Kelly in de leiderstrui Schade van 'meeroken' nog onduidelijk 'Guatemala moet misdaden van militairen aanpakken' Epi Drost naar RBC Van Reek wint sprint Nederlaag Glasbergen Haagse raad ldest plan Meier voor nieuwbouw stadhuis van 320 miljoen PAGINA 18 SPORT DINSDAG 12 MEI 1987 John Talen debuteert in Giro VALLADOLID (ANP) - De her overing van de gele trui door Sean Kelly in de individuele tijdrit, gis teren in Valladolid, was geheel vol gens de verwachting, het verschil met de onttroonde Colombiaan Luis Herrera was daarentegen ver rassend klein. Na de 24 kilometer lange tijdrit stond ook de Westduit ser Raimund Dietzen nog binnen de minuut gerangschikt, waardoor deze monotone Ronde van Spanje wellicht nog een spannende slotfa se zal beleven. De laatste individuele tijdrit werd, onder een zwaar wolkendek waaruit af en toe regen neerdaalde, gewonnen door de Spanjaard Je sus Blanco Villar. Deze specialist was dagenlang met de tijdrit voor zijn supporterskring bezig ge weest. Kelly moest steeds waken over de concurrentie. De Ier greep daardoor naast de etappezege, maar met zijn tweede plaats pakte ROOSENDAAL (GPD) - Met het benoemen van Epi Drost (41) tot hoofdtrainer heeft het bestuur van RBC gevolg gege ven aan de wens van de spelers om een trainer van de nieuwe lichting aan te trekken. Doel man Frank Brugel, voorzitter van de spelersraad: „Hans Ver- èl was voor RBC een goede trai ner, jong, energiek en ambi tieus. Een zelfde type trainer willen we graag terug en ik denk dat RBC met Drost een goede keuze heeft gedaan". RBC en Epi Drost, momen teel nog assistent-trainer bij FC Twente, bereikten gistermid dag een akkoord over een een jarig contract met een optie van nog een seizoen. Drost: „Dat zijn we nadrukkelijk zo over eengekomen. Over een jaar kunnen we dan de balans op maken en bekijken of we met elkaar door willen gaan. Per slot van rekening zal ik me als hoofdtrainer nog waar moeten maken". hij wel de leiderspositie. Kelly gaf elf seconden toe op Blanco. 'Lucho' Herrera finishte als ze ventiende op 1 minuut en 31 secon den van de winnaar. De Colom biaan was dik tevreden, ondanks het verlies van de gele trui. „Alles wat ik minder dan anderhalve mi nuut toegeef op Kelly is meegeno men", sprak hij vooraf. 'El Jardi- nierito' krijgt nog vier zware etap pes in het Madrileense randgeberg te de gelegenheid 42 seconden goed te maken op 'King Kelly'. Hij heeft pech dat geen van de bergrit ten meer bovenop een col eindigt. De verwachting is ook dat de Ier de laatste vier dagen wel onderweg zal meesprinten voor de seconden bonificatie. Ook Kelly was tevre den. „Ik heb de trui in bezit en hoef alleen nog te verdedigen. Ik hoef nog maar twee renners in het oog te houden: Herrera en Dietzen. De Fransman Laurent Fignon le verde een wanprestatie. De ex- Tourwinnaar werd in de tijdrit veertiende, verdween uit de top tien van de algemene rangschik king en leek kansloos voor de eind zege. Het optreden in de Vuelta had de schijn van 'zakkenvullen'. De Spaanse firma in geluidsappa ratuur Bose betaalde 600.000 gul den om in de Vuelta de naam op het shirt van Fignon c.s. te mogen voeren. De gulle gevers kregen er weinig voor terug. In de tijdrit van Valladolid waren nota bene drie ploeggenoten sneller dan de Parij- zenaar: Poisson derde, Biondi twaalfde en Lilholt dertiende. Bij het aantrekken van een nieu we gele trui liet Sean Kelly weten vóór de Ronde van Frankrijk te be slissen voor welke ploeg hij vol gend jaar rijdt. Het Italiaanse Car- rera deed een gigantisch aanbod, evenals zijn huidige sponsor Kas. Zeker is wel dat hij zich met ande re renners zal omringen. Luc Suy- kerbuyk trekt volgend seizoen wel licht hetzelfde shirt als Kelly aan. Zeker is ook dat de Italiaanse fiets constructeur Colnago een model 'Kelly' uitbrengt waar hij en zijn ploeggenoten volgend seizoen op zullen rijden. Als laatste voorberei ding op de Tour heeft Kelly voor dit jaar de Midi Libre verkozen bo ven de Ronde van Zwitserland. De derde etappe van de Vre- deskoers voor amateurs leverde Geen winnaar eerste prijs lotto DEN HAAG (ANP) - Geen van de 64.000 deelnemers is er in geslaagd bij lotto 19 de kruisjes op de goede plaats te zetten. Bij de i winnaar, derde prijs: 43 winnaars, die ieder f100,00 ontvangen. 