 nog 3 pfennig, met de vele duizenden transistoren op een huidige chip kost die transistor per stuk nog maar 0,003 pfennig", aldus Siemens-medewerker Gun- ther Bohle. Die ontwikkeling is bovendien, nog niet ten einde. Bohle verwacht in 1992 de 16 megabit- en in 1995 de 64 megabit-chip. Voor de ontwik kelingen daarvan worden door de beide elektronica-reuzen bespre kingen gevoerd met het Franse Thomson, na Philips de tweede in grootte in Europa op het terrein van de chips-produktie met Sie mens als derde. Maar, "tenzij zich hele nieuwe technologische ont wikkelingen voordoen, bereiken we daar waarschijnlijk de grens, omdat de laagjes materie dan zo dun worden (0,2 micron), nog maar enkele atomen, dat de verschillen de stroompjes elektriciteit niet meer goed van elkaar te scheiden zijn en de chip doordaar onbe trouwbaar wordt". Een snellere ontwikkeling is trouwens overbodig, omdat het vinden van toepassingen van de micro-elektronische 'bouwsteen tjes' toch al achterloopt bij het technisch kunnen. Frantz verwijst i daarbij naar een theoretische stu- j die aan Westduitse universiteiten, volgens welke slechts 15 procent van de mogelijkheden van de hui dige chips ook werkelijk gebruikt worden. De Japanse en Amerikaanse con currenten van de beide Europese firma's zitten trouwens ook niet stil. De proefmodellen die hier en daar als 'megabit' zijn getoond, brengen de Europeanen echter niet in verlegenheid. Doorgaans voldoen ze niet aan de strenge spe cificaties die Philips en Siemens I op dit gebied stellen. Of zijn alleen maar te gebruiken in het eigen pro- dukt, zoals de megabit-chip van 's i wereld grootste computerconcern IBM alleen in IBM-machines past wegens afwijkende maten en stroomsterktes. "Nee, ik ben een stuk minder pessimistisch over de toekomst van de Europese chip fa bricage dan enkele jaren geleden", aldus Frantz. door Cees Keizer en Henri Kruithof DEN HAAG - "Wacht over enkele weken de no titie aan de Tweede Ka mer maar af. Natuurlijk neemt de afslankingsope ratie bij het rijk een reeks van maanden in beslag. Zoiets doe je niet in een handomdraai". Dat stelt minister Van Dijk (bin nenlandse zaken), die weer volop aan het werk is na zijn hartoperatie. Van Dijk is optimistisch over de afspraak dat bij de rijksoverheid 28.000 ba nen moeten verdwijnen. Verhalen als zou deze gi gantische operatie niet lukken en niet die bezui nigingen opleveren die zijn gepland in het regeer akkoord, verwijst hij naar het rijk der fabelen. De minister betreurt het dat de ambtenarenbonden enkele weken geleden besloten naar de commis sie-Albeda te gaan om advies in hun geschil over de arbeidsvoor waarden voor 1987. "Het is jam mer. Het liefst zou ik hebben ge zien dat ze zouden hebben gewacht tot in september de financiële ruimte voor het volgend jaar be kend is. Ik ga er nog steeds van uit dat we dan afspraken kunnen ma ken voor dit en voor het volgend jaar". Voorbarig Van Dijk zegt dat zijn tijdelijk waarnemer minister Jan de Ko ning zijn beleid, ingezet in 1986, heeft doorgetrokken. Toen al had Van Dijk de bonden voorgesteld meerjarenafspraken te maken. De Koning wilde afspraken voor 1987 en 1988, maar werd op de invulling van het bedrag door het kabinet te ruggefloten. "Maar het bodom meerjarenafspraken te maken, ligt nog steeds op tafel". De minister betreurt het daarom dat de bonden vonden dat er een conflcit was en naar de commissie- Albeda zijn gestapt. "Het is wat voorbarig. In september zouden we kunnen bekijken of we aan de wensen van de bonden tegemoet kunnen komen. Nu is er nog geen zicht op de financiële ruimte. Pas als de rijksbegroting er is, zouden de bonden kunnen concluderen dat er een geschil zou kunnen zjjn". Is hij niet bang voor acties van de bonden in het najaar als blijkt dat het kabinet de wensen van de bon den niet zal honoreren? Van Dijk vindt 'bang' een te zwaar woord. "We dienen wel rekening te hou den met acties; ik sluit ze niet uit. Maar toch betwijfel ik nu of acties wel zullen aanslaan. Ik denk dat de ambtenaren het met ons eens zijn en tegen hun bonden zullen zeg gen: ga nu niet direct in vuur en vlam staan. Laten we eerst even af wachten met wat voor totaal pak ket het kabinet in september komt". Van Dijk zegt ernaar te hebben gestreefd zo vroeg