Leidse Hout klimt omhoog Dekker haalt uit tegen Hilversum 2 5DT Hoofdklasse uit zicht van TOP Tennisteams vallen in herhaling Warmondse tennissers aan kop Lof voor Wilander Jeugd BV Leiderdorp eervol tweede op NK Seoel wil niets van TV-rechten afstaan Danaïden ziet kampioenskansen stijgen Graf wint in West-Berlijn MAANDAG 18 MEI 1987 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - De tenniscompetitie kende gisteren zijn vierde speeldag en dat betekende dat aan de re turns werd begonnen. Voor een aantal ploegen betekende dat ook een herhaling van de uitslag, maar vooral voor Leidse Hout viel de score dit keer aanzienlijk beter uit. Overgangsklasse A Casino Noordwijk 1 kwam giste ren niet verder dan een 7-1 neder laag tegen Pellikaan 3. René van der Wilk heeft deze hele competitie nog geen enkelspel verloren en deed dat ook gisteren niet. Tegen A-2 speler Mike Simon leverde Van der Wilk een knappe prestatie door met 6-3 en 6-4 te winnen. Een lichtpuntje voor Casino, in verge lijking met vorige keer toen er ook met 7-1 verloren werd van Pelli kaan, was dat er nu vier drie-set ters verspeeld werden. Vooral op die spannende momenten speelde de ervaring een doorslaggevende rol en dit besliste de wedstrijd in het voordeel van de ploeg uit Til burg. Unicum 2 moest tegen Racke teers 2 genoegen nemen met een 4-4 gelijkspel. In de thuiswedstrijd had Unicum een 5-3 zege weten te behalen, maar dat zat er gisteren niet in. Michael van den Berg, Mar tij n Krans en Astrid Bouw wonnen hun enkelspelen, maar Wil den Hollander liet het even afweten. Het vrouwendubbelspel van Den Hollander en Bouw, dat vorige keer gewonnen werd, eindigde nu in een onverwachte nederlaag voor het Unicumse koppel: 1-6,2-6. Om dat ook het mannendubbel een overwinning voor Racketeers ople verde moesten beide gemengd- dubbels gewonnen worden. Krans en Den Hollander slaagden daar net niet in 5-7, 5-7) en Van den Berg en Bouw brachten door winst de eindstand op 4-4. Overgangsklasse B OLTC 1 heeft gisteren een be langrijke winst geboekt op concur rent Mattenklop 1. De ploeg uit Oegstgeest heeft door een 5-3 over winning nu drie punten voor sprong op de nummer twee. De eerste keer eindigde de wedstrijd tegen Mattenklop in een 4-4 gelijk spel dus beide ploegen waren zon dermeer aan elkaar gewaagd. Mar co Visser en Nancy Toole wonnen hun enkelspelen en Jasper van Marwijk en Marco Visser behaal den een overwinning in het man- nendubbelspel. Aangezien de overige drie partij en verloren gingen stond er bij de aanvang van de gemengddubbel- spelen een 3-3 stand op het score bord. De gemengde paren van OLTC zijn ondertussen goed op el kaar ingespeeld blijkens de dubbe le winst die leidde tot een belang rijke 5-3 zege op Mattenklop. Bionda Zonderop, als invalster begonnen in het eerste team van de Munnik, bewijst iedere week niet onder te doen voor haar ploegge noten. Ook op de vierde dag van de competitie leverde zij met drie overwinningen een belangrijk aan deel in de 6-2 zege van de Munnik op Leeuwenbergh 4. Irma van See- ters moest vanwege ziekte verstek laten gaan en dat betekende dus al één punt voor Leeuwenbergh. Ver volgens verloor alleen Robert van Splunter nog zijn enkelspel en was de Munnik in de overige partijen duidelijk de baas over de Leid- schendammers: 6-2. De Munnik 2 begon tegen Dash '35 2 ook met een 1-0 achterstand omdat Marike van Gilst haar enkel spel moest opgeven. Marguerite Patiwael versloeg haar opponente met 6-2 en 6-1, maar de beide man- nenenkelspelen en het vrouwen- dubbel vielen in