Hard werken Oranje beloond Nederland nog verder achterop Van den Berk houdt het heft in handen Volleybalteam geplaatst voor Europese titelstrijd Mitchell evenaart Lewis op de sprint PAGINA 18 SPORT MAANDAG 25 MEI 1987 SAMOKOV (ANP) - Dave Strijbos mocht gisteren dan zijn derde Gro te Prijs van dit motocross-seizoen hebben gewonnen, de eerste plaats in de wereldtitelstrijd in de 125cc- klasse is voorlopig voor John van den Berk. Bijna halverwege de competitie heeft Van den Berk zes punten voorsprong op zijn land-, plaats- en eilandgenoot Strijbos. De wereldkampioen van 1986 won de Grote Prijzen van Nederland, België en. nu, Bulgarije. Van den Berk was vorige week succesvol in Tsjecho-Slowakije. Van den Berk, de kopman van de Yamaha-fabriek, handhaaft het standpunt, dat hij om Strijbos van zijn tweede wereldtitel te houden in elk van de 24 manches (twaalf Grote Prijzen) bij de eerste drie aan de meet moet komen. Tot nu toe is hij geslaagd in de opzet. Aan zijn regelmatigheid heeft de 20-jarige Nederlands kampioen dan ook zijn koppositie in de wereldtitelstrijd te danken. Strijbos viel in Arco bij de Grote Prijs van Italië en raakte vo rige week in Holice,aan kop rij dend, verstrikt in de afzetting. Hij eindigde toen als zestiende, de eni ge „nul" voor hem dit rent. Met name de Italiaanse l'a- brieksmachine van Strijbos leek toen het verschil te maken met de niet zo gezond klinkende Japanse fiets van Van den Berk. Strijbos werd door de eerste plaats in de tweede manche winnaar van de door veertigduizend Bulgaren be keken Grote Prijs. Bij gelijk eindi gen (37-37 was gisteren de dag stand) beslist het resultaat in de tweede race. In de strijd om het wereldkampioenschap, die pas eind juni in Frankrijk wordt voort gezet, blijft Van den Berk voorlo pig het heft in handen houden. In de wereldtitelstrijd hebben de buitenlandse concurrenten van het Nederlandse topduo tot nu toe geen schijn van kans. Opvallend is de zesde positie van Pedro Tragter uit Epse, in het Venko-team de waardige opvolger van Strijbos en Van Doorn. Op EK turnen MOSKOU (ANP) - De toestelfina les van de Europese turnkam- pioenschappen in Moskou hebben de indrukken van de meerkamp gecopieerd. Bij de mannen was de overmacht van de kersverse titel houder Valeri Ljoekin van stabiele aard. Hij won vier onderdelen. En waar hij zich in een iets slechtere uitgangspositie bevond, stonden zijn landgenoten Valentin Mogilni (ringen) en Joeri Korolev (sprong) klaar. Het Russische huisorkest kon tevreden zijn over zijn favorie ten. Opnieuw anders dan geprogram meerd, verging het de Sowjet-turn- sters voor eigen publiek. Allereerst moest Elena Sjoesjoenova de vier- kamptitel afstaan aan de Roemeen se Daniela Silivas. In de finales van de beste acht zette de aftakeling Op het tegen de berghellingen onder Sofia geplakte circuit van Samokov was Strijbos er alles aan gelegen de achterstand van zes punten op de risicoloos rijdende Van den Berk weg te nemen. „Ber- ky" nam echter in de eerste man che de kop en sloeg in de laatste ronde de aanval van Strijbos af. De titelverdediger moest zelfs even van de machine, verloor ruim twin tig seconden, maar had van de nummer drie in het veld, de Ita liaanse routinier Maddii, weinig te vrezen. De tweede plaats achter Van den Berk betekende voor Strijbos echter nog eens drie pun ten extra achterstand. In de tweede reeks nam Strijbos perfect revanche. Hij nam na een kwartier de positie van de kop ver trokken Van den Berk over en reed tien seconden weg van zijn c Valse start van Ajax (L) LEIDEN - Ajax, de cricketafdeling van ASC, is het nieuwe seizoen niet succesvol begonnen. Het afge lopen seizoen zijn de Oegstgeester cricketers gedegradeerd uit de Eer ste Klasse, waar zij 3 jaar lang in hadden gespeeld. In een geheel an dere samenstelling - enkele spe lers hebben de vereniging verlaten - heeft Ajax de eerste wedstrijd in de overgangsklasse A niet met winst kunnen afsluiten. Daarvoor bleek de tegenstand van