De benen willen nog, het hoofd niet meer Real loopt weer uit op Barcelona Benauwde winst voor Anderlecht Pfaff pakt punt Platini stopt met voetbal Scores in profvoetbal 'Oorlog' in Bayreuth, feestje in Napels Kans voor AC Mila Beker voor St.Mirreii LONDEN (GPD) - „Dit is en blijft de grootste voetbal show op aarde. Onze beker finale in Wembley overtreft alles". In deze trant jubelt de Britse sportpers over de nu 106e aflevering van het jaarlijkse spektakel, dat tel kenmale als officieel sluit stuk geldt van het Engelse voetbalseizoen. Het lijdt ook geen twijfel, of cupfina le 106 was een hele echte. Voor de ogen van meer dan hon derdduizend toeschouwers in de 'heilige kuip' van Wembley en nog eens vele miljoenen in binnen- en buitenland via de televisie, ont vouwde zich zaterdagmiddag het klassieke voetbaldrama van de grote dure favoriet, die langzaam maar zeker de tanden stuk bijt op de simpele combinatie van moed. onverzettelijkheid en doorzettings vermogen van een tegenstander, die in zijn meer dan honderdjarige bestaan eigenlijk voortdurend voor lijfsbehoud heeft moeten vechten. Tottenham Hotspur, zevenvou dig winnaar van de FA Cup en nimmer verslagen in een cupfinale op Wembley, tegen Coventry City, de bescheiden club uit de Mid lands, die nog nooit iets van bete kenis heeft gewonnen. Tegenover de gepolijste miljoenensterren van Spurs de aanzienlijk minder geta lenteerde, maar volstrekt ijverige zwoegers van Coventry. Kortom, het grote avontuur var. de under dog, die in hel uur van de waarheid boven zichzelf uitrijst en grote da den stelt. Zo was het zaterdagmiddag in Wembley waar Coventry twee maal een achterstand wegwerkte en tenslotte een feest bouwde (einduitslag: 3-2), waar ze thuis nog niet over heen zijn. Het waarom valt onder vage aanduidingen als de magische krachten in de sport. Of wordt gewoon simpel toege schreven aan de mythe van Wem bley. Niemand die er al te veel bij stilstaat, want in het lange verhaal van de Engelse bekerfinale is al zo veel gebeurd dat men tevoren niet voor mogelijk had gehouden. Daarom concentreert iedereen zich op het evenement zelf, verpakt «n de unieke omlijsting van sfeer, stemming en uitbundigheid en vooral ook de stijl, waarbij het ken nelijk toch nog mogelijk is om zon der wanklanken van oproer en ge weld, een dergelijk spektakel te be leven. En deelgenoot te zijn van de verschillende sentimenten, die op zo'n cupfinale-dag te samen ko- Wat dacht u bijvoorbeeld van Cy- nlle Regis, de massieve, als een bokser gebouwde aanvalsleider van Coventry City. Hij herinnert zich nog heel goed hoe hij in het begin van de zeventigerjaren solli citeerde naar een eenvoudig por tiersbaantje in het bij Wembley ge legen hotel, maar werd afgewezen. Het waren de dagen dat Cyrille Re- gis. afkomstig uit de onverbiddel ijke armoede van Frans Guyana, probeerde om in de buurt van Wembley waar hij woonde, met al lerlei baantjes de eindjes aan el kaar te knopen. Voetbal was z'n grote liefhebberij. Die leefde hij uit in dagelijkse partijtjes straatvoet bal in afbraakbuurten van de wijk Harlesden. Niemand die wat zag in de forsgebouwde en gespierde ne ger. En het nabij gelegen Wembley leek op een vage droom die toch nooit verwezenlijkt zou worden. Maar via de amateurclub van FC Hayes, kwam Regis toch als prof bij West Bromwich- Albion, waar hij bouwde aan de reputatie van een typische aanvalsleider, moei lijk van de bal te krijgen, goed in koppen en ondanks zijn zware bouw toch in staat om snel te ren nen en daarmee ruimte te schep pen voor het afvuren van zijn fa meuze afstandschoten. Eenmaal bij Coventry is