het voordeel van Dash uit. De 4-1 achterstand werd door de Munnik 2 knap omgezet in een 4-4 gelijkspel door het man nendubbel en de beide gemengd- dubbelspelen in drie sets te win- De Boekhorst maakte van de wedstrijd tegen Groenekan 1 een herhaling van het eerste treffen. De einduitslag was evenals vorige keer een 5-3 nederlaag voor de Boekhorst. Het vrouwendubbel en de beide gemengdubbelspelen wa ren de winstpunten voor de Boek horst tegen kampioenskandidaat Groenekan. Leidse Hout bewees gisteren te gen Barneveld 1 eigenlijk de sterk ste uit de poule te zijn. Door onge lukkige omstandigheden, Ellen de Groot was de eerste week ziek, lig gen de beste kansen voor het kam pioenschap nog steeds bij Barne veld. Door de 5-3 zege van Leidse Hout voelt Barneveld echter terde ge de dreiging van de Leidse club. Alleen in het gemengdubbelspel van Arnold van der Capellen en Si- mone den Hollander tegen de in Leiden studerende Wijnand Nuyts en Brigitt Wimer had de Meren- wijk nog enige kans op een punt tegen het oppermachtige BTCI 2. In drie sets ging echter ook die par tij verloren en de Merenwijk, nog steeds zonder Herman van der Ca pellen, leed een 8-0 nederlaag. In tegenstelling tot drie weken geleden kwam Hillegom gisteren met een 3-1 achterstand uit de en kelspelen. Ramele 1 was er waar schijnlijk op gebrand om koploper Hillegom de voet dwars te zetten. Marcel Vink weigerde daar in zijn enkelspel aan mee te werken en won met 6-2 in de derde set. Marco van Trigt was in zijn enkelspel aar dig op weg om een 5-1 achterstand ongedaan te maken, maar bij 5-4 eindigde zijn inhaalrace: 4-6. Van Trigt revancheerde zich voor die nederlaag in het mannendubbel- spel op een hele opmerkelijke ma nier. Bij een 6-1, 5-4 stand in het voordeel van de Hillegommers sloeg Van Trigt een volley achter zijn rug om en verraste zijn tegen standers dusdanig dat de winst een feit was. Het vrouwendubbelspel ging naar Ramele, maar de beide gemengddubbelspelen vielen ten prooi aan Hillegom: 4-4. Unicum 3 behaalde tegen Over- burg 2 een 5-3 overwinning. Fleur Meyer en Andre Weening verloren hun enkelspelen en het gemengd- dubbel. Tweede klasse: Roomburg had nog wat goed te maken tegen Thor RW 5. In Den Haag had het eerste team van Roomburg met 7-1 verloren en dat werd gisteren enigszins rechtgezet. Joost van Leeuwen had opnieuw een groot aandeel in het 4-4 gelijk spel. Van Leeuwen won drie partij en en daarnaast werd ook het twee de gemengddubbelspel van Ilonka van Riet en Rob van Marwijk in winst omgezet. Door deze uitslag heeft Roomburg beslag gelegd op een gedeelde tweede plek en acht zichzelf toch nog niet geheel kans loos voor het kampioenschap. Tean 1 is nog volop in de race voor het kampioenschap. Na de 6-2 zege van Tean op Botesa 1 lijkt de Alphense ploeg de meeste aanspra ken op de titel te kunnen maken. Carlo van der Post ex-Tean) boek te twee maal winst en zorgde daar mee voor de enige twee punten van Botesa. Lisse 1 was duidelijk te sterk voor Westerhout 3: 7-1. Alleen Eric Driehuis slaagde er niet in zijn en kelspel in winst om te zetten. In Monster boekte Forescate 1 een krappe overwinning op Mase- munster 1: 5-3. De 3-1 voorsprong die was bereikt na de enkelspelen bleek een goede basis voor de to taalzege. In de poule van Zoeterwoude 1 zitten vier gelijkwaardige teams. Dat blijkt uit de stand in die klasse want Zoeterwoude staat op een ge deelde tweede plek met één punt achter op de koploper en met één punt voor op de nummer laatst. De 6-2 zege op Te Werve 1 was dus zeer belangrijk voor de