Anton Geesink niet verrast 'Ajax heeft kans op iets moois' £an de yjiijn Proftennissers naar Spelen'88 Cruijff als coach Oranje? Spanning in schaakstrijd Topatleten willen eigen clubs Zware straffen 'Headhunters' IOC negeert met keuze voordracht NOC voor opvolging Kerdel PAGINA 17 DINSDAG 12 MEI 1987 Veel reden om te glimlachen in het gezelschap van twee oer-Hollandse deernen, die in Athene enigszins uit de toon vielen, is er voor Ajacied Arnold Mühren vooralsnog niet. Morgen wordt beslist ofMühren kan spe- ATHENE (GPD/ANP) - De namen van de meeste Ajacieden waren voor de Griekse sportpers wereld vreemd. Waar het Nederlandse voetbalpubliek al lang vertrouwd is geraakt met de nieuwe Ajax-lich- ting, moest Johan Cruijff gister avond in Athene de namen van de aankomende vedetten bijna stuk voor stuk spellen. Want nationaal mogen voetballers als Menzo, Rij kaard, Winter en Witschge dan al de nodige furore hebben gemaakt, internationaal heeft deze ploeg-in- opbouw nog te weinig aan de weg getimmerd om al na één seizoen Europees aanzien te verwerven. „Daar kan echter heel snel veran dering in komen, als we hier goed spelen", meent Cruijff aan de voor avond van de Europese finale der bekerwinnaars tegen Lokomotive Leipzig. Als speler stond hij met Ajax vier keer in een Europa-Cup- finale en kent hij derhalve het klappen van de zweep als geen an der. „Zo'n finale is een uniek gebeu ren en wordt in tal van landen op de tv uitgezonden. Dat legt een be paalde druk op de spelers", zo weet Cruijff uit ervaring, „maar als je daar goed doorheen komt win je aan prestige en dat straal je weer uit. Ik denk dat vooral dat laatste heel belangrijk is". Het scenario voor de finale van morgenavond is voor Cruijff ook even simpel als doelmatig. „We moeten proberen zo snel mogelijk in ons eigen spel te komen, zonder daarbij overdreven risico's te ne men. We zullen de kwaliteiten op het veld moeten bekijken en van daaruit de aanval moeten gaan zoe ken.- Dat is nu eenmaal onze sterk ste kant. Maar in wezen kom je er pas achter in de wedstrijd hoe je moet handelen. Het is in alle op zichten een vreemde tegenstander, van wie we weten wat ze wel en wat ze niet kunnen. De praktijk-zal moeten leren of het uitvoerbaar is. Daar zullen de spelers naar moeten handelen. Er is in elk geval geen andere keus dan winnen. Dat is het verschil tussen bijvoorbeeld een fi nale en een halve finale, waar je twee wedstrijden speelt". Cruijff zal Ajax laten bluffen op een toneel waar toptrainers voor namelijk angsthaas spelen. De vraag is of Cruijffs ploeg dat alle maal kan opbrengen. Met het afhaken van de gebles seerde Spelbos (32) is al heel wat routine uit de ploeg gevallen. Als Mühren (35) onverhoopt te veel last mocht hebben van de gekwétste achillespees, dan verdwijnt het an dere grote brok ervaring uit het elf tal. „Dat zou een ramp zijn", ver kondigde Spelbos bij de druk be- ATHENE (GPD) - Ter voorberei ding op de EK-kwalificatiewed- strijden tegen Polen en Grieken land speelt het Nederlands elftal op 9 september een oefeninterland tegen België. De ontmoeting zal worden gespeeld in Nederland, de plaats moet nog nader worden vastgesteld. In de loop van vandaag hoopt de KNVB-afvaardiging, bestaande uit Renze de Vries en Jan Huybregts, een gesprek te hebben met Thijs Libregts, die als opvolger van Ri- nus Michels Oranje onder zijn hoe de moet nemen. Eventueel in sa menwerking met Johan Cruijff, die in eerste instantie nee heeft ge zegd, maar de voetbalbond hoopt hem alsnog over de streep té halen om de coaching voor zijn rekening te nemen van de drie nog resteren de EK-interlands tegen Polen, Cy prus en Griekenland. zochte persconferentie in het Ajax- hotel aan de boorden van de baai van Piraeus. „Zonder Mühren wordt het verschrikkelijk moei lijk", oordeelde Marco van Basten onmiddellijk. Het meespelen van Mühren