Geen controle op in dienst hebben van buitenlanders Wethouder wijst voorstel D66 af Verzorgde toneelavond 'Tot Ieders Genoegen' Vuile grond op Zijloever voor bouwvak opgeruimd Pacelli-school voor bijna 3 ton opgeknapt Discussie in Links Leiden over opheffen Stichting Bejaardenwerk Vier kilo softdrugs in beslag Sloop van 5 huizen aan Langebrug Geen rijbewijs, dus ook geen verzekering. Dat is logisch. Schoenenzaak Presburg ziet af van noodwinkel Inzameling voor Polen Informatieavond Morswegbewoners DINSDAG 12 MEI 1987 LEIDEN LEIDEN - Het college is niet van plan van bedrijven die in opdracht van de gemeente werken te eisen dat er buitenlanders aan werk wor den geholpen, zoals door D66 is ge vraagd. Wethouder Van Dongen (onderwijs en minderheden) wilde gisteravond in de gemeenteraad niet verder gaan dan de toezegging er met bedrijven over te willen pra ten 'zoals dat nu ook al gebeurt'. De wethouder is ook niet van plan om de resultaten van het minder- heden-beleid binnen de gemeente te onderzoeken en op papier te zet- waardelijk achter de eigen wethou- dienst te i der op en WD en Links Leiden maakten het de wethouder ook al niet te lastig. Links Leiden-fractie- voorzitter Van Lint zei bijzonder gelukkig te zijn met de plannen om leden van minderheidsgroepen n, is gering", aldus Van Duyn die weinig vertrouwen zei te hebben in het welslagen van het beleid. Langenberg (D66) zag zijn voor stel om bij wijze van experiment duidelijke overeenkomsten met (vrouwen, langdurig werklozen, et- bedrijven te sluiten teruggebracht nische minderheden etc.) te helpen. Van Lint herinnerde er nog eens aan dat zijn partij er in het verleden - tevergeefs - voor pleitte om be drijven die leden van minderheids groepen in dienst nemen, korting ten. Van Dongen zei liever aan de op de erfpacht te geven. Gister- slag te gaan dan 'wollige plannen' avond gaf hij de voorkeur aan een te moeten maken. 'realistisch beleid'. Het voorstel De kritiek op het beleid van Van van D66 kwam hem 'niet oyertui- Dongen stuitte gisteravond op de gend' voor. steun die de wethouder kreeg van WD-woordvoerder Geertsema, de drie collegepartijen. De fractie die woensdag in de raadscommis sie nog sprak van een 'onsamen hangend samenraapsel van plan nen', bracht zijn kritiek terug tot de constatering dat het beleid 'niet vlot op gang is gekomen'. CDA en D66 gingen in hun kri tiek aanmerkelijk verder. Van Duyn (CDA): "De analyse van de oorzaken dat het doelgroepenbe leid niet effectief heeft gewerkt, ontbreekt nog steeds. Ook de ge meente pakt in eigen huis de zaken onvolledig aan. Er worden te hoge eisen aan functies gesteld en de animo bij sommige directies om le den van minderheidsgroepen in i voornemen om zo mogelijk concrete afspraken te maken'. Lan genberg kreeg wel gedaan dat het college overweegt het percentage leden van etnische minderheids groepen dat werkzaam is bij de ge meente tot 4 procent te laten stij gen. 'Viermaal verkocht' door 'Tot Ieders Genoegen'. Regie: Gé van Haaren. Gezien op 11 maart in de Leidse Schouwburg. LEIDEN - "Tweede deur hele maal links, garderobe rechts en programma's aan de balie", buik- spreekt de kaartjescontroleur van de Schouwburg op ver trouwde wijze. We zoeken de zit plaats op en gaan er eens voor zitten. Vanavond staat 'Viermaal verkocht', een spel in vier tafere len door P. BariLlet en J.P. Grédy in de vertaling van Karei van Bosheim op het programma. De taferelen heten 'De Stijllamp', 'Betty Poncho', 'Toreador' en 'Vrolijk Kerstfeest'. Dat beloofd