Zoeterwou- denaars. Derde klasse KLTV 1 en Theseus 2 hebben gisteren ervaring opgedaan met het spelen van de tie-break. Zes maal moest de tie-break de beslis sing brengen in de partij die ein digde in 5-3 in het voordeel van de Katwijkers. Maija van der Kolk was geblesseerd en moest dus ver stek laten gaan in het eerste team van KLTV. Marielle van der Plas maakte daar dankbaar gebruik van en maakte er een familiefeestje van door moeder Van der Plas als in valster te vragen. Het vrouwen- dubbelspel van moeder en dochter Van der Plas bleek succesvol want zij wonnen met 7-6 en 6-4. Sassenheim kende een sterke start tegen Thor RW 7. Alle enkel spelen werden in winst omgezet. Die goede lijn kon niet helemaal worden doorgevoerd want het vrouwendubbelspel en het ge- mengddubbel van Paul Stroes en Astrid Leyten gingen naar THOR. Het succesvolle dubbel van broer en zus Bader leverde opnieuw winst op voor Sassenheim. Ruud van der Voort en Karin van Reeuwijk zorgden door een over winning in hun enkelspelen voor de beide punten van Hazerswoude 1. De totaalzege ging met 6-2 echter naar Brederode 3. Rijnkanters 1 leek op weg naar een ruime overwinning op Leidse Hout 2. Na de enkelspelen was de stand namelijk 3-1 in het voordeel van de Rijnsburgers. Vervolgens werden alleen het vrouwendubbel van Liz Waere en Miijam Sieme- rink en het gemengddubbel van Waere en Jaap de Leeuw gewon nen. Rijnkanters moest dus met een 5-3 overwinning genoegen ne- LEIDEN - Dekker en Unicum blij ven de Leidse regio op tennisge bied goed vertegenwoordigen. Gis teren behaalden beide ploegen voor eigen publiek een overwin ning op respectievelijk Hilversum 2 en GTR 1. Vooral de zege van Dekker 1 maakte indruk. De ploeg uit War mond maakte korte metten met Hilversum 2 (7-1) en heeft zich daardoor aan de kop genesteld met drie punten voorsprong op de nummer twee Noorderlicht. Brigit te Pardoel beet voor Dekker het spits af tegen Babette Eysvogel. Na winst in de eerste set stak bij Par doel weer de gebruikelijke inzin king de kop op. Die duurde één set en vervolgens stelde de tennister uit Pijnacker in de derde set weer orde op zaken: 6-4, 3-6, 6-3. Heieen van den Berg zorgde voor een regelrechte stunt. De jonge Yvonne Grubbe, Nederlands kam pioen en vierde van Europa in haar leeftijdscategorie, wist niet wat haar overkwam. In de eerste ont moeting had Van den Berg haar geleden nederlaag. Jan Eysvogel werd met twee maal 6-3 verslagen. Stefan Faas deed niet onder voor zijn medespelers en won met 7-6, 6-0 van Robert van Steenveld. De 4-0 voorsprong motiveerde drie punten af van Unicum. Eve lien Buermann begon sterk door een 6-4, 3-1 voorsprong te nemen op Carolien Houben. Toen Buer mann er niet in slaagde er 4-1 van te maken, kreeg Houben het Warmondse team om met volle trouwen en de Unicumse zakte kracht door te stomen. Het vrou wendubbel, gevormd door Brigitte Pardoel en Heieen van den Berg liep voor het eerst naar behoren Beide speelsters maakten verleden van hun dubbel e gepast enkelspel voor vier perso- weg. Dat resulteerde in een 4-6,6-4, 6-3 nederlaag voor Buermann. Ook Jacco Eltingh had zijn dag niet. Vorige keer won Eltingh nog het makkelijk van Arm and Custers, maar gisteren trok Eltingh in een spannende wedstrijd aan het kort nen. Gisteren tegen Hilversum was ste eind: 6-2, 4-6, 7-6. Vooral de er wel overleg tussen Pardoel en back-hand van de gastspeler in Van den Berg en dat wierp zijn Leidse dienst liet het afweten. Op vruchten af: 6-2, 6-4. belangrijke momenten maakte hij, Het mannendubbel werd een