rLisse staat op drempel Toch nog vervolg voor TOP Siemerink weer zonder verlies Crescendo pakt titel in dramatische slotminuut Scylla stelt teleur 198 MAANDAG 25 MEI 1987 DO ST SPORT PAGINA 17 Titel binnen bereik ch LEIDEN - Onder het genot van een stralend zonnetje kon gisteren de eerste kampioensploeg worden gehuldigd. .lh KLTV uit Katwijk maakte het niet spannend en haalde, /endoor een 8-0 zege op Thor RW 7, de tennistitel al in het dat voorlaatste competitie-weekeinde binnen. Nieuw-Vennep, :re'Unicum 3 en Lisse hebben nog een enkel puntje nodig om de bloemen in ontvangst te kunnen nemen. ka- Overgangsklasse A breidden de stand uit tot 4-1. Ver- volgens kwam de klad er een •8ri *i7"1n,CUm t Jacqueline van beetje in bij het jeugdige team van ju wee.r haar gelederen. De in Unicum, dat het kampioenschap al jat de Verenigde Staten studerende en bijna in bezit weet. Het vrouwen- |n- tennissende Van Wijk werd door dubbel en het gemengddubbel van de Leidse club met open armen Erik Snellenberg en Carola Geer- 81 °n^Yang fn verst^rking voor iings gingen verloren en Zoeter- >nt het tweede team ingeschakeld. Het meer haalde op tot 4-3. Een gelijk- as- tweede heeft namelijk, evenals het spei Z£d er toen zeker in, maar Wee- 6). eerste en het derde van Unicum, njng en Meyer hielden de zenuwen nog zeer goede kansen op het kam- goed in bedwang en, na een match- jo- pioenschap. Van Wijk deed waar- point tegen weggewerkt te hebben, als voor zij was ingehuurd en won wonnen ze met 4-6, 6-0, 7-5. en haar twee wedstrijden. Unicum 2 en won ook in totaal met 7-1 van Til- Colinda Voskuil slaagde er als 5n burg 1. enige van De Boekhorst in om haar [je In het eerste enkelspel onder- enkelspel in winst om te zetten, vond Van Wijk nog wat aanpas- Thor RW 4 had daardoor een 3-1 singsproblemen. In de VS wordt voorsprong, maar De Boekhorst ld voonamehjk op hard-court ge- krabbelde nog aardig terug. Het ët sPeeM en op gravel gaat het alle- mannendubbel van Leon Damen r_ maal iets langzamer. Toch versloeg en 0nno Van Paridon leverde een S- Je tegenwoordige A-speelster haar punt op voor de Noordwijkerhou- Bt Tilburgse opponente met 6-3 en 6- ^ers en Onno van Paridon behaalde n 4. Astnd Bouw hield het in het be- 00j^ met partner Colinda Voskuil ;e gin nog spannend, maar was het na een overwinning. Na een dag van >r eeP achterstand in de eerste set hard knokken, moest de totaalzege ,e zat. Bouw scoorde tien games op met 5.3 ^och een Thor RW4 gelaten n rij en won met 6-3, 6-0. worden> (Jok de mannen van Unicum pe Munnik 1 deelde broederlijk speelden sterk in hun enkelspelen. de punten met Amstelland 1. Vori- 't y10,!van den Berg was goed op ge ^eer gingen de Leiderdorpers e ~r,f e"w°n v-n S Tacke met nog me^ 5.3 ^en 0nder tegen Am- 6-3 en 6-4. Martijn Krans deed niet stelland, dus het 4-4 gelijkspel van onder voor zijn ploeggenoten en gisteren was een goed resultaat, haalde zyn enkelspel met 6-2, 6-1 Marquerite Patiwael zorgde met 1 u11?1]60' Pe 6°ede lijn werd door drje overwinningen voor de pun- 1 LWf *eam van Unium in de ten van £)e Munnik 2. Alle overige e dubbelspelen voortgezet. Het partijen gingen verloren en dus VTOuwendubbel van Van Wijk en moest de Munnik 2 de winst met - Bouw werd een gemakkelijke 