een lange toneelavond te worden want als het amateurtoneel zich ergens onderscheid van het pro fessionele toneel is het wel in de lengte van de voorstelling. Regis seur Gé van Haaren betreedt het podium, spreekt zijn voldoening uit over de goed gevulde zaal, wenst iedereen een fijne toneel avond toe en 'Viermaal verkocht' begint. Het eerste tafereel gaat over een echtpaar dat gescheiden is, even overweegt weer opnieuw te beginnen maar dat uiteindelijk toch niet durft ("Nee, ik denk niet dat de scherven gelijmd kunnen worden"). Het tweede ta fereel over een oudere, geschei den man die op het punt staat met een veel jongere vrouw te trouwen, dan de moeder ont moet, een vakantieliefde van ja ren terug en zich gaat verbeelden de vader van zijn toekomstige gade te zijn. Het derde tafereel gaat over een eenzame, rijke vrouw die er als vriend een jonge gigolo op na houdt en haar zelf vertrouwen terugwint via de wij ze levenslessen van de huisschil der. Het laatste tafereel gaat over een rijke weduwe die op kerst avond haar Canadese vriend op bezoek heeft met wie ze samen haar man heeft vermoord. Dan komt de bezorger van de kalkoen langs, ze raa^t van hem gechar meerd en dé geschiedenis, nu met de Canadese vriend als slachtoffer, lijkt zich te herhalen. 'Viermaal verkocht' is het gen re van de kasteelroman. Ingre diënten: liefde, overspel, hogere kringen, geld, berekende vrou wen en veel, héél veel wijsheden: "Twee schepen die elkaar voor bijgaan in de nacht". De overtui gendste van het stel levensgeluk zoekers was de huisschilder die de ondankbare taak had de mu ren abrikozenrood te schilderen ("moet ie rijp zijn of nog een beetje gelig?") De liefhebbers van de kasteelroman hadden een fijne toneelavond. Het was door timmerd en verzorgd vakwerk. Wie het genre geen drie uur lang kan volhouden moest zich met momenten tevreden stellen. RADBOUD ENGBERSEN de PvdA stelde zich onvoor- LEIDEN - De verontreinigde grond die aan de Zijloever is opge slagen, wordt nog voor de aanvang van de bouwvakantie afgevoerd naar Rotterdam of de Moerdijk. Dit antwoorden B en W op vragen het SP-raadslid Vergeer. Volgens het college is voor de tijdelijke op slag van grond geen hinderwetver gunning vereist, zoals Vergeer ver onderstelde. De aanwezigheid van de grond zo^ovend-en geen d, heid opleveren. De grond, afkomstig van het ter rein van de voormalige scheeps werf Boot aan de Zijloever, zwaar verontreinigd met stoffen t\,t;hhoic als lood konor on foor TW ctnf.- Middelstegracht. PIETERS VAN DIEST- Het ad viesbureau voor public relations en vakfotografie, Pieters van Van Diest, heeft een nieuw onderko- aan de Middelstegracht be- reet gevaar voor de volksgezond- driFwas noodz^kd^r'de'gei stage groei die deze in 1986 gestar te onderneming doormaakt. De nieuwe kantoorruimte bevindt zich in het Mostert-complex als loód, koper en teer. Deze stof" fen zijn slechts gevaarlijk wanneer zij via de mond worden opgeno men. Daarom is er een hek rond de hoop grond geplaatst en is de hele partij rondom afgedekt met folie zodat er geen verontreiniging van de ondergrond kan plaatshebben. Het gevaar dat spelende kinderen met de grond in aanraking komen, is dus niet aanwezig, luidt de con clusie van B en W. Het terrein Zijloever, waar wo ningen gebouwd moeten worden, wordt fasegewijs onderzocht op verontreiniging. De hele lokatie is verontreinigd, zo is gebleken. Be gonnen is met het afgraven van de grond van de voormalige scheeps werf. De afgegraven grond wordt op een ander deel van het