re- met zijn anders zo gevaarlijke gelmatige zege voor Faas en Tanis back-hand, een aantal fouten. Bij 6-3, 6-3) en ook het gemengddub- 13-0 achterstand in de derde set opponente al goed partij gegeven, genstand van GTR 1. Het tegen de- belspel van Van den Berg en Faas veranderde Eltingh van tactiek leverde een punt op voor Dekker, ging aanvallender spelen. Zijn Ge- Hilversum 2 redde de eer. door het leense tegenstander had daar geen gemengddubbel tegen Pardoel en Tanis in drie sets te winnen: 4-6, 6-2.1-6. Unicum 1 ondervond meer te- maar de jeugdige speelster van Dekker stak gisteren in topvorm. Grubbe kwam er niet aan te pas en verloor met 6-0 en 6-2 van een fout loos spelende Van den Berg. Freek Tanis deed het eveneens beter dan vier weken geleden. In zijn enkelspel nam Tanis op spor tieve manier wraak voor de eerder gradatie strijdende GTR snoepte ROME (RTR) - Mats Wilander kreeg in het afgelopen weekeinde in Rome heel wat lof toegezwaaid. Zelfs van John McEnroe, die voor deze gelegenheid door de Italiaan se toeschouwers was omgedoopt tot Giovanni. „Ik denk, dat Mats fa voriet is voor Roland Garros", zei de Amerikaan, nadat hij in de hal ve finales een gevoelige nederlaag (1-6, 3-6) had geleden tegen de Zweed. „Hij is absoluut de beste gravelspecialist van de wereld. Misschien wel de beste, die er ooit geleefd heeft. Het doet er niet toe hoe goed ik speel, op gravel zal ik Wilander nooit kunnen evenaren". In de finale deed Wilander op nieuw met zijn tegenstander, de eveneens 22-jarige Argentijn Mar tin Jaite, wat hij wilde. Met de cij fers 6-3, 6-4, 6-4 werd Wilander de eerste Zweed sedert Björn Borg in 1978, die de open Italiaanse titel voor zich opeiste. „Het enige pro bleem voor mij was, dat Wilander eenvoudig beter was dan ik", aldus Jaite. Wilander zelf moest ook toe geven, dat hij op gravel zijn gelijke niet kent. „Ik voel me zekerder dan ooit tevoren. Ik geloof niet zozeer, dat ik echt perfect stond te spelen, maar het was wel goed genoeg om het voor de andere spelers heel moeilijk te maken mij te verslaan". In de finale was Jaite voor 8.000 toeschouwers echter niet opgewas sen tegen de robot-achtige vast houdendheid van Wilander. „Hij gaf de ballen zoveel topspin mee, dat ik er haast niets mee kon begin nen", aldus Jaite, die niettemin het grootste succes uit zijn loopbaan behaalde. In de derde set werd het nog even spannend nadat de Zuid amerikaan van 1-5 terug was geko men tot 4-5. antwoord op en Eltingh haalde knap op. Vervolgens slaagde de Unicummer er niet in om door te drukken en moest met 8-6 in de tie break het onderspit delven. Siemerink en Van Overloop daarentegen voldeden wel aan de verwachtingen van het publiek. Arietta Lochtman kwam er tegen Margot van Overloop niet aan te pas en mocht nog blij zijn dat ze in de tweede set twee games kon pak ken: 6-0, 6-2. Aan de uitslag te zien lijkt het of Jan Siemerink het lastig heeft gehad met Angelo Meyers. Ondanks de 7-5,7-5 was Siemerink echter nooit echt in gevaar en speelde gewoon wat nonchalant. Het vrouwen- en mannendubbel- spel leverde een vrij eenvoudige zege op voor Unicum, resp. 6-1,6-2 en 6-3, 6-4. Jan Siemerink en Eve- RAALTE/BOXTEL - De regionale jeugd van BV Leiderdorp heeft za terdag beslag gelegd op een eervol le tweede plaats bij de Nederland se basketbalkampioenschappen. Het meisjesteam van MSV werd vierde. Den Helder werd zowel bij de jongens als bij de meisjes lands kampioen. Leiderdorp startte in Raalte zon der drie kadetten, die met hun ei gen team moesten deelnemen aan de