gastver- eniging VOC 2, die ook uit de eer ste klasse was gedegradeerd, te groot. Wat dat betreft liet de eind stand van 165 runs om 100 runs daar geen onduidelijkheid over be staan. Ajax verloor de toss en moest toelaten dat de Rotterdammers als eersten gingen batten. Hoewel de Rotterdamse batslieden al snel en kele wickets verloren, kon toch een redelijk totaal worden opge bouwd. Gezegd moet worden dat het fielden en bowlen van Ajax goed verzorgd was, waardoor na 55 overs het VOC-totaal op 165 all out bleef steken. De wickets werden genomen door Frits de Jongh 3-42, Paul Haighton 4-39 en Sjoerd Wol- ters 3-31. Het batten van Ajax was het minst verzorgde onderdeel van de dag. Met uitzondering van Fazil Mahmoud 10, Paul Haighton 12, Ruud IJssel de Schepper 19 en Roel Veldhuizen 17 werd het wil genhout met weinig verve gehan teerd. Op 100 was de Ajax-innings voorbij en konden de Rotterdam mers twee wedstrijdpunten mee naar huis nemen. A.s. donderdag speelt Ajax uit te gen het Haarlemse Rood en Wit 2. Op zondag 31 mei ontvangt de ploeg het eerste elftal van Ghandi. VOETBAL - De eerste-divisionist SW won gisteren een vriend schappelijke wedstrijd tegen de amateurclub GSV uit Schiedam met 4-2. Sonneville scoorde drie keer. SW had een vrij weekeinde voor de competitie. MONZA (SID) - Eddie Lawson ging er tijdens de voorberei ding op het motorseizoen van uit, dat hij zijn wereldtitel in de halve-literklasse zonder proble men zou prolongeren. Freddie Spencer, volgens de wereld kampioen de enige serieuze te genstander in de strijd naar een nieuwe wereldtitel, moest im mers door een blessure de eer ste wedstrijden aan zich voor bij laten gaan. Intusssen weet Lawson beter. Wayne Gardner won gisteren zijn tweede Grote Prijs van dit seizoen. Op het cir cuit van Monza bleek opnieuw, dat de Honda-machine van de r uit Australië, vorig jaar i de Asser TT, mo menteel de snelste is in het veld van de halve liters. Door zijn overwinning is het verschil tussen Gardner en Lawson in de strijd om de we reldtitel gegroeid tot vier pun ten. De Australiër, die in de laatste training het ronde-re cord van Monza had verbeterd. Gardner weer sneller dan Eddie Lawson ondervond op het Italiaanse circuit nauwelijks tegenstand. Na 25 ronden van bijna zes kilo meter bedroeg zijn voorsprong op Lawson vijftien seconden. De als derde gefinishte Chris tian Sarron moest ruim een hal ve minuut toegeven. Voor Ran dy Mamola eindigde de race rampzalig. In de laatste ronde verloor zijn hij zijn derde posi tie door een riskante inhaal-po- ging. De Amerikaanse waag hals ging onderuit en eindigde in de achterhoede. Mamola moest het in Monza zonder ploeggenoot doen. Zijn maatje Mike Baldwin raakte door een val in de Grote Prijs van West-Duitsland zwaar ge blesseerd. Mamola deed daar om een beroep op team-mana ger Kenny Roberts om na jaren van afwezigheid opnieuw te starten. De drievoudig wereld kampioen klom wel op de mo tor, maar alleen om de banden van de Yamaha-machine te tes ten. Mamola klaagt al vanaf de start van het seizoen over de slechte kwaliteit van de Dun- lop-banden. Op de trage cir cuits kunnen ze de hitte nauwe lijks verwerken. In de kwart-literklasse won Anton Mang het duel met zijn landgenoot Reinhold Roth. Het Westduitse onderonsje werd pas in de laatste meters beslist. Het verschil tussen beide cou reurs bedroeg slechts 0,2 secon den. De 23-jarige Italiaanse mo torcoureur Mauro Ceccoli is gisteren tijdens de openingsra ce van de de Grote Prijs van Italië, bij zijn debuut in de ren sport, op het circuit van Monza om het leven gekomen. Eerste verlies Van den Ven BOEKEL (ANP/AFP) - Kees van der Ven heeft iri de vierde kam- pioenscross zijn eerste punten la ten liggen. In Boekei won de KTM-coureur uit Bakel twee manches. In de derde en laatste manche moest hij voor het eerst dit seizoen de zege aan een te genstander laten. Gerard Rond profiteerde van een voortreffelij ke start. Van der Ven naderde Rond in de laatste ronde nog wel. maar