Stoop: 'Terugtrekken nooit' 'We gaan door tot het einde' ;:RCL niet gerust fop goede afloop Tahamata naar Beerschot Kortrijk-Mechelen misschien overgespeeld Moser niet in de Giro IflillOENSDAG 20 MEI 1987 SPORT PAGINA 17 kvam n deLEIDERDORP - Laurens Mouter Door een overwinning op de ?eens nog niet zeker van zijn zaak. Rooms Katholieke Amsterdamse heb-Hoewel de oefenmeester van RCL Voetbalvereniging Ignatius Colle- nds-2r van overtuigd is dat zijn ploeg ge kan RCL vanavond beslag leg- :aireaver meer kwaliteit beschikt dan gen op de twaalfde plaats in de eer- RKAVIC is hij niet direct gerust op ste klasse A en daardoor zichzelf c af-een goede afloop van de beslis- ontslaan van de verplichting om tke-singswedstrijd die vanvond op het nog eens twee degradatiewedstrij- i op veld van ARC wordt afgewerkt den (tegen Nieuw Lekkerland en ich- (aanvang 19.00 uur). de winnaar van het beslissingsduel La- In Alphen aan den Rijn moeten tussen Blauw Wit '34 en IJW) te de RCL en RKAVIC gaan uitvechten moeten spelen. Gezien het betere iën- wie zaterdag tegen Nieuw Lekker- spel dat de Leiderdorpse Racing van land moet aantreden in het eerste afgelopen zaterdag in de knollen- aat duel uit de degradatiecompetitie tuin van RKAVIC speelde, zou de art- van de zaterdageersteklasse. De te- formatie van de scheidende oefen- ke- genstanders van vanavond eindig- meester Laurens Mouter daar ook len den afgelopen zaterdag, toen zij in Amstelveen tegen elkaar gelijk is speelden (0-0), gezamenlijk op de ar- voorlaatste plaats in de eerste klas- be- se A. De gecompliceerde degrada- :en tieregeling in de hoogste klasse tegen Quick Boys en Noordwijk an van het zaterdagvoetbal bepaalt wel bewezen. De ploeg kan prima al dat de alleen de nummers veertien counteren en daarom moeten wij ke rechtstreeks degraderen en dat de waken voor teveel optimisme. Af- nummers dertien uit de drie eerste gelopen zaterdag gingen ze er bij is klassen een extra halve competitie RKAVIC niet van uit dat ze de i". afwerken waarvan alleen de win- mindere van ons zouden zijn en n: naar zich van degradatie vrijwaart, hebben zij zoveel mogelijk aange- ij- Een ingewikkelde constructie die vallen. Dat zou vanvond wel er uiteindelijk vijf degradanten ople- a- vert die plaats moeten maken voor jn de kampioenen van de vijf tweede a- klassen. moeten slagen. "Maar", zo waarschuwt Mouter, "RKAVIC is op zijn best tegen sterkere ploegen. Dat hebben zij Ajax wil tweede hoofdprijs GRONINGEN (GPD) - Zelden zal een overwinning van Ajax in Zeist met zo weinig enthousiasme zijn begroet als de bekerwinst (0-3) van gisteravond bij FC Groningen. Door dat resultaat mag FC Den Haag, de tegenstander van Europa Cup-houder Ajax in de vaderlandse bekerfinale op 3 juni, volgend seizoen Europa in. Met afschuw zal het sectiebestuur zich nog de beelden herinneren van de rava ge die supporters van Feyenoord in Mönchengladbach aanrichtten. Dat spookbeeld hangt het Nederlandse voet bal opnieuw boven het hoofd. SC Cambuur haakt af in kampioensrace DEN HAAG (ANP) - Cambuur heeft de race om het kampioen schap van de eerste divisie niet kunnen volhouden. In de uitwed strijd tegen de nummer vier van de ranglijst, RKC, leden de Friezen een nederlaag met 1-3. Daardoor is Cambuur met nog drie wedstrijden te spelen vier punten achter ge raakt op lijstaanvoerder Volen- dam. De Noordhollanders zege vierden met 4-2 bij MW, dat ook nog illusies koesterde op een toppositie. Willem II bleef Volen- dam op twee punten afstand vol gen door eveneens met 4-2 te win nen, bij