wordt niet voor morgen bekend. De Ajax-ploeg zal eerder op de hoogte zijn. „Maar Johan vertelt ook niet zoveel. Wij zijn ook vaak verrast over wat hij weer bedacht heeft", zo typeerde de als trainende toerist meegereisde Spelbos het gedrag van zijn trainer. „Als Müh ren niet kan spelen, dan zal Van 't Schip op die plaats moeten. Dat is de enige, die op die plek de rust en het overzicht houdt", vond Spel bos verder. „Naar het oordeel van Cruijff heeft Ajax in de Griekse hoofdstad „niks te verliezen, maar wel de kans om iets moois te halen". Het interesseert hem daarbij amper wie de tegenstander is, net zo min als hij erg veel woorden vuil wil maken aan de absentie van Spel bos en de eventuele niet-inzetbaar- heid van Mühren. „Op basis van kwaliteit is het natuurlijk een ader lating, maar dan zullen de anderen maar wat harder moeten werken en ervoor moeten zorgen dat zij nog scherper zijn. Ze zullen het zelf moeten oplossen, dat kan ik niet voor ze doen". Vooralsnog blijft het een levens groot vraagteken of Arnold Müh ren, de enige Ajacied (die met Ips wich Town al eens in een Europese bekerfinale stond) van de partij zal LONDEN (GPD) - De twee lei ders van Engelands meest be ruchte groep voetbalvandalen uit Londen zijn tot tien jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Bijna zes jaar lang hebben de 24-jarige Terry Lang en zijn rechterhand, de 31-jarige Stephen Hickmott. op en rond de voetbalvelden in Engeland, Europa en zelfs Zuid- Amerika een voortdurend esca lerende campagne van terreur en geweld gevoerd. Zij waren de lei ders van een groep, genaamd de 'Chelsea Headhunters', die over al op grote schaal vernielingen hebben aangericht. Tal van hun Anton Geesink, die het nieuws in Tokio hoorde, was niet geheel ver rast door de mededeling dat hij is gekozen tot lid van het IOC. „Als ik zei dat deze medeling volslagen on verwacht kwam, zou ik liegen. Maar ik ben onzettend verheugd. Hier heb ik heel lang heimelijk op gehoopt. Het is een lang gekoester de wens die in vervulling is ge gaan", aldus Geesink. De oud-ju- doka verblijft in Japan om zijn kandidatuur voor het voorzitter- zijn. „We zullen heel voorzichtig met hem moeten zijn", onderkent fysiotherapeut Pim van Dord de ernst van de achillespeesblessure, „en hem zeker niet zonder meer moeten laten spelen. Dat kon wel eens het einde van zijn carrière be tekenen en dat zou doodzonde zijn". De media had naast aandacht voor Cruijff eigenlijk de meeste be langstelling voor de fysiothera peut, de kok en de clubarts. Ook Tonnie Bruins Slot, de spion van slachtoffers, die bij voorkeur met messen werden bewerkt, zijn voor het leven getekend. Aan de arrestatie van de twee leiders, die er meesters in waren om telkens op het juiste moment weer achter de coulissen te ver dwijnen, is een speciaal, maan denlang onderzoek van Scotland Yard voorafgegaan, genaamd operatie 'Eigen Doel'. Met grote persoonlijke risico's slaagden zes jonge detectives van Scotland Yard erin om de bende, die met bijna militaire precisie werd ge leid, te infiltreren. Hun onder zoek leidde niet alleen tot het op- schap van de wereld-judofederatie te bespreken. Geesink maakte er geen geheim van dat hij zich gepasseerd had ge voeld door het Nederlands Olym pisch Comité (NOC). Op de voor dracht van het NOC prijkten twee namen, die van voorzitter Henk Vonhoff, commissaris van de ko ningin in Groningen en van Ruud Frese, secretaris/penningmeester van het NOC. Ook de naam van Geesink werd genoemd, maar uit eindelijk werd hij niet kandidaat gesteld. Geesink: „Het is opvallend dat het IOC de voordracht van Ne derland naast zich heeft neerge legd. Maar dat is het probleem van het NOC, en niet het mijne". Geesink stelde dat het NOC in de fout is gegaan bij het opstellen van de voordracht. „Het IOC is een sportorganisatie. Het lijkt mij dan duidelijk dat de