'Het is bijna over en sluiten' Oranje Groen dicht bij halve finale LD-Cup Roodenburg met geluk langs afdelingsclub Geen nieuwe titel voor Leids team LMHC sluit af met deling Landskampioenschap reserves een troost voor Quick Boys RCL gelooft zelf niet meer in lijfsbehoud Amateurclubs tegen landelijke competitie voor B-junioren Ook KRV bekert door Kampioenen beginnen voorzichtig MAANDAG 25 MEI 1987 PAGINA 15 LEIDEN - Door een 3-0 overwinning op de afdelingsclub Alphia, plaatste UVS zich zaterdag voor de halve finale van het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup. Gisteren deed Roodenburg hetzelfde door pas in de verlenging en met zeer veel moeite Oranje Groen te verslaan (2-1). Beide winnaars spelen nu morgen tegen elkaar in de halve finale. Oranje Groen-Roodenburg 0-0 (1-2 na verlenging) Als er één ploeg recht had op de overwinning was dat afdelingsclub Oranje Groen. Met gebogen hoofden liepen de spelers van trai ner Isaac van Weerlee, na de onver diende 2-1 nederlaag, van het veld. Slechts zeven minuten was Oranje Groen verwijderd geweest van de halve finale en dat had waarschijn lijk ook de geldprijs voor de beste afdelingsclub opgeleverd. Uitblinker Robert Abma had in de tiende minuut van de extra speeltijd een uitstekende solo met een doelpunt bekroond (1-0). Toen sloeg het noodlot toe voor de Bos- huizerkade-bewoners. De toch al onzeker keepende doelman Henk Disselveld schoot geheel onnodig de bal tegen de rug van de voor hem staande verdediger Allan Ru ben op. Met een sierlijke boog vloog de bal in het Oranje Groen- doel, waar Peter Pret voor de ze kerheid de bal het laatste zetje gaf (1-1). De verslagenheid was groot. Immers de gehele wedstrijd had Oranje Groen het beste van het spel gehad. Robert Abma (paal), Meindert van der Kaay (lat) en Bert ROTTERDAM - Bij het zater dag in Rotterdam gehouden Nederlands kampioenschap zaalvoetbal heeft het Leids af-- delingsteam onder leiding van coach Jan Schoen haar natio nale titel niet kunnen prologe ren. In de voorronde werd wel iswaar van de afdelingen Utrecht (2-1) en Groningen (4-1) gewonnen, maar tegen Twente (1-2) en Dordrecht (1-1) werd puntenverlies geleden. Leiden, dat het moest stellen zonder de geblesseerde Bax-speler Hans van Leeuwen en de druk bezet te en weggebleven Hennie Koet (Glasbergen), werd door Dordrecht achterhaald. Jan de Ridder (levensgrote kans) zagen hun inzetten niet achter Roodenburg-doelman Mare Vink verdwijnen. De zondagtweedeklasser had daar nagenoeg niets tegenover ge steld. Met de ongelukkige tegen treffer was het leed voor de afde lingsclub nog niet geleden. Een paar minuten voor het eindsignaal van de niet sterk optredende arbi ter Bakker kreeg de ongelukkige Oranje Groen-doelman Disselveld de bal niet onder controle. In de daar op volgende scrimmage tikte wederom Peter Pret, maar nu in buitenspelpositie, de bal in het net (1-2). Oranje Groen was geklopt. Bijna werd het zelfs 1-3, maar Dis selveld liep nu tijdig uit. De geterg de doelman mocht zelfs blij zijn dat scheidsrechter Bakker hem in het veld hield nadat hij een op de grond liggende tegenstander had getrapt. UVS-Alphia 3-0 Met een 2-0-voorsprong ging UVS tegen het in de zaterdagafde ling spelende Alphia rusten. Bij beide doelpunteh sprong Alphia- trainer Jan Hogenboom zowat uit zijn vel. Gelegenheidsspits Leon Meys zou in buitenspelpositie 1-0 gescoord hebben en bij de tweede UVS treffer (een strafschop benut door Rob Vermeer) was de bal in de voorafgaande aanval duidelijk de achterlijn gepasseerd. Hogen boom bleef ruzieën met arbiter Niersman en kon tenslotte de tri bune opzoeken. In de tweede helft geloofde UVS, dat zonder Hans van Leeuwen (gekneusde rib) en Mario Faber (zaalvoetbal) uit kwam, het wel. Voor Alphia raakte Cees van Raamsdonk een keer de paal en stond doelman Mare Dèsar een treffer van dezelfde Van Raamsdonk in de weg. Leon Meys deed nog eenmaal waarvoor hij in de spits gezet was. Een lange solo rondde hij uitstekend af (3-0). Oranje-Groen aanvoerder Meindert van der Kaaij illustreert in een duel met Erwin Korree de inzet van de afdelingsclub die de zondagtweedeklasser Roodenburg bijna uit de strijd om de LD-Cup stootte. (foto Lock Zuyderduin). LEIDEN - LMHC heeft gistermid dag in Vught de hockeycompetitie afgesloten met een 3-3 gelijkspel in het duel met MOP. Dat betekende degradatie naar de eerste klasse voor de zuiderlingen, terwijl de Oegstgeester hockeyers hun twee de plaats behielden. De thuisploeg kwam in de twin tigste minuut op voorsprong, toen een hoge bal van de Limburgers van de legguard van Tom van der Meer werd geplukt en met de back hand in het lege doel werd gescho ven (1-1). Vijf minuten voor de helftwisseling kwam de discipli nair gestrafte Maurits Eikenhout (te laat aanwezig) in het veld voor Friso van Deursen. Laas Galema ondernam een rush op de linker flank die door de goed meegeko men Eikenhout bij zijn eerste actie werd afgerond (1-1). Gedurende het eerste kwartier in het tweede deel domineerde Lei den en liep uit naar 1-3. Harmen Jansen Schoonhoven schoof een keer af bij een strafcorner, waar Galema van profiteerde. Onno te Rijdt had ook succes en werkte de afspringende bal, die door Casper Klijn keihard werd ingeslagen, als nog in het doel. Het voor zijn laat ste kans vechtende MOP bleek veerkrachtig genoeg om toch nog langszij te komen, maar de 3-3 mocht niet baten. LEEUWARDEN - Het tweede elftal van Quick Boys is er in ge slaagd om het nationaal kam pioenschap voor reserve teams in de zaterdagafdeling binnen te halen. De Katwijkers bleken ver reweg de sterkste te zijn in de confrontaties met de reserves uit de andere afdelingen, Blauw Wit '34 en Spakenburg. Het kampioenschap van het tweede elftal zal waarschijnlijk een schrale troost zijn op 'Nieuw Zuid', aangezien het vlaggeschip van de vereniging verleden week in het zicht van de haven voor de zoveelste keer strandde. In de zeventiende minuut van het openingsduel tegen Spaken burg kreeg de Katwijkse forma tie na een overtreding van Jan Hoek een strafschop tegen. Dit buitenkansje lieten de Spaken- burgers uiteraard niet onbenut en het was Koele wijn die vanaf elfmeter voor de openingstreffer zorgde: 0-1. Nog voor de rust ont stonden er genoeg mogelijkhe den om weer op gelijke hoogte te komen. Een inzet van spits Mar tin van der Plas werd op de doel lijn gekeerd, terwijl Piet van Duyn tot twee maal toe alleen voor de Spakenburgse doelman Van der Bink verscheen. In de 46ste minuut brak Quick Boys eindelijk door de Spaken burgse defensie heen. Martin Haasnoot onderschepte de bal en rondde na een combinatie met Jaap van Duyn beheerst af: 1-1. In het verdere verloop van de wedstrijd was het alleen nog Quick Boys wat de klok sloeg. De vele kansen, voor onder ande re André de Best en Martin van der Plas. werden evenwel niet verzilverd zodat een gelijkspel de Katwijkers ten deel viel. Spakenburg bleek in de ouver ture al zijn krachten verspeeld te hebben, gezien de uitslag tegen Blauw Wit. De thuisspelende for matie had geen kind meer aan de Spakenburgers, die binnen de kortste keren tegen een 3-0 ach terstand aankeken. De eindstand werd uiteindelijk bepaald op 5-1. Door dit resultaat moest Quick Boys de laatste wedstrijd tegen de Leeuwardense formatie in winst omzetten om het algeheel zaterdagkampioenschap alsnog binnen te halen. De Quick Boys' reserves