6-4 5.3 aan Popey Gold star 4 laten 6-3 zege en ook het mannendubbel r van Van Overbeeke en Van den Thxrpprlp k'laqQP t Berg hep goed: 6-3, 6-2. Alleen het t gemengddubbel van Wil den Hol lander en Martijn Krans ging in drie sets verloren, maar de 7-1 overwinning biedt goede perspec- tieven voor de inhaalwedstrijd van donderdag. Erik Driehuis en Onno Wempe behalen Lisse 1 staat al met één been in de promotiewedstrijd. Na de 7-1 ze ge op Unicum 4 kan de ploeg bijna niet meer kapot. Een opmerkelijk feit was de nederlaag van Elly Reeuwijk, die dit seizoen nog vrij wel alles gewonnen heeft. Onno Wempe en Erik Driehuis wonnen hun enkelspelen in spannende drie-setters. Elly Reeuwijk maakte haar nederlaag in het enkelspel ruimschoots goed door met Inge van der Loo irj het vrouwendub belspel haar tegenstandsters geen game te gunnen. Als Lisse er in slaagt zowel het kampioenschap als de promotie te behalen, zorgen de Lissenaren voor een spectacu laire opmars door in twee jaar van de vierde klasse naar de over gangsklasse B door te stoten. TEAN 1 kwam met een 2-2 ge lijkspel uit de enkelspelen en het leek een spannende dag te gaan worden. Frank Liefbroer en Mar- got van den Oudenrijn wonnen hun enkelspelen en dat goede voorbeeld werd in de dubbelspe len overgenomen door Richard Os kam en Irma van den Oudenrijn. Zowel de dubbel- als de gemengd- dubbelspelen werden door de Al- phenaren in de wacht gesleept en TEAN behaalde dus een 6-2 over winning op Gooiland 1. Zoeterwoude 1 zorgde voor een verrassing tegen Hoek van Holland l. Thuis behaalde de ploeg uit Zoe terwoude een moeizaam gelijkspel en voor de uitwedstrijd waren zij op het ergste voorbereid. Dat viel dus alleszins mee want Zoeterwou de won met 6-2 van Hoek van Hol land. Maija van Kampen leverde met drie winstpartijen een groot aandeel in de zege. Met 6-2 besliste Roomburg de wedstrijd tegen Hillegom 3 in haar voordeel. Joost van Leeuwen, Rob van Marwijk en Ilonka van Riet zorgden voor een 3-1 voorsprong door hun enkelspel te winnen. Aangezien verder alleen het vrou- wendubbel een punt opleverde voor Hillegom kon Roomburg met een 6-2 overwinning naar huis te rug. Rob van Marwijk en Ilonka van Riet, die een opmerkelijk sterk debuut maakt in het eerste team van de Leidenaars, slaagden er in hun gemengddubbel in om drie match-points weg te werken om vervolgens met 7-6, 3-6, 7-6 te win- Voorhout heeft nog steeds goede vooruitzichten op handhaving. Te gen Oudt Beyerland haalde Voor hout vier belangrijke punten bin nen. Alleen Jan van der Geest won zijn enkelspel en Voorhout keek toen tegen een 3-1 achterstand aan. Het eerste team van Voorhout be wees zijn kracht in de dubbelspe len door zowel het mannendubbel als de beide gemengdubbelspelen te Derde klasse KLTV kon gisteren al de bloe men uit de kast halen. Na de over tuigende 8-0 overwinning v5n KLTV op Thor RW 7 zijn de Kat- wijkers onbereikbaar geworden voor de naaste belagers. Marja van der Kolk was weer hersteld en met een compleet team bewees KLTV zijn kracht: 8-0. De Katwijkers kunnen zich dus al gaan richten op de promotiestrijd. De 6-2 zege van Sassenheim op Theseus 2 was leuk meegenomen, maar is niet meer van belang. De Sassenheimers zijn uitgeschakeld voor het