man of vrouw die kandidaat wordt gesteld, ook af komstig is uit de sportwereld. Geen van beide kandidaten vol deed daaraan. Feitelijk handelde het NOC tegen de geest van de sport om personen te willen afvaar digen, die niet voldoende affiniteit hebben met de sport". Geesink zei te denken dat zijn faam als judoka, maar nog meer zijn bekendheid in de internationa le sportwereld en in kringen van het IOC, heeft bijgedragen aan zijn verkiezing. De 53-jarige oud-Olym pisch en -wereldkampioen was vo rig jaar nadrukkelijk betrokken bij de kandidatuur van Amsterdam voor de organisatie van de Olympi sche Spelen van 1992. Het mam moet-evenement werd toegewezen aan Barcelona. De concurrentiestrijd rond de toewijzing vertroebelden de vriendschappelijke banden tussen IOC-voorzitter Juan-Antonio Sa maranch en Geesink niet. „Ik ken hem al sinds 1964, toen ik hem in Tokio ontmoette als voorzitter van het Spaans Olympisch Comité. Als representant van de stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 heb ik hem het afgelopen jaar meerdere malen ontmoet. Hij weet wat ik doe, hij weet waar ik voor Cruijff, mocht voor de zoveelste keer vertellen wat de sterke en zwakke punten van Leipzig zijn. Die zijn echter al een paar jaar be kend, net zoals de vergaarde ken nis van de tweede Ajax-trainer dat het combinatievermogen niet erg hoog ligt en dat de Oostduitse be kerwinnaar het meer moet hebben van inzet dan van kwaliteit. „Mak kelijk bestaat niet in een finale", al dus Cruijff, die van zichzelf vond dat hij niet nerveus was maar wel gespannen, „en dan maakt het niet uit wie de tegenstander is". rollen van de Chelsea Headhun ters, maar ook tot de arrestatie van verschillende ringleiders el ders in het land, die ieder op hun beurt de controle uitoefenden over honderden veelal jonge voetbalvandalen. In het proces tegen de leiding van de Chelsea Headhunters, dat achttien weken heeft geduurd en de staat meer dan zeven miljoen gulden kostte, werden drie hand langers van de twee bendeleiders tot. respectievelijk zeven, zes en vijf jaar gevangenisstraf veroor deeld. sta. Samaranch wist dat ik belang stelling had voor het lidmaatschap van het IOC. Ik ben veel bekender in de internationale sportwereld dan de kandidaten die het NOC naar voren schoof'. „Dat zal vermoedelijk de reden zijn geweest dat het IOC is afgewe ken van de Nederlandse voor dracht. Ik druk mij nu misschien minder diplomatiek uit dan in het geval ik mijn verkiezing eerder had vernomen, maar mijn kritiek is ge meend. Na de teleurstellende beëindiging van de Olympische as piraties van Amsterdam, is dit op nieuw een tegenvaller voor het NOC. Dat heeft gezichtsverlies ge leden. Daarover moet men zijn ge dachten maar eens laten gaan". Geen man is de laatste dagen zo vaak geinterviewd als Johan Cruijff. Kranten, radiobladen, sportprogramma's op tv - overal trof je Cruijff aan. Ik heb me met die interviews niet zelden danig vermaakt. Hij zegt dingen die niemand, zeker in dit land niet, zich kan permitteren. Hij lijkt soms het aardse te ontstijgen. De sportjournalist lijkt elke kriti sche instelling jegens hem te heb ben verlaten. Men hangt aan zijn lippen, men zuigt zijn bood schappen op en geeft ze door. Cruijffs leerstellingen geraken zo in de Bhagwanse sfeer. De mees ter van de Watergraafsmeer gaat er bij al die adoratie ook zelf steeds meer in geloven. Zondag avond bij Studio Sport in een vraaggesprek met Theo Reitsma, iemand die toch ook wel wat van voetbal weet, toonde hij zich al niet meer tevreden met het geven van antwoorden. Hij merkte tot twee keer toe op dat de vraagstel ling in zijn ogen niet deugde. Cruijff in de rol van gesloten cir cuit. Kijk, over de grootheid van Cruijff als speler behoeven we het hier niet te hebben. Dat hij over een groot voetbalverstand be schikt en als trainer/coach op markante wijze bezig