Feyenoord vast op derde plaats Barcelona loopt in op Real Ierland zorgt voor een stunt Selectie Bayern verder uitgedund Volendam met één been in de eredivisie Milan in UEFA-Cup Sparming in België stijgt ten top Titel voor Dynamo PAGINA 14 SPORT MAANDAG 25 MEI 1987 Overwiiiniiig op Brazilië DUBLIN (Kir) - Ierland zorgde za terdag voor een stunt door het veel sterker geachte Brazilië met 1-0 te verslaan. De in Italië gerijpte Liam Brady werd met een fraaie treffer matchwinnaar. Het was de eerste thuisoverwinning van Ierland on der het technische bewind van Jack Charlton. De Ieren voldeden aan de verwachting van de vroege re stopper van Manchester United. die van mening was dat zijn team het beter moest kunnen doen dan Engeland. De Engelsen speelden de afgelopen week op Wembley 1-1 tegen de Brazilianen. Ierland speelde vanuit de defen sie en profiteerde van de ontspan nen houding van Brazilië, dat van de WK-sterren slechts Carlos. Josi- mar en Muller nog in het nationale elftal heeft. De technisch begaafde Zweden zwak tegen Malta GOTHENBURG (AFP) - Zweden versloeg gisteren in Gothenburg met het kleinst mogelijke verschil Malta: 1-0. De interlandwedstrijd, de elfde uit groep 2 van de voorron den van de Europese titelstrijd '88. werd in de dertiende minuut be slist door een treffer van Johnny Ekström. Zweden is door die zege voor ruim zestienduizend kijkers op één punt achterstand gekomen van ranglijstaanvoerder Italië, dat uit vier wedstrijden de volledige winst haalde. In het najaar won Zweden Malta, ooit met 12-1 te zwak vo Spanje, nog met 5-0. Groep 2 voorronden EK: Zweden-Malta 1-0 (1-0), 13. Ekström 1 Toeschouwers: 16.125. Italië Zwitserland Portugal 3 10 7(9-1) Eerstvolgende wedstrijden: 3/6: Zweden-Italié, 17/6 Zwitserland-Zw Brazilianen konden rondjes om de verbeten strijdende leren rennen, maar grepen wel naast de winst. Die kwam Ierland toe door een bijzondere treffer van Brady. De spelmaker kreeg in de 31ste mi nuut de tijd en gelegenheid om in het strafschopgebied aan te leggen en schoot voor de negende keer in 64 interlands raak. 1-0. Het was voor en na dat moment doelman Pat Bonner, die de Brazilianen op de nul hield. Miradinha en Muller waren te laconiek. Toen Bonner door Miradinha wel geklopt was. redde McCarthy op de lijn In het Ierse elftal ontbrak de ge blesseerde Frank Stapleton. 52- voudig international en spits van Manchester United. Van Ajax-zijde was scout Tonnie Bruins Slot naar Dublin gestuurd. Algemeen direc teur Van Eijden meende tegen be ter weten in te moeten zeggen dat de Ajax-belangstelling juist niet uitgaat naar Stapleton. ..We wisten dat die niet zou spelen Het gaat ons om een andere speler." Welke speler van Ierland en Brazilië wel door de Ajax-scout werd gevolgd, wilde de Amsterdammer niet kwijt. Ajax zoekt naarstig naar een internationaal gewaardeerde op volger voor de naar AC Milan ver trekkende Van Basten Brazilianen door. De Ieren zorgden voor een surprise Schotten delen met Engeland GLASGOW (Rtr) - Schotland en Engeland streden in hun 105de voetbalduel sinds 1872 als van ouds, maar scoorden niet. Enge land, zonder topschutter Lineker maar met Hateley, was in het ver loop van het duel niet opgewassen tegen de strijdlust van het geha vende Schotse elftal. Chris Woods, doelman van Glasgow Rangers en het Engelse elftal, stopte echter ve le schoten. Toen de Schotse inval ler-aanvaller