kon zijn eerste puntverlies niet voorkomen. De Eindhovenaren Rijn van Gastel en Erik Hurkmans heb ben gisteren in Salo hun leiden de positie in het klassement om de wereldtitel in de zijspanklasse versterkt. De KTM-rijders, on langs in Halle winnaar van de Grote Prijs van Nederland, ver overde in de Finse Grand Prix 35 punten via een derde en eerste plaats. De overwinning in Salo ging naar de Zwitserse wereld kampioenen Bachtold en Fuss, die de eerste manche wonnen en in de tweede race als tweede fi nishten. De titelverdedigers be zetten na Van Gastel/Hurkmans en Muller/Van Heek de derde plaats in de tussenstand van de wereldtitelstrijd. Bij de 500-mijlsrace van Indianapolis is gisteren een toe schouwer om het leven geko men. De aan de afzetting van de baan gezeten 41-jarige Ameri kaan Lyle Kurtenbach werd ge raakt door een rondvliegende band. Die was van de wagen van de Amerikaanse coureur Tony Bettenhausen afgeschoten en kwam over de hekken heen in de tribunes terecht. De racefan, ëén van de honderdduizenden, over leed dertig minuten, nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen. DUNAUJVAROS (van een speciale ANP-verslaggever) - Eigenlijk was het een afsluiting, die slechts in een sprookje voor mogelijk gehouden kon worden. Een jaar keihard werken, het verstand bijna op nul en de blikken gericht op eind mei 1987, die instelling van de Nederlandse volleybalploeg werd bekroond op een wijze, die zelfs de grootste optimist niet voor mogelijk had gehouden. Door de afgetekende overwinning van 3-0 op het Bulgaarse team, de nummer drie van de wereld, won Oranje één van de vier kwalificatie toernooien voor de Europese titel strijd. In de Hongaarse provincie plaats Dunaujvaros bleef de man- nenploeg van trainer Arie Selinger tegen Hongarije (3-2), Oost-Duits- land (3-1), Oostenrijk (3-0) en de Bulgaren telkens aan de positieve kant van de score. Het bereiken van het toernooi om de Europese titel, van 24 sep tember tot 4 oktober in België, vormt de bekroning van een maan denlange, bijna ongekende reeks inspanningen. Na het vierlanden- evenement van 1986 in Almelo nam de Amerikaanse coach zich voor in 1987 met zijn mannen vier doelen te bereiken. Hij wilde met Martinus, het clubteam waar het grootste deel van de nationale se lectie acteert, het landskampioen schap prolongeren, de nationale beker veroveren, de eindronde van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen bereiken en zich via het toernooi in Dunauj varos kwalificeren voor de Europe se titelstrijd. Elf maanden later kon de Amerikaan uitermate tevreden constateren, dat zijn ploeg tot het bijna onmogelijke in staat was ge weest. Het veroveren van de nationale titel en beker was de minste presta tie in de reeks. Al jaren is de tegen stand in eigen land voor Martinus uitermate beperkt. Maar voor het realiseren van de twee andere doe len waren de inspanningen heel wat groter. De eindronde van de strijd om de Europese beker, in fe bruari in Den Bosch, werd bereikt door het uitschakelen van respec tievelijk de Spaanse. Poolse en Roemêense kampioenen. Vooral de triomf op Steaua Boekarest maakte de nodige indruk. Niet al leen in Nederland, maar ook in an dere delen van Europa. Dat de eindronde in Den Bosch een op het eerste gezicht misschien teleurstel lende derde plaats opleverde, deed niets af aan het feit, dat het de aan sluiting met de Europese top, een jaar eerder in een soortgelijke eve nement in Parma al aangekondigd, bevestigde. Voor de zwaarste opgave in die elf maanden, het kwalificatietoer nooi in Hongarije, kende ook Se linger zijn twijfels. Die werden in de aanloop naar Dunaujvaros ver sterkt door de medische proble men met Goedkoop (hyperventila tie), Posthuma (enkelkwetsuur) en spelverdeler Avital Selinger, die kampte met de naweeën van griep. In Hongarije diende Oranje niet alleen af te rekenen met het gast land, Oost-Duitsland, Bulgarije en in veel mindere mate Oostenrijk, maar ook met een grote dosis arg