zijn speltype duide lijk aangepast en veranderd. Hij is nu veel meer de man die de aanval len opzet en zich daarvoor laat te rugvallen in het veld, of naar de vleugels afzwenkt. Zijn passes zijn meestal strak en rechtlijnig en als zodanig geldt de nu 29-jarige Regis als de ziel in de aanval van Coventry en een be langrijke schakel dus in het team, dat voor het eerst aan het grote succes heeft geroken. Geruchten als zou het buitenland, de kersver se Europa Cup Il-houder Ajax in het bijzonder, belangstelling heb ben voor de gespierde atleet, zijn tot de cupfinale ook sterk geweest. Maar nu heet het dat Cyrille Regis bij Coventry blijft en een nieuw vier-jarig contract heeft getekend dat hem uiteindelijk een slordige miljoen in gulden zal opleveren. Het buitenland lonkt ook naar Glenn Hoddle, zonder twijfel En- gelands voetballer met de meest verfijnde traptechniek Ook voor hem sentimenten in de kuip van Wembley. Want hij heeft er, zoals het er nu naar uitziet, voor het laatst het beroemde shirt van Tot tenham Hotspur gedragen. De be doeling van Hoddle was natuurlijk om daarvan een bijzondere aange legenheid te maken; compleet met een verrukkelijk assortiment van droompasses waartoe hij als geen ander in staat is. Nog eenmaal Hoddle in topvorm na 491 wedstrij den voor Spurs. Maar het heeft niet zo mogen zijn. Na een hoopvol begin in de MAANDAG 18 MEI 1987 eerste dertien minuten, zakte de droomvoetballer uit Noord Lon den weg in een voor hem wel zeer grauwe middelmaat. Ook al omdat hij zich eenvoudig niet kon losma ken van zijn vaste Coventry-bewa ker Lloyd McGrath. Zijn gezicht na afloop sprak boekdelen. Dit was een soort scenario waarin niet was voorzien. Want voor de 29-jurigi Glenn Hoddle en zijn vurige wens om een rijke voetbalcarrière op ni veau in het buitenland af te sluiten, is het nu of nooit. Vast staal dat voor hem PSV en Paris St. Ger main op de deur hebben geklopt van het zeer zakelijke Tottenham Hotspur, een bloeiende NV met grote belangen in sportartikelen en aandelen op de beurs. Meer dan 3 miljoen luidde di vraagprijs, die volgens een woord voerder van Spurs in eerste instan tie PSV en Paris St. Germain heelt afgeschrikt. Praten doen nu wel de onderhandelaars van het Westduit se Bayern Leverkusen, dat met het grote chemische concern achter zich wel een veertje kan laten. Maar naar verluidt stelt Hoddle qua salaris ook nogal hoge eisen En daarmee was zijn afscheidsop- treden op het 'tovertapijt' van Wembley, beslist niet in overeen stemming. Zoals eigenlijk zoveel buiten de normale orde viel op de dag dat Coventry de FA-Cup won ENSCHEDE (GPD) - De Zonnekoning is uitgeput. Op 31-jarige leeftijd deed Michel Platini hetzelfde als Johan Cruijff in 1978: hij stopte. De benen wilden nog wel, maar het hoofd niet meer. Het zijn de tekenen die Cruijff er negen jaar geleden toe noopten af scheid te nemen van het internationale voetbal. „Ik kan niet langer doorgaan, omdat het plezier is verdwenen", zei Platini gisteren voorafgaande aan de wedstrijd Juventus-Bres- cia. In de ochtend van de zeventiende mei maakte Michel Platini wereldkundig dat hij stopt: het bericht kwam niet onverwacht, maar het was wel een lichte verrassing. Servette had hem willen hebben. Hoe genoeglijk moest het voor Pla tini niet zijn om zijn carrière af te bouwen aan het Meer van Geneve. De ster van de jaren tachtig deed het anders, zoals hij veel in zijn le ven anders heeft gedaan. Een de cennium lang heeft hij internatio naal topvoetbal gespeeld. Het heeft hem vermogend gemaakt - het ver haal van de droomcarrière - maar ook veel teleurstellingen opgele verd. Tot 1984 leek hij het prototy pe van de „bom loser"; de goede voetballer die op de beslissende momenten de hoofdprijs misloopt. EREDIVISIE Ajax - Feyenoord 1-3 (0-1), 7. Hofman 0-1,58. Winter (eigen doel) 0-2. 