mogelijk in het voorjaar met de bonden te kunnen onderhandelen over de arbeids voorwaarden voor het volgend jaar. "Tot nu toe was dat altijd in het najaar. Dan kon er budgettair niets of niet veel meer. Als je in een vroeg stadium weet wat de wensen van de bonden zijn, kun je daar mee op tijd naar het kabinet voor de vaststelling van de begroting. In ieder geval heb ik dan ook de tijd om me in het kabinet sterk te ma ken voor de wensen van de ambte narenbonden". Mislukt De berichten van de afgelopen dagen dat de afslankingsoperatie in feite al zou zijn mislukt doordat op verschillende ministeries alleen arbeidsplaatsen van het lagere- en middenkader zou verdwijnen en dat de bezuinigingsdoelstelling van ruim een miljard gulden op geen haar na zou worden gehaald, slaan volgens Van Dijk nergens op. "Wat de afgelopen dagen is uit gelekt en is gepubliceerd is slechts een tussenstand. Daarin is slechts gesignaleerd wat er veranderen moet. Over een paar weken komt er een beter beeld in een notitie aan het parlement". De minister erkent dat hij nog niet rond is met de financiële dek king. Hierover zal deze week nog in het kabinet worden gesproken. Van Dijk zegt er op te hebben gere kend in april gereed te kunnen zijn met de opstelling van de hele ope ratie, waarbij in vier jaar tijd 28.000 banen bij de overheid moeten ver dwijnen. "Duidelijk is dat we te maken hadden met ministeries die hun af slankingsplannen te laat hebben ingediend. Daarbij bleek ook dat er financiële gaten in zaten. Nu leve ren de departementen die niet alles volgens de regels hadden gedaan hun aanvullingen. Daardoor kan er over een of twee weken pas een to taalbeeld naar het parlement". De minister zegt het grootste ver trouwen erin te hebben dat de meeste problemen die er nu nog liggen, worden opgelost. "Niet al leen wat betreft de invulling van de banen die moeten verdwijnen, Minister Van Dijk gelooft in positief resultaat ROTTERDAM (ANP) - De nieu- voorzitter van het Humanis tisch Verbond, prof.mr. J.F. Gla stra van Loon, heeft gisteren de christenen opgeroepen de tegen stellingen tussen het humanisme i hun levensbeschouwing niet te verabsoluteren. Onder meer wegens de wapenwedloop en de grote tegenstellingen tussen arm en rijk is er een andere visie op de verschillen tussen de levens beschouwingen noodzakelijk. „Misschien moeten we niet lan ger de opvattingen zelf centraal stellen, maar de veel fundamen telere verhouding van iedere menselijke opvatting tot het on grijpbare". aldus Glastra van Loon gisteren tijdens zijn eerste rede als voorzitter van het Ver bond. Glastra van Loon wees erop dat het Westeuropese humanis twee wortels heeft: een Griekse, rationalistische en een christelijke, personalistische Zonder de eerste zou het huma ne het besef ontberen dat er grenzen aan het weten zijn en dat achter iedere grens het ongrijp bare, ondoorgrondelijke schuil gaat. Zonder zijn christelijke wortel zou het humanisme de grondslag missen voor zijn eer bied voor alle mensen. Glastra van Loon legde er de nadruk op dat een humanisti sche levensbeschouwing open heid van mensen tegenover el kaar verlangt op grond van een aan alle mensen gemeenschap pelijke onzekerheid. „Het gaat in het humanisme niet om een ei gen zekerheid en waarheid die aan anderen verkondigd en in ui terste gevallen zelfs opgelegd moet worden. Het gaat om een niet op te heffen onzekerheid die alle mensen gelijkelijk verenigt en die openheid en verdraag zaamheid van hen eist", aldus Glastra van Loon. Hij noemde dit het principiële uitgangspunt waardoor humanisten zich van fundamentalisten van iedere sig natuur onderscheiden. Tielman koninklijk onder scheiden. Prof. dr. Rob Tielman die gisteren is afgetreden als voorzitter van het Humanistisch Verbond, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Tielman was tien jaar voorzitter van het Humanistisch Verbond. Hervormde raad mag sa menwonende homo's weren van avondmaal. Een hervormde ker- keraad heeft het recht samenwo nende homoseksuelen uit te slui ten van het avondmaal. Deze uit spraak heeft de Generale com missie voor het opzicht van de Nederlandse Hervormde Kerk op 20 mei 1987 gedaan in een be roep dat twee samenwonende homoseksuele leden van de „Scots Church Rotterdam" -een gemeente