is, staat ook buiten kijf. Maar als echte kaaskop word ik wrevelig en kopschuw als daar 'messiaanse toestanden' om geweven worden. Dat doen ze maar in Italië of Spanje, waar ze voortdurend op voetbalgebied de kop verliezen als het even goed gaat. Het is onzin te beweren dat al les wat Cruijff in de Meer heeft gedaan fonkelnieuw is. Voor een belangrijk deel bouwt hij voort op wat er al was. De jeugdoplei ding van Ajax was al heel goed in de dagen dat Cruijff er zich als jeugdlid meldde. Met veel zorg (en niet kijkend op een paar centen) is de kwaliteit ervan steeds verder opgevoerd. Iedere trainer bij Ajax plukt de vruch ten van dit continu voortreffelij ke beleid dat door het bestuur is ontwikkeld. Ook Cruijff. De rest van Nederland, met uitzonde ring van Sparta, loopt daar nog ver, heel ver bij achter. Dat 'iets' Hoe goed Cruijff als trainer en coach ook mag zijn, hij is en blijft afhankelijk van wat hem uit de jeugdafdeling wordt aangereikt. Het bestaat niet dat hij in de twee jaar dat hij bij Ajax de scepter zwaait voetballers ineens tot iets wonderbaarlijks brengt. Diep in zijn hart weet Cruijff dat ook wel. In het interview van za terdag in deze krant geeft hij dat heel even aan als hij het over Geesink heeft de internationale judo-federatie gisteren in Japan definitief laten weten dat hij kandi daat is voor het voorzitterschap. Daarover valt op 17 november tij dens de wereldtitelstrijd in Essen de beslissing. Geesink: „Die post zou voor mij de ideale combinatie zijn met het lidmaatschap van het IOC." Het nieuws over de verkiezing van Anton Geesink tot lid van het IOC sloeg in Den Haag, waar het NOC in vergadering bijeen was, in als een bom. Voorzitter Henk Von hoff en secretaris-penningmeester Ruud Frese incasseerden het be richt desondanks met waardig heid. „Geesink heeft zich in de loop der jaren laten zien als een JOHAN CRUIJFF Aaron Winter heeft: "Hij ziet iets, hij voelt iets aan en hij is onder weg naar iets. En het blijkt altijd nuttig te zijn wat hij doet. Maar hoe hij dat nou ziet en hoe hij dat nu aanvoelt....ik zou het niet we ten". Van Abe Lenstra zeiden we precies hetzelfde. Grote voetbal lers worden geboren, niet ge maakt. In het klimaat dat Ajax heeft geschapen, gedijen ze ook goed. Dat staat als een paal bo ven water, maar dat is niet het werk van één man, maar van heel wat mensen. Wat Cruijff heeft gedaan, is - met zijn naam en overwicht - dat talent drillen in een bepaalde speelwijze, par don concept. Niets meer, ook niets minder. Hij verdient daar lof voor, maar voor bewieroking is geen reden. Door mijn hoofd spookt nog de topper PSV-Ajax. Tachtig minuten verveling, zelfs de als wonderdoener afgeschil derde Cruijff kon er niets beters van maken. Sommige beweringen van Cruijff, vind ik ook uitgesproken warrig, hoor. Over het niet vol gen van de trainingscursus, zei hij in de krant van zaterdag: "Ik zal met beweren dat zo'n cursus nutteloos is. Er zal best iets bij zitten waar ik iets aan gehad zou hebben. Alleen bepaalde dingen die ik nu op intuïtie doe, zou ik dan gaan beredeneren. Ik denk niet dat dat goed zou zijn. Als je vijfjaar op zo'n cursus hebt geze ten, lijkt het me erg moeilijk om je eigen ik te behouden". Wat staat hier? Dat hij bang is dat het kennis nemen van de inzichten van anderen hem niet zal verrij ken, maar verarmen. Nou, nou. groot sportman en een warm pleit bezorger van het judo en de sport in het algemeen", was de eerste reactie van Vonhoff. „Hij heeft zich ook bijzonder voor Amsterdam in gespannen. Het IOC heeft dat be slist in overweging genomen". Vonhoff weigerde verder op de kwestie in te gaan. Hij haastte zich richting Groningen, waar hem weer verplichtingen wachtten als commissaris van de koningin. Over het terzijde schuiven van de voordracht van het NOC aan het IOC liet hij alleen los: „Daarover praten zou een hypotheek