2 cijfers goed: 2.326 personen, die ieder f 10,00 ontvangen. Toto 19 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 44 winnaars, die ieder f322,80 ontvangen, der de prijs: 476 winnaars, die ieder f74,60 ont- Totoïelijk19 f 1 [S649.90rontvan ingt, tw f 134,00 prijs: 104 winnaars, die ieder f 19,30 ont vangen, vierde prijs: 1.264 personen, die ie der f2,50 ontvangen. Sean Kelly wilskrachtig op weg naar de leiderstrui in de Ronde van Spanje. (foto AP) Wiel gisteren een overwinning op voor de Noor Morten Saether. Na 186 ki lometer had hij zeven seconden voorsprong op de Oostduitser Olaf Ludwig. Diens landgenoot Uwe Raab, die derde eindigde, behield de leiding in het algemeen klasse ment. John Talen debuteert, evenals Noord wijker Martin Schalkers (Transvemij) volgende week in een grote etappekoers bij de beroeps- wielrenners. De eerstejaars prof uit Spijkenisse behoort tot de ploeg van Peter Post voor de Ronde van Italië, die van 21 mei tot 13 juni wordt gehouden. Talen, vorig jaar Nederlands kampioen bij de amateurs en te Co lorado Springs winnaar van een gouden en een zilveren medaille bij de wereldtitelstrijd op de weg, werd dit seizoen vierde in de Om loop Het Volk. Ook Erik Breukink, vorig jaar al in de Giro en afgelo pen week op dreef in de Ronde van Romandië. is door Post gekozen vertelde Post maandag. „Ik heb voor de Italiaanse ronde met start in San Remo en finish in Aosta. De Australiër Phil Anderson en de Schot Robert Millar gaan mee als kanshebbers op de eindzege. De Belg Eddy Planckaert zal zich moeten manifesteren in de massa spurts die de Giro kenmerken. „Ik heb geen reserve aangewezen. Daaraan had ik geen behoefte", het volste vertrouwen in deze ploeg". De ploeg-Post voor de Giro be staat uit: Theo de Rooy, John Ta len. Peter Winnen, Henk Lubber- ding en Erik Breukink (allen Ned), Phil Anderson (Aus), Robert Millar (GBr) en Eddy Planckaert en Guy Nulens (beiden Bel). DEN HAAG - De avondzesdaagse langzaam drogende wegdek opval- - lend veel lekke banden te bespeu- Die materiaalpech kostte de En- de"neêrgutsende gelsen Chris Boardman en John twintig minuten wachten Walchan, die samen met Collins Sturgess en Hagenaar Ben van de 9 km/u), 2. Sean Kelly (Ier) op 3. Pascal Poisson (Fra) op 15 sec., 4. Pello Ruiz Cabestany (Spa) op 19 sec., 5. Julian Gorospe (Spa) op 33 sec., 6. Federico Echa- ve (Spa) op 48 sec., 7. Raimund Dietzen (WD1) op 51 sec., 8. Guido van Calster (Bel) op 53 sec., 9. Roberto Cordoba (Spa) op 58 sec., 10. Carlos Hernandez (Spa) op 1.05, Raimund Dietzen (Wdl) op 52 sec., 4. Pedro Delgado (Spa) op 3.39,5. Oscar Vargas (Col) z.t., 6. Vicente Belda (Spa) op 4.22, 7. Lau- delino Cubino (Spa) op 4.42, 8. Jesus Blan co Villar (Spa) op 4.46, 9. Anselmo Fuerte (Spa) op 4.47,10. Yvon Madiot (Fra) op 5.07, i op de baan van Alkmaar gehou- Argonaut. Niet gestart: Bep De Bloomerd. Toto: winnend 4,10, plaats 1,50, 1,90, 2,10, koppel 17,00, trio 238.40. Gipfel, 3. Agretty. Niet gestart: Ziggy Spencer. Toto: winnend 4,10, plaats 1,70, 1,10, 1,60, koppel 4,70, trio 58,60. VIERDE KOERS, 2040 m: 1. Amazone Ca- pello (R. Pools) 2.51,9 - 1.24,3, 2. Zoef van Jea, 3. Avance Attaqueur. Toto: winnend 2,50, plaats 1,70,3,20,3,10, koppel 12,90, trio 90,30. den, 3. Willem Junior. Niet gestart: Yselina