kampioenschap en strij den 'slechts' voor een eervolle tweede plaats. Zee en Duin kan de degradatie bijna niet meer ontlopen. Of er moet volgende week een wonder gebeuren want na de 5-3 nederlaag gisteren tegen Hoofddorp 3 zijn de kansen op handhaving nihil. JETSKE GOUDSMIT LEIDEN - Unicum 1 en Dekker 1, de regionale tennisvertegenwoor- digers in de eerste klasse, zijn gis teren niet tevergeefs afgereisd naar verre oorden. In respectievelijk Eindhoven en Breda kwamen de Leidse en Warmondse ploeg goed uit de verf. Unicum 1 kende de ondertussen gebruikelijke start tegen Volley 1 een 3-1 voorsprong uit de enkel spelen. Evelien Buermann heeft door drukke werkzaamheden niet de mogelijkheid om veel trainings uren te maken. Met haar speltype, zeer vast vanaf de base-line, is veel trainen een eerste vereiste. Tegen Anette Oudijk kwam Buermann dus ook te kort en verloor met 4-6 en 6-7. Margot van Overloop was veel te sterk voor Patricia van der Steen. In de eerste set stond Van Overloop zelfs geen game af en in de tweede set gunde zij haar Eind- hovense opponente twee games: 6- 0, 6-2. Jan Siemerink behaalde een re gelmatige zege op Alex Reynders (6-4, 6-3) en heeft dit seizoen nog geen enkelspel verloren. Jacco El- tingh ondervond meer tegenstand van Peter Gallas. De eerste set won Eltingh weliswaar met 6-2, maar moest toestaan dat Gallas de twee de in zijn voordeel besliste. In de beslissende spelreeks nam Eltingh snel een voorsprong en daar had zijn tegenstander geen antwoord op: 6-2, 3-6, 6-2. Het mannen- en vrouwendubbel leverden winst op voor Unicum en de Leidenaars kenden een royale 5-1 voorsprong. Het eerste ge mengd-dubbelspel van Buermann en Siemerink heeft nog steeds zijn draai niet gevonden. Nog geen en kele wedstrijd wist dit koppel in haar voordeel te beslissen en ook gisteren lukte het niet. Hoewel er zeker kansen waren voor Buer mann en Siemerink moesten zij te gen het Eindhovense duo opnieuw het onderspit delven: 6-7, 5-7. Over kansen op de overwinning hadden ook Margot van Overloop en Jacco Eltingh in hun gemengd- dubbelspel niet te klagen. Het ge mengde paar van Unicum kreeg zelfs drie match-points in de twee de set. Volley vocht zich echter knap terug en voor het eerst deze competitie verloren Van Overloop en Eltingh hun gemengd-dubbel: 6-4, 5-7, 4-6. De totaalzege ging met 5-3 naar Unicum, dat concurrent Zuiderpark op enkele punten ach ter zich weet. Casino 1 kon het tegen Bast Ba sel 2 niet bolwerken. René van der Wilk en Ab de With wonnen wel hun enkelspelen, maar hun vrou welijke teamgenoten lieten de winst aan de opponentes. Hanneke Rother zorgde nog wel voor een positief punt door haar eerste set te winnen in dit seizoen. Anette van Eederen en René van der Wilk be haalden een 7-6, 6-4 zege in het ge- mengddubbelspel, maar de eind uitslag was 5-3 in het voordeel van de ploeg uit Den Bosch. Overgangsklasse B Leidse Hout heeft de hoop op LEIDEN - De volgend seizoen ingaande wijziging van de competitiestructuur werpt haar schaduwen vooruit. heVkTmpi"enschap opgegeven. De Speelde het merendeel van de Leidse korfbalclubs het af gelopen weekeinde de laatste wedstrijd, voor TOP krijgt het seizoen ondanks de 9-8 nederlaag bij Blauw Wit een vervolg. goede prestaties van vorig jaar konden dit seizoen niet geëve naard worden. Ondanks een 3-1 "voorsprong uit de enkelspelen gaf de ploeg de winst toch nog uit han- _d™' ,£U,e.,en ,h!.L€em!nici?