rayonkampioenschappen in Raalte. Niet zonder succes overi gens, want Leiderdorp mag over twee weken met zowel de jongens kadetten als adspiranten deelne- en Marloes Driessen niet aan te pas: 58-107. Tegen Waldric ging het in de slotwedstrijd duidelijk beter: 101-68. Het leverde MSV een ver dienstelijke vierde plaats op, ach ter Den Helder, Jolly Jumpers en Groningen. Luba Leiden werd zaterdag ver rassend derde op het sterk bezette toernooi van JRC Boxtel. In het ge zelschap van promotiedivisie- teams en de drie eerste divisiekam pioenen won Leiden de poule-wed strijden van Springfield (57-42) en Stoepie Shooters (73-53), waarna de uiteindelijke toernooi-winnaar Gunco de weg naar de finale af men aan de nationale titelstrijd. De sneed (51-60). In de wedstrijd junioren rekenden louter op inzet de derde plaats toonde Leiden ka- en karakter af met het Friese Ymir )-75), waarmee de tweede plaats feite reeds was veiliggesteld. In rakter door het freewheelende BVO Alphen met 72-60 te verslaan. Holland Lions bereidde zich op de slotwedstrijd ontbrak het Lei- de Spanje-reis voor met wedstrij derdorp aan kracht en motivatie om te winnen, waardoor So What met 100-81 aan het langste eind trok. MSV was eveneens niet com pleet, maar speelde met open vizier tegen het sterke Jolly Jumpers. De Noordwijksen kwamen er ondanks goed spel van Suzanne van Kessel den tegen Leiderdorp (114-100 i 108-72) en Zoebas (110-105). De nieuwe selectie van Leiderdorp speelt morgenavond opnieuw te gen Lions (Op Dreef, 21 uur). Lèi- den, voor het eerst onder leiding van Martin Bakhuyzen, oefent donderdagavond in de Vijf Meihal tegen Lions. Coach Carel de Bruyn van Dekker spreekt Brigitte Pardoel moed i tijdens het treffen met de reserves lien Buermann slaagden er weer niet in om hun gemengdubbel in winst om te zetten. De tweede set leek het uitstekend te lopen getui ge de 6-0 winst, maar de eerste en derde set vielen in het voordeel van GTR uit: 1-6, 6-0, 2-6. Margot van Overloop zorgde voor haar der de overwinning van die dag door samen met partner Eltingh ook het gemengddubbel te winnen 6-4, 6-1. De totaalzege ging dus met 5-3 naar Unicum. JETSKE GOUDSMIT AMSTERDAM (ANP) - Het IOC- congres van Istanboel heeft de Ko rea's niet dichter bij elkaar ge bracht in hun tegenstellingen over de organisatie van de Olympische Spelen van 1988. Park Soh-Jik. voorzitter van het organisatiecomi té van de Olympische Spelen 1988 en van het nationaal Olympische Comité van Zuid-Korea, zaterdag gedurende enkele uren in Amster dam, uitte veel vertrouwen in de goede afloop, maar kon, op dat punt tenminste, weinig zekerhe den bieden. „Volgens het Olympisch hand vest worden de spelen toegewezen LEIDEN - TOP leed in het voor laatste speelweekeinde van de korfbalcompetitie een pijnlijke 9- 12 nederlaag tegen Trekvogels, waardoor de hoofdklasse verder uit het zicht raakte. Fides Pacta slaagde er in dezelfde over gangsklasse bijna in Blauw Wit een punt (7-8) afhandig te maken, ter wijl Pernix daar tegen VES even eens dichtbij (9-8) was. Eersteklas ser De Danaïden heeft door een 12- 9 zege op Ready promotie opnieuw in eigen hand. "Als we winnen van Trekvogels, zijn we er bijna", wist TOP op grond van de resultaten van de concurrenten eerder op de zater dagmiddag. Een heel andere instel ling echter bij Trekvogels, dat zich al uitgeschakeld wist voor promo tie en alleen maar dwars kon lig gen. Daarin slaagden de Rotter dammers al hadden de methoden, provoceren en spelvertragen, wei nig met korfbal van doen. Toch had TOP de nederlaag