lieten er geen twijfel over bestaan wie de meeste aanspraak op de titel maakte. Vanaf het eerste fluitsig naal zetten de Katwijkers de Friese ploeg onder druk. Na tien minuten spelen bracht dat suc ces toen Mart van der Plas op aangeven van Jaap van Duyn succesvol uithaalde: 1-0. Bas van Dijk, die zich geduren de het mini-toernooi als beste Quick Boys-speler ontpopte, be kroonde zijn goede spel met de beslissende treffer. Een afgesla gen inzet van Jaap van Duyn be landde bij Van Dijk op de pantof fel, die vervolgens de bal in de benedenhoek deponeerde: 2-0. LEIDERDORP - Alleen een wonder kan RCL nog van degradatie redden. De laatste vluchtweg die na het midweekse verlies tegen RKAVIC nog open lag voor de Leider- dorpse zaterdageersteklasser lijkt dood te lopen. Tot die conclusie kwam ook Laurens Mouter die na de 1-3 nederlaag tegen Nieuw Lekkerland constateerde "dat het bijna over en sluiten is". ZEIST (ANP) - De vooijaarsverga- dering van het amateurvoetbal heeft zich zaterdag in Zeist uitge sproken tegen een invoering van een landelijke competitie voor de B-junioren, spelers van veertien tot zestien jaar. Die competitie, die zich momenteel slechts in drie dis tricten afspeelt boven het afde lingsniveau zou volgens bondsma- nager Michels en de sectiebesturen van zowel het amateur- als het be taald voetbal uitstekend aansluiten bij de nationale competitie van A- junioren. In veertien van de twintig afde lingen was bezwaar tegen het plan, dat volgend seizoen zou moeten leiden tot districtscompetities en het jaar daarop tot een landelijke indeling. De bezwaren werden voorname lijk ingegeven door de vrees dat jonge voetballers, die hun club ver laten en het niet direct „maken" verloren zouden kunnen gaan voor het voetbal en door de angst dat al op jongere leeftijd gekozen zou worden voor voetbal in plaats van schoolopleiding. In zijn openingswoord besteed de amateurvoorzitter Marten Kas- termans aandacht aan het aan staande vertrek van Rinus,Michels. Hij beklemtoonde dat Michels meer is dan alleen de coach van het nationale elftal. Voor een vervul ling van de taken van Michels bij de komende kwalificatiewedstrij den is zelfs serieus gedacht aan het inschakelen van Johan Cruijff bij de komende drie wedstrijden van het A-elftal. Die gedachte was on uitvoerbaar wegens het standpunt van Ajax en Cruijff zelf. Bondsvoorzitter Jo van Marle maakte nog eens duidelijk dat de vervanging van Michels zo moei lijk is vanwege het grote pakket ta ken dat de bondsmanager onder zijn beheer had. „Wij willen niette min proberen de zaak, die niet al leen financiële kanten heeft, zo spoedig mogelijk af te ronden." De vergadering had met de statu ten- en reglementswijzigingen wei nig moeite. Bij het punt financiën werd opnieuw aangevoerd dat het bestuur herhaaldelijk een oplos sing voor de tekorten van het me disch centrum in het vooruitzicht heeft gesteld, maar dat er in feite nog niets gedaan is om dit structu rele tekort op te heffen. De scheidende oefenmeester geeft zijn ploeg na de miserabele ope ningswedstrijd uit de degradatie- competitie nog hooguit vijf pro cent kans op lijfsbehoud. Alleen bij een overwinning met minimaal drie doelpunten verschil op IJW (aanstaande donderdag de tegen stander) mag RCL nog een heel klein beetje hoop koesteren op ver lenging van het eersteklasser schap. Een kleine zege van IJW op Nieuw Lekkerland zou in dat theoretische geval uitkomst kun nen brengen. Maar na de afgang tegen Nieuw Lekkerland zal zelfs de grootste optimist binnen het ledenbestand van de Racing zo'n miraculeuze ontsnapping niet meer voor moge lijk houden. Dat de ploeg op dit moment de kwaliteit ontbeert om een onbekommerd