leggen op onze samenwerking in de toe komst". Frese zei zich aan te sluiten bij de woorden van de voorzitter. Hij noemde de benoeming van Gee sink een goede keus van het IOC. „In dit soort zaken is het IOC auto noom. Die mensen kiezen wie zij willen en hoeven zich ook niets aan te trekken van wie dan ook. Ik was graag de opvolger van Cees Kerdel geworden, maar ik ben niet teleur gesteld dat de uitkomst uiteinde lijk anders is". Twee weken geleden had jhr. Rob C.W. von Bose, directeur van het NOC nog een onderhoud met Samaranch. „Van een voordracht onzerzijds was geen sprake. Er wa ren verschillende kandidaten. Het enige, waar ik Samaranch op heb gewezen is, dat de verkiezing van het Nederlandse IOC-lid ook van groot belang is voor het NOC. Het IOC-lid komt automatisch bij het bestuur van het NOC te zitten. Nu het Geesink is geworden, ontstaat er op nationaal vlak ook een nieu we situatie". Toch geld voor PEC Zwolle ZWOLLE (ANP) - De gemeente raad van Zwolle heeft gisteravond het besluit van 23 maart om finan ciële steun aan PEC Zwolle te stop pen ingetrokken. De Zwolse eredi visieclub kan dankzij dit raadsbe sluit alsnog de in 1985 door brand verwoeste hoofdtribune herbou wen. Zonder de wederopbouw van die hoofdtribune zou het complex van PEC Zwolle niet voldoen aan de eisen, die de KNVB aan de vei ligheid van accommodaties in het betaald voetbal stelt. Het betaald voetbal zou daardoor voor Zwolle verloren zijn gegaan. Zondag verloor Ajax plotsklaps met 2-1 van Utrecht. Na afloop schold Cruijff als de eerste de beste huis-tuin-en-keu- ken coach op scheidsrechter Kei zer. Ik heb er even smakelijk om gelachen. De messias vertoonde ineens zeer aardse trekjes. Zenuwen Wat een zenuwen heersten er zaterdag bij Quick Boys. Ach, be grijpelijk natuurlijk. De afde lingstitel ligt zo dichtbij, maar met een punt achterstand op NSW ook weer zo ver weg. En uitgerekend Rijnsburgse Boys in de slotfase van de competitie als tegenstander.... Geen wonder dat bestuurslid Jaap Sip vlak voor de strijd bleek om de neus zag, dat de echtgenote van secretaris Ouwehand de tweede helft niet meer kon aanzien en zelfs de tem peratuur bij voorzitter Guyt, een nuchtere man die zich niet gauw van zijn stuk laat brengen, sterk opliep. Het spel in deze streekderby was er naar: een soort flipper kast-voetbal, maar het was ener verend van begin tot eind en zo hóórt een wedstrijd van dat kali ber ook te zijn. Af en toe zag je wel een beroerde overtreding, maar over het algemeen was de sfeer in het duel goed. Beide ploe gen verdienen een pluim voor de manier waarop zij het hoofd er bij hielden. Van de Katwijkse speler Arie van Duyn begrijp ik overigens niet veel. Volgens het verslag in de krant van gisteren toonde hij zich "ziedend" op trainer Kurver 1 van Rijnsburgse Boys omdat die had gezegd voor zijn collega Viergever van NSW wel een F stapje harder te zullen lopen, "Wij hebben die man (Kurver) nota bene aan zijn trainersdiplo- ma geholpen door als figuranten op zijn examen op te treden", riep Van Duyn uit. Het verband ontgaat me totaal. Rijnsburgse Boys hdd hier maar een stapje harder te lopen, drie stapjes liefst, dat gebood de sportiviteit. Ik weet wel dat die term langzamerhand lachwek- kend ouderwets is, maar bij ge brek aan een alternatief houd ik t er toch maar aan vast. Als Van Duyn een beetje 'geest' had ge- had, zou hij iets hebben geroepen in de trant van: "Goed, Rijnsbur- gers, we verwachten niet anders van jullie. De overwinning zal des te beter smaken". Maar nee, hij had het liefst een bal keihard in de Rijnsburgse dug-out ge schoten. Nou ja, het zullen ook bij hem de zenuwen wel geweest zijn. RUUD PAAUW AMSTERDAM (ANP) - Het ziet er steeds sterker naar uit, dat de be slissing over de zege in de Euwe- schaakvierkamp in Amsterdam donderdag in de laatste ronde zal vallen. Dan bestrijden Jan