Wageningen. Farrington scoorde driemaal. NEC stevent recht op het laatste periodekampioenschap van dit sei zoen af. De Nijmegenaren wonnen in de Goffert met 2-1 van NAC en hebben nu twaalf punten uit zeven wedstrijden, twee meer dan Wil lem II. Grim scoorde eenmaal en is nu weer alleen topscorer van de eerste divisie omdat Van der Ark van Cambuur niet tot scoren kwam. Directeur Westerterp van de Optiebeurs, de sponsor van Beerschoten Simon Tahamata toasten op de goede anders kunnen zijn en als wij ons afloop. Tahamata tekende gisteren een driejarig contract bij de Belgische club. (foto anp) dan superieur en gemakzuchtig gaan opstellen, vrees ik het erg ste". Geruststellend voor Mouter, die er volgend seizoen als trainer een jaartje tussenuit knijpt, is in elk ge val de wetenschap dat een handvol spelers uit de overbevolkte Leider- dorpse ziekenboeg is ontslagen. RCL, dat maandagvond heeft ge traind op het veld van ARC, kan in elk geval weer aantreden met doel- Bram Brandt, de verdedigers voor driejaar. Tahamata besloot de Pierre van Gemerden en David Rotterdamse club te verlaten nadat Brandt, middenvelder Ruud Boen- het bestuur hem een contract-aan- dermaker en spits Leo van de We- bieding had gedaan die volgens de teringh. Alleen de routiniers Dick voetballer teleurstellend was. van der Bijl en Hans Braat, die bei- Tahamata zou deze week een ge- den kampen met een slepende sprek voeren met het bestuur van spierblessure, zullen in Alphen aan Vitoria Setubal. De Portugese club den Rijn aan de kant moeten blij- had hem een contract aangeboden ven. met een looptijd van twee jaar. Via DEN HAAG (ANP) - Simon Taha- Optiebeurs, de sponsor van Beer- transfer werd gevierd op het bij de schot (en Roda JC), meldde zich de hoofdkantoor van de sponsor in Amsterdam. Daar maakte Tahama ta kennis met zijn nieuwe werkge- erbintenis ver en zijn toekomstige medespe lers. In de Belgische competitie staat Beerschot op de negende plaats met 31 punten uit 32 wed strijden. mata speelt komend Belgische eersteklasser Beerschot. De vleugelspits van Feyenoord te kende gisteravond een contract Belgische eersteklasser bij de bijna 31-jarige spits. De partijen 1 het snel eens over voor drie jaar. Hoeveel geld met de overgang van de transfervrije oud-internatio nal is gemoeid, werd niet bekend gemaakt. Volgens het contract dat Tahamata bij Feyenoord sloot, mocht hij de club na het verstrij ken van de termijn voor 300.000 gulden verlaten. De opmerkelijke Tahamata speelde de afgelopen drie jaar bij Feyenoord. Voor die tijd kwam hij uit voor Ajax en Standard Luik. Hij speelde 22 keer in het Nederlands elftal. Terecht had Johan Cruijff maling aan dat weinig florissante vooruit zicht en wreef hij zich in het bom volle Oosterpark verkneuterd in de handen om de tweede hoofdprijs die op Ajax ligt te wachten. Het was vooral de rust en de discipline die tot dat onverwacht goede resul taat had geleid, die Cruijff na de feestvertoning tegen Feyenoord zichtbaar goed deed. „Ze waren de laatste weken te wild", refereerde hij aan de ongedisciplineerde op tredens tegen AZ, FC Utrecht en Feyenoord, „waardoor wij te veel mogelijkheden weggaven. Dat zag je ook in Athene". In de Griekse hoofdstad liep het echter met een sisser af, drie dagen eerder in Utrecht verpeelde Ajax echter de landstitel. Al even ver heugend vond Cruijff de instelling van de spelers, die bereid waren om zich nog een keer op te laden, al was het spelniveau allang niet meer van het niveau van een week of zes geleden. Sinds de absentie