Hemmen. Toto: winnend 12,40, plaats 2,50, 1,50, 2,20, koppel 24,50, trio 291,50. Anquetil. Niet gestart: Zelma Fortuna. To to: winnend 1,50, plaats 1,10,1,60,1,90, kop pel 3.80, trio 27,40. i, 3. Zarinka Magnus. Toto: winnend 3,70, plaats 2,00, 1,50,1,60, koppel 8,40, trio 187,80. NEGENDE KOERS, 2040 m: 1. Yoniet Ta xis (R. Hauber) 2.48,8 - 1.22,7, 2. Anne Shoeing, 3. Zico Ricardo. Toto: winnend 3,30, plaats 1,80, 2,10, 3,00, koppel 8,50, trio 3. Vesper J. Niet gestart: Wallysien. Toto: winnend 2,20, plaats 1,30, 1,30, 2,30, koppel 3,30, trio 45,60. ELFDE KOERS, 2040 m l. Yke Baker (T. individueletijd- Kooyman Jr.) 2.48,9 - 1.22,8, 2. Vera West- landia, 3. Zingana du Bois. Toto: winnend 2,60, plaats 1,40,1,50,2,50, koppel 23,70, trio f237.289,-. is gisteravond in de Haagse Betje Wolffstraat onder barre omstandig heden van start gegaan. Het wieier- peloton moest regen omdat het parcours nog niet auto- - vrij was, daarna vielen er op het Duijn vanaf het startsignaal leiding waren gegaan de plaats Ontslag John Verschoor GRONINGEN (ANP) - FC Groningen ziet af van een langere ver bintenis met spits Rob McDonald. Hij werd halverwege de compe titie overgenomen van Sporting Lissabon, maar stelde danig te leur. McDonald is overigens nog steeds eigendom van PSV. SC Veendam heeft gisteren ontslag aangevraagd voor twee spe lers: verdediger John Verschoor, gehuurd van Haarlem, en aanval ler Bert Meertens. de kopgroep. Na dertig ronden kwam het peloton bij, waarna And- ré van Reek van de Bollenstreek zich op de eindstreep de snelste toonde. Sturgess werd tweede. Swift- renner Jan van Straaten won de sprint van de achtervolgers en fi nishte voor Peter Hoogervorst en Marco Vermey op de elfde plaats. Vanavond wordt de zesdaagse in Den Haag voortgezet in de Vale- riugstraat. Seather (Noo) 186 kilometer in 4 doesjaparov (Sov) op 0.13, 5. Adrei Mie jevski (Pol), 6. Venelin Hoebenov (Bul), Petar Petrov (Bul), 8. Dmitri Konis groemov (Sov) op 0.10,5. Konisjev (Sov) op Koersen van Alkmaar ALKMAAR (ANP) - De uitslagen van de WADDINXVEEN - De laatste loodjes wegen zwaar voor de zaalvoetballers van Glasber gen, die gisteravond door de 4-3 bekernederlaag bij Grovo één van de ijzers die de ploeg nog in het vuur heeft, liet vallen. Gro vo, eerder al verrassend win naar over Datagold, heeft weer de beschikking over Rob Ou wehand en Ron Bekooy en dat dat verschil maakt bij de uit de interregionale competitie gede gradeerde Waddinxveners on dervond Glasbergen. De Rijnsburgers misten an dermaal Huug Aandewiel en konden geen afstand nemen van Grovo. Jan Hoge woning bracht Glasbergen driemaal langszij, maar in de slotfase ging het door een ongelukkige treffer in eigen doel van Johan Kroon toch nog fout: 4-3. BINNENLAND BUITENLAND BUNNIK (ANP) - Van de niet-ro- kers die samenwonen met rokers heeft naar schatting 53 procent een verhoogde kans op longkanker vergeleken bij niet-rokers in een rookloos huis. Dat verklaarde gis teren de arts Thompson van het Bartolemew-ziekenhuis in Londen op een studiedag in Bunnik. Op de zelfde bijeenkomst verklaarde voorzitter Vossenaar van de We tenschappelijke Adviesraad Roken en Volksgezondheid dat 'in weer wil van een aantal waarnemingen' het wetenschappelijk bewijs van een oorzakelijk verband tussen passief roken en het ontstaan van longkanker niet is geleverd. De studiedag was georganiseerd door de vereniging Lucht, samen met de stichting Volksgezondheid en Roken en de organisaties van de tabaks- en sigarettenindustrie. Die lagen vorig jaar in de clinch over een advertentie waarin de stichting passief roken ongezond noemde. De Reclame Codecommissie ver klaarde een klacht van de industrie tegen de stichting ongegrond. Maar in hoger beroep kreeg de si garettenindustrie toch gelijk om dat de