78. Van Basten (strafschop) 1-2, 80. Been 1-3. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 42.000. Gele kaarten: Si- looy (Ajax), Troost en Tahamata (Feyenoord). Veendam - PEC Zwolle 1-4 (0-1), 9. Foeke Booy 0-1, 52. Wilkins 0-2, 63. Huizingh 1-2, 64. Foeke Booy 1-3, 90. Yücedag 1-4. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 5100. Gele kaart: Wil- co van Buuren en Duim (beiden PEC). Go Ahead Eagles - FC Twente 0-2 (0- 2). 3. Lipponen 0-1, 30. Koopman 0-2. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 3500. Gele kaart: Boerebach (GA Eagles) en Groeleken (FC Twen te). PSV - Roda JC 3-0 (1-0). 22. Gerets 1-0, 53. Gullit 2-0, 85. Van der Gup 3-0 Scheidsrechter Thonaas, toeschou wers: 22.500. Excelsior - Haarlem 2-2 (1-2), 19. Keur 0-1, 31. Sörensen 1-1, 33. Mat- thaei 1-2, 57. André Wasiman 2-2. Scheidsrechter: Bakker, toeschou wers: 1000 AZ - Den Haag 2-2 (1-2). 6. Vonk 1-0, 21. De Roode 1-1,24. De Roode 1-2,82. Loggie (strafschop) £-2. Scheidsrech ter: Mulder, toeschouwers: 2300. Gele kaart: Lankhaar en Jol (Den Haag). Fortuna Sittard - FC Den Bosch 5-1 (2-0). 20. Duut 1-0, 27. Duut 2-0, 46. Lens 3-0, 68. Gillhaus 3-1, 70. Lens 4-1, EERSTE DIVISIE RKC - MW 2-4 (1-3). 9. Brands 1-0, 13. Maas 1-1, 34. Vincent (strafschop) 1-2, 45. Vandenbroeck 1-3, 56. De Kok 2-3, 72. Vincent 2-4. Scheidsrechter: Over- kleeft. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Gouda (RKC) en Van der Luer (MW). NAC - Willem II 1-1 (1-0). 21. Van den Borgt 1-0, 70. Maddock 1-1. Scheids rechter: Van Ettekoven. Toeschou wers: 4500. NEC - Helmond Sport 0-0. Scheids rechter: Bulthuis. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Vievermans (NEC) en Meeuwsen (Helmond Sport) Heracles - Eindhoven 2-1 (2-1). 4. Dams 1-0, 35. Koster 1-1, 45. Verbeek 2-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toe schouwers: 1100 Heerenveen - SC Cambuur 2-1 (0-1). 26. Runderkamp 0-1, 65. en 88. Schul- ting 1-1 en 2-1. Scheidsrechter: Blan- kenstein. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Haverkort (Cambuur). Wageningen - Vitesse 2-0 (1-0). 20. Morren 1-0, 65. Bremer 2-0. Scheids rechter: Houben. Toeschouwers: 1600. Gele kaart: Brehler (Wagenin gen) en Van der Brom (Vitesse). De Graafschap - Volendam 1-1 (0-0). 48. Cooke 1-0, 79. Jonk 1-1. Scheids rechter: Hobé. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Zwarthoed (Volendam). DS'79 Emmen 4-3 (1-0). 33. Van de Wiel 1-0, 56. Boogers 2-0, 60. Waalder- bos 2-1, 65. Van der Weel 3-1, 70. Metz 3-2, 74 Van der Weel 4-2, 86. Metz 4-3. Scheidsrechter: Blom. Toeschou wers: 550. Gele kaart: Waalderbos (Emmen). Telstar - SW 1-0 (1-0). 34. Schoo 1-0 Scheidsrechter: Van Riel. Toeschou wers: 400. Gele kaart: Lovens, Mul der, Duppen en Dirven (allen SW). Platini debuteerde in maart 1976 in het Franse elftal. Tegen Tsjecho- slowakije (uitslag: 2-2) scoorde hij met zijn specialiteit: de vrije schop. Vanaf dat moment werd er in Frankrijk een cultus rond Platini geweven. Platini was de aanvoer der van een gouden generatie, en Frankrijk rekende op de jongeman uit Nancy. Het .verwachtingspa troon was enorm toen Platini als 23-jarige in 1978 met het Franse elf tal om het wereldkampioenschap speelde. Een fantastische wed strijd tegen Argentinië ten spijt reikte de Franse droom slechts tot de eerste ronde. Platini was geen winner, heette het. Platini kon Frankrijk niet naar het