terrein opgeslagen tot transport kan plaatsvinden. Voor deze tijdelijke opslag is geen hinderwetvergun ning nodig, stellen B en W, een standpunt dat door het provinciaal bestuur wordt gedeeld. Bovendien is het volgens het col lege ongewenst de grond in kleine partijen af te voeren: "Bij een op slagplaats moet de grond namelijk als één partij worden aangeboden. Daarnaast ontstaat er voor omwo- J.H. Notten, geb 31-7- 1917 vrl. echtg. van J.A. Van Beusekom, H.A. Elfring, geb 31-5-1913 vrl. geh. gew met M.H. Stam, M. de Jong geb. 17-2- 1895 vrl. geh.gew. met T. Kleyn, M.M. van Oost, geb 19-3-1919 vrl. echtg. van H.C. Van Meurs, K.A. Van der Veek geb 22-5-11920 man, M.M. Lubbe geb 2-4- 1930 vrl., M.L.J. Aarts geb 29-3-1983 man, P.C. Priester geb 30-3-1914 man, J. de Jong geb 2-5-1917 vrl. echtg. van D. Tel, C. van Kooperen geb 13-2-1920 vrl. echtg. van J.W. de Goeij, N. Kagenaar geb 15-5-1908 vrl. echtg. van P. Hoppen- brouwer, W. Goddyn geb 13-1-1910 man, H.J. Webbers geb. 16-1-1907 man, M. Postma geb 23-1-1952 vrl. echtg. van E.E. van den Hoek, S.J. Witteman, geb 12-2-1925 man, R C. Bakhuizen van den Brink geb 11-9-1911 man, J. van Oosten geb. 26-6-1902 vrl. echtg. van F.T.M. Zil- verentant. LEIDEN - De Pacelli-school viert komende woensdag het gereedko men van de vernieuwingen aan de school. De laatste maanden onder ging het schoolgebouw enkele ri- goreuze veranderingen. Meest op vallend is wel de enorme muur schildering aan de buitenkant van de school. Het ontwerp is van een van de ouders, Eric van Driel. De muur schildering is met medewering van de ouders tot stand gekomen en ook voor een deel door de ouders betaald. Ook de stichting katholiek onderwijs leverde een financiële bijdrage aan de schildering. Ook in de school hadden enkele opvallende veranderingen plaats. Er kwam een aula met een podium, de keuken werd vernieuwd, even als de toiletten voor de laagste klassen. De Pacelli-school schafte zich tevens nieuw meubilair en zonwering aan. Ook het gymlokaal kreeg een flinke opknapbeurt. Daarbij kwam er nog een aparte ruimte voor de docenten beschik baar Aanleiding voor gen was de samenvoeging van het kleuteronderwijs en lager onder wijs. Aanvankelijk was bet de be doeling om alleen de toiletten te verbeteren en een gemeenschap pelijke ruimte, een aula, in te rich ten. De directeur van de school, A. Lommers: "Uiteindelijk is het hele gebouw gerenoveerd. Het is nu bij na helemaal naar m'n zin, nog niet helemaal, want dat zou te duur zijn". Met de verbouwing van de school is een bedrag van tussen de 2,5 en 3 ton gemoeid. Lommers: "Dat dat geld op tafel is gekomen is voor een belangrijk gedeelte te danken aan de bouwkundige van de stichting katholiek onderwijs, de heer W. Meester. Hij heeft bron nen bij de gemeente en bij de stich ting aangeboord". LEIDEN - De bezuinigingswerk groep van Links Leiden is er voor stander van het Dienstencentrum Gecoöordineerd Bejaardenwerk LEIDEN - Bij een 27-jarige koffie huis-houder uit Leiden is gisteren totaal vier kilo soft-drugs aange troffen. Twee rechercheurs deden om 20.45 uur een inval in koffie huis De Blauwe Kei aan de Haar lemmerstraat. Daar werd hasj en marihuana gevonden. Thuis bleek nenden minder overlast wanneer de Leidenaar nog^meer van deze het transport over een korte perio de plaats vindt. Ook financieel is het weinig aantrekkelijk om elke kleine hoeveelheid direct na afgra ving te laten afvoeren". als zelfstandige organisatie op te heffen en onder te brengen bij de Stichting Welzijn. Op deze