_,ibbIel Ook voor eersteklasser Fiks staat nogmaals een wedstrijd tegen Waldo Jansen en Ellen de Groot kon nog in winst worden skeltou werd'het U-7)°op herpro- omgezet, maar de wedstrijd tegen gramma, terwijl Crescendo ,,a „e, Theseus eindigde in een 4-4 gelijk- behalen van het kampioenschaP in IIID aan de bak moet voor promo- spel. 'Mooi weer, leuke wedstrijden en een 8-0 nederlaag', zo luidde het commentaar van de Merenwijk speler Arnold van der Capellen. Joy-Mozaik 4 was duidelijk te sterk voor Merenwijk 1 en alleen Van der Capellen en "Pascal Jongmans wisten er nog een derde set uit te slepen. Nieuw-Vennep heeft na de 6-2 overwinning op Festina 2 de beste papieren voor de kampioenstitel. Madelijn Damen en Marcel van Rijn leverden met drie zeges ieder een belangrijk aandeel in de ruime winst van Nieuw-Vennep, dat vol gende week nog een paar punten nodig heeft om zich vervolgens op te kunnen maken voor de promo tiestrijd. Unicum 3 kwam na een 4-1 voor sprong toch nog in de problemen. Freek van der Capellen, Erik Snel lenberg en Carola Geerlings won nen hun enkelspelen en Andre Weening en Van der Capellen tie-wedstrijden. Voor De Algeme ne en Ons Eiland eindigde het sei zoen met degradatie. „Ik had het niet eens zo erg ge vonden als we het niet hadden ge haald". Voor TOP-coach Hans Oele duurt het seizoen veel te lang. „Ei genlijk wordt dit gewoon te gek. Als we winnen van HKV, wordt het half juni eer we de laatste be slissingswedstrijd spelen. LDO speelt z'n laatste wedstrijd in de hoofdklasse pas op 8 juni..." Bijna was het afgelopen zaterdag al hele maal afgelopen. Ondanks de 9-8 nederlaag bij Blauw Wit bleef de vierde plaats binnen bereik, want ook HKV ging tenonder bij Dalto en eindigde eveneens op dertien punten. Een uitkomst waar niet ie dereen meer opgerekend had na af loop van het verloren duel in Am sterdam. TOP kwam ondanks de hopeloze voorbereiding sterk voor de dag. LEIDEN - De tafeltenniscompetitie nadert met snelle slagen haar afron ding. Het afgelopen weekeinde kreeg Scylla in haar op één wedstrijd een snel tafeltennislesje grootheid L T. Hoewel Scylla zich Oele had gekozen voor een tactiek, waarbij alle aanvalskracht werd gebundeld in het tweede en derde aanvalsvak. Na vakwisseling bij 1- 1 werkte dit prima uit en door goals van Frank Nijenhuis (2), Ger- co Langelaan en Anne van der Zaag had TOP na een half uur een 1-5 voorsprong. De Amsterdam mers waren bij rust al tot 3-5 terug gekomen en wisten na de hervat ting een tweede demarrage te be letten. Bij 6-6 dreigde een patstelling en hoewel Ron van der Willik voor 6-7 zorgde, de gelijkmaker bleek fa taal. Dit vak, waar inmiddels Peter Boeren Jeroen van der Klaauw had vervangen, kwam namelijk in de verdediging tegenover oud-inter national Joost Leonhard en tegen zoveel routine bleek het niet be stand. Het werd 9-7 en toen kon de laatste goal van Jacquelien Winter weinig meer aan de afloop veran deren: 9-8. Fides Pacta kwam tenslotte in de tumultueus verlopen competi tie in de overgangsklasse A op een laatste plaats terecht. Het gevolg van