vooral aan zichzelf te wijten. "We hebben ze de kans gegeven", reali seerde een ontgoochelde Hans Oe- le zich na afloop. Wat gebeurde na de flitsende start, die TOP in de eerste twintig minuten naar een 3-1 voorsprong voerde? Het initiatief werd overgedaan aan Trekvogels, dat louter leek te combineeren rond de korf. Niettemin school in incidentele versnellingen meer ge vaar dan de aanvallen van TOP en nog voor rust was ook in de score het tij gekeerd: 5-6. Eenmaal op voorsprong had Trekvogels TOP volledig in de tang. Na 5-9 trad enig herstel in on der inmpulsen van invaller Bob Springer, maar een wedstrijd werd het niet meer. In het laatste kwar tier maakten Karin Westerbeek, Stella- en Anne van der Zaag en Bob Springer het verlies iets dra gelijker: 9-12. Hoewel inmiddels kansloos voor promotie heeft Fides Pacta Blauw Wit prima partij gegeven. Beren- des' wens "Blauw Wit beentje te lichten" werd zelfs bijna bewaar heid toen invaller Henny Piket ne gen minuten voor tijd bij de stand 7-7 een strafworp forceerde. Ro nald van der Velden liet deze ech ter onbenut, waarna de Amster dammers even later aan de andere kant wel het geluk aan hun zijde vonden: 7-8. Blauw Wit had de gehele wed strijd wel het initiatief gehad en had tot tweemaal toe een gat van twee punten (0-2 en 2-4) geslagen. Het hardwerkende Fides wist evenwel terug te komen, onder meer door twee goals van Jan Wil lem Meijer. Na rust (4-5) hielden Wilma Neuteboom, Janneke Hal vemaan en Nico Pikaar Fides nog lang in de wedstrijd. Bijna had ook Pernix haar naam als kampioenendoder opnieuw eer aangedaan, doch VES ontsnapte in de slotminuut aan een gelijkspel: 9-8. Tot die laatste minuut was de afloop van het duel volstrekt onge wis, want was het schot van VES wat zuiverder, het goede en geva rieerde veldspel van Pernix com penseerde veel. Zo werkten de Leidenaren een 4- 2 achterstand weg om na rust (5-4) tot tweemaal toe door goals van Kees Brokaar en André de Winter zelf een voorsprong te nemen. De tweemaal scorende Brokaar was samen met Carla van Evert topsco rer voor coach Engel, voor wie kampioensploeg VES fors tegen viel. "Als dit de kampioen is, had den Pernix of Drachten het ook kunnen zijn", momperde de naar TOP vertrekkende oefenmeester, de acht punten verschil even ver getend. Ondanks de 7-10 overwinning op Animo blijft Fiks in degradatie nood, want ook concurrent Vrien denschaar behaalde twee punten. Een forse tegenvaller voor de Oegstgeestenaren, voor wie nu het duel tegen Snel een punt moet op leveren. De wijze waarop in het Zeeuwse Animo werd geklopt geeft coach Henny Piket echter vertrouwen. Na de rust (5-5) beheerste Fiks het duel volledig, al was dat aan de score nog niet af te zien. Topscorer Theo Vreeken (viermaal) doorbrak halverwege de tweede helft de ban (6-8), waarna Nico van Weizen en Reinetta de Mooy de voorsprong consolideerden. "Het karwei bij Zuiderkwartier afmaken en dan afwachten op din gen die komen gaan". De Danai- den-coach Kees van Vliet heeft de plannen klaar voor het seizoenslot na de 12-8 zege op Ready. "Over werken", aldus Van Vliet, want er volgen wellicht nog drie beslis singsduels. "Weken hebben we achter Ready aangehold, wachtend op de misstap die vorige week kwam". De tweede volgde gistermiddag in Leiden, waar de Hagenaars een solide spelend De Danaïden tegen over zich vonden. Halverwege de tweede helft viel in de sfeervolle topper de beslissing toen Frans Brand een door invalster Juul Al- bering geforceerde strafworp be nutte. In de volgende drie minuten voerden Eric