wijze zou de gemeente 115.000 gulden kunnen besparen. Over het voor stel is binnen Links Leiden nog geen oordeel uitgesproken, maar fractievoorzitter Van Lint gaf gis teravond te kennen 'er niet erg en thousiast' over te zijn. Het voorstel is afkomstig van Kees Walle, oud raadslid voor de PSP en werkzaam bij de Stichting Welzijn. Zijn voorstel is vorige worden opgeheven. Door dat als nog te doen, kan de gemeente zich meer dan ee huisvestings- en organisatiekos ten. Wanneer ook nog eens twee, dan overbodige, arbeidsplaatsen worden opgeheven wordt de bezui niging tot 175.000 gulden opge voerd 'uiteraard met de garantie dat de betrokkenen elders binnen de gemeente worden herplaatst'. In het voorstel wordt er van uit week verspreid onder de leden van gegaan dat de wijkvoorzieningen LEIDEN - De restauratie van vijf woningen aan de Langebrug (nrs. 99 tot en met 105) gaat niet door. De woningen blijken in een te slechte staat te verkeren om te worden opgeknapt. De opknap beurt van de vijf huizen maakte deel uit van restauratieplan annex werk al bij de totstandkoming van "fnU"bn°HU^ T aaIr™"" de Stichting WelzUn had mfeten de Zonneveldstraat. Volgens chef stadsnieuwing tonTêsparen'op Me«fr padden de woningen monu- rend dan beeldbepalend", aldus Meijer. Daarom is besloten de wo ningen te slopen. De bewoners krijgen vervangende nieuwbouw aangeboden. Op de plaats van de huizen worden nieuwe panden ge bouwd. De nieuwbouw wordt mee genomen met de plannen voor het binnenterrein van het oude politie bureau die na de restauratie van het van der Speckhofje en de voor malige Bank Van Lening kan be ginnen. De start van de nieuw bouw is mede afhankelijk van de sanering van de grond op het bin nenterrein dat met olie is vervuild. De gemeente rekent er vooralsnog op in '88 met de bouw te kunnen beginnen. drugs te hebben. De handelswaar de van de vier kilo is niet bekend. De man is door de politie aange houden wegens overtreding van de Opiumwet. de gemeenteraad. Fractievoorzitter Van Lint liet daarop een brief uit gaan dat het betreffende stuk 'niet van deze Links Leiden werkgroep, noch van enig ander orgaan van onze partij afkomstig is'. Gister avond maakte Van Lint duidelijk dat deze mededeling op een vergis sing berust. "Het is een van de vele voorstellen die in de werkgroep ter discussie staan", aldus Van Lint. Walle stelt in zijn voorstel vast dat het gecoördineerd bejaarden- het gecoördineerd bejaarden werk in stand worden gehouden 'hoewel dat niet noodzakelijk is'. Deze kosten bedragen bijna 2 ton. Het doorvoeren van deze laatste bezuiniging wordt afhankelijk ge steld van de vraag of andere voor gestelde bezuinigingen, zoals bij voorbeeld het duurder worden van woonvergunningen of kortingen op subsidies aan de streekmuziek- school en de Stichting Welzijn, moeten worden geschrapt. LEIDEN - Tegen het verkeer inge- (870 gulden reden met een onverzekerde auto "Heeft u last zonder dat hij een rijbewijs had. hij nadat de totaal) uitsprak, uw oren?" vroeg uit de uitdruk- Slechtziend "Ik effe zeggen dat De Leidenaar stond er gekleurd king 'zes maanden voonvaardelij- gegeven moet worden dat i de rijbevoegd- die kleine lettertjes r r het kantonge- rijden. Met zijn gehoor bleek het recht te komen. Hij was bekeurd wel goed te zitten, de rechter kon omdat hij geen keuringsbewijs op: je onverzekerd op de weg bege- ke ontzegging ven doet de officier van justitie bij- heid met een proeftijd van twee ten gebruiken". Louter en alleen kans in huilen uitbarsten. Dit type