de 19-15 nederlaag in het duel tegen Trekvogels, dat alle vrijblij vendheid ten spijt wel een rode kaart opleverde voor Frans Slin gerland. De Rotterdammer werd ook in het duel tegen TOP al weg gezonden. Door treffers van Nico Pikaar (5), Ronald van der Velden (4), René van der Vooren (3) en Bet- tina Sommeling, die haar rentree Veel meer spanning bood het te gelijkertijd gespeelde degradatie duel tussen Fiks en Snel. De ploe gen speelden een hoog tempo en gaven elkaar geen meter ruimte, hetgeen ook in de gelijkopgaande score tot uiting kwam. Had Snel in iiaai 4 de eerste helft het initiatief, na de laatste met een hattrick vierde, bleef de rus\ Y»7e*en cje. Dordtenaren de gesponsorde Eindhovense balans redelijk in evenwicht. Wel veilig mag achten voor wat be- bleef Trekvogels de Leidse ploeg 11-9 met treft degradatie (sterker nog: een vierde positie is zeker niet ondenkbaar) voortdurend voor stelde het stevige verlies toch teleur. Het had allemaal wat minder drastisch kunnen uitpakken knie van Peter Paul de Vrind voor 100% was blijven functioneren. Na te hebben verloren van Bart van Haren en Han Gootsen bleek de oude blessure van De Vrind weer te zijn ontwaakt uit zijn spelen was onmogelijk, waardoor de partijen tegen Ron van Spanje Paul Haldan ongespeeld punten opleverden voor de tegenpartij. Robert de Groot bleek als enige in staat twee tegenstanders te staan. De jeugdige Bart van Haren en oqwe getrouwe Han Gootsen ten het onderspit delven tegen de Leidse student. Hoewel zo hier en daar 19-15 overwinning te besluiten. Gescoord Het naar De Voscuyl uitgeweken terslaap. Verder Pernix besloot het seizoen met een 7-10 nederlaag tegen Kinderdijk. Vooral in de eerste helft was het een uiterst povere vertoning, waar in Pernix door Erica de Rooy op 1-0 kwam VCIl net UUUtribpiL UClVCll tegen UC ueiusc ötULlCIIL. HUCVVO i-v mu en waai KloaC ctaL-ar. P.. nog wat games werden gewonnen stokte de totale puntenproduküe bij de Jeef stekem „Er werd ten- van de Groot. terug. „We maakten te veel fou ten, waarvan Snel profiteerde en dat gebeurde na rust veel minder", karakteriseerde coach Henny Pi ket, die zijn ploeg door Jaap Riet dijk en Agda Nonhebei op 9-7 zag komen. Toen Jan Schoneveld tien minuten voor tijd 10-7 tijdens het spelbevriezen liet aantekenen, was de overwinning zeker. Reinetta de Mooy bepaalde tenslotte de eind stand op 11-7. „We hebben nu een psychologi- daar tot vlak voor rust sche voorsprong", blikt Piket voor uit naar de noodzakelijk geworden derde (beslissings) wedstrijd. Positieve conclusie is echter dat het homogene en redelijk constant presterende Scylla heeft geprofiteerd van de spelersproblematiek van de gesponsorde clubs Valkenswaard en Amsterdam. Inmiddels is de Leidse vereniging beide teams voorbijgestevend en bezet een keurige vierde plaats achter de onbereikbare "Big Boys" Avanti, Eindhoven en Apel doorn. WOUTER LANGEVELD minste gescoord", vond coach Jas per Engel over de tweede helft, waarin Kinderdijk tenslotte in de laatste tien minuten van 7-7 weg liep naar 7-10. André Winter en Kees Brokaar scoorden elk twee maal, terwijl Carla van Evert en Kees Hortensius de resterende treffers voor hun rekening Slachtoffer e Algemene werd als tweede Leidse tweedeklasser