bestaan in de eerste klasse te leiden, is pijnlijk, maar hoeft geen directe aanleiding tot degradatie te zijn. Een gebrek aan bezieling, zoals een deel van de Leiderdorpsc ploeg die zaterdag aan de dag legde, is veel pijnlijker en dient genadeloos te worden af gestraft. Nieuw Lekkerland, in kwalita tief opzicht misschien wel de min dere van RCL, deed dat op de Bloe- merd maar ten dele, want met de 1-3 nederlaag mocht de machteloze thuisclub uiteindelijk nog de han den dichtknijpen. De schade bleef nog enigszins beperkt doordat Jack Knikman en Arie van de Ham zich in de slotfase alleen voor Bram Brandt te nonchalant toon den. Gelukkig De vorige maand door Mouter te hulp geroepen doelman verrichtte bij het scheiden van de markt nog een paar reddingen, maar daar stond tegenover dat hij in de eerste helft Nieuw Lekkerland de weg naar de overwinning wees. In de dertiende minuut stompte Brandt, die zeven jaar geleden afzwaaide als eerste elftalspeler, de bal knul lig voor de voeten Jaap van der Waal, die juichend opmerkte dat zijn niet al te harde inzet nog doel trof ook. Nadat diezelfde Van der Waal ze ven minuten later een fraaie schiet kans had laten liggen, kwam het plichtmatig aandringende RCL zo waar nog op gelijke hoogte. De als linkerspits opgestelde Peter Siera zag halverwege de eerste helft een vrije trap door de blunderende Jan de Vos tot een voltreffer worden gepromoveerd. Die gelukkige ge lijkmaker leek zowaar een omme keer in de door Nieuw Lekkerland gecontroleerde wedstrijd tot ge volg te hebben, want RCL schroef de het tempo op en trok het initia tief naar zich toe. Het stormpje dat op de Bloemerd opstak, was even wel van korte duur. De bezoekers lieten de Leiderdorpse aanvalsgol ven rustig over zich heen komen en wachten geduldig op een moge lijkheid opnieuw te kunnen toe slaan: Die kwam op slag van rust toen Knikman ongestraft voorstopper Pierre van Gemerden aan zijn arm mocht terugtrekken. Bram Brandt deed vervolgens de rest, want de aanstaande assistent van de nieu we RCL-trainer Ton Zoutendijk (ironisch genoeg eerder dit seizoen in Nieuw Lekkerland aan de dijk gezet), trapte de bal bij het verlaten van het strafschopgebied bovenop het lichaam van Knikman, die zelfs geen teen hoefde uit te steken om de 1-2 te laten aantekenen. Doodziek Die klap. zou RCL niet meer te boven komen. Een tweede Brandt, ook al door Mouter teruggehaald in het eerste elftal, stond een kwartier na rust aan de basis van de derde tegentreffer. Bij een poging Marcel Valk te bereiken verspeelde gele genheidslibero David Brandt de bal aan Kees Smit die geen moeite had om voor 1-3 te zorgen. In een laatste poging zijn zielto gende ploeg tot aanvallende daden aan te zetten, ruilde Mouter direct daarop David Brandt in voor Wim de Roo, nadat hij eerder al de met een spierblessure worstelende Hans Braat plaats had laten maken voor Bert van Klaveren. Die wekte evenwel de indruk dat hij het kam pioensfeest met het tweede elftal nog in de benen had zitten, terwijl De Roo slechts het gelijk van Mou ter aantoonde om hem het eerste uur aan de kant te houden. Alleen de falende centrumspits Leo van de Weteringh was namens de thuisploeg in de tweede helft nog een keer dicht bij een doel punt. De levende muur die Nieuw Lekkerland opwierp voor de Vos, die één flater kennelijk voldoende vond, bleek niet te slechten voor het fantasieloos aanvallende RCL. Het onsamenhangende geploeter van de ploeg die ooit om het kam pioenschap streed, was voor één van de ruim duizend belangstellen den aanleiding om een kwartier voor tijd wanhopig uit te roepen: "Ik ga naar de kantine, want hier word ik dood en doodziek van". Ziek was ook Dick van der