van Spelbos ontbreekt de opbouw van achteruit en is daardoor de voortzetting op het middenveld niet meer wat het geweest is. Een extra handicap vormt de afwezig heid van Mühren, waardoor Witschge op links nog nauwelijks uit de verf komt. Op rechts verging het Bergkamp gisteravond al niet Den Haag brengt KNVB in verlegenheid ZEIST (GPD) - Tijdens de algemene vergadering betaald voetbal op maandag 1 juni in Zeist zal worden beslist of FC Den Haag volgend seizoen mag deelnemen aan de Europa Cup voor bekerwinnaars. Dat heeft secretaris Jan Huij- bregts van de KNVB vanmorgen bekend gemaakt. Doordat Ajax zich gisteravond als houder van de Europa Cup II plaatste voor de KNVB-bekerfina- le, weten de Hagenaars zich verze kerd van deelname aan het Euro pese toernooi voor bekerwinnaars. Zelfs wanneer de ploeg van trainer Pim van de Meent op 3 juni verliest van de Amsterdammers, komt het Europese avontuur niet in gevaar. Ajax is als houder van de cup auto- ZEIST (ANP) - Het bondsbestuur daarvan. „Wie had dit kunnen denken", reageerde voorzitter Dé Stoop gis teravond op het bevrijdende be richt uit het noorden dat Ajax met 3-0 van FC Groningen had gewon nen. „Als ik bij mijn komst drie jaar geleden had uitgeroepen dat we binnen enkele seizoenen weer Europa Cup-voetbal zouden spe- ik voor gek verklaard. En kijk nu eens. Dit is een hele bijzon dere gebeurtenis voor de club". De KNVB is wat minder tevre den over de terugkeer van FC Den Haag (de laatste keer dat de club aan een EC-toernooi deelnam was in het seizoen 1975-1976, in de kwartfinales van de Europa Cup II werd men uitgeschakeld door West Ham United, red.) op het Europese platform. Bevreesd als de bond is voor eventuele uitspattingen van Haagse supporters in het buiten land, tastte secretaris Jan Huij- Bondsbestuur laat Michels nog niet gaan i de KNVB ning, dat technisch directeur Ri- nus Michels nog niet van zijn con tractuele verplichtingen kan wor den ontslagen. Het hoogste college van de voetbalbond wil zich - even als eerder het bestuur betaald voet bal - een volledig beeld vormen van de financiële consequenties van een mogelijk vervroegd ver trek. Met name wil het bondsbe- j stuur zich buigen over de vraag of de KNVB de eventueel ontstane „schade" van dit éerdere vertrek vergoed kan krijgen. In zijn on langs gehouden vergadering be sloot het bondsbestuur dat pas na volledige duidelijkheid over deze punten verdere stappen zullen worden genomen. „Eerder zal er dus geen definitieve beslissing val len over een mogelijk vertrek van de heer Michels en de komst van diens opvolger", aldus bondsvoor zitter Jo van Marle. Engeland deelt met Brazilianen LONDEN (RTR/AFP) - De wed strijd om de Stanley Rousbeker tussen de voetbalteams van Enge land en Brazilië is gisteravond in het Wembleystadion van Londen in een gelijkspel (1-1) geëindigd. Deze stand was al bij de rust be- Er waren 92.000 toeschouwers. De Braziliaan Josimar kreeg twee mi nuten na rust een gele kaart van de Franse arbiter Vautrot. Het was de vijfde keer in veertien wedstrijden, dat de beide teams elkaar in even- bregts al voor het begin van Gro- ningen-Ajax de mogelijkheden af om FC Den Haag binnen de lands grenzen te houden. Refererend naar de procedure die het clubbe stuur eerder dit seizoen bij het In- tertoto-toernooi had gevolgd (FC Den Haag trok zich uit veiligheids overwegingen terug) vroeg de se cretaris van het bestuur betaald voetbal aan Stoop of dit nu weer het overwegen waard was. „Ik heb hem voorgehouden dat ik de bezorgdheid in Nederland