waan die er bij een deel van de ach terban in Nederland leeft. Selinger realiseerde zich, zonder zich daar naar buiten toe veel zorgen over te maken, dat het niet kalificeren voor „België" leedvermaak zou op leveren en de nodige kritiek zou losbarsten. In Dunaujvaros bleek echter, dat het team in nauwelijks twee jaar, de periode dat Selinger DEN HAAG (ANP) - Naast de twee beste wereld- seizoenprestaties, die Anke Behmer (OD1) en Sigi Wentz bij de traditionele meerkampwedstrijden in het Oostenrijkse Götzis vestigden, kwamen het weekeinde nog enkele atleten tot seizoentoppers. Bij wedstrijden in Knoxville (VSt) evenaarde de Amerikaan Dennis Mitchell met 10,12 seconden de beste wereldseizoen tijd van Carl Lewis. Achter Mitchell, die met te sterke rugwind in 20,33 secon den de 200 meter ook op zijn bracht, werd op de 100 meter Wallace Spearmon (VSt) in 10,19 seconden tweede. In Provo won Ben Johnson (Can), de wereldkam pioen en recordhouder op de 60 meter indoor, de 100 meter in 10,25 seconden. De Canadees werd op de laatste meters echter gehinderd door kramp Bij atletiekwedstrijden in Boekarest zorgde de Roemeense Paula Ivan voor de snelste 1500 meter van dit seizoen bij de vrouwen. Zij won de afstand in 4.01,03. Mariana Ionescu wierp 67,16 meter met discus, waarmee zij haar derde plaats op de wereld ranglijst achter de Bulgaarse Svetanka Christova (73,22 m) en De Cubaanse Ramos (67,90 m) verste vigde. Eerder dit seizoen had de Roemeense een afstand van 66,98 m gehaald. Mihaela Pogeanu, aanvoerster van de wereldranglijst op de 100 meter horden (12,70), liep in de Roemeemse hoofdstad 12,85 seconden. Bij wedstrijden in het Heidenheim werd de West duitser Christoph Sahner de eerste kogelslinge raar, die boven de tachtig meter kwam: 80,74 me ter. Nederland was bij de jaarlijkse meerkamp wedstrijden in Götzis vertegenwoordigd door de nationale recordhouders Tineke Hidding en Ro bert de Wit. Voor het tweetal, dat op basis van de prestaties van de Europese titelstrijd van vorig jaar augustus in Stuttgart al is voor geslecteerd voor het toernooi om de wereldkampioenschappen in Rome (28 augustus tot en met 6 september), was de meer kamp in Oostenrijk de eerste mogelijkheid te vol doen aan de z.g. B-limiet, die door de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie nog voor Rome was ge vraagd. Beiden slaagden daarin ruimschoots. Tineke Hidding, die als achtste eindigde met 6001 punten, kwam 301 punten boven de B-eis, die op 5700 punten staat. Zij bleef 103 punten verwij derd van haar Nederlandse record, dat zij tijdens de wereldkampioenschappen van vier jaar geleden in Helsinki op 6104 punten bracht. Ook Robert de Wit bleef met zijn totaal van 7828 punten, waarmee hij als elfde eindigde, ruim boven de B-limiet, die op 7700 punten staat met een deel of met de hele ploeg .bezig is, met sprongen vooruit is gegaan. In het openingsduel tegen Hon garije stond de ploeg volledig door de spanningen bevangen in het veld. De vrees van de Amerikaan voor het duel tegen het gastland bleek gerechtvaardigd. Meer nog door het labiele optreden van zijn spelers dan door de kracht van de Magyaren. Slechts één speler func tioneerde zoals verwacht. Geluk kig voor de ploeg en dus het Ne derlands volleybal betrof het de veruit belangrijkste man in de se lectie.. Bert Goedkoop, na zijn me dische problemen als dertiende speler aan de selectie toegevoegd, bewees voor dit team nog.onmis baar te zijn. Als de aanvoerder in derdaad, zoals tevoren werd ge vreesd niet tot het spelen in staat was geweest, was het toernooi voor Oranje al na één dag tot een einde gekomen. Nu bleef Oranje op de been door de volleybal-capacitei ten van Goedkoop en de mentale kracht van de rest van het team. Want daar kwam het in de slotfase zeker op aan. In het duel tegen de Oostduitsers was er bij vlagen iets te zien van de mogelijkheden van het Nederlands team. Andermaal maakte het team het zich moeilijk door een veel te grote dosis fouten. Het kwaliteits