Bijl, de routinier die elf jaar geleden de promotie naar de eerste klasse vierde en nu ook de laatste stuip trekingen in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal moet meema ken. In burger weliswaar, want de libero viel in de laatste competitie wedstrijd tegen RKAVIC uit. Op de bank moest Van der Bijl vervol gens toezien hoe zijn ploeggenoten weigerden zich ten koste van de Amstelveense opponent in veilig heid te spelen, waarna hij er getui ge van was hoe RCL in Alphen aan den Rijn de beslissingswedstrijd tegen RKAVIC met 2-1 verloor. -Door die nederlaag moest de for matie van Mouter aantreden in de halve degradatiecompetitie waarin twee plaatsen in de tweede klasse zijn te vergeven. Eén daarvan is zo goed als zeker bemachtigd door RCL, dat vóór het duel met Nieuw Lekkerland al de indruk wekte niet meer op lijfsbehoud te reke nen. Van der Bijl zag tijdens de 'warming-up' van zijn maten de bui al hangen en uit zijn mond werd de volgende sombere bespie geling opgetekend: "Ruim twee maanden geleden wonnen we hier nog met 2-1 van FC Den Haag. Die gaan straks in een Europees be kertoernooi en wij waarschijnlijk in de tweede klasse spelen". JAAP VISSER LEIDEN - In de gezamenlijke be kercompetitie van de afdelingen Leiden en Gouda van de KNVB hebben zich het afgelopen week einde zich weer enkele clubs ge plaatst voor de kwartfinales. KRV (Katwijk), Aarlanderveen, Siveo'60 (Woerden), Ammerstol en Nicolaas Boys (Nieuwveen) werken op za terdag 30 mei op de velden van Kickers '69 en Bodegraven die kwartfinales in toernooi vorm af. De twee beste clubs per toernooi gaan over naar de halve finales. Poule 2 Oudewater-Gouda 0-1 Poule 3 GWS-KRV 1-2 Doelpunt GWS: Jaap de Best Doelpunten KRV: Kees Kuyt en Jan Lens (e.d.) Poule 4 Woubrugge-SJZ 3-3 Aarlanderveen- UNIO 8-1 Poule 5 Rijnstreek-WDS 2-1 Poule 6 LFC (za)-TAW 0-12 Siveo'60-Soccer Boys 1-1 Poule 7 Perkouw-Zwammerdam 1-4 Meerburg-Alphia (26/5) Poule 13 Ammerstol-Stolwijk 0-0 Poule 14 RVC'33-Nicolaas Boys 2-1 Poule 15 Warmunda-VNL 5-2 Doelpunten Warmunda: Mare van Grieken, (2), Ted van Velzen (2) en Eric Molenaars. Doelpunten VNL: André de Jeu en Sjoerd Mentink. Cabouw-Oudewater (26/5) Poule 16 VNA-Moerkapelle 0-3 VANAVOND 20.00 UUR Sporthal "Cleyn Duin" GLASBERGEN DE BEST- TQNGELREEP SPAKENBURG (ANP) - Spa kenburg en ACV hebben hun eerste wedstrijd voor het Ne derlands kampioenschap zater dagvoetbal in Spakenburg ge lijk gespeeld: 1-1. ACV was dui delijk de betere ploeg, maar Spakenburg slaagde er toch in de leiding te nemen. In de 37e minuut passeerde Jur van de Beek met een diagonaal schot de jeugdige ACV-doelman Paul Kreulen. Twee minuten later stelden de Assenaren al orde op zaken. Jan Zijl profiteerde toen van een achteloos moment in de Spakenburgse defensie (1- In de tweede helft nam voor al de thuisclub zijn toevlucht tot harde acties, hetgeen de kwaliteit van de wedstrijd niet ten goede kwam. Ook de zondagkampioenen Rheden en DWV begonnen de titelstrijd met een 1-1 gelijk spel. Uit angst om na de eerste wedstrijd nauwelijks meer kans te hebben op het behalen van het zondag-kampioen schap speelden beide ploegen defensief en nerveus. Voor ruim 1500 toeschouwers liet Rheden vooral in de eerste helft het betere spel zien. De thuisclub kwam al na tien mi nuten op voorsprong door een schot van Leusink. Negen mi nuten voor rust maakten de Amsterdammers gelijk. Post passeerde doelman Olijslager op fraaie wijze. --V-. V.. Nieuw Lekkerland-doelman Jan de Vos heeft misgetast na een vrije trap van Peter Siera. De gelijkmaker v RCL bleek niet meer dan een laatste stuiptrekking. (foto Look Zuyderdi

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15