Charlie Nicholas hem wel passeerde, stond de lat succes in de weg. In de tweede wedstrijd uit de strijd om de Sir Stanley Rous Cup. waaraan als derde team Brazilië deelneemt, bleef de stand in het „eeuwige" duel Engeland-Schot land voorlopig 41 tegen 40 over winningen. Charlton Athletic won zaterdag de eerste promotie-degradatiewed strijd uit de Engelse league tegen Leeds United met 1-0. Jim Melrose maakte drie minuten voor tijd de belangrijke treffer in Londen. Van daag al ontmoeten de clubs elkaar voor de return. DEN HAAG (ANP) - FC Den Bosch bleek in stadion De Vliert tegen Ajax niet in staat te stunten, zoals in het verle den regelmatig het geval is geweest. Tot de 68e minuut bleven de Brabanders nog bij (1-1), maar in de resterende tijd kwam Ajax nog driemaal tot scoren. Marco van Basten en John Bos man scoorden tweemaal. Daardoor kon Van Basten zijn leidende posi tie op de topscorerslijst versterken. Hij staat nu op 27 treffers. FC Den Bosch, dat lange tijd in de competi tie goed presteerde en uitzichten had op Europees voetbal, bleek nog lang niet uit het diepe dal ge klommen te zijn. Feyenoord kan de derde plaats op de slotstand nauwelijks meer ontgaan. De Rotterdammers won nen met niet minder dan 8-0 van Scores in profvoetbal EREDIVISIE FC Deo Haag - Exc Morley 1-0. 14. Danen 2-0, 28. Groenen dijk 3-0,32. Wouters 3-1,42 Groenendijk 4-1. 46. Beukers 4-2, 73. Danen 5-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschou wers: 4500. Gele kaart: Lems (Den Haag). Feyenoord - AZ 8-0 (6-0). 10. Troost 1- 0. 12. Barendse 2-0, 28. Tahamata 3-0, 34. Vonk 4-0 (eigen doel), 36. Monkou 5-0, 45. Been 6-0, 74. Hofman 7-0, 81 Mole naar 8-0 (strafschop). Scheidsrechter: Hobé, toeschouwers: 9520. Roda JC - Sparta 1-2 (0-1). 12. Eller- n 0-1, 80. Bóckling 0-2,87. Smeets 1-2. FC Twente - Veendam 3-0 (0-0). 59 Rutten 1-0, 66. Koopman (strafschop) 2- 0. 83. Lipponen 3-0. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 4250 FC Den Bosch - Ajax 1-4 (0-1). 38. Van Basten 0-1, 47. Krüzen 1-1, 68. Bosman 1-2. 81. Bosman 1-3, 87. Van Basten (strafschop) 1-4 Scheidsrechter Mulder, toeschouwers 9500. Gele kaarten: Van Eek en Van der Hoorn (beiden Den Haarlem - PSV 0-3 (0-1). 29. Gullit 0-1, 80. Van der Gijp 0-2,85. Van der Gijp 0-3. Scheidsrechter: Van Ettekoven, toe schouwers: 6500. FC Groningen - Go Ahead Eagles 0-0. Scheidsrechter: Kempers, toeschou wers: 6.202. Gele kaart: R. Wesselink (Go Ahead Eagles). PEC Zwolle - Fortuna S 3-1 (1-1). 20 Koevermans 0-1, 46. Van Ankeren 1-1, 51. Doufikar 1-2, 90. Foeke Boov 1-3. Scheidsrechter De Munnik. Toeschou- VW - FC Utrecht 3-2. 6. Allien 0-1, 44 WiUaarts 0-2, 51. Valckx 1-2, 67. Lam- mers 2-2, 90. Coort 3-2. Scheidsrechter: Bakker, toeschouwers: 8000. Gele kaar ten: Libregts (VW) en De Kruyk EERSTE DIVISIE Willem 2 - Telstar 2-1 (2-0). 38. Schil ders 1-0, 43 Maddock 2-0, 78. Jansen 2-1. Scheidsrechter: Egbertsen. toeschou- Gele kaart: De Haan (Cam- Baardemans 0-1, 58. Landsbergen 0-2. Haanerikman 1-0, 30. Leeuwerik 1-1, 43. Metz 2-1, 47. Cornelissen 2-2. Scheids rechter: Luinge, toeschouwers: 1500. Ge- (Emmen). i - NEC 4-0 (0-0). 76. Van Aert 1-0 (strafschop), 76. Van Aert 2-0,83. Koster 3-0,87. Busio 4-0. Scheidsrechter: Van Mierlo, toeschouwers: 2500. Gele kaart: Klop (NEC). MW - DS'79 2-1 (0-0). 49 Bartelings Bartelings (allen Volendam Wageningen 5-1 (4-0). 