EK in 1980 loodsen, Platini was geblesseerd toen de Fransen in de aanloop naar 'het WK in Spanje de Belgen van de mat speelden, Platini keek met ar gusogen naar de verering voor Alain Giresse en Jean Tigana, Pla tini kreeg privé-problemen, de Franse pers wendde zich van hem af, kortom: Platini,.de 'born loser'. Net als zijn generatiegenoot, de wielrenner Bernard Hinault is Pla tini echter altijd het sterkst ge weest als hij in het nauw zit. Op die momenten weet hij de juiste beslis singen te nemen. In april 1982 ging hij in op het aanbod van Juventus. Het was de beste daad die hij in zijn voetballeven ooit heeft ver richt. „In Frankrijk speelde ik om te voetballen, in Italië leerde ik wat winnen is", zei hij enkele jaren ge leden. Er is waarschijnlijk geen voetballer te vinden die in zo'n kort tijdsbestek zoveel won: 1983 - bekerwinnaar in Italië, Europees voetballer van het jaar, finalist in de EC 1, Italiaans topscorer, 1984 - kampioen van Italië, winnaar van de EC 2, Europees kampioen met het Frans elftal, Italiaans topscorer en topscorer van het EK, Europees voetballer van het jaar. 1985 - win naar van de EC 1, Europees voet baller van het jaar, wereldbeker. Super-Cup, Italiaans topscorer. De enige prijs die ontbreekt is de we reldtitel. „Maar is het niet mooi om MADRID (GPD) - Real Madrid is dit weekeinde weer een stapje dichter bij de landstitel gekomen. Zelf wonnen de Madrilenen zaterdagavond in het Sarria-stadion in Barce lona van het Catalaanse Espanol (2-3), concurrent FC Bar celona liet zich op de valreep nog verrassen door de tegen stander van Ajax in de halve EC-finales, Real Zaragoza: 2-1. Daardoor zag de ploeg van Leo Beenhakker zijn voorsprong groeien tot vier punten. Een ruime marge voor de resterende vijf wed strijden van de play-offs en de con frontatie van aanstaande zaterdag in het Nou Camp-stadion tegen Barcelona. Espanol ontzenuwde zaterdag al le geruchten als zou de ploeg niet tot het uiterste gaan om de gehate grote broer uit de Catalaanse hoofdstad een kool te stoven. Pas in de blessuretijd wist Real de wedstrijd niet zonder geluk te be slissen. Real startte veelbelovend en speelde een van zijn beste wed strijden van dit seizoen. Voor rust hadden de Madrilenen al ruim af stand moeten nemen. De voor sprong bleef echter beperkt tot een schrale treffer. Hugo Sanchez, de Mexicaanse topscorer, mocht voor het eerst sinds 19 maart weer een van zijn karakteristieke pirouetjes maken, nadat hij de toegekende strafschop had benut. Na rust kreeg Real een kadootje van de scheidsrechter, die de ge ruchtenstroom over arbitrale be voordeling weer zal doen oplaaien. Butragueno mocht in buitenspel positie ongehinderd doorgaan. Zijn voorzet werd door Hugo San chez half gemist, maar de bal ver dween desondanks over de verras te Espanol-doelman N'Kono in het doel. Daarmee bracht Sanchez zijn persoonlijke totaalscore op 29 tref fers, waarvan 11 gescoord uit straf schoppen. Real nam na die tweede treffer gas terug, wat de Madrile nen bijna duur te staan kwam. In amper vier minuten tijd kwam Es panol alsnog op gelijke hoogte. Eerst scoorde Pichi Alonso uit een vrije trap, slim gebruik makend van de trage Madrileense muur. Kort daarop kreeg Zuniga alle ge legenheid van de Real-defensie om door te gaan en de bal langs doel man Buyo te schuiven. In de bles suretijd had Michel echter alle ge luk van de wereld, toen zijn inzet via het been van de Deen Laurid- sen tegen het net rolde. Barcelona maakte gisteren vanaf het begin duidelijk, dat het tegen Zaragoza er alles aan wilde doen om de achterstand op Real niet nog meer te laten