stichting de ongezondheid van passief roken onvoldoende aannemelijk had kunnen maken. In Bunnik bleken de meningen nog net zo verdeeld als een jaar ge leden. Woordvoerder Lebret van de vakgroep Gezondheid van de landbouwuniversiteit Wageningen zei dat 60 a 70 procent van de Ne derlandse woningen één of meer rokers herbergt. In die huizen is de concentratie van kleine stofdeel tjes die tot in de lagere luchtwegen kunnen doordringen duidelijk ho ger dan in de buitenlucht en in wo ningen waar niet wordt gerookt. Die hogere concentraties worden volgens Lebret zowel in slecht als in goed geventileerde ruimten ge vonden. Wetenschapper Kramers van de vakgroep Algemene gezondheids zorg van de rijksuniversiteit Utrecht stelde op de studiedag dat het ontbreken van een weten schappelijk aangetoond verband tussen passief roken en longkan ker niet betekent dat passief roken düs niet ongezond is. Volgens Kra mer is het gedwongen meeroken wel degelijk ongezond, omdat veel niet-rokers gebukt gaan onder klachten als brandende ogen, be nauwdheid, hoesten, keelpijn, hoofdpijn en misselijkheid. Irritatie Vossenaar verklaarde dat onze kerheid over de samenstelling van de rook in de omgeving en de mate waarin de passieve roker eraan wordt blootgesteld, de betrouw baarheid van onderzoekswaarne- mingen belangrijk beïnvloedt. Rook kan irriteren en er zijn ook duidelijke gegevens over de in vloed van rook op de ademhalings wegen van jonge kinderen. Maar volgens Vossenaar is het nog de vraag of deze effecten een direkt gevolg zijn van rook of van kruisin- fecties met microben. Sommige studies wijzen wel op een verband tussen passief roken en longkanker bij volwassenen, an dere konden dat verband niet aan tonen. Vossenaar zei dat de soms waargenomen verhoging van het aantal gevallen van longkanker on waarschijnlijk hoog is, gezien de betrekkelijk kleine hoeveelheid rook waaraan een passieve roker is blootgesteld. In tal van studies komen volgens hem methodologische fouten voor. Bovendien lijkt er uitsluitend een samenhang te bestaan met de zoge naamde groep I-carcinomen (long kanker) en niet met ander soorten kanker, terwijl die de laatste tien jaar juist belangrijk in omvang is toegenomen. Vossenaar conclu deerde, dat het ook bij methodolo gisch perfect opgezet en uitge voerd onderzoek moeilijk is dit Steeds vaker duikt het 'niet-roken' bordje op. Het is echter nog steeds onduidelijk in hoeverre passief roken longkanker en andere gezondheids problemen veroorzaakt. (archieffoto) wuniversiteit Wageningen) consta teerde dat de resultaten van de stu dies niet altijd eenduidig en soms zelfs tegenstrijdig zijn. Volgens hem is in veel studies geen reke ning gehouden met de blootstel ling aan rook (en veranderingen daarin) in het verleden. Wage- ningse onderzoekers hebben dat wel gedaan bij onderzoeken onder vrouwen en kinderen. Volgens Bo- leij bleek daarbij, dat passief roken samenhangt met een verlaagde longfunctie, terwijl bij kinderen re latief ook meer luchtwegaandoe ningen voorkomen. Wet Volgens WVC-vertegenwoordi- ger Wever is de vraag of passief ro ken niet alleen hinderlijk, maar ook schadelijk is van groot belang voor een mogelijke verscherping van de in de ontwerp-tabakswet voorgestelde maatregelen. Hij zei dat het anti-rookbeleid in Neder land sterk achterloopt bij dat in an dere Westeuropese landen. De ont werp-tabakswet verplicht over heidsdiensten en inrichtingen voor gezondheidszorg, maatschappelij ke dienstverlening, sport, sociaal- cultureel werk en onderwijs maat regelen te treffen ter voorkoming van rookhinder. Het is de vraag, al dus Wever, of deze maatregelen voldoende zijn. Namens de sigarettenindustrie pleitte mr. Toet voor zelfregulering in plaats van dwingende wettelijke maatregelen. Hij stelde dat