17. Jonk 1-0, 31. Van Dorpel 2-0,37. Van der Poppe 3-0, 41. Veerman 4-0. 49. Van der Brink 4-1, 57. Jonk 5-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers. 4500. Gele Brood 1-1, 76. Brands 1-2. Scheidsrech ter: Van der Laar. Toeschouwers 1750. Gele kaart: Brood (RBC). tesse - Heerenveen 2-0 (2-0). 17. en 40. Schoenaker 1-0 en 2-0. Scheidsrech ter: Slikkerveer. Toeschouwers: 800. Ro de kaart: Talan (Vitesse), gele kaart: De Jong (Heerenveen). AZ en hebben met nog twee duels te spelen vier punten voorsprong op Roda JC, dat thuis met 1-2 ten onder ging tegen Feyenoords stad genoot Sparta (met een rode kaart voor Schmidt van arbiter Keizer). De uitslag was de hoogste in de bij na afgelopen voetbaljaargang de eredivisie. AZ was in de zonnige kuip, waar het podium voor de veel meer toeschouwers trekkende popster David Bowie al stond op gesteld. een willig slachtoffer. Bij de rust was het al 6-0. Alle treffers werden door verschillende spelers gemaakt, waarbij Vonk de 4-0 ach ter zijn eigen Alkmaarse doelman De Koning mikte. FC Utrecht, PEC Zwolle en FC Twente maken de meeste aanspra ken op de vierde periodetitel. De Utrechters maakten de fout bij VW met 2-3 te verliezen nadat ze nog bij de rust met 2-0 hadden voorgestaan. PEC Zwolle won za terdagavond gedecideerd van For tuna S. (3-1) en FC Twente rekende thuis af met het in grote degrada tieproblemen verkerende Veen- dam (3-0). Uitgerekend FC Den Haag velde het vonnis over Excelsior, hoewel ook een overwinning de Rotter dammers niet meer gebaat zou hebben. Eerder in deze competitie moest het duel tussen beide teams wegens ernstige wanordelijkheden op Woudenstein worden gestaakt. Nu bleef alles rustig en had FC Den Haag geen enkele moeite te gen het povere Excelsior tot een score van 5-2 te komen. De andere degradanten zullen vermoedelijk Go Ahead Eagles (0-0 bij FC Gro ningen) en Veendam worden. Bei de clubs staan drie punten achter op AZ, dat komende zondag bij winst in eigen huis op FC Den Bosch veilig is. Eerste divisie Volendam staat met een been in de eredivisie. Drie ronden voor het einde van de competitie stelde de ploeg van Jan Brouwer gisteren haar kandidatuur voor promotie Excelsior-doelman Carlo L'Ami (ex-Blauw Zwart) staat volslagen machteloos tegen de inzet i Den Haag won met 5-2 met een ruime overwinning op Wa geningen (5-1). Ook de achtervol gers Willem 2 en Cambuur maak ten geen fout, al wonnen zij met veel minder aansprekende cijfers. Met nog twee wedstrijden te spe len, staat Volendam twee punten voor op Willem II en vier op Cam buur. Het palingdorp kan donder dag (op Hemelvaartsdag bij NAC) op eigen wijze vlaggetjesdag vie ren. als de lokale voetballers één punt meer halen dan deTilburgers. Volendam tekende voor de grootste overwinning van de 34e speeldag. Jonk scoorde twee keer en steeg daarmee naar de vierde plaats op de topscorerslijst. Al bij rust stond de titel-kandidaat voor met 4-0. De 4500 toeschouwers hoopten dat de thuisclub de grens van tien treffers zou bereiken, maar zagen na de rust slechts twee treffers. Brood naar Den Bosch Ruud Brood, de 24-jarige verdedi ger van eerste divisieclub RBC. heeft overeenstemming bereikt met eredivisieclub FC Den Bosch over een tweejarig contract. De be sturen van de clubs moeten het echter nog eens worden over de transfersom. Cees Schapendonk (31), door AA Gent uitgeleend aan Excelsior, zal dinsdag een tweeja rig contract bij