groeien. Die instel ling van de Catalanen ontaardde in vaak grof gooi- en smijtwerk als Zaragoza-spelers gevaarlijk dreig den te worden. Barcelona gokte op een hechte verdediging en een ver lossend doelpunt via de counter. In de eerste helft ontsnapten de Cata lanen aan een achterstand, toen uitblinker Juan Senor de bal kei hard op de lat deponeerde. Maar na een kwartier in de tweede helft leek de taktiek van coach Terry Ve- nables toch succes op te gaan leve ren. Bij een van de schaarse tegen aanvallen bracht Gary Lineker Barcelona onverdiend op 0-1. Zaragoza, dat vertwijfeld vecht voor een zekere plaats voor het UEFA-cuptoernooi, kwam in de slotfase sterk terug. Een kwartier voor tijd rondde Pineda een vloeiende combinatie gaaf af. En Senor bewees vijf minuten voor het einde zijn onschatbare waarde. Na een solo door de hele verdedi ging van Barcelona had hij nog net voldoende lucht over om doelman Zubizarreta te passeren en Zarago za (en indirect ook Real Madrid) aan twee gouden punten te helpen. Vlak voor tijd kreeg Barcelona- speler Victor nog de rode kaart, na dat hij zich voor de zoveelste keer aan Guerri had vergrepen. in het rijtje Di Stefano, Eusebio. Puskas, Cruijff te staan", heeft hij wel eens opgemerkt. Platini werd door Fiat-directeur Agnelli naar Italië geloodst, en bei den zijn daar niet slechter van ge worden. In de prijzenkast van Ju ventus ontbrak tot de komst van Platini altijd de Europa Cup 1 en dat was Agnelli een doorn in het oog. Zo'n lege plek past niet bij een prestigieuze club. Platini heeft die beker naar Turijn gehaald. Dat ge beurde op de zwartste avond in de geschiedenis van het wereldvoet bal. In Brussel stierven 39 mensen toen Michel Platini vanaf de straf schopstop het enige doelpunt van de wedstrijd maakte. Platini ging uit zijn bol. besefte later pas wat er echt aan de hand was, en is vervol gens nooit meer los gekomen van het Heizel-trauma. Dat laatste zeg gen althans mensen in zijn directe omgeving. De Pool Zbigniew Bo- niek, met wie Platini drie seizoe nen bij Juventus speelde, zei an derhalf jaar geleden: „Michel zal het voetbal nooit meer beleven zo als voorheen. Het Heizel-drama heeft hem veranderd". Mede door een chronische bles sure aan de voet haalde Michel Pla tini ook niet meer het niveau van 1984, toen hij met het Franse elftal r zijn imposante voetbalcarrière. Het (fotoarchieD. in eigen land Europees kampioen werd. In vijf wedstrijden scoorde hij negen doelpunten; een onge kende produktie die zich laat ver gelijken met de dertien doelpunten die in 1958 Just Fontaine bij het WK in Zweden maakte. De Franse pers verzon in die warme juni maand bijna dagelijks een andere bijnaam voor hem. „Le roi soleil". de Zonnekoning, was de beste. Platini genoot van Frankrijk en Frankrijk van Platini. Vorig jaar was het allemaal heel anders, toen Platini zich bij het WK m Mexico niet superieur toonde. Hij zakte duizelingwekkend op het favoriete lijstje van de Fransen. Platini is gevoelig voor dat soort dingen. Hij plakte er nog een jaar tje aan vast bij Juventus, maar stond steeds minder in het brand punt. Hij speelde - zoals dat in voetbaltaal heet - in de punt naar achteren. Vanuit die positie stond hij enkele weken geleden met zijn magistrale lange pass nog aan de basis van de twee Juventus-doel- punten tegen AS Roma. Een dag later wees een enquete onder de supporters uit dat zij Platini wil den handhaven, ondanks de komst van de Welshman Ian Rush. Maar Platini deed wat hij niet kon laten. De benen wilden soms nog wel, maar het hoofd met meer. BAYREUTH (SID) - De voetbal wedstrijd tussen de amateurs