jaar' ten onrechte concludeerde om die reden had de man zich de weggebruiker kost de gemeen- dat hij een half jaar geen auto mag moeite getroost schap goud geld in de vorm var hoge uitkeringen uit het schade fonds, jammert hij dikwijls en zo hem uiteindelijk duidelijk maken ook gisteren. Aan de Leidenaar wa- Wat de eis inhield. Hij werd veroor- ren zijn woorden echter nauwelijks deeld tot 765 gulden boete en een op deel III. "Ik dacht dat ik een op- besteed. Hij stond er stoïcijns bij. voorwaardelijke ontzegging. Hij roep zou krijgen, maar later bleek Vroeg de rechter waarom hij geen mocht ook nog wat zeggen. "Waar dat die op deel III staan. Maar verzekering had, zei hij doodge- m0et ik het van betalen?" moedereerd: "Dat is nogal logisch 0 hè. Als je geen rijbewijs hebt, heb oOlllCltcltlC je ook geen verzekering" De man uit Rijpwetering had "Allebei". Ja, ging de rechter daar door Simone van Driel ook niet aan zijn wettelijke ver plichting voldaan. Hij was betrapt ken. r het op het rijden op een onverzekerde brommer. Hij had wel een boeien- Vijfenzeventig kreeg hij. De der verhaal: "De dag dat ik ben er wat aar* die letters kon den gedaan, "in verband met de slechtzienden onder ons". En wat moet iemand met een au- aangehouden, moest ik to als hij geen rijbewijs heeft? "Ik sollicitatiegesprek. Ik heb een au- ben twee dagen voor ik hem had to, maar je zal het altijd zien: als je aangehouden"Ik ben twee dagen hem nodig hebt, wil hij niet star aangehouden voor ik hem had...", ten. En u weet ook wel, als je bij probeerde de rechter hardop pein- een sollicitatie te laat komt kun je zend de kern van deze mededeling de baan meteen al vergeten. In het te vatten. De verdachte deed geen onderwijs zijn de banen toch al ciale weg 7 poging zich te verduidelijken. De niet dik gezaaid. Dus rechter kwam er tenslotte op eigen komen ben ik naar de schuur kracht uit: de verdachte had twee gaan, waar al twee jaar een brom dagen na zijn aanhouding zijn rij- mer staat en die wilde De verdachte dacht er anders over. Hij betwijfelde of hij zoals hem ten laste werd gelegd, het ver keer onnodig in gevaar had ge bracht. "Ik kon namelijk niet an- - x.uv*. ui, uot ia vui- ders". "Jawel, u had moeten door die minuscule letters rijden tot u gewoon had kunnen keren zei de rechter. Hij had ook geen boodschap aan het verweer dat de hekken op de inrit, die nor maal gesproken altijd open waren, deze avond plotseling dicht bleken te zitten. "Tuurlijk zitten die dicht, die mensen willen geen vrachtwa gens op hun terrein". En nog min der sympathie had hij voor de stel ling van de chauffeur dat de aanrij ding "niet onvermijdelijk was". "De auto had me moeten zien, ik had de juiste verlichting. En hij had kunnen uitwijken, daar was ruimte voor". De rechter: "U kunt wel leuke verlichting hebben maar geen hond natuurlijk die plotseling auto midden op de weg ver moeilijk te lezen' De man droeg een bril. "Bent ?r- of bijziend?" vroeg de rechter. beetje ongelovig zitten grinni- toch echt waar. gulden boete i vroeg nogmaals Donker Slechtziend was in elk geval niet ^nebt' geweest die op de provin- Nee ^eze Zoeterwoude tegen op tijd te de vrachtwagen van de Hagenaar hnëté "iLkf1 >hmir tm- was aanfprpHpn Hot -yJoKt «roe- ecciüc was aangereden. Het zicht was slecht geweest, dat wel. Het\ namelijk al donker, en in dat don- stond er slecht voor. De officier had 290 gulden gevaar ua6vu na X.1JH aaiiuuuuiiig iyu ty mei aiddl CI1 U1C W11UC lld CCU ■lu.i.tnjit ai uutiftci, CU 111 Udl QOn- rinfKshpwiie en ronktor bewijs gehaald. Vooruitlopend beetje schudden wel starten. Aan ker had de vrachtwagenchauffeur j.