een groot internationaal onderzoek heeft uitgewezen, dat in ruimten met veel mensen waar wordt ge klaagd over bijvoorbeeld branderi ge ogen en ademhalingsmoeilijk heden niet tabak de boosdoener is, maar een slecht werkend luchtver versingssysteem. Tabaksrook maakt maar twee tot vier procent uit van alle factoren die negatieve invloed hebben op de kwaliteit van de binnenlucht, aldus Toet! Voorzitter Nelissen van de stich- ting Volksgezondheid en Roken beschuldigde de industrie ervan, met alle mogelijke middelen de schadelijke eigenschappen van ta baksrook te bagatelliseren of bot weg te ontkennen. Volgens hem stoppen de fabrikanten al hun we tenschappelijke energie in het be kritiseren van wetenschappelijk onderzoek dat schade voor de ge zondheid aantoont. Wereldwijd is de schadelijkheid van het actief inademen van tabaksrook als een vaststaand feit geaccepteerd, aldus Nelissen, 'logisch redenerend moet het passief inademen van diezelfde schadelijke tabaksrook dan ook per definitie als ongezond worden aangemerkt'. LONDEN (AP) - De burgerrege ring van Guatemala dient een on derzoek in te stellen naar de activi teiten van haar militaire voorgan gers, die zich op grote schaal heb ben schuldig gemaakt aan schen ding van de mensenrechten, zo heeft de mensenrechtenorganisa tie Amnesty International gisteren gesteld na een onderzoek in het Midden-Amerikaanse land. In een 230 pagina's tellend rap port over de situatie van de men senrechten in Guatemala, vroeger en nu, stelt Amnesty dat daar nog steeds mensen worden ontvoerd en vermoord. 71 pagina's lang wor den de namen en levensgeschiede nissen opgesomd van diegenen die in de jaren 80 ontvoerd of gedood zijn. "Een regering kan geen res pect voor de mensenrechten zeker stellen als diegenen die gemoord en gemarteld hebben nog steeds deel uit maken van haar veilig heidstroepen", aldus het rapport. Amnesty heeft in het verleden reeds kritiek geuit aan het adres van de regering van president Vini- cio Cerezo, die in januari 1986 ge kozen werd. Weliswaar worden de mensenrechten sindsdien niet meer op grote schaal geschonden en hebben zich positieve ontwik kelingen voorgedaan, maar een door de voormalige militaire junta aangenomen amnestiewet 'wordt gebruikt ter bescherming van die genen die verantwoordelijk zijn voor wreedheden in het verleden en heeft in feite voorkomen dat zij voor hun daden vervolgd worden'. Amnesty stelde tevens dat de re- gering-Cerezo tot dusverre geen gehoor heeft gegeven aan de op roep voor een onderzoek. "Een re geringswijziging betekent nog niet dat de staat niet langer verant woordelijk is voor de wreedheden die onder een voorgaande regering zijn begaan", zo stelt de organisa tie. Hoewel in de nieuwe grondwet is bepaald dat de regering een open baar aanklager voor de mensen rechten moet aanstellen is dit nog niet gebeurd. Evenmin bestaat dui delijkheid over de structuur en de bevoegdheden van de nieuwe mensenrechtencommissie van het congres. Volgens het rapport zijn vertegenwoordigers van Cerezo's eigen Christendemocratische Par tij sinds 1986 het slachtoffer gewor den van wrede praktijken. Zo kwam Celso Lopez Jop, een voor aanstaand medewerker van de par tij, verleden jaar december om het leven. Hij was door leden van de nationale politie gemarteld en ver volgens doodgeschoten. Zekerheid Andere mensen die onlangs nog het slachtoffer van gewelddadighe den zijn geworden zijn onder meer vakbondsleden, studenten, lera ren, Indiaanse activisten en leden van GAM, een organisatie die cam pagne voert voor diegenen die in de-loop der jaren spoorloos zijn verdwenen. Amnesty liet weten meerdere malen haar verontrusting te heb ben overgebracht aan de regering- Cerezo over berichten dat GAM- leiders het leven zuur werd ge maakt. Zo werd een