die tot de Nederlandse Hervormde Kerk wordt gere kend- hadden aangetekend te gen een tuchtmaatregel van 27 januari 1987, waarbij zij voor ne gen maanden van het avondmaal zijn uitgesloten. Tegen een uit spraak van de generale commis sie, het hoogste tuchtcollege in de Hervormde Kerk, is geen be roep mogelijk. Om redenen van privacy houden de twee betrok kenen hun naam buiten in de pu bliciteit. De synode van de Nederlandse Hervormde Kerk heeft volgens de generale commissie nog geen richting aangegeven inzake de interpretatie van de bijbeltek sten over homoseksualiteit. Daarom kan niet bij voorbaat worden vastgesteld dat de me ning van een kerkeraad die op grond van de bijbel meent dat homoseksualiteit zondig is, niet aanvaardbaar zou zijn in de Her vormde Kerk. Derhalve kan een kerkeraad niet het recht worden ontzegd homoseksuelen van de deelname aan het avondmaal te weerhouden. Verenigde Protestantse Kerk van België. De districten van de Verenigde Protestantse Kerk van België moeten zich te rughoudend opstellen bij de voordracht voor homoseksuelen voor ambtelijke functies. Zij moeten zich hieraan houden tot over dit vraagstuk in de kerk ver der is nagedacht. Dit heeft de sy node gisteren op voorstel van de synodale raad (het moderamen) besloten met 58 stemmen voor, drie tegen en een onthouding. Manifestatie voor Geloofs- zendingen. De plaatselijke ge meente draagt een zware verant woordelijkeheid ten opzichte van het wereldwijde zendings werk. Het is haar opdracht zen delingen te doen uitgaan en te ondersteunen, opdat het evange lie tot aan de 'uitersten der aarde' wordt gehoord. Aan dat thema is de Wereldwijde Zendingsdag '87 (de jaarlijkse manifestatie van de zogeheten Geloofszendingen) ge wijd. De bijeenkomst wordt op 28 mei (Hemelvaartsdag) gehouden in de Amsterdamse Jaap Eden hal en georganiseerd door de Evangelische Zendings Alliantie (EZA). De EZ A is het samenwer kingsverband van zo'n 65 para- kerkelijke (dus niet aan een kerk gebonden) zendingsgenoot schappen met gezamenlijk rond 1000 zendelingen. Nederlandse Hervormde Kerk. Benoemd tot voorganger van de hervormde evangelisatie te Driedorp: C.L. Onderdelin- den, wonende te Staphorst. Be roepen te Apeldoorn en Het Loo: E.J. Bluemink te Oosterbierum en Wijnaldum. Aangenomen naar Sommelsdijk: A. de Lange te Wekerom. Aangenomen naar Scherpenzeel: B.J. van de Kamp te Bleiswijk. Aangenomen naar Diever: G.J. van Herk, kandidaat te Oldenhove. Bedankt voor Pa- pendrecht, toezegging: K. van Meijeren te Ooltgensplaat. Gereformeerde Kerken. Be roepen te Maastricht (hervormd- gereformeerd): drs. H. Eikel boom te Vlaardingen. Bedankt voor Doetinchem-Velp: J. Smit te Maastricht. uereiormeerae Kerken vrij gemaakt. Beroepen te Ensche- de-West: K. Verlind te Zuidhorn. Beroepen te Bodegraven-Woer den: H. Sj. Wierma, kandidaat te Rijswijk. Aangenomen naar Leeuwarden-Huizum: J.J. Ver wey te Blokzijl. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te Rotterdam-Alexan- derpolder: J. Kareis te Rijssen; aangenomen naar Vlissingen: C.G. Vreugdenhil, wonende te Vlissingen, laatstelijk zendings predikant in Indonesië, die be dankte voor Apeldoorn, Bos koop, Enkhuizen, Den Haag- Zuid, Haarlem, Hoogvliet, Ka- pelle-Biezelinge. Lelystad, Mid delburg-Centrum, Randburg (Zuid-Afrika), Slikkerveer, Spij- kenisse, Vlaardingen, Waarde en Zoetermeer. Bedankt voor Borssele: Chr. van der Poel te Yerseke; bedankt voor Middelburg-Zuid: H. Hof man te Kalamazoo (USA); be dankt voor Westkapelle: B. van der Heiden te Woerden; bedankt voor AJblasserdam: M. Mondria te Waardenburg; bedankt voor 's-Gravenzande en voor Tholen: A. Bac te Bodegraven. Oud-Gereformeerde Gemeen ten in Nederland. Bedankt voor Salford (Ontario, Can.): A.D. Muilwijk te Dordrecht. Doopsgezinde Broederschap. Beroepen te Hallum, Holwerd- Blija en Ternaart (beiden part-ti me): mevr. M. Postma, laatstelijk predikant te Rottevalle, wonen de te Hallum en mevr. K. Zeil- stra-De Boer, wonende te Hol- werd, die deze beroepen hebben aangenomen. Christelijke Gereformeerde Kerken. Beroepen te Nunspeet (tweede predikantsplaats): B. de Graaf te Zierikzee. Minister Van Dijk: 'vaste vergoeding politiemensen meot worden een teruggedraaid'

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 2