Hoofd en handen volgen het modebeeld 01 ESTËE LAUDER BIOTTERM BlMlïfilrffr CHANEL EXTRA op maandag Sinds1890uw adres voor exclusief hang-en sluitwerk BOUW- EN HOUTBOND FNV DROGISTERIJ irsn&n [asSézshap \A/iüte Prijzenslagen PAGINA 10 MAANDAG 18 MEI 1987 Welke kledingstiji je ook kiest dit seizoen, bij zo'n nieuwe garderobe hoort een nieuwe make-up. En omdat de visagisten nauwlettend in de gaten houden welke stijlen er op modegebied worden gelanceerd, sluiten de kleurtjes, die voor hoofd en handen worden gepresenteerd, daar uitstekend op aan. Lancöme Neem Lancóme. De voorjaars- look is 'een wild voorjaarsfeest', laat dit huis weten: Féte Sauvage. En om de glitter en glamour nog wat extra luister bij te zetten, werd 'maqui-mèche' gelanceerd, haar- make-up, die passend is bij de ge- zichtsmake-up, of daarmee juist een contrast vormt. De haarmake- up wordt uitgebracht in twee kleu ren: blauw en goudbrons. Het pro- dukt is uitgevoerd als een mascara en het 'tovert' zo kleuraccenten in het haar. Hier en daar een streekje en men is helemaal 'in'. En wat nog gemakkelijker is: het kleurtje is er zo weer uit te borstelen. Bij Fête Sauvage horen nieuwe oogschaduwen. Het huis brengt drie kleurencombinaties, die on derling ook weer te combineren zijn: bruin/beige, rose/rood en bruin/rose, korenblauw, rose/rood en aqua/groen en donkeraqua, vio let en lindegroen. Daarbij horen weer passende mascara's en kohl- potloden (blauw en turquoise). De basis is een vloeibare make-up in een beige of uitgesproken bruine tint met daarop een blush, die naar het bruine gaat, of juist een diepe perzikkleur heeft. De 'dansende mond' krijgt een kleurtje in een na tuurlijke tint met zilverglans, of een tikje oranje, terwijl er ook nog een explosief rode kleur is. Bij de lipstick hoort een contourpotlood. Vier nieuwe nagellakken brengt Lancóme: koel, zalmkleurig rose, goudkleurig brons, uitbundig rood en een metalic violet met zil verglans. Biotherm Fusion Lumière en Fusion Solai re noemt Biotherm de nieuwe ma quillage: twee kleurharmonieën, waarin het thema van licht als een 'fusie' van allerlei kleuren centraal staat. In de eerste lijn vindt men overheersende tinten als wit, felro- se, turquoise en blauw, terwijl in de tweede lijn bruin, khaki en zachtoranje de boventoon voeren. Trots is het huis op de 'nacreur lumière', een vloeibare, parelmoer achtige make-upbasis in twee tin ten: wit en goud. Het produkt kan worden vermengd met de fond de teint, maar het is ook te gebruiken als een accentje op de oogleden, de lippen, de wangen en zelfs op de wimpers. Twee tinten blush vindt men in een doosje: rose en oranje en daarmee zijn verschillende kleurvariaties te maken. Het kohl- potlood is tweekleurig: helblauw voor het aanbrengen van een extra accent en parelmoerwit voor het vervagen, of voor het accenturen (aan te brengen aan de binnenkant van het oog). Een doosje met vier kleuren oogschaduw - parelmoer- wit, hardrose, turquoise en blauw- horen bij de nieuwe make-up, evenals een doosje oogschaduw in koperbruin en oranje. En dan zijn er nog twee mascara's: koperbruin en turquoise. In het scala nagellak ken is een hardrose tint de nieuw ste aanwinst en natuurlijk hoort daar een bijpassende lipstick bij. Voor wie het allemaal wat zachter wil: een lichtrose parelmoerpot- lood geeft een uitstekend contour, wanneer men een lichtere kleur kiest. Biotherm heeft ook een nieuwe serie verzorgingsprodukten, ter versteviging van de lichaamshuid. In die serie vindt men een gel, be staande uit fijne peelingdeeltjes, die door middel van een eenvoudi ge massagebeweging de dode huidcellen verwijdert, een verste vigende bodylotion, die dagelijks na het baden of douchen op het ge hele lichaam kan worden aange bracht en een vertevigende buik crème. Shisheido Shisheido kiest voor een 'zorg vuldig getekend gezicht', waarin de ogen duidelijk worden ver lengd. De oogschaduwtinten - zachtgroen, helder blauw en pur ple - geven de vorm van het oog aan, datuitgelicht' wordt. Daarbij hoort een 'silky finish' in de tinten rose, parelmoer en goud. Nieuw is de eyelinerpen. Voor de lippen is er keus uit twee tinten: roseachtig rood en mysterieus violet en na tuurlijk horen daar weer passende nagellakken bij. De glosses zijn zacht van kleur. Nieuw