best begrijp", aldus Stoop, „maar dat we wel redelijk moeten blijven denken. De Intertoto valt niet te vergelijken met de Europa Cup. We willen graag meedenken over de toekomst en het in de hand hou den van onze supporters, maar wij zullen ons nooit terugtrekken". Stoop verwachtte gisteren reeds dat de KNVB de EC-deelname van zijn ploeg aan de algemene verga dering zou voorleggen, bang als men is voor de gevolgen die even tuele uitspattingen van het Haagse legioen in het buitenland voor de andere clubs in ons land kunnen hebben. „Ik weet nu al dat sommi ge clubs naar Engeland zullen wij zen, waar één ploeg er de oorzaak van was dat een heel land werd uit gesloten van Europees voetbal. Maar nogmaals, dat zou belachelijk zijn. Onze supporters zijn niet be ter of slechter dan die van Ajax of Feyenoord. We moeten de zaken niet overdrijven. Gebeurt dat wel, wordt FC Den Haag verhinderd deel te nemen aan de Europa Cup, dan stappen we naar de rechter. Daar kan men op rekenen". De KNVB zal overigens fors in reikt door elkaar snel opvolgende wicht hielden. Brazilië 1 treffers van Gary Lineker (35e mi- maal, Engeland was twee keer suc- nuut) en Mirandinha (36e minuut), cesvol. geen woord over FC Den Haag heeft gesproken", tendeert naar het Olympisch stadion in Amster dam als plek van handeling op 3 juni. Een probleem is evenwel dat tegen die tijd een groot deel van de tribunes en alle hekken zullen zijn gedemonteerd in verband met speedwaywedstrijden. „Dan zal", aldus Jesse, „Otto Roffel (directeur Olympisch stadion) maar alle zei len bij moeten zetten om die hek- .J. j i ken weer op te zetten. Hij weet al £wr.n°i°r wekenlang dat we het stadion wil- len gebruiken voor de bekerfina- de organisatie van de bekerfinale. Het bestuur betaald voetbal, dat volgens voorlichter Jesse in de ver gadering van gisteravond „met „Dat kan de KNVB nu wel zeg- BRUSSEL (GPD) - Het is niet uitgesloten dat de op 3 mei ge speelde wedstrijd tussen KV Kortrijk en kampioenspreten dent KV Mechelen (uitslag 0-1) moet worden overgespeeld. De scheidsrechterscommissie aan vaardde gisteravond een klacht KV Kortrijk over het optre den van scheidsrechter Van Lan- genhove in dat duel. Het sportco mité van de Koninklijke Belgi sche Voetbalbond zal nu moeten uitmaken of de fout van invloed is geweest op het verloop van de wedstrijd. Zo ja, dan is overspe len onvermijdelijk. Dat de gebeurtenissen van in vloed zijn geweest lijdt overigens nauwelijks twijfel. Alles speelde zich af rond de 30e minuut van de wedstrijd. Aanvaller Sanders van Mechelen rende het Kort- rijkse strafschopgebied in, maar zou daarbij de bal met de hand hebben meegenomen. De Kort- rijkse verdediging, wachtend op een fluitje van Van Langenhove, bleef stil staan. Uit die situatie maakte de Mechelse Nederlan der Wim Hofkens het enige doel punt van de wedstrijd. Na de aftrap ontstond groot tu mult. Omdat de Kortrijkse spe lers bleven protesteren legde Van Langenhove de wedstrijd tijdelijk stil. Toen de gemoede ren weer tot bedaren waren ge komen, hervatte Van Langenho ve de wedstrijd met een scheids- rechtersbal, vlak bij het doel van Kortrijk-doelman Hans Galjé. Maar nadat hij andermaal met zijn grensrechters had overlegd, besloot Van Langenhove op nieuw te laten aftrappen. Indien de wedstrijd alsnog moet worden overgespeeld, kun nen deze fouten de Belgische competitie beinvloeden. KV Me chelen staat op een gedeelde eer ste plaats met Anderlecht. Wan neer dat zo blijft moeten beide teams een beslissingswedstrijd spelen om het landskampioen