Peters en topscorer Heiko Locher (4) het verschil op tot 11-8. Coach Simon Boot trok in arre- moede zelf maar het blauw-gele shirt aan om het team van Zuiderkwartier te completeren. Tweemaal scoorde de coach nog in het duel tegen De Overkanters, maar dat kon een 15-10 nederlaag niet voorkomen. Erik van Lunte- ren en Michael Martens doelpunt ten eveneens tweemaal. Halverwege de tweede helft van de wedstrijd tegen ONDO(M) ver loor De Algemene Martin Filippo, die na een sprongduel de rode kaart kreeg. Gele kaarten waren er in dit tumultueuse, maar niet har de duel voor topscorer Alfred Lam- booy (4) en Jeroen de Boer. De Al gemene leverde ook de kostbare punten in: 15-10. Een met vier invallers danig ver zwakt Fluks moest De Zwervers pas in het laatste kwartier laten gaan: 8-5. Anne Passchier scoorde tweemaal. Het in degradatienood verkeren de Excelsior klopte Velocitas met 9-5. Het eveneens weinig geïnspi reerde KNS was geen partij voor Phoenix. Yvonne van Dam was topscorer in deze magere wed strijd: 5-12. Het degradatieduel tussen Ons Eiland en Weidevogels eindigde onbeslist. De thuisclub kwam in de eerste helft tweemaal op voordeel, maar gaf vervolgens het initiatief uit handen. Door Arga Ouwerkerk werd het in de slotfase nog 9-9. Jan Boon scoorde driemaal voor de Leidse derdeklasser. Crescendo nam hindernis ODO(D), waar coach Ruud Niesing 'als een berg' tegenop zag in de slotfase eigenlijk nog vrij simpel. De 4-5 van Wim Barendse werd nog beantwoord, maar na treffers van Joke Geijer en Arno Kooloos kon Crescendo de wedstrijd pro bleemloos op slot gooien: 5-7. Vol gende week wacht de titel. aan een stad, niet aan een land. Seoel wil ook een paar andere ste den in het evenement betrekken. Het IOC is zo genereus geweest zelfs een ander land te laten mee delen in het Olympische feest en wij hebben er in toegestemd vier onderdelen naar het noorden te la ten verhuizen," vertelde Park. Daarmee is de oplossing overi gens geen stap dichterbij. Half juni zullen vertegenwoordigingen van de beide Olympische Comité's el kaar voor de vierde keer ontmoe ten. Eerder al gaat een delegatie van het IOC naar Noord-Korea om te onderzoeken of de accommoda ties daar voldoen aan de eisen. Over de grote lijnen is nog geen en kele overeenkomst, zestien maan den voor het begin van de Spelen, laat staan over de details. Wat bij voorbeeld met TV-uitzendingen over de Noordkoreaanse evene menten „Het is vanzelfspre kend", stelde Park, „dat de inkom sten daarvan naar ons toevloeien. Wij behandelen dé TV-rechten, wij hebben de inkomsten van het ge hele TV-programma in ons budget opgenomen, een gat in de begro ting is onmogelijk. Er is bovendien gezegd dat Rjongyang zelf zijn za ken kan oplossen, met eigen geld kan organiseren." Volgens Park is in Istanboel ge bleken dat weinig landen solidair met Noord-Korea zullen zijn, als er geen oplossing komt. De 17-jarige Steffi Graf heeft het 150.000 dollar toernooi in West- Berlijn gewonnen. In de eindstrijd versloeg ze in 65 minuten haar Westduitse landgenote Claudia Kohde-Kilsch met 6-2,6-3. Voor Graf betekende het haar veertien de toernooizege in haar loopbaan en de zesde in dit jaar. Voor Graf was het de 32e over winning in serie. De blonde teena ger uit Brühl, tweede op de wereld ranglijst achter Navratilova, is dit jaar nog ongeslagen. In het toer nooi in West-Berlijn, waar ze haar open Westduitse titel verdedigde, gaf ze slechts één set uit handen, in de halve finales tegen de Italiaanse Cecchini.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17