van het huis is een combi natie van vloeibare foundation en poeder in een compact, die zowel vochtig als droog is te gebruiken. Wie met een vochtig sponsje werkt, verkrijgt een lichte, door schijnende glans, wie voor 'droog' kiest, krijgt een matte teint, die met name goed werkt als make-up- correctie overdag. Voor het reini gen van de rijpe en droge huid lan ceert Shisheido een zachte korrel- schuim, 's avonds kan worden op gebracht. Arden Elizabeth Arden zoekt het dit vooijaar in 'neoclassic colours', waarin grijze oogtinten, al dan niet gecombineerd met pink een 'chic effect' bewerkstelligen. De masca ra is zwart of violet, de glossover een lichtgouden tint en nagels en lippen worden opgemaakt in ko- raaltinten, die of zeer gedekt, of lekker brutaal zijn. Wie dat alle maal nog te zoet vindt, kan met na me de ogen kleuren in staalblauw in combinatie en bleekrose. Chanel Chanel kiest voor 'l'Eté de la pas sion', waarin uitdagende goud kleuren voor schokkende effecten zorgen. Men heeft de keus uit 'goudgele mango's en helder ko raalrood'. Voor de wangen biedt de eerste lijn een koraalrood met brui ne en goudgele accenten en de tweede lijn een helder maanwit. Goudbruin, rosebruin of felrood voor nagels en lippen horen in de eerste lijn, in de tweede lijn zijn dat iriserend rose, perzik met een goudglans of bleekrose. Vier oog schaduwen biedt het huis: anthra- cietgrijs, maanwit, vulkanisch bruin en poederrose. In de serie maquillageprodukten twee nieuwe 'vindingen': een fond de teint, die een olie-in-water- emulsie is, waardoor de bovenlaag van de huid de goede vochtigheid behoudt, terwijl een zonnefilter als afweer van schadelijke stralen dienst doet en een crème, die onef fenheden kan wegwerken, als 'lichtbasis' kan dienen, maar ook een fond de teint iets donkerder, of wat doorschijnender kan maken. Chanel heeft ook een 'herstructu reringsprogramma', gebaseerd op twee nieuwe produkten: een mas ker en een serum, dat 's morgens en 's avonds onder de dag- of nachtcrème dient te worden aange bracht. Na een en twintig dagen heeft men resultaat: de rimpels zijn in diepte, lengte en breedte terug gedrongen, verzekert Chanel. Dior Dior brengt voor de lijn Tibet vijfkleurenpaletjes uit, die zo zorg vuldig zijn gekozen, dat het opma ken van de ogen ronduit een feest wordt. Vier van dergelijke paletjes werden samengesteld: Siam (als 'hart' een helderblauw en daar naast fel contrasterende kleuren, maar ook een parelmoerrose), Ri- zière (een harmonie van zachtgroe ne en grijze kleuren met een accent van zachtrose), Sarong (pasteltin ten, contrasterend met roestbruin) en Himalaya (warme, diepe kleu ren met bleekgeel). De teint wordt verlevendigd met een 'gouden' weerschijn, delicaat rose, of hel derrood en voor lippen en nagels vindt men geel-oranje (met een ro se glans), hardrose, mauve en licht rood en voor de nagels alleen als extra een parelgrijs rose. Baden, een ritueel waarbij priva cy en sensualiteit een rol spelen, wordt met Poison een nog groter genot, voorspelt Dior. In de badlijn vindt men een crème, die de huid parfumeert, maar ook een verzach tende werking en een huidverzor- gende functie heeft. In de crème, die na het bad moet worden ge bruikt, is collageen en jojobaolie verwerkt, een zeep, een poeder, die vocht absorbeert en een 'transpa rant zijden sluier' achterlaat, en een beatygel.(wit als opaal), die een reinigende werking heeft. Een druppel gel opale op de huid geeft een heerlijk schuim, dat de huid verfrist, reinigt en delicaat doet geuren naar Opale, aldus Dior trots. Dan is er nog een bodymilk, een eau deodorante (bodyspray) en een talk. Sans Soucis Sans Soucis noemde de voor- jaarsmaquillage 'Color stars of spring', geinspireerd op jeans en safari, in de variante 'stars in tur- qoise' en 'stars in olive'. Honing of perzik als fond de teint, azalearose of grappig oranje als rouge, schok kend rose, flamingo of teder lila voor lippen en nagels in de jeans- look en terracotta of parelmoerbei ge voor de safarilook. Lauder Estee Lauder zoekt het dit sei zoen in 'Fresco Colors'. De safari- look en andere sportieve kleding zijn meestal uitgevoerd in natuur lijke kleuren en in een klassieke trend. Lauder past zich daar bij aan: een oogschaduwtrio in mooie, diepe tinten met