schap. Winst voor Kortrijk op Mechelen in een overgespeeld duel zou Mechelen de titel kun nen kosten. Een bijkomend pro bleem is ook de datum waarop de wedstrijd zou moeten worden overgespeeld, omdat er nog maar twee speelweekeinden zijn. Bovendien kent de Belgische voetbalbond de regel dat aan het slot van het seizoen wedstrijden tussen clubs met gelijke punte- naanallen op hetzelfde tijdsip moeten beginnen. Het overspe len zou dus eigenlijk al voor aan staand weekeinde moeten ge beuren, of het competitieslot zou met een week moeten worden uitgesteld. gen", aldus Otto Roffel zelf, „maar ik heb wel te maken met contrac ten die al veèl eerder zijn afgeslo ten. Op dit moment zijn tribunes en alle hekken gedemonteerd. Aanstaande vrijdag vindt de eerste speedwaywedstrijd plaats, medio juni de tweede. Wil de KNVB tus sendoor die bekerfinale toch in het stadion laten plaatsvinden, dan komt er een kostenplaatje om de hoek kijken. Ik zal dan mensen moeten inhuren om alles weer op te zetten, en om naderhand weer af te breken. Had ik op een vol sta dion kunnen rekenen, dan had het geen ehkel probleem geweest. Maar nu alle prijzen al verdeeld zijn, beide clubs zijn toch al zeker van EC-deelname, reken ik daar ze ker niet op. Over de financiële af wikkeling zal ik het dus nog met de KNVB moeten hebben". Praten moet de KNVB binnen kort ook nog met burgemeester Van Thijn van Amsterdam. Naar aanleiding van de ongeregeldhe den rond de wedstrijd Ajax-FC Den Haag in augustus vorig jaar, liet Van Thijn weten er ernstig aan te twijfelen ooit nog Haagse sup porters in zijn stad toe te laten. „Maar daarover zullen we zo spoe dig mogelijk met Van Thijn zelf rond de tafel gaan zitten", aldus Wim Jesse. „We verwachten niet dat dat op al te veel problemen zal stuiten. Het is de laatste weken toch goed gegaan met de Haagse supporters, of niet soms"? Van Houwelingen uit ploeg gezet DEN HAAG (ANP) - Ploegleider Jules de Wever heeft Jan van Hou welingen uit de professionele wie lerploeg Transvemij-Schilt gezet. De renner kwam in aanvaring met de Belg, nadat hij niet was opgeno men in de ploeg voor de Ronde van Italië. Het geschil liep kennelijk zo hoog op, dat De Wever de coureur op straat zette. De wielerstal zal de financiële verplichtingen, voort vloeiende uit het kontrakt dat tot het einde van dit jaar loopt, nako- yeel beter. Sinds zijn galavoorstel ling tegen Malmö FF kom de scho lier zelfs buitenom geen verdedi ger meer voorbij en had Verkuijl geen kind aan hem. Concessies Het siert Cruijff dat hij deson danks weigert concessies te doen aan de speelstijl en ook tegen FC Groningen vasthield aan drie spit sen. Datzelfde gold voor de andere posities, zodat het kon gebeuren dat Winter (als bewaker van Ey- kelksamp) in de verdediging be landde en Van 't Schip de plaats van rechter middenvelder kreeg toebedeeld, met naast zich Bos man en op links Wouters. In de rommelige eerste speelhelft kende Ajax desondanks aanpassingspro blemen. In het eerste part had FC Gronin gen ook duidelijk het betere van het spel en kreeg het ook de beste kansen. Met de macabere missers van veertien dagen geleden nog in het achterhooofd („daar hebben wij de finale gemist", aldus Jacobs) zette De Koek (al na een halve mi nuut) de traditie van dit seizoen voor eigen publiek voort. „Dat is de hele competitie al ons pro bleem", blikte Rob Jacobs na af loop terug op een desastreus verlo pen seizoen, waarin drie rondjes Europa Cup de vermeende sub topper financieel echter overeind hielden. Met Jacobs voorop be