FC Den Bosch teke nen mits ook in dit geval de clubs het eens worden. deed het met scoren wat zuiniger aan. Kort voor rust brachten Schil ders en Maddock de marge op twee. Twaalf minuten voor tijd scoorde Jansen tegen, maar Telstar had daarna niet meer de kracht op jacht te gaan naar de gelijkmaker. Richardson hielp Cambuur aan de overwinning op Heracles (2-0). De Friese topscorer Van der Ark had een improduktieve avond, maar zijn ploeggenoot verhielp dat euvel met twee treffers. NEC, leider in de strijd vierde periode, beleefde eer ter weekeinde. In Eindhove gen de Nijmegenare i duis- n kre- pak slaag (4-0). Alle doelpunten vielen in het laatste kwartier. Van Aert gaf zijn ploeg in de 76e minuut moed door het benutten van een stafschop en scoorde direct na de aftrap nog een keer. Koster en Bu sio vergrootten de score. MADRID (GPD) - Barcelona heeft zaterdag zijn laatste kans gegrepen op het kampioenschap van Spanje. De Catalaanse titelkandidaat redu ceerde na een fascinerende wed strijd tegen Real Madrid de achter stand op de Madrileense koploper van vier tot twee punten dank zij een 2-1 zege. Real werd in de eerste helft volle dig overklast door de Catalanen, die bij vlagen op de grens van het toelaatbare opereerden. Zo mocht Urbano van geluk spreken, dat Staking in Griekenland ATHENE (Rtr/AFP) - Twaalf Griekse voetbalclubs werden dit weekeinde getroffen door een spe lerstaking. Daardoor kon in de hoogste divisie slechts één -wed strijd, OFI Kreta-Panathinaikos (1- 1) doorgaan. De Griekse voetbal lers besloten de competitie „plat" te leggen wegens onenigheid over hun aandeel in de opbrengst van de voetbaltoto, de verandering van het transfersysteem en de belas tingtarieven. scheidsrechter Azpitarte hem slechts geel toonde na zijn derde aanslag op de benen van Michel. Ook Caldere ging zich tegen de frê le Madrileense middenvelder een keer grof te buiten, wat hem even eens op een gele kaart kwam te staan. Na 21 minuten kreeg Barcelona eindelijk loon naar werken. Na een corner van Caldere ging doelman Buyo schlemielig in de fout. De in zet van verdediger Moratalla werd met de hand van de lijn geslagen door Michel, die niet in de gaten had dat Martin Vazquez op het punt stond de bal uit het doel te koppen. Roberto schoot de toege kende penalty knalhard onder Buyo door. Tegenover het agressieve Barce lona plaatste Real bitter weinig. Op het middenveld kwamen de Joego slaaf Jankovic en Michel scherpte tekort, terwijl voorin het fenomeen Butragueno verreweg zijn slecht ste wedstrijd van het hele seizoen speelde. In de 29e minuut bouwde Barcelona zijn voorsprong nog ver der uit. Bij een misverstand.tussen Buyo en Solana dook Lineker in het gat om de bal simpel achter Buyo te tikken. De tweede helft dreigde de wed strijd in een veldslag te ontaarden, omdat Real na rust Barcelona met eigen, vaak gewelddadige midde len wilde bestrijden. Mino, halver wege de eerste helft ingevallen voor de geblesseerde Gallego, ont snapte aan rood, toen hij de door gebroken Lineker grof onderuit schopte. Barcelona leek verrast door de Madrileense tegenzet en moest al snel de enige tegentreffer incasseren. Een vrije trap werd door Hugo Sanchez in de 9e mi nuut magistraal in de kruising ge lepeld (2-1). Maar Real miste zaterdag de fi nesse om de gelijkmaker door te drukken. Al was Pardeza, halver wege de tweede helft ingevallen voor Butragueno, daar