verschil met de opponent was ech ter zo groot dat een zelfs op 75 pro cent van haar kunnen spelend Oranje won. De zege betekende fei telijk al kwalificatie voor België. Het duel tegen Oostenrijk was in Dunaujvaros een overbodige wed strijd. Opvallend, of tegenvallend, was andermaal het grote aantal on nodige fouten. Doordat op die za terdag ook de Bulgaren ongesla gen bleven door een overwinning op Oost-Duitsland, was de plaat sing van Nederland toen zeker. Voor Selinger betekende de vroegtijdige kwalificatie de moge lijkheid zijn „tweede keus" aan het werk te zien tegen een sterke oppo nent. Hij had al eerder vooral Ed win Benne en in mindere mate Ron Zwerver, Peter Blangé en Jan Postuma goed zien invallen, maai de andere wisselspelers hadden slechts moeten toekijken. Het duel tegen de nummer drie bij de laatste wereldtitelstrijd werd een regel rechte sensatie. Natuurlijk zal nóóit bekend worden of de Bulga ren volledig gemotiveerd aan het werk waren. Het feit, dat coach Tsjolov met vijf spelers van zijn ba sis startte, geeft aan dat hij in ieder geval het treffen wel serieus nam. Of zijn spelers dat ook deden, blijft altijd de vraag. Het doet ech ter weinig af aan de prestatie van het Nederlands team. Slechts in het begin van de eerste reeks keek het zestal tegen een achterstand aan, daarna werd het een show die vriend en vijand verraste. Met de De Oostenrijker Vecernik slaat de bal over het netmaar het uit Boudrie l) en Buys beslaande Nederlande blok zal ook dit gevaar verijdelen. ontluisterende setstanden van 15- 5,15-2 en 15-3 werden de Oosteuro peanen op een wijze afgeslacht, die niet mis is te noemen. Vooral Ben ne, die bijna geen aanval deed mis lukken, en Rob Grabert bewezen, dat er ook na het tijdperk Goed koop/Brouwers toekomst voor het Nederlandse volleybal is. De perfecte demonstratie op de laatste dag deed ook Selinger ech- INDIANAPOLIS (Rtr/SID) - De 48-jarige Amerikaanse autocou reur Al Unser won gisteren voor de vierde keer in zijn loopbaan de 500 mijl van Indianèpolis, het hoogte punt van het Amerikaanse auto- rensportseizoen. Op het ovaal in de staat Indiana won eerder slechts A. J. Foyt, zondag voor de dertigste keer aan de start, vier keer de race over 800 kilometer. Unser won eer der in 1970, 1971 en 1978. Zijn zoon Al junior werd vierde. van Sjoesjoenova. op de paard- sprong na, door en kon de jonge lichtgewicht Alevtina Priasjina nog niet als succesvol vervangster fungeren. Silivas had bij de brug ongelijk, balk en de vrije oefening, alweer goed voor een tien die ook op het rapport van haar landgenote Camelia Voinea had moeten wor den gezet, van niemand iets té vre zen. Ze omlijstte haar Europese kampioenschap met drie gouden medailles. Toch leek Sjoesjoenova zaterdag nog op revanche uit. Ze bezorgde zichzelf een plezierige achttiende verjaardag door met een uitsteken de paardsprong, beloond met 9,956 punten, Silivas van de alleenheer schappij af te houden. Na afloop vertelde de onttroonde Europese kampioene, die de brugfinale zelfs niet eens mocht opluisteren, dat ze zich alleen op de springwedstrij- den had geconcentreerd en haar geboortedag zeker was vergeten, als haar ploeggenootjes niet een doos snoep cadeau hadden gedaan Een dag later keek Sjoesjoenova, toch al niet het zonnestraaltje van de klas, of ze die achter elkaar had leeggegeten. Ze kon alleen op de balk blijven door zich met de han den en voeten vast te klemmen en maakte bij de vrije oefening na de dubbele gestrekte salto een nood landing. Deze in Moskou en ver daar buiten onvermoede wending zorgde bovendien voor een nog veel opzienbarender verrassing. En wel de bronzen medaille van de sierlijke Westduitse routinier Anja Wilhelm op haar specialiteit de balk. De 18-jarige turnster bleef zo zeker staan dat haar als enige West- europese deelneemster zelfs een plaatsje óp het erepodium was ge gund naast de Roemeense Silivas en Golea. Mede doordat Priasjina. Dudeva en Jentsch tussentijds af stapten, eindigde