van Bayreuth en 1860 München om het kampioenschap van Beieren heeft een mini-oorlog veroorzaakt. De politie van Bayreuth had vooraf re kening gehouden met ongeregeld heden en 350 man ingezet om de 10.000 supporters van 1860 Mün chen in bedwang te houden. Desondanks richtten de suppor ters uit de Beierse hoofdstad een ravage aan in Bayreuth en raakten ze herhaaldelijk slaags met de wetsdienaars. De politie, die traan gas en wapenstok hanteerde, nam 19 oproerkraaiers in hechtenis. Ze ven politie-beambten moesten zich onder doktersbehandeling stellen, een werd in het ziekenhuis opge nomen met hoofdverwondingen. De omvang van de schade kon nog niet worden vastgesteld. De München-supporters sloopten de omheining in het stadion, zetten op heen- en terugweg vele auto's op ae Kup en kegelden vele winkelrui ten in. Al voor de wedstrijd stuur de de politie ongeveer honderd dronken supporters terug naar München. Hoe anders ging het er aan toe in Napels waar de bevolking na de laatste competitiewedstrijd tussen kampioen Napoli en Ascoli (1-1) opnieuw massaal de straat op stroomde om feest te vieren. Tienduizenden Napolitanen be gaven zich naar het centrum waar zij met hun toeterende auto's, mo torfietsen, brommers en scooters voor een verkeers-opstopping zorgden. In de opwinding verloor een man het leven. Hij stond op zijn balkon te genieten van de tafe relen en kreeg een hart-aanval. In het San-Paolostadion keken en luisterden tachtigduizend lief hebbers naar een concert van de plaatselijke rockheld Pino Daniele. Het feest wordt de komende dagen vervolgd met diverse evenemen ten. BRUSSEL (ANP) - Anderlecht en KV Mechelen zijn nog twee wedstrijden verwijderd van twee lucratieve kampioenschapswed strijden. Beide Belgische top clubs behielden dit weekeinde het perfecte evenwicht. Zowel de zege van Anderlecht bij Beveren (1-0) als die van Mechelen bij RWDM (2-1) kostte de nodige moeite. Aangezien het doelsaldo in België niet beslist over de titel, is de kans groot dat de competi tie evenals vorig jaar een ex traatje krijgt. Ook het aantal overwinningen van beide teams - dat wel een rol speelt - is gelijk. Vorig seizoen kreeg Anderlecht rivaal Club Brugge pas na derge lijke play-offs op de knieën. De formatie van trainer Arie Haan bleef in de race door een doelpunt van Krnecevic. Twaalf minuten voor tijd kopte hij een voorzet van Vercauteren in. De bezoekers waren snedig gestart, maar stuitten op de in schitteren de vorm verkerende doelman De Wilde. Anderlechts treffer was voor Beveren geen aanleiding zich bij de feiten neer te leggen. Het offensief leverde echter niet meer dan een aantal vrije schop pen op. Mechelen incasseerde vrijdag de punten bij het taai ver zet biedende RWDM. In beide topduels werd niet best gespeeld maar wel heel hard gewerkt. FC Seraing en Berchem Sport mogen volgend jaar proberen naar de hoogste afdeling van het Belgische voetbal terug te keren. De overwinning van 2-0 bij FC Seraing betekende voor FC Ant werp, de oudste club in het Bel gisch voetbal, behoud van zijn vertrouwde status. Waarnschijn- lijk houdt het tevens in dat trai ner Georg Kesler nog een jaartje blijft. De uitslag was overigens slechts een zwakke afspiegeling van de verhoudingen. Doelpun tenmakers waren Cnoops van en Van Aerle. Uitblinker was naast Van Aerle van Rooy. In de loop van het seizoen was het duo van PSV gehaald om de Antwerpe naren te redden. Schotvaardigste speler op de 32e competitie dag was een ande re voormalige PSVér, Guy Fran cois. In het shirt van FC Luik scoorde Francois drie keer tegen Berchem Sport. Dat bracht zijn productie