GAM-lid voor de televisie ervan beticht een terro rist te zijn. Cerezo, de burgerpresident van Guatemala, heeft het er volgens Amnesty International behoorlijk bij laten zitten als het gaat om de gruweldaden van zijn voorgangers te bestraffen. (foto ap> De regering moet in ieder geval helderheid verschaffen over het lot van de duizenden die zijn verdwe nen en van wie officieel niet be kend is wat er met hen is gebeurd. E^n openbaar onderzoek zou dit aan het licht kunnen brengen en tevens 'de structuren en de poli tiek' aan de kaak stellen 'waardoor deze schendingen van de mensen rechten meer dan 20 jaar op grote schaal hebben kunnen plaatsvin den', aldus Amnesty. DEN HAAG (GPD) - De Haagse gemeenteraad, met uitzondering van de WD-fractie, heeft gisteren inge stemd met de plannen voor een nieuw stadhuis in het Haagse Spuikwartier. Gekozen werd voor het ont werp van de Amerikaanse architect Richard Meier. De eerder door een beoordelingscommissie genoemde fa voriet, de Rotterdamse architect Rem Koolhaas, kreeg in de raad slechts een kwart van de stemmen achter zich. Daarmee is voorlopig een besluit gevallen over het zeer ambitieuze stadhuisplan van wethouder Adri Duivesteijn. De voormalige actievoerder uit de Haag se Schilderswijk moest aan het begin van de vergade ring overigens ervaren dat hij met zijn plannen inmid dels een eind van zijn vroegere achterban af is ge dwaald. De beraadslaging moest enige tijd worden uitgesteld, omdat actievoerders tegen de stadhuis plannen de raadzaal binnendrongen om de vergade ring te verstoren. Pas met hulp van de ME kon de rust worden hersteld. Duivesteijns plan is om verscheidene redenen op vallend. Ten eerste lag er bij zijn aantreden al een plan voor uitbreiding van het oude stadhuis elders in de stad. Duivesteijn was echter voorstander van een stad huis, gecombineerd met de gemeentelijke biblio theek, in het Haagse Spuikwartier, omdat dat een wijk is die al sinds lange tijd een duidelijke stedebouwkun- dige verbetering behoeft. Op de plaats van het oude stadhuis moet wat hem betreft een eveneens zeer am bitieus sociale woningbouwproject komen. Maar zijn plan sprong vooral in het oog, omdat hij er een architectonisch hoogstandje van wilde maken. Daarom werd een prijsvraag onder binnen- en buiten landse architecten uitgeschreven. Deze prijsvraag is nu dus, na veel wikken en wegen, door de Amerikaan Meier gewonnen. Het laatste woord over de stadhuisplannen is trou wens nog niet gesproken. In de gemeenteraad kwam op een aantal punten forse kritiek. Met name de finan ciering is nog steeds een groot probleem. Het stadhuis mag maximaal 320 miljoen gulden kosten en de jaar lijkse exploitatie mag de 22,5 miljoen niet overschrij den. Als deze bedragen gehaald worden, kan het nieu we stadskantoor budgettair neutraal worden ge bouwd. De CDA-fractie, op zich wel voorstander van de nieuwbouwplannen, wilde alleen akkoord gaan, wan neer het gemeentebestuur de garantie zou geven dat deze bedragen niet worden overschreden. Men wil ten alle kosten financiële rampen als bij de Amsterdamse Stopera vermijden. Het komende halve jaar staan B en W nog pittige onderhandelingen met de projectontwikkelaars te wachten. Er is afgesproken dat de nieuwbouwplan nen niet zullen doorgaan als er geen spijkerharde garanties over de bouwkosten zijn. Tot dat die zeker heid verkregen is, zullen de plannen voor uitbreiding van het oude stadhuis niet in de prullebak verdwij- Een ander probleem dat nog moet worden opgelost, is de parkeerkwestie. Het nieuwe stadhuis komt op een van de drukste plaatsen van de stad. Voorlopig zijn er 600 parkeerplaatsen bij de plannen inbegrepen. Volgens gemeentelijke normen moeten dat er min stens 800 worden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18