in de aller laatste minuut dichtbij. Een voor zet van Michel beroerde Pardeza licht met het hoofd, maar interna tional-doelman Zubizarreta redde fraai. Daarmee werd Barcelona als nog recht gedaan, want de Catala nen verdienden de zege ten volle. Door de nederlaag zag Real Madrid zijn comfortabele voorsprong van vier punten slinken tot slechts twee. Maar met nog vier wedstrij den te spelen, mag de titel Real ei genlijk niet meer ontgaan. Leo Beenhakker toonde zich na afloop weinig tevreden over het re sultaat van het duel, waarin Real het kampioenschap in feite veilig had kunnen stellen. „De geschie denis heeft zich herhaald. Net als de vorige keer heeft het elftal twee totaal verschillende helften ge speeld. De eerste helft was uitge sproken zwak van ons. Maar met goed spel in één helft win je geen wedstrijden". Heerenveen en Kist niet te verzoenen HEERENVEEN (ANP) - Kees Kist zal zijn laatste dagen als speler van Heerenveen slijten in het tweede elftal. Bij een gesprek tussen de oud-international en het bestuur van de eerste-divisieclub bleken beide partijen met te verzoenen. Aanleiding voor het conflict was het feit dat de club een ontslag-ver gunning aanvroeg voor onder an deren Kist. Het bestuur wilde wel onderhandelen over een nieuw contract, maar de 34-jarige speler zou in elk geval minder gaan ver dienen. Kist nam geen genoegen met deze handelwijze en uitte in de openbaarheid forse kritiek op het bestuur en trainer Foppe de Haan. MUNCHEN (SID/DPA)- Bayern München werkte de generale re petitie voor de Europa-Cupfinale van woensdag, in Wenen tegen Porto, zonder puntverlies af. Door de 3-0 tegen Waldhof Mannheim behield de Beierse ranglijstaanvoerder de voor sprong van zes punten op naaste concurrent Hamburger SV. Met nog vier wedstrijden op het pro gramma is Bayern vrijwel zeker van prolongatie van de Westduit- se voetbaltitel. In de verdedelde trainingspar- tij tegen Waldhof kwam Wohl- farth in eerste helft tot scoren. Na de pauze zorgden Pflügler en Mattaus, uit een strafschop, voor de eindstand van 3-0. De zeven tienduizend kijkers in het Olym- pia-stadion zagen Bayern slechts verlies lijden op personeel ge- biëd. Wohlfarth, met een spier blessure, en Brehme, met een zware hoofdkwetsuur, vielen uit. Woensdag moet Bayern ook al li bero Augenthaler missen. De ge blesseerde verdediger werd za terdag goed vervangen door Nachtweih. Hamburger SV deed zijn spor tieve plicht door Fortuna Düssel- dorf met 4-1 aan de kant te zet ten. Demandt zette de gasten al binnen honderd seconden op voorsprong, maar Okonski en Lux zorgden bij rust voor een Hamburgse voorsrpong. In het slotkwartier bouwden Von Hee- sen en Kastle de marge uit tot 4- 1. HSV is vrijwel zeker van deel neming aan het UEFA-be- kertoernooi. Voor de overige po sities in dat Europese bekervoet bal deden vrijdagavond Borussia Dortmund en Werder Bremen goede zaken. Borussia Mön- chengladbach sloot zich zater dagmiddag aan bij de goede vorm van die kandidaten door Schalke '04 met 3-1 te verslaan. Uwe Rahn bewees met zijn acht tiende en negentiende seizoen treffer, dat PSV niet voor niets veel in hem zag. TURIJN (AFP) - Marco van Basten en Ruud Gullit, de twee Neder landse aankopen van AC Milan, zijn Volgend seizoen in het Europese bekervoetbal te bewonderen. Hun nieuwe werkgever uit Milaan ver zekerde zich zaterdag in een extra-wedstrijd tegen Sampdoria van