voor het seizoen op ze ventien, evenveel als de topsco rer Gudjohnsson van Ander lecht. Voor de opmerkelijkste uitslag zorgde Lokeren. Met liefst 4-1 zegevierde Lokeren bij Club Brugge, dat daardoor niet geheel gerust kan zijn op Euro pees voetbal. Binnen tien minu ten was Club al in geslagen posi tie. Treffers van de gebroeders Patrick en Bruno Versavel en MÉuyu deden het prominente gezelschap danig schrikken. Brugge, dat derde is, wordt nu op een punt gevolgd door Beve ren en Lokeren. LEVERKUSEN (ANP) - Jean-Marie Pfaff hield zaterdag opnieuw de Bayern-express op de rails gehouden. De Belgische doelman redde in de uitwedstrijd van de titelverdediger bij Leverkusen het punt, 0-0. Door dit resultaat werd de voorsprong op Hamburger SV, dat vrijdag reeds met 3-4 bij Borussia Dortmund verloor, uitgebouwd tot zes punten. Bayern heeft aan vijf punten uit de resterende'vijf wedstrij den voldoende om zich voor de tiende keer Westduits voetbalkam pioen te mogen noemen. Geen spanning meer bovenaan, ook geen spanning meer onderaan de ranglijst van de Bundesliga. Blau Weiss Berlin "zal, ondanks de 1-1 van zaterdag tegen l.FC Kóln, wellicht rechtstreeks degraderen. Het is alleen de vraag of Homburg dan wel Fortuna Düsseldorf mee de diepte ingaat en wie van deze twee de promotie-degradatiewedstrij den tegen de nummer drie van de tweede Bundesliga mag spelen. Onder de toppositie van Bayern München en de vrijwel zekere tweede plaats van Hamburger SV ontstond een gedrang van jewelste voor de drie UEFA-bekerplaatsen. Dat worden er vier als HSV beker winnaar wordt. Door de winst van vrijdag ©p HSV nam Borussia Dortmund de derde plaats. Borussia Mönchengladbach steeg van de negende naar de vijfde positie door winst met 4-2 vrijdag bij VfB Stuttgart. Werder Bremen, Leverkusen, Kaiserslautern, Köln en Stuttgart zijn eveneens kandidaat. Zeven ploegen tellen geen groter onder scheid dan twee punten. UDINESE (AFP) - Marco van Basten en Ruud Gullit hebben nog kans op Europees voetbal in het volgende seizoen. Hun nieu we club AC Milan eindigde in de Italiaanse serie A op de vijfde plaats, die werd gedeeld met Sampdoria. Tussen beide teams moet een beslissingswedstrijd worden gespeeld voor één plaats in het toernooi om de UEFA-be- ker. In dit evenement is Italië ver der vertegenwoordigd door In ter, Verona en Juventus, dat Mj chel Platini afscheid zag nemen met een zege van 3-2 op degra dant Brescia. De bekerstrijd is nog niet beslist. Favoriet is landskampioen Napoli, dat in de halve finales tweede-divisieclub Cagliari ontmoet. Het andere duel in de voorlaatste ronde gaat tussen Atalanta en het een lasse lager spelende Cremonc. GLASGOW (Reuter) - Ook de finale van het Schotse bekervoetbal beleefde een verrassing. Net als in Engeland werd de favoriete ploeg in de verlenging verslagen. In Glasgow verschalkte Saint Mirre n Dundee United, dat volgende week tegen IFK Göteborg in de finale van het UEFA-toernooi een achterstand van 0-1 moet wegwerken De negentienjarige Ian Ferguson van Saint Mirren was verantv delijk voor de zege van 1-0 op Dundee United. Ferguson, die onlan een aanbieding van Liverpool afwees, maakte het doelpunt na e solo. Hij pikte de bal op de helft van Dundee op en weerstond enkt tackles. Met een vloeiende beweging passeerde hij de doelman va Dundee. In de normale speeltijd hadden de ruim vijftigduizend toeschou wers geen noemenswaardige kansen voorgeschoteld gekregen. Aan het einde van het eerste deel van de verlenging scoorde Ferguson. Hij bezorgde zijn club de eerste beker sinds 1959.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12