slachtoffer van de versterkte degradatie. Al leen het eerste kwartier na rust (4- 6) had de ploeg van coach Bart Lambooy een licht overwicht op KVR, maar meer dan de aanslui ting door Wilma Sinteur leverde het niet op. De Leidse ploeg, die zowel lengte als schot ontbeerde, raakte opnieuw achterop en toen Alfred Lambooy voor de tweede maal scoorde, waren nederlaag en dus ook degradatie inmiddels on afwendbaar: 6-10. Fluks, dat de Leidenaars was voorgegaan naar de derde klasse, verloor in de laatste wedstrijd van De Regénboog. Het duel Was snel beslist (3-10) en pas in de slotfase konden topscorer Marleen Pas- schier (3) en Nel Hordijk iets terug doen: 5-10. Pas in de tweede helft kon Velo- citas afstand nemen van TOP(A) toen Jetske Goudsmit, Bert van Osnabrugge en Jan Scheffers de score naar 7-4 tilden. De Leiderdor pers wonnen tenslotte met 10-5 van de degradant. „We zijn erin gebleven" wist KNS-coach Dirk Jan Elzenga na het duel tegen ONDO (s'-Gr), waar in de Oegstgeester derdeklasser opnieuw aan het kortste eind trok. Hans Kooien en invaller Rudolf De doorstane spanning van de zinderende slotminuut van het duel tegen ALO (6-6) is al weer weggeébd. Het kampioensteam van Crescendo met, staand als vierde van links, coach Ruud Niesing geniet intens van de huldiging..(f0t0 Pieters Van Diest) Ligtvoet scoorden elk tweemaal: 12-6. Ons Eiland is na een bijzonder ongelukkig seizoen naar de anoni miteit van de afdelingscompetitie verwezen. Tot de slotfase van het duel tegen Valto leek handhaving mogelijk, maar de Westlanders maakten alsnog 9-9 en 9-10. De drie goals van Jan Boon konden de der de degradatie op rij niet voorko- Dramatisch In één minuut wisselden de kan sen van Crescendo dramatisch. Ging de ploeg van coach Ruud Niesing de slotminuut in met een 4-5 achterstand hetgeen uitstel zou betekenen van het kampioens feest, toen de arbiter affloot was het 6-6 en was Crescendo toch kampioen. In die zestig seconden zorgde eerst Marlies Brouwers voor 5-5 en na de direkt daaropvol gende tegentreffer van ALO schoot ook broer Henk Alberts van grote afstand raak: 6-6. Al is de titel nu binnen, om te promoveren dient Crescendo eerst nog het promotie duel tegen Tempo te winnen. BRAM VAN GENT Dekker deed het in Breda hele maal goed. BLTV werd met 7-1 van de baan geveegd en alleen Freek Tanis verloor zijn enkelspel. Tegen de zwakste uit de poule haalde de ploeg uit Warmond veel punten binnen en staat nu royaal aan de leiding. Schapers staat voor zware opgave PARIJS (AFP) - Niet minder dan acht Nederlanders nemen deel aan het toernooi om de Open Franse tenniskampioenschappen, dat van daag in Parijs begint. Michiel Schapers, Marcella Mesker, Nicole Jagerman, Hellas ter Riet en Ma- non Bollegraf kregen een startbe wijs naar aanleiding van hun plaats op de wereldranglijst. Daarnaast kwalificeerden Johan Vekemans, Tom Nijssen en Marianne van der Torre zich via het schiftingstoer- Vekemans won zaterdag achter eenvolgens van de Engelsman Stuart Bale (5-7, 6-3, 6-3) en de Spanjaard Lopez-Maeso (6-3, 6-2). Nijssen won in de derde ronde met 6-2,6-7, 6-4 van de Fransman Dadil- lon. Bij de vrouwen verloor giste ren Marianne van der Torre welis waar in de derde en laatste ronde met 4-6, 6-4, 5-7 