® rok-1 Fecmer daarop was hij alvast aan het rijden een verzekering heb ik helemaal zijn wagen willen keren. Door een m+8 eens «roHanM ilr rlonW ollno'n non rlo inrit in tP rHHon or, „nMon.it Het IS ZO Ontstellend Wat U meent te kunnen uithalen. U bent levens gevaarlijk bezig geweest en met al leen een boete van 180 gulden wordt dat inadequaat afgedaan". Tweehonderdvijftig gulden boete en een voorwaardelijk ontzegging van de rijbevoegdheid voor vier maanden met een proeftijd van geslagen. niet gedacht, ik dacht alleen De officier en de rechter namen sollicitatie", de zaak hoog op. De officier had de "Een mooi verhaal, maar weinig ter dan de vrachtwagen lang indruk dat het de man allemaal wol", oordeelde de rechter. Een waardoor het voertuig nog een dik- niet zoveel kon schelen. Onver- boete van 110 gulden legde hij hem ke meter met de achterkant over schillig- en lamlendigheid verweet op. "Ik had wel wat meer begrip de over de weg stond. Nog hij hem. De rechter verdacht de verwacht", verzuchtte de verdach man ook van een zekere mate van te. Het was toch al zo'n pechdag ge doofheid, getuige zijn wat- en hoe- weest. De baan had hij niet gekre- veel-geroep toen de officier zijn eis gen. wonder, vond de rechter, dat de au tomobilist die dientengevolge te- nogleefd6eeVaarte aangereden iw^'Talr legde S'hem op. LEIDEN - Het zal nog ruim een jaar duren voordat het pand van schoenenzaak Presburg aan de Hoogstraat is hersteld. Bij een brand op 18 januari van dit jaar werd het winkelpand verwoest. Presburg opent geen tijdelijke vestiging in Leiden. De schoenen zaak heeft wel gezocht naar een tij delijke huisvesting. "De winkel ruimten op een goede lokatie zijn zeer dun gezaaid in Leiden", meent een woordvoerder van Presburg. "Daarbij voelt een eigenaar van een geschikte lokatie er weinig voor om die voor een periode van een jaar te verhuren". De aannemer, Bik en Breede- veld, hoopt na de bouwvakvakan tie met de werkzaamheden te kun nen beginnen. Er is een bouwver gunning aangevraagd, die vermoe delijk pas na de zomer wordt afge geven. De aannemer denkt onge veer een jaar nodig te hebben voor het herstel van het pand. LEIDEN - In de week van 13 tot 18 mei wordt er een inzamelingsactie gehouden voor een ziekenhuis in het Poolse Nowy Sackz. Het is de bedoeling dat op 20 mei een vrachtwagen met hulpgoederen naar Polen vertrekt. Bijdragen kunnen worden gestort op num mer 496594389 van de Amro-bank Leiden ten name van Hulp Aktie Polen Leiden. Zelf samengestelde pakketten met levensmiddelen kunnen worden ingeleverd bij de noodschool aan de Veenstraat in Oude Wetering en mevrouw Kra mer-Van der Klugt, Zijlsingel 43, Leiden. Natuurgeneeskunde Onder auspiciën van de werk groep 'Vrouwen in de overgang' heeft op dinsdag 12 mei in het vrouwencentrum aan de Doeza- straat 34 een bijeenkomst plaats over natuurgeneeskunde. De aanvang is 20.00 uur. Gezondheidszorg De Industriebond FNV houdt op dinsdag 12 mei in het Anto- nius Clubhuis een thema-middag over gezondheidszorg. Een forum zal zich uitspreken over diverse aspecten van dit onderwerp. De aanvang is 14.00 uur. Muziek In drie lezingen en een concert wijdt Studium Generale van de universiteit aandacht aan de he dendaagse Nederlandse muziek. Het programma is als volgt: dinsdag 12 mei, Nederlandse mu ziek voor 1940 door Ernst Ver meulen; dinsdag 19 mei, nieuwe Nederlandse muziek door Elmer