de Spaanse Lau ra Munoz op een respectabele vijf de plaats. Ook op de brug ongelijk bleek de machtstrijd tussen Roe menië en de Sowjet-Unie een on wezenlijke, doordat de i ter de ogen niet sluiten voor het fa len van de ploeg op andere punten. Zo zal de Amerikaan nog heel wat werk te stellen hebben het team in een eerste wedstrijd vrij snel van de zenuwen af te helpen. In Du naujvaros duurde het bijna acht sets voor de ploeg dat juk van zich af leek te werpen. Met die bijna al les beheersende spanningen hangt ook het aantal gemaakte fouten zeer nauw samen. „Deze ploeg maakt in welke wedstrijd dan ook, ongeacht de sterkte van de tegen stander, teveel eenvoudige mis sers. Tegen de Hongaren zullen dat er gemiddeld zo'n zeven per reeks zijn geweest", stelde Selinger te recht. „Dat zijn er wel vijf teveel. Topploegen, je zag dat hier bij de Bulgaren als ze gemotiveerd wa ren, maakten niet meer dan één fout in een set. Dat is een punt waar wij nog hard aan moeten gaan werken. Het kost veel kracht, die elders hard nodig is, i goed te maken". Priasjina, wier naam weldra ge hecht zal worden aan de dubbele salto met dubbele schróef op de vloer, de teugels nog niet stevig in handen heeft. De Bulgaarse Diana Dudeva die, na de groeistoot van de puberteit, aan een tweede jeugd bezig is, veroverde het zilver. De Oostduitse ploeg handhaafde een zekere traditie aan dit toestel door Dörte Thümmler te presenteren als mogelijke opvolgster van Maxi Gnauck. Bij de mannen was de volgorde in de finales beter voorspelbaar dankzij de komst van de 20-jarige Ljoekin, die in Moskou de oogst van zeven jaar hard trainen in Ka zakstan onder leiding van Eduard Jarov kon ophalen. Hij geldt te vens als de belangrijkste protégé voor het wereldkampioenschap in Rotterdam, waar hij vorig jaar bij het toernooi om de Ahoy' Cup al een voorproefje van zijn kwalitei ten (gedeeld tweede) heeft gege ven. Met wereldkampioen Korolev en Mogilni aan zijn zijde bleven al ,1e titels in eigen land. Uit wat de Sowjet-ploeg liet liggen, pikten de Oostduitsers Sylvio Kroll en Hol- ger Behrendt de aantrekkelijkste brokken. De enige Westeuropeaan, die mocht aanzitten, was de West duitser Andreas Aguilar, wiens ringoefening met brons werd be kroond. Hoewel bondscoach Ronald Wal ter in Moskou volhield, dat de vrouwenploeg internationaal aan sluiting heeft, moet daar gezien het uitslagenlijstje in de Nederlandse keuze-oefening aan worden getwij feld. Suzanne Beerepoot kon ech ter niet worden beoordeeld op haar weerstand tegen wedstrijddruk, doordat ze met een gekneusde en kel aan de kant moest blijven. En bovendien bereidt meervoudig na tionaal kampioen Therese Wil mink, na Pfeiffer te hebben uitge ziekt, zich rustig thuis voor op het aanvoerderschap bij het wereld kampioenschap in Rotterdam. Er is dus wel hoop, als in Ahoy' op de ervaring van Wilmink en Eenk- hoorn kan worden gerekend. Maar zeker niet meer. Geloven in grote mogelijkheden van de Oranje- ploeg is al dubieus. Walter gaf ronduit toe, dat zijn voor de vier kamp overgebleven turnsters Mi randa van der Borst en Simone Veldman in het gunstigste geval ongeveer 37 punten kunnen halen. Door de enorme verdichting van de sub-top bleek in Moskou dat to taal, precies gehaald door de Britse Karen Hargate, goed voor niet meer dan de 27e plaats. Zelfs 38 punten had in Moskou nog geen plekje bij de beste zestien opgele verd. Titel voor Mandy de Jong UTRECHT - Mandy de Jongh was zaterdag succesvol tijdens de Ne derlandse kampioenschappen tae kwondo in Utrecht. De Zoeter- meerse van de Leidse sportschool van Gerard van den Berg pakte de eerste prijs. In de finale van de ge wichtsklasse boven de zeventig ki logram won zij van Annemiek Buis. In de finale van de mannen leek ook zwaargewicht René Pet op weg naar het goud. De uit vijf scheidsrechters bestaande jury be sliste tot verrbazing van de toe schouwers evenwel anders. Met marge (3-2) ging de

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18