Tim man en Anatoli Karpov elkaar. Bei de spelers wonnen gisteren in de vierde ronde en hebben met nog twee ronden te spelen een voor sprong van anderhalf punt op Vik tor Kortsjnoi. Zowel Timman als Karpov behoefde niet tot het uiter ste te gaan om respectievelijk John van der Wiel en Kortsjnoi, die bei den met zwart speelden, te ver slaan. Kortsjnoi had zijn dag niet en Van der Wiel heeft zijn toernooi niet. Als de Zwitserse ex-Rus zijn onlangs in Brussel geuite belofte waar maakt, speelde hij voor het laatst in zijn loopbaan buiten FI- DE-verband tegen Karpov. In de Belgische hoofdstad zwoer hij, dat hij Karpov voortaan zou ontwij ken. DEN HAAG (GPD) - De sprint ster Nelli Cooman zal binnen kort haar eigen vereniging op richten. De wereldrecordhoud ster op de 60 meter, nu nog lid van het Rotterdamse AVR, wil volgend seizoen uitkomen on der de naam van een van haar sponsors, Turbana. Cooman maakt daarbij gebruik van de nieuwe reglementen van de In ternationale Atletiekfederatie (IAAF) die per 1 januari zijn af gekondigd. Aan het oprichten van een ei gen club werken ook de atleten Rob Druppers, Han Kulker en Emiel Mellaard, maar dan, an ders dan Cooman, door middel van samenwerking en het aan trekken van leden. Ze worden bijgestaan door zaakwaarne mers, die bij bedrijven sponsor contracten willen afsluiten. Het viertal atleten zoekt op deze wijze de financiële mogelijkhe den die anders onbereikbaar zouden zijn. Technisch directeur Arie Kauffman van de Atletiek Unie (KNAU) heeft geen moeite met de initiatieven van de vier atle ten omdat het volgens hem uit eindelijk de topsport in Neder land ten goede komt. Kauff man ziet echter wel wat proble men, zoals op het punt van de wedstrijdlicentie. ISTANBOEL (SID) - Tennis wordt weer een Olympische sport. Na meer dan 64 jaar kunnen er door tennissers weer officiële medail les bij de Spelen worden veroverd. Een grote meerderheid bij de 92e sessie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) besloot dat gisteren in Istanboel. Tot de Spelen, als eerste die van Seoel in 1988, worden tennis sers toegelaten die zich voor de duur van de Olympische Spelen onderwerpen aan de IOC-reglementen. Die houden ondermeer in, dat er tijdens de wedstrijden beperkingen bestaan met betrekking tot reclame en dat de deelnemers gedurende die periode niet mo gen worden betaald. Het besluit van het IOC maakt de weg vrij voor de deelneming van onder anderen de Westduitsers Boris Becker en Steffi Graf en de Amerikaanse Martina Navratilova aan de Spelen. Bij de heren kunnen waarschijnlijk 64 tennissers in schrijven, bij de dames 32. Een lid van het IOC zei dat het Olympische tennistoernooi even belangrijk zal worden als bijvoorbeeld het Grand Slam. „Functio narissen en spelers met wie ik heb gepraat, waren het erover eens dat het Olympische tennistoernooi nummer 1 in de wereld wordt," zei Willi Daume. Het IOC heeft verder een voorstel aangenomen van de medische commissie om onderscheid aan te brengen tussen drugs die wor den ingenomen om de prestaties te verhogen en drugs die per ongeluk met bijvoorbeeld een medicijn worden ingenomen. Op het per ongeluk innemen van drugs zou een lichtere straf komen te staan, maar als dit vaker voorkomt zouden sportlieden voor het leven uitgesloten kunnen worden van de Olympische Spelen. De nieuwe maatregel zal pas werkelijk ingevoerd kunnen wor den als de internationale federaties van de Olympische sporten dezelfde richtlijnen hanteren. ISTANBOEL (AFP/ANP) - Anton Geesink is gisteravond gekozen tot lid van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dit werd tijdens de vergadering van het IOC in Is tanboel bekend gemaakt. Geesink, Olympisch kampioen judo tijdens de Spelen van 1964 in Tokio, is de opvolger van Cees Kerdel, die eind vorig jaar overleed.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17