Schönberger;, maandag 25 mei, voorspel tot een nieuwe dag door Leo Samama en woensdag 27 mei, concert hedendaagse Neder landse muziek door Lesko. De le zingen en het concert worden ge geven in het centraal voorzienin gengebouw en beginnen om 20.00 uur (concert 20.30 uur). Lezing De schrijver Kirill Gradov houdt op dinsdag 12 mei voor de studentenvereniging voor inter nationale betrekkingen een le zing over het probleem van de minderheden in de USSR in het gebouw Gravensteen 15. De aan vang is 20.00 uur. Rechtsstaat Onder het thema 'rechtsstaat en sturing' wordt in het pand Pieterskerkhof 6 een serie van 7 lezingen georganiseerd. Deze hebben steeds plaats op donder dagmiddag, aanvang 16.00 uur. De eerstvolgende is op 14 mei. Bingo Basisschool De Valkenier aan het Valkenpad houdt vrijdag 15 mei een bingo en kinderbingo met rad van avontuur. De bingo duurt van 17.00 tot 20.00 uur. Watersport Gehandicapten die eens willen roeien, kanoën of zeilen, kunnen zaterdag 16 mei aan hun trekken komen tijdens de watersportdag die de Leidse watersportvereni gingen Asopos De Vliet, Levitas en De Blauwe Schuit voor hen or ganiseert. De verenigingen stel len hun vloot en een aantal in structeurs ter beschikking. Ge handicapten kunnen zich met hun persoonlijke begeleiderfs) opgeven bij Rinse Koornstra, tel. 154053, Liane Tjan, tel. 124719 of Hester Smits-Smit, tel. 142331. Schriftelijk aanmelden kan ook: ALSRV Asopos De Vliet, postbus 100, 2300 AC Leiden. Meiden en jongens De Jongerenbeweging houdt dinsdagavond 12 mei een thema avond voor 'meiden en jongens'. Over de verschillen en wat seks, onderdrukking, werk en emanci patie met het verschil tussen mei den en jongens te maken hebben. De avond is voor werkende en werkloze jongeren en scholieren. Van half negen tot tien uur in Koppenhinksteeg 2, Leiden. Film In buurthuis 't Spoortje wordt woensdagochtend weer een film voor vrouwen vertoond. "De we reld volgens Garp", is de titel van deze film over het leven van het jongetje Garp dat opgroeit naast een moeder, die zonder dat zij zich daarvan bewust is het toon beeld van feminisme is. Zaal open: kwart over negen, aan vang film: half tien. LEIDEN - Voor bewoners en be drijven aan de Morsweg zal van avond in 't Mierennest, Morsweg 59, een informatieavond worden gehouden over de aanpassingen van de verkeerssituatie op de Morsweg. De laatste jaren is uitge breid discussie gevoerd over de verkeerssituatie op de Morsweg. Er zijn al veel manieren bedacht om het doorgaande autoverkeer te weren uit het stuk Morsweg tussen Rijnzichtbrug en de Lage Morsweg (Morsweg 11) en om het kruispunt van de Morsweg met de Dr. Lely- laan veiliger te maken. Onlangs hebben B en W van Lei den in overleg met de commissie ruimtelijke ordening, verkeer en milieu besloten om verkeersdrem pels op de Morsweg tussen Rijn zichtbrug en Lage Morsweg aan te leggen. Ook werd besloten tot het instellen van een 30 km/h-zone op dit stuk en tot het afsluiten van de Morsweg voor motorvoertuigen aan de zijde van de Dr. Lelylaan. Om tot een gedetailleerde uit werking van deze besluiten te kun nen komen wordt voor bewoners en bedrijven van dit stuk Morsweg een informatie-avond gehouden met als doel een exacte plaats van de verkeersdrempels en de vorm geving van de afsluiting bij de Dr. Lelylaan te bepalen. De bespreking van de onderwer pen is in tweeën gesplitst: 20.00 tot 21.15 uur: afsluiting bij Dr. Lely laan; 21.30 tot 23.00 uur: plaats drempels Morsweg 11.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15