van de Tsjechoslo- waakse Zubrakova, maar de Rot terdamse werd als „lucky looser" alsnog tot het hoofdtoernooi toege laten. Brenda Schultz, de tweede Nederlandse overgeblevene in het kwalificatietoernooi, verloor in de beslissende ronde met 6-7, 3-6 van de Italiaanse Ferrando. Bij de loting voor het hoofdtoer nooi heeft Schapers het het slechtst getroffen. Hij komt in de eerste ronde uit tegen de Ameri kaan Scott Davis, de nummer 21 van de ranglijst. Tom Nijssen neemt het op tegen de nummer 49 Karei Novacek uit Tsjechoslowa- kije en Johan Vekemans treft in de Argentijn Franco Davin de num mer 99. Bij de vrouwen lootten Manon Bollegraf en Nicole Jagerman te gen elkaar. Marcella Mesker treedt aan tegen de Russin Natalia Zvere- va. De tegenstandster van Hellas ter Riet is alsnog gewijzigd. De Francaise Pascale Paradis heeft zich geblesseerd teruggetrokken. In haar plaats komt de Belgische Wasserman, die zich via het kwali ficatietoernooi plaatste. Marianne van der Torre trof in de Argentijn se Gabriela Sabatini, de nummer zeven van de plaatsingslijst. Michiel Schapers heeft zijn voor bereiding op de Open Franse titel strijd in Parijs afgesloten met een toernooi-zege. De Rotterdammer bracht het internationale toernooi van Chartres op zijn naam door in de finale Hugo Carlos Chapacu uit Paraguay met 6-1, 6-2 te kloppen. Chapacu, die 249ste op de wereld ranglijst staat (tegen Schapers 89s- te), maakte naam door twee maan den geleden samen met zijn land genoot Vicor Pecci de Verenigde Staten uit het toernooi om de Da- viscup te werken. In de finale van het vrouwen dubbelspel in Straatsburg had de Amerikaans/Nederlandse combi natie Kathy Horvath/Marcella Mes ker geen verweer tegen Jana No- votna en Catherine Suire. Het Tsje- choslowaakse/Franse koppel won met 6-0, 6-2. Rob Ehreiis wint PAARDESPORT - Rob Ehrens heeft gisteren het hoofdnummer van het tweedaagse nationale con cours hippique van Aerdenhout gewonnen. Met het paard Olympic Sunrise zegevierde de ruiter uit Weert in de wedstrijd om de Grote Prijs van Bloemendaal. Alleen Eh rens en Henk Hulzebos hadden zich voor de barrage geplaatst. Toen Hulzebos als eerste met Me teoor B vier strafpunten opliep kon Ehrens het rustig aan doen om foutloos te blijven. Eerste plaats Brandenburg LEIDEN - De waterpoloploeg van Het Bilthovense Brandenburg heeft zaterdag in zwembad De Zijl het jaarlijkse toernooi voor spelers tot 21 jaar van De Zijl/LGB gewon nen. In de finale won Brandenburg van de door ex-Zijl speler Jacob Spijker gecoachte nationale jeugd- ploeg: 11-7. In de kruisfinales had Jong Oranje strafworpen nodig om de organiserende vereniging af te troeven. Tot 5-5 ging de zenuwslo pende strijd gelijk op, maar in de tweede serie penalties mikte Hans Nieuwenburg op de nationale doel man. De eindstand werd daarmee op 9-8 bepaald. Brandennburg klopte in de an dere halve finale de ploeg van Po lar Bears (5-4). In de strijd om de vijfde plaats won HZC De Robben met 7-5 van LZ 1886. AZC Alphen werd zevende. De seniorenploeg van De Zijl, die buiten mededin ging deelnam als plaatsvervanger voor het weggeblven AZ&PC, won weliswaar alle wedstrijden, maar kreeg de laatste plaats toebedeeld.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17