raamde FC Groningen een aanval op de top-twee, bij het scheiden van de markt prijkt de club op een twaalfde plaats, nog achter debu tant PEC Zwolle. De oorzaak daarvan ligt volgens Jacobs bij de spelers, die zich niet als profs zouden gedragen en die de bezieling en de mentale hard heid missen. „Ik mis spelers", klaagde hij daags voor de bekerre play steen en been, „die plezier hebben in combinatievormen en in het afwerken op de goal. Op het middenveld schieten we tekort in organisatie en spelverdelende kwaliteiten (Olde Riekerink) en scoren we te weinig vanuit die li nie". Zijn hoop is nu gevestigd op Ahmed Fandi, de Maleisische bal- tovenaar, die Jacobs liever van daag dan morgen als een verloren zoon tegen de borst drukt. Jacobs: „Hij is de laatste twee jaar mentaal en fysiek een stuk sterker gewor den. Ik durf hem bij elke Europese topclub aan te bevelen". Bij die ene mutatie zal het echter niet blij ven. In dat opzicht heeft FC Gro ningen per slot van rekening een bepaalde reputatie op te houden. De explosie die Jacobs de noor derlingen gisteravond in het voor uitzicht had gesteld kwam echter bitter weinig terecht. Het be kertoernooi had het seizoen voor de Groningers moeten redden, maar de ploeg moest het uiteinde lijk afleggen tegen de kwaliteit uit de Meer. Het was echter ronduit sneu dat uitgerekend Van Dijk in feite de basis legde voor de winst van Ajax. De motor van FC Gro ningen werkte in deze ontmoeting voor twee, waardoor het nauwe lijks opviel dat Olde Riekerink zich keurig liep te verschuilen. Met Ja cobs kon Van Dijk echter hoog en laag springen, Van Ettekoven bleef bij zijn beslissing om zijn tackle te gen Wouters met een vrije schop te bestraffen. Van even buiten het strafschopgebied benutte Rijkaard zijn formidabele techniek en zwiepte hij de bal tegen de paal. Van Basten stond klaar om het vonnis te voltrekken. „Toen speelden wij eigenlijk een verloren wedstrijd, dan breekt er iets", doorzag Jacobs de voetbal wet. Hoe fraai van makelij de doel punten ook waren, voor Ajax was het toen een koud kunstje om het karwei af te maken. Eerst kopte Verlaat schitterend raak uit een hoekschop van Boeve, de vervan ger van Witschge, voor wie dat het eerste balcontact was, Bosman sla lomde vervolgens simpel langs Ma son en De Wolf: 0-3. Ajax handelde daarmee in de geest van Johan Cruijff, die ook als speler niks weggaf. „We gaan tot het eind door. Natuurlijk kost het veel kracht, maar het is leerzaam. Met deze overwinning kun je dan alleen maar blij zijn". TRENTE (Rtr/SID) - Oud-we reldkampioen Francesco Moser neemt niet deel aan de Ronde van Italië, die morgen begint in San Remo. De 35-jarige wielren ner kwam maandag ten val tij dens een trainingsrit in de buurt van Trente. Hij liep daarbij kneu zingen aan de rug, een snijwond aan de linkerhand en schaafwon den op en zal acht tot tien dagen rust moeten nemen. Moser reed in het bergachtige gebied in Noord-Italië achter een gangmaker op een motor. Deze moest plotseling remmen voor een tegemoet komende auto. De coureur kon de motor niet meer ontwijken en kwam met een snelheid van zestig kilometer per uur ten val. Moser werd direct opgenomen in een ziekenhuis in zijn woonplaats Trente en kon het hospitaal gisteren verlaten. Moser, tweevoudig werelduur- record-houder op de baan, won de Ronde van Italië in 1984. De komende Giro zou zijn laatste worden. Begin dit jaar kondigde de vermaarde wielrenner aan dat hij aan het einde van dit seizoen zou stoppen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17