de vijfde plaats op de ranglijst van de serie A, die goed is voor het vierde Italiaanse deelnemingsbewijs voor het UEFA-bekertoemooi. In Tu rijn won AC Milan na verlenging met 1-0 van de opponent uit Genua. Voor de veertigduizend kijkers in het Stadio Communale maakte international Daniele Massaro in de 102de minuut de beslissende treffer. Het duel was van voortreffelijk niveau. In de eerste helft had de Westduitser Hans-Peter Briegel de grootste kans voor Sampdoria. Hij raakte in de 36e minuut de onderkant van de lat. Bij AC Milan ontbrak de Engelse spits Mark Hateley, die met het nationale elftal tegen Schotland speelde. Eerder hadden Juventus, Verona en Internazionale Milan zich al geplaatst voor de strijd om de UEFA-beker. BRUSSEL (ANP) - De nek-aan- nek race tussen Anderlecht en KV Mechelen om het Belgische voetbalkampioenschap duurt ook na de voorlaatste competitie dag in alle hevigheid voort. Bei de clubs wonnen en gaan nu de laatste ronde in met een gelijk puntentotaal. Het programma van Mechelen is echter zwaarder met een uitwedstrijd tegen de nummer drie. Club Brugge. An derlecht speelt bij het al gedegra deerde Berchem Sport. Als beide teams in punten gelijk eindigen, volgen er twee beslissingsduels. KV Mechelen bleef baas in ei gen huis tegen Charleroi. Na een ruststand van 4-1 werd het 4-2. De ploeg van trainer Aad de Mos was vooral het eerste half uur goed op dreef met treffers van de Nederlanders Erwin Koeman (kopbal). Piet den Boer en de Westduitser Benfeld (uit een strafschop, nadat Wim Hofkens door doelman Mathijssens was afgestopt). De Limburger Peter van der Ven maakte er 3-1 van. maar Koslaers verhoogde de marge nog voor rust tot drie tref fers. In de tweede helft geloofde Mechelen het verder wel. Van der Ven kon de stand nog een iets draaglijker aanzien geven voor Charleroi (4-2). Anderlecht had in Brussel aan één treffer voldoende om AA Gent te verslaan. De ploeg van Ane Haan domineerde wel de hele wedstrijd. Het bleef echter bij het doelpunt van de IJslander Gudjohnsen in de 33e minuut. Het betekende het achttiende seizoensdoelpunt van de topsco rer in de Belgische eerste klasse. Het grootste nieuws bij de wedstrijd Waregem - RWDM (0- 2) was de bekendmaking, dat Paul van Himst het volgend sei zoen RWDM gaat coachen. Van Himst was eerder trainer van An derlecht, waar hij echter werd ontslagen. Voor de plaatsen in het volgen de UEFA-bekertoernooi komen nog drie clubs in aanmerking: Club Brugge (met een punt meer), Lokeren en Beveren. Club Brugge won met 4-0 bij Racing Jet (door onder meer twee tref fers van Rosenthal), Lokeren hield Beerschot met 1-0 in be dwang en Beveren won met 2-0 van Standard Luik. OOST-BERLIJN (SID) - Dynamo Oost-Berlijn is zaterdag voor de negende maal in successie voetbalkampioen van Oost-Duitsland ge worden. Een overwinning van 1-0 op de voorlaatste competitiedag tegen Energie Cottbus was voldoende om Dynamo buiten bereik te stellen van de concurrentie. Ook de bezetting van de tweede plaats lijkt vast te liggen. Dynamo Dresden won voor 23.000 toeschouwers met 2-0 van Europacupfinalist en verliezer tegen Ajax, Lokomotive Leipzig. Dresden heeft vier punten meer dan Lok, dat een wedstrijd achterop ligt. De stand aan de kop van de ranglijst is: 1. Dynamo Oost-Berlijn 25 - 40, 2. Dynamo Dresden 25-36, 3. Lok Leipzig 24 - 32.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14