een goudglans en een mascara crème in een groen gouden kleur. Lippen worden in een zacht, transparant kleurtje ge tint. Wie kiest voor pastelkleuren, is bij dit huis ook aan het goede adres: in die lijn is het paletje in vage, transparante kleuren gehou den en de blush en de lipstick zijn ook in dat kleurenbeeld gehouden. Bij khaki, taupe en zongebleekte tinten horen de speciale safarikleu- ren. Opvallend hierbij is, dat de blusher (een duo in de kleuren an tique coral/terrazo peach) op een heel nieuwe manier wordt aange bracht: licht over donker. Yves Rocher Nieuwe make-up van Yves Ro cher is een samen gaan van groen, beige en bruin met rose, mauve en truqioise. De vloeibare make-up is er op gericht de huidskleuren te egaliseren. Een mooie transparan te teint wordt verkregen door het geheel af te poederen met losse poeder. De mond is vol en glan zend. Jill Sander Geraffineerde kleurschakerin gen met hier en daar een tempera mentvol contrast vinden we in de make-up van Jill Sander. Een ma ke-up voor de carrierevrouw, kwa liteit wars van exentriciteit of shoc keffecten. Voor de ogen zijn er 3 nieuwe duo-doosjes - pastelblauw/ hemelsblauw, krijtachtig turquoi- se/aqua en terracotta/khakibeige. Er zijn twee nieuwe eyelinerpotlo- den: azur/helemsblauw en aqua terracotta. De kleuren van de mas cara sluiten hier op aan. Voor de wangen is er een nieuwe powdei blusher in saffraan-orapje. Voor de lippen en nagels is er keus uit 4 nieuwe kleuren: parelmoerwit, ca ramel met een gouden glans, ger bera en fruitig abrikoos. Cutex Het werk van de impressionister dienden Cutex als inspiratiebron Hun nieuwe produkten krijgen de namen van bekende schilders als Renoir en Guigaun mee. Het doos je duo-oogschaduw bevat dan ook turquoise en lila om mee te spelen. Ook de mascara is turquoise. Lip pen en nagels zijn exotisch fuchsia, zacht lila of felrood. De nieuwe blusher Matisse is fris rose. (GPD)' De nieuwe, vrij zware oogmake- up van Sans Soucis. Tibet, met veel oranje, de make-up van Dior. Een impressionistisch kunst werk moet de make-up van Cutex opleveren. (foto's pr> Het wilde feest van Lancóme. ALS 'T VAKWERK MOET WORDEN Nieuwe Rijn 61, LEIDEN Tel. 071-14.31.76 Geopend maandag t/m zaterdag. Donderdag koopavond. GROTE FRUITVERK00P A.s. dinsdag 19 mei in de Groenoordhallen in Leiden tijdens de Veemarkt van 8-1 uur bij W. J. Sira. Verkoop hoofdingang v.d. hal. 35persslnaas10,00 21£ kg Jonagold 5,00 20 kg rode aardapp. 11,00 25 witte grape fr10,00 3 kg Lombart appelen 4,00 20 kg aardapp. g. afk. 10,00 Bestellingen worden GRATIS thuisbezorgd. Voor bestellingen bellen W.J. SIRA Tel. 132608. l_age Rijndijk 68b, Leiden afd. Leiden Zomerinlevering 1987 RBS Woensdag 20 mei 's morgens 9 t/m 12 Donderdag 21 mei 's middags 2 t/m 4 Vrijdag 22 mei 's avonds 7 t/m 8 Maandag 25 mei Dinsdag 26 mei Doezastraat 3, Leiden Het bestuur BESSELS en MOOIJ Dag- en avondopleidingen 1 Medisch secretaresse - Management-secretaresse - Juridisch secretaresse 1 Secretaresse - Ass. secretaresse - Adm. Assistent(e) - Receptionist(e) - Receptioniste/1 nformatrice 1 Typen - steno Ned. - Frans - Duits - Engels Middenstand-Boekhouden-M.B.A. 1 Bedrijfscorr. en conv. Ned. - Frans - Duits - Engels - Notuleren - Kantoorpraktijk - Informatica en Tekstverwerking Computerboekhouden 023-264979 Santpoorterstraat 42 Haarlem RECTIFICATIE Ter overname aangeboden in centrum Leiden. Omzet 400.000,- met groeimogelijkheden. Brieven onder nummer 21756 bureau van dit blad. UW DEPOSITAIRE CHANEL _LANCDMJEyN p*'"5 B4WS «i Christian D'm 0OTHKM Winkelhof 43, SCHOUTEN VAN DINSDAG T/M LANGE MARE 90, ZATERDAG OPEN; LEIDEN. OOK OP KOOPAVOND: TEL."071 12 69 55. Christian D; or JILSANDER KAPSALON N/ PARFUMERIE I SCHOONHEIDSSALON I BREESTRAAT 147 2311 CN LEIDEN TEL. 071-142470 iedereen leest de krant altijd en overal. BESTEK Keltum W.M.F. Wilkens B.S.F. Robbe Berking Sola Gero cassettes met 25 tot 50% korting. SNELKOOKPANNEN Fissier W.M.F. Tefal Sigg Lagostina Marke Tischfein GLASSERVIEZEN Zwiesel Christinenhütte Leerdam Cristal d'Arques Thomas Bohemia Villeroy Boch De grootste kollektie van de Randstad en uit voorraad leverbaar. Vraag naar onze bruidslijsten HAARLEMMERSTRAAT 165 LEIDEN - TEL. 14 08 92

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 10